Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Ugodni krediti?

matejgt
03.03.2009, 09:56
Pozdravljeni!
Zanima me kako je z krediti sedaj, ko so precej bolj ugodni kot naprimer pred letom dni! Za isto dobo (25 let) dobim sedaj pri istem mesečnem obroku precej večjo vsoto kot pred letom dni! Sedaj pa me zanima kako je če vzamem trenutno kredit z fiksno brestno mero, ali bo ta ostal na takem nivoju tudi čez nekaj let ali je v tem kreditu "z fiksno obrestno mero" vseeno neki del ki se giblje oziroma vezan na določen faktor? Hvala

maajde
03.03.2009, 11:45
Kredit je kot zanka okoli vratu. Moj nasvet izogibi se ga. Bo boljše zate.

Irina
04.03.2009, 00:37
Maajde, saj ni vse tako črno. Res ni ugodno, če imaš kredit. A, kako priti do svojega kotička, če ravno nisi eden od slovenskih tajkunov?

matejgt, menim, da boš najbolj verodostojno informacijo dobil na banki. Predložijo naj ti kreditno pogodbo, ki jo boš lahko v miru preštudiral. Lahko pa boš vprašal za mennje še koga, ki se na to spozna in ti bo svetoval. Kredit na 25 let je resna zadeva in bolje je vse večkrat preveriti, kakor se enkrat ušteti.

maajde
04.03.2009, 03:56
gospa Irina še bolj kakor se zdi. Dokler nisem imel otrok ni bil kredit nikakršen problem. Sedaj pa to ni prav lepo. Na srečo so nama bližnji pomagali in smo se rešili stanovanjskega dolga. Jaz osebno in to je moje mnenje nikdar ne grem več v kredit.

matejgt
04.03.2009, 08:25
Maajde, hvala za nasvet, se popolnoma strinjam stabo, čim dlje od kredita............. če je le mogoče, kar pa ni!!!!!! Saj vidiš da sprašujem po kreditu za dobo 25 let, kar lahko pomeni le, da ga potrebujem za rešitev stanovanskega problema! Druge možnosti pa res nima nek povprečen delavec v Sloveniji, kot da se zapufa za 25 let, pač nujno zlo! Kar je še dodatno zaskrblujoče je to, da stem ko vzamem 25 let kredita, ga lahko dobim maksimalno cca 35 000 eur, v teh časih si stem denarjem še ruševine ne privoščiš!

mrjerry
05.03.2009, 12:05
Maajde, saj ni vse tako črno. Res ni ugodno, če imaš kredit. A, kako priti do svojega kotička, če ravno nisi eden od slovenskih tajkunov?

Kako pa misliš, da je to uspelo tajkunom? ;)

Irina
06.03.2009, 23:41
Kako pa misliš, da je to uspelo tajkunom? ;)

Hi, hi, kje si me našel......ampak njihovi krediti so nekaj posebnega. Odplačali jih bodo slovenski davkoplačevalci.
Lep pozdrav s Kajmanov:veryevil:

larisa
09.03.2009, 08:48
Kredit je kot zanka okoli vratu. Moj nasvet izogibi se ga. Bo boljše zate.

Se strinjam. :2thumbs:

Milton Friedman
09.03.2009, 18:10
Pozdravljeni!
Zanima me kako je z krediti sedaj, ko so precej bolj ugodni kot naprimer pred letom dni! Za isto dobo (25 let) dobim sedaj pri istem mesečnem obroku precej večjo vsoto kot pred letom dni! Sedaj pa me zanima kako je če vzamem trenutno kredit z fiksno brestno mero, ali bo ta ostal na takem nivoju tudi čez nekaj let ali je v tem kreditu "z fiksno obrestno mero" vseeno neki del ki se giblje oziroma vezan na določen faktor? Hvala

Napišem samo kot nasvet, ker med ogovori ni niti enega normalnega posta :nonono:

Ker ste končno začeli gledati na kredite kot nekaj, kar ni dano vsakomur bodite pozorni še na naslednje dejavnike:
1) vedno ko jemljete kredit, zaprosite za simulacijo spremembe mesečnega obroka, v primeru, da se na primer EURIBOR spremeni za +/- 1%.
2) ko boste prosili za simulacije še vprašajte za maksimalno spremembo EURIBORJA v zadnjih nekaj letih in naj vam še na te lokalne maksimume in minimume izračunajo višino anuitete.
3) če imate le kanček pameti, ne boste jamali kredita v drugi valuti, kot je vaš osebni dohodek. Z najemom kredita se že izpostavljate obrestnem tveganju, torej zakaj bi se še valutnemu. Primer, vzamete, kot pravi pametni slovenec, kredit v CHFjih, in potem zraste vrednost CHFja napram EUR za 10-20%, za koliko se spremeni vaša mesečna glavnica v EUR? Omenjeni problem pošteno tepe prenekatero slovensko družino.

mrjerry
10.03.2009, 08:59
Hi, hi, kje si me našel......ampak njihovi krediti so nekaj posebnega. Odplačali jih bodo slovenski davkoplačevalci.
Lep pozdrav s Kajmanov:veryevil:

Njihovi krediti niso prav nič posebnega. Davkoplačevalci pa vedno odplačajo vse, pa naj bodo to državne obveznice, nepoplačani krediti ali pa lastne garantirane bančne vloge. Seveda obstaja tudi alternativa temu - pustiti, da kredit poplača nekdo zunanji. S tem pa bomo lepo razprodali svoje nepremičnine in druge pomembne lastninske pravice. Država obstaja zaradi davkoplačevalcev, ne pa davkoplačevalci zaradi države.

Dokler pa na volitvah volimo praktično ene in iste ljudi in dokler ljudje mirno čakajo, da se obrnejo štiri leta, vmes pa glavo dol in nič, ni za pričakovati, da bo kadarkoli kaj drugače.

larisa
10.03.2009, 09:52
Njihovi krediti niso prav nič posebnega. Davkoplačevalci pa vedno odplačajo vse, pa naj bodo to državne obveznice, nepoplačani krediti ali pa lastne garantirane bančne vloge. Seveda obstaja tudi alternativa temu - pustiti, da kredit poplača nekdo zunanji. S tem pa bomo lepo razprodali svoje nepremičnine in druge pomembne lastninske pravice. Država obstaja zaradi davkoplačevalcev, ne pa davkoplačevalci zaradi države.

Dokler pa na volitvah volimo praktično ene in iste ljudi in dokler ljudje mirno čakajo, da se obrnejo štiri leta, vmes pa glavo dol in nič, ni za pričakovati, da bo kadarkoli kaj drugače.

Kako iste ljudi? Saj se je vladavina zamenjala in gre na bolje, ne favorizira se več toliko Cerkve, pa večja svoboda je v medijih. Da pa propadamo gospodarsko, je krivda svetovna, ne pa lokalnih politikov za kratko obdobje. :)

Milton Friedman
10.03.2009, 18:46
Kako iste ljudi? Saj se je vladavina zamenjala in gre na bolje, ne favorizira se več toliko Cerkve, pa večja svoboda je v medijih. Da pa propadamo gospodarsko, je krivda svetovna, ne pa lokalnih politikov za kratko obdobje. :)

Kaj točno pa gre na bolje?

Reciklaža: Matej Lahovnik

Citat: Ne morem si kaj, ampak res se mi zdi absurdno, da ta država namenja skupaj 100.000 evrov za tekmovanja v oranju v letih 2008 in 2009.

Komentar Financ: Mateju Lahovniku, tedaj opozicijskemu poslancu, se je 100 tisoč evrov zdelo preveč za tekmovanja oračev. Zdaj pa vlada, kjer je minister za gospodarstvo, v rebalansu proračuna v postavki 6.159 tej športni panogi namenja 300 tisoč evrov.

Vir: spletna stran Zaresa, 16. oktobra 2007

Vse je zapisano na:
http://www.finance.si/240464

mrjerry
16.03.2009, 15:23

Govorim o ljudeh, ki so ves čas tako ali drugače vključeni v politiko. Glavni igralci v parlamentu so ves čas enaki, iz njih izhajajoči ministri pa so pač s tiste strani, kjer jih je neko obdobje več. Zato v tem kontekstu bistvenih sprememb ni za pričakovati.

sole
20.03.2009, 19:45
gospa Irina še bolj kakor se zdi. Dokler nisem imel otrok ni bil kredit nikakršen problem. Sedaj pa to ni prav lepo. Na srečo so nama bližnji pomagali in smo se rešili stanovanjskega dolga. Jaz osebno in to je moje mnenje nikdar ne grem več v kredit.

blagor tebi, drugi nimamo takšne sreče. S polno ritjo je lahko srat.:rolling:
Mene kredit ne ovira, tudi sedaj ko imam otroka. Plačilo vtrca bi tudi lahko bilo manjše ampak kaj češ.

mojcapokrajculja
18.04.2009, 15:27
Pri najemanju kredita je potrebno biti pozoren na bančno maržo. Res da so obrestne mere padle, vendar sem opazila da so se bančne marže znatno zvišale, tako da je končni rezultat skoraj enak. Živim in delam v tujimi, kjer temu ni tako, zato sem presenečena nad ravnanjem Slovenskih bank.
V obstoječih pogojih se verjetno splača najeti kredit s fiksno obrestno mero, vendar si poskušajte izpogajati tudi čim nižjo bančno maržo.:veryevil: