Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kam naj se obrnem za ustanovitev anonimnega društva? -Nujno!!!!!!!

kristi
05.03.2009, 08:31
Kam naj se obrnem za ustanovitev anonimnega društva?Hvala za vaše odgovore..lep pozdrav

lana
05.03.2009, 12:35
Napisati moraš statut društva (z vsemi čani, predsednikom, opisom dejavnosti .. ...) potem pa ga registriraš na upravni enoti oz. na bližnji e-vem točki.

Vsemogočni
05.03.2009, 23:25
Tole nekaj ne gre skupaj. Radi bi bili anonimni in bili istočasno registrirani. Zastopi kdor lahko:dontknow:

Irina
06.03.2009, 00:23
Vsemogočni, lahko je podobno kot Društvo anonimnih alkoholikov..........

lana
06.03.2009, 05:55
Tole nekaj ne gre skupaj. Radi bi bili anonimni in bili istočasno registrirani. Zastopi kdor lahko:dontknow:

podjetje, društvo ali samostojni podjetnik je pač registriran, brez tega ne gre.. :)
Lahko pa se ukvarjaš s kakšnim sos telefonom ali kaj podobnega kot pravi irina.

kristi
06.03.2009, 10:29
Hvala za vaše nasvete...Da vam malo več povem rada bi ustanovila anonimno društvo žrtev psihične in fizične zlorabe(mislim da je za te teme potrebna anonimnost-zaradi žrtev ki so to prestajale ali prestajajo)ker v naši občini tako društvo ni ustanovljeno in kdo bi se vozil najmanj 60km v eno stran,da bi o tem lahko govoril z osebami ki so to doživljale.Jaz osebno sem tudi taka žrtev in vem,da mi je o tem težko govoriti z psihologom,zdravnikom ali bilokom,če tega ni prestal:nonono:.Res je da so za to usposobljeni a vendar...meni je bilo veliko lažje,ko sem o tem spregovorila z osebo,ki je isto doživela:2thumbs:..Na to idejo pa sem prišla,ko sem ugotovila med pogovorom z prijateljicami in prijatelji,da bi bilo kaj takega vredu...Anonimno pa predvsem zaradi delne zaščite žrtev,da ne pride do izrabe identitete......Upam da razmišljam prav,saj bom vesela kakršnegakoli nasveta o tem ali vaše pomisleke ali pa usmeritev..

Vsemogočni
06.03.2009, 13:55
Malček več iznajdljivosti, zadeve so dokaj preproste. Če pa v iskalnik vpišeš "registracija društva" ali podoben pomen, dobiš pa precej dobrih nasvetov.

Za začetek mogoče kaj uporabnega:
http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodkiPrebivalci.euprava?sid=200&zdid=153

http://www.mnz.gov.si/si/pogosto_iskane_vsebine/dunz/drustva/registracija_drustva/

Vprašanja in odgovori:
http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodkiPrebivalci.euprava?sid=200&vprasanja=vsa&zdid=153

in še veliko tega na portalu :2thumbs:
Želim ti veliko uspeha in uspešno delovanje. Še boljše bi pa bilo, da do takih dejanj sploh ne bi prihajalo.

kristi
06.03.2009, 16:40
Hvala ti vsemogočni in ja se strinjam z tabo ko praviš da se kaj takega nebi dogajalo-ampak na žalost živimo v takem svetu kjer se pač to vsakodnevno dogaja in kar je najhuje o tem nočemo spregovoriti,kar pa je za nas žrtve velikokrat slabše(govorim iz lastmih izkušenj)da ne spregovorimo o bolečinah ki jo nosimo v srcu.....

Irina
06.03.2009, 16:53
Kristi, In ravno Vsemogočni, ki te je okaral, ti je najbolj pomagal. Srečno.

kristi
06.03.2009, 17:07
ja Irina res je hvala ti za lepe želje..ko mi kaj uspe vam pa kaj sporočim kako mi kaj gre