Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Nakup rabljenega avtomobila

zgubljena_rozica
07.07.2009, 20:17
pozdrav!
ker mi nihče ne zna dobro svetovati se obračam na vas...

Nameravam kupiti rabljen avto okoli 2.000€ lahko malo več, znamke še nisem izbrala nekaj majhnega (polo punto,pegeout)...
Pa bi prosila za nasvete, ne bi rada kupila nekaj da ne bi potem morala plačevati razna popravila, vgradnje itd... ker imam omejene denarne prihodke :(

zanima me če piše cena avtomobila 2000€ kaj to pomeni, ko ga kupim kaakšne stroške bom še imela?? registracija, tehnični, ne vem kaj vse še je kasko...? se ne spoznam, to bo moj prvi avto, čeprav že nekaj let nisem voznik začetnik, pa ni bilo denarja prej :blush:

ko pridem na ogled na kaj naj bom pozorna? klima se polni?? to sem danes prvič slišala :blush: kako to preverim če je napolnjena, ker baje je to zajeten strošek? ...
kakšni so stroški? to je verjetno všteto v ceno? prosim za čimveč nasvetov..
hvala :)

zanima me tudi malo o prihodnjih stroških ki jih bom zagotovo imela ne tistih ki mogoče nastopijo nepričakovana popravila itd..

Andreea
08.07.2009, 02:19
Pelji na ogled s sabo nekoga, ki se spozna. Tu ti lahko damo tisoč nasvetov in opozoril, pa te bo (hipotetično) prodajalec še vedno lahko tako nategnil, da ti nič ne bo jasno...
:)

Aldebaran
08.07.2009, 06:31
gotovo imaš kakšnega prijatelja, ki je mehanik. Njega vzameš s seboj, ko greš kupovati avto in si zmagala.
Stroški? ... ja ti so pa relativen pojm...

Lencka
08.07.2009, 13:33
zgubljena rožica, jaz sem bila pred dobrim letom v podobni situaciji. in nobenega, ki bi šel z mano. zato sem se zadeve lotila drugače - rabljen avto sem (za manj, kot računaš ti) kupila pri avtohiši, kjer prodajajo rabljena vozila, in dobila vsaj tistih 14 dni garancije. ker se je v tem času pokazala neka napaka, so mi jo morali brezplačno odpraviti (zamenjali so mi del, ki bi me prišel veliiiiiko evrčkov). res je, da pri preprodajalcih ali privat morda bodiš ceneje, vendar je meni garancija, ker se ne spoznam na avte, odtehtala, pa tudi dejstvo, da so avto, ko sem se odločila, še enkrat pregledali in "poštimali". sedaj sem zadovoljna.

kar se pa tiče znamke - pri vsaki boš našla tiste, ki so za, in tiste, ki so proti. glej na to, kaj tebi ustreza, ti je ok, praktično, uporabno za tvoje namene, pa tudi, da se fajn počutiš.

z malim avtom računaj na prb. 500 € dodatnih stroškov (tehnični, registacija, osnovno zavarovanje...), če bo vse ok.

taka je moja izkušnja. če pa poznaš koga, ki se spozna na avte, pa le z njim na oglede! sama v nekaj dneh ne boš postala dovoljšnji strokovnjak, verjemi.

zgubljena_rozica
08.07.2009, 20:04
no sem pričakovala kaj bolj konkretnega, niimam nobenega kolega ki bi se kaj veliko spoznal na avtomobile.

torej zanima me.. kakšni so še stroški razen plačila avta?? registracija koliko znaša in vse kar spada k avtu neka zavarovanja itd..ne vem kaj vse sem slišala da 1000€ me prid ese registracija in dokumentacija itd.... ker se ne spoznam prosim za pomoč. redki imajo "garancijo"..

Andreea
08.07.2009, 21:29
na www.amzs.si si lahko sama točno izračunaš (glej: registracija in TP), koliko te bo stalo, odvisno od avtomobila, vrste zavarovanja itd.

koliko te bojo stala eventuelna popravila in servisi (z izjemo rednih servisov, pa še za to je potreben podatek za kateri avto gre), ti žal ne more noben prerokovat. :nonono:

P.S.: in verjemi da je "prazna klima" še najmanj, kar se ti lahko hudega zgodi. :d

Lencka
12.07.2009, 16:28
no sem pričakovala kaj bolj konkretnega, niimam nobenega kolega ki bi se kaj veliko spoznal na avtomobile.

torej zanima me.. kakšni so še stroški razen plačila avta?? registracija koliko znaša in vse kar spada k avtu neka zavarovanja itd..ne vem kaj vse sem slišala da 1000€ me prid ese registracija in dokumentacija itd.... ker se ne spoznam prosim za pomoč. redki imajo "garancijo"..

bolj konkretnega ti nihče, če nimaš pojma o avtih, ne more napisat. to smo ti vsi povedali, samo očitno nočeš slišat...

kar se tiče stroškov, sem ti tudi že jaz napisala, da za mali avto računaj ok. 500 € obveznih, pa tudi andreea ti je napisala, kje točno izračunat. kaj bi lahko bilo bolj konkretnega?

včasih res ne razumem ljudi, ki sprašujejo po forumih, in potem dobijo info, kolikor jih pač lahko, glede na to, da ni nihče ob tebi in ne stoji poleg tebe in avta, ki te zanima, pa niso zadovoljni z nobenim odgovorom :dontknow:

spartan
13.07.2009, 20:44
pozdrav!
ker mi nihče ne zna dobro svetovati se obračam na vas...

Nameravam kupiti rabljen avto okoli 2.000€ lahko malo več, znamke še nisem izbrala nekaj majhnega (polo punto,pegeout)...
Pa bi prosila za nasvete, ne bi rada kupila nekaj da ne bi potem morala plačevati razna popravila, vgradnje itd... ker imam omejene denarne prihodke :(

zanima me če piše cena avtomobila 2000€ kaj to pomeni, ko ga kupim kaakšne stroške bom še imela?? registracija, tehnični, ne vem kaj vse še je kasko...? se ne spoznam, to bo moj prvi avto, čeprav že nekaj let nisem voznik začetnik, pa ni bilo denarja prej :blush:

ko pridem na ogled na kaj naj bom pozorna? klima se polni?? to sem danes prvič slišala :blush: kako to preverim če je napolnjena, ker baje je to zajeten strošek? ...
kakšni so stroški? to je verjetno všteto v ceno? prosim za čimveč nasvetov..
hvala :)

zanima me tudi malo o prihodnjih stroških ki jih bom zagotovo imela ne tistih ki mogoče nastopijo nepričakovana popravila itd..

Moj nasvet: avta ne kupuj impulzivno in jih poglej zmeraj več. Prodajalci avtomobilo so namazani z vsemi žavbami in znajo zaviti "klump" s pentljo, da dobro izgleda.

Če sam ne bi vedel kaj mi je storiti, bi zasigurno šel v par avtohiš, opravil nekaj testnih voženj...in čimmanj razglabljal o svojih izkušnjah z avtomobili. Ti samo modro molči in se smehaljaj ter pusti, da ti razlagajo;)

Izberi si jih enih deset, potem pa s pomočjo koga drugega preglej vse zadeve. Potem prespi in si krog izbire zoži ter nato še enkrat preglej kaj je ostalo. Izmed tistega, kar ostane pa ti ni treba tudi ničesar izbrati....plehovja je na kupe:)