Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Pomoč pri nakupu stacionarnega telefona

l-13
24.02.2010, 08:27
Ker me Siol pri telefoniji ponovno razveseljuje s tremi zvezdicami na koncu prikazanih tel. številk na servisnih straneh in nič ne kaže na bolje, me zanima, če je možno pri nas nabaviti (brezžični) stacionarni telefon, ki bi shranil tudi zadnjih nekaj številk pri opravljenih pogovorih, kadar je nekdo klical mene in ne samo npr. klicanih in zgrešenih številk. "Po novem" ne morem poklicati nazaj nekoga, ki me je klical (razen če si njegovo št. zapišem medtem, ko zvoni oz. če mi jo pove med pogovorom). Problem nastane tudi, če me kdo kliče in v trenutku, ko prevzamem klic, klicatelj ravno odloži - takrat telefon (Gigaset A140)ne zabeleži zgrešenega klica in nikakor ne morem poklicati nazaj.

Mi lahko kdo priporoči brezžični stacionarni aparat, ki shranjuje številke kot mobilnik - klicani, zgrešeni in prejeti klici. Kakšen predlog?

MIKO
24.02.2010, 09:44
Ker me Siol pri telefoniji ponovno razveseljuje s tremi zvezdicami na koncu prikazanih tel. številk na servisnih straneh in nič ne kaže na bolje, me zanima, če je možno pri nas nabaviti (brezžični) stacionarni telefon, ki bi shranil tudi zadnjih nekaj številk pri opravljenih pogovorih, kadar je nekdo klical mene in ne samo npr. klicanih in zgrešenih številk. "Po novem" ne morem poklicati nazaj nekoga, ki me je klical (razen če si njegovo št. zapišem medtem, ko zvoni oz. če mi jo pove med pogovorom). Problem nastane tudi, če me kdo kliče in v trenutku, ko prevzamem klic, klicatelj ravno odloži - takrat telefon (Gigaset A140)ne zabeleži zgrešenega klica in nikakor ne morem poklicati nazaj.

Mi lahko kdo priporoči brezžični stacionarni aparat, ki shranjuje številke kot mobilnik - klicani, zgrešeni in prejeti klici. Kakšen predlog?

Jaooo, vsi malo boljši to podpirajo. Tam od 30 € naprej

l-13
24.02.2010, 20:46
Ni čisto tako - res je, da PIK funkcijo imajo praktično vsi, številk pa ne shranjujejo! Zaenkrat sem našel to, kar iščem, samo pri Gigasetu VoIP. No ja, edino pri teh piše, da imajo PIK s seznamom klicev. http://etrgovina.mobitel.si/katalog/ip-telefoni/494

Deflektor
25.02.2010, 08:47
Sami problemi s temi xxx na koncu seznama klicev.

madmitch
25.02.2010, 08:54
Ni čisto tako - res je, da PIK funkcijo imajo praktično vsi, številk pa ne shranjujejo! Zaenkrat sem našel to, kar iščem, samo pri Gigasetu VoIP. No ja, edino pri teh piše, da imajo PIK s seznamom klicev. http://etrgovina.mobitel.si/katalog/ip-telefoni/494

Poglej take, ki jih lahko na PC priklopiš.

MIKO
25.02.2010, 12:01
KLIK (http://www.bigbang.si/telekomunikacije/telefonija/brezzicni-stacionarni-telefoni/430866-panasonic-kx-tg7301fxs-brez-tel)

ta sigurno ima. Imam nekaj podobnega kot je tole pa ima, torej tale tudi mora imeti.

Irina
25.02.2010, 18:37
@ I-13...imam prenosni Panasonic.....nič posebnega, kupljen v Telekomovi trgovini. Shrani 50 pozivov; s številko, datumom in uro klica.
Zalo zmogljiva baterija; neprekinjeno lahko govoriš tudi več kakor tri ure in še ni prazna.

Tukaj je eden iz te serije:
Panasonic KX-TG1100FXT - črn
Panasonic KX-TG1100 vključuje slušalko in bazno enoto. Ima spomin za 50 številk. Omogoča PIK- prikaz identifikacije klica.
vaša cena 31,30 €

Opis
slovenski meni
PIK-prikaz identifikacije klica*
izpis zadnjih 50 imen in številk
pregleden zaslon
preprosta uporaba (meni, navigacijska tipka)
telefonski imenik za 50 imen in številk
funkcija za ponovno klicanje (do 10 številk)
izbira melodij zvonjenja (20 prednastavljenih melodij)
hitro klicanje 9 številk
možnost stenske namestitve
baterija za polnjenje Ni-MH

cveto
26.02.2010, 17:41
Tole s temi XXX je pa res, ena I B E R !!!! bedarija.
Pa kaj kogarkoli moti če jaz na svojem računalniku spremljam kdo je klical in koga sem klical.
Potem je pa res vseeno če še prvih številk ne vidim.
Če pa želim klicati zgrešeno številko pa naj igram loterijo ?

WooWoo
26.02.2010, 17:57
Tak je zakon.

Zadnje klice lahko na telefonu samem pogledaš.

Tako so meni razlozil.

lp

cveto
26.02.2010, 18:10
Ko bi se le vedno držali zakonov.
Ko bi le kdaj napisali zakon ki bi kaj veljal za majhnega človeka ...
Kot sem že napisal IBER bedarija !!!!
Saj vem da smo zašli iz teme,a mislim da to marsikoga jezi.

Deflektor
26.02.2010, 18:59
Tako je, ko so v pisarnah uradniki, ki jim je dolgčas, včasih morajo storiti tudi kakšno bedarijo, da se ve, da še obstajajo in imajo razlog da so v službi. Četudi je zakon le na škodo uporabnikov in kvečjemu ponuja večje možnosti za telefonsko nadlegovanje. Druge koristi od njega ni.

bosoturk
06.03.2010, 13:47
a potem so tile telefoni ki so tukaj omenjeni (posebej se zanimam za Panasonic KX-TG1100) primerni za telefonijo pri Siolu Trio? Ker kamor pridem v trgovino, mi noben od prodajalcev ne zna povedat konkretnega odgovora. Nočem pa kupiti telefona in na koncu ugotoviti, da le-ta ne dela

080 Tehnična pomoč
07.03.2010, 15:07
Za SiOL telefonijo je primernih večina analognih telefonov. Telefon mora imeti funkcijo za tonsko izbiranje. PIK (prikaz številke) je avtomatsko vklopljen na strežniku za vse uporabnike.
Pri nekaterih Panasonic-ih in Siemensih so bile težave s prikazom številke.