Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : "kmetija slavnih" ipd.,sterilno okolje ter otroci

User
04.11.2009, 09:50
Mal sem razmišljal okrog "kmetije slavnih" oz. golota, kletvice ipd. na tv, internetu ter ostalih podobnih medijih ter vplivom tega na otroke...

a je mogoče kdo od teh k so glasni okol teh zadev razmišljal kako bi blo če tega nebi blo?
za primer lahk vzamemo 2 skupini otrok, 1. skupina k žvi v sterilnem okolju brez teh dejavnikov in 2.skupina k je vsemu temu izpostavljena. pa recimo da se oboji otroci recimo igrajo nekje v parku/naravi pa se recimo mim sprehod ekshibicionist al pa pedofil... kera skupina bo bolj previdna? 1. al 2. po moje da bo bolj previdna 2. skupina k ve da to obstaja, k ve da je narobe če model pokaže one pa maha z njim okol, kt pa 1. skupina k tega nebi veda, vidla pa bi jim blo to zanimivo, nekej novega, nekej k bi praktično se jim zdel samoumevno in bi bli brez strahu pred posledicam in evo mamo že recept keri bi bli bolj vrjetne žrtve tazga folka. potlej mamo primer teletekst, na kermu mrgoli pedofilskih oglasov... pa če recimo otrokom ne razložiš kaj je pedofil, kaj počne, bo tak froc prec zagrabu pa bo recimo klical nazaj, pošiljal sms ipd.

nasilje... hmm... ena zanimiva stvar, tm po medijih je cel halo k kej prkazujejo, kolk to spet ni dobr za froce, ampak poglejmo spet z druge strani, vzammo npr. 2 4 leta stara froca, k pojma nimata kaj je to, pa mata recimo skupno igračo, pa jo bo en od teh vzel zase, kaj se bo zgodil... mogoče bo 2 začel samo jokat al se bosta pa začela tolčt, pa nista nikol gledala nasilja po tv, ker niti ne vesta kaj je to...

in še bi se dal razpredat o teh zadevah naprej in nazaj. vem da me bo zdej ful folka spluval kukr češ a se mi je s***all, samo to tko je, to je pač življenje, tko da predn bo folk okol teh zadev naslednjič glasn nej razmisl pa pogleda še iz druge strani, da ni vse lih dobr čist preprečt, sej se iz vsake stvari naučimo lih tko dobro kot slabo.

Andreea
04.11.2009, 16:06
se pravi, če otroku, ki kmetije ne gleda, eksplicitno ne razložiš, kaj je pedofil, mu bo tekel v naročje? :d torej, nauk: otroci naj gledajo kmetijo, da se bodo znali sami izogibat pedofilov, brez da bi jim bilo treba kaj razlagat. TV, idealno vzgojno sredstvo...?

mene še vedno bolj skrbijo navadne vsakdanje krvave novice ob poročilih, kot pa kmetija...

Lencka
04.11.2009, 18:50
zdej pa res več ne vem, kaj je tuki resno in kaj hec... :blush:

Vsemogočni
04.11.2009, 18:55
Občudujem ljudi, ki gledajo kar ne marajo in potem kritizirajo do onemoglosti. Sam pač takih oddaj ne gledam in jih tudi komentirati ne morem. Pa lep dan in prijeten pogled v TV ekran :2thumbs::2thumbs::2thumbs:

Andreea
04.11.2009, 19:02
Občudujem ljudi, ki gledajo kar ne marajo in potem kritizirajo do onemoglosti. Sam pač takih oddaj ne gledam in jih tudi komentirati ne morem. Pa lep dan in prijeten pogled v TV ekran :2thumbs::2thumbs::2thumbs:
ti si pa eno temo zgrešu. :d
kje vidiš take tu?

User
05.11.2009, 09:10
se pravi, če otroku, ki kmetije ne gleda, eksplicitno ne razložiš, kaj je pedofil, mu bo tekel v naročje? :d torej, nauk: otroci naj gledajo kmetijo, da se bodo znali sami izogibat pedofilov, brez da bi jim bilo treba kaj razlagat. TV, idealno vzgojno sredstvo...?

mene še vedno bolj skrbijo navadne vsakdanje krvave novice ob poročilih, kot pa kmetija...

lej tle ni bistvo kmetija in gledanje le te ampak sm jo navedu kt primer, k tm pač vidš človeka v najčistejši obliki. otrok se sam tk al tk nau nauču kaj je pedofil, samo če bo tazga otroka k ne ve kaj je lulček in kaj lulika in kaj odrasli s tem počnejo dobu en taprau na samem, se mu bo zih zdel da je to nekej "normalnga" pa ga bo tak človk lažje zmanipuliral kt enga k bo vedu da če tmle z onejem maha al pa tamalo razkazuje nekej ni v redu

Andreea
05.11.2009, 09:23
sm že razumela, ti nisi...

če so starši nesposobni se pogovarjat, so pač TV, tgrice... vzgojno sredstvo, kar se tebi sploh ne zdi slabo.
upam, da boš odrasel, preden boš imel potomce.

User
05.11.2009, 09:55
sm že razumela, ti nisi...

če so starši nesposobni se pogovarjat, so pač TV, tgrice... vzgojno sredstvo, kar se tebi sploh ne zdi slabo.
upam, da boš odrasel, preden boš imel potomce.

nism omenjal igric, tv je pa itak vzgojno sredstvo, in ja res ni slabo vzgojno sredstvo, če smo vsi gledal tv in ostal dokaj "normalni" pa gor zrasl.

KissMe
05.11.2009, 15:03
Glede vzgoje je po mojem najbolj pomemben pogovor in postavljanje meja. Tko da je gledanje recimo Kmetije za otroke lahko čisto ok in celo vzgojno, če imajo med gledanjem poleg sebe nekoga, ki se o dogajanju z njimi pogovarja o tem, ali je v redu ali ne. Tako je tudi na splošno v življenju. Z otroki se je treba pogovarjat in jim razlagat, seveda pa jih tudi poslušat.

To, da je pa je ravno Kmetija slavnih tako spljuvana v smislu, da je v njej veliko nasilja in golote in da s tem kvari otroke, se mi pa zdi čisto nesmiselno, celo absurdno. Če v družini, kjer otrok odrašča, spoznava svet in se socializira, vse štima, potem ne bo imel problemov s tem, ali je prav, da se nekoga fizično lotimo, ali ne. Doživljanje in spoznavanje sveta se začne v družini, ki je odločilna in nas v veliki meri zaznamuje. In v večini primerov se spolne, fizične in psihične zlorabe dogajajo ravno v krogu družine... nekatere pa skrbi, da bo imel otrok travme, ker bo na tv-ju videl enga lulčka?? :think:

Andreea
05.11.2009, 16:52
no, meni se ne zdi ql, da bi moji mulci gledali kozlarije.
pa kje si ti še vidla, da bi starš sedel ob tvju in mulcu razlagal, v čem je bistvo v kmetiji??? zakaj se folk tko obnaša, kot se in da to ni ravno "normalno" in je nerealno (oz. da bomo politično korektni - tako se pač noben pri zdravi pameti ne obnaša doma, v službi, itd...) kako si ti predstavljaš razložit tako komplicirane odnose in odzive otroku, ki še ni niti v najstniških letih (da se navežem na userjev post o pedofolih, torej morajo biti mulci majhni in ne stari 14 let)
tastari dajo mulce pred tv zato, da jim dajo mir in imajo cajt zase. ne pa zato, da jim bodo razlagali, kaj se gor dogaja... za to imaš veliko boljših primerov vsak dan na očeh v reali.

User
06.11.2009, 08:10
zakaj se folk tko obnaša, kot se in da to ni ravno "normalno" in je nerealno (oz. da bomo politično korektni - tako se pač noben pri zdravi pameti ne obnaša doma, v službi, itd...)

Verjem, da bi se v takmu primeru, da si omejena na nekej ( no to si tolk al tolk že ampak pustmo to za drugič ), da si brez stvari k so ti ble recimo še učer samoumevne, da si brez "prave" hrane, da si "vezana" na en folk k ga ne prebavlaš, pa da še en skoz visi nad tabo bi se ti lih tko obnašala k uni kmetje al pa še hujš, mogoče o tem k ti je zdej vse "samoumevno" ne razmišljaš ampak, v taki situaciji bi ti tud kmal zdravo pamet postavla na stranski tir ( pustmo goloto, k je stvar posameznika ampak se osredotočmo na obnašanje ).
ker v reali je tud tko, pošl človeka nekam kamor nima tistga k ma vsak dan, pa ga boš kmal vidu v najčistejši obliki, brez mask, brez vsega, surova žival.

KissMe
06.11.2009, 09:18
no, meni se ne zdi ql, da bi moji mulci gledali kozlarije.
pa kje si ti še vidla, da bi starš sedel ob tvju in mulcu razlagal, v čem je bistvo v kmetiji??? zakaj se folk tko obnaša, kot se in da to ni ravno "normalno" in je nerealno (oz. da bomo politično korektni - tako se pač noben pri zdravi pameti ne obnaša doma, v službi, itd...) kako si ti predstavljaš razložit tako komplicirane odnose in odzive otroku, ki še ni niti v najstniških letih (da se navežem na userjev post o pedofolih, torej morajo biti mulci majhni in ne stari 14 let)
tastari dajo mulce pred tv zato, da jim dajo mir in imajo cajt zase. ne pa zato, da jim bodo razlagali, kaj se gor dogaja... za to imaš veliko boljših primerov vsak dan na očeh v reali.

Ok, res nisem razmišljala o tem, da bi to razlagal otroku pod 10 let, čeprav marsikateri 8-letnik stvari dost boljš razume kot kakšen 30-letnik, ki je že čisto vkalupljen v družbene norme.
Ja, poznam take starše, ki gledajo tv skupaj z otroki in se z njimi pogovarjajo o tem, kar gledajo. Pri tistih, ki si pa za to ne vzamejo časa, pa je vprašanje koliko razlagajo svojim otrokom o primerih iz "realnega" življenja.
Na Kmetijo moramo gledati kot na eksperiment, kot je povedal user. Zato se je potrebno zavedati, da se določena vedenja in odnosi konstruirajo pod določenimi pogoji.

Andreea
07.11.2009, 00:48
daj, kak eksperiment, kmetija ni noben eksperiment, ampak dobro preizkušen način za molzenje denarja :sleepy: licenčna oddaja, remember? bedaki pa kupujejo/te kode za dostop do raznih "resničnostnih" šovov, da gledate intelektualnega zadetka, kako mu dol visi... to je gledanje z vidika omejenega gledalca "u, dejmo pogledat, kaj delajo ti, k so zaprti". z vidika produkcije je pa to: "u dejmo naredit še en glup šov: ne rabiš denarja, ne rabiš prostora in služiš k nor".

no, js ne poznam nobenega, ki bi svojemu mulcu razlagal nevarnosti pedofilije ob kmetiji... pa ni fora v tem - fora je v tem, da tv sama NE izobražuje otrok in se mulec ob gledanju take oddaje (in tudi 99% drugih) ne nauči (vsaj ničesar pozitivnega).

@user: mi je prav žal.. če bi bla 2 meseca zaprta nekje, ne bi po***ala vsakega, ki bi mi dal in se ne bi sprehajala z golo ritjo naokrog. zakaj? ker ne umiram od želje po pozornosti. zakaj za vraga bi se pa prostovoljno omejevala in kazala svojo rit (in še kaj drugega) iz kopalnice celemu svetu, povej mi en sam dober razlog, prosim? zaradi "oh-poglejte-me-jaz-seksam-in-imam-3-luknje-ki-jih-znam-nastavit" ni dovolj dober razlog.
in ne - v reali ni tud tko, kot je v kmetiji... :sleepy: dedci, k so stara garda, so imeli svoj "resničnostni šov" v vojski. par labilnim se je utrgalo, pa so se fentali, ampak večina ni nategnila vsega, se ni sprehajala z bingeljnom zunaj, itd... ali na kratko: pamet so obdržali kar na glavnem tiru. predpogoj za to je seveda: najprej jo moraš imet :veryevil: (se pa seveda da umetno generirat okolje v katerem se ljudem sfuzla, o tem ni dvoma. dovolj je, da daš nekomu absolutno moč nad drugim...). tvoja izjava je šolski primer, zaradi katerega marsikdo kmetijo in podobne zadeve želi prepovedat; ker se kmetijo enači z realnostjo.

Andreea
07.11.2009, 01:01
P.S.: če mislita, da pri te vrste oddajah ni režije, se hudo motita. končni "izdelek", ki pride do gledalcev je vedno obdelan, spremenjen in velikokrat vzet iz konteksta z namenom, da se ustvari neka slika o udeležencih. tako da je "gledam zato, da vidim, kako se ljudje obnašajo, kadar so zaprti" zelo slab izgovor :d

User
09.11.2009, 07:12
sej sm omenu da si omejena, k kr naprej vlačš naprej kmetijo pa jo mešaš s pedofilijo, glede pedofilije je bla debata da je na teletekstu morje pedofilskih oglasov, in ja je pametna stvar da otroku razložiš, kaj je pedofil in da to obstaja, kar se tiče kmetije, nism apeliral na seks k ga ni več ampak na splošno obnašanje tm, pa o tem da bi se teb tud utrgal, če bi bla prikrajšana za samoumevne zadeve, in ja, vem da je oddaja zrežirana

Aldebaran
09.11.2009, 18:37
a se boste lepo obnašal in nehal obkladat s takimi in drugačnimi, ali pa bom lepo zaklenil temo! tole je prvo in zadnje opozorilo!!

Vsemogočni
18.11.2009, 23:25
Slovenci se imamo v bistvu radi, zato prihaja do malce trših debat!

meadow sun
29.11.2009, 17:55
Slovenci se imamo v bistvu radi, zato prihaja do malce trših debat!

A samo debat ? :rolling: