Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Nadlegovanje po telefonu

Rajmund
02.10.2009, 19:42
Ste že kdaj doživeli nadlegovanje po telefonu? Kaj ste naredili?
Imate kakšen predlog?

080 Informacije
04.10.2009, 10:15
Imate kakšen predlog?

V primeru, da pride do nadlegovanja preko telefona se prvo obrnite na svojega ponudnika. Ali ste uporabnik SiOL telefonije ali klasične telefonije Telekoma Slovenije?

Nej.kaa
04.10.2009, 21:26
Imate kakšen predlog?

Kakšno nadlegovanje? Kaj misliš s tem?

Rajmund
05.10.2009, 13:22
Kakšno nadlegovanje? Kaj misliš s tem?

Nadlegovanje?
Mislim namreč to,da ti nekdo (neznana oseba) kliče oziroma piše sporočila....ljubezenska ali pa grožnje.
Npr. imam primer,ko moji prijateljici piše ena oseba sms-e...in ne moremo ugotoviti,kdo je....
Smo tudi prijavili že policiji,vendar ker niso grožnje pač enostavno ne ukrepajo...
Bodo menda šele po določenem času...
Vem,da smo ob tem pač nemočni-vendar se verjetno takšna nadlegovanja dogajajo tudi vam-zato želim brati tudi vaše izkušnje oziroma predloge kaj je vam pomagalo,da ste odgnali "nadležneže".?

Aldebaran
05.10.2009, 20:09
Nadlegovanje?
Mislim namreč to,da ti nekdo (neznana oseba) kliče oziroma piše sporočila....ljubezenska ali pa grožnje.
Npr. imam primer,ko moji prijateljici piše ena oseba sms-e...in ne moremo ugotoviti,kdo je....
Smo tudi prijavili že policiji,vendar ker niso grožnje pač enostavno ne ukrepajo...
Bodo menda šele po določenem času...
Vem,da smo ob tem pač nemočni-vendar se verjetno takšna nadlegovanja dogajajo tudi vam-zato želim brati tudi vaše izkušnje oziroma predloge kaj je vam pomagalo,da ste odgnali "nadležneže".?
Če je bila podana prijava na policijo, je nadaljni postopek takle:
-svojemu ponudniku mobilne telefonije poveste kaj se dogaja, s katere številke prihajajo grožnje, nadlegovanje in podobno...
Nato ponudnik obvesti tega, ki nadleguje, da naj s tem preneha, ker mu bodo drugače izklopili telefon... Če se kljub temu stvari nadaljujejo, pa še enkrat prijava na policijo... Policija pa lahko potem tudi zahteva izsleditev naročnika.

Slowhand
06.10.2009, 12:15
menjava telefonske številke (tud mobilne) je dandanes tko enostavna,da ne vem,kaj komplicirate
je mal nevšečnosti zaradi neodzivnosti in nedosegljivosti,vendar manj,kot razburjanje ob neslanostih in nemoči ukrepanja
pa mal pogledat,komu dat cifro telefona

klice in sporočila z zakrito številko se da pa skenslat že v skoraj vsakem telefonu,le mal je menije treba odpret oz. navodila prebrat

Nej.kaa
13.10.2009, 21:10
Rajmund, ste uredili zadevo?

Rajmund
15.10.2009, 12:08
Rajmund, ste uredili zadevo?

Hvala za zanimanje!
Žal sms-si še prihajajo,vendar menda ne več tako pogosto.
Še vedno ne vemo,kdo bi lahko to bil.Imamo številko,vendar brez imena!
Mogoče pa se bo sam sebe naveličal :) .

Nej.kaa
17.10.2009, 08:55
Meni se je zgodilo nekaj podobnega pred leti. Nek tip mi je pisal (ponavadi ponoči), kako sem mu lepa in všeč in bla bla bla in tudi klicaril iz dveh različnih številk (ponavadi je bil tiho ali samo izgovarjal moje ime- resnično grozljivo in bolano!). Še danes nimam pojma, kdo je bil. Prepričana sem, da osebe ne poznam osebno. Ena številka je bila slovenska, ena hrvaška, podatkov o naročniku nisem dobila. Majčkeno so se smsi in klici umirili, ko mu je zagrozil mož, s časoma so prenehali. Sem se pa tresla vedno, ko je telefon zacingljal. Moram priznati, da me je bilo prav strah. Vse skupaj pa je trajalo nekaj tednov. Kar je pa najhuje, pa sem bila še obtožena od moža, da sem sigurno sama kakšnemu tipu dala številko in po možnosti še kaj drugega...:( :(

Fritzt
28.10.2009, 16:00
Problem je, če nekdo kupi predplačniško SIM na Petrolu. Potem ga verjetno ni načina, kako se temu modelu stopi na prste.