Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Audi Vs. Bmw

Wanted
14.04.2009, 09:49
Pozdravljeni!

Foter kupuje rabljeni avto, in sicer koleba med Audi A5 3.0 TDI in Bmw 335d. Cena je približno enaka, nagiba pa se bolj na Bmw-ja. Jaz osebno nimam nč prot Bmw-ju, samo men je Audi vizualno lepši. Kar pa se tiče kvalitete, pa sta si neki podobna, ane?

Zanima me če je kdo lastnik omenjenih avtomobilov ali pa pozna koga da ima taka avtomobila, da mi poda kakšno izkušnjo.

Hvala za pomoč!

nejc
14.04.2009, 11:20
Nimam ne enega ne drugega, pa upam, da ne moti moj komentar.:)

To nista čist primerljiva avta. Eden je limuzina, drugi coupe. Primerljivo bi bilo bmw 5 in audi a6. BMW 5 je sigurno prostornejši od A5. Predvsem za potnike. A5 je bolj športno naravnan, za "kruzat", osredotočen na voznika in sopotnika.

Je pa lahko npr. razlika v servisih. Foter ma v X3ki servis na 30.000km, js mam v A4 servis na 15.000km. Dejansko pride servis pri X3ki zarad daljših intervalov ceneje.

Audi A5
Na voljo bodo različni motorji. Trenutno je A5 na voljo le s 3,0-litrskim TDI motorjem s 176 kW (240 KM), opremljen je s filtrom trdih delcev in šeststopenjskim ročnim menjalnikom ter stalnim štirikolesnim pogonom quattro. Za pospešek do 100 km/h porabi le 5,9 sekunde, povprečna poraba pa znaša 7,2 litra na 100 km.BMW 535
vrsta motorja: vrstni 6-valjni, 4 ventili na valj
prostornina v ccm: 2993
moč v kW (KM) pri vrt/min: 200(272)/4400
največji navor v Nm pri vrt/min: 560/2000
menjalnik: samodejni 6-stopenjski
pogon: na zadnji kolesi
mere (d x š x v) v mm: 4840 x 1845 x 1470
masa praznega vozila (nosilnost) v kg: 1735 (560)
medosna razdalja v mm: 2890
prtljažnik v litrih: 520
največja hitrost v km/h: 250
pospešek 0-100 km/h v s: 6,5
poraba (po normah EU) v l/100 km: 10,9 / 6,3 / 8,0
poraba na testu v l/100 km: 12,2 Poraba bo pri obeh okoli 10. Ma pa A5 za pol sekunde boljši pospešek.

Ne spremljam toliko, da bi vedel, ali je quattro pri tem A5 standardna oprema. Če ga ne bo, potem bo sprednji pogon z 240km skozi ovinke naporen. V tem primeru raje bmwja z zadenskim.

Mislim, da je poglavitno vprašanje, kaj želi z avtom početi. Koliko ljudi se bo z njim vozilo, npr. otroci itd..

mrjerry
14.04.2009, 13:54
Bolj 1:1 primerljiva sta Audi A5 3.0 quattro in BMW 330xd, torej oba štirikolesnika in BMW z nekoliko šibkejšim motorjem. Upam seveda, da se pogovarjamo o BMW 3 coupeju (trovratni različici).

Moje osebno mnenje o A5: dobro zgleda. Ima sorazmerno malo prostora pri vozniku, še manj pri sovozniku, tako da se notri počutiš rahlo utesnjenega. Recimo, jaz sem visok 180cm in sem se na sovoznikovem sedežu (ki je malenkost višje) med vožnjo butal z glavo v strop. Pri vozniku je malo bolje, ne pa odlično. Zadnjih sedežev skorajda bolje, da ne bi imel. V prtljažniku precej prostora. Zavedati se je treba, da to niti pod razno ni dirkalnik. Dizelski motor je dobro naštelan za umirjeno vožnjo, kjer sem in tja nahodiš zato, da prehitevaš. Za vse ostalo mu prehitro zmanjka vrtljajev, oziroma fašeš celoten navor v enem blaznem šusu, takoj naslednji trenutek si pa že na blokadi.

Vožnja je udobna, avto je tih (pretih za kupeja), vzmetenje odzivno, ampak ne trdo-nabijajoče. Vse kar je Audijevih gadgetov, je odlično - pregledno, prijetno na oči, enostavno za uporabo.

Obvezno quattro pogon!!! (edit: mislim da 3.0TDI brez quattra itak ne dobiš)

Za BMWja ne vem, si pa mislim, da je prostorsko gledano spredaj nekoliko boljši. Vožnja je verjetno malo trša. Od zunaj ima boljši zvok, ne vem kako je notri. Voziti ga je verjetno nekoliko težje zaradi pogona na zadnja kolesa. Tiste tri dni, ko sneži, ti je žal, da nimaš Audija. Zgleda ravno tako v redu (govorim o coupeju). Mislil bi si tudi, da bo 335d tudi bolj športno naštelan.

Jaz mislim da je A5 bolj za pusije, oziroma če hočeš da se lepše izrazim, za ljudi ki dajo več na imidž kot pa na milisekunde, ki jih pridobijo v ovinkih. Za užitek pri vožnji bi stavil na BMWja, ki je vedno delal dobre majhne hitre limuzine.

mrjerry
14.04.2009, 13:55
Nimam ne enega ne drugega, pa upam, da ne moti moj komentar.:)

To nista čist primerljiva avta. Eden je limuzina, drugi coupe. Primerljivo bi bilo bmw 5 in audi a6. BMW 5 je sigurno prostornejši od A5. Predvsem za potnike. A5 je bolj športno naravnan, za "kruzat", osredotočen na voznika in sopotnika.

Je pa lahko npr. razlika v servisih. Foter ma v X3ki servis na 30.000km, js mam v A4 servis na 15.000km. Dejansko pride servis pri X3ki zarad daljših intervalov ceneje.

Audi A5
BMW 535
Poraba bo pri obeh okoli 10. Ma pa A5 za pol sekunde boljši pospešek.

Ne spremljam toliko, da bi vedel, ali je quattro pri tem A5 standardna oprema. Če ga ne bo, potem bo sprednji pogon z 240km skozi ovinke naporen. V tem primeru raje bmwja z zadenskim.

Mislim, da je poglavitno vprašanje, kaj želi z avtom početi. Koliko ljudi se bo z njim vozilo, npr. otroci itd..

Verjetno si se nekaj zmotil... Audija A5 in BMW serije 5 definitivno ne moreš primerjati med seboj.

Wanted
14.04.2009, 15:12
@nejc: ne, sploh ne moti komentar, fajn je slišat drugo mnenje :)...

Ja, po mojem te je ta primerjava med njima mal zmotila, ker sem pozabil napisat, da gre pr BMW-ju za kupejevsko različico, se pravi 335Cd, ne pa limuzino...

@mrjerry: hvala za tako izčrpen odgovor, sumim, da imaš, ali pa si vozil A5 :)

Ja, mu vsi trobjo da naj raje vzame BMW-ja in mislim da ga tudi bo, čeprav po obliki mi je A5 bolj pr srcu. Je pa res da je foter že v četrti puberteti in prav rad stopi po plinu. Je pa tud res, da bi npr. 335 Ci bil temu tud primernejši ;)

Obema hvala za odgovore!

mrjerry
14.04.2009, 15:31
@mrjerry: hvala za tako izčrpen odgovor, sumim, da imaš, ali pa si vozil A5 :)

Ja, mu vsi trobjo da naj raje vzame BMW-ja in mislim da ga tudi bo, čeprav po obliki mi je A5 bolj pr srcu. Je pa res da je foter že v četrti puberteti in prav rad stopi po plinu. Je pa tud res, da bi npr. 335 Ci bil temu tud primernejši ;)

Obema hvala za odgovore!

Ni za kaj. Nimam A5, sem ga vozil (kratko, ampak intenzivno :angel: ).

Ko sem se jaz odločal za svoj avto, je bil eden pomembnih kriterijev tudi naslednji. Izberi si glavne kandidate (v tem primeru sta že). Potem si zamisli, da sediš v enem izmed teh dveh avtekov na cesti. Vse je super, fino se počutiš, skratka, točno tako je, kot bi moralo biti. Naslednji trenutek se ti vštric zapelje "konkurenca". Če takrat ne posmisliš "pismo, boljše bi bilo, če bi bil v tem drugem avtu", imaš tapravega, ne glede na vse ostalo.

Wanted
14.04.2009, 15:51
Aha, zato tako podrobno opisano, fajn...

Potem bi bilo najboljše, da bi vzel kr oba, pa mal šiftaš ;). Sigurno je pa itak to, da oba poizkusi in se pol sam odloči katerega vzame. Je pa fajn da že vnaprej mal veš in se pol na to napeljuješ.

Še enkrat hvala :)

nejc
15.04.2009, 08:38
Kje sem js dobil bmw serije 5? :dontknow::rolling:

Med 335 coupe in A5 bi sam vzel BMWja. Če ima ta še X drive, pa sploh ni debate. Ker s tem ta novim coupejem so oblikovno trofli terno pri bmwju.Pa tudi sicer so bmwji bolj športno naravnani.

Je pa tud res, da bi npr. 335 Ci bil temu tud primernejši Zadnjič sem vozil 530 bencinarja z 232 KM. Me je razočaral. Avto potegne, pa ko dobi obrate, je tud bla štima, sam filinga pospeševanja pa ni. V 3.0d s chip tunningom na 240km in 570 navora je pa druga zgodba. Kadarkoli daš po gasu pri hitrostih do 100km/h na uro, avto lima. Kar se mene tiče pa V6 pri bmwju, mi je dizel ljubši.

Wanted
15.04.2009, 12:32
Zadnjič sem vozil 530 bencinarja z 232 KM. Me je razočaral. Avto potegne, pa ko dobi obrate, je tud bla štima, sam filinga pospeševanja pa ni. V 3.0d s chip tunningom na 240km in 570 navora je pa druga zgodba. Kadarkoli daš po gasu pri hitrostih do 100km/h na uro, avto lima. Kar se mene tiče pa V6 pri bmwju, mi je dizel ljubši.

Bomo vidli kaj bo 335Cd z 286 konji nardil :)

mrjerry
16.04.2009, 11:03
Skorajda ne bi smel razočarati. Še Top Gear je pohvalil ta motor (sicer v petici, ampak nima veze).

Wanted
17.04.2009, 15:13
Nahiter da napišem, evo malprej prišo iz testne vožnje, avtek se dobro vozi, zdaj pa še ene letne gume gor, pol pa hiter na nove fosile z novo pridobitvijo ;)

Lp!