Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Odstranitev nepotrebnega z mobitela

Lencka
01.04.2010, 20:44
Mobitel (in verjetno vsak drug ponudnik) ti ob nakupu novega aparata "podari" še en kup zadev, ki pa so lahko bolj ali manj uporabne. Ok, večino melodij, ki ti niso všeč, se še da zbrisati. Vseh ne. Večino ozadij in tem tudi, vseh ne. Predvsem tistih "Mobitel" ne. Še manj pa se da brisati kake prednaložene aplikacije. Ampak mene glasbeni kviz, preoblikovalec obrazov ali hranjenje mobilnih ljubljenčkov res ne zanima. Brisanje na mobilcu ni mogoče, ker je datoteka zaščitena. Na računalnik, če se priklopim prek USB-ja, pa se pokaže tudi samo par zadevic, povečini samo tisto, kar sam dodajaš.

Kako naj se znebim vse nepotrebne navlake - Mobitelovih ohranjevalnikov zaslona, nezaželenih aplikacij in podobnega? Je kak način? Sem guglala, pa nič našla, sem pa ziher, bi jih še kdo poslal v mobilna nebesa, če bi se dalo.

Spyder
29.04.2010, 13:56
Tko je Lencka, predvidevam da imaš mobilni, kateri ima operacijski sistem Symbian 9. No, vse že tovarniško nastavljene aplikacije (.swf, .aac, teme,...) so zapisani na Z: drive- u kateri je 'neviden'! Obstajajo različni programi Y-Browser, X-plore, pri katerih postane disk Z: 'viden', vendar ne moreš nobene aplikacije odinstalirat, oziroma nobene datoteke zbrisat! Povem ti pa tudi to, da v kolikor bi se dalo izbrisat (aplikacije), ti nebi nikoli priporočal brisanja le teh, ker zadeva ni tako enostavna kot je za videt (kot pač da daš iz hladilnika pokvarjeno smetano v smeti). Programi se instalirajo in so recimo kot lovke od hobotnice- imajo povsod svoje niti (programe je treba odinstalirat in ne zbrisat). Velika verjetnost bi bila, da bi morala poslat gsm na ponovno nalaganje software- a.

Fritzt
02.05.2010, 23:02
Huh, malo več povej o telefonu, odvisno od modela do modela...

Lencka
04.05.2010, 22:48
No, o operacijskem sistemu na telefonu res nimam pojma, ker niti podatka nikjer ne najdem. Nekaj o programih pa le vem, Spyder, tako da poznam razliko med "brisanjem" in "odstranitvijo", in vem tudi, da so programi različni in zato nekateri lahko povzročijo težave v delovanju sistema, nekateri pa ne, in sledi, ki jih pustijo, ne ovirajo delovanja. Prav gotovo pa težav ne bi povzročalo, če bi odstranila mobitelov ohranjevalnik zaslona, recimo ;)

Fritzt, kako ima to urejeno Sony Ericsson W508?

p. s. Še posebej bom navdušena, če mi bo kdo povedal, kako to lahko naredim v Linuxu, ker so Windows pri meni bolj "če že moram" kot navada.

Spyder
05.05.2010, 23:04
Tvoj Ericsson deluje na principu jave, tako da nikakor nimaš možnosti za deinstalacijo raznih tem, ohranjevalnikov, itd... V prvem postu pa si med drugim spraševala po odstranitvi prednaloženih aplikacij, ohranjevalnikov, itd...:d

Ps: Na tvojem mestu ne bi bil toook sigurn, da ti odstranitev ohranjevalnika ne bi povzročala dodatnih preglavic.:rolling:

Fritzt
27.05.2010, 15:36
Fritzt, kako ima to urejeno Sony Ericsson W508?

p. s. Še posebej bom navdušena, če mi bo kdo povedal, kako to lahko naredim v Linuxu, ker so Windows pri meni bolj "če že moram" kot navada.

Sori, tega modela žal ne poznam, sploh pa se v Linuxu ne znajdem več najbolje.

Živček
28.07.2010, 10:02
Kako naj se znebim vse nepotrebne navlake - Mobitelovih ohranjevalnikov zaslona, nezaželenih aplikacij in podobnega? Je kak način? Sem guglala, pa nič našla, sem pa ziher, bi jih še kdo poslal v mobilna nebesa, če bi se dalo.

Jaz imam enako željo za Sony Ericsson W715. In skoraj ne morem verjeti, da se tega ne bi dalo narediti (?):nonono:

Lencka
30.07.2010, 09:06
mogoče se da - samo jaz načina še nisem našla, je pa res, da se toliko pa spet ne ubadam s tem.

Fritzt
30.07.2010, 12:44
Za konkreten model ne vem, se pa zagotovo da na novo naložiti softver (ampak potem zgubiš nastavitve). Imaš kakega lokalnega serviserja?