Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : moj otrok

nickyta
30.09.2009, 13:56
..dolgo me že ni blo nič tukaj, pa ne vem...je te naslov tema za sem??

uglavnem, verjamem da imate, imamo polno enih vprašanj v zvezi z otroki, odgovorov pa ne.
In verjamem da ima veliko vas že izkušnje z otroki, tako da boste mogoče kaj pametnega povedali, dali nasvet nakomu.

No pa naj kar sama začnem z vprašanjem......

Kdaj se pri otroku (dojenčki) začnejo krči in kako jih ublažit brez lekarniških kaplic. In zakaj težko kakajo, ko začneš z prilagojenim mlekom? Kako mu pomagat da se ne matra preveč.

Ok...kost sm vrgla, zdej pa upam da zvemo tukaj kar še ne vemo..ne da bi mogli takoj zdravnico klicat.

Pillar
01.10.2009, 10:51
Moj edini nasvet je, da ne uporabljaj kapljic AD3 (D3 so še slabše), namenjene utrjevanju kosti. Malo večkrat na sonce, pa je menda tudi v redu. Aja, pomaga tudi zibanje otroka na podlaketi, tako da leži s trebuhom obrnjenim navzdol.

Veliko sreče z otrokom ti želim, pa čim manj skrbi :2thumbs: (če dojiš, je to, poleg pravilne prehrane, tudi pomemben faktor)

nickyta
02.10.2009, 17:07
Joj ja sej po rokah ga imam itaq skoz, ker je naš mali crkljivček.

Jah skrbi so, ker je to le prvi otroček in včesih res ne veš kaj je narobe in kaj je prav.

Danes se zbudim in opazim da ima po celem obrazu...kar po celi glavici polno rdečih majhnih pikic. Kaj naj bi to bilo?

V kratkem imava prvi pregled pri zdravnici. Toliko vprašanj...
Patronažna, ki pa je hodila k nam pa je za en k.. vredna. Nič mi ni povedala tako, da bi me kaj naučila. Vse je blo bolj tako, kot bi tudi ona sama imela prvi delovni dan v svoji bodoči karieri. In dvomim da ima sama kaj otrok. Zdela se mi je čist neodločna in zmedna.

No zdej sm pa še njo spluvala k je glih nanesl.

Vsemogočni
09.10.2009, 21:20
Upam, da nisi čakala na odgovor v forumu ali na bližnji pregled pri zdravnici in si otroka že odpeljala k zdravniku :2thumbs:

Ne imej otroka tako rada, da mu zaradi tega škoduješ! Kaka preprosta knjiga z nasveti ali brskanje po internetu, pa imaš odgovore hitro na ekranu.

Pa veliko lepih trenutkov in dni želim celi družini! :2thumbs:

Mogoče kaj takega:
http://www.bambino.si/rdecke

Lencka
21.10.2009, 16:24
Joj ja sej po rokah ga imam itaq skoz, ker je naš mali crkljivček.

Jah skrbi so, ker je to le prvi otroček in včesih res ne veš kaj je narobe in kaj je prav.

Danes se zbudim in opazim da ima po celem obrazu...kar po celi glavici polno rdečih majhnih pikic. Kaj naj bi to bilo?

V kratkem imava prvi pregled pri zdravnici. Toliko vprašanj...
Patronažna, ki pa je hodila k nam pa je za en k.. vredna. Nič mi ni povedala tako, da bi me kaj naučila. Vse je blo bolj tako, kot bi tudi ona sama imela prvi delovni dan v svoji bodoči karieri. In dvomim da ima sama kaj otrok. Zdela se mi je čist neodločna in zmedna.

No zdej sm pa še njo spluvala k je glih nanesl.

rdeče pikice so lahko mozoljčki - ni hec, veliko dojenčkov jih dobi, in baje minejo do prvega leta starosti. naša je polna tega, po obrazu, glavi in vratu. in ja, zdravnik je rekel, da je to to... hormoni pač. tudi pri tako mičkenih. težava se poveča, je je otroku prevroče - tako kot pri odraslih lahko pride do več mozoljev, če se potiš... meni je zdravnik le dejal, da naj ne mažem z ničemer, da bo koža lahko čimbolj dihala.

za napenjanje pa pomaga čaj iz komarčka, kumine in koperca (če lahko dobiš domače, toliko bolje, sicer pa sem videla tudi instant variante) - in če dete hraniš po steklenički, lahko kar na takem, seveda blagem čaju narediš mleko ;) morda bo kaj bolje. če težko kaka zaradi suhega blata, pa mu/ji čaj ponujaj večkrat na dan...

kobilica
28.12.2009, 18:43
Vem, da je tema že stara pa vendar. Predvidevam, da je dojenček še mali, glede na to, da ima kolike. Pomeni, da so mozolči po obrazu verjetno zato, ker se vsakemu novorojenčku čisti koža. Nič takega.
Kolike so in niso, za lajšanje so različne stvari. Enim pomaga nekaj, drugim spet nekaj drugega. Če težko kaka, menjaj hrano, če dojiš pazi kaj ješ. In naj dete dosti pije.