Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Keramika na keramiko

toni
15.04.2009, 13:52
Pozdravljeni,
pripravljam se na obnovo kopalnice. Obstoječe stenske keramične ploščice nameravam prekriti z novimi, zato me zanima kaksno lepilo je treba uporabiti in na kaj je pri tovrstnem polaganju treba biti pozoren
Hvala za odgovore.

Vsemogočni
15.04.2009, 19:24
Upam, da ti kdaj pozneje ne bo žal. Upoštevaj dva dejstva, eno se sliši sila nesprejemljivo, medtem, ko drugo ni 100% zanesljivo.

1. Upoštevaj, da se vsaka stavba, vsaka hiša, stalno po malem trese in vibrira. Če drugače ne, takrat, ko zaloputneš vrata in imaš občutek, da se je stresla vsa hiša. Ob tem nastajajo vibracije, te pa ne vplivajo ugodno na strukturo, lepilo, zelo gladka površina.

2. Keramične ploščice imajo na naši vidni strani gladko površino, na katero se katerokoli lepilo težko sprime (veže), kot je potrebno. Občasni stresi stavbe, posameznih prostorov, bodo počasi (ne takoj) povzročili popust lepila in ploščice bodo začele kapljati na tla. Škoda bo veliko večja, kot če sedaj odstraniš ploščice, malce izravnaš steno in na to nalepiš ploščice. Te bodo brez skrbi držale veliko dalj časa.

Ploščice ne odpelješ v gozd ali v kontejner za smeti, ampak na odlagališče, daš nekaj drobiža za dolaganje in si zadovoljen, da si naredil nekaj dobrega tako za sebe, kot za naravo, pa še nihče te ne more priključiti tistim prašičem, ki jim narava čisto nič ne pomeni, ampak le lasten ego!

Premisli, kaj se ti bolj splača!

profi
26.04.2009, 12:26
Vsekakor moraš vzeti v roke štemarco in seštemat stare ploščice ven, nato pa položiti nove.

(http://www.profi-keramika.si)

iplazar1
22.04.2010, 12:10
Limanje ploščice na ploščice se naredi z posebnim cementnim lepilom. Jaz sem uporabil nivedur S.

spartan
23.04.2010, 19:43
Pozdravljeni,
pripravljam se na obnovo kopalnice. Obstoječe stenske keramične ploščice nameravam prekriti z novimi, zato me zanima kaksno lepilo je treba uporabiti in na kaj je pri tovrstnem polaganju treba biti pozoren
Hvala za odgovore.

...premaži z emulzijo, nanesi lepilo in nove ploščice nalepi na stare. Jaz ne bi kompliciral.

Uporabi bolj elastično lepilo....kakšen Nivedur E.