Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Samsung LE46A856 LCD TV

Sergent
30.08.2009, 15:30
Pred meseci sem kupil Samsung LE46A856 LCD TV sprejemnik (http://www.nakupovanje.net/samsung-le46a856-lcd-tv-sprejemnik-lcd-televizor-pr-1145416) a je njegov zvok na zelo nizkem nivoju, zato bi rad to izboljšal z priklopom zvočnikov... Problem je v tem, da ima TV samo S/PDIF izhod (optični) za avdio in ne vem kako se tej stvari streže oz. kako priklopiti kakšne zvožnike? Zanima me konkreten primer za priklop zvočnikov in kako? Priklop zvočnikov (če se da), ki so namenjeni PC 2.1 (so cenejši) ali pa homme cinema če ni druge možnosti?
HVALA za nasvete.

Slowhand
31.08.2009, 19:39
kaj pa če mal nastavitve zvoka prebekslaš ?

drugače maš pa možnost priklopa zvočnikov prek izhoda za slušalke,če že naprave z optičnim spdif vhodom ni v bližini

le ustrezen kabel potrebuješ,pa to ni tak problem

vsekakor pa zraven take mrcine paše dober zvočni sistem,po možnosti povezan z optičnim kablom

Sergent
01.09.2009, 00:34
kaj pa če mal nastavitve zvoka prebekslaš ?

drugače maš pa možnost priklopa zvočnikov prek izhoda za slušalke,če že naprave z optičnim spdif vhodom ni v bližini

le ustrezen kabel potrebuješ,pa to ni tak problem

vsekakor pa zraven take mrcine paše dober zvočni sistem,po možnosti povezan z optičnim kablom

Hvala za nasvet, kakor tudi za možnost nastvitve zvoka, vendar sem že vse poskusil kar se nastaviti da na TV.

Ali je izhod za slušalke "dovolj dober" da priklopim kakšne zvočnike 2.1 ali kaj podobnega, ki so sicer namenjeni za PC? Kajti kot sem omenil ima TV samo optični izhod za avdio.

Slowhand
01.09.2009, 19:19
priklop prek izhoda za slušalke je po eni strani elegantna rešitev,ker lahko z daljincem tv-ja uravnavaš tudi jakost zvoka - dobiš pa ven analogni stereo signal,ki ga potem računalniški zvočniki "predelajo" v prostorski zvok ali pa tudi ne (odvisno od zvočnikov),zato boš najbrž razočaran ob nakupu 2.1 ali več,če woofer ne bo deloval kot je treba oz. ne bo prostorskega zvoka

druga varianta je tudi priklop prek scarta,če le vtičnice niso namenjene samo za vhod (in) - potrebuješ ustrezen scart/chinch adapter s preklopnim stikalom in/out - nastaviš na out in uporabiš samo chinche za zvok (črna in rdeča)

za absolutni prostorski zvok je pa seveda potreben priklop prek optičnega kabla,le ustrezen domači kino ali hi-fi linijo potrebuješ

če se ne motim,imaš vse te možne povezave narisane v priročniku za uporaba,pa malo poglej

Sergent
02.09.2009, 00:37
HVALA za nasvet. Razmišljal sem o Logitech Z-2300 (http://www.lovecnacene.si/racunalniski-zvocniki-logitech-z-2300-zvocniki/m/48531/details/) zvočnikih...