Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : prijateljstvo po razpadu zveze?

špela marela
02.03.2009, 06:31
pozdrav vsem!

me zanima, kaj menite o tem - sta lahko dva partnerja po razpadu zveze (recimo da resne in kar dolgoletne) lahko "normalna" prijatelja, vzdržujeta zelo pogoste stike in se srečujeta na kavah? pa živita naprej vsak s svojim novim partnerjem? je to iskreno ali ju še vleče skupaj?

moj primer: sem s fantom 3 leta, zdaj tudi živiva skupaj. prej je imel zvezo dolgo 7-8 let. jaz na videz njegovo bivšo poznam in tudi ona ve zame (ne vem pa lai je zdaj tudi ona vezana). takoj na začetku najine zveze vem, da sta se še pogosto videla (tudi zaradi službe), potem niti ne več toliko, zdaj pa spet. vem, da gresta kdaj na kavo, ampak je njemu to težko rečt na glas in raje zakamuflira.

drugače vse štima med nama, samo to me zanima - je to težko povedat in to reče zato ker ne ve kaka bi bila moja reakcija na to da je šel z bivšo ali mu je nerodno ali skriva? kakšne so vaše izkušnje?

lep dan še naprej...
ŠM

pecnikr
02.03.2009, 12:42
po mojih izkušnjah je v tem prijatelstvu še zmeraj nekaj...če se ti v nekoga zaljubiš in začneš z nekom neki novega potem definitivno odmisliš bivše partnerje saj ko gre za kave pa drinke pa tko...je pa res če ga srečaš na ulici da se pozdraviš pa rečeš kakšno besedico ali dve to pa mislim da ni nič takšnega....če pa so kave prisotne pogosto na mesec je pa še vedno neka energija....pa še nekaj neglede na to kolko časa mine da si samski vedno ko prideš v neko zvezo na novo se najde nekaj na novem partnerju kar ti ni všeč in hitro primerjaš z bivšim partnerjem ker ti je mogoče pri bivši blo bol všeč in se mi zdi da traja kr dolgo da odmisliš bivšo polovico popolnoma iz glave...tko pač je...js ti svetujem če te to moti da se vsedeta dol pa odkrito pogovorita in naj ti pove zakaj hodi na kavo z bivšo kaj je tisto da si vzame čas za njo , kaj ga vleče...

Babi2
02.03.2009, 14:19
Povej mu vendar, da si ga spregledala in veš za njegova kofetkanja z bivšo. Povej mu tudi, da te to moti.
Potem pa naj ti on pove, zakaj je bil neiskren s tabo in zakaj potrebuje to prijateljstvo.
Če to prijateljstvo res potrebuje in/ali mu je pomembno, potem razmisli, ali želiš ostati z njim.
Če ga ne potrebuje, pa naj s tem preneha, v dobro vajinega odnosa in tvojega dobrega počutja. Toliko pa menda ja si vredna?

PS. Za moje pojme - ne, ni običajno, da se vzpostavlja tesna prijateljska vez z bivšim/bivšo.

pecnikr
03.03.2009, 13:45
ja kr povprašaj ga ?

špela marela
03.03.2009, 15:36
ja sem razmišljala o tem.....

sva že mela enkrat debato o tem, če bi mi povedal, da gre z njo na kavo, je rekel da ja.

to sem odkrila sicer čisto po slučaju. je imel ravno odprto stran s starimi "chati" na gmailu, ko sem jaz prišla domov, on pa je bil na wc-ju. se ni dalo veliko prebrat, je pa bilo opazit, da sta pogosto v stiku.
drugače pa sva veliko skupaj in tudi na pijače hodiva skupaj. npr. v zadnje pol leta je šel kake 3x z bivšim sodelavcem na kavo. pa je bilo res, ker ga je prišel iskat. lahko pa da je kdaj tud kao šel s sodelavcem, pa je bil v bistvu zmenjen z njo....

jaz načeloma nisem tak človek da bi mu rekla-vem za tvojo bivšo, prekini stike z njo. bi pa želela, da mi pove, če že gre z njo na kavo (da se razumemo- ne da bi zdaj kar naprej na kave hodila), da gre z njo. ko sva takrat to debatirala, ne vem če je točno dojel, zakaj gre, zakaj bi jaz to od njega rada...

Babi2
03.03.2009, 19:00
jaz načeloma nisem tak človek da bi mu rekla-vem za tvojo bivšo, prekini stike z njo.

Zakaj pa ne? Razen seveda, če te to ne bi motilo ... ampak, kot vidim, te (mene bi tudi, ampak jaz bi takoj želela zadevo razčistiti). S tiščanjem glave v pesek ne boš ničesa razrešila, s pometanjem težav pod preprogo tudi ne.

Dalmatinec
03.03.2009, 20:00
pozdrav vsem!

me zanima, kaj menite o tem - sta lahko dva partnerja po razpadu zveze (recimo da resne in kar dolgoletne) lahko "normalna" prijatelja, vzdržujeta zelo pogoste stike in se srečujeta na kavah? pa živita naprej vsak s svojim novim partnerjem? je to iskreno ali ju še vleče skupaj?

moj primer: sem s fantom 3 leta, zdaj tudi živiva skupaj. prej je imel zvezo dolgo 7-8 let. jaz na videz njegovo bivšo poznam in tudi ona ve zame (ne vem pa lai je zdaj tudi ona vezana). takoj na začetku najine zveze vem, da sta se še pogosto videla (tudi zaradi službe), potem niti ne več toliko, zdaj pa spet. vem, da gresta kdaj na kavo, ampak je njemu to težko rečt na glas in raje zakamuflira.

drugače vse štima med nama, samo to me zanima - je to težko povedat in to reče zato ker ne ve kaka bi bila moja reakcija na to da je šel z bivšo ali mu je nerodno ali skriva? kakšne so vaše izkušnje?

lep dan še naprej...
ŠM
Hehe, jaz ti pa priporočam da malo paziš na tega svojega dragega...Bivše znajo moškega še kako zamikat.:d

KissMe
03.03.2009, 20:31
Ne, po mojem prijateljstvo med bivšima partnerjema ne more obstajat... oz. lahko, ampak samo, če ju še vedno vleče skupaj. Po mojem kofetkanje z bivšimi ni fer do partnerja, zato tega sama ne počnem in pričakujem isto od svojega partnerja. Enostavno se mi zdi dobivanje z bivšimi preveč tvegano... in zakaj bi hodila z bivšim na kavo, če sem s tem, ki ga imam sedaj, popolnoma zadovoljna?
Razumem, da nekateri gledajo na to z vidika prijateljstva, ampak je partnerstvo tisto, kar je vključevalo tudi prijateljstvo in temu se ne da izognit.

špela marela
04.03.2009, 06:29
to "odkritje" zadnjič na računalniku me je iskreno rečeno kar precej zmedlo.... in ne vem kako naj se zadeve zdaj lotim. naj začnem pogovor splošno v smislu iskrenosti in zaupanja ali naj ga kar direkt vprašam o tem ali še ima stike z bivšo in zakaj in kaj mu to pomeni. in potem da želim da jih prekine...?

mrjerry
04.03.2009, 07:29
Odkrito vprašaj, kaj te zanima, brez da si spletaš brez potrebe takšne in drugačne teorije zarote. Dostikrat si imajo bivši dolgo po razpadu zveze veliko za povedat, ker so šli mogoče na brzino in v jezi narazen, zdaj so se pa stvari malo ohladile. To je samo ena možnost, težko ti bo tukaj kdorkoli dal konkreten in pameten predlog, razen še dodatnih špekulacij ki te bodo še bolj zmedle. Konec koncev imaš ti njega na muhi zaradi (iz tvoje perspektive) neodkritosti, pa to prav tako neodkrito rešuješ njemu za hrbtom.

Lencka
04.03.2009, 11:18
če ti ne moreš graditi zaupanja tako, da ga naravnost vprašaš, verjetno on ne more graditi zaupanja tako, da ti naravnost pove...

osebno sicer mislim, da tako prijateljstvo ne gre. sem ga probala, nič drugega ni bilo, kot da je povsem razvodenelo. pa nič hudega. in če komu tako prijateljstvo gre (tudi take primere poznam), tudi prav, zakaj pa ne?

če se že sprašuješ o varanju (očitno sem pes tako moli) - vara te lahko z bivšo, sodelavko, neznanko ali sodelavcem. to, da sta nekoč bila par, pač a priori ne pomeni ničesar.

flir
05.03.2009, 08:09
Jaz mislim, da ko se z nekom razideš, oz. greš narazen, je nek vzrok, ki je motil vezo in tako nadaljevanje veze ni bilo mogoče, kar pomeni, da ni več skupnih interesov.Po moje ko z nekom zaključuš vezo, jo pač zaključiš in se NE moreš vračat (posebno če si v novem partnerstvu), je pa res da če se srečaš se normalno pozdraviš, rečeš kako besedo in to je vse. Ne moreš sedet na 2 stolih naenkrat, žal.Ko zaključiš, zaključiš, pač to je moje osebno mnenje!:2thumbs:

Jakec
05.03.2009, 18:09
in kaj ima to vezo? če kot par ni šlo... jaz imam tudi dobre prijateljice, pa vem da z njimi ni pogoja da bi zdržal več kot teden.

avtorici teme pa bi rekel enako kot jerry

spartan
05.03.2009, 22:17
Povej mu vendar, da si ga spregledala in veš za njegova kofetkanja z bivšo. Povej mu tudi, da te to moti.
Potem pa naj ti on pove, zakaj je bil neiskren s tabo in zakaj potrebuje to prijateljstvo.
Če to prijateljstvo res potrebuje in/ali mu je pomembno, potem razmisli, ali želiš ostati z njim.
Če ga ne potrebuje, pa naj s tem preneha, v dobro vajinega odnosa in tvojega dobrega počutja. Toliko pa menda ja si vredna?

PS. Za moje pojme - ne, ni običajno, da se vzpostavlja tesna prijateljska vez z bivšim/bivšo.

....jaz bi dobesedno "znorel" če bi mi to rekla. Partnerstvo je namreč svobodna izbira...če še ne veste....

Lencka
06.03.2009, 07:21
jp, meni bi to tudi bilo povsem mimo. da bi mi partner omejeval, s kom sem lahko prijateljica in s kom ne, pa če sem prej kaj imela s to osebo ali ne... hvala lepa, naj veže koga drugega.
sicer se mi pa razmislek o tem, ali si želi prijateljstvo ali pa želi biti s sedanjo punco, zdi malo zgrešen, ker ne vem, zakaj bi se to izkljjučevalo. saj menda lahko prijateljuješ z nekom, četudi si v zvezi, ali pač?
prav tako se strinjam z jakcem, da biti sposoben imeti zvezo z nekom ali biti prijatelj z isto osebo nima veliko veze.

KissMe
06.03.2009, 09:03
Ja, tudi mene bi razp*zdilo, če bi mi tip hotel diktirat, s kom se lahko družim in s kom ne. je pa čist drugo, če lepo poveš svojemu partnerju, da te moti, ker se druži z bivšo (pa ne v obliki izpada, čist lepo mirno 2 stavka, ne 3 dni pridige) in zakaj te to moti. To pa je tvoja pravica in DOLŽNOST. V zvezi je treba veliko stvari povedat, ker drugi pač ne more ravno vohat, kaj ti ni všeč. Če čakaš, da drugi zavoha, lahko do njega kuhaš zamere in zveza lahko razpade zaradi čistih bedarij, ki bi se jih mogoče dal uredit v petih minutah, če bi kdo ODPRL USTA.
Jaz osebno vem, da so moji bivši moja preteklost, če koga srečam se seveda ustavim in poklepetam, ker mi še zdaleč ni vseeno za njih, ampak ne bi pa hotela biti prijateljica z njimi (v rednih stikih, tel. pogovori itd.), ker se mi zdi, da človeka lahko kaj hitro zanese na stara pota, ko se spomni lepih trenutkov, preživetih s to osebo. Preteklost je preteklost in tam naj ostane.
Lenčka, logično da lahko prijateljuješ z nekom, četudi si v zvezi:clown: ampak pri meni to vključuje ljudi, s katerimi nisem imela intimnih odnosov... ***i ga... vsak po svoje...

Lencka
06.03.2009, 09:53
Ja, tudi mene bi razp*zdilo, če bi mi tip hotel diktirat, s kom se lahko družim in s kom ne. je pa čist drugo, če lepo poveš svojemu partnerju, da te moti, ker se druži z bivšo (pa ne v obliki izpada, čist lepo mirno 2 stavka, ne 3 dni pridige) in zakaj te to moti. To pa je tvoja pravica in DOLŽNOST. V zvezi je treba veliko stvari povedat, ker drugi pač ne more ravno vohat, kaj ti ni všeč. Če čakaš, da drugi zavoha, lahko do njega kuhaš zamere in zveza lahko razpade zaradi čistih bedarij, ki bi se jih mogoče dal uredit v petih minutah, če bi kdo ODPRL USTA.
Jaz osebno vem, da so moji bivši moja preteklost, če koga srečam se seveda ustavim in poklepetam, ker mi še zdaleč ni vseeno za njih, ampak ne bi pa hotela biti prijateljica z njimi (v rednih stikih, tel. pogovori itd.), ker se mi zdi, da človeka lahko kaj hitro zanese na stara pota, ko se spomni lepih trenutkov, preživetih s to osebo. Preteklost je preteklost in tam naj ostane.
Lenčka, logično da lahko prijateljuješ z nekom, četudi si v zvezi:clown: ampak pri meni to vključuje ljudi, s katerimi nisem imela intimnih odnosov... ***i ga... vsak po svoje...

odvisno od osebe, pač. jaz nimam stikov s pretekostjo, na splošno ne, ampak da bi se morala najdražjemu prijatelju odpovedati, ker sva pač nekoč imela, kot ti praviš, "intimne odnose"... v jok, na drevo, pa nikol več dol! in ne, me ne prime, da bi seksala z njim, če to misliš, ali pa se spraševala in obžalovala, kako bi bilo, če bi bilo pač drugače, intimno pa mi je kljub temu zelo blizu... na drug način pač. in če bi partner zahteval, da prekinem stike z njim, bi bilo nekaj zeloooo narobe. tako kot jaz ne preprečujem njemu, da ima stike z bivšo punco, s tisto, s katero se pač še razume, in mi na misel ne pride, da si bo zato zaželel biti z njo. ker vem, da ima mene rad na drugačen način, njo pa pač spet na drugačen.
morda pa je razlog ravno v tem, da se pogovarjava tudi o teh stvareh - jaz vem, kako se razume z bivšo, in on ve, koliko mi pomeni moj prijatelj. namesto, da bi sumila drug drugega, sva vesela, da imava ljudi, ki naju izpoljujejo, ker partner te kljub vsemu ne morem izpolniti v vseh kotičkih in na vseh področjih.
s tem nikakor ne mislim, da moraš z vsemi bivšimi ostati v takih odnosih. hočem le reči, da včasih se zgodi, da naletiš na koga, s komer te povezuje drugačne vez. in če bi dejstvo, da si morda nekoč bil par s to osebo ali pa morda le malo zabluzil, omejevalo pri tem, da drug drugega bogatita, pač na način, kot prijatelji se, bi bilo res škoda. saj nikjer ne piše, da tak prijateljstva pa trajajo... in nikjer tudi ne piše, da se mora prijateljstvo končati, če se kaj drugega je.

ali si lahko prijatelj z bivšimi partnerji ali osebami, s katerimi si bil kdaj v intimnih odnosih, je po mojem mnenju bolj odvisno od tega, koliko sam razčistiš odnose z njimi - in konec ljubezenskega odnosa. če to poštimaš pri sebi, ni težav. in če veš, da ima to poštimano tudi partner, te ne moti, če si dopisuje z bivšo...

me pa vedno znova nasmeji (ali pa malo zjezi) kaka take tema:
"na fantovem mobilcu sem našla sms, ki ga je poslal prijateljici. kaj naj storim, ali me vara?!?" ker, prvič, razen če je glup, menda ne bo varal in puščal dokaznega materiala, drugič, mi grejo na jetra ljudje, ki vohunijo za svojimi partnerji (preverjanje mobilcev, pošte in podobnega to je, in to zame n normalen odnos z zaupanjem), in tretjič, taka oseba ne pomisli, da bi se morda to pogovorila s partnerjem, ampak sprašuje ljudi, ki nobenega od njiju ne poznajo, ali jo vara!
ne pravim, da je točno ta tema točno taka (ali da je avtorica taka), me pa močno spominja na tole...

KissMe
06.03.2009, 11:09
odvisno od osebe, pač. jaz nimam stikov s pretekostjo, na splošno ne, ampak da bi se morala najdražjemu prijatelju odpovedati, ker sva pač nekoč imela, kot ti praviš, "intimne odnose"... v jok, na drevo, pa nikol več dol! in ne, me ne prime, da bi seksala z njim, če to misliš, ali pa se spraševala in obžalovala, kako bi bilo, če bi bilo pač drugače, intimno pa mi je kljub temu zelo blizu... na drug način pač. in če bi partner zahteval, da prekinem stike z njim, bi bilo nekaj zeloooo narobe. tako kot jaz ne preprečujem njemu, da ima stike z bivšo punco, s tisto, s katero se pač še razume, in mi na misel ne pride, da si bo zato zaželel biti z njo. ker vem, da ima mene rad na drugačen način, njo pa pač spet na drugačen.
morda pa je razlog ravno v tem, da se pogovarjava tudi o teh stvareh - jaz vem, kako se razume z bivšo, in on ve, koliko mi pomeni moj prijatelj. namesto, da bi sumila drug drugega, sva vesela, da imava ljudi, ki naju izpoljujejo, ker partner te kljub vsemu ne morem izpolniti v vseh kotičkih in na vseh področjih.
s tem nikakor ne mislim, da moraš z vsemi bivšimi ostati v takih odnosih. hočem le reči, da včasih se zgodi, da naletiš na koga, s komer te povezuje drugačne vez. in če bi dejstvo, da si morda nekoč bil par s to osebo ali pa morda le malo zabluzil, omejevalo pri tem, da drug drugega bogatita, pač na način, kot prijatelji se, bi bilo res škoda. saj nikjer ne piše, da tak prijateljstva pa trajajo... in nikjer tudi ne piše, da se mora prijateljstvo končati, če se kaj drugega je.

ali si lahko prijatelj z bivšimi partnerji ali osebami, s katerimi si bil kdaj v intimnih odnosih, je po mojem mnenju bolj odvisno od tega, koliko sam razčistiš odnose z njimi - in konec ljubezenskega odnosa. če to poštimaš pri sebi, ni težav. in če veš, da ima to poštimano tudi partner, te ne moti, če si dopisuje z bivšo...

me pa vedno znova nasmeji (ali pa malo zjezi) kaka take tema:
"na fantovem mobilcu sem našla sms, ki ga je poslal prijateljici. kaj naj storim, ali me vara?!?" ker, prvič, razen če je glup, menda ne bo varal in puščal dokaznega materiala, drugič, mi grejo na jetra ljudje, ki vohunijo za svojimi partnerji (preverjanje mobilcev, pošte in podobnega to je, in to zame n normalen odnos z zaupanjem), in tretjič, taka oseba ne pomisli, da bi se morda to pogovorila s partnerjem, ampak sprašuje ljudi, ki nobenega od njiju ne poznajo, ali jo vara!
ne pravim, da je točno ta tema točno taka (ali da je avtorica taka), me pa močno spominja na tole...

Jaz nikoli nisem pisala o zahtevanju;)

Najbrž bo res tako, da je ključ uspeha v pogovoru. Če se z nekom odkrito pogovarjaš, se vsekakor počutiš bolj gotovo, saj veš, kaj mu "špila" po glavi:d

Jaz imam to poštiman tako, da z njimi ne prijateljujem, niti ne čutim nobene potrebe po tem. Ker jaz jemljem partnerja v prvi vrsti kot partnerja, šele potem kot prijatelja (torej, partner je zame širši pojem, ki obsega tudi prijateljstvo) in če je partnerstva konec, res ne vidim smisla v nadaljevanju prijateljstva. Mam dovolj drugih prijateljev, ki so od zmeraj samo prijatelji. Ampak ok, sej te v bistvu razumem.

Tega tud js ne razumem... nikol nisem nobenemu brskala in to pričakujem tudi z druge strani. To je osnovno zaupanje. Pa tudi če so me kdaj prsti zasrbeli (firbčna baba pač), sem se zadržala, ker vem, da je tako bolje zame, pa mogoče tudi zanj:clown:

KissMe
06.03.2009, 11:13
Pa še to... če bi mi partner rekel, da ga moti, če bi se dobivala z bivšim, bi o tem premislila, ne bi kljubovalno rekla "boli me k...., kaj tebe moti, zanalašč se bom dobila z njim, ravno zato, ker te moti", ampak bi problemu skušala priti do dna. Zakaj ga to moti in kaj lahko oba narediva za to, da se stvar čimbolj omili. Ne pa egoistično furat svojo do p.m., ker to nikamor ne pelje.

Lencka
06.03.2009, 11:54
saj nisem mislila brezglavo kljubovat, ampak točno to - da se pogovoriš in ugotoviš, zakaj koga to moti. lahko, da nima samozavesti in se zato boji, lahko, da daješ napačne signale, ali pa si jih partner samo napačno razlaga... pa da razložiš, kaj in zakaj ti ta oseba pomeni. ampak zato pa moraš o tem spregovoriti partnerju, ne forumu. se čisto strinjam :)

legenda
08.03.2009, 13:04
pozdrav vsem!

lep dan še naprej...
ŠM

Poskusi nekaj narediti. Osebni primer. Ko me je bivša povabila na "kofe"
sem ji povedal da lahko se dobiva, samo da bom seboj povabil svoje dekle ( ki je danes moja žena)nekako načelno se je strinjala, samo potem ni več klicarila.
Po dolgih letih sva se srečala, hčer je imela, samo tedaj mi je priznala da me je želela z stiki oz "kofeji" pridobiti nazaj.
Priporočam da svojemu dragemu to isto storiš. Potem boš videla "kok je ura". pojdi z njim in njo. Če ga je sram potem ga vprašaj kakšno prihodnost je vajina!

špela marela
09.03.2009, 13:14
hej!
vem da je edina pot do rešitve pogovor med nama. samo zanimalo me je (predvsem kako moško mennje) če je težko povedat da greš na kavo z bivšo. včasih bi človek rad kaj povedal pa ne gre z jezika (zaradi različnih razlogov, lahko je strah, lahko je prekrivanje, karkoli...). saj pravim, da načeloma nisem človek ki bi nasprotoval takim srečanjem -občasnim - in mu ne mislim rečt da ne sme. rada bi le da bi mi povedal tiste 5x na leto ko se dobita.

vučko stručko
08.05.2009, 01:55
hej!
vem da je edina pot do rešitve pogovor med nama. samo zanimalo me je (predvsem kako moško mennje) če je težko povedat da greš na kavo z bivšo. včasih bi človek rad kaj povedal pa ne gre z jezika (zaradi različnih razlogov, lahko je strah, lahko je prekrivanje, karkoli...). saj pravim, da načeloma nisem človek ki bi nasprotoval takim srečanjem -občasnim - in mu ne mislim rečt da ne sme. rada bi le da bi mi povedal tiste 5x na leto ko se dobita.

na osnovi mojih izkušenj in izkušenj stotin klijentov obeh spolov ti odgovarjam takole:vsak moški, ki že v času ločitve ali pa takoj po njej ne zapre vrat za seboj, prinese prepih v novo zvezo. ta prepih zaseje seme dvoma v novi zvezi,ki se ponavadi zaradi tega ne konča srečno.izjema so moški, ki z bivšo imajo otroke, pa v dobro otrok na nevtralnem terenu rešujejo zadeve z materjo otrok.
svoj problem lahko elegantno rešiš tudi tako, da opraviš s parnerjem razgovor na nevtralnem terenu, ko ne bo z ničemer obremenjen. lepo toplo in prijateljsko, mirno. lepo mu razloži, kaj te moti in zakaj in se odkrito pogovarjaj z njim.
sebi pa pred tem dovoli slišati resnico, neglede na to, kakšna je. blokiraš se predvsem iz strahu in negotovosti. treba je delovati, ne razmišljati.kaj lahko izgubiš? :2thumbs:samo hrabro!

na osnovi mojih izkušenj in izkušenj stotin klijentov obeh spolov ti odgovarjam takole:vsak moški, ki že v času ločitve ali pa takoj po njej ne zapre vrat za seboj, prinese prepih v novo zvezo. ta prepih zaseje seme dvoma v novi zvezi,ki se ponavadi zaradi tega ne konča srečno.izjema so moški, ki z bivšo imajo otroke, pa v dobro otrok na nevtralnem terenu rešujejo zadeve z materjo otrok.
svoj problem lahko elegantno rešiš tudi tako, da opraviš s parnerjem razgovor na nevtralnem terenu, ko ne bo z ničemer obremenjen. lepo toplo in prijateljsko, mirno. lepo mu razloži, kaj te moti in zakaj in se odkrito pogovarjaj z njim.
sebi pa pred tem dovoli slišati resnico, neglede na to, kakšna je. blokiraš se predvsem iz strahu in negotovosti. treba je delovati, ne razmišljati.kaj lahko izgubiš? :2thumbs:samo hrabro!

pa vedi, da si dovolj dobra in sposobna, ne glede na to, kaj so v tvoji mladosti poćeli.pač nisi izpolnila njihovih pričakovanj. zato izpolni svoja in se nauči imeti bolj rada, se bolj ceniti in spoštovati. bodi srečna:)