Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Bo šel sploh Balkan kdaj gor???

clovek
20.02.2010, 18:09
Imes sem pač veliko smolo, da sem vložil v KD balkan, ko je rasel en mesec, potem pa je katastrofalno padel,... V treh letih sem zgubil enih 60 %. Nakupil sem ko ne bila VEP cca 8,5, zdaj pa je enih 2,5,.... Ima kdo kak nasvet-ali naj preložim tisto kar imam v drug sklad, ali upam da bo spet kdaj šlo kej gor, najbolje spet na VEP 8,00,....

PowRider
02.03.2010, 16:58
Imes sem pač veliko smolo, da sem vložil v KD balkan, ko je rasel en mesec, potem pa je katastrofalno padel,... V treh letih sem zgubil enih 60 %. Nakupil sem ko ne bila VEP cca 8,5, zdaj pa je enih 2,5,.... Ima kdo kak nasvet-ali naj preložim tisto kar imam v drug sklad, ali upam da bo spet kdaj šlo kej gor, najbolje spet na VEP 8,00,....

Naložbe v "Balkanske sklade" naj predstavljajo do 10% portfelja, pa še to le pri mlajših vlagateljih. Za starejše vlagatelje omenjena naložba ni primerna...

Konkretno pa lahko rečem le, če ne moreš spati z omenjeno naložbo zakaj jo še imaš?

ARMEDhodzic
04.03.2010, 18:46
Konkretno pa lahko rečem le, če ne moreš spati z omenjeno naložbo zakaj jo še imaš?

Zato, ker si bo sicer koleno odgriznil, kajti takoj, ko bo vse prodal bo Balkan začel rast.

:evil:

clovek
07.03.2010, 19:47
Sej to-če zacne rast , bom sam sebe požrl, ker sem vse prodal,....
Pa še, prva tri leta gre kr neki denarja za njihove stroške itd, tak da malo dobim ven. Če vzamem ven pred tremi leti, ne dobim nič, in moram počakati na julij, ko bo minilo 3 leta. Potem bom gotovo vse vzel ven - oz. 90 % predujma (brez davka), nato pa še ostalih 10 % z 6,5 % obrestmi, tak da bom naprej na banki šparal....

Kar se tiče enkratnega vložka, pa mam od 1000 €, enih bogih 300 €,.... Sramota,....

Dobro je sam to, da če slučajno umrem, da imajo moji nekaj dnarja. Sam sem itk premlad. Bom rajši sklenil življensko zavarovanje ko bom mel enih 60 let, pa če crknem pri sedemtesetih, bo lepa vsota za moje mulce.

PowRider
08.03.2010, 15:26
Sej to-če zacne rast , bom sam sebe požrl, ker sem vse prodal,....
Pa še, prva tri leta gre kr neki denarja za njihove stroške itd, tak da malo dobim ven. Če vzamem ven pred tremi leti, ne dobim nič, in moram počakati na julij, ko bo minilo 3 leta. Potem bom gotovo vse vzel ven - oz. 90 % predujma (brez davka), nato pa še ostalih 10 % z 6,5 % obrestmi, tak da bom naprej na banki šparal....

Kar se tiče enkratnega vložka, pa mam od 1000 €, enih bogih 300 €,.... Sramota,....

Dobro je sam to, da če slučajno umrem, da imajo moji nekaj dnarja. Sam sem itk premlad. Bom rajši sklenil življensko zavarovanje ko bom mel enih 60 let, pa če crknem pri sedemtesetih, bo lepa vsota za moje mulce.

Čakaj malo. O kakšni obliki varčevanja pa ti govoriš? Stroški vzajemni skaladov niso omejeni na leta varčevanja. Ob pristopu k vzajemnemu skladu plačaš vstopno provizijo, ki običajno znaša do 3 %. Obračunava pa se še letna upravljalska provizija, ki se obračuna na dnevni ravni (za delež omenjene provizije se na dnevni ravni zniža dnevna donosnost sklada.....pri večini skladov to znese prebližno 2%/250 na dan...

Kakšne stroške so pa tebi naprtili?