Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Poziv k vsesplošnemu bojkotu zdravnice Kaničeve!

freestar
08.12.2009, 19:10
Predlagam, da vsi državljani, katerih otroci bodo napoteni, ali jim bo dodeljena zdravnica Zlatka Kaničeva, odklonijo njeno strokovno pomoč in zahtevajo drugega zdravnika oz. zdravnico. Le tako bomo lahko izrazili nezadovoljstvo ter solidanost s prizadetima staršema Bora Nekrepa. Pa tudi na dovolj zgovoren način zdravstvenemu cehu pokazali, da so zgolj in samo ljudje. Z vsemi svojimi napakami vred. Akadmskim narcisoidnžem je potrebno dokončno reči stop. Tako ne gre več. Preplačani "strokovnajki" morajo odgovarjati za svoja dejanja, ali nedejanja. Državljanski ukrep bojkota Kaničeve je lahko zelo zgovorno sporočilo vsem zdravnikom, ki bi se kdaj "strokovno zmotili" in povzročili smrt katerega kol državljana. Ne zgolj otroka. Njihovi stanovski organizaciji pa opomin, da se z ljudmi, ki jih preplačujejo ne morejo igrati in njihova narcisoidna pomenkovanja na zbornici zanje niso zavezujoča.

nejc
09.12.2009, 08:09
Bojkotirat bi bilo potrebno tudi delovanje Zdravniške zbornice z Gordano Živčec Kalan na čelu.

Kajtimar
09.12.2009, 08:59
Ne strinjam se z bojkotom Kaničeve. Njo bo pokojni Boro celo življenje "preganjal", to pa je hujše od kakršnekoli kazni, tudi smrtne. Nastpanje proti zdravniški zbornici vsekakor podpiram, vendar bi bilo treba proti njim uporabiti kakšno bolj učinkovito zadevo le, da mi trenutno ne pade nič pametnega na misel...

Lep dan vsem skupaj... :)

Babi2
09.12.2009, 12:57
Ne strinjam se z bojkotom Kaničeve. Njo bo pokojni Boro celo življenje "preganjal",

Ti si pa očitno velik optimist po naravi ... :d Osebek, ki je ravnal tako kot je in ki ves čas od te tragedije dalje še naprej ravna tako kot ravna, ima gotovo velik deficit na področju, ki mu pravimo "vest" - ali pa (kar je še bolj verjetno) popoln izpad. Takega človeka pa nobena njegova "napačna odločitev" ne more preganjati.

Neskončno me pa zanima, kdo podpira hrbet tisti brezdušni, arogantni osebi, ki predseduje zdravniški zbornici, da si lahko privošči vse tole.

freestar
09.12.2009, 13:26
Politika. :dontknow:

nattka
09.12.2009, 17:29
razumem zmoto, četudi prinaša s seboj bolečino ...
razumem molk, če je posledica sramu ...
razumem cehovsko nelagodje, ker ni enostavno vedeti, da je bila malomarnost, a se delati, da je šlo za naključje ...

a ne razumem nonšalance zdravnice, ki je kriva smrti iz malomarnosti ...
ne razumem, da se ni skrila, vzela dopusta, bolniške ... podala odstopa ...ma karkoli ...

in jezna sem zaradi ženske, zdravnice, matere, sestre, hčere ... živcec kalanove, da lahko ob vsem tem kar se dogaja že nekaj časa ( bor ni edini, ne prvi), da lahko s tako ošabnostjo, egoizmom, brezčutno javno trobi neumnosti ... ki so bržkone posledica tega groznega občutka večvrednosti ... a vendarle samo odraz praznosti, puhlosti in pohlepa ...

in jezna sem zaradi vseh tistih zdravnikov, ki vedo, kaj se dogaja, pa so tiho, ker jim je več do plač, sp-jev in vsega tistega lažnega blišča ... kot pa do poslanstva "reševati življenja" ...

in ja, podpiram bojkot kaničeve ... zgoraj omenjeni babi brez vesti itak tega ne bosta dojeli ... morda se bo zganil kdo od tistih, ki ju podpirajo ...

kakšna je to država, da lahko zdravnica mirno pusti nekaznovano otroka umreti v agoniji, ker v svojem "dr. s.p." spančka zaradi 36 urnega dežurstva ( pohlepa po denarju) ...

Kajtimar
09.12.2009, 19:20
Ti si pa očitno velik optimist po naravi ... :d Osebek, ki je ravnal tako kot je in ki ves čas od te tragedije dalje še naprej ravna tako kot ravna, ima gotovo velik deficit na področju, ki mu pravimo "vest" - ali pa (kar je še bolj verjetno) popoln izpad. Takega človeka pa nobena njegova "napačna odločitev" ne more preganjati.

Neskončno me pa zanima, kdo podpira hrbet tisti brezdušni, arogantni osebi, ki predseduje zdravniški zbornici, da si lahko privošči vse tole.
Podrobnosti ne poznam, ker ne berem "rumenega tiska", imam pa občutek, da tu nekdo (novinarji) s svojim nepristranskim (?) obveščanjem javnosti močno "pljuje na karbid". Kolikor sem prebral, čaka Kaničevo še kazensko sodišče, ki bo dokončno razsodilo o krivdi...

Lep večer vsem skupaj... :)

freestar
10.12.2009, 07:52
Res je, da Kaničevo čaka še kazenska ovadba. Če bo utemeljena seveda. Vendar je grozno, zastrašujoče nedopustno, da neka cehovska zbornica zdravnico opere krivde. Torej ji njena članskna stroka pritrdi. V tem je problem. Kar laho razumemo, da se zdravnikom v bodoče sploh ni potrebno bati, da bi zaradi svojega pomanjkljivega znanja, ali lenobe bili s strani "stroke" vsaj okarani.Kaj šele sankcionirani. To pa je zelo resno razmisleka vredno dejstvo.

meadow sun
13.12.2009, 16:11
razumem zmoto, četudi prinaša s seboj bolečino ...
razumem molk, če je posledica sramu ...
razumem cehovsko nelagodje, ker ni enostavno vedeti, da je bila malomarnost, a se delati, da je šlo za naključje ...

a ne razumem nonšalance zdravnice, ki je kriva smrti iz malomarnosti ...
ne razumem, da se ni skrila, vzela dopusta, bolniške ... podala odstopa ...ma karkoli ...

in jezna sem zaradi ženske, zdravnice, matere, sestre, hčere ... živcec kalanove, da lahko ob vsem tem kar se dogaja že nekaj časa ( bor ni edini, ne prvi), da lahko s tako ošabnostjo, egoizmom, brezčutno javno trobi neumnosti ... ki so bržkone posledica tega groznega občutka večvrednosti ... a vendarle samo odraz praznosti, puhlosti in pohlepa ...

in jezna sem zaradi vseh tistih zdravnikov, ki vedo, kaj se dogaja, pa so tiho, ker jim je več do plač, sp-jev in vsega tistega lažnega blišča ... kot pa do poslanstva "reševati življenja" ...

in ja, podpiram bojkot kaničeve ... zgoraj omenjeni babi brez vesti itak tega ne bosta dojeli ... morda se bo zganil kdo od tistih, ki ju podpirajo ...

kakšna je to država, da lahko zdravnica mirno pusti nekaznovano otroka umreti v agoniji, ker v svojem "dr. s.p." spančka zaradi 36 urnega dežurstva ( pohlepa po denarju) ...

Popolnoma se strinjam s teboj!!! Če bi morala svojega otroka peljati k tej "zdravnici",ga sigurno peljem tudi čez celo Slovenijo,če bi bilo potrebno,samo,da ga nebi ta teta v roke dobila.Žal!:nonono:

Dalmatinec
25.12.2009, 20:31
Kaničeva je brez dvoma strokovnjakinja na svojem področju. Kar pa ne pomeni, da ne dela napak. In v primeru Bora jo je verjetno storila - vsaj po zatrjevanjih laikov. Kar smo torej mi (javnost), razni odvetniki itd... Stroka pa pravi drugače in komu torej verjet? Kar se pa tiče ravnanja zbornice, je pa itak jasno, vendar je to že druga zgodba.

Babi2
26.12.2009, 11:55
Dalmatinec, saj ne gre zgolj za napako, oziroma je to celo v drugem planu, kot jaz razumem zadevo. Kdor dela, se tudi moti in lahko zagreši napako - vendar, v njenem primeru gre za to, da takrat, ko bi lahko kaj storila, sploh ni ukrepala. Saj si gotovo že prebral, koliko časa je trajalo, preden je otroka sploh začela obravnavati. Gre torej za malomarnost, pozneje pa še za aroganco in popolno nekritičnost do svojega ravnanja.

edvard kardelj
26.12.2009, 13:50
Kaničeva je brez dvoma strokovnjakinja na svojem področju. Kar pa ne pomeni, da ne dela napak. In v primeru Bora jo je verjetno storila - vsaj po zatrjevanjih laikov. Kar smo torej mi (javnost), razni odvetniki itd... Stroka pa pravi drugače in komu torej verjet? Kar se pa tiče ravnanja zbornice, je pa itak jasno, vendar je to že druga zgodba.

A je šla k Borovi mami in rekla oprosti, nisem (vedela,znala, zmogla)?
A je rekla možu naj v njenem primeru "zamrzne" funkcijo v zdravniški zbornici?
Lahko, da je po tvojem strokovnjakinja, človekinja že ni.

Cool it down, Dalmatinec.

nattka
26.12.2009, 20:19

ko se ljudje začnejo igrati bogove ... so napake neizbežne ...

starši bi smrt otroka bistveno lažje sprejeli, če bi bili deležni bodrilnih besed osebja ... če ne bi trepetali za njegovo življenje, medtem ko je "nedvomna strokovnjakinja" spala ... če bi se zdravnica večkrat prikazala ... če bi videli in vedeli da ji ni vseeno ... če bi jih poslušala, saj so vedeli, kaj je z njim narobe ...

tako pa so bili degradirani kot ljubeči starši v v tistih hudih urah ... in vzeto jim je vse dostojanstvo trpečih žalujočih staršev zdaj ...

in v tej točki ... je popolnoma nepomembno kolikšna strokovnjakinja je dotična zdravnica ... malo manj strokoven zdravnik z bistveno večjo zavestjo "moram rešiti otroka" ... bi v tisti noči naredil mnogo več ...

Dalmatinec
26.12.2009, 20:59
Lepo sem napisal, da imam o ravnanju zdravniške zbornice (in tudi dr. Kaničeve) drugačno mnenje. Moj post se je nanašal bolj na samo strokovnost omenjene zdravnice, katere ji pa vseeno ne bi oporekal. Ergo, eno je strokovnost, drugo pa humanost in etika, kakršno je 'pokazala' po tem tragičnem dogodku!

yamamoto
26.12.2009, 21:13
Gospej zdravnici se je zgodilo tisto, k čemur so nagnjeni vsi nedvomni strokovnjaki. Nerodno ji je bilo pokazati, da nečesa ne zna in zato ni prosila za nasvet. :nonono:
Tudi vsa dosedanja kalvarija družine Nekrep, je posledica skrbi, da ne bi kakšni zdravniški veličini padla krona z glave. :(
O zdravniški zbornici, njeni kraljici in njeni stekleni palači pa na drugem mestu v kratkem. :mad: