Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Noetova barka

Babi2
27.08.2009, 06:57
Imam vprašanje za tiste vernike, ki so mnenja, da je treba vse, kar je napisano v Bibliji, jemati dobesedno. Ena od meni nerazumljivih je zgodba o Noetu in njegovi zbirki živali na barki.

Tu se mi porajata najmanj dve vprašanji:

1. Od kod je tam, kjer je živel, lahko nabral od vseh živali po en par? (npr. pingvine, severne medvede, južnoameriške opice, avstralske koale in še neštete druge vrste)

2. Kot piše v bibliji, je potem, ko so preživeli potop, v zahvalo bogu daroval žgalne daritve od vseh "čistih živali". Le kje jih je dobil?

User
22.09.2009, 16:20
Imam vprašanje za tiste vernike, ki so mnenja, da je treba vse, kar je napisano v Bibliji, jemati dobesedno. Ena od meni nerazumljivih je zgodba o Noetu in njegovi zbirki živali na barki.

Tu se mi porajata najmanj dve vprašanji:

1. Od kod je tam, kjer je živel, lahko nabral od vseh živali po en par? (npr. pingvine, severne medvede, južnoameriške opice, avstralske koale in še neštete druge vrste)

2. Kot piše v bibliji, je potem, ko so preživeli potop, v zahvalo bogu daroval žgalne daritve od vseh "čistih živali". Le kje jih je dobil?

jah.. tko je blo to.. z Božjo pomočjo je dosegu vse, prežvel so pa samo prašiči očitno :D
drgač pa ja, se strinjam, vse to pod nobeno točko ni blo možn ( razen če je preplul ves svet) k je bil pa takrat še ploščat, pa je segal samo tm okol sredozemlja pa tist okol rdečga morja... in pol je čez čas k je bil svet še zmer ploščat, pršlo razodetje, k je bog poslal na vse 4 kote sveta 4 angele in bla bla...

ježek
29.09.2009, 12:50
dejstvo je da kdor res misli da je iz svetega pisma potrebno vse dobesedno razumet, pač ni čist taprau...

sigurno je kača rekla adamu da naj poje jabolko... tudi v cerkvi učijo da je kača le prispodoba za hudiča/zlo/karkoli... torej že tukaj tisti ki tako mislijo padejo pri svoji teoriji in zato jih ne poslušaj...
recimo tudi stvarjenja seveta si jst ne razlagam dobesedno... v 7ih al 6ih dneh lala... ampak pač lepo postopoma, sej znanstvena razlaga je precej podobna... luč, voda, kopno... življenje v morju, potem na kopnem...
svetega pisma vsekakor ne moreš jemati dobesedno... ker je pač nerealno...

davidbe
01.12.2009, 23:34
Glede dobesednega tolmačenja svetega pisma:

"Sedmi dan je bog počival"

Če bi bog počival ne bi bil bog. ( Učijo v cerkvi )
Sedmi dan ni mišljen kot sedmi dan v tednu. ( je / na bogj bi zemljo ustvarjal skozi dolgo časovno obdobje - trditev cerkve )

V svetem pismu je zelo malo stvari napisanih tako, da se lahko tolmačijo dobesedno.
P.S. Z Ježkom se popolnoma strinjam...

Lep pozdrav !

bajs01
02.12.2009, 05:26
Glede dobesednega tolmačenja svetega pisma:

"Sedmi dan je Bog počival"

Če bi Bog počival ne bi bil Bog. ( Učijo v cerkvi )
Sedmi dan ni mišljen kot sedmi dan v tednu. ( Bog je / naj bi zemljo ustvarjal skozi dolgo časovno obdobje - trditev cerkve )

V svetem pismu je zelo malo stvari napisanih tako, da se lahko tolmačijo dobesedno.
P.S. Z Ježkom se popolnoma strinjam...

Lep pozdrav !
A tudi to , da je Bog bog ?

davidbe
03.12.2009, 22:20
A tudi to , da je Bog bog ?

Sem popravil...
Nedavno tega sem pisal seminarsko, v kateri sem moral pisati bog z veliko začetnico. Očitno mi je to preveč sedlo v glavo...:dontknow:

Lencka
04.12.2009, 09:25
Krščanski bog je tudi Bog ;), saj je bogov mnogo, enemu pa je celo tako ime - in ta je Bog :clown: (Tako kot je očetov mnogo, temu bogu, ki je Bog, pa se včasih reče celo Oče... hja, tak to je z občimi in lastnimi imeni.)

ebutaljib
04.12.2009, 12:19
Meni pa ni jasno zakaj toliko ljudi sploh potrebuje koncept boga. Po mojem je namreč povsem nepotreben oziroma ne odgovori ničesar.

Na primer: Kako je nastalo vesolje? Ustvaril ga je bog. Če ga je ustvaril bog, kdo je potem ustvaril boga?

1) Bog je večen - je vedno bil in vedno bo. Zakaj ne more veljati isto za vesolje? Kaj če je vesolje vedno bilo in vedno bo? Kdo pravi, da je moralo nastati?

2) Bog je nastal iz ničesar. Zakaj vesolje ni moglo nastati iz ničesar?

V vsakem primeru je ves koncept boga nepotreben. Po mojem mnenju ni prav nobene potrebe vpletati neka nadnaravna bitja, samo zato ker znanost (zaenkrat?) ne zna odgovoriti na določeno vprašanje. Pravzaprav nam koncept boga ne pomaga prav nič pri odgovoru na naše vprašanje, samo vprašanje se prenese eno dimenzijo "višje" - od kod je torej prišel bog?

Pa še nekaj, glede na to da je toliko različni ver, vsaka s svojo verzijo, itd. Katera je prava? Kateri bog je pravi? Edini logični odgovor v tem primeru je - NOBEDEN.