Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Prizidek ?

matejgt
13.03.2009, 16:34
Pozdravljeni!
Na splošno me zanima nekaj, ker imam pri podobnih stvareh slabe izkušnje, bom vprašal če kdo ve kako gredo te reči! Kupujemo manjšo staro hišo, na eni strani vezano, na drugi strani pa je kar precej prostora (naša parcela) in sedaj me zanima, ali je težavno pridobiti dovoljenje za prizidek, ki bi bil kar velik oziroma verjetno večji od starejše hiše in kaj vse potegne to za sabo, kakšne stroške? Ima kdo izkušnje s tem, hvala!

Vsemogočni
13.03.2009, 20:10
To ni več prizidek, to je gradnja. Vse informacije dobiš na svoji UE (Upravni Enoti), ki je najbolj pristojna za odgovore. Če imate denar, če nimate sitnih sosedov, ali še celo koga v hiši (na strani, ki je vezana), če je zazidljivo, zakaj pa ne bi smeli zgraditi objekta po vaši želji :dontknow:

Mogoče kaj več izveš na tejle spletni strani, oziroma forumu

http://www.gradbeni-forum.si/index.php?Itemid=16&option=com_smf&topic=35.0

matejgt
15.03.2009, 07:16
Pa ne mi reči, da potrebujem za gradbeno doboljenje tudi dovoljenje soseda, katerega se zgradba drži na drugi strani???

Vsemogočni
15.03.2009, 10:40
Pozanimaj se pri uradnih službah ali na spletni strani pravniki.info.

Na spletni strani portala za gradnjo, je v enem izmed odgovorov na vprašanja zapisano: Vsekakor pa bi bilo priporočljivo vas poslati na obisk Upravne enote, da vam točno povedo kako je s tem na območju vaše Upravne enote.

Mogoče kaj dobrih informacij najdeš tudi na spletni strani: http://www.gradimo.com/vsebine/4906

kjer tudi piše o gradnji enega prizidka: Graditev kleti in zimskega vrta pa spada v posege, ki trajno spreminjajo namembnost in izgled objekta. Seveda potrebujete tudi soglasje sosedov, glede nevseljenih enot, pa potrebujete soglasje lastnika (torej sedaj še investitorja).

pecnikr
15.03.2009, 14:24
Pa ne mi reči, da potrebujem za gradbeno doboljenje tudi dovoljenje soseda, katerega se zgradba drži na drugi strani???

js samo vem da če gradnja ni od soseda na razdalji 4 metrov definitivno potrebuješ soglasje soseda ...