Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Ljubosumje

cllaudia
18.10.2009, 12:27
S fantom sva skupaj 7 mescov. Problem je, da se prepogosto skregava. In vedno zaradi mene. Preveč sem ljubosumna. Če fant slučajno omeni kakšno punco, takoj začnem noreti. Če samo govori z mojo sestro tudi začnem noreti. če na cesti pogleda katero punco (kar je tudi normalno), je že ogenj v strehi. Če gre s prijatelji na pijačo, sem že takoj jezna.
Fant tudi zelo rad igra igrice na računalniku. Vedno ko sva skupaj, mi reče da bo šel počasi domov, ker želi igrati igrice. In jaz se spet razburim.
Kako naj premagan ljubosumje? Ker me je zelo strah, da ga bom zaradi tega izgubila.

PeTe
18.10.2009, 12:54
Mogoče je vzrok ljubosumja, tvoja samozavest?

cllaudia
18.10.2009, 13:04
Mogoče je vzrok ljubosumja, tvoja samozavest?

ja. :( ker imam dosti slabih izkušenj s prejšnjimi fantami. še posebej zadnji bivši mi je zelo načel samozavest.

PeTe
18.10.2009, 19:54
...lej...vsak po svojem je " unique ", svojevrsten ... svetujem ti,da se prepustiš toku...mogoče mu to tvojo težavo tudi omeniš svojemu fantu...pogovor marsikdaj reši stvari...če je razumevajoč dorasel fant, bo razumel in ti te stvari tudi razložil z njegovega stališča. Tule ta tvoj problem ne bomo rešili, to verjetno veš...To lahko storiš edino ti.

nattka
18.10.2009, 20:10
ne bo ti všeč, kar bom napisala ...

punca rabiš pomoč ... pod nujno, tvoja ljubosumnost je znak hude motnje ...
ne glede na okoliščine, ki so te v to privedle ... nehaj se slepiti in čimprej k strokovnjaku ...

pretirano ljubosumje ni znak ljubezni ... ampak posesivnosti, ki sčasoma preraste v težke probleme ...

PoisonIvy
02.11.2009, 20:39
S fantom sva skupaj 7 mescov. Problem je, da se prepogosto skregava. In vedno zaradi mene. Preveč sem ljubosumna. Če fant slučajno omeni kakšno punco, takoj začnem noreti. Če samo govori z mojo sestro tudi začnem noreti. če na cesti pogleda katero punco (kar je tudi normalno), je že ogenj v strehi. Če gre s prijatelji na pijačo, sem že takoj jezna.
Fant tudi zelo rad igra igrice na računalniku. Vedno ko sva skupaj, mi reče da bo šel počasi domov, ker želi igrati igrice. In jaz se spet razburim.
Kako naj premagan ljubosumje? Ker me je zelo strah, da ga bom zaradi tega izgubila.
tudi jaz bi rajš igrala igrice kot tole prenašala, sori :nonono:

Babi2
03.11.2009, 06:38
Pridružujem se Nattkinemu mnenju - poišči ustrezno strokovno pomoč. Sama tega tvojega problema zelo verjetno ne boš mogla rešiti.

ylona
21.11.2009, 02:03
Nekaj mi ni jasno:svojega pretiranega ljubosumja se popolnoma zavedaš in priznavaš,pa imam občutek,da nič ne delaš na tem,da bi ga poskušala krotiti.Takšne stvari se ne popravijo same od sebe in ni kakšne magične besede,ki bi ti lahko pomagala.Če si resnično želiš "ozdravitve",potem skušaj kontrolirati izbruhe ljubosumja.Če je volja,je rešitev.

nora
30.11.2009, 11:17
tudi jaz bi rajš igrala igrice kot tole prenašala, sori :nonono:
jaz bi rajši prenašala :approve:

Citymamba
02.12.2009, 17:45
Običajna posesivnost. Nič drugega. Te bo že minilo. Sicer pa sta s fantom premalo časa skupaj, da bi lahko govorili o nekem bolestnem ljubosumju. Torej o čustveni motnji, ki je lahko tudi nevarna. Za oba.

Andreea
02.12.2009, 18:45
Običajna posesivnost. Nič drugega. Te bo že minilo. Sicer pa sta s fantom premalo časa skupaj, da bi lahko govorili o nekem bolestnem ljubosumju. Torej o čustveni motnji, ki je lahko tudi nevarna. Za oba.
prvič: ni rečeno, da jo bo minilo, ponavadi se to stopnjuje...
in drugič: ni potrebno, da si z nekom dolgo časa, da se bolestna ljubosumnost razvije oz. pride do izraza. velikokrat je to že po mesecu ali dveh.

dejstvo je, da bo vsak normalen človek bežal (prej ali slej), kar ga bodo nesle noge - stran od partnerja, ki non stop teži in dela scene. kdo bo pa to prenašal...

kdor nima pri sebi ražčiščenih stvari je itak bolje, da si vzame mal časa zase, dobro razmisli in ne zastruplja še ljudi okoli sebe...

nattka
02.12.2009, 19:50
pridružujem se andrejinemu mnenju ...

nič je ne bo minilo ... ne maram zamaha z roko, češ dej punca je na frišno zaljubljena, čez 5 let jo bodo pa ti isti filali z zdravili ...

poznam primer fanta, ki je po 4 dneh poznanstva "dobil" punco dobesedno s kufri domov ... dva meseca sta menda samo seksala cele dneve, ker ga je tako držala doma, če sta šla pa ven, je pa razbijala gostilniški inventar in metala kozarce v družbo ...

izgubil je praktično vse prijatelje, ni več jedel ne spal ... ko ga je fizično napadla in ga do krvi zgrizla, je fantova mati poklicala njene starše in so jo peljali direkt na psihiatrijo ...

potem pa zveš, da je to že počela, ampak da tako hudo pa še ni bilo ... da je bila pač zmeri bolj strastne sorte ...

torej punca, po pomoč in to takoj ... normalno posesiven človek ne znori ob vsakodnevnih temah in omembah drugih žensk ...

Andreea
02.12.2009, 22:16
zanimivo je to, da če bi kaj takega napisal/spraševal moški, bi ga čisto vsi napadli, da je prasec in nasilnež... če to dela ženska, se očitno sploh (skoraj) nikomur ne zdi problematično???

spartan
06.12.2009, 23:13
zanimivo je to, da če bi kaj takega napisal/spraševal moški, bi ga čisto vsi napadli, da je prasec in nasilnež... če to dela ženska, se očitno sploh (skoraj) nikomur ne zdi problematično???

...več kaj ni etično.

Andreea
07.12.2009, 02:00
...več kaj ni etično.

Več ni etično, kaj? Reči nekomu, da je tepka? Saj sama sprašuje... :angel:

spartan
07.12.2009, 20:13
Več ni etično, kaj? Reči nekomu, da je tepka? Saj sama sprašuje... :angel:

..je še zelo mlada. Polovica že oproščena. Sploh pa mi zgleda vse kot najstniška borba za prevlado.

Hja no...če pomislim...igranje računalniških igric, gledanje drugih žensk in veseljačenje s frendi. Ta trojček še nikoli ni požel ženskega navdušenja:clown:

Je pa res, da je treba mal ustavit konje pri pretiranem ljubosumju...al je to strokovna pomoč al mogoče le misel na strokovno pomoč, pogovor z zaupniki/zaupnicami, frendi, kolegi, neznanci....al pa kaj drugega.....težko rečem. Sigurno pa je potrebno zmanjšati čustveno odvisnost od le ene osebe ter postati bolj samostojen.

Andreea
07.12.2009, 20:49
Je pa res, da je treba mal ustavit konje pri pretiranem ljubosumju...al je to strokovna pomoč al mogoče le misel na strokovno pomoč, pogovor z zaupniki/zaupnicami, frendi, kolegi, neznanci....al pa kaj drugega.....težko rečem. Sigurno pa je potrebno zmanjšati čustveno odvisnost od le ene osebe ter postati bolj samostojen.

:2thumbs:

Citymamba
14.12.2009, 11:39

nič je ne bo minilo ... ne maram zamaha z roko, češ dej punca je na frišno zaljubljena, čez 5 let jo bodo pa ti isti filali z zdravili ...

poznam primer fanta, ki je po 4 dneh poznanstva "dobil" punco dobesedno s kufri domov ... dva meseca sta menda samo seksala cele dneve, ker ga je tako držala doma, če sta šla pa ven, je pa razbijala gostilniški inventar in metala kozarce v družbo ...

izgubil je praktično vse prijatelje, ni več jedel ne spal ... ko ga je fizično napadla in ga do krvi zgrizla, je fantova mati poklicala njene starše in so jo peljali direkt na psihiatrijo ...

potem pa zveš, da je to že počela, ampak da tako hudo pa še ni bilo ... da je bila pač zmeri bolj strastne sorte ...

torej punca, po pomoč in to takoj ... normalno posesiven človek ne znori ob vsakodnevnih temah in omembah drugih žensk ...
Andreea in nattka! Imata vedve takšne izkušnje, ali zgolj malo posplošujeta in preveč bereta Lady?;)

Lencka
18.12.2009, 15:10
zakaj, a sam v lejdi so babe ljubosumne? al so tam vsi dedci prasci pa babe upravičeno (in opravičeno) zganjajo teater?

nattka
20.12.2009, 14:33
Andreea in nattka! Imata vedve takšne izkušnje, ali zgolj malo posplošujeta in preveč bereta Lady?;)

šiti, ju ken do beter ...

Citymamba
27.12.2009, 11:59

Tale normalno posesiven mi dopade. :d:veryevil:

ylona
04.01.2010, 23:30
Tale normalno posesiven mi dopade. :d:veryevil:
Tudi mene zanima kdaj je posesivnost normalna:?:.Zdi se mi,da
le-ta ne spada v zdrav odnos.

Andreea
05.01.2010, 16:28
po mojem pa spada.
če tvoj dragi/draga mejčken poflirta z nasprotnim spolom, je normalno, da te malo zbode. ne v smislu, da boš delal scene na ta račun, ampak da ti pač ni vseeno. sploh ni nujno da to pokažeš (čeprav je včasih dobro, da se mal uželjenega narediš :d ). kvečjemu se mi zdi, da mogoče ni vse OK, če si popolnoma indiferenten, ko tvoj ljubček/ljubica koga "preveč" lepo pogleda.

je pa res, da moraš biti za to tip osebe, ki flirtanja ne dojema kot varanje.

ylona
11.01.2010, 15:31
po mojem pa spada.
če tvoj dragi/draga mejčken poflirta z nasprotnim spolom, je normalno, da te malo zbode. ne v smislu, da boš delal scene na ta račun, ampak da ti pač ni vseeno. sploh ni nujno da to pokažeš (čeprav je včasih dobro, da se mal uželjenega narediš :d ). kvečjemu se mi zdi, da mogoče ni vse OK, če si popolnoma indiferenten, ko tvoj ljubček/ljubica koga "preveč" lepo pogleda.

je pa res, da moraš biti za to tip osebe, ki flirtanja ne dojema kot varanje.

S tem,da je malo ljubosumnosti normalno,se strinjam,samo beseda posesivnost se mi zdi tako odbijajoča,primerna
bolj za odnose do predmetov in ne do ljudi.

Citymamba
13.01.2010, 12:05
Tudi mene zanima kdaj je posesivnost normalna:?:.Zdi se mi,da
le-ta ne spada v zdrav odnos.
Spada. Vsak človek je posesiven do nečesa kar mu je ljubo. Pa naj gre za predmet, ali drugo bitje. Tudi do psa če hočete. Takšni s(m)o ljudje. Seveda pa je ta posesivnost pri nekom izrazitejša, pri drugem zopet ne. Nekdo je prilagodljivejši, drug manj zagret, tretji hudo težak, četrti pa sploh ne tečnari. Skratka čisto po človeško. Eni jamrajo, da je partner-ica preveč ljubosumen-a. Drugo pa da isti ne kaže kakšne pretirane oblike ljubosumja. Niti minimalne ne. So vam taki bolj všeč?:veryevil:

Lencka
13.01.2010, 16:17
S tem,da je malo ljubosumnosti normalno,se strinjam,samo beseda posesivnost se mi zdi tako odbijajoča,primerna
bolj za odnose do predmetov in ne do ljudi.

ne vem, če bi komurkoli verjela, da ni niti majčkeno posesiven do svojega partnerja (če mu je kaj mar zanj, seveda) :shy:

Citymamba
13.01.2010, 16:51
Ekzakli.:approve: