Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Vpogled v ocene kandidatov za novo delovno mesto

vesna
02.04.2009, 21:05
Prijavila sem se na delovno mesto. Po opravljenem pisnem preizkusu sem dobila email. Po emailu sem dobila odgovor, da nisem sprejeta v ozji krog kandidatov. Sumim, da so osebo izbrali ze vnaprej in bi rada sla pogledat ocenjene kandidate in ocenjene teste. Ali imam pravico? Kdaj lahko to naredim? Kje obstajajo zakoni za vpogled? Kako se lahko pritozim in kaj bi s tem lahko dosegla? Ali imam vpogled tudi v zivljenjepise kandidatov in s tem vidim, ali so res vsi ustrezali razpisanim pogojem? Imam pravico vprasati koliko kandidatov so izbrali in kdo so?

Hvala vnaprej. Vesna

Snif
03.04.2009, 16:49
Dobi še njihove telefonske in jih pokliči domov. Pol pa vpraši za katerim grmom tiči zajec. :)

spartan
04.04.2009, 00:02
Prijavila sem se na delovno mesto. Po opravljenem pisnem preizkusu sem dobila email. Po emailu sem dobila odgovor, da nisem sprejeta v ozji krog kandidatov. Sumim, da so osebo izbrali ze vnaprej in bi rada sla pogledat ocenjene kandidate in ocenjene teste. Ali imam pravico? Kdaj lahko to naredim? Kje obstajajo zakoni za vpogled? Kako se lahko pritozim in kaj bi s tem lahko dosegla? Ali imam vpogled tudi v zivljenjepise kandidatov in s tem vidim, ali so res vsi ustrezali razpisanim pogojem? Imam pravico vprasati koliko kandidatov so izbrali in kdo so?

Hvala vnaprej. Vesna

...to pa nič novega. Sam sem bil (pred enimi 10 leti) tudi na pisnem delu za službo o zaposlitvi in moram priznati da nas je kar nekaj bilo takrat še študentov.

A ne ga zlomka....eden 50 let možakar, in kako priročno, je prišel na test kar v obleki in s kravato. Medtem ko je nas preostalih 49 "zaostalo za njegovo umsko močjo", se je on kar po testu rokoval.

Pa ja:clown:

Res pa je tudi da sem šel samo enkrat na razpis za to firmo pa nikoli več.

Sony girl
02.05.2009, 21:22
To se dostkrat dogaja. Človk ma občutek, da je v tej naši državi 3/4 podjetij v Sloveniji družinskih, pa čeprav so uradno državna.

Lencka
06.05.2009, 07:59
vesna, mislim, da ne bi ničesar dosegla - podjetje je pač avtonomno pri odločanju, koga vzame v službo... četudi bi ti recimo (pa ne mislim, da boš lahko, ker po mojem so njihovi testi bolj "tajna" zadeva") dokazala, da si bila boljša od drugih kandidatov, bi ti pozneje razložili, da so se tako odločili, ker ima pač izbrani kandidat več izkušenj/določene prednosti/specifična znanja/...

se mi je zgodilo prav to, v bistvu še malo drugače: kasneje sem dobila klic, v katerem mi je prijazen možakar, ki mi je predlagal, naj se prijavim na razpis, (neuradno) povedal, da mu je zelo žal, ker sem bila na testih najboljša, ampak tista, ki so jo sprejeli, je imela pač VIP, ker se je že poznala z vodstvom. uradno so mi pojasnili, da je imela ona pač izkušnje, ki jih jaz nisem imela. kar je bilo čisto res. :)

maajde
06.05.2009, 08:43
seksualne?

Sony girl
06.05.2009, 12:05
hehehe, mogoče tud.:rolling:

nattka
07.05.2009, 15:38

Hvala vnaprej. Vesna

sicer imaš do tega pravico ... za tistega, ki so ga / jo vzeli v službo, ti an zahtevo morajo pokazati v čem je boljši/ boljša ... in če je res izbrani kandidat imel tudi vse razpisane pogoje ...

to storiš direktno na podjetju, v vednost pa sporočiš zavodu za zaposlovanje ... imajo anonimno številko v ta namen ...

koliko kandidatov so izbrali in poimensko kdo so, pa bi ti morali sporočiti že na obvestilu, s katerim so te obvestili, da nisi sprejeta ...

pa pohiti, ker teče rok za pritožbe ...

ARMEDhodzic
25.05.2009, 20:33

Hvala vnaprej. Vesna

Zakaj hudiča bi hotela to narest?? Da boš potem rekla 'prasci, res ste grdi, tožila vas bom,' al zakaj? ***iga, nisi bila izbrana - ali jim nisi ustrezala ali so že imeli nekoga izbranega. A je sploh važno?

:evil: