Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kriza vodi do revolucij in vojne

larisa
31.03.2009, 10:34
Ali se sploh realno zavedamo, kako resna je trenutna kriza in da nas bo prej ali slej zadela tudi nas same, če nas že do zdaj ni? Možen je naslednji scenarij:

Lačne množice gredo na ulice, postopno se začnejo vojne za preživetje.

Srhljiv občutek, da se nam lahko prav kmalu sesuje ves znani, ustaljeni svet, če se ne zgodi čudež in se gospodarstvo ne postavi nazaj na trdne temelje.

spartan
31.03.2009, 12:07
ni potrebno nikakršnega čudeža ampak samo čas. Kriza je obdobje cikličnega nihanja, kot konjuktura in po obdobju nestabilnosti pride obdobje stabilizacije. Tako kot za dežjem zmeraj posije sonce.

Če pa mene vprašaš se ni treba bati ničesar tako drastičnega...če sam pri sebi preštudiram, pridem do spoznanja, da sem do zdaj vedno bil v krizi...takšni ali drugačni. Konc koncev se tudi vsakemu človeku iz prehoda iz enega v drugo, tretje itd...življenjsko obdobje rušijo zgrajeni svetovi z novimi spoznanji, tako da ni šmenta da tako ne bi bilo tudi z našo družbo;)

Če še mal pomislim...nič druga nam ne preostane kot da počakamo, delama in se seveda medtem, ker pač čas je pomemben, čimveč razmnožujemo:clown:

KissMe
31.03.2009, 13:37
Js se pa čist strinjam s tem... vsaki večji krizi je sledila vojna... pol je pa posijalo sonce.

spartan
31.03.2009, 13:57
...in proti komu se bomo vojskovali:shy:

king16
01.04.2009, 07:23

O tem ne bomo odločali mi ali kdo od malih narodov, odločali se bodo zopet VELIKI, tako kot je doslej v zgodovini.

larisa
01.04.2009, 09:19

Pri nas skoraj sigurno ne bo vojne, tule se bomo bojevali samo proti lakoti in morebitni radiaciji zaradi vojne "velikih".

spartan
04.04.2009, 00:14
...jaz se najraje borim z velikimi joški:blush:

Borba je težka in skor nemogoče je zmagat....sam veste kako pravijo; čeprav je bitka izgubljena, vojna ne. Na juriš!!!:clown:

Babi2
04.04.2009, 09:46
Na juriš, vkup uboga gmajna, proti pohlepnim kapitalistom ... :clown:

larisa
05.04.2009, 12:09
...jaz se najraje borim z velikimi joški:blush:

Borba je težka in skor nemogoče je zmagat....sam veste kako pravijo; čeprav je bitka izgubljena, vojna ne. Na juriš!!!:clown:

Duhovito. :d

spartan
09.04.2009, 22:04
Duhovito. :d

ja...težko nam je.

Nič druga ne preostane...sam da se še mal dobro podložimo pa bo:clown:

pecnikr
10.04.2009, 18:06

če bo lakota in ne bom mogel kje vzet hrane da bi družino preživel se bom bojeval proti komu????..... jasno da proti tebi če boš ti imel vsaj kos kruha in ti ga bom hotel vzeti da nasitim sebe....vojna bo ampak med nami....

larisa
11.04.2009, 10:02
če bo lakota in ne bom mogel kje vzet hrane da bi družino preživel se bom bojeval proti komu????..... jasno da proti tebi če boš ti imel vsaj kos kruha in ti ga bom hotel vzeti da nasitim sebe....vojna bo ampak med nami....

Ni nujno. Če gledaš slike množične bede, ponavadi ljudje na koncu nimajo več moči za kakšno borbo. Otopijo in počasi shirajo do bridkega konca.

yamamoto
11.04.2009, 13:25
Ni nujno. Če gledaš slike množične bede, ponavadi ljudje na koncu nimajo več moči za kakšno borbo. Otopijo in počasi shirajo do bridkega konca.

No, ni bilo samo hiranje. Če pogledaš malo v zgodovino, boš videla, da so večkrat imeli še toliko moči, da so tistim, ki so jih spravili v bedo, veselo posekali glave. :approve:
Samo upamo lahko, da so svetovni voditelji spoznali, da je začel Hudič žreti muhe in, da se morajo na hitro zmeniti kako naprej brez finančne mafije. :)

keops
11.04.2009, 16:02
Dr. Matej Lahovnik, naš gospodarski minister, je v rahli prednosti...

larisa
11.04.2009, 18:27
No, ni bilo samo hiranje. Če pogledaš malo v zgodovino, boš videla, da so večkrat imeli še toliko moči, da so tistim, ki so jih spravili v bedo, veselo posekali glave. :approve:
Samo upamo lahko, da so svetovni voditelji spoznali, da je začel Hudič žreti muhe in, da se morajo na hitro zmeniti kako naprej brez finančne mafije. :)

Ja, je le vprašanje časa, kdaj se bodo novodobni sužnji dvignili in vcepili strah v kosti današnjim prepotentnim graščakom, ki se gredo z delavci tudi takšnele igrice:

http://24ur.com/novice/gospodarstvo/lidl-nadzoruje-zaposlene.html

Sony girl
01.05.2009, 20:28
V Nedeljskem je že članek, da so nekaterim brezbrižnim in pohlepnim bankirem rabil bajte in jim celo grozil s smrtjo.

Jeza narodov se nabira.

ARMEDhodzic
25.05.2009, 20:35
... spet ste preveč filmov vidl ...

:evil:

Patsy
01.07.2009, 16:57
Če ne bi bilo interneta, da bi človek lahko jezo otresal tukaj bi bila že zdavnaj vstaja, vojna in vse ostalo. Te vlade ne bi bilo več!
Sicer pa trenutno je tako, da ima večina ljudi še kaj prihrankov, da od tistega živi. Ko bo tudi to splahnelo (leto, dve), cene se bodo medtem dvignile še višje kot so se že v zadnjem času. Nč, počakajte. Vse to bo še prišlo, verjetno tudi vojna. :(

larisa
02.07.2009, 07:30
Če ne bi bilo interneta, da bi človek lahko jezo otresal tukaj bi bila že zdavnaj vstaja, vojna in vse ostalo. Te vlade ne bi bilo več!
Sicer pa trenutno je tako, da ima večina ljudi še kaj prihrankov, da od tistega živi. Ko bo tudi to splahnelo (leto, dve), cene se bodo medtem dvignile še višje kot so se že v zadnjem času. Nč, počakajte. Vse to bo še prišlo, verjetno tudi vojna. :(

Trenutna vlada ne more naredit čudeža, saj le pobira sadove prejšnjih z dodatkom svetovne krize. Žal mi je Pahorja, da je padel v tole gnezdo, bolje bi bilo, da bi vladal naprej prepotentni Janša, ki bi ravno tako nič ne mogel naredit, zdaj pa uživa, ko skoraj shizofreno nagaja in škoduje trenutni vladi, kolikor le more. Drugače pa je mogoče narobe, ko nas mediji bombardirajo samo s slabimi novicami, da mase ljudi otopijo, češ, saj gre vse v propad. Konec koncev je vsak mikrokozmos zase z najbližjimi in tam bi moral delovat, da se ga kriza ne dotakne, saj večine se nas sploh še ni.

Patsy
02.07.2009, 08:20
Larisa, se strinjam.
Ko pomislim na naš parlament mi slabo rata. Namesto da bi politiki stopili skupaj in naredili kakšen pameten brainstorming se obmetavajo z nekimi otročarijami - davkoplačevalci pa plačujemo otroški vrtec, ZOO. :( Ne gledam več poročil, ne novic. Sem že mislila, da slabše ne more biti pa je vsakič slabše. Prodajajo nam neke otroške zgodbice o svojem premoženju, odgovarja ne nihče - odstopi tudi ne, ljudje pa mižimo, vsako leto iste face gledamo, kradejo in lažejo vsi po vrsti.
Tudi meni se Pahor smili v tem položaju, samo malo več bi pa lahko pokazal. Sicer pa ni vse od njega odvisno, ko pa ima take okrog sebe kot so Lahovnik, Golobič, Erjavec....
Janša je pa sploh prvak v bednem obnašanju. Ne razumem kako lahko takega človeka ljudje sploh volijo, kaj so res eni tako slepi? Mah ne bom o politiki, ker mi gre na kozlanje že misel na to.
Upam, da se te recesija ne dotakne, ker ti povem iz prve roke, da ni prijetno.

behemoth
18.07.2009, 10:14
Larisa, se strinjam.
Ko pomislim na naš parlament mi slabo rata. Namesto da bi politiki stopili skupaj in naredili kakšen pameten brainstorming se obmetavajo z nekimi otročarijami - davkoplačevalci pa plačujemo otroški vrtec, ZOO. :( Ne gledam več poročil, ne novic. Sem že mislila, da slabše ne more biti pa je vsakič slabše. Prodajajo nam neke otroške zgodbice o svojem premoženju, odgovarja ne nihče - odstopi tudi ne, ljudje pa mižimo, vsako leto iste face gledamo, kradejo in lažejo vsi po vrsti.
Tudi meni se Pahor smili v tem položaju, samo malo več bi pa lahko pokazal. Sicer pa ni vse od njega odvisno, ko pa ima take okrog sebe kot so Lahovnik, Golobič, Erjavec....
Janša je pa sploh prvak v bednem obnašanju. Ne razumem kako lahko takega človeka ljudje sploh volijo, kaj so res eni tako slepi? Mah ne bom o politiki, ker mi gre na kozlanje že misel na to.
Upam, da se te recesija ne dotakne, ker ti povem iz prve roke, da ni prijetno.

Brave New world socializma je crknil, za seboj pa pustil desetine milijonov trupel, ekonomsko in družbeno razsulo . Čudim se obnašanju ljudi, ki volijo legitimne naslednike revolucionarne partije (Pahor) in satelitskih dp organizacij (Lahovnik, Golobič, Erjavec.... ).
Vlada pa kot brezglava kura varčuje pri kavicah in s kadrovskim tsunamijem poslabšuje nezaviljiv položaj.

larisa
25.07.2009, 18:00
Glave enih nepoštenih direktorjev že padajo....

http://24ur.com/novice/svet/jezni-delavci-ubili-direktorja.html

Liberalec
25.07.2009, 19:04

Glave direktorjev dobesedno padajo ja. Ampak v članku ni enega dejstva, na podalgi katerega bi lahko prišla do zaključka, da je bil direktor nepošten. Tudi sama njegova plača ne more biti arugment za njegovo nepoštenost.

S tem ne pravim, da ni bil nepošten, pravim le, da tega v članku niso utemeljili.

behemoth
14.08.2009, 15:20

Globoko se strinjam, da bo kriza povzočila n-kratno preverjanje gospodarnosti, nejasnosti bodo pripeljale do revizij in te do morebitnega izvrženja gnilih jajc.

Vendar to velja pretežno za realni sektor, bančniki bodo (ali pa so že) pobrali denar, zaflikali luknje in si medsebojno ščitilim ritke.

Vendar (znova) to velja za svet na senčni strani Alp.

konsiljere
23.08.2009, 20:37
Tako kot vedno tisti ,ki so stvar zakuhali bojo iz tega izšli še močnejši , folk pa bo tudi tokrat dobil čez hrbet in končal še v večji bedi kot sicer!:nonono:

radib
27.01.2010, 05:48
do vojne bo po mojem mišljenju prišlo,kajti vsaka generacija doslej jo je imela vojne tudi ne sproži en človek temveč jo spravijo v pogon gospodarske razmere ki pa so v tem trenutku zelo slabe

larisa
18.05.2010, 09:37
Od začetka te teme nemiri že so, poglejmo samo Grčijo, Tajsko itd. , vojne hvalabogu še ne. Skrbi pa tudi skokovita devalvacija denarja, strah zbujajoče, kako denar postaja samo še brezvreden papir.

PowRider
18.05.2010, 18:18
Od začetka te teme nemiri že so, poglejmo samo Grčijo, Tajsko itd. , vojne hvalabogu še ne. Skrbi pa tudi skokovita devalvacija denarja, strah zbujajoče, kako denar postaja samo še brezvreden papir.

Ob vseh gospodarskih krizah so se začele pojavljati ekstremna levičarska in desničarska gibanja, ki so v skrajnih primerih pripeljala tudi do vojn. Trenutno se v Evropi pojavljajo zahteve po ustavitvi privatizacij, uvedbi carin, omejevanja proste trgovine... kar nakazuje na vse močnejše levičarsko gibanje... Bomo videli kaj se bo iz tega izcimilo.

Skokovita devalvacija denarja? Kako vpliva cenejši evro na tvoje življenje? Sploh opaziš razliko?

pk
20.05.2010, 18:34
Zibelka kulture Grčija nam je spet dala lekcijo. Brez vseh vrhunskih politologov in ekonomistov so državljani sami ugotovili, da so injekcije MF samo potuha prituhnjencem v njihovi vladi in njihovim prisklednikom. Torej njihova ugotovitev, da morajo sami najprej v svoji državi popucat, če si upajo upat na boljše razmere, in za to ne rabijo denarja MF, drži kot pribita.
Seveda smo Slovenci potomci starih Slovanov, ki so Grčijo v širokem loku obšli,
zraven pa tudi njihovo kulturo, pogum in pamet. Takšne ugotovitve nismo sposobni sprejeti, navsezadnje tudi ne zato, ker je že skoraj vsak z vsakim v žlahti. Pa še nauka "bodi ponižen in skromen, da boš dolgo živel in ti bo dobro na zemlji" nas učijo že od vrtca dalje. Zgleda, da z velikim uspehom.

yamamoto
09.09.2010, 18:02
Če še komu ni bilo jasno kako deluje svetovni finančni sistem, je tukaj ena kratka obrazložitev.

http://www.finance.si/288858/Finan%E8ni-sistem-obstal-zaradi-mafijskega-denarja

Mafijaši so pomagali mafijašem, ki so pri mafijaških poslih zarili. :d

PowRider
09.09.2010, 19:37
Če še komu ni bilo jasno kako deluje svetovni finančni sistem, je tukaj ena kratka obrazložitev.

http://www.finance.si/288858/Finan%E8ni-sistem-obstal-zaradi-mafijskega-denarja

Mafijaši so pomagali mafijašem, ki so pri mafijaških poslih zarili. :d

Aha, na podlagi do sedaj enega znanzega dogodka, ti trdiš, da tak dogodek poteka že recimo 1000 let?

To je v bistvu tako, kot če bi rekel, da če je ena ovca v tropu črna, da so vse črne.

yamamoto
09.09.2010, 20:21
Aha, na podlagi do sedaj enega znanzega dogodka, ti trdiš, da tak dogodek poteka že recimo 1000 let?

To je v bistvu tako, kot če bi rekel, da če je ena ovca v tropu črna, da so vse črne.

Kje si ti našel tistih 1000 let? :o :nonono:

Se ti ne zdi, da mora biti za svetovno recesijo vseeno nekaj več kot ena črna ovca? :angel:

PowRider
09.09.2010, 20:51
Kje si ti našel tistih 1000 let? :o :nonono:

Se ti ne zdi, da mora biti za svetovno recesijo vseeno nekaj več kot ena črna ovca? :angel:

Em...to v bistvu jaz tebe sprašujem, ker ti si izpostavil le en dogodek in z njim okarakteriziral cel finančni sistem in njegovo zgodovino. torej ti meni to povej.

larisa
30.10.2011, 08:19
Zdaj se vidi, da so zadnja leta res prinesla revolucije- arabska pomlad, v ZDA naraščajo protesti, vmes so eliminirali Gadafija in sesuli cvetočo Libijo, zdaj stegujejo lovke na Iran, Sirijo. Pri nas še ni revolucij, ljudje so tiho in raje delajo samomore, kot da bi znesli jezo na tiste, ki so Slovenijo spravili na rob bankrota.

lifetrade
31.10.2011, 13:12
Zdaj se vidi, da so zadnja leta res prinesla revolucije- arabska pomlad, v ZDA naraščajo protesti, vmes so eliminirali Gadafija in sesuli cvetočo Libijo, zdaj stegujejo lovke na Iran, Sirijo. Pri nas še ni revolucij, ljudje so tiho in raje delajo samomore, kot da bi znesli jezo na tiste, ki so Slovenijo spravili na rob bankrota.

Smo narod brez jajc.. na forumih smo glasni, v realnosti pa bolj malo ;)

jasas
08.02.2012, 17:35
ni potrebno nikakršnega čudeža ampak samo čas. Kriza je obdobje cikličnega nihanja, kot konjuktura in po obdobju nestabilnosti pride obdobje stabilizacije. Tako kot za dežjem zmeraj posije sonce.

Če pa mene vprašaš se ni treba bati ničesar tako drastičnega...če sam pri sebi preštudiram, pridem do spoznanja, da sem do zdaj vedno bil v krizi...takšni ali drugačni. Konc koncev se tudi vsakemu človeku iz prehoda iz enega v drugo, tretje itd...življenjsko obdobje rušijo zgrajeni svetovi z novimi spoznanji, tako da ni šmenta da tako ne bi bilo tudi z našo družbo;)

Če še mal pomislim...nič druga nam ne preostane kot da počakamo, delama in se seveda medtem, ker pač čas je pomemben, čimveč razmnožujemo:clown:
zelo dobro povedano

jasas
08.02.2012, 17:37
Revolucija ne nastane kar tako. revolucije se običajno razvijejo iz nasprotovanja proti družbeni ureditvi, česar pa razen v Aziji in Arabskem svetu ni.

yamamoto
08.02.2012, 22:17
Jaz bi tukaj še malo počakal z ocenami. Globalizacija gre svojo pot in Evropejci se bojo kmalu znašli v vlogi Arabcev. :(

keops
09.02.2012, 17:20
Jaz bi tukaj še malo počakal z ocenami. Globalizacija gre svojo pot in Evropejci se bojo kmalu znašli v vlogi Arabcev. :(

...in avangarda v obliki lačnih "umetnikov", brezposelnih učiteljev in delomrznih kovinarjev bo lahko spet prišla na svoj račun...

yamamoto
09.02.2012, 21:07
...in avangarda v obliki lačnih "umetnikov", brezposelnih učiteljev in delomrznih kovinarjev bo lahko spet prišla na svoj račun...

Vsak enkrat, tako je prav. Kot je rekel pameten možak: Človek obrača, Bog obrne. ;)
Enkrat policija in sodišča, drugič giljotina z veliko košaro. :veryevil:

keops
10.02.2012, 16:49
Vsak enkrat, tako je prav. Kot je rekel pameten možak: Človek obrača, Bog obrne. ;)
Enkrat policija in sodišča, drugič giljotina z veliko košaro. :veryevil:

A na Dobre vile si že pozabil? :veryevil:

yamamoto
11.02.2012, 21:01
A na Dobre vile si že pozabil? :veryevil:

Jaz na svoje obljube nikoli ne pozabim. :)

Re: Slovenska politika in politiki
Citat:
Objavil-a keopshttp://forumi.siol.net/images/siol/buttons/viewpost.gif (http://forumi.siol.net/showthread.php?p=1476216#post1476216)
Dobre vile so by @keops...piše se z veliko začetnico (Dobre vile).
BTW Tam nekje se delaš neumnega, tu pa...odloči se, a revolucija še traja ali ne?

Za nenamerno napako se opravičujem. Obljubljam tudi, da tvojega copyrighta ne bom več kršil, malo tudi zaradi SAZAS in njihovih advokatov. :veryevil:
Sicer mi je pa giljotina, zaradi svoje sofisticiranosti, bolj všeč kot sredstvo za sanacijo družbene nadgradnje. :d
Kar se pa revolucij tiče, tudi ta druga je končana, na mojo veliko žalost s katastrofalnimi posledicami za navadno rajo. :( Prav zato se moramo počasi pripraviti na tretjo, ki bo nekatere stvari postavila na pravo mesto in, kot se pogosto dogaja, nekatere skrajšala za malo manj kot en čevelj. :approve:

stric.marc
06.03.2012, 18:56
Vojne so vedno bile. Realno je pričakovati sranje v Iranu in morda S. Koreji. To sta trenutno dve aktualni malopridni državi. Vendar misli, da resnih vojn vsaj v Evropi ne bo. Prihaja pa čas politične turbolence, nemirov in negotovosti. Pribljižno 1/3 ljudi bo deplasiranih ( kraja, prostitucija, kriminal, sociala),1/3 se bo imela za srednji razred in bo večno stala z eno nogo v spodnji tretini. Ena tretjina pa bo uspešna in s pomočjo psihoterapevtov, zdravilcev in bioenergetikov "srečna". Do revolucije pa ne bo prišlo, saj trenutno ni na vidiku neke zgodbe, ki bi vsaj obe spodnji tretjini mobilizirala. Take zgodbe, kot sta bila kapitalizem ( z buržuazno revolucijo9 in komunizem , ni na obzorju ( še v umetnosti, filozofiji in Metelkovi ne).