Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Cenik klicev siol-telekom

MIKO
08.07.2009, 07:37
Ironija, sem mislil da je Siol in Telekom kakšna "skupina" kjer se uporabniki med sabo kličejo bolj poceni, če že ne zastojn, kot je to pri drugih operaterjih.
Očitno temu ni tako saj klic iz Telekoma -> siol stane 0,0421 €, dočim v tuje T2 omrežje stane "le" 0,0300€
Res da so ostala omrežja še dražja, toda da je klic telekom->t2 cenejši od klica telekom->siol, pa mi ni jasno.

Isto tako mi ni jasno da je siol->t2 cena 0,1939,
siol->mobitel pa je cena 0,1813, torej je ceneje če klicem nekoga, ki je na t2 na mobitel stevilko. Le kdo si izmišlja te cenike?!

madmitch
08.07.2009, 08:24
Ironija, sem mislil da je Siol in Telekom kakšna "skupina" kjer se uporabniki med sabo kličejo bolj poceni, če že ne zastojn, kot je to pri drugih operaterjih.
Očitno temu ni tako saj klic iz Telekoma -> siol stane 0,0421 €, dočim v tuje T2 omrežje stane "le" 0,0300€
Res da so ostala omrežja še dražja, toda da je klic telekom->t2 cenejši od klica telekom->siol, pa mi ni jasno.

siol->mobitel pa je cena 0,1813, torej je ceneje če klicem nekoga, ki je na t2 na mobitel stevilko. Le kdo si izmišlja te cenike?!

Sej ni tako hudo, to je cena za t2 mobi.
Še vedno pa so določeni klici na druge slovenske operaterje višji, kot klici v tujino (Območje 0), tudi klici na mobije v slo. so višji, kot mnogo mednarodnih klicev.

To, da sta se SiOL in TK združila pri vsem, razen pri klicih iz lastnega v drugo lastno omrežje, je itak svinjarija brez primere. Cene klicev v druga omrežja pa verjetno ne določa samo TK, temveč tudi operater, kamor se klic veže. Večina teh operaterjev verjetno s ceno dohodnih klicev kompenzira nizke (če ne dumpinške) cene odhodnih klicev. Hebiga, večina uporabnikov je tako ali tako še na TK in se jim taka politika verjetno splača.

rock
08.07.2009, 08:46
Imate možnost izbire! Pravijo na APEK-u !!!
Kaj in kako ta agencija regulira mi je vse manj jasno.

Me pa te medomrežne cene znotraj SLO tudi pošteno motijo, čeprav nisem nek hud uporabnik telefonije. Veliko številk je že prenesenih in prav nič ne veš za sigurno kolk bo cena klica, če se "začvekaš"....
Razen v UPC pa seda vse kličem iz T2 UMTS, ki sem si ga omislil predvsem zaradi dobre lokalne pokritosti za mobilni prenos podatkov.

Bo treba še bolj šparat, da si bomo kak doplačljiv TV kanal za razliko omislili...

Borg
08.07.2009, 09:42

Sem že vse naštudiral, kaj me čaka. :) T-2 mobil že imam, čakam še na VDSL priklop.

Klic iz T-2 mobilnega in stacionarnega v Telekom je 0.0125 (z DDV), kar je pol manj kot Telekom-Telekom.

In čisti sekundni interval.

cdti
08.07.2009, 15:27
Nam tem mestu se bi pa lahk mal potrudli da bi bli klici siol - telekom oz. telekom - siol po realni ceni sej gre za eno podjetje. Kje je kak siolovc, da nam mal pojasni zadeve.

Forenzik
01.08.2009, 17:01
Zgleda da se s 1. 9. 2009 spreminja cenik:
http://www.telekom.si/uploads/pdf/Ojava_sprememb_01092009.pdf

rda
01.08.2009, 19:11
Zgleda da se s 1. 9. 2009 spreminja cenik:
http://www.telekom.si/uploads/pdf/Ojava_sprememb_01092009.pdf

Fino, zopet podražitve...

Klic Siol -> Telekom iz 0,0205 v 0,0288 €/min in sprememba iz 15 v 60 sekundni interval

Očitno nekaterim nikoli ni dovolj...

Altair
02.08.2009, 09:06
Zanimivo, zadnjic je rezimska propagandna tv in ostali trobentaci razglasali, da je bila deflacija... :veryevil:

sigor
04.08.2009, 11:54
Čestitke Siolu oziroma Telekomu (za moje pojme je to isti šmorn, račun je itak od Telekoma). Potrudili so se in naredili vse, da bi bila ponudba čimbolj prijazna.
Kako že pravijo: vesolje veselja :) :)

T-a-d-e-j
05.08.2009, 12:05
Konkurenca ponuja tudi (omejene) flatrate pakete oz. nižje cene klicev, nihče nikogar ne sili da vztraja na Telekomu. Kvaliteta se plača je bilo že večkrat rečeno na tem forumu :).

rambo013
05.08.2009, 12:16
Konkurenca ponuja tudi (omejene) flatrate pakete oz. nižje cene klicev, nihče nikogar ne sili da vztraja na Telekomu. Kvaliteta se plača je bilo že večkrat rečeno na tem forumu :).
Vsi nimajo možnosti oditi k konkurenci in tega se tudi oni zavedajo.

MIKO
03.09.2009, 10:06
Simobil, Tušmobil in Izimobil(izimobil imam potrjeno) bodo ta teden ali drug teden znižali ceno klicev(predplačnikov) na 0,07 €(prej 0,12€).

Pol pa pejte malo primerjat cene na LINK (http://www.siol.net/pomoc_in_podpora/ceniki/siol_telefonija.aspx) in razmislite kam boste klicali z mobitelom, kam pa s siolom.

Očitno bo siol še samo koristen za telekomovo omrežje vse ostalo pa bo bolje uporabit mobitel.:p

rambo013
03.09.2009, 14:53
Verjetno bo koristen zgolj za SIOL omrežje, vsaj zaenkrat je zastonj.

roor
06.09.2009, 11:02
Kaj, ko pa neveš, kje ima tisti ko ga kličeš sklenjeno pogodbo... V najslabšem primeru je na T2, pol te pa zares udari po denarnici... Še en razlog več za menjavo ponudnika:
http://www.t-2.net/?AUID=000C6676C0519141B3601
http://www.siol.net/pomoc_in_podpora/ceniki/siol_telefonija.aspx

.. oops.. je bilo na prvi strani že vse povedano... ti pa vseeno dvigne pritisk..

srus012
08.09.2009, 10:12
Za 7 promilov so pocenili klice Siol IP telefonija - Mobitel in podražili za 38 % klice Siol IP telefonija - Telekom fiksno omrežje.

Počasi kuhajo žabo, še opazila ne bo, kdaj bo skuhana.

Meni s temi potezami v zadnjem času dvigujejo pritisk - imam trio in plačujem vedno več za vedno slabšo storitev (Siol+ vmesnik, MPEG4).

Zaboga ali bi Telekomovcem krona z glave padla, če bi nas backe zastonj počastili s višjo hitrostjo DL/UL, sedaj ko sem na MPEG4.