Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Sporazumna odpoved

Darja980
18.02.2009, 10:53
Upam, da sem trofnila pravi forum ... :blush:

Pozdravljeni,

v podjetju sem zaposlena 4 mesece za nedoločen čas in sem pravkar izvedela, da sem na seznamu za odstrel. Ne želijo me odpustiti, želijo pa da podpišem sporazum o prenehanju pogodbe in odidem z 31.3.

Vem, da se s podpisom sporazuma odpovem zadevam kot so regres, dopust, nadomestilo na zavodu. Ampak glede na to, da mi nadomestilo na zavodu zaradi kratke delovne dobe (delovcne dobe moraš imeti njamanj 12mesecev da si uporavičen do nadomestila), je verjetno potemtakem vseeno če sporazum podpišem? Za to, da zadevo podpišem mi namreč ponujajo še eno dodatno mesečno plačo, kot neke vrste odpravnino, ki to seveda ni, ker nisem zaposlena eno leto.

Naj podpišem in pobašem denar ali čakam, da mi dajo redno odpoved in ne dobim ničesar?

V naprej hvala za odgovor

el_juero
25.02.2009, 13:55
Firma dobrotnik ali pa ne želijo imeti težav....Če je odpovedni razlog zakonit, potem jaz ravno ne bi dajal bonitet ob odhodu delavca.

lila5
25.02.2009, 20:26
Upam, da sem trofnila pravi forum ... :blush:

Pozdravljeni,

v podjetju sem zaposlena 4 mesece za nedoločen čas in sem pravkar izvedela, da sem na seznamu za odstrel. Ne želijo me odpustiti, želijo pa da podpišem sporazum o prenehanju pogodbe in odidem z 31.3.

Vem, da se s podpisom sporazuma odpovem zadevam kot so regres, dopust, nadomestilo na zavodu. Ampak glede na to, da mi nadomestilo na zavodu zaradi kratke delovne dobe (delovcne dobe moraš imeti njamanj 12mesecev da si uporavičen do nadomestila), je verjetno potemtakem vseeno če sporazum podpišem? Za to, da zadevo podpišem mi namreč ponujajo še eno dodatno mesečno plačo, kot neke vrste odpravnino, ki to seveda ni, ker nisem zaposlena eno leto.

Naj podpišem in pobašem denar ali čakam, da mi dajo redno odpoved in ne dobim ničesar?

V naprej hvala za odgovor

Čeprav ti odpravnina in nadomestilo na zavodu ne pripadata imaš vseeno določene pravice.....če te delodajalec odpusti imaš odpovedni rok.....kar pomeni, da v tistem času še nekaj zaslužiš.....imaš še sigurno neizkoriščen dopust......dvomim, da ti ena dodatna mesečna plača, ki ti jo je delodajalec ponudil "pokrije" vse te pravice, ki ti pripadajo, če te on odpusti.....stvar je na tebi, kako se boš pogajala preden podpišeš sporazum o prenehanju......

Šmek
26.02.2009, 07:02
Jaz ne bi podpisal. Ponavadi se za takimi 'dobrodušnostmi' skriva catch. Morda niti ni nujno, da bi te morali odpustiti in skušajo s takšnim pristopom upravičiti svoje početje... Upoštevaj nasvet Lile5 in se spogajaj za določene zadeve.