Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Canon in datum na sliki

Celje
23.02.2009, 18:33
Pozdravljeni !

Ker vem, da vas je precej, ki se spoznate tudi na te zadeve, me zanima : kako se da nastaviti na aparatu Canon A75, da bi mi na sliko napisal tudi datum ?
V meniju nikjer ne najdem te funkcije. Sam aparat pa ima v sebi za nastavljat datum in uro, zato upam, da se da tudi to nastavit.
Hvala za pomoč in srečno !

bluemax
24.02.2009, 08:20
Večji del fotoaparatov seveda ma to možnost, drugi pač ne... Kako je v tvojem primeru ne vem.
Exif header je del slike v katerem so zapisani željeni podatki (datum in ura slikanja).
Če tega aparat ne podpira maš možnost dodajanja teh podatkov prek raznih programov. Npr.: ACDsee, IrfanView...
Lp B

bluemax
24.02.2009, 08:29
Če maš tole možnost: Postcard Imprint Date Mode... vklop pa bojo željeni fleki na sliki! ;)
Ta zadeva omejuje resolucijo slike, kolk ne vem!
Lp B

Vsemogočni
24.02.2009, 09:49
Imel sem Canona S1 IS in imam zdaj S2 IS. Datum je možno nastaviti v fotoaparatu (ker ti pri prenosu slik v računalnik, sam kreira datoteko s tekočim datumom) ne morem pa nastavit datuma, da bi bil viden tudi na sliki. Kar je sicer zelo zanimivo, za tak fotoaparat, ampak tako pač je. Zato tudi verjamem, da n boš mogel nsatvit pri tvojem fotkiču, posebej še, če to ni opisano v navodilih.

Po mojih izkušnjah in prizadevanjih, da bi si to funkcijo nastavil, je to nemogoče. :nonono:

Vseeno si preberi na strani 54 v navodilih, kjer piše o datumu v sliki! Če nimaš navodil piše nekako takole:

Tiskanje datuma na slike
Podatki
Datum na sliko lahko zapišeš, če so izbrani podatki. Datum bo zapisan na
slikah, tudi če ni bil določen na računalniku ali tiskalniku.

Spyder
24.02.2009, 23:07
Kokr se spomnem je mogoče prikaz datuma samo na varijanti date stamp- postcard in to je na resoluciji 1600x1200.

Celje
27.02.2009, 07:03
Kokr se spomnem je mogoče prikaz datuma samo na varijanti date stamp- postcard in to je na resoluciji 1600x1200.

Da res je in po dolgem času mi je uspelo.
Naj dodam, da nikjer v navodilih nisem našel tega zapisano.

Hvala Spyder

Vsemogočni
27.02.2009, 15:51
O tem najdeš na 54 strani navodila za A75. Res pa ne piše o resoluciji.

Torej, a še vedno velja, da datum lahko le natisneš v fotografijo med tiskanjem na papir, ne moreš pa ga videti recimo, če fotografije gledaš v računalniku :dontknow:

Slowhand
02.03.2009, 16:23
malce pozno - pa vseeno

v tem načinu je datum sestavni del slike - torej je "zapečen" v samo sliko in je viden tako na kompu pri ogledu (al pa na displeyu fotoaparata),kot pri tiskanju same slike