Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Da se ti lahko samo še zrola!

Kajtimar
06.09.2009, 12:11
Zakon nas ščiti pred pasivnim kajenjem na delovnih mestih in v gostinskih obratih, ne ščiti pa nas pred cigaretnim dimom sosedov doma, pojasnjuje Olga Horvat z društva nekadilcev. Zato je društvo skupaj s Centrom nevladnih organizacij in Slovensko zvezo za tobačno kontrolo pripravilo predloge sprememb zakona o omejevanju tobačnih izdelkov.

Izpostavljenost cigaretnim dimom sosedov doma, lepo vas prosim!!! :nonono:
Sprašujem vlado in parlament, kdaj mislita z zakonom zaščititi državljane Slovenije pred tiranijo intelekta s strani raznih združenj oseb, ki se povsod in od vsakega čutijo "ogroženi". Obstaja namreč bistvena razlika med dejansko ogroženostjo in umišljanjem, da si ogrožen! Za kaj vse se pri nas zapravlja davkoplačevalski denar... :censored:

bajs01
06.09.2009, 12:38
Da smo si na jasnem. Sam sem povratnik med kadilce. In to po 13-letni apstinenci. Odločitev pred tem po 15 letih kajenja je bila enostavna kakor potem spet ponovni začetek. Obžaloval nisem ne ene ne druge odločitve.
Toliko za uvod.
Med samo abstinenco nisem nikoli čutil potrebe , da bi prižgal in tudi me ni motilo , če je kdo v moji bližini kadil ( žena cel čas), tudi doma. Sicer zaradi otroka ne v stanovanju , razen v primeru , ko so bili na obisku kadilci , ki sem jim samoposebiumevno ponudil pepelnik.
In da preidem k bistvu. Tile novodobni ozdravljeni kadilci , ki zaradi lastne labilnosti ne morem drugače reči tiranizirajo kadilce pa izgubljajo kompas. Doma v svojem stanovanju bom pa kadil , dokler lahko ta sosed pod mojim oknom prižiga avtomobil , ki vsaj po mejem mnenju ne proizvaja zdravilnih plinov , kakor tudi kuri v svojem stanovanju v kaminu in potem spušča pline skozi dimnik.
Berem pa na strani zveze teh društev , da imaju v svojem opisu dejavnosti tudi IZVAJANJE protikadilskega zakona.
To pa mislim da nikakor ne bo šlo , razen če si hočejo to pravico priboriti , kajti to bo pa potem pripeljalo v čudne vode.
Naj si prizadevajo za čisti zrak , ampak če dom doma prižgal enega , pa magari bo nekaj kar mogoče ne bo niti iz tobaka , je to moja privatna stvar.
Še enkrat . mislim da ta združba ali društvo nima nobenega drugega namena kot da se nekateri hočejo pač postavljati in dokazovati svojo pomembnost.

Moje mnenje je pač takšno , kar sicer ne pomeni , da imam prav , pomeni pa tudi za druge.

Kajtimar
06.09.2009, 15:49
Da smo si na jasnem. Sam sem povratnik med kadilce. In to po 13-letni apstinenci. Odločitev pred tem po 15 letih kajenja je bila enostavna kakor potem spet ponovni začetek. Obžaloval nisem ne ene ne druge odločitve.
Toliko za uvod.
Med samo abstinenco nisem nikoli čutil potrebe , da bi prižgal in tudi me ni motilo , če je kdo v moji bližini kadil ( žena cel čas), tudi doma. Sicer zaradi otroka ne v stanovanju , razen v primeru , ko so bili na obisku kadilci , ki sem jim samoposebiumevno ponudil pepelnik.
In da preidem k bistvu. Tile novodobni ozdravljeni kadilci , ki zaradi lastne labilnosti ne morem drugače reči tiranizirajo kadilce pa izgubljajo kompas. Doma v svojem stanovanju bom pa kadil , dokler lahko ta sosed pod mojim oknom prižiga avtomobil , ki vsaj po mejem mnenju ne proizvaja zdravilnih plinov , kakor tudi kuri v svojem stanovanju v kaminu in potem spušča pline skozi dimnik.
Berem pa na strani zveze teh društev , da imaju v svojem opisu dejavnosti tudi IZVAJANJE protikadilskega zakona.
To pa mislim da nikakor ne bo šlo , razen če si hočejo to pravico priboriti , kajti to bo pa potem pripeljalo v čudne vode.
Naj si prizadevajo za čisti zrak , ampak če dom doma prižgal enega , pa magari bo nekaj kar mogoče ne bo niti iz tobaka , je to moja privatna stvar.
Še enkrat . mislim da ta združba ali društvo nima nobenega drugega namena kot da se nekateri hočejo pač postavljati in dokazovati svojo pomembnost.

Moje mnenje je pač takšno , kar sicer ne pomeni , da imam prav , pomeni pa tudi za druge.
Stojim za tabo in tvojimi besedami @Bajs01! Vse ima svoje meje in moje potrpljenje tudi! Če ljudje v svoji lagodnosti ne bomo prenehali samo prikimavati vsaki "izvirni" domislici raznih skrbnikov za sočloveka, se nam bo slej kot prej zgodilo, da se bo našla kakšna grupica, ki bo v prid splošno zdravega načina življenja izsilila uzakonitev jutranje telovadbe ob šestih zjutraj in strogo vegetarijansko prehrano (zaradi krščanske tradicije bodo izjemoma dovoljene ribe ob petkih!). Zdravniki menda trdijo, da oboje močno prispeva k boljšemu počutju, storilnosti ter ohranju vitalnosti, ob enem pa zmanjšuje možnost za nastanek raka ali drugo obolevnost, s čemer bi se občutno prihranilo v zdravstveni blagajni.
Potem lahko pride še do uzakonitve budizma kot edine dovoljene vere, vse ostala verovanja pa se sankcionirajo. Filozofi in sociologi bojda trdijo, da je budizem še najmanj nasilna vera na svetu... :hammer:

Lep dan vsem skupaj... :)

Snif
06.09.2009, 17:54
Mene nikol ne moti, če kdo zraven mene kadi. Eni imajo velike probleme, čeprav vdihavajo ostale strupene pline. Ampak naj jim bo, jim vsaj ni dolgčas. :sleepy:

nejc
08.09.2009, 12:34
Tale predlog, da bi moral od sosedov dobit soglasje.:rolling:

A če potem kadiš doma, bo sosed policijo poklical in bo policija urgirala?:dontknow: Seveda, ker nimajo česa bolj pametnega počet.

Popolna bedarija je nekaj prepovedat, če veš, da niti približno nimaš načina, kako izvajanje prepovedi kontrolirat.

Kot drugo pa predlog posega v zasebnost, kar je še bolj moteč faktor.

Babi2
08.09.2009, 12:53
Kot je bilo lepo napisano v Dnevnikovem NN - gre za ducat "prijaznih dam v najlepših letih" (vsako stopnišče v bloku ima kakšno tako ...), ki jim gre na živce vse in se vtikajo (ali vsaj poskušajo) vtikati v zasebno življenje ljudi, zdaj so se pač odločile, da bodo poskušale kontrolirat vedenje ljudi za njihovo domačo mizo, ali na njihovem kavču, za zaprtimi vrati lastnega stanovanja. "Svašta" ...

Naslednjič bodo predlagale zakon, s koliko decibeli jakosti se smejo igrati in pogovarjati otroci pred blokom in od katere do katere ure, pa koliko hrupa sme nekdo povzročati s hojo po stopnicah, pa prepoved kuhanja zelja, ker smrdi po vsem stopnišču, pa ... (name it).:mad:

behemoth
08.09.2009, 16:02
Kot je bilo lepo napisano v Dnevnikovem NN - gre za ducat "prijaznih dam v najlepših letih" (vsako stopnišče v bloku ima kakšno tako ...), ki jim gre na živce vse in se vtikajo (ali vsaj poskušajo) vtikati v zasebno življenje ljudi, zdaj so se pač odločile, da bodo poskušale kontrolirat vedenje ljudi za njihovo domačo mizo, ali na njihovem kavču, za zaprtimi vrati lastnega stanovanja. "Svašta" ...

Naslednjič bodo predlagale zakon, s koliko decibeli jakosti se smejo igrati in pogovarjati otroci pred blokom in od katere do katere ure, pa koliko hrupa sme nekdo povzročati s hojo po stopnicah, pa prepoved kuhanja zelja, ker smrdi po vsem stopnišču, pa ... (name it).:mad:

Jaz sem kitajski cesar in one so dame. Mimo okna mi je ravno priletela jata krokodilov.

Predlog, ki ga zagovarjajo našminkani osebki je FAŠIZEM.

My home iz my Castle.

Kaja
08.09.2009, 16:25

naslednja bo prepoved uživanja alkohola v lastnem stanovanju, ker alkoholni hlapi tudi škodijo ostalim, potem pa mislim da sledi prepoved seksa...razen če bodo vsi sosedi dali svoj žegn:):angel::veryevil:, ker to pa, sploh če je en ali oba bolj glasen, že zaradi hrupa ne sme biti dovoljeno:)

Mowgli
08.09.2009, 17:37
Dopolnjujem predlog s spuščanje zraka oz. "prdec" ist auch verbotten!!!"

Je bela cesta, tam še ušesa trpijo, ne le pljuča :angel: :dontknow:

pinky
08.09.2009, 17:43
jaz čakam, kdaj bodo rože po stanovanjih prepovedal ... nekateri so alergični na cvetni prah in to škoduje zdravju

kinsley
09.09.2009, 08:00
sicer je pa to zaenkrat samo predlog neke skupinice...stvar mora v parlament,kjer ga je treba sprejeti...in mislim da ga ne bodo.

nattka
09.09.2009, 15:43
sodim med nekadilce ... in to ta tečne ... ne maram, da kdo vame puha cigaretni dim ...

ampak ... vse ima svoje meje ...
vtikanje klimakteričnih babnic, ki nimajo pod soncem ama nič na tem božjem svetu za počet, kot da zalezujejo sosede ... ma to je pa višek ...

da se borijo za pametne zadeve, bi še razumela ... recimo za čiščenje posranih zelenic s strani ljubiteljev življenja in živali ...
ali pa za prepoved vožnje s prdaši po 12 zvečer ...
ali pa kar je še takega družbeno koristnega ...

če pa sosed eno na balkonu prižge, bom pa nekak preživela ...

dobro da ne prepovejo praženja čebule, ker bomo vsi v dreku ...

king16
10.09.2009, 05:25
Meni pa se zdi ta pobuda kar pametna in potrebna. Zakaj bi moral negdo trpet dim s sosednega balkona, kjer naprimer dva veselo vlečeta, da se kadi dim še okoli vogala ne samo na sossdednji balkon, pa če so odprta vrata v stanovanja, se kadi še v stanovanje.
Naj gresta kadit na ulico ali v šumo, sredi travnika, tam pa naj vlečeta vsak po dva cigareta naenkrat, če hočeta, pa še dim naj lovita.

NATKA: če pa sosed eno na balkonu prižge, bom pa nekak preživela ...
Torej s težavo, boš pa.. zakaj?

kartako
10.09.2009, 07:43
Najbolje, da predlagamo, da odstranijo balkone, bo polovico problemov takoj rešenih.( oz naj jih zaprejo ).

minek
10.09.2009, 09:28
V gospodinjstvih je treba nekadilce in še posebej otroke, zaščititi pred kadilci. :-) To bi pa lahko šlo skozi. ;)

nejc
10.09.2009, 10:06
Meni pa se zdi ta pobuda kar pametna in potrebna. Zakaj bi moral negdo trpet dim s sosednega balkona, kjer naprimer dva veselo vlečeta, da se kadi dim še okoli vogala ne samo na sossdednji balkon, pa če so odprta vrata v stanovanja, se kadi še v stanovanje.
Naj gresta kadit na ulico ali v šumo, sredi travnika, tam pa naj vlečeta vsak po dva cigareta naenkrat, če hočeta, pa še dim naj lovita.

NATKA: če pa sosed eno na balkonu prižge, bom pa nekak preživela ...
Torej s težavo, boš pa.. zakaj?
Ni mi jasno. Tvoj balkon je sredi neokrnjene narave, da te cigaretni dim tako zmoti? Ampak sredi neokrnjene narave menda ja nimaš soseda pod ali nad balkonom. Torej si nekje v med ljudmi. Po možnosti pelje cesta nekaj metrov stran? Kolikor berem, so v Ljubljani čez poletje več kot 60 dni skupaj imeli prekoračeno dovoljeno onesnaženost zraka. Da ne omenjama Trboveljskega LaFarge Cementa. Ali pa celjskega zastrupljanja tal. Ali pa tistih minornih 20.000 vozil, ki dnevno pelje mimo mojega bloka, 50 m stran od mojega balkona. Mislim, da tisti cigaretni dim, kar ga ostane na poti od sosedovega balkona do tvojega, ni preveč škodljiv. Kaj ti misliš?:dontknow::rolling:

Pa še to v primeru, da sosed prižge na balkonu. Menda ne boš trdil, da te moti cigaretni dim iz sosedove spalnice, ko si po seksu enega prižge?:dontknow::rolling:

Če pa ti sosed res piha direkt v stanovanje, se pa tudi z vsakim normalnim človekom zmeniš, da naj malo pazi.

Malce zares, malce zahec. Dejstvo je, da je neživljensko vpeljat prepoved kajenja po stanovanjih oz. pridobivanje dovoljenja za kajenje v lastnem stanovanju. Eno je poseg v zasebnost!, drugo je nezmožnost ugotavljanja kršitev s strani države. Že gostinskih lokalov, ki jih je mimogrede 100x manj kot gospodinjstev (8000 vs. 700.000), ne uspejo vseh nadzorovat. Se mi zdi, da je bolje, če policija svoje energijo usmeri v odkrivanje kriminala. Kaj ti misliš?:dontknow::rolling:

nejc
10.09.2009, 10:07
V gospodinjstvih je treba nekadilce in še posebej otroke, zaščititi pred kadilci. :-) To bi pa lahko šlo skozi. ;)
S tem se pa strinjam. Otroke bi morali zaščititi.

king16
11.09.2009, 04:02
Ni mi jasno. Tvoj balkon je sredi neokrnjene narave, da te cigaretni dim tako zmoti? Ampak sredi neokrnjene narave menda ja nimaš soseda pod ali nad balkonom. Torej si nekje v med ljudmi. Po možnosti pelje cesta nekaj metrov stran? Kolikor berem, so v Ljubljani čez poletje več kot 60 dni skupaj imeli prekoračeno dovoljeno onesnaženost zraka. Da ne omenjama Trboveljskega LaFarge Cementa. Ali pa celjskega zastrupljanja tal. Ali pa tistih minornih 20.000 vozil, ki dnevno pelje mimo mojega bloka, 50 m stran od mojega balkona. Mislim, da tisti cigaretni dim, kar ga ostane na poti od sosedovega balkona do tvojega, ni preveč škodljiv. Kaj ti misliš?:dontknow::rolling:

Pa še to v primeru, da sosed prižge na balkonu. Menda ne boš trdil, da te moti cigaretni dim iz sosedove spalnice, ko si po seksu enega prižge?:dontknow::rolling:

Če pa ti sosed res piha direkt v stanovanje, se pa tudi z vsakim normalnim človekom zmeniš, da naj malo pazi.

Malce zares, malce zahec. Dejstvo je, da je neživljensko vpeljat prepoved kajenja po stanovanjih oz. pridobivanje dovoljenja za kajenje v lastnem stanovanju. Eno je poseg v zasebnost!, drugo je nezmožnost ugotavljanja kršitev s strani države. Že gostinskih lokalov, ki jih je mimogrede 100x manj kot gospodinjstev (8000 vs. 700.000), ne uspejo vseh nadzorovat. Se mi zdi, da je bolje, če policija svoje energijo usmeri v odkrivanje kriminala. Kaj ti misliš?:dontknow::rolling:

S tem pa se strinjam. Inšpekcojske službe pa bi morale delat več in bolje.

king16
11.09.2009, 04:04
S tem se pa strinjam. Otroke bi morali zaščititi.

kaj je moje zdravje in počutje kaj manj vredno kot otrokovo ?

edvard kardelj
11.09.2009, 06:39

:rolling::rolling::rolling::rolling::rolling::roll ing::rolling:
a ti je padla duda iz ust?

minek
11.09.2009, 09:17

Ni ampak, če si polnoleten bi lahko podpisal neko izjavo, da dovoliš kajenje v gospodinjstvu v katerem bivaš. Seveda pri notarju, overjeno, da se še kaj na ta račun zasluži. :-)

Kal-El
11.09.2009, 10:16
jao ej eni pa mate ideje...

kar dolgo sem bil kadiles in sedaj sem prešaltal med nekadilce.. ampak me ne moti če okoli mene kadijo oziroma če sosed v spodnjem štuku pižge eno na balkonu...
Kar on počne na svoji lastnini se mene pač ne tiče in nimam pravice sikat in vdirat v njegovo zasebnost, ... In tle se grejo ene zafrustrirane babnce zdej eno gonjo proti osnovnim človekovim pravicam... Matr o me pa tko razpi zdi ko se grejo neke omejevanja in podobno... Če ti kej ni ok, prodej stanvanje in se presel nekam na obrobje mesta po možnosti na vas...sam kaj tm bo pa smrdelo po gnoju, pa kure se bojo oglašale in krave mukale iz sosednjih štal... a pol se bo pa tm sprdnla in začela morit naj prepovejo smrad od gnojnice in pa kokodajsanje kur in petelinov ob 5ih zjutri...

mislim ajde kar je preveč je pa preveč...

Kaja
11.09.2009, 10:50
jao ej eni pa mate ideje...

kar dolgo sem bil kadiles in sedaj sem prešaltal med nekadilce.. ampak me ne moti če okoli mene kadijo oziroma če sosed v spodnjem štuku pižge eno na balkonu...
Kar on počne na svoji lastnini se mene pač ne tiče in nimam pravice sikat in vdirat v njegovo zasebnost, ... In tle se grejo ene zafrustrirane babnce zdej eno gonjo proti osnovnim človekovim pravicam... Matr o me pa tko razpi zdi ko se grejo neke omejevanja in podobno... Če ti kej ni ok, prodej stanvanje in se presel nekam na obrobje mesta po možnosti na vas...sam kaj tm bo pa smrdelo po gnoju, pa kure se bojo oglašale in krave mukale iz sosednjih štal... a pol se bo pa tm sprdnla in začela morit naj prepovejo smrad od gnojnice in pa kokodajsanje kur in petelinov ob 5ih zjutri...

mislim ajde kar je preveč je pa preveč...

Ja, ne boš verjel, ampak to se že dogaja......v čisto tipično kmečko vas so se priselili eni fini ljudje in sedaj se že nekaj let tožarijo, ker jih motijo psi, ki lajajo, pa zvonovi v cerkvi, pa sosedov gnoj tudi...........tole čist resno, na Gorenjskem se dogaja.....:dontknow:

Kal-El
11.09.2009, 11:38
Ja, ne boš verjel, ampak to se že dogaja......v čisto tipično kmečko vas so se priselili eni fini ljudje in sedaj se že nekaj let tožarijo, ker jih motijo psi, ki lajajo, pa zvonovi v cerkvi, pa sosedov gnoj tudi...........tole čist resno, na Gorenjskem se dogaja.....:dontknow:

ja sej vem... poznam nekaj primerov, v Bohinju in pa tudi drugje... in pa skoraj vedno so v igri presrani ljubljančani... pa brez zamere, nočem nobenega užalit al kar kol, samo to so neizpodbitna dejstva... mal se nej zamislijo...sej tole zadnjo gonjo proti kajenju na balkonih so tudi one skuhale... sam zdrahe znajo delat, matr vola!

nejc
11.09.2009, 12:15
Nikakor. Samo ti si odrasla oseba in lahko za svoje zdravje in počutje v večji meri poskrbiš sam. Otrok po drugi strani, če ima za starše brezvestne kadilce, je sekundarnemu kajenju izpostavljen brez možnosti vplivanja na to, ali bo dimu izpostavljen ali ne.

Prejšnji post je bil posmehljiv. Ampak skušati vplivati na cigaretni dim, ki ga prinese s sosedovega balkona je nonsenz. 99,99% ljudi nima sosedov, ki bi rauhali 24/7 in pihali v njihova stanovanja. Je pa 99,99% ljudi izpostavljenih vplivu drugih strupov. Torej bi za splošno izboljšanje zdravstvenega stanja populacije morali rešitve iskati drugje kot v sosedovem cigaretnem dimu.

minek
11.09.2009, 15:21
Od kod tolikim ... ideja, da smejo doma početi karkoli in da se to nobenega ne tiče ter da je to neka osnovna človekova pravica?

Babi2
11.09.2009, 20:10
Mar ni?
Zdajle sem se spomnila na neko davno izrečeno izjavo Svetlane Makarovič, nanaša se sicer na nekaj drugega, vendar spada v kontekst tega, ali človek sme doma, za zaprtimi vrati svojega doma početi s seboj, kar hoče. Rekla je nekako takole: "Jaz lahko seksam tudi s stensko uro, če mi to paše, pa to nikogar nič ne briga!"

king16
12.09.2009, 04:35
:rolling::rolling::rolling::rolling::rolling::roll ing::rolling:
a ti je padla duda iz ust?

Se ti zdi?

king16
12.09.2009, 04:40
Nikakor. Samo ti si odrasla oseba in lahko za svoje zdravje in počutje v večji meri poskrbiš sam. Otrok po drugi strani, če ima za starše brezvestne kadilce, je sekundarnemu kajenju izpostavljen brez možnosti vplivanja na to, ali bo dimu izpostavljen ali ne.

Prejšnji post je bil posmehljiv. Ampak skušati vplivati na cigaretni dim, ki ga prinese s sosedovega balkona je nonsenz. 99,99% ljudi nima sosedov, ki bi rauhali 24/7 in pihali v njihova stanovanja. Je pa 99,99% ljudi izpostavljenih vplivu drugih strupov. Torej bi za splošno izboljšanje zdravstvenega stanja populacije morali rešitve iskati drugje kot v sosedovem cigaretnem dimu.

Točno tako. Zato pa ukinit prodajo cigaret, prepovedat promet v mestnih središčih, razen javnega prometa, prepoved izlivanja gnojnice kmetom kjerkoli in kadarkoli itd itd.

king16
12.09.2009, 04:41
Mar ni?
Zdajle sem se spomnila na neko davno izrečeno izjavo Svetlane Makarovič, nanaša se sicer na nekaj drugega, vendar spada v kontekst tega, ali človek sme doma, za zaprtimi vrati svojega doma početi s seboj, kar hoče. Rekla je nekako takole: "Jaz lahko seksam tudi s stensko uro, če mi to paše, pa to nikogar nič ne briga!"

Dokler ni preglasna in ne moti drugih.

minek
12.09.2009, 06:34
Mar ni?Ne, ni.Zdajle sem se spomnila na neko davno izrečeno izjavo Svetlane Makarovič, nanaša se sicer na nekaj drugega, vendar spada v kontekst tega, ali človek sme doma, za zaprtimi vrati svojega doma početi s seboj, kar hoče. Rekla je nekako takole: "Jaz lahko seksam tudi s stensko uro, če mi to paše, pa to nikogar nič ne briga!"S stensko uro morda res pa čeprav jih ura še nima 18 ampak izgovarjati pa se ta gospa na neznanje ne bo mogla, če bo slučajno kdaj treba.

nattka
12.09.2009, 08:05
Od kod tolikim ... ideja, da smejo doma početi karkoli in da se to nobenega ne tiče ter da je to neka osnovna človekova pravica?

minek posluš, da ti teta nattka neki pove ... tebe sem izbrala, ker znaš tako lepo iz konteksta stvari ven povlečt ... tiče se pa vseh, ki na tem svetu nimajo kaj početi, razen da delajo zdrahe v real (in poslednično na forumih ...)

da sem absolutno proti kajenju v javnih prostorih, sem poudarila že neštetokrat in tem stališču trdno stojim ...
(pustmo ostale stvari, ker tema je kajenje!!)

da pa bi država posegala privat lajf ... to je pa višek ... ker tu dragi moj ne gre za zdravje, jok ... gre za kapric ostareluh ljubiteljic življenja, ki namesto da bi doma kaj skuhale in pospravile ... predsedujejo vsem mogočim društvom za boj proti XXyy ( naziv društva vstavi po potrebi) ... in potem, ko končno enkrat doma odprejo okno, jim sosedov cigaretni dim da novo idejo za odsotnost od doma ...

ker ... na žalost nekaterih osebkov v naših soseskah, smo vsi pač ljudje ... in ljudje tudi kdaj prdnejo, zatulijo, se smejijo, kaj obrnejo na roštilju na balkonu ali kadijo ...
in če že živimo v bloku, se pač moramo malce prilagoditi ...

kar seveda ne pomeni, da moramo trpeti vse mogoče in nemogoče dejavnosti milih nam sosedov ... a kje je dobri stari sosedki odnos, ko si stopil dva štuka nižje in povedal sosedu kar te moti ...
naša banana republika se pa itak začela na veliko ukvarjat s pravicami paradajza do svetlobe in pravico slike, da visi naravnost ...

bohnedaj ukvarjati se s dejanskimi pravicami ... recimo pravico do dela ali pravica do spodobne plače ... samo to je že druga tema ...

Kal-El
12.09.2009, 08:30
minek posluš, da ti teta nattka neki pove ... tebe sem izbrala, ker znaš tako lepo iz konteksta stvari ven povlečt ... tiče se pa vseh, ki na tem svetu nimajo kaj početi, razen da delajo zdrahe v real (in poslednično na forumih ...)

da sem absolutno proti kajenju v javnih prostorih, sem poudarila že neštetokrat in tem stališču trdno stojim ...

da pa bi država posegala privat lajf ... to je pa višek ... ker tu dragi moj ne gre za zdravje, jok ... gre za kapric ostareluh ljubiteljic življenja, ki namesto da bi doma kaj skuhale in pospravile ... predsedujejo vsem mogočim društvom za boj proti XXyy ( naziv društva vstavi po potrebi) ... in potem, ko končno enkrat doma odprejo okno, jim sosedov cigaretni dim da novo idejo za odsotnost od doma ...

ker ... na žalost nekaterih osebkov v naših soseskah, smo vsi pač ljudje ... in ljudje tudi kdaj prdnejo, zatulijo, se smejijo, kaj obrnejo na roštilju na balkonu ali kadijo ...

kar seveda ne pomeni, da moramo trpeti vse mogoče in nemogoče dejavnosti milih nam sosedov ... a kje je dobri stari sosedki odnos, ko si stopil dva štuka nižje in povedal sosedu kar te moti ...
naša banana republika se pa itak začela na veliko ukvarjat s pravicami paradajza do svetlobe in pravico slike, da visi naravnost ...

bohnedaj ukvarjati se s dejanskimi pravicami ... recimo pravico do dela ali pravica do spodobne plače ... samo to je že druga tema ...

amen na tole!

minek
12.09.2009, 16:39

Lej teta nattka, eno natanko takšno sosedo imam tudi jaz, pa saj drugače je to zelo prijazna gospa. Moraš pač vedeti kako se dela s takšnimi tetami. :) Ampak tudi če bi imel 100 takšnih sosed ali pa če ti našteješ še 1000 nekih problemov ... a se onemu tam, ki ga moti sosedov dim zaradi tega kaj manj skozi okno kadi? Menim, da ne. ;)

nejc
13.09.2009, 07:51
Lej teta nattka, eno natanko takšno sosedo imam tudi jaz, pa saj drugače je to zelo prijazna gospa. Moraš pač vedeti kako se dela s takšnimi tetami. :) Ampak tudi če bi imel 100 takšnih sosed ali pa če ti našteješ še 1000 nekih problemov ... a se onemu tam, ki ga moti sosedov dim zaradi tega kaj manj skozi okno kadi? Menim, da ne. ;)
"Oni tam", to je posameznik.

Ti bi zaradi posameznika vsilil rešitev vsem ljudem, ki se s sosedi znajo pogovarjat in nimajo težav. :clapping:

minek
13.09.2009, 08:41
Ne, če bi bral sem jaz predlagal bolj oprijemljiv razlog. In tudi trenutni zakon najverjetneje ne bi šel skozi, če ga ne bi zvito zavili. Če bi razumel, bi tudi videl, da ne gre za posameznika ampak za skupino.

kartako
13.09.2009, 11:17
Ja, jutri se ne bo smelo peči rib, ker smrdi cel blok, prepovedal bodo ženskam, ki se naljiejo z perfumom vstop v dvigala ali javne prostore, balkancem peči papriko itd.- to so skrajnosti do katerih taki zakoni lahko privedejo, ampak: Vedno nekoga nekaj moti. Zakaj bi mi z zakonom predpisovali, kaj "naj" me moti ??? To je huje kot vsak KGB,ali gestapo med vojno.

nejc
15.09.2009, 07:24
Ne, če bi bral sem jaz predlagal bolj oprijemljiv razlog. In tudi trenutni zakon najverjetneje ne bi šel skozi, če ga ne bi zvito zavili. Če bi razumel, bi tudi videl, da ne gre za posameznika ampak za skupino.

Sem pregledal temo, pa žal ne vidim, kje si ti kaj predlagal.:dontknow:

minek
15.09.2009, 07:37
Sem pregledal temo, pa žal ne vidim, kje si ti kaj predlagal.:dontknow:

Če to ni predlog...

kartako
15.09.2009, 10:41
Ta zadnji predlog je isto kot predlog o istospolnih partnerjih o posvojitvah . Neumnost do konca.
Vcepljanje nestrpnosti v družbo.

minek
15.09.2009, 13:57
Ta zadnji predlog je isto kot predlog o istospolnih partnerjih o posvojitvah . Neumnost do konca.
Vcepljanje nestrpnosti v družbo.
Vsak ima pravico do lastnega mnenja. Vsaj pri nas. Redko kdo pa zna kaj podkrepiti. Znaš ti?

kartako
15.09.2009, 14:32
Živi in pusti živeti.!

Vsemogočni
16.09.2009, 21:23

V svojem domu lahko počneš, kar ti trenutno razpoloženje poželi, le pri svojih užitkih ali dejanjih ne smeš utrujati in jih vsiljevati sosedom ali celo soseski.

Da podkrepim najobičajnejše dejanje:
Navijanje glasbe na ves glas. To je širok problem, katerega se marsikdo noče zavedati. Vsiljevati ljudem svojo zvrst glasbe je absurd.
Če si prej natakneš na ušesa slušalke jo lahko navijaš kolikor se ti le poželi, naglas. S tem ne boš vsiljeval svojih dejanj drugim in ti nima nihče kaj reči, četudi potem oglušiš. Če si si tako izbral v svojem stanovanju si pač tak tepček in ti ni pomoči.

Poglej pri nas. Sosed nad menoj navija po cel dopoldan eno skladbo z basi, da mi gre skozi ušesa. Ne bi imel nič proti, ampak, ko privijem svoj radio na normalno glasnost, za poslušanje v svoji sobi, še vedno slišim poleg svojega radia še sosedovo glasbo. In ko sem ga vprašal, če misli kaj utišati je odgovoril, da pač njega ta glasba zanima in jo rad posluša.
In zdaj bom sam na potezi, da ga nekajkrat pri srečanju žvajznem okoli ušes in bo moj odgovor na njegovo vprašanje zakaj? ker mi tako paše in uživam v tem. Se pravi on mi vsiljuje njegovo glasbo, kar ni v redu, jaz mu bom pa moje batine, kar tudi ne bo v redu, ampak na koncu upam, da bova imela vsak svoj mir.

Ali po tvoje, če bi sosed nataknil na glavo slušalke in poslušal glasbo kakorkoli po njegovi želji na glas, mene ne briga, kaj počne in kako na glas v svojem stanovanju, niti koga drugega. Da me le ne moti.

Kajtimar
17.09.2009, 05:39
V svojem domu lahko počneš, kar ti trenutno razpoloženje poželi, le pri svojih užitkih ali dejanjih ne smeš utrujati in jih vsiljevati sosedom ali celo soseski.

Navijanje glasbe na ves glas. To je širok problem, katerega se marsikdo noče zavedati. Vsiljevati ljudem svojo zvrst glasbe je absurd.
Če si prej natakneš na ušesa slušalke jo lahko navijaš kolikor se ti le poželi, naglas. S tem ne boš vsiljeval svojih dejanj drugim in ti nima nihče kaj reči, četudi potem oglušiš. Če si si tako izbral v svojem stanovanju si pač tak tepček in ti ni pomoči.

Poglej pri nas. Sosed nad menoj navija po cel dopoldan eno skladbo z basi, da mi gre skozi ušesa. Ne bi imel nič proti, ampak, ko privijem svoj radio na normalno glasnost, za poslušanje v svoji sobi, še vedno slišim poleg svojega radia še sosedovo glasbo. In ko sem ga vprašal, če misli kaj utišati je odgovoril, da pač njega ta glasba zanima in jo rad posluša.
In zdaj bom sam na potezi, da ga nekajkrat pri srečanju žvajznem okoli ušes in bo moj odgovor na njegovo vprašanje zakaj? ker mi tako paše in uživam v tem. Se pravi on mi vsiljuje njegovo glasbo, kar ni v redu, jaz mu bom pa moje batine, kar tudi ne bo v redu, ampak na koncu upam, da bova imela vsak svoj mir.

Ali po tvoje, če bi sosed nataknil na glavo slušalke in poslušal glasbo kakorkoli po njegovi želji na glas, mene ne briga, kaj počne in kako na glas v svojem stanovanju, niti koga drugega. Da me le ne moti.
In kako bi zdaj ti vse te svoje peripetije s sosedom povezal s predlogom o "nadziranem" kajenju v stanovanju? :dontknow:

Lep dam vsem skupaj... :)

minek
17.09.2009, 06:08

Ali po tvoje, če bi sosed nataknil na glavo slušalke in poslušal glasbo kakorkoli po njegovi želji na glas, mene ne briga, kaj počne in kako na glas v svojem stanovanju, niti koga drugega. Da me le ne moti. Oprosti ampak kaj si pravzaprav želel povedati? :dontknow:

keops
17.09.2009, 14:49
Oprosti ampak kaj si pravzaprav želel povedati? :dontknow:

Da sosed posluša glasbo preko zvočnikov, on pa preko sušalk

Mowgli
19.09.2009, 08:21
Sosedine eskapade v milozvočnost novokonponovanih srbijanskih umetniških presežkov sem uspel kastrirati z nekaj wati več in najbolj jezno muziko, kar jo premorem po predalih. (Malo so še ostali sosedi trpeli, ampak slabše itak ni moglo biti). Je platinasto dete dojelo in zdaj lahko poslušava vsak svoje spet na normalni jakosti...

Kajtimar
22.09.2009, 13:59
Tale je bila pa res malo kruta Mowgli. Ni prav, da si poleg one koze še ti sosedom cefral živce kajti, kaj bi bilo, če le-ta ne bi dojela tvojega zvočnega sporočila? A bi družno nadaljevala z glasnim nažigavanjem vsak svojih viž?
Bogme, če bi se ves ta cirkus dogajal v mojem bloku, bi mi skupaj s platinasto tudi ti kot lastovka poletel skozi okno! Če slučajno stanujeta kje blizu tal, bi nato lahko v špitalu, polomljena, družno ugotavljala, kaj neki je bilo krivo, da se je enemu od vajinih sosedov čisto odpeljalo... :veryevil:

Lep dan vsem skupaj... :)

LinkSyS
23.09.2009, 06:02
Spremeni si ime v Kajmimar, pa bo.:p