Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Študentske demonstracije 19. maja

PowRider
04.05.2010, 17:22
http://www.siol.net/slovenija/novice/2010/05/pahor_napovedal_konferenco_o_statusu_studentov.asp x

Študentje, boste zopet zahtevali slabši jutri? Še naprej želite podpirati nekaj veljakov iz ŠOUa, ki si bo že v študentskih letih nagreblo dovolj za vse življenje? Še naprej želite postati sveži diplomanti, pred katerimi bo imel vsak bruc prednost pri zaposlitvi? Še naprej želite, da na vaš račun služijo le študentski servisi, medtem ko vam ne teče delovna doba in ste mizerno plačani? Še naprej, želite podaljševati nekvaliteten študij?

Če je odgovor na vsaj eno vprašanje DA, potem se le udeležite teh demonstracij...:nonono::(:nonono::(

Lencka
04.05.2010, 21:10
me samo zanima, če kdo morda ve... kakšno je razmerje med vsako leto na nov vpisanimi študenti in tistimi, ki na leto uspešno zaključijo študij?

kartako
04.05.2010, 21:26
Če pogledaš na primer ministrovo študiranje, mora biti razmerje kar......................... no comment.

Lencka
04.05.2010, 21:29
? se opravičujem, ampak tvoj odgovor mi ne pove ničesar... res ne.

nattka
05.05.2010, 06:37
Jaz sem malce pokukala na tole spletko http://www.stat.si/tema_demografsko_izobrazevanje.asp

In tam je nekaj zanimivih posatkov … recimo …

Po prvih zbranih podatkih je v študijskem letu 2009/10 na višje strokovne šole vpisanih 16.973 študentov, v visokošolski dodiplomski študij na univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih s koncesijo pa 79.043 študentov.

V študijskem letu 2007/08 je na višješolski strokovni ter na visokošolski študij vpisanih 115.445 študentov.

V študijskem letu 2006/07 je na višješolski strokovni ter na visokošolski dodiplomski in podiplomski študij vpisanih 115 944 študentov.

Nato pa še razveseljiv podatek … o naših vrli hard working mladini …

V koledarskem letu 2008 je na višjih strokovnih šolah in visokošolskih zavodih diplomiralo 17 221 študentov, med njimi kar dve tretjini žensk.

V letu 2006 je na višjih strokovnih šolah in visokošolskih zavodih diplomiralo 17 145 študentov ali za 8,6 % več kot v preteklem letu.

No … če od povprečno 115 000 odštejemo povprečno 17 000 potem dobimo številko … ki potrjuje, da mladina mora na ulice … in to z metlami in lopatami v rokah …
eni naj delajo na odsekih, ki se gradijo … drugi naj pa pometajo obstoječe …

ulice študentom ... :approve::angel:

PowRider
05.05.2010, 09:35
Študentska organizacija Univerze v Ljubljani (ŠOU) televizijsko oddajo Hri-Bar na nacionalki sponzorira v višini 50 tisoč evrov

Vir: Finance

Par štipendij so še na ta način vrgli v zrak...

Lencka
05.05.2010, 10:19
Jaz sem malce pokukala na tole spletko http://www.stat.si/tema_demografsko_izobrazevanje.asp

In tam je nekaj zanimivih posatkov … recimo …

Po prvih zbranih podatkih je v študijskem letu 2009/10 na višje strokovne šole vpisanih 16.973 študentov, v visokošolski dodiplomski študij na univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih s koncesijo pa 79.043 študentov.

V študijskem letu 2007/08 je na višješolski strokovni ter na visokošolski študij vpisanih 115.445 študentov.

V študijskem letu 2006/07 je na višješolski strokovni ter na visokošolski dodiplomski in podiplomski študij vpisanih 115 944 študentov.

Nato pa še razveseljiv podatek … o naših vrli hard working mladini …

V koledarskem letu 2008 je na višjih strokovnih šolah in visokošolskih zavodih diplomiralo 17 221 študentov, med njimi kar dve tretjini žensk.

V letu 2006 je na višjih strokovnih šolah in visokošolskih zavodih diplomiralo 17 145 študentov ali za 8,6 % več kot v preteklem letu.

No … če od povprečno 115 000 odštejemo povprečno 17 000 potem dobimo številko … ki potrjuje, da mladina mora na ulice … in to z metlami in lopatami v rokah …
eni naj delajo na odsekih, ki se gradijo … drugi naj pa pometajo obstoječe …

ulice študentom ... :approve::angel:

:approve:

Nič čudnega, da študentje od države ne zahtevajo, naj jim omogoči študij (in delo po njem), temveč, naj jim omogoči delo med študijem (obdobje po njem pa itak ne obstaja).

Andreea
05.05.2010, 15:04
:approve:

Nič čudnega, da študentje od države ne zahtevajo, naj jim omogoči študij (in delo po njem), temveč, naj jim omogoči delo med študijem (obdobje po njem pa itak ne obstaja).

se ti ne zdi, da se marsikateri študent, ki mu je znano realno stanje (sploh tisti z družboslovnih faxov) boji, da po diplomi redne službe sploh ne bo dobil? in izkorišča pol manjše dohodke, dokler jih še lahko?

to seveda ni izgovor za lenuharjenje... študentsko delo je v prvi vrsti kradenje samim študentom, ampak se razvajeni smrkavci tega ne zavedajo... problem je le v tem, da redni študent po zakonu ne more drugače delati, kot preko servisa, saj zaradi takega dela tudi honorarne zaposlitve odpadejo.

Kaja
05.05.2010, 16:05
se ti ne zdi, da se marsikateri študent, ki mu je znano realno stanje (sploh tisti z družboslovnih faxov) boji, da po diplomi redne službe sploh ne bo dobil? in izkorišča pol manjše dohodke, dokler jih še lahko?

to seveda ni izgovor za lenuharjenje... študentsko delo je v prvi vrsti kradenje samim študentom, ampak se razvajeni smrkavci tega ne zavedajo... problem je le v tem, da redni študent po zakonu ne more drugače delati, kot preko servisa, saj zaradi takega dela tudi honorarne zaposlitve odpadejo.

Tole me je malo zmotilo. Če bi napisala, nekateri recimo, se v tole ne bi vtaknila, tako se pa moram. Moja hčerka ni prav nič razvajena, pa vseeno dela (oziroma, bolj prav bi bilo, če rečem, da ravno zato, ker ni razvajena, dela). Kolikor jaz poznam razvajene smrkavce, ti ne delajo, ker jih ta stari razvajajo :censored:.

Je pa pri tem zakonu tako, kot pri vseh takih rečeh: zaradi anomalij, do katerih pride (servisi, študentski funkcionarji in podobno), bodo nazadnje nasrkali ravno tisti, ki jih ta denar res predstavlja vir preživetja (na žalost), tisti, ki sistem izkoriščajo, se bodo že znašli.:censored:

Andreea
05.05.2010, 17:13
Tole me je malo zmotilo. Če bi napisala, nekateri recimo, se v tole ne bi vtaknila, tako se pa moram. Moja hčerka ni prav nič razvajena, pa vseeno dela (oziroma, bolj prav bi bilo, če rečem, da ravno zato, ker ni razvajena, dela). Kolikor jaz poznam razvajene smrkavce, ti ne delajo, ker jih ta stari razvajajo :censored:.

Je pa pri tem zakonu tako, kot pri vseh takih rečeh: zaradi anomalij, do katerih pride (servisi, študentski funkcionarji in podobno), bodo nazadnje nasrkali ravno tisti, ki jih ta denar res predstavlja vir preživetja (na žalost), tisti, ki sistem izkoriščajo, se bodo že znašli.:censored:

ja, razburjaj se kolikor se hočeš... moj odgovor je letel na lenčkin in nattkin post in ubogi procent vseh vpisanih študentov, ki diplomirajo - od vseh vpisanih. ti so zame v večini lenuhi in razvajenci, če vlečejo študij pozno v svoja trideseta leta in res zelo redke izjeme imajo resničen razlog, da pavzirajo ali ponavljajo.

preberi prosim še 1x moj zadnji stavek... pravim, da študenti nimajo druge možnosti, kot da delajo preko servisa, saj za njih ne obstaja drugačna oblika (legalnega) dela. sem za študentsko delo, vendar ne prek servisa, ki pokrade milijončke. študentje delajo tudi drugod in si marsikdo sam plačuje šolanje - a nikjer preko servisov... seveda nam funkcionarji perejo možgane s tem, da v tujini ni št. dela. seveda je! študentje delajo, a v drugačni obliki.

pa še vedno trdim, da je lenuh, kdor kao študira in vleče status, doma jim gatijo vse v rit, delajo pa kak mesec ali dva, da si privoščijo počitnice na maldivih... mogoče tvoj otrok ni tak, ampak je procent razvajenih lenuhov velik, tudi med mojimi (bivšimi) sošolci. in ravno slednji so najbolj glasni, ko se gre za št. delo, saj jim ne ustreza, da bi sprejemali odgovornost, ki jo prinaša redno ali honorarno delo. okej, med prostestniki je seveda še lep procent tistih, ki itak ne vejo, za kaj se gre in jim je važno edino, da se grejo pred parlament zadet in napit... o teh niti ne bi komentirala, ampak če se boš a dan demonstracij sprehodila tam mimo, boš videla o čem govorim. še vsakič je bilo vse poko.zlano okoli maxija...

Lencka
05.05.2010, 19:36
Andreea, saj v bistvu se najini mnenji ne razhajata tako zelo ;)

Mimogrede, tudi jaz sem družboslovka, in ja, diplomirana, in ja, ni šihta. Ampak sistem, ki omogoča študij do penzije, ki NI študij ampak je samo pot do stausa, ki omogoča lažje pridobivanje financ, ni dober. Pa socialni problemi gor ali dol.

In še vedno ostajam pri tem - če bi šli študentje na ulice, da od države zahtevajo, da jim omogoči študij in delo po študijo, štipendije, študentske sobe... ja, bi se mi zdelo normalno. Dokler pa študentje zahtevajo možnost delati 8 ur na dan 6 dni v tednu na napotnice, pa se mi to zdi neumnost.

Marsikje delajo, ja, da lahko študirajo. (Ali jemljejo kredite, ja... šokantno, ha?) Ampak pri nas preveč ljudi ne dela, da lahko študira, ampak je vpisanih v študij, da lahko delajo.

Če je delo način, študij pa cilj, je to narobe, vendar ne po krivdi študenta. Če pa je študij način, delo pa cilj, pa klinc pa taka študentarija. In ne mi reči, da je takih bore malo.

Andreea
05.05.2010, 19:49
jp, sej se strinjava. ;)

pravim samo, da je med lenuhi tudi majhen delež takih, ki vlečejo s študijem, ker se bojijo, da potem ne bo službe. osebno se sicer s takim načinom ne strinjam, jih pa deloma razumem, da poskušajo na vse načine izkoristit sistem. jbga, tud jest je treba.

kaj pa krediti? ja, lušno je, da za šolanje vzameš kredit, ki ga moraš (bolj ali manj) takoj po diplomi začet odplačevat, službe pa nikjer... to zagotovo ni možnost, za katero bi se js prostovoljno odločala. raje delam med študijem in se v tem času odpovem praktično vsemu. :dontknow: očitno sm prevelik cvikator?

PowRider
05.05.2010, 21:11
jp, sej se strinjava. ;)

kaj pa krediti? ja, lušno je, da za šolanje vzameš kredit, ki ga moraš (bolj ali manj) takoj po diplomi začet odplačevat, službe pa nikjer... to zagotovo ni možnost, za katero bi se js prostovoljno odločala. raje delam med študijem in se v tem času odpovem praktično vsemu. :dontknow: očitno sm prevelik cvikator?

Kot zanimivost. Nekoč je obstojal en predlog o šolninah, katere bi študentje plačevali po končanem študiju v višini 200-300 EUR samo pod pogojem, da bi takoj v štartu zaslužili več kot znaša povprečna plača. Na ta način bi se skrajšal čas študija, kvaliteta pa bi se lahko bistveno izboljšala. Ampak tudi tega študentje niso želeli, ker pač nočejo boljšega jutri.

Lencka
05.05.2010, 22:08
jp, sej se strinjava. ;)

pravim samo, da je med lenuhi tudi majhen delež takih, ki vlečejo s študijem, ker se bojijo, da potem ne bo službe. osebno se sicer s takim načinom ne strinjam, jih pa deloma razumem, da poskušajo na vse načine izkoristit sistem. jbga, tud jest je treba.

zato pa pravim če bi šli študentje na ulice, da od države zahtevajo, da jim omogoči študij in delo po študijo, štipendije, študentske sobe... ja, bi se mi zdelo normalno.

nattka
06.05.2010, 07:29
no, pa še malce dodam ...

ne govorimo tukaj o izjemah, ki kljub študijo pridno delajo, doštudirajo ... pa tako naprej ...

gre se za splošni vtis ... razlika med vpisanimi študenti in diplomanti je vendarle preveč očitna, da bi zdaj izjeme postavljali kot pravilo ...

splošni vtis je točno tak, kot ga je navedla andreja ... ja za vsako študentsko čago ostaja kup smeti, ki dokazuje da denarja ni premalo, tudi pri prejemnikih štipendij in socialno šibkih ne ...
ko grem zjuzraj vsa zalimana v sliužbo, se dobesedno,mimo mene vozijo taksiji polni mladine ... sploh kaka delovna sobotna ali praznična jutra si jih polna ...

in še vedno trdim, bistveno preveč ljudi študira ... ker služb ni ... sistem se je itak zrušil že takrat, ko ljudje lahko študirajo študija radi ( recimo študij "evropske inštitucije" in teologija za punce, ko sploh ne veš, kam bi takega človeka dal delat) ... dela, ki pa jih je polno. pa zapoljnjujejo tujci, ker pri nas mladina ali študira ali je na sociali, ker za 500 € se jim ne splača delati ali pa študira v nedogled ...

in to da ni služb drži samo delno ... službe so, samo vsi pač ne moremo biti direktorji ali vodilni ...

spomnim se bivše ministrice, ki je želela uvesti plačilo študija po preteku predpisane dobe ... podpiram :approve:
ker tisti ta pridni bodo itak končali znotraj študijske dobe ... ostali pa naj pohitijo ali pa dajo prostor drugim ...

o ostalem pa sploh ne bi izgubljala besed ...

pecnikr
06.05.2010, 09:22
ma ko sem js bil tud študent....zaslužu tolk denarja ko ga zdej ne...mel čudovit lajf...je pa res da fax sem pa vse v prvo naredil brez ponavljanja v predčasnem roku izteka študijskega leta...vse se da če človek hočeš...skratka sem resno jemal fax in tudi delo...povem pa lahk tole...v prvi letnik elektrotehnike elektronike se nas je vpisalo 360 študentov...v drugi letnik nas je prišlo z ponavljači vred samo 42...v tretji letnik 11 in od tega sva dva diplomirala...za enega zdej vem da se trudi diplomo napisat ...ostali so pozabli na vse....je pa res da smer avtomatika robotika ni tko z rokava za strest...je treba kr delat....kar se pa tiče pedagoških faxov in ostalih piflarij...mi pa nebo nobeden rekel da je pogoj težek študij...lari fari...

Unregistred
06.05.2010, 22:43
ja, razburjaj se kolikor se hočeš... moj odgovor je letel na lenčkin in nattkin post in ubogi procent vseh vpisanih študentov, ki diplomirajo - od vseh vpisanih. ti so zame v večini lenuhi in razvajenci, če vlečejo študij pozno v svoja trideseta leta in res zelo redke izjeme imajo resničen razlog, da pavzirajo ali ponavljajo.

preberi prosim še 1x moj zadnji stavek... pravim, da študenti nimajo druge možnosti, kot da delajo preko servisa, saj za njih ne obstaja drugačna oblika (legalnega) dela. sem za študentsko delo, vendar ne prek servisa, ki pokrade milijončke. študentje delajo tudi drugod in si marsikdo sam plačuje šolanje - a nikjer preko servisov... seveda nam funkcionarji perejo možgane s tem, da v tujini ni št. dela. seveda je! študentje delajo, a v drugačni obliki.

pa še vedno trdim, da je lenuh, kdor kao študira in vleče status, doma jim gatijo vse v rit, delajo pa kak mesec ali dva, da si privoščijo počitnice na maldivih... mogoče tvoj otrok ni tak, ampak je procent razvajenih lenuhov velik, tudi med mojimi (bivšimi) sošolci. in ravno slednji so najbolj glasni, ko se gre za št. delo, saj jim ne ustreza, da bi sprejemali odgovornost, ki jo prinaša redno ali honorarno delo. okej, med prostestniki je seveda še lep procent tistih, ki itak ne vejo, za kaj se gre in jim je važno edino, da se grejo pred parlament zadet in napit... o teh niti ne bi komentirala, ampak če se boš a dan demonstracij sprehodila tam mimo, boš videla o čem govorim. še vsakič je bilo vse poko.zlano okoli maxija...

Kako pa servis pokrade miljjončke? Res me zanima

PowRider
07.05.2010, 07:50
Kako pa servis pokrade miljjončke? Res me zanima

Že sam obstoj študentskih servisov je navadna kraja.
1) Servisi živijo ob podpori države in iz prispevkov od študentskega dela. Torej, če servisi ne bi obstojali, bi država pobrala več davkov, študentom pa bi ostalo več mesečnega dohodka.
2) Plačuje se cela četa študentskih funkcionarjev, ki se pripravljajo za vstop v politiko, ob dejstvu, da skrbijo le za svojo lastno rit. Res, politikov, ki ne znajo delati nič, razen lobirati za neupravičene rente imamo dovolj. Pojdite delat!
3) Malo delo (ob predpostavki da se že za kako uro podaljša) tem funkcionarjem prereže krila, ta strošek ne bo več potreben in gospodarstvo bo nekoliko razbremenjeno.
4) Mladi diplomanti ne bodo več v podrejenem položaju napram študentom pri iskanju prve zaposlitve.
5) Ves denar, ki ga servisi namenijo za vbogajme (Sponzoriranje oddaje HRIBAR, nakupi hotelov in ne vem česa še, bo tako pristal direktno v rokah študentov, kar je tudi prav.
6) Servisi ne bodo več organizirali protestov skupaj z upokojenci, kar je ena najbolj incestnih stvari, kar sem jih v življenju videl. V bistvu so stavkali eni proti drugim, pa so bili tako trapasti, da se tega niti zavedali niso...
...

Unregistred
08.05.2010, 02:48
PowRider; servisi nimajo veze s tem kar si napisal.

Copy/paste iz drugega foruma:
Samo en komentar glede financiranja servisov in organizacijskij oblik ŠOS, kratic...
Bom najlazje razlozil kar na primeru:
ŠOS ima štiri stebre, in sicer ŠOU v Ljubljani, ŠOUM, ŠOUP in Svet študentskih klubov (bolj poznan kot ŠKIS).
Organizacijske oblike (OO) ŠOS (ŠOS, ŠOU-i in klubi s statusom ŠOLS) se večino financirajo s strani koncesijskih dajatev iz študentskega dela, torej dela preko študentskih napotnic.
Sestava študentske napotnice:
V primeru, da zaslužiš 100 evrov, mora delodajalec plačati 116,8 evra; 16,8% več. Od teh 16,8% je 12% koncesijske dajatve, 2% dodatne koncesijske dajatve ter DDV na obe koncesijski dajatvi. Na napotnico mora delodajalec še plačati 3,08 evra za obvezno zdravstveno zavarovanje.
12% koncesijske dajatve se razdeli na: 4,5% dobijo OO ŠOS, 4,5% študentski servisi, 3% gre za Javni sklad za razvoj kadrov in štipendije. 2% dodatne koncesijske dajatve je namenjeno za izgradnjo študentskih bivalnih zmogljivosti in izboljšanje pogojev študija in se nakazuje v državni proračun.
V skladu z 88. členom Študentske ustave se sredstva znotraj ŠOS-a delijo: 3,1% dobi ŠOS, 63,9% dobijo ŠOU-i (38,6% ŠOU v Ljubljani, 20,3% ŠOUM in 5% ŠOUP) in 33% klubi. Deljenje sredstev znotraj klubov pa se deli po posebnem ključu, ki se nanaša na število študentov v UE in zgodovino. Klubi pa povratno financirajo ŠKIS (3% od svojih sredstev).
Torej klube npr. ne financira ŠKIS ali pa da ŠOU financira ŠKIS ali pa servisi in podobno. Sredstva se stekajo v neko vrečo, ki se potem delijo po zgoraj omenjenih procentih. Sredstev se torej ne "tala", ampak so procentualno tocno določena.

kartako
08.05.2010, 07:18
Sredstev se torej ne "tala", ampak so procentualno tocno določena.:clown: ------------- Saj zaradi takih ključev, pa imajo potem delavci evropsko povprečje in Slovenija uspešna država, študentje pa namesto študija- prakso kako koga obrati do kosti brez dela (obiranje ne štejem kot delo). :rolling: Povrh vsega so pa ti študentski servisi namenjeni zaposlitvam točno določenih krogov. :d

PowRider
08.05.2010, 09:48
PowRider; servisi nimajo veze s tem kar si napisal.

Copy/paste iz drugega foruma:
Samo en komentar glede financiranja servisov in organizacijskij oblik ŠOS, kratic...
Bom najlazje razlozil kar na primeru:
ŠOS ima štiri stebre, in sicer ŠOU v Ljubljani, ŠOUM, ŠOUP in Svet študentskih klubov (bolj poznan kot ŠKIS).
Organizacijske oblike (OO) ŠOS (ŠOS, ŠOU-i in klubi s statusom ŠOLS) se večino financirajo s strani koncesijskih dajatev iz študentskega dela, torej dela preko študentskih napotnic.
Sestava študentske napotnice:
V primeru, da zaslužiš 100 evrov, mora delodajalec plačati 116,8 evra; 16,8% več. Od teh 16,8% je 12% koncesijske dajatve, 2% dodatne koncesijske dajatve ter DDV na obe koncesijski dajatvi. Na napotnico mora delodajalec še plačati 3,08 evra za obvezno zdravstveno zavarovanje.
12% koncesijske dajatve se razdeli na: 4,5% dobijo OO ŠOS, 4,5% študentski servisi, 3% gre za Javni sklad za razvoj kadrov in štipendije. 2% dodatne koncesijske dajatve je namenjeno za izgradnjo študentskih bivalnih zmogljivosti in izboljšanje pogojev študija in se nakazuje v državni proračun.
V skladu z 88. členom Študentske ustave se sredstva znotraj ŠOS-a delijo: 3,1% dobi ŠOS, 63,9% dobijo ŠOU-i (38,6% ŠOU v Ljubljani, 20,3% ŠOUM in 5% ŠOUP) in 33% klubi. Deljenje sredstev znotraj klubov pa se deli po posebnem ključu, ki se nanaša na število študentov v UE in zgodovino. Klubi pa povratno financirajo ŠKIS (3% od svojih sredstev).
Torej klube npr. ne financira ŠKIS ali pa da ŠOU financira ŠKIS ali pa servisi in podobno. Sredstva se stekajo v neko vrečo, ki se potem delijo po zgoraj omenjenih procentih. Sredstev se torej ne "tala", ampak so procentualno tocno določena.

Kaj tebi, kot predstavniku študentske organizacije ni jasno? Kaj je razlika med deliti in razdeliti? Popolnoma nič. Predstavljaš organizacijo, ki je samo nepotreben vmesen člen.

Torej, zakaj bi moral kdo sploh odtegovati del svojega uzaslužka tej organizaciji če to ni potrebno? Zakaj ne bi raje sprejel malega dela, tekla bi mu delovna doba, vam ne bi nakazoval nič in prej bi šel v pokoj?

Vi res želite vsem študentom samo slabo. V bistvu se s podpiranjem študentskega dela zavzemate za daljšo delovno dobo in hkrati ji nasprotujete z napovedanimi demonstracijami. Res lepo od vas.

Unregistred
08.05.2010, 11:35
Ma kakšne ti kvasiš PowRider.

A si sploh prebral kaj sem prilepil? Ti trdiš, da je to vse isto, pa ni.

Predstavnik štud. org. pa res nisem, sem imel pa v preteklosti s temi zadevami malce več opravka, da lahko ločim kaj je kaj. Kar pa ti očitno ne. Malce prebereš tu in tam in si že ekspert ali kako?

Glej; štud. delo je potrebno urediti a če si ZMD prebereš in se malce spoznaš na zadeve, boš ugotovil, da se ga izvajati v tej obliki ne da.

In če vprašaš mene recimo kot delodajalca si rečem tako; o fino. Zaj.jo nas s tem, ko ves postopek zakomplicirajo in nam naprtijo nove stroške, predvsem z tem da bomo morali denar sami nakazovat študentom, jih obveščat o dohodnini, sami nakazovati prispevke, 80 eur za zdravniški pregled itd. To bo res stres nekaj časa, saj so do sedaj to počeli servisi.

Ampak zaposlili pa ne bomo niti enega zraven, v bistvu še nismo končali niti z odpuščanjem
tistih, ki jih moramo, ker nas je udaril zakon o minimalnih plačah.

Mali delavci bodo še vedno cenejši, sploh ker ni odpravnin, rokov za odpušanje, malice, prevoza, regresa. In najlepše je to, da je lahko min. postavka 2,96 NETO.
Za ta denar trenutno ne dobimo nikogar ampak potem pa bomo, saj bodo na voljo študentje, upokojenci in brezposelni. Juhu. Tu pa bomo prihranili precej.

Za limanje etiket jih uvedeš v 1 uri. Na papir pa bomo pisali seveda trojno urno postavko, zaradi omejitve ur malih delavecev in omejitve ur podjetij.

Slaba stran pa je, da ne vem, če bomo imeli 15. v mesecu dovolj sredstev te male delavce poplačat. Ker sedaj so to založili servisi, mi pa smo se z njimi jajcali še 3-4 tedne glede plačila.
Bodo pač tisti, ki bodo hoteli delati, čakali na nakazilo po 2 meseca. K sreči jih bo pa dovolj.

Aja, pa ne pozabi kot zvest predstavnik (zaposlen?) Svetlika ministrstvu računa poslat :)

PowRider
08.05.2010, 11:52
In če vprašaš mene recimo kot delodajalca si rečem tako; o fino. Zaj.jo nas s tem, ko ves postopek zakomplicirajo in nam naprtijo nove stroške, predvsem z tem da bomo morali denar sami nakazovat študentom, jih obveščat o dohodnini, sami nakazovati prispevke, 80 eur za zdravniški pregled itd. To bo res stres nekaj časa, saj so do sedaj to počeli servisi.

Kaj delodajalci nimajo ustaljenega kadrovskega procesa za te stvari? Ga bodo morali nanovo postaviti ali kako?

Ampak zaposlili pa ne bomo niti enega zraven, v bistvu še nismo končali niti z odpuščanjem tistih, ki jih moramo, ker nas je udaril zakon o minimalnih plačah.

Boste raje odpuščai redno zaposlene in najemali študente al kako?

Mali delavci bodo še vedno cenejši, sploh ker ni odpravnin, rokov za odpušanje, malice, prevoza, regresa. In najlepše je to, da je lahko min. postavka 2,96 NETO.
Za ta denar trenutno ne dobimo nikogar ampak potem pa bomo, saj bodo na voljo študentje, upokojenci in brezposelni. Juhu. Tu pa bomo prihranili precej.

Za limanje etiket jih uvedeš v 1 uri. Na papir pa bomo pisali seveda trojno urno postavko, zaradi omejitve ur malih delavecev in omejitve ur podjetij.

Slaba stran pa je, da ne vem, če bomo imeli 15. v mesecu dovolj sredstev te male delavce poplačat. Ker sedaj so to založili servisi, mi pa smo se z njimi jajcali še 3-4 tedne glede plačila.
Bodo pač tisti, ki bodo hoteli delati, čakali na nakazilo po 2 meseca. K sreči jih bo pa dovolj.

Aja, torej redno ne plačujete svojih obveznosti, radi bi malo šmuglali...zakaj sploh še obstojate? Torej ŠOU podpiraš samo zato, ker vam založi plačo za študente? Seveda čez dva meseca nekako najdete denar in ga s pripadajočimi obrestmi vrnete servisu? Lepo, res lepo.

Andreea
08.05.2010, 11:59
Aja, torej redno ne plačujete svojih obveznosti, radi bi malo šmuglali...zakaj sploh še obstojate? Torej ŠOU podpiraš samo zato, ker vam založi plačo za študente? Seveda čez dva meseca nekako najdete denar in ga s pripadajočimi obrestmi vrnete servisu? Lepo, res lepo.

:2thumbs:

Unregistred
08.05.2010, 15:02
Lubi jezus :rolling:

Kaj delodajalci nimajo ustaljenega kadrovskega procesa za te stvari? Ga bodo morali nanovo postaviti ali kako?

Seveda ga imamo, kdo pravi da ne?

Boste raje odpuščai redno zaposlene in najemali študente al kako?

Ne raje, MORAMO da preživimo. In to je vseposod tako. In če bi bili ceneje marsovci, bi pa njih najemali. Ko pa bodo redno zaposleni normalno obdavčeni, pa bomo seveda z največjim veseljem zaposlili njih in jim dali 1500 plače če bo šlo. In se ne bomo rabili ukvarjati z študentsko nezanesljivostjo. Danes ja, jutri ne bi prišel, pa v petek bi par urc.
MIslim da se vsaj s tem strinjava...

DRUGI NAM redno ne plačujejo obveznosti dragec in tu je težava. Zakaj pa je tako ti je verjetno jasno, samo ozri se okoli in malo časopise prelistaj.

In ker očitno še vedno NE ZNAŠ BRATI bom tipkal malce počasneje, extra za tebe; namen mojega prvotnega sporočila je bil, da ŠOU ni enako štud. servis. Ti pa še kar (nalašč?) zadeve mešaš.

Nam ta tvoj ŠOU ne založi čisto nič. In če ŠOU je ali ni, podjetjem dol visi.
Denar založi študentski servis, ki ni nobena študentska organizacija in razen imena "študentski" nimajo nič skupnega. Servisi so vsi po vrsti d.o.o. Tudi ti ga lahko odpreš če želiš. 44 jih je trenutno ostalo od ca. 90 leta 2003, večina jih je že pocrkala zaradi premajhnih provizij. A misliš da jim ŠOS kaj da ali kako si ti to predstavljaš?

Kar se tiče šmuglanja; to da podjetja vsa po vrsti zaposlenim dajejo minimalke in potem to kompenzirajo z dnevnicami, kilometrino, potnimi stroški in da velika večina gostincev zvečer briše račune, plačuje na roko in tako dalje in dalje... A to pa ni šmuglanje?

In kaj zdaj stane državo več oz. ji naredi več škode; študentsko delo katerega obseg je ca. 3 % (!) ali zgoraj našteto? To bi morala biti prioriteta države, naj prvo uredi to, uvede enotne evidence vpisa in s tem reši problem večnih študentov, ostalo se pa naj ureja počasi in premišljeno ne pa na horuk kot hočejo zdaj. Posledice pa bomo nosili vsi, tudi ti in jaz.

Še za na konec nekaj o štud. servisih; papirologijo, nakazila, nerezidente, zavarovanja, izterjavo etc. nekdo mora urejati. Trenutno so to pač servisi in tega seveda ne delajo zastonj, kdo pa bi. In ker so si med sabo konkurenčni, se trudijo narediti čim več za ta denar. Ker če ne, lahko zaprejo. Kolikšen trud pa bi recimo kakšen zavod za zaposlovanje vložil v to? Malo morgen.

Že sam obstoj študentskih servisov je navadna kraja.
1) Servisi živijo ob podpori države in iz prispevkov od študentskega dela. Torej, če servisi ne bi obstojali, bi država pobrala več davkov, študentom pa bi ostalo več mesečnega dohodka.
2) Plačuje se cela četa študentskih funkcionarjev, ki se pripravljajo za vstop v politiko, ob dejstvu, da skrbijo le za svojo lastno rit. Res, politikov, ki ne znajo delati nič, razen lobirati za neupravičene rente imamo dovolj. Pojdite delat!
3) Malo delo (ob predpostavki da se že za kako uro podaljša) tem funkcionarjem prereže krila, ta strošek ne bo več potreben in gospodarstvo bo nekoliko razbremenjeno.
4) Mladi diplomanti ne bodo več v podrejenem položaju napram študentom pri iskanju prve zaposlitve.
5) Ves denar, ki ga servisi namenijo za vbogajme (Sponzoriranje oddaje HRIBAR, nakupi hotelov in ne vem česa še, bo tako pristal direktno v rokah študentov, kar je tudi prav.
6) Servisi ne bodo več organizirali protestov skupaj z upokojenci, kar je ena najbolj incestnih stvari, kar sem jih v življenju videl. V bistvu so stavkali eni proti drugim, pa so bili tako trapasti, da se tega niti zavedali niso...

1) S tem novim zakonom bo država »pobrala« namesto sedajšnjih 16,8 % kar 34,91 %
2) Se strinjam
3) Kateri strošek ne bo več potreben? Vsi stroški bodo z ZMD večji ne manjši.
4) Delno res. Drži za strokovna dela in podobno a žal je takšnih del najmanj in tudi pri zdajšnjem sistemu podjetje študenta (beri dobrega delavca) zaposli, če ve da ga potrebuje, zadeve zna in si je nabral izkušnje med tem ko je delal kot študent. Absolutno pa ne drži za večino študentskih del (delo v proizvodnji, kelnarijo, pakiranje, leplenje, anketiranje, hostese, sortiranje na pošti…) – teh del je največ in ta kader zelo enostavno nadomestiš. ZMD bo omogočil, da ta kader nadomestiš tudi z upokojenci in brezposelnimi.
5) Ne servisi, ŠOU v Ljubljani. To je drugo. Če eden od 44-tih štud. servisov kupi hotel ali vodo ali kaj jaz vem kaj še, to niso vsi. Vsi vemo katerega misliš. In po drugi strani je ta servis podjetje, ki ima več dejavnosti in vso pravico tudi do takšnega nakupa. Očitno študentski servis ni nosil dovolj denarja, če so šli v to. Če si pa mnenja, da je denar dobil nepošteno in veš kaj več, pa to sporoči ustreznim organom, ne pa biti nevoščljiv.
6) Spet; ne servisi ampak ŠOŠ – Študentska organizacija Slovenije. In to je tvoje mnenje.

Se pa absolutno strinjam s tabo, da je potrebno ŠOS dobro "prečistit" in uvesti ustrezen sproten nadzor delovanja, da jim zadeve ne bodo več uhajale iz rok z razni poskusi nakupa kopališč, nočnih klubov, draga izvedenška mnenja in podobno. A vendar predlagan ZMD tega ne ureja in jim še vedno pušča enako svobodo kot do sedaj le da z 3x manj denarja. In tu bodo čutili posledice (nastradali) klubi po vsej Sloveniji, ki so odvisni od njihovega razdeljevanja sredstev.

PowRider
08.05.2010, 15:21
Lubi jezus :rolling:

Seveda ga imamo, kdo pravi da ne?

Ne raje, MORAMO da preživimo. In to je vseposod tako. In če bi bili ceneje marsovci, bi pa njih najemali. Ko pa bodo redno zaposleni normalno obdavčeni, pa bomo seveda z največjim veseljem zaposlili njih in jim dali 1500 plače če bo šlo. In se ne bomo rabili ukvarjati z študentsko nezanesljivostjo. Danes ja, jutri ne bi prišel, pa v petek bi par urc.
MIslim da se vsaj s tem strinjava...

DRUGI NAM redno ne plačujejo obveznosti dragec in tu je težava. Zakaj pa je tako ti je verjetno jasno, samo ozri se okoli in malo časopise prelistaj.

In ker očitno še vedno NE ZNAŠ BRATI bom tipkal malce počasneje, extra za tebe; namen mojega prvotnega sporočila je bil, da ŠOU ni enako štud. servis. Ti pa še kar (nalašč?) zadeve mešaš.

Nam ta tvoj ŠOU ne založi čisto nič. In če ŠOU je ali ni, podjetjem dol visi.
Denar založi študentski servis, ki ni nobena študentska organizacija in razen imena "študentski" nimajo nič skupnega. Servisi so vsi po vrsti d.o.o. Tudi ti ga lahko odpreš če želiš. 44 jih je trenutno ostalo od ca. 90 leta 2003, večina jih je že pocrkala zaradi premajhnih provizij. A misliš da jim ŠOS kaj da ali kako si ti to predstavljaš?

Kar se tiče šmuglanja; to da podjetja vsa po vrsti zaposlenim dajejo minimalke in potem to kompenzirajo z dnevnicami, kilometrino, potnimi stroški in da velika večina gostincev zvečer briše račune, plačuje na roko in tako dalje in dalje... A to pa ni šmuglanje?

In kaj zdaj stane državo več oz. ji naredi več škode; študentsko delo katerega obseg je ca. 3 % (!) ali zgoraj našteto? To bi morala biti prioriteta države, naj prvo uredi to, uvede enotne evidence vpisa in s tem reši problem večnih študentov, ostalo se pa naj ureja počasi in premišljeno ne pa na horuk kot hočejo zdaj. Posledice pa bomo nosili vsi, tudi ti in jaz.

Še za na konec nekaj o štud. servisih; papirologijo, nakazila, nerezidente, zavarovanja, izterjavo etc. nekdo mora urejati. Trenutno so to pač servisi in tega seveda ne delajo zastonj, kdo pa bi. In ker so si med sabo konkurenčni, se trudijo narediti čim več za ta denar. Ker če ne, lahko zaprejo. Kolikšen trud pa bi recimo kakšen zavod za zaposlovanje vložil v to? Malo morgen.

1) S tem novim zakonom bo država »pobrala« namesto sedajšnjih 16,8 % kar 34,91 %
2) Se strinjam
3) Kateri strošek ne bo več potreben? Vsi stroški bodo z ZMD večji ne manjši.
4) Delno res. Drži za strokovna dela in podobno a žal je takšnih del najmanj in tudi pri zdajšnjem sistemu podjetje študenta (beri dobrega delavca) zaposli, če ve da ga potrebuje, zadeve zna in si je nabral izkušnje med tem ko je delal kot študent. Absolutno pa ne drži za večino študentskih del (delo v proizvodnji, kelnarijo, pakiranje, leplenje, anketiranje, hostese, sortiranje na pošti…) – teh del je največ in ta kader zelo enostavno nadomestiš. ZMD bo omogočil, da ta kader nadomestiš tudi z upokojenci in brezposelnimi.
5) Ne servisi, ŠOU v Ljubljani. To je drugo. Če eden od 44-tih štud. servisov kupi hotel ali vodo ali kaj jaz vem kaj še, to niso vsi. Vsi vemo katerega misliš. In po drugi strani je ta servis podjetje, ki ima več dejavnosti in vso pravico tudi do takšnega nakupa. Očitno študentski servis ni nosil dovolj denarja, če so šli v to. Če si pa mnenja, da je denar dobil nepošteno in veš kaj več, pa to sporoči ustreznim organom, ne pa biti nevoščljiv.
6) Spet; ne servisi ampak ŠOŠ – Študentska organizacija Slovenije. In to je tvoje mnenje.

Se pa absolutno strinjam s tabo, da je potrebno ŠOS dobro "prečistit" in uvesti ustrezen sproten nadzor delovanja, da jim zadeve ne bodo več uhajale iz rok z razni poskusi nakupa kopališč, nočnih klubov, draga izvedenška mnenja in podobno. A vendar predlagan ZMD tega ne ureja in jim še vedno pušča enako svobodo kot do sedaj le da z 3x manj denarja. In tu bodo čutili posledice (nastradali) klubi po vsej Sloveniji, ki so odvisni od njihovega razdeljevanja sredstev.

Tvoje pisanje je zelo podobno mailu, ki so ga prejela nekatera podjetja s strani ŠOSa. Si prepričan, da nisi nič povezan z njimi? Če koga zanima katera so ta podjetja jih lahko nekaj tudi naštejem. Skratka, pišete samo slabosti, ki bi jih imela posamezna podjetja če bi ukinili študentska dela.

Ja, še vedno pravim, da se mora študentsko delo ukiniti. In ja, obremenitev navadnega dela je previsoka in jo je potrebno skiniti. ŠOS je le en vmesen nepotreben zajedalec. Pa če imaš muda se podpiši in napiši svoj čin...

PowRider
08.05.2010, 15:29
Unregistrated, torej sva ugotovila:
- študentski servisi so lahko izgovor za marsikatero nečednost, tudi na račun študentskega dela,
- sam si napisal, da je delo redno zaposlenih diskriminirano s strani študentskega dela (podkrepil si tudi s številkami). Zakaj bi to delavci tolerirali?
- študentsko delo je tudi vir dohodka ljudem, ki vehamentno iščejo zastonjske rente, zakaj bi to podpiral,
- študentsko delo podaljšuje študij (to skoraj lahko trdiva) in se ne šteje v delovno dobo. Se ti to zdi fer?

Zakaj ne more biti študentsko delo lepo enakovredno navadnemu delu?

Unregistered
08.05.2010, 17:39
Tvoje pisanje je zelo podobno mailu, ki so ga prejela nekatera podjetja s strani ŠOSa. Si prepričan, da nisi nič povezan z njimi? Če koga zanima katera so ta podjetja jih lahko nekaj tudi naštejem. Skratka, pišete samo slabosti, ki bi jih imela posamezna podjetja če bi ukinili študentska dela.

Komot lahko napišeš in našteješ kar hočeš, tako je javni forum. Če bi moral ugibati tvoj čin, bi rekel da si eden izmed tehle recimo http://www.mladiforum.org/ :rolling:

In vsi smo dobili maile, in od ŠOS-a, in od klubov in od servisov in od raznih političnih organizacij etc. Časopisi in forumi so prepolni tega. Jaz sem si ustvaril svoje mnenje in ga tukaj seveda zagovarjam. Ti pa do sedaj še nisi ovrgel niti enega mojega argumenta tako da...

Ja, še vedno pravim, da se mora študentsko delo ukiniti. In ja, obremenitev navadnega dela je previsoka in jo je potrebno skiniti. ŠOS je le en vmesen nepotreben zajedalec.
No vidiš, morda pa si končno dojel, da pa delajo ravno nasprotno. V bistvu ga širijo še na upokojence in na nezaposlene, le ime bo drugačno. In tako bodo pospravili v žep še nekaj na njihov račun in na račun znižanih stroškov tem preljubim štud. organizacijam. In misliš da če to izpeljejo, da bodo razbremenili navadno delo?

Unregistered
08.05.2010, 18:13
Unregistrated, torej sva ugotovila:
- študentski servisi so lahko izgovor za marsikatero nečednost, tudi na račun študentskega dela,
Menim, da sem podal par lepih primerov, da je nečednosti drugje dosti več in v 33 x večjem obsegu napram štud. delu.

- sam si napisal, da je delo redno zaposlenih diskriminirano s strani študentskega dela (podkrepil si tudi s številkami). Zakaj bi to delavci tolerirali?
Nisi razumel. Nisem napisal, da je diskriminirano ampak marsikje njujno potrebno saj redno zaposleni stanejo dosti (pre) več in morajo podjetja obrniti vsak euro 2 x.

- študentsko delo je tudi vir dohodka ljudem, ki vehamentno iščejo zastonjske rente, zakaj bi to podpiral,

Tudi ostalo delo je takšno, sem podal primere. Tudi če gledam skozi tvoje oči, je za državo bolje, da gre vsaj na napotnico in da dobi država vsaj nekaj kot pa sploh nič kot pri kelnariji recimo. In poglej ironijo; sedaj ne boš rabil iskati vse naokoli nekoga, ki ti bo napotnico posodil in mu plačeval procente. Ti jo bo kar brezplačno babica, ali pa mama ki je na zavodu ali pa dedek. Fino, ne? Ker bodi prepričan da bodo ljudje vedno iskali luknje, zmd pa jih ponuja ker vsepovprek.

- študentsko delo podaljšuje študij (to skoraj lahko trdiva) in se ne šteje v delovno dobo. Se ti to zdi fer?

Ne. Glede delovne dobe je super, se 100% strinjam. Čeprav je bo v 4 letih pod predpostavko, da recimo študent čisto vsako leto izkoristi čisto vse dovoljene ure (720) nekje 1 leto in 4 mesece. V praksi velika večina dela recimo junij in julij?... Lepo se sliši a nam pa bodo delovno dobo med tem podaljšali za ne vem koliko let, kaj šele tistim ki se komaj spravljajo k študiju.

Zakaj ne more biti študentsko delo lepo enakovredno navadnemu delu?
Ker je študentsko. Začasno delo. Ker družine ne zmorejo vzdrževati študenta, če ni iz katerega od univerzitetnih mest. Saj še sebe marskikje ne zmorejo. Bi morda lahko, če bi imeli normalne plače. A teh ni. Kateri študent pa bi delal več kot je potrebno, če bi dobil štipendijo in še nekaj od doma?
In če že tako sprašuješ; zakaj pa potem sploh rabimo malo delo?

PowRider
08.05.2010, 18:24
Torej če prav razumem tvojo logiko:

Menim, da sem podal par lepih primerov, da je nečednosti drugje dosti več in v 33 x večjem obsegu napram štud. delu.

Ker drugje kradejo lahko tudi mi krademo?

Nisi razumel. Nisem napisal, da je diskriminirano ampak marsikje njujno potrebno saj redno zaposleni stanejo dosti (pre) več in morajo podjetja obrniti vsak euro 2 x.

Zakaj morajo brezposelni diplomanti zatisniti oči in s tem potrditi več vrednost študentov? Zakaj naj dovolijo da so diskriminirani napram študentskemu delu? Zakaj ne moremo imeti vsi enakih pogojev? Dobesedno zagovarjaš neenakost.

Tudi ostalo delo je takšno, sem podal primere. Tudi če gledam skozi tvoje oči, je za državo bolje, da gre vsaj na napotnico in da dobi država vsaj nekaj kot pa sploh nič kot pri kelnariji recimo. In poglej ironijo; sedaj ne boš rabil iskati vse naokoli nekoga, ki ti bo napotnico posodil in mu plačeval procente. Ti jo bo kar brezplačno babica, ali pa mama ki je na zavodu ali pa dedek. Fino, ne? Ker bodi prepričan da bodo ljudje vedno iskali luknje, zmd pa jih ponuja ker vsepovprek.

Ker ostali iščejo luknje jih tudi mi lahko. Kje se to konča?

Ne. Glede delovne dobe je super, se 100% strinjam. Čeprav je bo v 4 letih pod predpostavko, da recimo študent čisto vsako leto izkoristi čisto vse dovoljene ure (720) nekje 1 leto in 4 mesece. V praksi velika večina dela recimo junij in julij?... Lepo se sliši a nam pa bodo delovno dobo med tem podaljšali za ne vem koliko let, kaj šele tistim ki se komaj spravljajo k študiju.

Se strinjam, da je ur premalo, ampak vprašaj kakega delavca, ki ima še leto dni do pokoja kaj si o tem misli...

Ker je študentsko. Začasno delo. Ker družine ne zmorejo vzdrževati študenta, če ni iz katerega od univerzitetnih mest. Saj še sebe marskikje ne zmorejo. Bi morda lahko, če bi imeli normalne plače. A teh ni. Kateri študent pa bi delal več kot je potrebno, če bi dobil štipendijo in še nekaj od doma?
In če že tako sprašuješ; zakaj pa potem sploh rabimo malo delo?

Tudi malo delo je začasno delo. Tudi malo delo je lahko pomoč študentom, pa kjerkoli že je to delo.

Sedaj pa povej iz katere organizacije si, ker tvoji stavki so zelo podobni stavkom v mailu, ki je bil poslan na različne firme v Sloveniji.

PowRider
08.05.2010, 18:26
Komot lahko napišeš in našteješ kar hočeš, tako je javni forum. Če bi moral ugibati tvoj čin, bi rekel da si eden izmed tehle recimo http://www.mladiforum.org/ :rolling:

In vsi smo dobili maile, in od ŠOS-a, in od klubov in od servisov in od raznih političnih organizacij etc. Časopisi in forumi so prepolni tega. Jaz sem si ustvaril svoje mnenje in ga tukaj seveda zagovarjam. Ti pa do sedaj še nisi ovrgel niti enega mojega argumenta tako da...

No vidiš, morda pa si končno dojel, da pa delajo ravno nasprotno. V bistvu ga širijo še na upokojence in na nezaposlene, le ime bo drugačno. In tako bodo pospravili v žep še nekaj na njihov račun in na račun znižanih stroškov tem preljubim štud. organizacijam. In misliš da če to izpeljejo, da bodo razbremenili navadno delo?

Ne, ampak delo naj bo enakovredno. Enako delo naj bo enako plačano in enako obdavčeno. Kaj je narobe s to logiko?

Unregistered
08.05.2010, 18:28
Še to napišem potem pa imam počasi dovolj študentov za danes;

kaj misliš da se bo zgodilo s študenti in tem zakonom?

Jaz predvidevam, da bodo zakon na vso silo sprejeli, potem pa z amadmajem lepo študente (ko se bo vse malce umirilo seveda) na "tiho" umaknili.
Pa ne zaradi demonstraciji; umaknili jih bodo zaradi pritiskov podjetij, ki te stranke in naše ljube politike podpirajo in financirajo.Kajti ti se šele sedaj, ko vidijo da gre zares, pričenjajo prebujati in kalkulirati stroške in ko bodo zakon malce bolj podrobno pogledali, bodo pa zaćeli dvigovati slušalke.:p

kartako
08.05.2010, 18:34
Študentje-povejte mi : Kdo bo delal za vaše študiranje ? Dela ni , se vam ne zdi ?

PowRider
08.05.2010, 18:37
Še to napišem potem pa imam počasi dovolj študentov za danes;

kaj misliš da se bo zgodilo s študenti in tem zakonom?

Jaz predvidevam, da bodo zakon na vso silo sprejeli, potem pa z amadmajem lepo študente (ko se bo vse malce umirilo seveda) na "tiho" umaknili.
Pa ne zaradi demonstraciji; umaknili jih bodo zaradi pritiskov podjetij, ki te stranke in naše ljube politike podpirajo in financirajo.Kajti ti se šele sedaj, ko vidijo da gre zares, pričenjajo prebujati in kalkulirati stroške in ko bodo zakon malce bolj podrobno pogledali, bodo pa zaćeli dvigovati slušalke.:p

Zakaj bi jaz kot delavec toleriral manj obdavčeno študentsko delo?

To je edini način, da volilno telo začne pritiskati na nižje davke. Do sedaj nižjih davkov sploh nihče ne omenja v predvolilnem času, Križanič pa je še celo poudaril, da jih je Bajuk preveč znižal. Če smo vsi v tem, naj bodo pa še študentje!!!!!

Unregistered
08.05.2010, 19:07
Sedaj pa povej iz katere organizacije si, ker tvoji stavki so zelo podobni stavkom v mailu, ki je bil poslan na različne firme v Sloveniji.

Glej, ti si prava malo podrepna muha s tem vprašanjem. Forum je namenjen debati In spoh ne razumem zakaj te to tako vroče zanima. Če ne bi bil tako simpatičen, bi se ti zlagal in povedal, da dalam v enem velikem proračunskem podjetju imenovanem javna uprava kot informatik. Ali pa da sem prej v ukc-ju, še pred tem na rtv-ju. Sami proračunci - in ne boš verjel; vsi ti so daleč največji uporabniki študentskega dela... Država bo sama sebi naredila s tem še večji minus, ki ga bomo plačevali mi davkoplačevalci, samo večina tega sploh ne bo opazila, saj bo zavito v celofan z kašnim novim davkom ali dajatvijo :rolling:

Ampak ker si to ti: pon. in torek delam za šos, sre. in čet. za sou, ob petkih pa za škis. Sobote pa nedelja pa za manjše klube, odvisno od potrebe. Po 22. uri pa urejam številne proti.si strani :rolling:

Odgovoriš pa tudi samo na tisto, kar se ti zazdi, tako bolj plehko, brez nekih argumentov, ta pomembne stvari pa kar izpustiš oz. prezreš.

Jaz sem se lepo potrudil in ti zelo lepo argumentirano razložil kako in kaj mislim, čeprav sem precej piker, ko vidim da nekdo govori neumnosti.
In to na nekem siol forumu z 5 aktivnimi uporabniki in nekaj takimi, ki hodijo sem ker jim internet ne dela (hej, med temi sem bil jaz, pa je začelo med tem delat). :rolling: (mater mi je všeč ta smajli).

Unregistered
08.05.2010, 19:10
Zakaj bi jaz kot delavec toleriral manj obdavčeno študentsko delo?

Uh, še ni konec... Ja zakaj pa toleriraš tako visoko obdavčene plače? Ne bi bilo bolj fajn imeti 200-300 eur večje?

PowRider
09.05.2010, 07:52
Uh, še ni konec... Ja zakaj pa toleriraš tako visoko obdavčene plače? Ne bi bilo bolj fajn imeti 200-300 eur večje?

Ravno to je, ne toleriram jih. Zato se mi pa tudi ne zdi prav, da skupina priviligirancev ne deli moje usode. Kolikorat naj ti še to napišem?

PowRider
09.05.2010, 08:16
Glej, ti si prava malo podrepna muha s tem vprašanjem. Forum je namenjen debati In spoh ne razumem zakaj te to tako vroče zanima. Če ne bi bil tako simpatičen, bi se ti zlagal in povedal, da dalam v enem velikem proračunskem podjetju imenovanem javna uprava kot informatik. Ali pa da sem prej v ukc-ju, še pred tem na rtv-ju. Sami proračunci - in ne boš verjel; vsi ti so daleč največji uporabniki študentskega dela... Država bo sama sebi naredila s tem še večji minus, ki ga bomo plačevali mi davkoplačevalci, samo večina tega sploh ne bo opazila, saj bo zavito v celofan z kašnim novim davkom ali dajatvijo :rolling:

Ampak ker si to ti: pon. in torek delam za šos, sre. in čet. za sou, ob petkih pa za škis. Sobote pa nedelja pa za manjše klube, odvisno od potrebe. Po 22. uri pa urejam številne proti.si strani :rolling:

Odgovoriš pa tudi samo na tisto, kar se ti zazdi, tako bolj plehko, brez nekih argumentov, ta pomembne stvari pa kar izpustiš oz. prezreš.

Jaz sem se lepo potrudil in ti zelo lepo argumentirano razložil kako in kaj mislim, čeprav sem precej piker, ko vidim da nekdo govori neumnosti.
In to na nekem siol forumu z 5 aktivnimi uporabniki in nekaj takimi, ki hodijo sem ker jim internet ne dela (hej, med temi sem bil jaz, pa je začelo med tem delat). :rolling: (mater mi je všeč ta smajli).

Če ne bi vedel, da si v preteklosti že pisal v IT sklopu (in si včeraj za nazaj zbrisal svoje odgovore), bi si mislil, da si šel na siol forum, ker ti internet ni delal in nisi mogel po netu surfat.

Skratka, prav imaš, ne poznam vseh podrobnosti študentskega dela. Hkrati sem tudi prepričan, da ti delaš nekje blizu ŠOSa in si kar pri koritu.

Ampak nič ne de. Dejstvo je, da bi študentsko delo lahko bilo vključeno v delovno dobo s polno plačanimi prispevki. Dejstvo je da sama ideja malega dela (ki ni nujno enaka predlogu) meni res ni napačna. V več firmah, bi part time delavci bili dobrodošli. Naslednje dejstvo pa je, da bi se lahko študentje pogajali za več delovnih ur na teden, za manjše prispevke....pa ste na soočenje z ministrom in Pahorjem prišli povsem nepripravljeni brez namena kakršengakoli pogajanja? Zakaj že? Ker vam kakršnokoli malo delo ne diši in hočete zaščititi svoje rente. To pa drži kot pribito.

amaze646
19.05.2010, 13:38
Ravnokar gledam ta "protest". Polom od poloma. Ne samo, da se vidi, da vecina sploh ne ve zakaj je tam, ampak vidim da jih vecina niti ne ve kaj je protest. Pijane babe z pirom v roki, drugi roki cik, v ustah piscalka, poplesujejo pijane ... tole bo bol ena fajn festa kot pa protest. Trenutno gledano izkazujejo samo svoj idiotizem, ne pa svojega mnenja ... :)

PowRider
19.05.2010, 17:42
Ravnokar gledam ta "protest". Polom od poloma. Ne samo, da se vidi, da vecina sploh ne ve zakaj je tam, ampak vidim da jih vecina niti ne ve kaj je protest. Pijane babe z pirom v roki, drugi roki cik, v ustah piscalka, poplesujejo pijane ... tole bo bol ena fajn festa kot pa protest. Trenutno gledano izkazujejo samo svoj idiotizem, ne pa svojega mnenja ... :)

Danes med izgredi sem bil na parkirišču pred parlamentom in videl na lastne oči te mentalne reveže. Res, prav žalostno jih je bilo gledati. Po moji oceni je bilo večino folka iz srednjih šol, nekaj malega študentov in nekaj čudakov/nasilnežev/bumbarjev. Za slednje dvomim, da sploh so študentje (no, mogoče obiskujejo filo fax ali FDV), so bili pa tam samo zarad podžiganja in vandalizma. No, pa veliko policajev v civilu je bilo med množico, ki so lepo odvažali nasilneže na rob protestov in jih tam "obdelali2 :)))).

Skratka, študentje, dijak in ŠOS - SRAM VAS JE LAHKO:nonono:

yamamoto
19.05.2010, 17:55
Ne študentsko delo, prisilno delo bi jaz zrihtal pokvarjencem, ki so to zakuhali. :(
Upam pa, da med njimi res ni bilo veliko pravih študentov.

To, kar se zdaj dogaja, je lep primer kaj lahko povzroči ena butasta neoliberalna rešitev, ki je nobena vlada doslej ni bila pripravljena popraviti, kljub številnim negativnim posledicam. :nonono:

PowRider
19.05.2010, 18:00
Ne študentsko delo, prisilno delo bi jaz zrihtal pokvarjencem, ki so to zakuhali. :(
Upam pa, da med njimi res ni bilo veliko pravih študentov. :nonono:

Kot poroča Žurnal24, naj bi ŠOS še pred začetkom protestov policiji prijavil skupino neštudentov, ki naj bi zanetila nemire. Na policiji so jim odvrnili, da lahko ukrepajo šele, ko se dejanje zgodi. Žurnal24 še poroča, da naj bi bil vodja omenjene skupine Matevž Kladnik, anarhist z Metelkove in študent FDV.

http://www.siol.net/slovenija/novice/2010/05/ljubljanske_ulice_bodo_danes_s_protesti_zavzeli_st udentje_in_dijaki.aspx

Skratka, zavzemam se za šolnine, malo delo in ukinitev študentskih servisov. O boldanem in številu njemu podobnih na določenih fakultetah pa tukaj ne bi zgubljal besed:(

Lencka
19.05.2010, 19:14
/.../ Za slednje dvomim, da sploh so študentje (no, mogoče obiskujejo filo fax ali FDV) /.../

Morda malo mimo teme, pa vendar. Resno se sprašujem, kam gre družba, kjer nekaj štejejo samo tehnični faksi, družboslovni pa niso niti drugokategorni, ampak očitno sploh samo pod črto omembe vredni. Sicer nisem študirala na nobene od teh dveh, sem pa družboslovka, in vedno me boli, ko pametjaki ožigosajo vse, kar je družboslovnega, za nevredno, hvatanje megle in splo ne resen študij. Ravno tako resen študij je to (lahko), kot je to (lahko) katerikoli drug. In ravno tako delaš, samo da namesto formul študiraš razprave, namesto eksperimentov pišeš eseje, prebiraš bukle in si razbijaš glavo, delaš analize, sinteze, raziskave, primerjave... Nehajte že enkrat tako zelo podcenjujoče govoriti o smereh, ki so (tudi) vedno bile (in upam, da bodo še) eno od gonil družbenih sprememb. Vzgoja intelektualcev, ja. Za katere še vedno upam, da se tam "delajo". Pa dovolj o tem...

Po tem, kar je bilo danes sodeč, je slovenski študent padel tako nizko, da nižje ne more. To ni študent. Ne. Ja, naj grejo delat, pravice do študija vredni niso.

:(

PowRider
19.05.2010, 19:18
Morda malo mimo teme, pa vendar. Resno se sprašujem, kam gre družba, kjer nekaj štejejo samo tehnični faksi, družboslovni pa niso niti drugokategorni, ampak očitno sploh samo pod črto omembe vredni. Sicer nisem študirala na nobene od teh dveh, sem pa družboslovka, in vedno me boli, ko pametjaki ožigosajo vse, kar je družboslovnega, za nevredno, hvatanje megle in splo ne resen študij. Ravno tako resen študij je to (lahko), kot je to (lahko) katerikoli drug. In ravno tako delaš, samo da namesto formul študiraš razprave, namesto eksperimentov pišeš eseje, prebiraš bukle in si razbijaš glavo, delaš analize, sinteze, raziskave, primerjave... Nehajte že enkrat tako zelo podcenjujoče govoriti o smereh, ki so (tudi) vedno bile (in upam, da bodo še) eno od gonil družbenih sprememb. Vzgoja intelektualcev, ja. Za katere še vedno upam, da se tam "delajo". Pa dovolj o tem...

Po tem, kar je bilo danes sodeč, je slovenski študent padel tako nizko, da nižje ne more. To ni študent. Ne. Ja, naj grejo delat, pravice do študija vredni niso.

:(

Lenčka, se opravičujem za ciničnost, ampak preveč takih primerov poznam iz teh dveh ustanov, da bi lahko ostal ravnodušen. In btw: tudi sam sem družboslovec :rolling:

pk
19.05.2010, 21:31
Si ne morem pomagati, moram prispevati svoj komentar.
Demonstranti so čisto narobe pristopili k zadevi.
Morali bi iti namreč z ga. Dimčevo in g.predsednikom vlade v eno oštarijo,
pa se tam zmenit, koliko provizije jima priznajo, če bodo dosegli svoje cilje. Bi bilo mnogo bolj konstruktivno in profitabilno:veryevil:
p.s.: ta naša bodoča inteligenca mora bit res extra butasta, če ne uvidi, da se očitno tako dela. Zgledi vlečejo!
Uboga naša državica, ko bo ene butle nasledila naslednja generacija še hujših.

pinky
19.05.2010, 21:37
- 38.000 € je ŠOU porabili za svetovanje pri nakupu nočnega kluba Bachus
- 47.000 € so porabili za svetovanje o možnosti nakupa kopališča Lagune
- 3.000.000 € so ponudili za nakup nočnega lokala Bachus
- 5.000.000 € so ponudili za nakup kopališča
- 105.000 € je ŠOU plačal za 13 metrsko jadrnico
...
30.000 € in še malce čez je vreden BMW v katerem se vozi predsednica ŠOU Katja ŠOBA

direktor ŠOU-a Roman Didovič je bil zaposlen kot vodja poslovalnice za trgovanje z vrednostnimi papirji v NLB, vendar se mu je bančna plača zdela premala in je šel delat raje v ŠOU

koliko štipendij bi bilo to?

Vsemogočni
19.05.2010, 22:18
Kar enostavno pomeni, da imajo tudi študenti svoje tajkune!

nattka
20.05.2010, 06:33
no ... kdor se je včeraj sprehodil mimo študentov ... mu je bilo vse jasno ...
pijane bejbe in tipi ... ki sploh niso vedeli zakaj so tam ... in jim sploh ni bilo mar ....

važen je žur ...

Hejaho
20.05.2010, 09:35
- 38.000 € je ŠOU porabili za svetovanje pri nakupu nočnega kluba Bachus
- 47.000 € so porabili za svetovanje o možnosti nakupa kopališča Lagune
- 3.000.000 € so ponudili za nakup nočnega lokala Bachus
- 5.000.000 € so ponudili za nakup kopališča
- 105.000 € je ŠOU plačal za 13 metrsko jadrnico
...
30.000 € in še malce čez je vreden BMW v katerem se vozi predsednica ŠOU Katja ŠOBA

direktor ŠOU-a Roman Didovič je bil zaposlen kot vodja poslovalnice za trgovanje z vrednostnimi papirji v NLB, vendar se mu je bančna plača zdela premala in je šel delat raje v ŠOU

koliko štipendij bi bilo to?

In oni štrajkajo proti vladi (mimogrede je ne podpiram),da pa delajo do 35-tega leta prek študetskega servisa brez delavne dobe se jim pa jejbe.Glede na to kar smo videli si mislim,da očitno hočejo študirat in žurirat do smrti !

Hejaho
20.05.2010, 09:37
Tako je in vodstvo študentov so se distancirali od teh dogotkov ! Kako pa sej so bli vsi pijan in zmešani !

PowRider
21.05.2010, 18:32
Kar enostavno pomeni, da imajo tudi študenti svoje tajkune!

Kaj je definicija tajkuna in ali v to definicijo spada igranje s proračunskim denarjem?

Te termin je izmišljen s strani senzicionalističnih novinarjev in se čestokrat uporablja v popolnoma neprimernih situacijah....

kartako
21.05.2010, 18:36
Ja kaj pa je tu narobe ? :d Saj je Pahor rekel, da je edini trezen .! :clown: Kaj se potem sedaj čudijo ? Pa tisti napis : Nas bo učil pravil tisti,ki je 23 let študiral ? :nonono: Spomnite se malo nazaj -Černjaka, prvega študentskega tajkunčka, ki je prvi pokazal kako se da z " študiranjem obogateti. :dontknow:

hyena
21.05.2010, 19:53
res ni bilo lepo videti ne artikulirano nasilje v nasi drzavi se posebaj pri nasem bodocem umu...ne zagovarjam nasilja niti ga ne izkljucujem...samo to kar so pa nasi mladci naredili je pa neumesna kaplja cez rob...

kartako
21.05.2010, 20:43
Vsi pametni -po dogodkih, pa ni važno kdo jih je sprožil. Dejanja vlade in način sporočanja, so navadna ignoranca tako opozicije, kot vseh drugih ljudi.. Srečni so lahko v parlamentu, da film ni počil (morda še bo ) delavcem, ki jih zmečejo na cesto novi "lastniki" za katere so se odrekali delavci zdravju in denarju , takrat bo najbrž huje. Mislim pa, da to ne sme biti ne presenečenje, ne obsodbe vredno dejanje,ker Ko te gluhi ne sliši, mu je treba pokazati-to pa vidi. Kot se oglašajo razni politiki komentatorji ? Ljudje so iz različnih sredin, različnih načinov komuniciranja in kje pa piše, da mora človek ki izrazi svojo voljo ali misel imeti šolo lepega vedenja ali doktorat? Smilijo se mi politiki, ki sedaj jokajo kakšen vandalizem itd., ko pa dobro vedo da je vedno po dialogu počilo, da se je zopet dialog začel. Takšna je svetovna zgodovina in način življenja,ki ga ni možno zanikati. Brigajo naj se za delo, da bodo ljuje imeli plače in najbrž kaj takega ne bo.!

hyena
21.05.2010, 22:24
veliko se še moramo nučiti...preveč časa smo bili narod zatiranih zato se tudi ne znamo oz. ne moremo postaviti za svoje pravice. nasilje vsekakor ni rešitev (to sm se že naučili) ampak popuščanje pa tudi ni.

PowRider
26.05.2010, 12:42
Študentske institucije so legalizirana oblika kraje

Prvič, tu so nejasnosti v računovodskih izkazih največje paraorganizacije (merjeno v sredstvih seveda) izmed njih, ŠOU - ko ji je računsko sodišče sporočilo, da so bilance nejasne in obstaja sum prikrojitve podatkov, je ŠOU začel razlagati, da mnenje računskega sodišča ni pomembno, saj so študentske organizacije avtonomne.

Zamislite si neumnost tega ugovora s tem primerom - namesto da bi oddali dohodnino, razglasite avtonomijo in pričakujete, da vam ni treba več plačevati davkov. To kaže, kaj institucije pomenijo študentskim funkcionarjem - nepotreben balast, ki naj ga upoštevamo mi vsi, oni pa ne.

Drugič, kaj bi si mislili o organizaciji, ki od vas zahteva obvezno članstvo, vam pobira obvezno članarino, potem pa med 40 in 50 odstotki celotnega proračuna nameni sama sebi, menda za administrativne stroške? Bi protestirali, če bi vam nekdo obljubil, da bo takšen sistem odiranja poskušal odpraviti?

Ovce, ki so 19. maja razbijale parlament, očitno ne razumejo, da so protestirale za to, da se ohranijo privilegiji tega organa, ki jih prisilno združuje in odira.

Tretjič, institucije, ki imajo polna usta socialne pravičnosti, v resnici pa le dobrih tri odstotkov vseh sredstev porabijo za socialne namene, niso ravno socialne. Morda so dobrotniki in donatorji, niso pa socialni.

Četrtič, seštejmo nekaj postavk - velika zabava, imenovana Škisova tržnica (po ocenah poznavalcev naj bi taka zabava stala okoli 100 tisoč evrov), študije o nakupu gostinskih lokalov (za 85 tisoč evrov, čeprav je primerna cena za takšno študijo okoli dva tisoč evrov) in demonstracije, ki so se proslavile s pobruhanimi in poscanimi ulicami ter množičnim razbijanjem (50 tisoč evrov).

Vse skupaj torej, samo letos, na nekaj postavkah, 235 tisoč evrov. Pri mesečni štipendiji 235 evrov na osebo (kar je skoraj identično socialni pomoči na CSOD) je to povsem brez smisla zapravljenih tisoč mesečnih štipendij. Res razvit socialni čut, ni kaj. Da pri tem ne omenim nedokazanih, ampak po kuloarjih slišanih idej študentskih privatizatorjev, da je zdaj na trgu nepremičnin pravi čas, da ŠOU kupi nepremičnine ali pa da si kupi jahto.

Da, protestirali ste, da bi lahko še naprej s svojim denarjem, ne reševali svoj socialni status, ampak hranili prej omenjene parazite. Torej študentske institucije so legalizirana oblika kraje sredstev študentov, ne socialni pravičniki.

http://www.finance.si/280394/Politkomisarka-Katja-%A9oba-demolirala-demokracijo

PowRider
26.05.2010, 13:06
Še malo tračov:

Na Fakulteti za družbene vede so poleg grafita obesili tudi transparent z napisom "Slovenija nova Grčija." To skupino po naših informacijah sestavljajo skrajni levičarji iz FDV, Filozofske faklutete ter anarhisti iz Metelkove, Roga in Zasavja. Njihov vodja naj bil profesor Andrej Kurnik, znan aktivist, ki po navedbah naših virov iz ŠOS organizira praktično vse njihove javne aktivnosti, s svojimi sodelavci na FDV pa mlade študente novači za svoj krog ali druge skrajno levičarske skupine. Andrej Kurnik je že prej sodeloval pri organiziranju cele vrste protestov, kjer je prihajalo tudi do izgredov. Na sredinih demonstracijah po naših informacijah ni metal kock, je pa pomagal pri organizaciji in imel govore z agresivno retoriko.

http://www.pozareport.si/?Id=mediji&View=novica&novicaID=15816&type=tags

pk
26.05.2010, 13:12
Ja, super, fino:rolling:
Znana taktika preusmeritve pozornosti javnosti. Osnovni namen demonstracij
tukaj sploh ni več važen, ali kaj? Teptanje vseh pravic dijakom in študentom,
posledica bo še večje razslojevanje začenši od pravice do izobrazbe naprej.
Ampak, ne, o tem ne bomo pisali, ne. Namesto da bi mladim omogočili in jim pokazali, da so njihova stališča pomembna vsej družbi in da bi se skupaj trudili za pravičnejšo ureditev, vlada privleče na dan statistike dvomljive verodostojnosti in popolnoma zatre argumentacije mladih. S tem ustvari idealno torišče manipulatorsko nastrojenim faktorjem.Ti seveda branijo lastne interese in kaj lažjega kot skriti se za zmanipulirano in obupano množico, ki nikjer ne vidi več izhoda.
Strinjam se, da so študentski servisi v bistvu organizirana oblika kraje. (Se še spomnite raznih SIS-ov in SPIS-ov, tovariši? Stalen dotok dejanja, mnogo zaposlenih, končnih efekt pa vedno obširnejša birokracija brez rezultatov. Koliko
denarja je bilo zmetanega stran šele takrat, pa si nihče ni upal privzdigniti glasu, bili so zaščiteni bolj kot sedma čudesa sveta).
Odprite novo temo račun organizatorjev demonstracij in pustite mladino pri miru, če ji že ne moreteali ne znate konstruktivno pomagati.

Dalmatinec
01.06.2010, 18:30

:2thumbs: