Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : robotski sesalnik

nadgob
15.12.2009, 17:49
Gledal sem robotski sesalnik irobot ROOMBA 555.
Kakšo je vaše mnenje o robotskih sesalnikih, predvsem me zanima ali je to samo igračka, ki se sama vozi po stanovanju, ali tudi kaj posesa.
Ker trgovci seveda svojo "robo" hvalijo, bi mi priporočila predvsem uporabnikov robotskih sesalcev prišla zelo prav.

Babi2
15.12.2009, 20:43
Rombo imajo sorodniki, ki imajo v stanovanju tudi dva psa in kurijo kamin. Z rombo so zelo zadovoljni, saj dejansko dobro posesa vse, od drobtin do pasjih dlak in ostalega prahu in drobnih smeti. Priporočajo pa nakup tiste malo dražje, ki se sama vrača na mesto polnenja in jo lahko sprogramiraš za vklop vsak dan ob različnem času. Cenejše moraš vklapljati ročno in jih potem, ko je akumulatorska baterija prazna, sam odnašati na polnenje.

nadgob
16.12.2009, 17:17
sem bral na forumu, da ima sesalec probleme na črno beli kombinaciji, kjer noče delovati, saj zazna eno izmed barv kot globino in se vstraši, da bo padel.
Kako pa izgleda zadeva na beli keramiki z sivo črnimi fugami....
upam, da ima še kdo sesalec, da ga malo opiše in napiše svoje mnenje...

spartan
16.12.2009, 21:55
Gledal sem robotski sesalnik irobot ROOMBA 555.
Kakšo je vaše mnenje o robotskih sesalnikih, predvsem me zanima ali je to samo igračka, ki se sama vozi po stanovanju, ali tudi kaj posesa.
Ker trgovci seveda svojo "robo" hvalijo, bi mi priporočila predvsem uporabnikov robotskih sesalcev prišla zelo prav.

kolk pa stane to:shy:

Aldebaran
16.12.2009, 22:04
tukile (http://www.mimovrste.com/search?category_id=24&q=roomba&s.x=0&s.y=0&s=submit) so od cenejšega do najdražjega:)

Vsemogočni
17.12.2009, 11:05
Če že misliš kupiti robotski sesalnik ti svetujem (pač moje mišlenje), kupi precej cenejšega in dobrega. Zdaj ga imam doma 1 teden in zadeva zaenkrat deluje v redu. Kupil sem pa CleanMate QQ-2L

Ima možnost programiranja (daljinec), nastavitev časa sesanja, ima več vzorcev sesanja - 5, ima ultravijolično lučko za uničevanje bakterij, zaščito proti padcu po stopnich, zleze čez 1c visoko oviro, uporabiš lahko trde dišave itd., sam najde polnilno postajo in se napolni, itd.
Cena: 250 EUR in pripeljejo ti ga brezplačno na dom.

Zakaj sem se odločil zanj. Ker se je vedno po sesanju pojavljalo v prostorih še nekaj muckov, kmalu tudi ostali delci smeti itd. Mi je pa všeč, ko gremo vsi od doma, vklopimo sesalnik in ko pridemo domov je posesano, baterija napolnjena in ni potrebno poslušati ropotanja. Glas med sesanjem ni tako hrupen, pa vendar kar dobro slišen. Ko gledam cene rambov, cenejšega izpod 329 EUR ne dobiš.
Seveda ne prenese pa preprog iz pliša ali dolgih resic. Poleg dobiš 2 zračna filtra, priložena je tudi krtačka za čiščenje zračnega filtra.
Skratka zaenkrat kar pozitivno.

V glavnem posesa kvalitetno, mogoče, kake nitke v preprogi ali podobne ne ravno najboljše, kar se tiče pa trdega podna pa zelo dobro. Tudi pod posteljo in pod omaro se spravi delat.

In kar je glavno servis je zagotovljen, rezervne dele imajo na zalogi (po trditvi prodajalca). Garancija je 1 leto od nakupa.

Seveda stari sesalnik čaka na starem mestu in bo tam tudi ostal.

nadgob
17.12.2009, 12:12
Sem gledal tudi ta sesalec in ga malo primerjal z roombo.
Glede na moja opažanja ( sesalca sem samo gledal in jih preizkusil v trgovini ) dajem rahlo prednost roombi, predvsem zaradi zunajega izgleda in trdnosti plastike, možnost programiraja za sedem dni , sistem dveh krtač...), dvoletna garancija...
Če bi bili prodajalci roombe vsaj pol toliko ažurni in dobri kot je zastopnik za Clean Mate ( ki sem ga poklical in ga moram samo pohvaliti - pripeljejo, pokažejo, razložijo...) bi sesalec že imel doma....
Ali sesalec vedno najde svojo bazo ?,

Vsemogočni
18.12.2009, 20:42
Zaenkrat je bila baterija vedno polna, ko je kdo prišel domov. Veliko sreče in zadovoljstva, pa kupil katerega koli, oziroma tistega, ki tebi bolj odgovarja.

nadgob
24.12.2009, 07:18
odločitev je padla, doma se polni roomba 555. Prvo polnjenje priporočajo 16 ur...

Vsemogočni
24.12.2009, 10:00
Čestitam, naj vam dobro služi!

spartan
11.01.2010, 22:58
tukile (http://www.mimovrste.com/search?category_id=24&q=roomba&s.x=0&s.y=0&s=submit) so od cenejšega do najdražjega:)

:čudo:

AJAJA
25.03.2010, 12:44
ja prijazni so vsi, ko prodajajo.

Definitivno Roomba!!!!!!!!!!!!

Izkušnje imam z obema in se Cleanmate ne more primerjati ne v hitrosti, trdnosti plastike..v ničemer...rekorder je le v okvarah!

chilli
30.11.2011, 11:08
Živjo! Mene pa zanima, če je že kdo preizkusil eRoobot-a?

Na tej strani je zelo ugodna ponudba za 249,90€, zato me zanima, če ima kdo že kakšne izkušnje?

Hvala, pozdravček! :)

Vsemogočni
01.12.2011, 23:25
ja prijazni so vsi, ko prodajajo.

Definitivno Roomba!!!!!!!!!!!!

Izkušnje imam z obema in se Cleanmate ne more primerjati ne v hitrosti, trdnosti plastike..v ničemer...rekorder je le v okvarah!

Čisto se ne strinjam s tvojim zapisom. To je tako, kot pri vsaki aparaturi. Ena dela dalj časa brez okvar, druga se kmalu pokvari in naredi kup jeze lastniku.
Sam sem kupil CleanMate QQ-2L že 29.12.2009, pa se mi še nikoli ni pokvaril. Res je postal malo glasnejši, vendar to me ne moti, ker ga spustim po stanovanju, ko sam odidem od doma. Se ne zlažem, poženem ga vsak teden, je prva baterija in lahko na obe roki preštejem, ko se ni priklopil v ponilno bazo.
Je pa res, kar je verjetno tudi z rombo, da je kote običajno potrebno posesati z navadnim sesalcem, razen, če kdo noče videti praha.
Zakaj sem kupil CleanMate in ne Roomba? Enostavno zato, ker nisem bil in ne bom pripravljen vložiti toliko sredstev v sesalec, kot stane Roomba.
Res pa je CleanMate manj kompakten in iz povprečne plastike, ampak ni ga za metati po tleh, ampak se vozi po tleh.
Vsekakor pa dopuščam vsakemu svoj pogled in svoje prepričanje, to, je le diskusja.

Sunbeam
07.04.2012, 21:49
kaj pa Sencor? http://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd_1687_jo1020135719_akcija__sencor_robotski_vaku umski_sesalnik_z

Poceni je...

Sunbeam
04.05.2012, 11:17
Sem naročil, dobim kmalu in kaj več napišem.

Sunbeam
30.05.2012, 09:42
Okey imam ta Sencor. Izgleda solidno, zraven je radijski daljinec z LCD zaslonom preko katerega se lahko nastavlja funkcije sesalca. Čisti solidno, seveda ni primerljivo z učinkom klasičnega sesalca. Še najboljše se znajde, če mu prepustim naenkrat največ dve sobi in pred tem umaknem razne moteče predmete, kot so copati, kabli ipd ker se zna v njih zaplesti. Drugače pa kupujem še enega ker mi tale Sencor ne zmore niti slučajno čistiti celega stanovanja. Tokrat razmišljam o Roombi in tale model 521 je za 280 EUR še pogojno dostopen. Itak bi ga pol plačali starši. Ne vem pa ali je ta model Roombe že krepek napredek v kakovosti glede na Sencor. http://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd_1687_rg5060155405629_akcija__irobot_sesalnik_r obot_roomba_521

Vsemogočni
30.05.2012, 21:00
Kot sem že napisal, poleg se obvezno potrebuje navaden sesalnik. Saj s temi po tleh kotalečimi diski, ne moreš posesati ne pajčevin, ne praha na malo višjih delih, kjer še ni potrebno uporabiti krpe, niti vsega prahu, če delaš kaj takega, da proizvedeš malce več prahu. Torej, sam sem pač tega mišlenja, ne se zalagati le z diski! Prah in ostalo ni samo na tleh. Je pa super pripomoček, ki je na žalost, kot sama aparatura, premalo uporaben.