Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Razbarvanje oblačil

rozica1972
28.02.2009, 10:32
Včeraj sem dala prat perilo in ne vem zakaj, je vse postalo roza. Grozno! Partner mi že ˝grozi˝, da če ne naredim njegovega puloverja spet svetlo plavega, mi bo odšraufal glavo. Ker sem precej navezana na mojo, čeprav včasih malo zmedeno, bučo, bi prosila za kakšen uporaben nasvet.

Hvala.

Pa pa

lana
28.02.2009, 12:42
skoraj nemogoče.. kakšne brisače ali rjuhe še postanejo nazaj bele po nešteto pranjih... ostalo, kar pa ne moreš prati pri visokih temperaturah je pa bl tko.... s kakšnim belilom bi blo za poskusit.. sam samo na cunjcah, ki to dopuščajo.

mrki62
28.02.2009, 12:52
Upoštevajte navodila o pranju perila in bo vse ok :dontknow:
Barvne tkanine nikoli ne perite na višjim temperaturami.

rozica1972
28.02.2009, 16:27
Kako nemogoče? A hočete rečt, da bom ob glavo :eek:

Kaj pa kakšna od tistih stvari, ki se jih dobi npr. v Mueller-ju za razbarvanje? A je kdo že probal kej takega?
Res bi rada kakšno pozitivno izkušnjo.

Pa pa

Spyder
28.02.2009, 17:33
Ej, mislim katastrofa, a se norca delaš, al res lahko obstaja osebek z letnico '72 ki mu uspe prefarbat perilo?! Če ti tip sam glavo odšraufa, je še dobr :veryevil:

pecnikr
28.02.2009, 18:01
Ej, mislim katastrofa, a se norca delaš, al res lahko obstaja osebek z letnico '72 ki mu uspe prefarbat perilo?! Če ti tip sam glavo odšraufa, je še dobr :veryevil:

halo halo halo...kako glavo odšraufa?...mene v tem postu bolj zbega kakega tipa tej maš ob sebi da bi ti to naredil ker si mu puloverček pobarvala...čuj slabo mi je ko to napišeš...če bi js bil ženska pa da dobim tak odgovor od svojega sem na tem svetu zadnji kos oblačila mu opral naj si sam pere..če je tak ****** da ne razume da smo samo ljudje in pulover samo pulover...

kar se pa tiče pranja in barvanja pa mislim da ni pomoči ker po moje tkanina ne dopušča večjih temparatur...po moje morš bit čarovnik da ti uspe nazaj dobit barvo kot pa v prvotnem stanju...drugič bodi bolj pazljiva na znake pa bo vse ok...

mrki62
28.02.2009, 18:10
Kako nemogoče? A hočete rečt, da bom ob glavo :eek:

Kaj pa kakšna od tistih stvari, ki se jih dobi npr. v Mueller-ju za razbarvanje? A je kdo že probal kej takega?
Res bi rada kakšno pozitivno izkušnjo.

Pa pa
Še enkrat , pisano perilo peri na nižji temperaturi in nikoli pisano ne peri z belim , ki se pere na višjih temperaturah.
Če bi se pobarvalo belo perilo , se problem reši z belilom , za pisano pa ni šans - je rek`o Hans :dontknow:

lila5
28.02.2009, 19:57

Ne dela se norca......obstajamo tudi taki.....:veryevil:

nattka
28.02.2009, 20:21
najboljš mu takoj kupi nov pulover ... čudežne zadevice tipa vanish ali amway te bodo stale samo denarja in živcev ... nazadje pa bo itak vse skup romalo v koš ...

eh ... kok gvanta bo še pobarvanga v vaši hiši ...;)

Vsemogočni
28.02.2009, 21:29
Škoda glave, ker bo grda, ker se ne da lepo odšraufat.

Hitro v trgovino po nov pulover in prebrisano pred partnerja, a znam poštimat, saj je tak kot nov :2thumbs:

Sej kako pa misliš, da delajo v reklamah. Da perejo :nonono::rolling:

rozica1972
10.03.2009, 20:45
No, da vam na hitro povem, kako sem rešila zadevo. V Muellerju sem kupila od dr. Beckmann-a prašek za razbarvanje in namočila obleke v tem prašku. Po 3 urah, sem stvari vzela iz vode in jih dala prat v pralni stroj. Zadeva JE SUPER pomagala - obleke so rešene :)

Tako, da ni tolk zelo grozno, kot ste me strašili. Pa so bile barvne stvari ...

Pa pa

KissMe
12.03.2009, 16:55

:o Ja big dil no... kaj se vsi neki zgražate (še mrki62)? Zakaj pa osebek z letnico 72 ne bi mogel razbarvati perila? Kljub starosti in vsej modrosti se ti še vedno lahko med perilo prikrade kaj, kar je napačne barve, pa se zgodi. :nonono:
Človek prosi za en nasvet, vi pa nekaj moralizirate... pa pišete, kaj bi mogla prej storit, da se ji to ne bi zgodilo... :uvi:

Aja, rožica, hvala za koristno informacijo;)

Lencka
13.03.2009, 14:35
KissMe, razumi no, eni pridejo z vso modrostjo vesolja na ta svet, pa ne razumejo, kako se lahko komu kaj pripeti...

nattka
13.03.2009, 15:43
No, da vam na hitro povem, kako sem rešila zadevo. V Muellerju sem kupila od dr. Beckmann-a prašek za razbarvanje in namočila obleke v tem prašku. Po 3 urah, sem stvari vzela iz vode in jih dala prat v pralni stroj. Zadeva JE SUPER pomagala - obleke so rešene :)

Tako, da ni tolk zelo grozno, kot ste me strašili. Pa so bile barvne stvari ...

Pa pa

mi smo se za tvojo glavo bali ...

Arabella
17.03.2009, 09:46
:o Ja big dil no... kaj se vsi neki zgražate (še mrki62)? Zakaj pa osebek z letnico 72 ne bi mogel razbarvati perila? Kljub starosti in vsej modrosti se ti še vedno lahko med perilo prikrade kaj, kar je napačne barve, pa se zgodi. :nonono:
Človek prosi za en nasvet, vi pa nekaj moralizirate... pa pišete, kaj bi mogla prej storit, da se ji to ne bi zgodilo... :uvi:

Aja, rožica, hvala za koristno informacijo;)

Se popolnoma strinjam, včasih je za pobarvanje perila kriv samo kak rdeč rob bele majice ali kaj takega, pa bo zdaj nekdo pameten, da starejši od 18 pa že ne moremo pobarvati perila ali kaj??? Njabrž sam-a še ni pral-a, pa lahko kritizira.
Ok, en nasvet za vnaprej- uporablaj robce "lovilec barve" proti zabarvanemu perilu, odkar jih uporabljam, lahko dam prat tudi več barv skupaj, pa še ni bilo kake nesreče, če dam zelo pisano skupaj, potem dam v pralni stroj več robcev, da je bolj "ziher".

KissMe
17.03.2009, 20:45
Zanimivo :2thumbs:

Js drugač perem vedno črne/temne/žive barve skupaj, brez robcev za razbarvanje oz. česarkoli, pa je blo še vedno vse ok. Je pa res, da vsako stvar, ki se mi zdi bolj nevarna, najprej operem na roke. Hlače itak, ker jih moram skrajšat, pa jih na hitro namočim, pa kakšne rdeče zadeve.

Tko da posebej perem samo svetle stvari, ki se jih ne da na 60, pa bele posebej. Sploh ni tolk komplicirano;)... nesreča pa nikoli ne počiva... pa sej je fino, če ma kar naenkrat cela družina roza hlačke, a ne :clown:

pecnikr
18.03.2009, 20:38
pa sej je fino, če ma kar naenkrat cela družina roza hlačke, a ne :clown:

jaaaaaaaaaaaaaaaa bi blo fensi...:):)

Lencka
19.03.2009, 15:21
roza je fajn za genitalne predele, ker vzpodbuja pozitivno energijo, spolno slo in plodnost ter ščiti pred negativnimi vplivi okolja :clown:

pecnikr
19.03.2009, 21:00
roza je fajn za genitalne predele, ker vzpodbuja pozitivno energijo, spolno slo in plodnost ter ščiti pred negativnimi vplivi okolja :clown:

aja za vse te lastnosti pa nisem vedel...Lenčka a ti mene mal......:rolling::rolling:

Irina
19.03.2009, 21:41
pecnikr, saj niso vedno roza, pri neslednjem pranju so že lahko rahlo modre in nato sive....pač odvisno do letnega časa, predvsem a od razpoloženja. Za piknik se najbolj podajo nežno zelene.......

KissMe
23.03.2009, 09:40

Neeeeeeeeeeeeeee, spolna čakra je oranžna:d

Vsemogočni
23.03.2009, 19:20
Kako pa genitalni organi vedo, kak barva jim je všeč :dontknow:

Lencka
24.03.2009, 08:10
aja za vse te lastnosti pa nisem vedel...Lenčka a ti mene mal......:rolling::rolling:

:o Kako lahko sploh pomisliš kaj takega? :nonono: Ne, te ne ;)

Neeeeeeeeeeeeeee, spolna čakra je oranžna:d

Pa vseeno, rdeča IN roza sta fajn. Jst moji babi samo divje rudeče kupujem :approve: pa je tako fejst :p Ne, tukaj pa se ne hecam!

Mimogrede (pa spet povsem resno mislim!), v Srednji Ameriki so ženskam v času mrkov in podobnih "nepravilnosti" vedno pokrivali jajčnike in okoli pasu z rdečo, da so se zaščitile pred negativnimi silam.

Ergo, če se spodnje perilo obarva rdeče ali rožnato, je to samo dobro za razplod :shy:

Vsemogočni, tega pa ne vem :angel:

KissMe
24.03.2009, 11:41
Kako pa genitalni organi vedo, kak barva jim je všeč :dontknow:

Sej ne vejo. Barve pač oddajajo določeno energijo, ki se čuti :rolling:

Lencka
28.03.2009, 15:37
ja, se čuti. jst zmeri čutim, če potipam rdeče gate na moji babi :p

Vsemogočni
28.03.2009, 16:15
Kaj ti je bolj blago v otipu, kot tisto pod njim?

Lencka
28.03.2009, 16:30
ne, ne, energijo čutim, veš... tako subtilno, seveda. al kak naj rečem... konkretno, ampak na subtilnih nivojih. konkretno čutim subtilno energijo. al subtilno čutim konkretno energijo... sej ne vem, vidiš, kak učinek imajo rdeče gate...