Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kraja malih ljudi z bencinom

Liberalec
13.08.2009, 17:59
Trenutno je sodček surove nafte pri okoli 70 USD, cene naftnih derivatov, ki jih plačujemo slovenci, ko se vozimo v službo, po nakupih na počitnice, pa so na ravneh ko je sodček nafte stal 145 USD. Zakaj se ljduje z minimalnimi plačami ne uprejo previsokim trošerinam, kljub temu, da je zanje bencin relativno držaji kot pa za ljudi v srednjem in višjem razredu.

Primer:
2 potrošnika na mesec porabita 60 EUR za bencin.
1. potrošnik ima plače 400 EUR.
2. potrošnik ima plače 2000 EUR.

slednje pomeni, da prvi nameni za bencin 15 % mesečnega dohodka, drugi pa le 3 % mesečnega dohodka. Incestno pa je, da pogosto ravno prvi ljudje na volitvah podprejo ljudi, ki so zakuhali trenutne trošerine. Torej si nisem povsem na jasnem ali naj jim bom privoščljiv ali ne?

Verjetno bo večino levičarjev le skomignilo z rameni pa vendarle poizkušam izzvati malo zdrave pameti med forumaši. Medtem ko povprečen Slovenec nima popolnoma nič od vladnih protirecesijskih ukrepov ima veliko negativnih posldic na njegovo življenje zadolževanje Slovenije. Zakaj se torej Slovenija sploh zadolžuje, če od zadolževanja posamezniki nimajo popolnoma nič?

Konsolidiran dolg države je konec prvega četrtletja 2009
znašal 9,4 mrd EUR oz. 25% BDP (8,3 mrd EUR oz. 22%
BDP konec leta 2008). Obveznosti KAD in SOD iz kapitala
so se zmanjšale za 137 mio EUR oz. 7% (posledica
prevrednotenja) in so predstavljale 10% obveznosti.
Vir: bsi.si

Če 9,4 mrld EUR delimo z 2 mio dobimo 4700 EUR dolga po prebivalcu Slovenije....

king16
13.08.2009, 20:49
Po starem je bila cena letne vinjuete 55 eurov, kar je cca 13,5 % mesečnega dohodka nekoga, ki ima plačo 400 eurov in cca 3 % mesečnerga dohodka nekoga, ki zasluži 2000 eurov mesečno.
Torej se je moral revež prevažat po avtocesti 5 x dražje kot bogataš, in takih in podobnih primerov je bilo, je in še bo ničkoliko.

Ob padcu proizvodnje, manjši potrošnji itd, torej zmanjšaname prilivu denarja v proraćun ga mora država nabavit pač drugje in trošarine na bencin so ena od možnosti. Kljub dvigu trošarin smo po ceni goriva še vedno nekje na sredini med Ebvrospkimi državami ( mislim da na 15 mestu ) in tortej še ne izstopamo ne pozitivno ne negativno.

Glede zadolževanja države pa sigurno od tega nima kaj dosti negdo, ki zasluži 2000 eurov mesečno. Več pa ima prav gotovo delavec Gorenja, Mure, IUV, pa kaj jaz vem delavci katere firme še in pa ljudje, ki so ostali brez zaposlitev.

A je Slovenija edina država, ki se je zadolžila v času recesije?

Dalmatinec
13.08.2009, 20:52
Na stroške ki jih imajo ljudje z bencinom, pa jaz včasih gledam malo drugače oz. iz drugega zornega kota. Slovenci smo znani tudi kot narod z izredno slabo kulturo gibanja. Kar konkretno pomeni, da se moja soseda, ki ima do službe 500 metrov, tja vozi z avtom.:mad: In kar pomeni da se moj dober prijatelj do 300 metrov oddaljene gostilne pelje z avtom; in kar pomeni tudi da se kar nekaj znancev ki jih poznam vozi z avtom, kamor bi lahko komot prišli peš ali z biciklom! Tako da bi k zmanjšanju stroškov za bencin morali najprej največ doprinesti prav sami, pa potem bi lahko začeli za visoke cene bencina krivit druge!
Se pa seveda strinjam, da so cene previsoke in da je sramota, da nam to zadevo s trošarinami počne t.i. 'leva' vlada, ki pa to seveda ni.:nonono:

Liberalec
14.08.2009, 18:33
Po starem je bila cena letne vinjuete 55 eurov, kar je cca 13,5 % mesečnega dohodka nekoga, ki ima plačo 400 eurov in cca 3 % mesečnerga dohodka nekoga, ki zasluži 2000 eurov mesečno.
Torej se je moral revež prevažat po avtocesti 5 x dražje kot bogataš, in takih in podobnih primerov je bilo, je in še bo ničkoliko.

Ob padcu proizvodnje, manjši potrošnji itd, torej zmanjšaname prilivu denarja v proraćun ga mora država nabavit pač drugje in trošarine na bencin so ena od možnosti. Kljub dvigu trošarin smo po ceni goriva še vedno nekje na sredini med Ebvrospkimi državami ( mislim da na 15 mestu ) in tortej še ne izstopamo ne pozitivno ne negativno.

Glede zadolževanja države pa sigurno od tega nima kaj dosti negdo, ki zasluži 2000 eurov mesečno. Več pa ima prav gotovo delavec Gorenja, Mure, IUV, pa kaj jaz vem delavci katere firme še in pa ljudje, ki so ostali brez zaposlitev.

A je Slovenija edina država, ki se je zadolžila v času recesije?

Neposredni konkurent Gorenja Elektrolux je v času recesije odpustil presežno delovno silo, zmanjšal stroške poslovanja, znižal cene svojih produktov in zadržal oz. celo povečal tržni delež (celo na račun Gorenja).

Gorenje ni smelo odpuščati, tržni delež gorenja se je zmanjšal, podjetju grozijo ob bpolletju visoke izgube.

Elektrolux je ob polletju zabeležil visok dobiček, Gorenje bo očitno zabeležilo visoko izgubo. Elektrolux bo ob okrevanju hitro nazaj zaposloval, Gorenje pa se bo ukvarjalo samo s seboj in z manjšim tržnim deležem, torej z manjšo prodajo, manjšimi prihodki, z manjšim proračunom za raziskave in razvoj, z manj novimi službami....

KAr e pa vinjet tiče. Za večino je bila cestnina pred tem sistemom dražja, torej se je stanje za povprečnega uporabnika izboljšalo. Stanje glede bencina se pa vsak drugi torek poslabša... Slab argument. Oba sta v bistvu zelo slaba, podpovprečna, nepomembna...

Liberalec
14.08.2009, 18:35
Na stroške ki jih imajo ljudje z bencinom, pa jaz včasih gledam malo drugače oz. iz drugega zornega kota. Slovenci smo znani tudi kot narod z izredno slabo kulturo gibanja. Kar konkretno pomeni, da se moja soseda, ki ima do službe 500 metrov, tja vozi z avtom.:mad: In kar pomeni da se moj dober prijatelj do 300 metrov oddaljene gostilne pelje z avtom; in kar pomeni tudi da se kar nekaj znancev ki jih poznam vozi z avtom, kamor bi lahko komot prišli peš ali z biciklom! Tako da bi k zmanjšanju stroškov za bencin morali najprej največ doprinesti prav sami, pa potem bi lahko začeli za visoke cene bencina krivit druge!
Se pa seveda strinjam, da so cene previsoke in da je sramota, da nam to zadevo s trošarinami počne t.i. 'leva' vlada, ki pa to seveda ni.:nonono:

OK, naštel si 2 primera. Pojdi v ponedeljek ob 7ih zjutraj na kako vpadnico v LJ, pa boš videl več tisoč primerov, ki govorijo proti tvojemu postu. Ali pa pojdi jutri proti morju, pa boš spet videl več tisoč primerov, ki popolnoma pregazijo tvoj argument.

nejc
17.08.2009, 14:51
V Ljubljani je v povprečju v vsakem avtu, ki vozi po cesti, 1.2 ljudi. Bilo na Radiu Center pred dvema letoma.

Dalmatinec
18.08.2009, 21:16
OK, naštel si 2 primera. Pojdi v ponedeljek ob 7ih zjutraj na kako vpadnico v LJ, pa boš videl več tisoč primerov, ki govorijo proti tvojemu postu. Ali pa pojdi jutri proti morju, pa boš spet videl več tisoč primerov, ki popolnoma pregazijo tvoj argument.

Povej mi kaj konkretno govori proti mojemu postu? To, da se Slovenci več kot preveč vozimo z avtomobili?

king16
22.08.2009, 08:17
Neposredni konkurent Gorenja Elektrolux je v času recesije odpustil presežno delovno silo, zmanjšal stroške poslovanja, znižal cene svojih produktov in zadržal oz. celo povečal tržni delež (celo na račun Gorenja).

Gorenje ni smelo odpuščati, tržni delež gorenja se je zmanjšal, podjetju grozijo ob bpolletju visoke izgube.

Elektrolux je ob polletju zabeležil visok dobiček, Gorenje bo očitno zabeležilo visoko izgubo. Elektrolux bo ob okrevanju hitro nazaj zaposloval, Gorenje pa se bo ukvarjalo samo s seboj in z manjšim tržnim deležem, torej z manjšo prodajo, manjšimi prihodki, z manjšim proračunom za raziskave in razvoj, z manj novimi službami....

KAr e pa vinjet tiče. Za večino je bila cestnina pred tem sistemom dražja, torej se je stanje za povprečnega uporabnika izboljšalo. Stanje glede bencina se pa vsak drugi torek poslabša... Slab argument. Oba sta v bistvu zelo slaba, podpovprečna, nepomembna...

Zate z 2000 eurov ali mogoče več plače morda že. Vprašaj pa nekoga, ki je na sociali ali pa zasluži 500 eurov in bi brez pomoči države izgubil še teh 500.

mrki62
22.08.2009, 15:00
Neposredni konkurent Gorenja Elektrolux je v času recesije odpustil presežno delovno silo, zmanjšal stroške poslovanja, znižal cene svojih produktov in zadržal oz. celo povečal tržni delež (celo na račun Gorenja)..Kdo je komu konkurent ?
Elektrolux je svetovno znana znamka, kar se za Gorenje niti pod razno ,............

Gorenje ni smelo odpuščati, tržni delež gorenja se je zmanjšal, podjetju grozijo ob bpolletju visoke izgube.Gorenje je vezano na Balkansko tržišče in tam je recesija naredila svoje .

Elektrolux je ob polletju zabeležil visok dobiček, Gorenje bo očitno zabeležilo visoko izgubo. Elektrolux bo ob okrevanju hitro nazaj zaposloval, Gorenje pa se bo ukvarjalo samo s seboj in z manjšim tržnim deležem, torej z manjšo prodajo, manjšimi prihodki, z manjšim proračunom za raziskave in razvoj, z manj novimi službami....Tržišče elektroluxa je značilno po visokem osebnem dohodku - za razliko od gorenja.

Vinjete so zanimive samo za tiste , ki uporabljajo skozi celo leto , tisti za občasno so nayebali .
Benz je zgodba zase , poglejmo kdo določa ceno na svetovnem tržišču in nam bo vse jasno .

PowRider
17.05.2010, 20:23
Cene naftnih energentov se prilagajajo na 14 dni. Torej bi pričakovali, da se bodo cene energentov v teh dneh znižale. Zakaj?

http://img155.imageshack.us/img155/8223/cenanafte.png

Spremenjene cene naftnih derivatov

Cene naftnih derivatov se bodo jutri, 18. maja 2010, spremenile skladno z vladno Uredbo o oblikovanju cen naftnih derivatov.
Spremembe so naslednje:
• Motorni bencin NMB 95: cena ostaja nespremenjena in je 1,215 eur/liter.
• Motorni bencin NMB 98: cena se bo zvišala za 0,004 evra na liter in bo 1,243 eur/liter
• Dieselsko gorivo PLO D-2: cena se bo zvišala za 0,005 evra na liter in bo 1,166 eur/liter.
• Kurilno olje KOEL: cena se bo znižala za 0,003 evra na liter in bo 0,743 eur/liter.
• Avtoplin: cena ostaja nespremenjena in je 0,669 eur/liter.

http://www.petrol.si/index.php?sv_path=225,226,11274

Če so se cene surove nafte tako drastično znižale, zakaj tolerirate nepocenitev pogonskih goriv? Torej, cena surove nafte se je od začetka meseca znižala za 15 %, naša goriva pa se bodo še nekoliko podražila? Zakaj že?

Zgodovina cen bencina v Sloveniji:
http://www.mg.gov.si/si/delovna_podrocja/notranji_trg/sektor_za_nadzor_cen/cene_naftnih_derivatov/neosvincen_motorni_bencin_95_oktanski/

Zgodovina cene surove nafte:
http://www.nyse.tv/crude-oil-price-history.htm

Torej, cene bencina v Sloveniji je danes 1,212 EUR za liter 95 oktanskega bencina, cenesodčka surove nafte pa znaša 71 USD. Podobno ceno smo imeli tudi v juliju 2008 (1,215 EUR/liter) ko je znašala cena surove nafte 145 USD za sodček. Lepo kajne?

keops
18.05.2010, 07:52
Hja, tako je pod naj naj naj vlado.Ko bo nakup goriva na bone bo pa lepo, kot včasih.
In, ko si bom lahko privoščil par litrov bencina, se bom peljal po Titovi cesti...

nattka
18.05.2010, 08:11

meni se pa zdi, da cena bencina in osveščenost pač ne sodita v isti koš ...

res je, da se vsako jutro nabaše celovška, kjer sedi eden v avtu in pol dihamo stanovalci na litre hlapov tja do pol osme zjutraj ... in druge vpadnice so lih take ...
a kok se jih vozi v avtu in zakaj raje v avtu kot z busom... nima veze s tem, da imamo glede na dohodek pregrešno drag bencin ...

in utopija je, da bi se cene naftnih derivatov znižale ... če bi se slovenceljni kot kitajci množično podali na bicekleta ... saj je vendar treba razkazovati mili nam prestižni pleh ... a to je že tretja zgodba ;)

sam, glede na to, da sem na svetu že nekaj časa ... bi vas, draga gospoda opozorila, da je bil bencin vedno drag ... ne glede na to, kdo je sedel na vladnem stolčku ...
še par-nepar dneve smo imeli ...:rolling:

čeprav, ko grem zjutraj PEŠ:approve: v službo in gledam to stoječo reko pleha na celovški, bi nam kak par-nepar dan še kako prav prišel ... ( pametni bodo dojeli point, nekateri se bodo pa obesili zdaj na tole tazadnje ;))

PowRider
18.05.2010, 18:15
Ti si napisala:

meni se pa zdi, da cena bencina in osveščenost pač ne sodita v isti koš ...

res je, da se vsako jutro nabaše celovška, kjer sedi eden v avtu in pol dihamo stanovalci na litre hlapov tja do pol osme zjutraj ... in druge vpadnice so lih take ...
a kok se jih vozi v avtu in zakaj raje v avtu kot z busom... nima veze s tem, da imamo glede na dohodek pregrešno drag bencin ...

in utopija je, da bi se cene naftnih derivatov znižale ... če bi se slovenceljni kot kitajci množično podali na bicekleta ... saj je vendar treba razkazovati mili nam prestižni pleh ... a to je že tretja zgodba ;)

sam, glede na to, da sem na svetu že nekaj časa ... bi vas, draga gospoda opozorila, da je bil bencin vedno drag ... ne glede na to, kdo je sedel na vladnem stolčku ...
še par-nepar dneve smo imeli ...:rolling:

čeprav, ko grem zjutraj PEŠ:approve: v službo in gledam to stoječo reko pleha na celovški, bi nam kak par-nepar dan še kako prav prišel ... ( pametni bodo dojeli point, nekateri se bodo pa obesili zdaj na tole tazadnje ;))

tudi kot odgovor na moje pisanje:
Torej, cene bencina v Sloveniji je danes 1,212 EUR za liter 95 oktanskega bencina, cenesodčka surove nafte pa znaša 71 USD. Podobno ceno smo imeli tudi v juliju 2008 (1,215 EUR/liter) ko je znašala cena surove nafte 145 USD za sodček. Lepo kajne?

Torej, če te prav razumem. Zate je popolnoma sprejemljivo, da je danes, ko je cena surove nafte 71 USD za sodček cena bencina enaka ceni, ko je sodček nafte stal 100 % več (145 USD). Sprejemljivo pa je zato, ker je bencin vedno bil drag?

Po tej logiki veljajo tudi sledeči primeri?
1) Pred leti ni bilo računalnikov, torej je povsem sprejemljivo če jih tudi danes ni?
2) Pred leti je bila cena plazme 3000 EUR, torej bi tudi danes morala biti cena nekje v tem rangu in ne 400 EUR?
3) Pred leti v Sloveniji ni bilo banan, torej je vseeno tudi če jih danes ni?

LinkSyS
19.05.2010, 05:57
Za Natko in Dalmatinca bo bencin drag, ko bo na oblasti zopet JJ.:rolling:

nattka
19.05.2010, 11:27
Za Natko in Dalmatinca bo bencin drag, ko bo na oblasti zopet JJ.:rolling:

kot sem napisala ... pametni bodo razumeli point ...

na kratko obema bučmanoma ... bencin je vedno drag, ne glede nas to kdo je na oblasti ... torej, ni krivo al je lev ali desen na sedlu, rdeč ali črn ...

poskusita prebrati v sestavku še kaj drugega, pa bosta našla odgovor na svoje ...

pod a ... dolgovezenje a-la Powsomething

pod b ... neumnost a-la linkwhatever

nattka
19.05.2010, 11:28
Ti si napisala:

tudi kot odgovor na moje pisanje:

Torej, če te prav razumem. Zate je popolnoma sprejemljivo, da je danes, ko je cena surove nafte 71 USD za sodček cena bencina enaka ceni, ko je sodček nafte stal 100 % več (145 USD). Sprejemljivo pa je zato, ker je bencin vedno bil drag?

Po tej logiki veljajo tudi sledeči primeri?
1) Pred leti ni bilo računalnikov, torej je povsem sprejemljivo če jih tudi danes ni?
2) Pred leti je bila cena plazme 3000 EUR, torej bi tudi danes morala biti cena nekje v tem rangu in ne 400 EUR?
3) Pred leti v Sloveniji ni bilo banan, torej je vseeno tudi če jih danes ni?

U just have too much time, don¨t U ...:rolling:

PowRider
19.05.2010, 19:29
U just have too much time, don¨t U ...:rolling:

V bistvu niti ne, ampak bi me vseeno zanimal kak tvoj argument na tvoje neargumentirane trditve, ki so milo rečene smešne in žaljive za sogovornika.

yamamoto
19.05.2010, 21:03
Na žalost naše cene goriv niso več odvisne od cen surove nafte ali razmerja $ - €, temveč le še od luknje v državnem proračunu. Vlada si ne upa pripreti pipice, zato je treba pač dodatno polniti.
Bistveno enostavneje je nakladati dodatne davščine kot pa spet riskirati razbite šipe in z jajci prepleskano fasado parlamenta. :angel:

LinkSyS
20.05.2010, 06:13
kot sem napisala ... pametni bodo razumeli point ...

na kratko obema bučmanoma ... bencin je vedno drag, ne glede nas to kdo je na oblasti ... torej, ni krivo al je lev ali desen na sedlu, rdeč ali črn ...

poskusita prebrati v sestavku še kaj drugega, pa bosta našla odgovor na svoje ...

pod a ... dolgovezenje a-la Powsomething

pod b ... neumnost a-la linkwhatever

Oprosti, ampak zgodovina te demantira.Bolj poceni je bil, ko je bila nafta po 140$.
Tile "vaši" so preprosto tako pogoltni.

In zakaj bučman? Sem ti kaj takega rekel?

nattka
20.05.2010, 06:27
Na žalost naše cene goriv niso več odvisne od cen surove nafte ali razmerja $ - €, temveč le še od luknje v državnem proračunu. Vlada si ne upa pripreti pipice, zato je treba pač dodatno polniti.
Bistveno enostavneje je nakladati dodatne davščine kot pa spet riskirati razbite šipe in z jajci prepleskano fasado parlamenta. :angel:

eto, tole je pameten post ...
nisem znala povedati tok fensi kot ti ... ampak to je to ...:approve:

nattka
20.05.2010, 06:30
V bistvu niti ne, ampak bi me vseeno zanimal kak tvoj argument na tvoje neargumentirane trditve, ki so milo rečene smešne in žaljive za sogovornika.

lej, s tabo se ne mislim dajati, ker imaš non stop fiksno idejo o žaljenju ...
zato te prosim, enkrat za vselej pusti mene na miru ...

nattka
20.05.2010, 07:06
Oprosti, ampak zgodovina te demantira.Bolj poceni je bil, ko je bila nafta po 140$.
Tile "vaši" so preprosto tako pogoltni.

In zakaj bučman? Sem ti kaj takega rekel?

no lej ... kaj sem želela reči ...
s stališča delavca je bil bencin vedno drag ( pustimo ob strani, kok se jih zjutraj vozi po eden v službo z avtom) ...

vedno je bila cena odvisna od vsega drugega kot pa od cene nafte na svetovnem tržišču ... govorim za našo deželico ...
ko smo bili neuvščeni, smo imeli takrat pogodbo z neuvrščenimi ... pa je cena nafti padala, mi smo imeli pa par - nepar dneve ...
pa še je bilo takih cvetk ...

no raziskave o razmerju cene pri nas - na svet. trgu res nisem upoštevala ... bolj sem želela reči, da je nesmiselno to preračunavati, ker je pri nas cena bencina bolj ali manj odvisna od drugih faktorjev ...
pa če to verjamemo ali ne ...

in trdim je bilo slednje vedno tako ... nekoč smo imeli socializem ... zdaj pa pogolten državni aparat ...

bučman pa zato, ker renčim vedno enako, ne glede na to kdo je na oblasti ... ker je to čist nepomembno v mojih očeh, ... ker so zame vsi enaki ...

kar sem pa JJ tiče, ga pa poznam še iz časa najine mladosti ;) in nisem nikoli imela o njem nekega plus mnenja ... pač kot človek, name ni naredil pozitivnega vtisa ...
a o tem ne bi ... ker je pri ceni bencina čist nepomembno :)

tako da, verjetno še vedno misliva različno ... in glede na statistiko imaš ti bolj prav ... to se strinjam ...
a splošno gledano nikoli nisem imela občutka, da bi cena sodčka na svetovnem trgu... imela nek vpliv na ceno naftnih derivatov pri nas ...
govorim o bistvenem vplivu ... nekaj centov gor ali dol ni tisto, kar bi človek pričakoval, če se sod nafte poceni za polovico ...

in nisem govorila, da mi je to sprejemljivo ... le pač tako je ... pa če se vsepoprek na forumu raztrgamo ...
vse kar lahko naredimo je... da pač o tem predebatiramo ...

meni osebno bi bilo pač logično, da če je cena padla za 50 % ... bi tudi cena cena bencina morala pasti za približno tak odstotek ... a pač razmišljam po kmečko ...:d

PowRider
20.05.2010, 19:21
tako da, verjetno še vedno misliva različno ... in glede na statistiko imaš ti bolj prav ... to se strinjam ...
a splošno gledano nikoli nisem imela občutka, da bi cena sodčka na svetovnem trgu... imela nek vpliv na ceno naftnih derivatov pri nas ...
govorim o bistvenem vplivu ... nekaj centov gor ali dol ni tisto, kar bi človek pričakoval, če se sod nafte poceni za polovico ...

in nisem govorila, da mi je to sprejemljivo ... le pač tako je ... pa če se vsepoprek na forumu raztrgamo ...
vse kar lahko naredimo je... da pač o tem predebatiramo ...

meni osebno bi bilo pač logično, da če je cena padla za 50 % ... bi tudi cena cena bencina morala pasti za približno tak odstotek ... a pač razmišljam po kmečko ...:d

In ker tako pač je, ali je zato to sprejemljivo? Ravno identifirentnost volilnega telesa pri ključnih vprašanjih nas je pripeljala do te točke...

nattka
21.05.2010, 06:23
In ker tako pač je, ali je zato to sprejemljivo? Ravno identifirentnost volilnega telesa pri ključnih vprašanjih nas je pripeljala do te točke...

a bejž bejž ...

ti resnično verjameš, da tvoj volilni glas kaj šteje ...

rock
21.05.2010, 06:30
Trdiš, da so rezultati volitev "potvorjni"?!
1 glas šteje 0 ?

Ali ne šteje vsak oddan glasovalni listič {1/volilna udeležba}
in nekaj korekcije zaradi neveljavnih glasovnic.

pinky
21.05.2010, 07:06
en glas že šteje toliko
samo predvolilne obljube (po katerih naj bi izbral svoj glas) na žalost precej manj.....

PowRider
21.05.2010, 07:26
a bejž bejž ...

ti resnično verjameš, da tvoj volilni glas kaj šteje ...

Verjamem, da če bi večina volilnega telesa podpirala reforme, da bi bile izpeljane. Verjamem, da če bi večina volilnega telesa podpirala tržno gospodarstvo, da bi ga imeli itn...

Tako pa imamo politike, ki so taki kot ti. Ja, bencin je bil vedno drag, naj bo še sedaj. Ker tako je vedno bilo, in jaz sem že stara in dolgo na tem svetu...

nattka
21.05.2010, 08:23
Verjamem, da če bi večina volilnega telesa podpirala reforme, da bi bile izpeljane. Verjamem, da če bi večina volilnega telesa podpirala tržno gospodarstvo, da bi ga imeli itn...

Tako pa imamo politike, ki so taki kot ti. Ja, bencin je bil vedno drag, naj bo še sedaj. Ker tako je vedno bilo, in jaz sem že stara in dolgo na tem svetu...

prvič, nimam nič s politiko ...
drugič, ti si en navaden drekač, ki so ga polne vse teme tega foruma in verjetno še kje drugje ...
nakar samo jokaš in stokaš in kažeš na krivice, ki jih je po svetu in pri nas cel kup ...

če ti utopično verjameš da lahko kaj spremeniš je to tvoja stvar ... a za ceno bencina nisem kriva ne jaz, ne nihče od tu ...

tvoj jok in stok in dopovedovanje lastnega prav je povzročilo ... da ni na tem forumu več nobene pametne debate in se iz njega umikajo vsi, ki bi sicer imeli kaj pametnega povedati, ... a žal si popisal po dolgem in počez čez vse in vsakega ...

če nisi opazil, si v vsaki temi praktično samo še ti s svojimi klobasami in razmišljanjem ... kako čudni smo ljudje, ki ne tulimo s teboj ...
no pravzaprav smo čudni, ker nam je jasno, da z vsako vladno garnituro pride še slabše ...

če si pa ti tak iber faktor .. potem se zkaži z rezulati ... drugače pa se ne obregni ob vsako besedo ki jo napišem ... ker jaz se boja z mlini na veter ne grem ...
zapišem svoje videnje, pa če ti všeč ali ne ...

jaz pač ne sedim na minimalcu, ne vpijem da sem izkoriščana stranka in ne jokam po forumih ...
in dovolj vidim, da vem, da si ti premajhen, da bi bil pomemben ... in mi je jasno, da s svojim klobasanjem ne boš prišel daleč ...
tvoja generacija je pa itak pokazala vso pomembnost nekaj dni nazaj ...

zdaj se pa umikam in te prepuščam razmišljanju, kako čudna je nattka ...

če pa se še enkrat obregneš vame v smislu "politiki kot ti ... primitivci kot ti ... " in podobno, pa te bom prijavila adminu ...

PowRider
21.05.2010, 08:30
prvič, nimam nič s politiko ...
drugič, ti si en navaden drekač, ki so ga polne vse teme tega foruma in verjetno še kje drugje ...
nakar samo jokaš in stokaš in kažeš na krivice, ki jih je po svetu in pri nas cel kup ...

če ti utopično verjameš da lahko kaj spremeniš je to tvoja stvar ... a za ceno bencina nisem kriva ne jaz, ne nihče od tu ...

tvoj jok in stok in dopovedovanje lastnega prav je povzročilo ... da ni na tem forumu več nobene pametne debate in se iz njega umikajo vsi, ki bi sicer imeli kaj pametnega povedati, ... a žal si popisal po dolgem in počez čez vse in vsakega ...

če nisi opazil, si v vsaki temi praktično samo še ti s svojimi klobasami in razmišljanjem ... kako čudni smo ljudje, ki ne tulimo s teboj ...
no pravzaprav smo čudni, ker nam je jasno, da z vsako vladno garnituro pride še slabše ...

če si pa ti tak iber faktor .. potem se zkaži z rezulati ... drugače pa se ne obregni ob vsako besedo ki jo napišem ... ker jaz se boja z mlini na veter ne grem ...
zapišem svoje videnje, pa če ti všeč ali ne ...

jaz pač ne sedim na minimalcu, ne vpijem da sem izkoriščana stranka in ne jokam po forumih ...
in dovolj vidim, da vem, da si ti premajhen, da bi bil pomemben ... in mi je jasno, da s svojim klobasanjem ne boš prišel daleč ...
tvoja generacija je pa itak pokazala vso pomembnost nekaj dni nazaj ...

zdaj se pa umikam in te prepuščam razmišljanju, kako čudna je nattka ...

če pa se še enkrat obregneš vame v smislu "politiki kot ti ... primitivci kot ti ... " in podobno, pa te bom prijavila adminu ...

Zopet preusmerjaš pozornost, a hkrati ne napišeš nobenega argumenta. Seveda se ne strinjaš, a še sama ne veš zakaj točno ne.

yamamoto
24.05.2010, 21:45

Če dobro pogledaš naše volilno telo, boš videl, da predstavlja večino okoli 2 % volilcev, enkrat na eno in drugič na drugo stran. Da bi se pristaši Janše pridružili tistim, ki zagovarjajo Pahorjeve reforme je seveda iluzorno, prav tako obratno. Pa ne zato, ker bi bile slabe ali dobre.
Med enimi in drugimi volitvami pa volilci nimajo nobene možnosti vplivati na odločitve vlade in parlamenta. Ne pomaga niti pohod s piščalkami po ulicah Ljubljane. Ko smo enkrat izbrali parlament, se lahko samo še tolčemo po glavi kje so oni drugi našli toliko telebanov. :angel:
Kar se pa cene benzina tiče, sem že napisal, da bo samo še dražji, pa tudi še kaj drugega, ko nam povišajo DDV. :(
Skratka, več butlov ko bomo spravili v parlament in vlado, težje nam bo in tukaj ti noben argument ne more pomagati. :)

LinkSyS
25.05.2010, 06:06
Če dobro pogledaš naše volilno telo, boš videl, da predstavlja večino okoli 2 % volilcev, enkrat na eno in drugič na drugo stran. Da bi se pristaši Janše pridružili tistim, ki zagovarjajo Pahorjeve reforme je seveda iluzorno, prav tako obratno. Pa ne zato, ker bi bile slabe ali dobre.
Med enimi in drugimi volitvami pa volilci nimajo nobene možnosti vplivati na odločitve vlade in parlamenta. Ne pomaga niti pohod s piščalkami po ulicah Ljubljane. Ko smo enkrat izbrali parlament, se lahko samo še tolčemo po glavi kje so oni drugi našli toliko telebanov. :angel:
Kar se pa cene benzina tiče, sem že napisal, da bo samo še dražji, pa tudi še kaj drugega, ko nam povišajo DDV. :(
Skratka, več butlov ko bomo spravili v parlament in vlado, težje nam bo in tukaj ti noben argument ne more pomagati. :)

Problem je, ker butle rekrutiramo med narodom.
Negativna selekcija.:rolling:

yamamoto
25.05.2010, 07:43
Problem je, ker butle rekrutiramo med narodom.
Negativna selekcija.:rolling:

Ta pameten delček naroda se gre biznis, ne politiko. :veryevil:

PowRider
26.06.2010, 18:00
Zaradi zvišanja trošarin se bodo v torek znova podražila goriva.

Po oceni Djanija Brečeviča z Inštituta za raziskave v energetiki, ekologiji in tehnologiji naj bi se naftni derivati v torek v povprečju podražili za okoli dva centa na liter, poroča Žurnal24.

S to podražitvijo bodo cene goriva dosegle rekordno vrednost. Za 50-litrski rezervoar goriva bo treba odšteti približno evro več kot doslej.

Zasluge za novo podražitev gredo na račun novega zvišanja trošarin. Te bodo v ponedeljek višje za dva centa. Vlada namerava do konca julija trošarine dvigniti še dvakrat.

http://www.finance.si/283279/Bencin-bo-%B9e-dra%BEji

Ampak važno, da to pravi počnejo, kajne?

PowRider
29.06.2010, 17:35
Jutri pa se dvignejo še trošarine na alko. Lepo.

m3m3
29.06.2010, 22:58
Res ne vem,,, še malo pa bomo imeli najdražji bencin...