Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Gigaset S1 na osnovno enoto od A580IP

DAC
11.05.2009, 17:19
Danes sem prejel telefon Gigaset A580 IP. Telekomov prodajalec, ki mi je telefon prinesel, je dejal da je možno stari gigaset s1 prijaviti na osnovno enoto novega telefona.
Ker imam 2 telefonski številki, bi prav tako rad, da bi se oba javljala na različne številke. Ali je to sploh možno? Bral sem tudi navodila od S1 a mi niso povsem jasna.

EDIT: Naj omenim da mi je Gigaset S1 uspelo prijaviti na osnovno enoto. Zanima pa me ali je možno da se oglaša na drugo številko? Trenutno oba uporabljata isto.

080 Tehnična pomoč
12.05.2009, 07:16
Da se nastaviti A580 IP za dve številki - mora pa biti nastavljen kot IP telefon in ne kot navaden telefon. Pokliči na 080 1000 pa ti bomo nastavili.

DAC
12.05.2009, 18:26
Ok vse je zrihtano in deluje tako kot treba. Vse se super nastavi preko spletnega vmesnika, telefon pa je priključen preko ethernet kabla. Opazil sem, da sedaj ko je priključen na ethernet tudi opazno hitreje kliče. Skoraj da tako kot ISDN.

Imam pa vprašanje v zvezi s spletnim vmesnikom za nastavitve. Ali je možno kako dostopati do njega, namreč sedaj ko je port ETH2 (na katerem je telefon) nastavljen na voice, ima osnovna enota IP naslov, ki je drugačen od mojega LAN IPja. Ali je edini način da dostopam do njega tako da nastavim port nazaj na data, in resetiram osnovno enoto, tako da DHCP automatično določi IP mojega LANa.

Trenutno je moj mrežni ip 192.168.1.x, telefon pa ima 10.xx.xx.xx.

080 Tehnična pomoč
13.05.2009, 06:14
Da, edini način je nastavitev porta na data in reset osnovne enote. Vendar pa lahko na 080 1000 dostopamo do naprave preko internega omrežja (ip 10.itd), če je omogočeno na telefonu (allow remote access).