Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kam na faks?

girl05
22.06.2009, 18:16
Hei,

prosila bi če mi lahko navedete svoje izkušnje s fakultetatami in pol z nadaljnim delom po fakulteti. Ne morem se odločiti kam bi se vpisala po končani gimnaziji. Od predmetov me najbolj veseli matematika, potem kakšna kemija, ostali pa so vsi na tretjem mestu:). Razmišljam o ekonomiji, finančni matematiki, gradbeništvu, geodeziji, farmaciji in biokemiji. Pri ekonomiji bi prišlo v poštev zgolj revizija. Za to stvar sem dobila še največ informacij in mi je kar všeč. Ne bi pa bilo slabo če mi tudi o reviziji kaj poveste:). Rada bi študirala res nekaj kar je vredno :blush:

Lp

Lencka
29.06.2009, 16:11
in kaj je zate vredno? nekaj, o čemer predvidevajo, da ti bo prineslo (dobro plačano) službo, nekaj, kar drugi cenijo, nekaj, kar ima ugled v družbi, ali nekaj, kar te zanima in te bo veselilo študirati - in potem nekaj v zvezi s tem tudi početi? ;)

User
30.06.2009, 16:11
jst ti svetujem da greš delat en faks, k si prepričana da ga boš obvladala, je velik boljš kukr se silt z nečim kr ti mogoče sploh ne gre al ti pa ne bo šlo samo zato da boš mogoče mela en "zazihran" job. tud če greš zdej študirat kr se ti zdej zdi "vredno", bo ta stvar out of date k boš prlezla do drugga letnika

KissMe
30.06.2009, 16:38
Res se ti splača it študirat nekaj, kar te zanima. Faks te mora res zanimat, srednjo šolo še nekako lahko spacaš, tud če ti je čist x, faks moraš pa nekak živet in dihat. Mislim, da je to edino, kar je res vredno.

PitBull
01.07.2009, 05:56
Jaz sem se že odločil, da grem na ekonomski faks saj me ekonomija zelo zanima, pa tudi hodim na srednjo ekonomsko tako, da to moje področje.

Andreea
01.07.2009, 07:15
Res se ti splača it študirat nekaj, kar te zanima. Faks te mora res zanimat, srednjo šolo še nekako lahko spacaš, tud če ti je čist x, faks moraš pa nekak živet in dihat. Mislim, da je to edino, kar je res vredno.

se ne strinjam - razen če želi nekdo postat asistent. katerikoli faks pri nas ima bolj malo (oz. nič) veze z realnim življenjem/delom. če fax "živiš in dihaš" boš v najboljšem primeru zgrožen in šokiran nad kasnejšim delom na tem področju. osebno v življenju na faksu v 95%-ih ne vidim nič kreativnega, ni mi v zadovoljstvo, da dobim odlično oceno samo zato, ker sem se nagulila enačbe in besno razlagam grafe. vem pa, kaj želim delat.

girl05, moj nasvet je: ne izbiraj si faksa!!! faks ti bo dal samo papir in določene življenjske izkušnje - je le vstopnica, s katero lažje prideš, kamor želiš, ni pa cilj. odloči se kaj želiš v življenju počet, kaj želiš delat - ne pa iskati nečesa, kar bo "vredno"! faks te bo "stal" 4 leta, služba pa preostanek (večine) tvojega življenja. to da te, recimo, matematika veseli, ti nič ne pomaga. kaj bi kot matematik, gradbenik,... počela (področij je ogromno)?

bistvo: ne izbiraj fakultete-poti kot cilja, ampak zasleduj cilj kot svoje "življenjsko poslanstvo" - poklic, ki ga želiš opravljati. pri tem ti bo malokdo znal svetovati (sploh pa ne noben od nas na forumu), sama se boš morala odločiti. (konkretno: kolegica je bila nad revizijo zelo razočarana in je šla v drugačne vode, drug kolega pa čisto navdušen in z zagonom vztraja že leta. če si tip za to, si, če ne - nisi.)

User
02.07.2009, 10:52
se ne strinjam - razen če želi nekdo postat asistent. katerikoli faks pri nas ima bolj malo (oz. nič) veze z realnim življenjem/delom. če fax "živiš in dihaš" boš v najboljšem primeru zgrožen in šokiran nad kasnejšim delom na tem področju. osebno v življenju na faksu v 95%-ih ne vidim nič kreativnega, ni mi v zadovoljstvo, da dobim odlično oceno samo zato, ker sem se nagulila enačbe in besno razlagam grafe. vem pa, kaj želim delat.

girl05, moj nasvet je: ne izbiraj si faksa!!! faks ti bo dal samo papir in določene življenjske izkušnje - je le vstopnica, s katero lažje prideš, kamor želiš, ni pa cilj. odloči se kaj želiš v življenju počet, kaj želiš delat - ne pa iskati nečesa, kar bo "vredno"! faks te bo "stal" 4 leta, služba pa preostanek (večine) tvojega življenja. to da te, recimo, matematika veseli, ti nič ne pomaga. kaj bi kot matematik, gradbenik,... počela (področij je ogromno)?

bistvo: ne izbiraj fakultete-poti kot cilja, ampak zasleduj cilj kot svoje "življenjsko poslanstvo" - poklic, ki ga želiš opravljati. pri tem ti bo malokdo znal svetovati (sploh pa ne noben od nas na forumu), sama se boš morala odločiti. (konkretno: kolegica je bila nad revizijo zelo razočarana in je šla v drugačne vode, drug kolega pa čisto navdušen in z zagonom vztraja že leta. če si tip za to, si, če ne - nisi.)

tm v moji temi si pluvala neki čez to kako en ne more it delat nekam k kao nima pojma pa izobrazbe ustrezne in bla bla, tle pa kontriraš vse kar si rekla tm, ja res da se vse vrti pol po zaklučku faksa okol šihta da ga boš dobu,lih na faksu je tko k ti pravš da je za šihte, da ni pametn it študirat neki česar ne obvladaš, k boš že v štartu pogoru... poznam en kp folka k so mel ambicije študirat nekej, pa so že v prvem letniku pogorel k so vidl da nimajo pojma kaj delat, pa so potlej zamenal smer izobraževanja k jim je ležala, pa so bli velik bolj uspešni kt če bi še zmer vztrajal na prvotnem faksu k so ga 1x že tko ruknl
en kup mojih sošolcev iz srednje šole je šlo na biotehničn faks, pa so na konc vsi izbral druge smeri, v tej branži je ostal samo 1 sošolc pa še ta zato k majo doma tak posel.
lahk tud gledaš pa greš zdej študirat "ti." poklice prihodnosti al pa se vržt v ekonomijo, trženje oz. kar kol v tej smeri, sam problem bo ratal v tem k je ratal že povsod pr nas v sloveniji, folka z določeno izobrazbo bo spet ratal preveč, delovnih mest pa ne bo tolk. dons lahk govorijo da je trgovec iskan poklic al pa ekonomist recimo, sam slika je v resnic drugačna, trgovcev in ekonomistov nas je ratal preveč za tolk mejhn trg kukr ga mamo pr nas, isto bo ratal z vsako izobrazbo in poklicem k se bo folk masovno prijavljal na študij.
že res da je zdej čas kapitalizma, sam kaj bo folk k se zdej uči po kalupu kapitalizma in razmerah v njem počel čez 10 let k bo mogoče čas za kakšno drugo zadevo pa bo kapitalizem pogoru ( v bistvu je že) tko kt socializem?

Andreea
02.07.2009, 13:16
tebi pa funkcionalna pismenost malo težave dela, ane.

User
02.07.2009, 13:30
tebi pa funkcionalna pismenost malo težave dela, ane.

valjda, sm čist totalno nepismena osebnost:veryevil: sicer pa noben ni 100% pismen pa če se svet na glavo postau