Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Novi Ekran

iri
01.07.2009, 10:39
Zaživel je prenovljeni Ekran, kao osrednja revija za film v Sloveniji. No, vsaj takšne ambicije ima uredništvo ...

Še berem, pa ne morem oceniti drugega razen to, da mi estetsko zadeva sploh ni všeč. Neprivlačna je. Deluje smarty farty kljub temu, da naj bi se hoteli znebiti te ozke usmerjenosti.

Sicer pa je zadeva naprodaj v vseh bolje založenih trgovinah in trafikah, premierna dvojna številka stane 3,5 eur.

chaser
01.07.2009, 15:27
Kakšen nov oblikovalec bi reviji definitivno prav prišel. Naslovnica je odbijajoča, na določenih straneh je preveč praznega prostora ali pa je ta zafilan z nekimi blazno velikimi fotkami, pri izbiri barvnih podlag tudi niso najbolj spretni ... Vsebinsko je revija razmeroma okej, ampak jst ostajam kar pri zastonjskem Kinotečniku.

iri
01.07.2009, 21:01
Kinotečnik me moti, ker imajo občasno take glupe napake v tekstu, da dobim občutek, kot da prispevke pišejo naključni feni.

chaser
01.07.2009, 21:07
Pa saj jim ne moreš zameriti, glede na to, da je zadeva brezplačna. ;)

iri
02.07.2009, 21:08
ej, tudi Bukla in Premiera sta brezplačni, pa so teksti korektni :)

chaser
03.07.2009, 12:31
Ja, ja, samo šenkanemu konju se ne gleda v zobe. :) Saj kje se da pa v centru zdaj sploh dobiti Premiero, razen v Viču (Dvor mejbi?)? Odkar je Komuna zaprta, jo bolj poredko dobim v roke.

iri
05.07.2009, 22:03
Premiero imajo tudi v Kinodvoru, knjigarni Konzorcij, Kinoteki itd.
Jst jo ponavadi vzamem v Konzorciju, če že nič ne grem na kavo v Kinodvor (zdej je zaprt zaradi prenove, mislim da dela samo kavarna).

chaser
06.07.2009, 14:53
Aha, super. Ne vem, zakaj sem mislil, da ima Konzorcij samo Buklo.

iri
06.07.2009, 23:53
mja, ponavadi imajo kar skupaj eno stojalo zraven drugega. u, pa knjižnica Oton Župančič (in na sploh vse knjižnice) imajo tudi :)

castor
07.07.2009, 20:36
Pa dobr no, al je Kranj totalno v ****i al kaj, Ekrana v kranju NI!

Sicer pa, Ekran je za pedre. Ko sem ga nazadnje držal v rokah, že dolgo nazaj, sem bil takrat še član knjižnice :d, nisem razumel niti besede....

Premiera ni kul, razen kolumen. Ostalo sucks, nobeden si ne upa javno pljunit čez film, ker bi verjetno marsikateri sponzor grdo gledal... In potem imamo na dveh straneh hvaljenje Transformerjev...

iri
08.07.2009, 21:42
mah, v Premieri so itak samo promo napovedniki za filme, kaj češ. prav tečno je, da mi je notri najbolj všeč kolumna od Blažke Mueller Pograjc, ki sploh ne piše o filmu, nikoli :d

sicer pa niti nisem pogledala, če je Ekran res v trafikah, nič ga nisem videla. Obljubljali so ...

Hayay
04.08.2009, 13:03
Slovenski film je drek, ker so vse izobraževalne institucije v dreku. Tista boga AGRFT pa ima tako ali tako samo filmsko in televizijsko režijo in nekaj ur nameni še filmski igri, tako da na koncu dobimo en šmorn od šmorna. Proizvodi so pa potem gospod Košak, Lapajne itd., ki mislijo, da so s tem, ko so diplomirali na AGRFT postali del nacionalnega kulturnega zaklada in se v javnosti obnašajo prav tako - kot da so nosilci nečesa brez česar Slovenija ne bo mogla preživeti. Ampak vemo, da je ta ignoranca in aroganca v bistvu samo njihov obrambni mehanizem. Ker človeku, ki nadzira situacijo, se ni potrebno obnašati kot kralj.:)

Ekran je pa samo eden od produktov, v tej absurdni filmski verigi. Kvaliteta časopisa je pa točno taka, kot kvaliteta filmov. ZANIČ!