Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Ločeni starši

tamara1234
30.04.2009, 00:13
Pozdravljeni,

To je moj prvi post na tem forumu.
Moja starša se bosta ločila:( in mama mi je povedala le to, da bom morala povedati, kje bi rada živela.
Vprašala sem jo, kako bo to sploh izgledalo, vendar mi ni hotela povedati:dontknow:
Mi lahko prosim poveste, KAM bom sploh šla in KAKO bo to "izgledalo"?

Babi2
30.04.2009, 09:39
Zanima me, koliko si stara? Tudi od tega je namreč nekoliko odvisen postopek.
Sicer pa - čisto možno je, da ne boš "nikamor šla", ampak boš ostala tam kjer si, s tistim od obeh staršev, ki bo ostal v sedanjem stanovanju. Najmanj, kar se ti je treba bati pa je, da ne boš "spadala nikamor". Oba starša sta še vedno tvoja starša v enaki meri, kot doslej.

tamara1234
30.04.2009, 23:40
Hvala za odgovor, stara sem 14 let :)
In... Ko sem vprašala "kam bom šla", sem mislila, kam bom šla, da bom povedala, pri katerem staršu bi rada živela.

monster
01.05.2009, 07:42
živ Tamara,

Hja, stara si res dovolj, da poveš, pri katerem od obeh staršev bi živela, če bo šla razveza to pot. To je tvoja PRAVICA, ne pa dolžnost, lahko se tej pravici tudi odpoveš in ne izraziš svojega mnenja, če tega ne želiš. To je tvoj prosta izbira :)

Starša pa lahko opomniš na še eno rešitev, ki se imenuje skupno starševstvo, pri kateri se zelo enakomerno deli čas preživet pri enem in pri drugem staršu in je ob skupnem razumavanju dobra rešitev :)

Vse dobro Tamara

p.s. svojo voljo glede tega, kje bi bila, boš povedala na centru za socialno delo, če boš tako želela.V takšno izražanje tvojega mnenja te ne sme nihče prisiliti :)

tamara1234
01.05.2009, 22:59
Hvala za odgovora, Babi2 in monster :)

Snif
04.05.2009, 11:00
V bistvu je tko. K maš zdj dva starša to pomeni dvojna darila. Ti samo izkoristi šanso. :) Pa zmeri lahko mamici rečeš ati mi je pa plejstejšn kupu. Odloči pa se kater od staršev ti bolj ustreza. (lahko tudi na podlagi tega kdo je bolj radodaren)

nejc
05.05.2009, 13:30
Moja dva sta se ločla, ko sem bil star sedem. In smo po moji želji šli na varjanto, da sem en dan živel pri enem, drugi dan pri drugem(10 min peš hoje). Precej ljudi se čudi temu, ampak men je blo super. Tako sem imel z obema vsakodnevni stik in dejansko ko primerjam odnose kakšnih vrstnikov, ki so tudi imeli ločene starše in drugačne ureditve, znajo biti rezultati tudi precej drugačni, ker so se z enim od staršev odtujili. Vsekakor je pa precej odvisno tudi od staršev, kako bo vaš odnos rastel v prihodnje.

Kasneje v puberteti pa je prišlo zelo prav, ko je bilo potrebno kdaj eskivirat.:veryevil:

Vsemogočni
05.05.2009, 21:32
V bistvu je tko. K maš zdj dva starša to pomeni dvojna darila. Ti samo izkoristi šanso. :) Pa zmeri lahko mamici rečeš ati mi je pa plejstejšn kupu. Odloči pa se kater od staršev ti bolj ustreza. (lahko tudi na podlagi tega kdo je bolj radodaren)

Čudn ne, ko so bli skupaj je pa imela enga starša :dontknow:

Veliko vprašanje je zakaj se starša ločujeta. Če se zato, ker bo nekdo živel z drugim človekom, potem bi bla pošteno povedano verjetno tvoja prisotnost odveč. Sicer se to sliši zelo grdo, ampak tako je. Zato je verjetno (pač nimam izkušenj) boljše ostati pri tistem staršu ki je sam, vendar se je potrebno zavedati, da sta še vedno oba tvoja starša. Če pač ne moreta več živeti skupaj, je bistveno to, da tebe ne šuntata eden proti drugemu, ter imaš pač po svoji presoji še vedno rada oba.
Se je pač potrebno zavedati, da če se starši ne marajo več, da je boljša rešitev, da gredo narazen v miru, če se le da, kot pa da se medsebojno pretepajo ali delajo vsakodnevne scene eeden drugemu, za kar bi veliko bolj trpela, kot če se eden odseli. Sam sem prepričan, da je veliko bolj realno, da gledaš na to, pri katerem boš živela bolj umirjeno in neobremenjeno, ter odraščala v starševski skrbi za tebe, kot da gledaš od katerega boš imela več koristi. Kajti to se lahko kmalu maščuje tudi na grd način. Vsekakor pa če imaš oba še vedno rada, vztrajaj na tem, da ko živiš pri enem, obiskuj in se pogovarjaj tudi z drugim. Mogoče bo odseljeni starš imel manj časa za tebe, kar mu ne štej za zlo ampak se boš pč morala zavedati, da ima vsak svoje želje, potrebe, kako mednje vključiti tudi druge brez nepotrebne obremenitve tako enega kot drugega, je pa vprašanje posameznika.

V glavnem, tudi ker se bosta ločila, sta še oba tvoja straša, mogoče se boš od odseljenega malce oddaljila, toda to je človeško. Na začetku sigurno ne bo prijetno ampak ne vrzi puške v koruzo in ne poizkušaj se s kakimi nespametnimi dejanji maščevati komurkoli. Življenje teče naprej in delaj na tem, da se utrdiš, ne pa omagaš zaradi tega.

Andreea
05.05.2009, 21:47
Veliko vprašanje je zakaj se starša ločujeta. Če se zato, ker bo nekdo živel z drugim človekom, potem bi bla pošteno povedano verjetno tvoja prisotnost odveč. Sicer se to sliši zelo grdo, ampak tako je....

jao, stari, kake maš :nonono:
če gresta dva normalna odrasla človeka narazen, si večinoma prej ali slej oba najdeta drugega partnerja. ali ga imata (že) v tem trenutku, sploh ni pomembno. torej mora biti v takem primeru po tvoje otrok vedno odveč - in to obema - ali bi moral eden izmed staršev ostati "za vedno" sam z otrokom, da le-ta ne bi bil odveč???
kje ostaneš ob ločitvi staršev je edino in samo stvar dogovora (vsaj morala bi biti). če si mama ali oče najde novega čustveno zrelega partnerja, ne vidim nikakršne ovire, da bi otrok živel pri njima, oz. da bi bil "odveč" :dontknow:

Snif
06.05.2009, 15:05
Čudn ne, ko so bli skupaj je pa imela enga starša :dontknow:

Veliko vprašanje je zakaj se starša ločujeta. Če se zato, ker bo nekdo živel z drugim človekom, potem bi bla pošteno povedano verjetno tvoja prisotnost odveč. Sicer se to sliši zelo grdo, ampak tako je. Zato je verjetno (pač nimam izkušenj) boljše ostati pri tistem staršu ki je sam, vendar se je potrebno zavedati, da sta še vedno oba tvoja starša. Če pač ne moreta več živeti skupaj, je bistveno to, da tebe ne šuntata eden proti drugemu, ter imaš pač po svoji presoji še vedno rada oba.
Se je pač potrebno zavedati, da če se starši ne marajo več, da je boljša rešitev, da gredo narazen v miru, če se le da, kot pa da se medsebojno pretepajo ali delajo vsakodnevne scene eeden drugemu, za kar bi veliko bolj trpela, kot če se eden odseli. Sam sem prepričan, da je veliko bolj realno, da gledaš na to, pri katerem boš živela bolj umirjeno in neobremenjeno, ter odraščala v starševski skrbi za tebe, kot da gledaš od katerega boš imela več koristi. Kajti to se lahko kmalu maščuje tudi na grd način. Vsekakor pa če imaš oba še vedno rada, vztrajaj na tem, da ko živiš pri enem, obiskuj in se pogovarjaj tudi z drugim. Mogoče bo odseljeni starš imel manj časa za tebe, kar mu ne štej za zlo ampak se boš pč morala zavedati, da ima vsak svoje želje, potrebe, kako mednje vključiti tudi druge brez nepotrebne obremenitve tako enega kot drugega, je pa vprašanje posameznika.

V glavnem, tudi ker se bosta ločila, sta še oba tvoja straša, mogoče se boš od odseljenega malce oddaljila, toda to je človeško. Na začetku sigurno ne bo prijetno ampak ne vrzi puške v koruzo in ne poizkušaj se s kakimi nespametnimi dejanji maščevati komurkoli. Življenje teče naprej in delaj na tem, da se utrdiš, ne pa omagaš zaradi tega.

Miško keš gre pol iz skupnega žepa. ;)

vučko stručko
06.05.2009, 18:00
otrokovo dobro je na prvem mestu, saj on ni nič kriv. če se starša ločujeta. od zrelosti in nesebičnosti obeh staršev je odvisno. kakšne preddispozicije bo ta otrok imel za doseganje svoje lastne sreče v bodočnosti. zmeraj je otrok tista tretja stranka v postopku.ki pa ponavadi s strani staršev na žalost ni tako dojeta in razumljena. največkrat je otrok predmet manipulacij enega od staršev. vsi vemo. kam to vodi.