Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Nov pralni stroj cvili-žaga?

Hanzi
26.11.2009, 17:27
Pri novem stroju sumim da mi pogonski jermen prav "nesramno" cvili, žaga, žvižga oziroma tako nekako.
Sem slišal že nekaj starih strojev, pa ni nihče tako nagravžno cvilil.

Je pa res da so stari stroji imeli klinaste jermene, ta pa ima mislim da tistega žlebastega. Ampak zaradi tega ne bi smel tako nagravžno cvililit, razen če so "žlebove" zgrešili ko so ga natikali.
Spodaj so linki do zvočnega posnetka pranja.

http://www.shrani.si/?3Q/yJ/2xmQ1iyl/pralnistroj2.3gp
http://www.shrani.si/?6/12X/1635JTyD/pralnistroj2.mp4

No pa da pojasnim zadeve:

Pralni stroj je ELECTROLUX EWF12780w
Cena je 600 evrov (599)

Tole pišem zato ker so bili s problemom seznanjeni prodajalec, uvoznik, in trije Lj serviserji (vsi po GSM in po emailu).
Serviserji so po telefonu rekli da je to normalno, zahteval sem pisni odgovor in ogleda stroja, vendar tega od njih nisem dobil, me je pa včeraj klical predstavnik Electroluxa in me "prepričal" da je to normalen hrup pri kolektorskih motorjih.
Glede morebitne menjave stroja pa se bom še pogovarjal s prodajalcem.(definitvno za invertnega), oziroma za nekaj low budget. bom vsaj vedel zakaj ropota, čeprav po "šalabajzerskem" preverjanju noben low budget ne žaga in cvili tako kot ta fensy šmensy. Najraje pa bi vzel denar nazaj, pa grem po kosovnih iskat dober boben za 20 let star PS.

Nekoč bom poskušal zmeriti jakost hrupa (čeprav vem da to za njih ne bo merodajno ker oni to merijo po "posebnem" standardu , katerga pa jaz v svoji kopalnici ne morem zagotovit) pa bom posredoval tudi jakost hrupa v dB.

Do takrat pa bom posnel tudi "video" in ga obesil na youtube. Do sedaj še nisem bil tam, tole bo dovolj velik razlog da se logiram.
Mogoče celo pošljem link direkt v centralo electrolux.

Ima še kdo podoben hrup?

Aldebaran
26.11.2009, 21:08
Ne vem kaj kompliciraš in si razbijaš glavo. Račun v žep, stroj v avto/kombi in peljat nazaj pa reklamirat!

Slowhand
26.11.2009, 21:48
čisto nov stroj ?
pa si pobral ven plastične distančnike (včasih so bile kovinske palice) za fiksiranje bobna ?

zapakiraj in pelji nazaj pa kak gorenje supersilent vzem
pere brez štroma,vode in hrupa (skoraj)

Hanzi
27.11.2009, 06:21
Stroj nov, pobral ven vse tri "distnčnike"

Vsemogočni
27.11.2009, 23:44
Hansi, to ni normalno, oziroma za koga je, naj stroj vzame k sebi domov. Stroj mora prati, ne pa proizvajati glasbo, to je definitivno.
Izgleda pa tako (najprej sem mislil, da poslušam eno sireno, potem pa nek kmečki gepel), kot bi se nekaj nekam drgnilo.
Da ti med odstranjevanjem zapor, ni kaj kam padlo :dontknow: in sedaj proizvaja ta nenormalen hrup.

Vztrajaj da vzamejo stroj nazaj, oziroma naj ti na servisu pokažejo, da tudi drugi tako cvileče tulijo. V kar močno dvomim. Za te stvari je mail premalo, bo treba kar v servis. Ker imaš garancijo, ali odpelji na servis, najboljše pa kar v trgovino kjer si kupil, malo se založi z informacijami pri tržnem inšpektorju. Vseeno pa prej preveri s spodnje strani kaj približno cvili ali kje se nekaj drgne. S takim hrupom, stroj ne sme delati.
V kolikor ne uspeš, odločno vztrajaj v trgovini, da priključijo en stroj in dokažejo da je to cvilenje normalno in povej da prej ne boš odšel iz trgovine dokler ti tega ne dokažejo.
A pipa za vodo je odprta?

Vsemogočni
28.11.2009, 01:03
Hansi, to ni normalno, oziroma za koga je, naj stroj vzame k sebi domov. Stroj mora prati, ne pa proizvajati glasbo, to je definitivno.
Izgleda pa tako (najprej sem mislil, da poslušam eno sireno, potem pa nek kmečki gepel), kot bi se nekaj nekam drgnilo.
Da ti med odstranjevanjem zapor, ni kaj kam padlo :dontknow: in sedaj proizvaja ta nenormalen hrup.

Vztrajaj da vzamejo stroj nazaj, oziroma naj ti na servisu pokažejo, da tudi drugi tako cvileče tulijo. V kar močno dvomim. Za te stvari je mail premalo, bo treba kar v servis. Ker imaš garancijo, ali odpelji na servis, najboljše pa kar v trgovino kjer si kupil, malo se založi z informacijami pri tržnem inšpektorju. Vseeno pa prej preveri s spodnje strani kaj približno cvili ali kje se nekaj drgne. S takim hrupom, stroj ne sme delati.
V kolikor ne uspeš, odločno vztrajaj v trgovini, da priključijo en stroj in dokažejo da je to cvilenje normalno in povej da prej ne boš odšel iz trgovine dokler ti tega ne dokažejo.
A pipa za vodo je odprta?

V najslabšem slučaju, vztrajaj, da ti ga zamenjajo!

Hanzi
28.11.2009, 06:04
Pa kaj misliš da na suho perem ;)?
Bo treba res biti tečen!!!!!!!

Vsemogočni
14.12.2009, 01:06
No Hanzi, kako si rešil to zadevo. Ti še vedno žaga, al že zamaka :dontknow:

Hanzi
18.12.2009, 18:26
Nič nisem rešil, electrolux slo pravi da je to normalno pri teh vrstah motorja (kolektorskih)
Rešil bom s čepki, oziroma s pranjem ko me ne bo v flatu.
Bom pa poslal mejl v štab electroluxa, pa tudi kak video bom objavil na youtubu.
Naj narod bo seznanjem še s čim drugim ne samo tistim "odličnim" kar nam proizvajalci oblujbljajo v trgovini

Vsemogočni
18.12.2009, 20:40
Zanimivo. Ti dam prav, hvala za odgovor!

Aldebaran
18.12.2009, 20:55
Ne vem kaj kompliciraš in si razbijaš glavo. Račun v žep, stroj v avto/kombi in peljat nazaj pa reklamirat!

:dontknow:

Hanzi
26.12.2009, 12:04
in kaj naj napišem v reklamacijo?
da je prehrupen? Kako na to dokažem?

KOliko stane meritev hrupa?POzna kdo kakšnega?
Po kakšnem standardu proizvajalec meri hrup? katerga potem deklarira v tehničnih specifikacijah

oldmen
26.12.2009, 16:51
http://www.uradni-list.si/1/content?id=29824

:2thumbs:

Hanzi
30.12.2009, 17:08
tnx,
PS nima oznake o ravni hrupa na svoji "tablici"!
Tisti listič ki ga dobiš ob nakupu v PVC vrečki in na katerem je naveden hrup pa za moje pojme ni neodstranljiv in trajen!

malo za občutek

http://www.youtube.com/watch?v=KjGttH6ocp0

tule je pa skoraj podoben posnetek skoraj 40 let starega stroja.

http://www.youtube.com/watch?v=CdZ9vj7Cvx4

Bom pa z istim fotoaparatom posnel tudi cca 20 let star pralni stroj pa se bo lažje primerjalo!

Vsemogočni
02.01.2010, 12:15
Mogoče si kupil otroški pralni stroj s sireno. Povprašaj za pralni stroj za odrasle.
Mal se hecam, glede navedbe v prospektu pa:

Glasnost pri pranju: 54 dB (re 1pW)
Glasnost pri ožemanju: 74 dB (re 1pW)

Vendar si takega cviljenja, kot je slišati na posnetku ne bi smel privoščiti. Zanimiv bi bil zagon enakega tipa pralnega stroja iz druge trgovine.

Slowhand
03.01.2010, 13:29
moj gorenje ma 58/69db,pa grem večkrat pogledat,če sploh dela,k je tko tih

zakaj za vraga ne pelješ jajc nazaj,mi ni jasno
al pa servis poklič
al pa na oddajo svet poklič,pa na tv dej vse skup

Hanzi
03.01.2010, 13:33
Servis(i) in uvoznik pravita da ta hrup ni razlog za reklamacijo!
Ko zmerim hrup in če presega deklaracijo, jim stroške meritve, tožbe in psihičnih posledic (mojih in sosedovih) obesim!

Slowhand
03.01.2010, 13:49
al pa na oddajo svet poklič,pa na tv dej vse skup
tednik,preverjeno itd....

Vsemogočni
03.01.2010, 15:50
Slowhand, se strinjam s teboj. Nihče si ne želi take reklame na TV, vendar, če je v zaščito kupca, je popolnoma upravičena.

To cviljenje pralnega stroja ni normalno pri uporabi oziroma pranju perila :2thumbs:

Še nekaj se zavedaj Hanzi: servis in trgovina se te bodo otepali dokler se te bodo le lahko. Ko jim boš stopil na pravi žulj s pravim prijemom, bodo zelo radi popravili to kar zdaj ne želijo in se ti celo upravičevali, da niso tako mislili kot je izgledalo. :veryevil:

Zato ti toplo priporočam, izvedi Slowhandova priporočila :2thumbs:

Vsemogočni
20.02.2010, 00:12
Hanzi, če si že, kako si rešil to žaganje in cviljenje??? Ali sedaj že v miru perete perilo? Ne zafrkavam se, zanima me!

Slowhand
20.02.2010, 14:28
al je odcvilil al odžagal ? :rolling:

spartan
20.02.2010, 18:03
tnx,
PS nima oznake o ravni hrupa na svoji "tablici"!
Tisti listič ki ga dobiš ob nakupu v PVC vrečki in na katerem je naveden hrup pa za moje pojme ni neodstranljiv in trajen!

malo za občutek

http://www.youtube.com/watch?v=KjGttH6ocp0

tule je pa skoraj podoben posnetek skoraj 40 let starega stroja.

http://www.youtube.com/watch?v=CdZ9vj7Cvx4

Bom pa z istim fotoaparatom posnel tudi cca 20 let star pralni stroj pa se bo lažje primerjalo!

hmmm...to pa je res glasno. Mislim da je fuč...

olympus
22.02.2010, 10:07
če še nisi rešil - pri nas je pralni stroj (ne isti, vendar nov) cvilil in žagal - potem pa je mat poklicala serviserja in je bil noter neodstranjen stiropor.

kolesar
22.02.2010, 11:57
a je že rešil problem cviljenja?

Vsemogočni
23.02.2010, 01:05
če še nisi rešil - pri nas je pralni stroj (ne isti, vendar nov) cvilil in žagal - potem pa je mat poklicala serviserja in je bil noter neodstranjen stiropor.

Eno zelo verjetnih dejanj. Ker če poznaš dele stroja, bi že nekaj moralo crknit, stiropor se pa hudir ne stisne toliko, niti ne obrabi, da bi sam odletu stran. Vse je možno :2thumbs:

Hanzi
26.02.2010, 15:49
hehe k meni serviserji sploh nočejo priti.
Pravijo da je to normalno
Ga kdo kupi?
Ga prodam ugodno

spartan
02.03.2010, 20:24
Electrolux uporablja pri svojem delu t.i. etični kodeks, katerega lahko vidiš na naslednji povezavi

http://www.electrolux.com/Files/IR/Tables/Code_of_Ethics/Electrolux%20Code%20of%20Ethics_English.pdf

Sicer žal samo v angl. jeziku ker slovenskega nisem našel. So pa distributerji (tudi slovenski) zavezani k kodeksu in v primeru ugotovitve povzročitve škode za dobro ime branda Electrolux so seveda tudi posledice.

Če si prepričan da ti je bila povzročena škoda z nakupom, predlagam da direktno kontaktiraš njihovo centralo, ki bo poskrbela da bo slovenski distributer in serviser "bolj kooperativen".

spartan
02.03.2010, 20:30
Po opisu tvojih težav pa priznam da pralnega stroja Electrolux nimam niti najmanjše želje kupiti.

pecnikr
03.03.2010, 17:29
ma odpri gor pokrov ...da vidiš kje cvili...pusti serviserja...

Boter
23.09.2010, 17:44
pomoje je zaščita za prenos še vedno not. pobrat vn zadeve! :D

Hanzi
09.10.2010, 15:36
po moje pa se motiš....
si me "razjezil" pa sem ga danes odmaknil od stene, odprl zadnjo stranico, snel pogonski jermen, in na roko zasukal motor.
Motor ŽAGA. (bom dal enkrat na YT)
Se pravi ali je motor tako "kitajsko" narejen, ali pa je v njem kaj narobe.

Jakec
04.11.2010, 16:23
a ti to slučajno še sedaj prenašaš in samo jamraš na forumu???

Vsemogočni
05.11.2010, 21:18
Zakaj se pa ne potrudiš, da ti ga v garanciji zamenjajo :dontknow: