Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Gemius in siol.net

Snif
13.07.2009, 16:26
Že nekaj časa me ob nalaganju pozdravlja spletna stran gemius poljskega ponudnika interneta in raziskav spletnega prometa. Zanima me zakaj moramo vsi uporabniki pošiljati svoje podatke kot so ip, brskalnik in dnevno uporabo spletne strani? Kaj siol dosega s tem, če ve kdo in kdaj uporablja forum? Glede na to, da je forum brezplačen se mi pač poraja vprašanje v kakšne namene uporabljate te podatke?

Hvala za odgovor in LP

Snif

gemiusTraffic is Eastern Europe’s leading web analytics service. It is a research tool designed to analyze how Internet users use your web site.

gemiusTraffic provides companies of all sizes data on their web site's usage, helping them optimize their online marketing. gemiusTraffic helps to identify new potential clients and to determine what information potential clients seek most frequently. It helps to improve your business performance. ...

Goody
14.07.2009, 12:12
Zdravo,

gre za merjenje obiskanosti spletni strani v Sloveniji http://www.soz.si/projekti_soz/moss_merjenje_obiskanosti_spletnih_strani/,
pop up anketa se pojavlja na vseh spletnih straneh, ki so vključene v meritev MOSS. Je pa njen prikaz omejen glede prikazovanje obiskovalcem, tako da se zelo redko pokaže na straneh ...
, seveda pa izpolnjevanje ankete ni obvezno in jo lahko z enim klikom preskočimo. - ane :)

Snif
14.07.2009, 18:33
Hvala za pojasnilo Goody opažam, da tudi na drugih straneh beleži obiskanost spletnih strani isto podjetje.

nejc
21.08.2009, 09:16
NoScript dodatek Firefoxa te reši izvajanja neželenih skript.