Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Türk: Razlastitev v Laškem v nacionalnem interesu

Liberalec
13.08.2009, 17:50
Naj za začetek teme povem, da obsojam izigravanje malih delničarjev s strani Boška Šrota, da se ne strinjam z njegovo politiko vodenja Pivovarne Laško in da sem tudi proti načinu prevzema, ki ga je želel izpeljati. Tako, sedaj pa k temi.

Članek:
Türk: Razlastitev v Laškem v nacionalnem interesu

Dosegljiv je na:
http://www.finance.si/254909/T%FCrk_Razlastitev_v_La%B9kem_v_nacionalnem_intere su

Predsednik Turk, je znova pokazal, da ne ve kaj govori in da z vsako besedo izraža le populizem in neosnovane puhlice, ki so zelo škodljive za razvoj Slovenije.

Za začetek. Kaj pravzaprav pomeni beseda razlastitev?

1. razlastítev -tve ž (ȋ) glagolnik od razlastiti: razlastitev veleposestnikov / razlastitev zemljišč za gradnjo stanovanjskega naselja / revolucionarna razlastitev vladajočega razreda ♪
2. ekspropriácija -e ž (á) uraden odvzem lastninske pravice v korist družbe; razlastitev, razlaščanje: ekspropriacija za gradnjo ceste; oddelek za ekspropriacijo, komasacijo in arondacijo zemljišč / ekspropriacija kapitala; proces ekspropriacije kmečkih zemljišč v Angliji // odvzem ali zgubljanje lastništva, položaja, določenih pravic enega družbenega sloja v korist drugega: ekspropriacija in propadanje malih proizvajalcev; revolucionarna ekspropriacija vladajočega razreda ♪

Vir: http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name=sskj_testa&expression=razlastitev&hs=1

Očitno je prvi mož Slovenije obtičal v letu 1945, tako z neposrečeno uporabo besed (to se mu zelo pogosto dogaja), kot tudi s svojimi stališči. Tudi v primeru Boška Šrota je omenjena beseda povsem nepravilno uporabljena. Pa pismo, a bomo šli v kolhoze in solhoze?

Da predsednik nima ravno razčiščenih pojmov priča tudi začetek članka:
"...Pri razlaščanju Infond Holdinga gre [I]za legitimno zaščito tako nacionalnih interesov kot interesov lastnikov..."

Pred ustavitvijo Boška Šrota je bil on večinski lastnik Pivovarne Laško. Kako potem lahko predsednik govori, da ščiti interese lastnikov? Tudi, če je Boško Šrot primeren za sodni pregon (kar po mojem mnenju tudi je) omenjena izjava ne ustreza niti minimalnim pogojem pravne države. Ustreza le ureditvi, ki je iznašla besedo razlastitev.

O branjenju nacionalnegai nteresa pa se tukaj ne mislim izreči, ker sta tako državna last pivovarne, kot Boškova last pivovarne povsem nesprejemljivi opciji...

Skratka, zelo me žalosti, da se je v Sloveniji ustvarila klima, ki odvrača vse sposobne ljudi od pomembnih in javnosti vidnih položajev:nonono:

yamamoto
13.08.2009, 22:18
Upam, da mene banka ne bo razlastila, ko ji bom nehal odplačevati stanovanjski kredit, ki je zavarovan s hipoteko na stanovanje. Če pa ji bo to vseeno prišlo na misel, bom takoj najel Čeferina.... :d

rock
13.08.2009, 22:35
Če te ne razlasti banka te bo pa "čeferin" vkolikor nisi nadpovprečna riba.

"čeferin" beri kot odvetnik

Liberalec
14.08.2009, 18:37
Upam, da mene banka ne bo razlastila, ko ji bom nehal odplačevati stanovanjski kredit, ki je zavarovan s hipoteko na stanovanje. Če pa ji bo to vseeno prišlo na misel, bom takoj najel Čeferina.... :d

Katerega boš pa najel s čim?

kartako
14.08.2009, 18:48
Ob tej izjavi me je pa začela zanimati ena podrobnost, ki mislim ,da jo v tej godlji ni sposoben razčleniti nihče. :dontknow:" Nacionalni interes. " :dontknow:Kaj?, kdo?,koliko? in komu to sploh pritiče ? :rolling:Če imaš kup priseljencev, kup državljanov, Slovencev pa za vzorec, kdo bo izločil tiste, ki jim ne pripada -nacionalni interes ? :nonono: Kdo bo določil tiste, ki lahko govorijo o nacionalnem interesu in za koga ? :d Mislim, da je ta nacionalni interes rezerviran samo za ozko skupino, ki z to parolo vzdržuje upanje v ljudeh, da še nekaj pomenijo. :veryevil: Popravite me če se motim.

yamamoto
14.08.2009, 19:40
Katerega boš pa najel s čim?

Najel bom istega kot Šrot. Plačal pa z denarjem, ki mi ga ne bo treba vrniti banki. ;)

Liberalec
15.08.2009, 10:46
Ob tej izjavi me je pa začela zanimati ena podrobnost, ki mislim ,da jo v tej godlji ni sposoben razčleniti nihče. :dontknow:" Nacionalni interes. " :dontknow:Kaj?, kdo?,koliko? in komu to sploh pritiče ? :rolling:Če imaš kup priseljencev, kup državljanov, Slovencev pa za vzorec, kdo bo izločil tiste, ki jim ne pripada -nacionalni interes ? :nonono: Kdo bo določil tiste, ki lahko govorijo o nacionalnem interesu in za koga ? :d Mislim, da je ta nacionalni interes rezerviran samo za ozko skupino, ki z to parolo vzdržuje upanje v ljudeh, da še nekaj pomenijo. :veryevil: Popravite me če se motim.

NAcionalni interes je:
- čimvišja blaginja posameznika,
- čimmanjše vtikanje države v posameznika
- čimvečja pravna svoboda posameznika.

yamamoto
15.08.2009, 12:02
Tudi jaz imam svoje videnje nacionalnih interesov. Tukaj jih je le nekaj:

- čimvečja blaginja vseh posameznikov
- čimmanjše vtikanje posameznikov v državo
- enakost vseh posameznikov pred zakonom.

kartako
15.08.2009, 12:21
Torej: Pri nas : Nacionalnih interesov ni.! Posledično potem tudi kot nacija najbrž obstajamo samo na papirju in ko je treba uporabiti zakon proti posamezniku ali skupini ? Kako potem lahko govorimo o nacionalnih interesih ? Najbrž bi bilo treba uporabiti izraz -državnih, ker potem bi najbrž še jaz razumel, tako pa ....

king16
16.08.2009, 05:33
Torej: Pri nas : Nacionalnih interesov ni.! Posledično potem tudi kot nacija najbrž obstajamo samo na papirju in ko je treba uporabiti zakon proti posamezniku ali skupini ? Kako potem lahko govorimo o nacionalnih interesih ? Najbrž bi bilo treba uporabiti izraz -državnih, ker potem bi najbrž še jaz razumel, tako pa ....

Bravo. Enkrat pa le enako misliva.

Liberalec
16.08.2009, 18:21
Bravo. Enkrat pa le enako misliva.

Zakaj pa mojega posta o smislenosti vtikanja države v Gorenje ne komentiraš? Si spoznal svojo globoko zmoto?

king16
17.08.2009, 07:42
Zakaj pa mojega posta o smislenosti vtikanja države v Gorenje ne komentiraš? Si spoznal svojo globoko zmoto?

Kje pa imaš ta post?

Liberalec
17.08.2009, 17:51
Kje pa imaš ta post?

http://forumi.siol.net/showthread.php?p=1426825#post1426825