Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Nečlovečnost ter nezakonitost ptujskega centra za socialno delo.

Citymamba
01.04.2010, 08:45
Ptujski center za socialno delo (CSD) je neki družini iz obrobja mesta z odločbo za 18 mesecev ukinil možnost prejemanja izredne denarne socialne pomoči. Razlog? 1 (EN) dan so zamudili 15 dnevni rok za predložitev dokazil o namenski porabi ene izmed že odobrenih in izplačanih pomoči. Čeprav so center vedno in pravočasno obveščali o vseh dosedanjih izrednih prejemkih. Le v enem primeru se jim je očitno zalomilo. In rok zamudili celih 24 ur. Strašno, nedopustno in oh ter sploh strašno kršenje zakona. Da bo vse skupaj še smešneje so s tem povezane negativne odločbe (kar več njih naenkrat) za nazaj izdali s kar 4 in celo več mesečno zamudo. Zakon o splošnem upravnem postopku CSD-je sicer zavezuje, da so na vsako vloge dolžni odgovoriti najkasneje v dveh mesecih. Na dopise pa v 15-ih dneh. Ne predpisuje pa sankcij za posameznika, ali organ, ki ga krši. Si sedaj predstavljate kako se ta družina počuti? Že ob misli, da si ne bo mogla kupiti kurjave za sledečo zimo? Ali pa poplačati dolgove, ki so nastali zaradi nizkih socialnih prejemkov? Resnično ogabno in nedopustno. Je pa Ptuj očitno postal pravo leglo socialne sramote in projekcija ter poligon socilane doktrine trenutno vladajoče nomenklature. Pritisni, vzemi in šikaniraj tam kjer se ti revež ne more upreti. Saj nima za odvetnika. Čestitam gospodoma Pahorju ter Svetliku. Res sta mogočna in neponovljiva vladarja. Morda postaneta celo evropska politika leta? Nikoli se ne ve. Splača se potruditi. Kot argument za nagrado oz. naziv pa bi predlagatelji lahko navedli državno plačevanje elektrike, ogrevanja ter vode znameniti družini Srojan. Kar ji mimogrede plačujeta kar dve mnistrstvi, ki nit slučajno nimata nič s socialo. Torej je naša država več kot socialna. Mogoče bi pa morali socialno ogroženi svoje vloge v bodoče pošiljati kar na na ministrstvi za obrambo ter gospodarstvo oz. energetiko?

edvard kardelj
01.04.2010, 10:03
Ni problem v CSD Ptuj.Zadeva je tako nastavljena.Zgodilo se mi je, da sem tudi jaz z zamudo dostavil potrdila o porabi pomoči.Vmes smo preživeli zimo brez kurjave, ženino nosečnost, rojstvo petega otroka, zdaj pa čakamo, da mine še par mesecev od 18.
A ja, vmes je prišla še recesija (Mura, Gorenje, ipd., skratka obdobje delitve pomoči z lopato levo in desno), sedaj pa mi DURS rubi bajto zaradi neplačanih prispevkov (sem sp).Nekega dne se mi bo strgalo, verjetno, ko bo prišlo do prisilne izselitve.
PS: V sobotnem Dnevniku je članek z naslovom Zapravili 8000EUR, letel nihče.
Vlada je rezervirala avionske karte za kajvemkam, vmes so pogruntali, da je potovanje brez potrebe, edino kart niso stornirali...približno toliko znaša moj dolg...

Citymamba
01.04.2010, 13:12
Se strinjam s tvojo ironično pripombo. Je pa očitno da ta tematika tudi tukaj nikogar ne zanima prav preveč. Za večino je očitno važneje, da so "naši" na oblasti.

Andreea
01.04.2010, 16:05
a, jbga. tko je, red je red.
če zamudiš samo za minuto čez polnoč z oddajo prijav (in podobnih zadev) ravno tako nisi sprejet na faks, v študentski dom, odvzamejo ti registrske tablice in tako dalje in tako naprej. že zamujaš po samo 24 ur v službo, se tudi dobro ne konča.

če nenazadnje janez zamudi za eno uro in francelj za dva dni, potem lahko tudi jaz za kak mesec, in zakaj jaz ne, če lahko drugi?!? kje se to potem konča?

torej... če ti je hudo in rabiš uslugo ali pomoč, potem se boš pač pobrigal, do kdaj se je treba za to potegovati. če te rok ne zanima, ti najbrž že ni tako hudo :dontknow: mogoče se sliši brezsrčno, ampak če se tega ne drži, si lahko vsak privošči, kar (in kadar) si hoče.

saj ni CSD kriv, da slabo vidiš na koledar. nezakonitost?? i don't think so...
mogoče se bo za pomoč našla kakšna druga rešitev...

edvard kardelj
01.04.2010, 18:08
če zamudiš samo za minuto čez polnoč z oddajo prijav (in podobnih zadev) ravno tako nisi sprejet na faks, v študentski dom, odvzamejo ti registrske tablice in tako dalje in tako naprej. že zamujaš po samo 24 ur v službo, se tudi dobro ne konča.

če nenazadnje janez zamudi za eno uro in francelj za dva dni, potem lahko tudi jaz za kak mesec, in zakaj jaz ne, če lahko drugi?!? kje se to potem konča?

torej... če ti je hudo in rabiš uslugo ali pomoč, potem se boš pač pobrigal, do kdaj se je treba za to potegovati. če te rok ne zanima, ti najbrž že ni tako hudo :dontknow: mogoče se sliši brezsrčno, ampak če se tega ne drži, si lahko vsak privošči, kar (in kadar) si hoče.

@Andreea: je.bi.se s tvojim modrovanjem!!!
Za pomoč sem CSD zaprosil 10/2008, ker je zaškripalo podjetju, ki je bilo naročnik mojih storitev.Takrat nihče ni mislil na krizo.Čez pol leta neuspešnega iskanja dela sem šel na CSD, kjer so mi povedali isto kot ti.Od.je.bi...

Andreea
01.04.2010, 19:01
@Andreea: je.bi.se s tvojim modrovanjem!!!
Za pomoč sem CSD zaprosil 10/2008, ker je zaškripalo podjetju, ki je bilo naročnik mojih storitev.Takrat nihče ni mislil na krizo.Čez pol leta neuspešnega iskanja dela sem šel na CSD, kjer so mi povedali isto kot ti.Od.je.bi...

s takim izrazoslovjem in odnosom si drugega tudi ne zaslužiš... :tongue:

mi je žal za vse, ki nimajo dela ali še huje, celo s poštenim delom ne morejo preživet s tistima dvema evroma (če jih sploh dobijo nakazane). ampak veš kaj? nisi edini! veliko je ljudi, ki so bili v (verjetno) slabši situaciji že takrat ko "nihče ni mislil na krizo". in so vložili prošnje za pomoč pred tabo. in do časa. in jim potemtakem tudi pomoč pripada pred tabo.

tako pač je. in tak sistem je najbrž na nekaterih področjih (za nekatere žal) bolj pravičen, kot tak, kjer bi vsak uletel kadar bi se mu zdelo. mogoče se težave ne držijo rokov, toda tudi sredstva za pomoč so omejena.

ni ga sistema, ki bi bil pravičen za vse! in najbrž si nihče s srcem ne želi biti na mestu tistega, ki bo določal, kdo dobi pomoč in kdo je ne...

Citymamba
01.04.2010, 19:31

A ti to meni razlagaš, ali odgovarjaš na temo? Saj nisem jaz poslal vlogo. Še manj pa sem socialni podpiranec. Havla bogu. Temo sem odprl, ker je ta država očitno daleč od socialne, pravne in pravične. Državlajni so podvrženi strogim sankcijam, če česa ne postore pravočasno. Tudi taki, ki so pomoči najbolj potrebni. Državni organi oz. njihovi predstavniki pa lahko kršijo zakon. Še več. Sami sebi so spisali take zakone, da ne odgovarjajo za kršitve. V tem je problem. Če je tebi to cool ..... ? Nah ja. Vsak ima svoje veselje.

Vsemogočni
01.04.2010, 22:37
Na žalost ima Andreea prav. Vsak ve točno kdaj mora kaj oddati, če želi nekaj dobiti. Če ne more, še vedno obstaja neka pot po kateri sporočiš, da ne moreš, zakaj ne moreš in kdaj boš lahko uredil kar moraš. Marsikje se da s pogovori odpraviti kako težavo, vendar ne z upitjem, grožnjami itd., ampak na normalen način. Seveda pa ne povsod, kajti ljudje so različni, enako njihov karakter in prav zato se je potrebno potruditi za sebe.

Neazinteresiranost pomeni pri birokratih dodaten problem, kjer jemljejo vse enako, če se ne potrudiš malce bolj, ko je potrebno. Ne morejo pa vsakega spraševati, ali nima možnosti poslati dokumente itd., ali je bolan, ali je še živ itd. Če ni interesa s strani ljudi, je s strani birokracije še manj, kajti marsikdo, ki deli pomoč na tak ali drugač način, se niti ne zaveda kako je lahko ob pomanjkanju nekdo ogrožen, ampak samo opravlja svojo službeno birokratsko dolžnost.

In če želi pomagati mimo zakonov, pa pride inšpekcija, bo zaradi svoje dobrote nastal še en problem več - brezposelen ali dolga leta tožarjenja in dokazovanja, da je bil ob pravem času najprej človek, potem birokrat. In drugih ljudi, za katere se je vlekel, to sploh ne zanima. Zato se resnično danes, lepo ali grdo, ne izplača izpostavljati za nikogar. Je pa birokratska in zakonska, velikokrat neživljenjska, v glavnem pisana od ljudi, ki imajo polne riti vsega in ne morejo na noben način zastopiti nekoga, ki se iz meseca v mesec prebija s kakršno koli podporo.

Tudi sam nisem enkrat mogel plačati položnice, sem sporočil firmi, da pač nimam denarja in sporočil datum kdaj bom poravnal. Ko sem dobil denar sem najprej poravnal dolg in verjeli ali ne, niti zamudne obresti mi ni bilo potrebno plačati.

Mora pač vsak pri sebi razčistiti kaj želi, kaj potrebuje in, da mu nihče ne bo ustregel, če se sam ne bo pobrigal za svoje dobro. In pri tem ne kazati na druge, vsak naj najprej razčisti pri sebi, druge pa naj pusti pri miru. Najlažje je kazati na druge in jim delati krivice, zaradi lastne nezainteresiranosti.

Mogoče sem že kdaj napisal, ampak ne škodi, če ponovim. Pri nas v podjetju smo imeli šefico. Kadar smo ga "usr,ali" in je šefica vsa besna in rdeča v obraz kot purman priletela v oddelek, se je za najmanj 5 minut zaprla v svojo pisarno. Potem je "grešnika" poklicala na zagovor in čisto umirjeno rekla: Pogovorila se bova o zadevi, veš zakaj se gre, vendar preden odgovoriš, preštej do 100 ali 500 nato pa želim slišati od tebe kaj in kako je bilo. Pa smo se vedno dobro zastopili!

edvard kardelj
02.04.2010, 08:05
s takim izrazoslovjem in odnosom si drugega tudi ne zaslužiš... :tongue:

mi je žal za vse, ki nimajo dela ali še huje, celo s poštenim delom ne morejo preživet s tistima dvema evroma (če jih sploh dobijo nakazane). ampak veš kaj? nisi edini! veliko je ljudi, ki so bili v (verjetno) slabši situaciji že takrat ko "nihče ni mislil na krizo". in so vložili prošnje za pomoč pred tabo. in do časa. in jim potemtakem tudi pomoč pripada pred tabo.

tako pač je. in tak sistem je najbrž na nekaterih področjih (za nekatere žal) bolj pravičen, kot tak, kjer bi vsak uletel kadar bi se mu zdelo. mogoče se težave ne držijo rokov, toda tudi sredstva za pomoč so omejena.

ni ga sistema, ki bi bil pravičen za vse! in najbrž si nihče s srcem ne želi biti na mestu tistega, ki bo določal, kdo dobi pomoč in kdo je ne...

S polno ritjo ni težko s*rati...

Citymamba
02.04.2010, 08:58
Sam osebno nisem seznanjen s podrobnostmi problema. Vem zgolj to, da so zamudili rok za 24 ur. Mogoče pa so se zmotili pri seštevku datumov? Ne vem. Ker jih ne poznam. Pa tudi sicer se mi zdi 15 dnevni rok za pošiljanje nekih dokazil popolna traparija. Zakaj pa ni enomesečni? Kaj pa če denar porabijo denimo za nakup premoga in morajo na dostavo počakati 16 dni? Mislim da gre zgolj in samo za birokratsko izživljanje. Da bi država privarčevala pri osmoljencih. Slišal sem namreč, da v primeru, ko denarja ne morejo porabiti v 15. dneh, lahko to sporoče centru in se dogovore za podaljšanje. Kar je sicer lepo. A zopet nezakonito, saj je 15 dni zakonsko določenih pa pika. Skladno s tem sem bil tudi sam vzpodbujen k pisanju. Ne da bi kogar koli zagovarjal. Poleg vsega pa so revežem odtegnili možnost za dodatna sredstva. Kar debelih 18 mesecev. Toliko včasih ne dobiš, če povoziš pešca do smrti. Birokat pa kljub kršitvi zakona ne bo sankcioniran. Čeprav je rok za pošiljanje odločb zamudil debele tri oz. 4 mesece. Se ti zdi to prav?

Andreea
02.04.2010, 15:59
city & kardelj... simpl je. rok je določen in je tak kot je. tu nimaš kaj. če bi bil rok 16 dni namesto 15, bi se tudi kdo našel, ki bi zamudil za 24 ur. lahko se ga samo držiš, če so ti rezultati pomembni, sicer pa pač ne.

to, da si tisti na višjem položaju lahko privoščijo več, pa tako ali tako velja od vedno in kdor tega noče razumet, si samo otežuje življanje. če si pa "navaden janez", se je pa treba takih stvari držat. ker je sako ena izmed "grdih grdih nepoštenih stvari".

toda, to da se drugi ne držijo pravil, ti ne daje ne moralne ne zakonske pravice, da se jih tudi ti ne - in se boš pač sprijaznil s posledicami.

se pa strinjam z naslednjim:
Če ne more, še vedno obstaja neka pot po kateri sporočiš, da ne moreš, zakaj ne moreš in kdaj boš lahko uredil kar moraš. Marsikje se da s pogovori odpraviti kako težavo, vendar ne z upitjem, grožnjami itd., ampak na normalen način. Seveda pa ne povsod...
e. kardelj, kakršen koli že je tvoj status - bi se lahko zamislil, nad svojim odnosom. psovanje raznih ljudi, ki bi ti mogoče celo lahko pomagali rešiti kak problem, zagotovo ne bo vplivalo pozitivno. prej nasprotno. problem, ki ga imaš, ti nekako ne daje pravice žaliti ljudi in nenazadnje - zakaj bi bilo nekomu, ki ga ponižuješ, sploh v interesu, da ti pomaga? ker si "bogi"? zakaj bi bilo socialcu v interesu, da kaj naredi zate, če ga nadereš še preden se predstaviš?

edvard kardelj
03.04.2010, 09:21
e. kardelj, kakršen koli že je tvoj status - bi se lahko zamislil, nad svojim odnosom. psovanje raznih ljudi, ki bi ti mogoče celo lahko pomagali rešiti kak problem, zagotovo ne bo vplivalo pozitivno. prej nasprotno. problem, ki ga imaš, ti nekako ne daje pravice žaliti ljudi in nenazadnje - zakaj bi bilo nekomu, ki ga ponižuješ, sploh v interesu, da ti pomaga? ker si "bogi"? zakaj bi bilo socialcu v interesu, da kaj naredi zate, če ga nadereš še preden se predstaviš?

Ne nakladaj.Niti mojega posta nisi v celoti prebral(a).

kartako
03.04.2010, 10:54
city & kardelj... simpl je.
to, da si tisti na višjem položaju lahko privoščijo več, pa tako ali tako velja od vedno in kdor tega noče razumet, si samo otežuje življanje. če si pa "navaden janez", se je pa treba takih stvari držat. ker je sako ena izmed "grdih grdih nepoštenih stvari".

toda, to da se drugi ne držijo pravil, ti ne daje ne moralne ne zakonske pravice, da se jih tudi ti ne - in se boš pač sprijaznil s posledicami.

se pa strinjam z naslednjim:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Seveda za ene je to razumevanje rokov samo po sebi razumljivo.! :clown:Toda tu je govora o družini ki je socialni problem kot izgleda ža dlje in jim najbrž ni nihče povedal: Če zamudite, boste sankcionirani. :rolling:Problem je v socialni službi oz razumevanju socialnega delavca o njegovem delu? :nonono: Če se gre navadnega uslužbenca-birokrata - nima tam kaj početi. Socialni delavec naj bi ti nudil vso pomoč in napotke ki jih ti rabiš, to je bistvo socialne službe-ne samo izpolnjevanje obrazcev. :dontknow:Torej, ker nimaš denarja za odvetnika, da bi prišel do svoje pravice, če se ne spoznaš na računalniške informacije( kar trdim, večina teh družin 100% pojma nima ) si potem ker nimaš pomoči novinarjev-mrhovinarjev, prepuščen ?????? Ker tega ni v široki javnosti, pač lahko določene službe delajo kot hočejo. Od vrha do dna. Dokler ne naletiš na mino, pa nekateri od vas komentatorjev lagodno živijo, ker izpolnjujejo vse do roka. V glavnem nečloveško.

Andreea
03.04.2010, 11:46
okej, pa drugače...
soc. delavec je (pred svojim poklicom) še vedno samo navaden človek.

kaj naj bi po tvojem soc. delavec naredil? pomoč se je razdelila v določenem časovnem obdobju; naj torej pomaga tistim par sto ljudem, ki so izviseli, iz lastnega žepa? zagotovo imaš zastavljen sistem, ki bi deloval veliko bolje...

argument "nihče mi ni povedal" ne zdrži. žal smo se sami dolžni pozanimati, kakšne so naše dolžnosti, ne samo pravice!

edvard kardelj
03.04.2010, 11:51
Napisal sem, da je Sistem tako nastavljen, da ne dopušča izjem, ker "računalnik ne razume...". In popolnoma nič čez kakega socialnega delavca, razen seveda čez tistega, ki je izumil tak način obravnave.

kartako
03.04.2010, 18:45
Kaj mislite ???? Ali bodo gospodje Romi sami hodili oddajat in izpolnjevat obrazce??? Oni najbrž ne zamudijo rokov ? :clown:Gantar: Romi imajo največ težav.:d glavni vprašanji romske skupnosti ostajata legalizacija naselij in izobraževanje. :dGlavni cilji programa so izboljšanje bivalnih razmer, izobrazbene strukture in zdravstvenega varstva Romov, urejanje romskih naselij, povečanje zaposlenosti, ohranjanje in razvijanje romske identitete, kamor sodijo kulturna, informativna in založniška dejavnost, skrb za romski jezik ter dvig ozaveščenosti večinskega prebivalstva o slovenski romski skupnosti, je naštel.:rolling: Ni opravičil za socialne službe.

Vsemogočni
04.04.2010, 13:58
S temi roki je tako, kot je bilo pred časom z oddajo napovedi za dohodnino.

Uslužbenci pošte so morali delati še ponoči zaradi lenih ljudi, ki so pritekli v
trumah zadnji hip na pošto in želeli, da se njihova pošta sprejme še pred
polnočjo, da bi ja imela žig veljavnega datuma. Vendar vsem ni uspelo oddati
pošto in potem so bili krivi na pošti, ker so vedeli da bo naval, pa niso povečali
števila sprejemnih okencev :veryevil:

Takle pač mamo! :2thumbs: :rolling:

Citymamba
04.04.2010, 17:17
okej, pa drugače...
soc. delavec je (pred svojim poklicom) še vedno samo navaden človek.

kaj naj bi po tvojem soc. delavec naredil? pomoč se je razdelila v določenem časovnem obdobju; naj torej pomaga tistim par sto ljudem, ki so izviseli, iz lastnega žepa? zagotovo imaš zastavljen sistem, ki bi deloval veliko bolje...

argument "nihče mi ni povedal" ne zdrži. žal smo se sami dolžni pozanimati, kakšne so naše dolžnosti, ne samo pravice!
Point mojega sporočila je, da je socilani birokrat debeeeelo kršil zakon. Odločbo izdal z dbeleeelo 4 mesečno zamudo. Zato ne odgovarja. Tule pa nekateri pišejo, da bi morala prizadeta družina pač bolje paziti, da ne bo zamudila roka za ceeeelih 24 ur. Toda ona je kaznovana z 18 mesečno "kaznijo". Halooo! A tako si ti predstavljaš pravno in socialno državo?!

Vsemogočni
04.04.2010, 18:25
Ima možnost tožbe zaradi tako pozne po vseh določenih rokih zamujene dobljene odločbe. Ampak kako naj pa toži (če bi bilo sodišče, res sodišče, bi morali tožbo dobiti in ves danar za nazaj), če je že sam prvi zamudil rok?

Naj se pozanima glede tožbe, verjetno rok za odgovor (prejem odločbe) v tako zamujenem roku, ne more biti izgovor na vlagateljovo prošnjo. Mogoče uspe :2thumbs:

Kako se pa obnašajo, ne samo navedeni, je pa vsem jasno, ni nobene razlike med mnogimi plačniki, kot državnimi ali občinskimi organi, enako kot na sodiščih.

Kar je pa zelo žalostno, nihče nima namena narediti red, ampak vsak si iz tega nekaj kupčka.

yamamoto
04.04.2010, 20:54
Očitno se bo treba kar navaditi, da v Sloveniji veljajo dvojna merila: Ena za državno upravo, druga za državljane, ena za politike in njihove prijatelje, druga za rajo, ena za bogate in druga za revne.... :(
Vsaj do nadaljnjega... :veryevil:
Očitno se večini Slovencev bolje godi v dobri diktaturi, kot v slabi demokraciji. :d :clown:

nattka
04.04.2010, 21:37
pa vendarle ne bom tiho ... ljudje moji, kam smo prišli ????

ko berem določene komentarje, me je strah ... ne samo za vaše otroke, ampak že za vas ...

pustiti leto in pol družino brez prihodka zato ... ker so si dovolili zamuditi 24 ur za papir, ki nikomur ne koristi ... ker s socilano pomočjo si pač ne moreš kupiti delnic ... ali odjahati na sanjske počitnice ...

ah ne,ne ... ne bomo se šli takole ... takle kup dr*e*ka, kot so socialno šibki, ki so že itak po defoltu alkoholiki in delomrzneži ... njihovi otroci pa tud ne zaslužijo biti bolje obravnavani ... takile naj vejo za vse večne čase!!!! da se s papirjem ne zamuja!!!!... ker naša država ostro sankcionira take primere netranspaterentne porabe sredstev ...

madonca, kaj se pa gre raja nezaposlena ... CSD ima namreč težavno nalogo biti sam sebi namen ... ha!! ... človečnost?? pomoč?? opora??
pa niso se te babe zato šolale in ne hodijo na seminarje zaradi tega ...

one so tam zato, da budno, z vso gorečnostjo ruske-balkanskega birokrata potegneje iz kupa nerešenih preimerov ... vsake toliko ven obubožalo družino in jo s priporočeno pošto, z vsem dostojanstvom, kar ga premore dolina šentflorjanska ... in ji mirno ukine vsakršno pomoč ...

ker ni pomebno, dragi moji, zakaj pride do zamud ... zamuda je tu!!! in ker zakon nalaga sankcije kršilcem ... je treba ljudem to vzeti ...

a ne dragi moji, ne jemljemo kakim strojanom in njim podobnim ... ne ne ... mi vzamemo takim, ki bodo skromno in posramljeno spustili glave in čakali (kot pravi andreja MOGOČE se bo našla kaka pomoč) ...

medtem pa bodo pozabljeni od države in inštitucij, ki bi jih morale vzeti v bran tiho čakali da mine 1,5 leta ...

kje je zdaj čebanškova, ki pred kamerami skače ristanc ... pa vsi ostali, ki imajo polna usta demodreka, ko kupujejo točke ...

kje so dobri ljudje ...v tej deželi jih je čedalje manj ... pa na forumu tudi ...

prevladuje prepotentna mladina, ki preko svoje riti še ni čutila življenja ... in butnglavi starčki, ki so preždeli na tolstih jim ritih že vse sisteme, pa še vedno glasno otresajo kosmate jim jezike ... kakorkoli že pač zahteva trenutna situacija ... in oboji so najbolj glasni, ko je treba pohoditi malega človeka ...

mene daje žalost ... in gnus ...
več sočutja ljudje namenijo po*ukanim psom, kot lačnim otrokom ...

ma sram naj jih bo !!

Citymamba
05.04.2010, 09:10
Nattka :2thumbs::clapping:!!! Točno tako. Na ministrstvu imam krta. Zato izvem take nečedosti. Tudi mene je sram, da se kaj takega sploh lahko zgodi. Še najsmešneje pa je, da so tej družini odločbe za redno socialno denarno pomoč pošiljali z NAVADNO in ne priporočeno pošto. Negativne odločbe, vabila in drugo, kar jim služi za kritje lastnih zadnjic pa s priporočeno. Kam smo prišli. :nonono: Torej za zaščito birokratskih riti ni škoda poštnine in ni potrebno varčevati pri davkoplačevalskem denarju. Za prejemnike socialnih pomoči pač. Fuj golazen!

edvard kardelj
05.04.2010, 09:17
@nattka: :2thumbs:

Andreea
06.04.2010, 07:35
nattka, se strinajm s tabo glede tega, da se družine ne more pustiti lačne, gole in bose...
in tudi glede svinjarij s strani CSD. krivi za takšne in drugačne nepravilnosti in druge grdobije bi morali odgovarjati in biti sankcionirani. imam tudi sama (zelo) slabe izkušnje z njimi in jih, odkrito povedano ne maram... toda to ti še ne daje pravice, da se tudi sam ne držiš rokov.

zakaj? problem je v tem, da pomoči enostavno ni dovolj za vse, ki so je potrebni.
če bi pomoč dodelil nekomu, ki je zamudil rok, to pomeni, da si jo vzel nekomu, ki je v podobnih ali še večjih težavah in je oddal dokazila v skladu z rokom! je to bolj pravično?

krivda je tu na strani zamudnika - in če je to (med drugim) tudi CSD, mora tudi center odgovarjati. torej, rok je mimo in je enostavno treba najti drugo rešitev.

sicer pa, če sem res lahko malo žleht: sočustvovanje omenjenim ne pomaga kaj dosti. ker jim ne bo plačalo ogrevanja in hrane... jamrat in se strinjat, kako so ubogi, zmore večina. prispevati pa bolj malo, ker gre vsakomur denar težko iz žepa.

Citymamba
06.04.2010, 08:19
Načeloma se strinjam, da so za zamudo krivi tudi sami. Vendar v pravni državi ne sme biti izjem. Torej mora biti sankcionirana tudi odgovorna oseba, ki je na vloge prepozno odgovarjala. 24 urna, ali nekaj mesečna zamude pa je le malce prehuda razlika, da bi jo lahko kar tako spregledali. Če bomo takšno početje tolerirali se nam ne obeta nič dobrega. Sem pa izvedel še nekaj. V obrazložitvah se CSD sklicuje na mesec v katerem je zamuda nastala. Čeprav je naslednji mesec družini odobril novo izredno pomoč, ki so jo prejeli dva meseca po "inkriminirani" zamudi oz. po mesecu, ki ga kot vzrok za odvzem 18 mesečne pravice do izredne denarne socialne pomoči navaja v svojem izreku. Če to ni bolano. Torej se sklicujejo na nekaj kar so sami kršili. Ker so novo pomoč odobrili, izplačali dva meseca kasneje, bi torej morali upoštevati zadnje izplačilo. Dokazila zanj pa so bila poslana v zakonitem roku. Če denimo ne bi bilo tako, bi potem izdali novo odločbo, z enakimi sankcijami, za še dodatnih 18 mesecev? Čisto verjetno. Glede na očitno nesposobnost osebka, ki je odločbe sestavljala ter podpisoval. Očitno na CSD Ptuj marsikaj škriplje. Tudi pri usposobljenosti kadra verjetno. Bilo bi dobro preveriti njihova znanja ter dejansko izobrazbo. Nisem povsem prepričan, da je s tem vse vredu.

Andreea
06.04.2010, 11:51
to je res. csd bi jih moral dobiti po parkljih. in omenjen pirmer še ni eden hujših, žal...

ampak se bojim, da to ne bo rešilo finančnega statusa družine, če pa že, ga bo (pre)pozno...

Citymamba
06.04.2010, 13:00
No s tem se pa strinjam. Finančnega stanja ne bo rešilo. Razen po čudežu. Torej da organ prizna napako in z družino sklene kompromis. Pošteno in humano.

Irina
02.05.2010, 17:08
Vsemogočni.....se strinjam, da je red red in ga je potrebno spoštovati.
Ampak tudi državne ustanove imajo rok za odgovor, za izdajo odločbe...........itd. A, jih veselo kršijo in se opravičujejo, da imajo veliko dela, premalo kadrov in podobno. Zakon ne predvideva, da je zamuda upravičena, rezen višje sile. Žal pa zanje ne obstajajo sankcije, ne za odgovornega, ne za Ustanovo. Torej smo v odnosu neenakopravni.

monster
09.05.2010, 14:28
Sem že zdavnaj rekel, da se na takšne teme ne bom oglašal, vendar osel pač ... ;)

Ni problem v birokratih v tem primeru, prosim. Izdaja izrednih denarnih pomoči je urejena preko računalniškega sistema, ki ob dnevu izdaje odločbe začne šteti avtomatični rok 15 dni. Če 16. dan niso predložena potrdila o porabi izredne pomoči, se program avtomatično za prosilca zablokira za dobo 18 mesecem. Šlus, ne gre, niente, no way ...
Omenjeni "birokrati" na Ptuju, v Ljubljani, v Tolminu, Kopru ali bilo kje NE morejo odobriti nove izredne pomoči, ker je računalniško okence zablokirano. Štekate?

Glede roka za dostavo potrdila bi lahko kako rekli, vendar tega niso določili na Ptuju, ampak v Ljubljani v izogib manipulacijam z izrednimi pomočmi. Ali je ta rok prekratek, bu.tast itd itd, je diskutabilno.

Žal je tema naslovljena tako, da so videti Ptujčani največji monstrumi tega sveta. City, pamet v roke in pičimo dalje ;)

p.s. Kompromisa ne more sklepati CSD in družina, ker ...ste že dojeli? CSD ne more odblokirati programa ... ok?

p.p.s. glede nezakonitosti se mi pa ne da pisati ...preden lapedrate, preberite ZUP, poglavje Roki in potem bo kaj jasno.

pk
10.05.2010, 12:15
... se program avtomatično za prosilca zablokira za dobo 18 mesecem. Šlus, ne gre, niente, no way ...
Omenjeni "birokrati" na Ptuju, v Ljubljani, v Tolminu, Kopru ali bilo kje NE morejo odobriti nove izredne pomoči, ker je računalniško okence zablokirano. Štekate?

CSD ne more odblokirati programa ... ok?

Joj, monster, pa ne še ti!!!!
Tole zgovarjanje na računalniške finte je bolano. Ja, prav si prebral. Vsak sistem ima svojega administratorja - pa saj to veš, a ne? Če ima uporabnik zadosti dober razlog in je vztrajen, bo softwaraš omogočil tudi take rešitve, pa čeprav za enkratno uporabo. Najlažje se je zgovarjati na šlus,pika,niente, no way... Kjer
je volja, tam je pot. Če je pomanjaknje volje, pa ....to je bistvo naslovne teme.
p.s. Koliko je pravzaprav plača software programerjev CDS?

pinky
10.05.2010, 12:50
softveraš bo omogočil take izjeme, če mu bo naročnik programa (ki so spet šefi v Ljubljani) tako predpisal. Drugače jih pa ne sme, ker za kaj takega lahko tudi kazensko odgovarja

in ne, nisem softveraš za csd, ampak za druge stvari (imamo tudi nekaj projektov za razne državne uprave) - in pravila glede tega so povsod enaka

nattka
10.05.2010, 14:12
držimo se zakonov, ko nam paše ...

monster
10.05.2010, 23:17
softveraš bo omogočil take izjeme, če mu bo naročnik programa (ki so spet šefi v Ljubljani) tako predpisal. Drugače jih pa ne sme, ker za kaj takega lahko tudi kazensko odgovarja

in ne, nisem softveraš za csd, ampak za druge stvari (imamo tudi nekaj projektov za razne državne uprave) - in pravila glede tega so povsod enaka

nimam kaj dodat ... pač glas razuma, vi pa lahko trobite dalje v nek rog ...

Sicer pa, pri vseh drugih sistemskih nepravilnostih slovenske sociale, če se vam zdi potrebno lomiti zobe na takšni zadevi in pri tem celo opravičevati "nezakonitost" ...go ahead, make somebody a day :)

p.s. ko bo prvi našel enega softveraša NA csd-ju, naj ga prosim pripelje, da ga kot unikat razstavimo v muzeju. Vodijo to zunanje firme, ki sledijo navodilom šefov. Ni se dobro spuščati v zadeve, ki jih niti zakonsko, niti sistemsko, niti dejansko ne poznate, je pa to prijeten pulfer za spuščanje pare. Pa veliko užitkov.

nattka
11.05.2010, 07:31
v bistvu smo se bolj obregnili ob dejstvo ... da je lahko taka stvar, kot je finančna pomoč družini, omejena s programsko opremo ...

se opravičujem vsem razumnim, sama pač ne sodim med veleume tega sveta ...

ampak zame je to je le še ena v nizu debuloz tega sistema in te države, ki nas je v dveh desetletjih pripeljala na rob vsega ...

le kaj bi dala grška vlada za kup takih ovc, kot smo slovenci in njim podobni, ki tiho in hvaležno zjutraj odvihramo na 600 € vreden job ...

ali tiho počakamo, da mine unih 18 mesecev, ko bo softwhatever strokovnjak odblokiral naše ime in priimek in bomo spet imeli pravico do nekaj čintežmov ...

je pa res ... zakon je treba spoštovati ... in nekje je treba začeti ...
pa dajmo tam kjer vedno ... pri najnižjih ...

pk
12.05.2010, 14:12

...in pravila glede tega so povsod enaka

Saj ravno o tem pišem. Ker se "šefi" smatrajo skoraj za "godfather-je"- seveda je jedro njihovega kritja zakonodaja, vendar pri tem ne gre pozabit, da v končni fazi sprejemamo zakone volilci. Ko bo enkrat dovolj močan pritisk na "šefe" (in lahko verjamete, da po sedaj trasirani poti ta trenutek ni več tako daleč), bodo kar naenkrat vsi takoooo človekoljubni in pripravljeni na vse mogoče kompromise! Vse z namenom zaščititi svoje lastne riti. O, razumem vse zaposlene po vseh CSD v Sloveniji, da tudi eden od njih ni pripravljen nesti svoje glave v torbi naprodaj in sprožiti kakršnokoli dejanje, da bi se končno vendarle kaj obrnilo na bolje. A še vedno verjamem, da Slovenci nismo, nismo bili in ne bomo rod hlapcev. Razen če ne obstajata dve sorti Slovencev.

larisa
16.05.2010, 08:45
Saj ravno o tem pišem. Ker se "šefi" smatrajo skoraj za "godfather-je"- seveda je jedro njihovega kritja zakonodaja, vendar pri tem ne gre pozabit, da v končni fazi sprejemamo zakone volilci. Ko bo enkrat dovolj močan pritisk na "šefe" (in lahko verjamete, da po sedaj trasirani poti ta trenutek ni več tako daleč), bodo kar naenkrat vsi takoooo človekoljubni in pripravljeni na vse mogoče kompromise! Vse z namenom zaščititi svoje lastne riti. O, razumem vse zaposlene po vseh CSD v Sloveniji, da tudi eden od njih ni pripravljen nesti svoje glave v torbi naprodaj in sprožiti kakršnokoli dejanje, da bi se končno vendarle kaj obrnilo na bolje. A še vedno verjamem, da Slovenci nismo, nismo bili in ne bomo rod hlapcev. Razen če ne obstajata dve sorti Slovencev.

Seveda smo hlapci, vsaj do kritične točke, ki res ni več daleč. Vsak ti lahko pove zgodbe, ko je delil delovno mesto denimo z rojaki iz Juge, kako se znajo oni postaviti zase in kako smo Slovenčki vedno hlapčevsko tiho. Ali primer Grkov zdaj, mi bi pri njihovih prihodkih še rdeče preproge pregrinjali našim presidentom....

larisa
16.05.2010, 08:49
Nattka :2thumbs::clapping:!!! Točno tako. Na ministrstvu imam krta. Zato izvem take nečedosti. Tudi mene je sram, da se kaj takega sploh lahko zgodi. Še najsmešneje pa je, da so tej družini odločbe za redno socialno denarno pomoč pošiljali z NAVADNO in ne priporočeno pošto. Negativne odločbe, vabila in drugo, kar jim služi za kritje lastnih zadnjic pa s priporočeno. Kam smo prišli. :nonono: Torej za zaščito birokratskih riti ni škoda poštnine in ni potrebno varčevati pri davkoplačevalskem denarju. Za prejemnike socialnih pomoči pač. Fuj golazen!

Glede na vse zlorabe in kršenje zakonov vsevprek, ko se nobenemu mafijcu nikol nič ne zgodi, ti dam čisto prav, da bi se take malenkosti dalo uredit. Ampak dejstvo je, da so tudi delavci na socialni le male ribe, del sistema, ki jih bo kaznoval kot bi tebe, če greš čike ukrast, veliki pa lahko kradejo državo nekaznovano. Oni se bojijo za svoje službe, tak da jih ne krivi njih, ker so v kolesju kot ti sam.

monster
16.05.2010, 13:09
joj, City ima krta :o ...

preveč gledanja filmov?

Citymamba
01.06.2010, 16:32
Sem že zdavnaj rekel, da se na takšne teme ne bom oglašal, vendar osel pač ... ;)

Ni problem v birokratih v tem primeru, prosim. Izdaja izrednih denarnih pomoči je urejena preko računalniškega sistema, ki ob dnevu izdaje odločbe začne šteti avtomatični rok 15 dni. Če 16. dan niso predložena potrdila o porabi izredne pomoči, se program avtomatično za prosilca zablokira za dobo 18 mesecem. Šlus, ne gre, niente, no way ...

Glede roka za dostavo potrdila bi lahko kako rekli, vendar tega niso določili na Ptuju, ampak v Ljubljani v izogib manipulacijam z izrednimi pomočmi. Ali je ta rok prekratek, bu.tast itd itd, je diskutabilno.

Žal je tema naslovljena tako, da so videti Ptujčani največji monstrumi tega sveta. City, pamet v roke in pičimo dalje ;)

p.s. Kompromisa ne more sklepati CSD in družina, ker ...ste že dojeli? CSD ne more odblokirati programa ... ok?

p.p.s. glede nezakonitosti se mi pa ne da pisati ...preden lapedrate, preberite ZUP, poglavje Roki in potem bo kaj jasno.

Živijo! Me en lep čas ni bilo tukaj in sem že skoraj pozabil na tole temo. Zato bi želel nekaj dodati k tvojim "ugotovitvam" o blokadi in programu, ki naj bi bil neizprosen (zablokira). To ne drži. Program sam ne bo storil nič. PC je bolj butasst od skale na kateri stoj CSD. Če v računalnik osebek, ki dela na CSD ne vnese ustreznega befela in obrazložitve oz. znaka, kode, ali kar koli podobnega kar je potrebno, da ta program potem zablokira nadalnje dodeljevanje pomoči, se ne zgodi nič. S pomočjo krta sem izvedel sledeče. Družina je prejela odločbo IDSP za oktober 2009. Denar ji je bil nakazan 28. oktobra. Dokazila o porabi pa so poslali 13.novembra. Torej 24 ur prepozno. Ker niso vedeli, da so kršili zakonski rok, so poslali novo vlogo. Ki jim je bila odobrena. Denar pa so prejeli v decembru istega leta. Za slednjo (zadnjo) IDSP so dokazila poslali pravočasno. Nakar so poslali še nekaj vlog. Nanje pa nihče ni odgovoril. Šele marca naslednje leto (2010), torej več kot 4 mesece po prvi, kao inkrimnirani zamudi so v paketu prejeli odločbe vseh vloge za nazaj. Torej od novembra 2009 naprej. Razen za ono novembersko. Kar dokazuje, da ne gre za brezosebni program, ampak subjektivi nered. Tako v pisarni kot v glavi. Če osebek na CSD v računalnik pravočasno ne vnese befela o nepravočasno prispelih dokazilih, je povsem nemogoče, da bi CSD družini izdal novo, pozitivno odločbo s katero jim bi odredil decembrsko izplačilo IDSP. Nelogično namreč je, da CSD na osnovi kršitve zakona odobri novo izplačilo IDSP. Nato pa zavrne vse ostale vlogo, sklicujoč se na prepozno poslana dokazila predzadnje IDSP. Za tole pa res ne rabiš biti pravnik, da ugotoviš, da na ptujskem CSD nekaj močno škriplje.

Citymamba
01.06.2010, 16:40
joj, City ima krta :o ...

preveč gledanja filmov?
Če sem točnejši je krtinja. :veryevil: Sicer pa ne vem o kod naj bi izvedel za eno no name dužino iz Ptuj, ki je od Ljubljane odaljena 150 km, ali kolikor že je km od nas pa do njih. :dontknow:

Dalmatinec
01.06.2010, 18:34

V tej državi je zavoženo vse in to že od leta 91 naprej! :censored: Smo res že postali tako nemoralni , neetični in brezsrčni, da soglašamo s takšnim abotnim ravnanjem organizacije oz. službe , kot so razni CSD-ji in podobno? Je res treba človeka dobesedno prepustiti usodi, če zamudi en sam samcat dan za oddajo neke vloge oz. dokazila, ki je zgolj formalnost, medtem ko službe in posamezniki na drugi strani lahko počnejo -in to vsem na očeh- nekaj kar si navadni smrtniki ne moremo privoščiti???:censored:

Citymamba
01.06.2010, 19:40
Res je. Strojanom pa brez kakršnih koli odločb plačujejo kurjavo, elektriko in vodo. Pa niso samo štirje. Apak cel bataljon, ki mimogrede stanuje še na lepi in veliki parceli. Seveda zato nimajo nič manjše socialke. Tako kot drugi državljani, ki imajo par flik emlje več kot je predpisano in zato niso upravičeni do socialne pomoči. :mad:

Dalmatinec
02.06.2010, 19:09
Recimo jaz sem tipičen primer - z ženo skrbiva za 3 punce in ker moja plača presega njihove glupe cenzuse za 15 evrov, ne dobimo nobene pomoči...

Citymamba
03.06.2010, 08:02
V tejle naši kokoši bo enkrat treba narest red :mad:

nattka
03.06.2010, 12:00
Recimo jaz sem tipičen primer - z ženo skrbiva za 3 punce in ker moja plača presega njihove glupe cenzuse za 15 evrov, ne dobimo nobene pomoči...

oj dalmatino ... welcome back ...:):)

je že tok žalostno izgledal tale forum, ker na koncu je bil sam še en pisun gor ...:nonono:

kar se pa cenzusev tiče, imam pa tudi sama slabe izkušnje ...

se spomnim, ko je v enem razredu sedela punca, ki je imela "ločene" starše ... oče delal v italiji, mati pa kao samohranilka ... denarja ko pečka, punca vsa zafnana ... štipendija jasno, boni za prehrano brezplačni ... pa vsi so vedeli da so najbolj bogati v srenji ...
zraven nje pa delavski otroci, ki res niso imeli ... kup paprja je bilo treba in dokazovanja, da so vsaj bone za brezplačno kosilo dobili ...
če ne bi imeli razredničarke, ki se je zavzela, bi marsikdo ostal brez njih ...

tako da mene tile soft pa hard zadeve ne prepričajo ...

monster
04.06.2010, 22:46
eh, tale krtinja pa ne dela na oddelku DSP ;)

o temle "befelu" bi se pa kdaj z veseljem pogovoril, ker me res zanima :D

red bi imeli v državi a dej no ... pa ga začnite delat - vsak na svojem področju, ne pa otresat

tale sintagma "enkrat" je tudi super, mogoče ob svetem Nikoli?

Citymamba
07.06.2010, 13:39
eh, tale krtinja pa ne dela na oddelku DSP ;)

o temle "befelu" bi se pa kdaj z veseljem pogovoril, ker me res zanima :D

red bi imeli v državi a dej no ... pa ga začnite delat - vsak na svojem področju, ne pa otresat

tale sintagma "enkrat" je tudi super, mogoče ob svetem Nikoli?
"Tale krtinja" dela na ministrstvu za socialo in podobne nepotrebnosti. Seveda pa ti ne kanim praviti v katerem resorju in kakšna je številka nejene pisarne. :veryevil: Razen če morda nisi tako nespameten in od mene ne pričakuješ tudi takšne podatke. :rolling: Sicer pa sam nimam nič s tem. Saj živim v Ljubljani in sem svetlobno leto oddaljen od ptujskih problemov. Sem pa zanalašč izpostavil Ptuj, ker je tam marsikaj narobe. Vsaj po govoricah sodeč. In nekaterih obiskih socialne inšpekcije tudi.

monster
07.06.2010, 23:13
"Tale krtinja" dela na ministrstvu za socialo in podobne nepotrebnosti. Seveda pa ti ne kanim praviti v katerem resorju in kakšna je številka nejene pisarne. :veryevil: Razen če morda nisi tako nespameten in od mene ne pričakuješ tudi takšne podatke. :rolling: Sicer pa sam nimam nič s tem. Saj živim v Ljubljani in sem svetlobno leto oddaljen od ptujskih problemov. Sem pa zanalašč izpostavil Ptuj, ker je tam marsikaj narobe. Vsaj po govoricah sodeč. In nekaterih obiskih socialne inšpekcije tudi.
Joj, da se ne boš zagovoril :D
To pa v duhu govoric o Ptuju res ne bi bilo na mestu ;)

Veselo rovarite dalje :)

Citymamba
09.06.2010, 09:21
Za nekoga je to rovarjenje, za prizadete pa kup težav in boj za preživetje. Lahko je s polno ritjo srat. Ob visoki brezposelnosti, visokih cenah in povsem nesocialni ter iztirjeni politiki, ki nam vlada je tvoje mnenje res neprimerno. Še bolj pa zato, ker ptujsko področje sodi v kategorijo zaposlitveno najbolj deficitarnih koncev Slovenije. Ker preprosto ni delovnih mest. In na takih država špara. Halooo? Med tem pa pretaka milijarde v zasebne žepe gradbenih falotov in falotinj, kvazi državnih managerjev, kar naprej sanira nacionalno banko na naš račun in podpira Jankovićeve na pol zasebne projekte. Čeprav se je na veliko hvalil, da bo zastavljeno z levo roko finančno popedenal brez da bo denar pomolzel od nas meščanov. Viš zato rad izpostavim take probleme, kot je tale ptujski. In še jih bom. Če bom le kaj izvedel. Kjer koli.

monster
10.06.2010, 22:08
City, ok.

Na področju socialnega varstva so nepravilnosti in nezakonita ravnanja veliko večja od opisane problematike. Kot bi se na potapljajoči ladji pogovarjali ali je bolje bežati v modrih ali zelenih čolnih, nihče pa se ne sprašuje, kako lahko kapitan navrta ladjo in pobije pol posadke.

Oh, pa polne riti in drugo sranje ... kr neki.

Takšno "odkrivanje" ni vredno pol dingovih ledvičk, ampak samo dela veter. Dej res kaj premakni, pa se bova potem pogovarjala.

Citymamba
11.06.2010, 07:53
Nisem član vlade in še manj katere koli stranke. Torej osebno ne bom nič premikal. Lahko pa opozarjam, pljuvam, če mi paše. Tudi v akcijo stopim, če je komu treba pomagati. Tule sem sprožil akcijo za pomoč eni družini. Pa je bila tema pobrisana. Ker kao ni primerno javno zbirati denar. Saj je naslovnik neznan. Čeprav sem, jasno povedal, da na pm pošljem št. TRR in ostale podatke, ker javno ne smem objvlati oebnih in drugih podatkov. Če bo kdo zainteresiran. Seveda nihče ni bil. So bili pa drugje. Zato te lepo prosim. Ne ti meni o dingotovih ledvičkah. Ob vsaki priložnosti bom opozarjal in nasajal tele falote, ki nam vladajo. Še posebej po oni znameniti Pahorjevi nebulozi, da nihče ne zaslužu tako malo, da ne bi poleg sebe mogel živeti še koga. No te besede povedo dovolj o mentalnem stanju vladajoče politike. Ki so ji očitno odpovedli možgani. Ne ladvice.

Faust
11.06.2010, 08:00
Samo pripomba: kot smo vas (oziroma očitno vaš polinick) tudi obvestili po zasebnem sporočilu: tema ni bila pobrisana, ker ni primerno javno zbirati denar - ampak zato, ker bi potem lahko zgodbo v stilu "poznam eno družino s takimi pa takimi problemi, podatkov nočem objaviti, pošljite denar" ljudje izkoristili in pisali take zgodbe ter dajali svoje račune.