Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Arbitražni sporazum

PowRider
22.05.2010, 12:33
Tukaj bi me pa res zanimalo kako boste volili in zakaj? Sam sem v veliki dilemi, namreč kaj pravijo politiki skušam odmisliti a tu nastane problem. Kateremu strokovnjaku lahko verjamem?

Če gledam podporo sporazumu, mi je jasno da raste samo zato, ker so v zadnjih dneh nekateri mnenjeske vodje spremenili svoje stališče glede referendima. Med njimi je definitivno M. Kučan, ki je bil do predkratkim proti referendumu.

Na nasprotni strani je pravnik Cerar, ki je tudi proti sporazumu, kar mi je res zanimivo. Zakaj je on proti? On je en največjih poznavalcev domače pravne ureditve a sem imel vedno občutek, da je na strani trenutne vlade...

Pa da ne omenim, da je njegov prevod v Slovenščino irelevanten (by Pahor).

Babi2
22.05.2010, 17:58
Kako to, da ga ne moreš videti? Sporazum lahko prebereš na netu, kot izgleda pa smo ga z obvestilom o referendumu vsa slovenska gospodinjstva dobili na dom (v angleščini in slovenščini). V mojem okolju smo ga dobili včeraj.
Prav tako mi ni jasno, kaj misliš, ko govoriš o tem, da raste podpora referendumu (???). Mogoče si mislil reči, da raste podpora dogovoru o arbitražnem sporazumu ...

PowRider
22.05.2010, 18:04
Kako to, da ga ne moreš videti? Sporazum lahko prebereš na netu, kot izgleda pa smo ga z obvestilom o referendumu vsa slovenska gospodinjstva dobili na dom (v angleščini in slovenščini). V mojem okolju smo ga dobili včeraj.
Prav tako mi ni jasno, kaj misliš, ko govoriš o tem, da raste podpora referendumu (???). Mogoče si mislil reči, da raste podpora dogovoru o arbitražnem sporazumu ...

Aha, sem se popolnoma narobe izrazil. Raste podpora arbitražnemu sporazumu. My mistake. Sem popravil budelaštino.

bajs01
23.05.2010, 06:50
Če bom volil ali pa , se nisem odločen, Vsekakor pa , kar se mene tiče. Zadevo je treba urediti. Ne razumem , zakaj ne po pravni poti. Sami se nismo uspeli dogovoriti. Torej naj se nekdo drug. Se pa bojim , da nekaterim nikakor to ne odgovarja . Pa ne bom našteval le teh . Predpostavljam , da je splošno znano , komu to prinaša politične točke . To pa je tudi en in edini razlog , zakaj zadeva še ni urejena.

kartako
23.05.2010, 08:41
To je v bistvu zadnja šansa, da se nasledniki komunistov ustoličijo za vladanje v neskončnost. Saj za Slovenijo in Slovenstvo jim je vseeno.. To se lepo eksponira v vseh potezah, ki jih vlečejo Vse ostalo - delo, gospodarstvo jih ne zanima. Kje se bodo zaposlovali kadri, kako bodo delavci prišli do pokojnin- to so obrobne teme, ki se jih z zakoni prenaša v neskončnost. Oblastniki so v oblakih, raja ostane na trdih tleh.!

bluesy
24.05.2010, 11:38
Absolutno za sporazum. Tole populistično, nacionalistično sranje ki se prodaja pri nas s strani dripcev iz politične desnice ni vredno podpore. To so ljudje ki bi se raje šli vojno, izredne razmere kot pa kakršnokoli diplomacijo. Marsikaj lahko očitam Pahorju in trenutni vladi, ampak še vedno je to dosti boljše kot pa tisto kar je bilo prej (Janša). Arbitražni sporazum, novi družinski zakonik... to je bistveni napredek proti nazadnjaštvu in nacionalističnem hujskanju naše desnice. Zato mi tudi ne bo problem levico podpret na volitvah till the day i die....

ebutaljib
24.05.2010, 15:02
Do nekega sporazuma mora prej ali slej prit. Tisti, ki pravijo da bomo s to arbitražo nekaj izgubili mi naj povedo kaj bomo izgubili?

Ali imamo sedaj v tem trenutku celoten Piranski zaliv in izhod na odprto morje ali ne? Jaz pravim, da imamo samo polovico, saj že leta in leta noben slovenski čoln (brez posledic) ni prečkal sredinske črte!

Mogoče imamo celoten Piranski zaliv na papirju, in če so ti papirji kaj vredni potem ne vem zakaj jih ne pokažemo arbitrom, ki bodo na podlagi le-teh določili mejo. Česa se pravzaprav bojimo? Da so naši papirji ničvredni in da imajo Hrvati "boljši" papir?

Kakorkoli že s temi papirji je, mi danes celotnega Piranskega zaliva nimamo! Ozemlje/morje/zračni prostror je tvoj samo, če nad njim izvajaš svoj nadzor. Drugače je samo črka na papirju. Na papirju si Taiwan (uradno Republika Kitajska) lasti ozemlje celotne Kitajske že več kot 50 let, in ne priznava Ljudske Republike Kitajske. In kaj jim to koristi??? Na (njihovem) papirju je ozemlje njihovo, dejansko od njega nimajo absolutno ničesar (tako kot mi nimamo ničesar od druge polovice Piranskega zaliva pa naj bo še 100-krat napisano, da je naš).

Jaz sem za to, da se meja že enkrat dokončno določi, in pravim da Slovenija sedaj v tem trenutku nima celotnega Piranskega zaliva, ter posledično izhoda na odprto morje. Česar tako ali tako nimamo nam arbitraža ne more vzeti.

PowRider
24.05.2010, 16:47
Absolutno za sporazum. Tole populistično, nacionalistično sranje ki se prodaja pri nas s strani dripcev iz politične desnice ni vredno podpore. To so ljudje ki bi se raje šli vojno, izredne razmere kot pa kakršnokoli diplomacijo. Marsikaj lahko očitam Pahorju in trenutni vladi, ampak še vedno je to dosti boljše kot pa tisto kar je bilo prej (Janša). Arbitražni sporazum, novi družinski zakonik... to je bistveni napredek proti nazadnjaštvu in nacionalističnem hujskanju naše desnice. Zato mi tudi ne bo problem levico podpret na volitvah till the day i die....

Em...družinski zakonik bo osrečil le mali delček populacije medtem ko je neizvajanje reform in nepreprečevanje krize udarilo slehernega prebivalca RS. Se mi zdi, da si hotel biti le ciničen, kajne? Em...se pa strinjam, da je bila prejšna vlada enaka tej vladi.

Še par stvari me bega. Če je arbitražni sporazum in nov družinski zakonik napredek stran od nazadnjaštva, kaj je potem pol milijona novega dolga na vsako uro Pahorjevega vladanja (od začetka tevlade), popolnoma neučinkovit bančni sistem, popolnoma nemogoče poslovno okolje, neučinkovita javna uprava, minimalna plača, ki je/bo ob delo spravila dodatnih 17.000 ljudi, nerazumske obdavčitve in trošarine...? Aja, se opravičujem imaš prav, fevdalci so imeli desetino, in če bi se mi približevali desetini bi spolzeli k nazadnjaštvu.

Brez zamere, ampak družinski zakonik in arbitražni sporazum, sta samo en cukerček za delček volilnega telesa, pravi koraki, ki bi nas oddaljili od nazadnjaštva pa niso bili niti začeti. Kaj ti pomaga kup pravic in svoboščin, če ne boš imel niti za regrat. Pismo, si tipičen predstavnik etatistov, ki se na vse kriplje boriš še za zadnje privilegije in si hkrati misliš, da je na drugi strani neskončno velika vreča denarja s katere lahko neprestano jemlješ in ne daješ nič vanjo. Oprosti, ampak ravno tvoje razmišljanje je nazadnjaško, vsaj toliko kot je Grims nazadnjaški. Še retoriko imata podobno.

Btw: kateremu polu pripada pravnik Cerar?

pecnikr
24.05.2010, 16:55
ja js sem tud full zmeden bil do tega trenutka ko nisem vedel kateremu politiku verjet...včeri pa sem po pošti dobil za referendum tole glasilo na katerem so navedeni členi ...ki tolmačijo kaj sploh tale referendum odloča ...tko da sem 3x prebral in mi je zdej jasno kaj bom volil...

bluesy
25.05.2010, 09:09
Em...družinski zakonik bo osrečil le mali delček populacije medtem ko je neizvajanje reform in nepreprečevanje krize udarilo slehernega prebivalca RS. Se mi zdi, da si hotel biti le ciničen, kajne? Em...se pa strinjam, da je bila prejšna vlada enaka tej vladi.

Še par stvari me bega. Če je arbitražni sporazum in nov družinski zakonik napredek stran od nazadnjaštva, kaj je potem pol milijona novega dolga na vsako uro Pahorjevega vladanja (od začetka tevlade), popolnoma neučinkovit bančni sistem, popolnoma nemogoče poslovno okolje, neučinkovita javna uprava, minimalna plača, ki je/bo ob delo spravila dodatnih 17.000 ljudi, nerazumske obdavčitve in trošarine...? Aja, se opravičujem imaš prav, fevdalci so imeli desetino, in če bi se mi približevali desetini bi spolzeli k nazadnjaštvu.

Brez zamere, ampak družinski zakonik in arbitražni sporazum, sta samo en cukerček za delček volilnega telesa, pravi koraki, ki bi nas oddaljili od nazadnjaštva pa niso bili niti začeti. Kaj ti pomaga kup pravic in svoboščin, če ne boš imel niti za regrat. Pismo, si tipičen predstavnik etatistov, ki se na vse kriplje boriš še za zadnje privilegije in si hkrati misliš, da je na drugi strani neskončno velika vreča denarja s katere lahko neprestano jemlješ in ne daješ nič vanjo. Oprosti, ampak ravno tvoje razmišljanje je nazadnjaško, vsaj toliko kot je Grims nazadnjaški. Še retoriko imata podobno.

Btw: kateremu polu pripada pravnik Cerar?

Nisem bil ciničen, glede teh tem sem vedno smrtno resen in nazadnjaštvo je kar lepo definiran pojem (ponavadi se najdejo v istem kotlu z Cerkvijo in njenimi stališči glede tega, pri nas pa desnica sploh), in jst definitivno nism kot Grims in še manj nazadnjak. Vse kaj drugega. Meni je bolj pomemben odnos vlade in neke družbe do omenjenih tem kot pa karkoli drugega kar si našteval. Ravno pri odnosu do marginalnih skupin se vidi pravi obraz neke politične strukture in koliko je kdo sposoben tolerance, sobivanja z drugačnimi od večine ipd. Zame se liberalnost tu vidi, in ne kako je nekdo ultra liberalen v ekonomiji in pusti trgu prosto pot, potem se pa zgodi ZDA in njen sprevržen turbokapitalizem, ki za samo pušča dolgotrajne in uničujoče posledice na nižjem in srednjem sloju. In na koncu se izkaže kako je bil Friedmanizem totalni polom. Boli mene za takšen "napredek".

Kar se pa same teme tiče je pa podobno. Določenemu delu politike je do diplomacije, urejanja zadev in da se končno dolgotrajni spori rešijo, eni pa bi na račun populizma, nacionalizma najhujše sorte in hujskanja proti sosedu si delali politični profit. In rajo je najlažje na take točke dobit. Pozivat k ulični revoluciji, minirat vsak predlog vlade (pa naj je še tako dober - družinski zakonik) in na račun odnosa do Hrvaške si gradit točke je podlo in totalno nekonstruktivno vedenje. Janša ni dosti drugačen od Jelinčiča. In to sploh sedaj ko je v opoziciji lepo dokazuje. Samo da bi se prigrebel nazaj na oblast, pa ne glede na posledice. Takšnim politikom nisem zaupal ko sem šele pridobil volilno pravico, kaj šele sedaj ko lahko še bolj trezno razmišljam ob odnosu politikov do tovrstnih tem. In to je dovolj zame da vidim kje pes taco moli...

adoree
25.05.2010, 10:17
Ne morem reci drugega kot: izdajalci slovenskega naroda. Sram naj vas bo.

Skozi zgodovino smo uzgubli ze nic koliko ozemlja in posledicno se je nas narod tam potujcil, ampak vas to nic ne zanima. Glavno da se gre lahko v Dalmacijo brez skrbi na dopust pa boli nas k****c kaj bo cez 20 let. Cisto liberalno sranje, tisto sranje, ki nam je do sedaj zapravljalo ozemlje in izgleda, da nam bo se, ker je narod zabit kot telegraf stanga.

http://www.youtube.com/watch?v=O8HMUkBUZuA
http://www.youtube.com/watch?v=BnEEeXa2T9Q
http://www.youtube.com/watch?v=a7PwbxVHqR0
http://www.youtube.com/watch?v=vfKalckRrZ8
http://www.youtube.com/watch?v=HWCrYOk_Rhs

ZALOST!!!!

adoree
25.05.2010, 10:26
Bluesy zate pa itak vem, da si drzavljan sveta, kot nas vrli predsednik. Pred tem si bil pa drzavljan Jugoslavije, ravno tako kot nas vrli predsednik. Nikoli pa Slovenec. Ce bo Slovenija skrcena na Ljubljano bo zate se vedno vse OK.

Ti naprednjak, ti.

bluesy
25.05.2010, 11:09
Neznansko se sekiram adoree. (sarkazem izklopljen) Blood&honour tip mi bo rekel "niggalover" ko ne delim njegovih rasističnih pogledov, homofob mi bo rekel "buzerant" ker ne delim njegovih homofobičnih pogledov in sem za enake pravice za vse (v nasprotju z njimi), za druge sem "cigan" ker nisem sovražno nastrojen do Romov, zate pa "izdajalec" ker sem za diplomatske dogovore in arbitražne sporazume in ne nasedam populističnim in nacionalističnim puhlicam s katerimi desnica opleta že od časa samostojnosti. In na koncu baje še Slovenec nisem, ker ti tako praviš. Četudi sem dejansko po rodu in drugače bolj Slovenec kot 90% ljudi ki zganja kvazipatriotizem pri nas. Samo da to ni nekaj s čimer bi opletal in se hvalil ker je banalna stvar ki ti je dana ob rojstvu in starših.

Samo da meni biti Slovenec ne pomeni udrihati avtomatično vedno po sosedih oz si ustvarjati nonstop neke "sovražnike" ali udrihati po vseh marginalnih skupinah (kot to počne desnica stalno) in zganjati histerijo glede vsakega poskusa urejanja medsosedskih odnosov. Ampak eni tega niste sposobni dojeti in razumeti. In nikoli ne boste. Ker ste slepo zagledani v svoj prav in svoje svete "slovenske" cilje, ko imate samo vi prav, če pa se slučajno najdejo posamezniki in strokovnjaki, ki pravijo da je sporazum dober, potem pa so izdajalci in neslovenci kar naenkrat. Ne glede na dejanske argumente. V bistvu si štejem v kompliment da me ravno taki obkladate s temi izrazi. I must be doing something right after all. In bom tako dolgo dokler bo potrebno...

general lavine eccentric
25.05.2010, 11:49
Torej, enim genialcem je vse jasno, na primer, Pahorju in kolegom, drugim sploh ni jasno, na primer Cerarju in kolegom, enim sploh ni bilo jasno, pa jim je sedaj jasno, na primer Kučanu in kolegom in sedaj pričakujejo, da se bomo Slovenčki po pameti in globokem razmišljanju odločili na podlagi globokega znanja mednarodnega prava tako, kot je treba.Jasno je edino to, da so nesrečniki na nas prevalili odgovornost za usodo morske meje Slovenije. Povedano je bilo, da arbitražni sporazum ne zagotavlja Sloveniji pristopa do odprtega morja, se pa bomo zato zelo potrudili. Takle mamo.
Lep pozdrav, general

ebutaljib
25.05.2010, 16:30
adoree

1. Na Hrvaškem morju nisem bil že od leta 1992 (pa ne zaradi politike)

2. Kakšen je tvoj predlog? Zavrnemo arbitražo, in potem? Kaj predlagaš da naredimo potem? Vsak dan 10 krat ponovimo, da je Piranski zaliv naš? (Taiwan že več kot 50 let ponavlja, da je Kitajska njihova pa ni učinka).

Celotnega Piranskega zaliva danes tako ali tako nimamo, in s tem tudi prostega dostopa na odprto morje ne. V kolikor praviš, da je drugače, prosim da si jutri sposodiš čoln in se odpelješ čez sredinsko črto.

Rezilo
25.05.2010, 16:57
Jst vem da na Referedum ne bom šel če se politiki ne znajo odločit in zmenit zakaj bi jst o tem odločal...sam denar znajo metat zkozi okno s temi referedumi...

Vsemogočni
25.05.2010, 17:03
Samo za osvežitev nekaj s spletne strani SSN, kjer je javno objavljen dokument, kdo vse je Hrvaški podaril morje in slovenske vasi ob meji. Navedeni člani odbora za zunanjo politiko, ki so na seji sprejeli sklepe:

Člani:
Slovenski izdajalci!
03 Sep 2008 ob 06:43 PM
14. izredna seja Odbora Dr?avnega zbora Republike Slovenije za zunanjo politiko, ki je potekala dne 25. julija 2001 ter 05. septembra 2001 v velikem salonu v poslopju Dr?avnega zbora Republike Slovenije:

Od znanih slovenskih politikov so bili prisotni: Dimitrij Rupel (Minister za zunanje zadeve RS), Miha Poga?nik (vodja diplomatske komisije RS za dolo?itev dr?avne meje s Hrva?ko), Jelko Kacin (predsednik odbora), Zmago Jelin?i? (podpredsednik odbora), Janez Podobnik, Anton Anderli?, Davorin Ter?on, Miha Brejc, Janez Jan?a, Jo?ef Jerov?ek, Aurelio Juri, Franc Kangler, Alojz Peterle, Roman Jaki? in drugi poslanci, kot ?lani odbora ter Borut Pahor… kot poslanci DZRS, ne?lani odbora…

Sklepi:
Po kon?ani razpravi so ?lani odbora sprejeli naslednji sklep: Odbor je obravnaval navedeno pobudo in se z njo strinjal.

Sklep Odbora Dr?avnega zbora Republike Slovenije za zunanjo politiko, leta 2001, pomeni, da so navedeni ?lani odbora, poslanci DZ RS, ?lani vseh parlamentarnih strank, sklenili sami prepustiti dele slovenskega ozemlja in morja sosednji Republiki Hrva?ki, kar so Hrvati z veseljem sprejeli in se tega ?e danes dr?ijo ter se obna?ajo, kot da je to ozemlje njihovo.

Kako so lahko slovenski poslanci vseh parlamentarnih strank sprejeli sklep, da so zaselki Mlini-?krile, Bu?ini in ?kodelin na hrva?ki strani, ko pa je velik del tamkaj?njih zemlji?? celo v lasti Sklada kmetijskih zemlji?? Republike Slovenije? In kak?nih 80% povr?ine morja v Piranskem zalivu je s tem sklepom odbora »prine?eno« Sloveniji, ko pa je imela SR Slovenija v prej?nji skupni dr?avi jurisdikcijo nad celotnim Piranskim zalivom? Omenjeni sklep ni prinesel Sloveniji ni?esar, ne na kopnem, ne na morju. Prinesel je nekaj povsem drugega in pomeni veleizdajo!

Zaradi navedenega dejstva letos pomladi, slovenska policija ni izpolnila, svoje z zakonom dolo?ene obveznosti poskrbeti za varno izpeljavo uradno prijavljene javne prireditve v ob?ini Piran. Slovenski dr?avljani, v okviru pravilno prijavljene javne prireditve na naslovu Se?ovlje 1, Se?ovlje, Slovenija, niso mogli do prireditvenega prostora, ker jim je pot zaprla uniformirana policija sosednje Republike Hrva?ke. Slovenska policija je to nezakonito po?etje hrva?kih policistov na slovenskem ozemlju zgolj opazovala in ni izvr?ila z zakonom nalo?enih obveznosti.

Zaradi opisanega sklepa Odbora za zunanjo politiko RS, ki ima za posledice obstoje?e stanje v Istri, v Stranki Slovenskega Naroda menimo, da so vsi navedeni poslanci osumljeni protiustavnega delovanja (kr?itve 2., 3., 4., 5. 14. in 15. ?lena Ustave RS) in storitve kaznivega dejanja po 350. ?lenu KZ RS - Napad na neodvisnost dr?ave (Dr?avljan Republike Slovenije, ki posku?a spraviti Republiko Slovenijo v podrejenost ali odvisnost nasproti drugi dr?avi, se kaznuje z zaporom od enega do desetih let).

Posebej zanimivo ime na seznamu izdajalcev Republike Slovenije je poslanec SNS in predsednik SNS, Zmago Jelin?i?, veleizdajalec, ki se sku?a v javnosti zavajajo?e predstavljati kot slovenski domoljub in ki si je za svoje leto?nje volilno geslo drznil celo izbrati naslednji slogan: "Nikoli ne bom izdal dr?avljanov Slovenije in lastne domovine."

Spletna stran, do poplne informacije:
www.ssn.si/si/index.php?Itemid=58&id=179&option=com_content&task=view

In zdaj se ti člani delajo neumne, "rešujejo" mejo, katero so sami določili, državljani pa nasedajo njihovim inteligentnim ugotovitvam in lažem.

Skrajo banalno in skorumpirano!

PowRider
25.05.2010, 17:23
Jst vem da na Referedum ne bom šel če se politiki ne znajo odločit in zmenit zakaj bi jst o tem odločal...sam denar znajo metat zkozi okno s temi referedumi...

Saj ne da se ne znajo odločiti, le odgovornost prelagajo na volilce in ne delajo sami tistega, kar bi po zmagi na vloitvah morali!

Rezilo
25.05.2010, 18:04
Saj ne da se ne znajo odločiti, le odgovornost prelagajo na volilce in ne delajo sami tistega, kar bi po zmagi na vloitvah morali!

Lih zaradi tega ne bom šel ker so pač nesposobni kot vse Vlade do sedaj pred to...:censored:

pecnikr
25.05.2010, 18:05
no tudi tukaj na forumu vlečemo vsak na svojo stran kar seveda ni prav....js sem zadnje dni bolj posvečal točnim določenim postavkam ki sestavljajo arbitražni sporazum in mam na srečo da so okoli mene ljudje ki so resnično strokovnjaki za pravne določbe in so sploh neodvisni kaj trdijo poslanci taki in drugačni...njih zanima samo dokument ki sestavlja arbitražni sporazum....Menda drži da arbitraža v glavnem določi tretjega rasodnika ki bo za obe državi našel rasodbo...če pa do tega pride je pa problem v tem ker se trenutna stanja ki so določena in korist naših sosedov ki so zdaj nekako na nikogaršnji zemlji v tistem trenutku določena v njihovo prid...in to nekatere poslance, državljane.i.t.d. grozno moti druge pa ne ker hočejo čimprej rešit spor.....

Torej da nardim povzetek: Js verjamem mojim kolegom ki resnično obvladajo stroko teh napisanih argumentov in če se počutim slovenca hočem vedet ..čigava je zdaj ta nikogeršna zemlja potem arbitraža ni dobra v celoti ....,ampak je treba 2 odstavka menda preoblikovat v čist drug pomen ki pa dejansko odloči v prid obeh državi...Zakaj sta pa ravno druga dva odstavka tako napisana je pa zelo dolga zgodba in predvsem resnična politična odločitev...To zagotavljajo ljudje ki poznajo zgodovinska dejstva od začetka jugoslavije in do danes...

če bi si vsaj vsi slovenci vzeli 5 min časa in poslušali te ljudi ki z dukomenti dokazujejo resničnost ..verjemite nebi stali mi sam za lističem ki določa arbitražni sporazum vendar bi stali zdaj z orožjem v roki in streljali na sosede...Tolk o tem...

.sem pa prepričan ker se nam ljudjem čas za take stvari prebrat in pozanimat zdi predragocen bom zagotovo v nekaj letih zgubil soseda ki je zagotovo v korenine zapisan slovenec...:(:(:(

PowRider
25.05.2010, 18:07
no tudi tukaj na forumu vlečemo vsak na svojo stran kar seveda ni prav....js sem zadnje dni bolj posvečal točnim določenim postavkam ki sestavljajo arbitražni sporazum in mam na srečo da so okoli mene ljudje ki so resnično strokovnjaki za pravne določbe in so sploh neodvisni kaj trdijo poslanci taki in drugačni...njih zanima samo dokument ki sestavlja arbitražni sporazum....Menda drži da arbitraža v glavnem določi tretjega rasodnika ki bo za obe državi našel rasodbo...če pa do tega pride je pa problem v tem ker se trenutna stanja ki so določena in korist naših sosedov ki so zdaj nekako na nikogaršnji zemlji v tistem trenutku določena v njihovo prid...in to nekatere poslance, državljane.i.t.d. grozno moti druge pa ne ker hočejo čimprej rešit spor.....

Torej da nardim povzetek: Js verjamem mojim kolegom ki resnično obvladajo stroko teh napisanih argumentov in če se počutim slovenca hočem vedet ..čigava je zdaj ta nikogeršna zemlja potem arbitraža ni dobra v celoti ....,ampak je treba 2 odstavka menda preoblikovat v čist drug pomen ki pa dejansko odloči v prid obeh državi...Zakaj sta pa ravno druga dva odstavka tako napisana je pa zelo dolga zgodba in predvsem resnična politična odločitev...To zagotavljajo ljudje ki poznajo zgodovinska dejstva od začetka jugoslavije in do danes...

če bi si vsaj vsi slovenci vzeli 5 min časa in poslušali te ljudi ki z dukomenti dokazujejo resničnost ..verjemite nebi stali mi sam za lističem ki določa arbitražni sporazum vendar bi stali zdaj z orožjem v roki in streljali na sosede...Tolk o tem...

.sem pa prepričan ker se nam ljudjem čas za take stvari prebrat in pozanimat zdi predragocen bom zagotovo v nekaj letih zgubil soseda ki je zagotovo v korenine zapisan slovenec...:(:(:(

Kje pa naj jih poslušam?

pecnikr
25.05.2010, 20:02
ja sej js sem jima rekel da bom novinarja poklical pa da jih spravi v neko oddajo...pa sta rekla da brezveze drek mešat bosta zarad tega mela velike probleme v službi in nevem kje še vse , ker veliko stvari rešujeta za našo Slovenijo od naročnikov Ministrstva ..pa vesta kolk so stvari podkupljene za marsi kaj...tko da nimam pojma kaj je za narest...?

Faust
26.05.2010, 13:11
Tema je arbitražni sporazum. Vse ostalo je bilo brisano.

PowRider
27.05.2010, 14:28
Berite Arbitražni sporazum v angleščini in ugotovili boste, da je sporazum prava katastrofa . Iz sporazuma izhaja, da je prav možno, da ne bomo imeli nobene služnosti čez hrvaško ozemlje (teritorialni stik itak ni možen, to je jasno že od začetka) , da je služnost zagotovljena, pač pa samo fizičen stik, kar pa ga imamo v vsakem primeru, že zaradi proste plovbe po vseh svetovnih morjih. Skratka, v angleškem originalu piše, da bo arbitražno sodišče "determine" in ne "določilo", kot so napačno prevedli v slovenskem sporazumu, za razliko od nas, so hrvatje pravilno prevedli "utvrdit če". Skratka, po tem sporazumu bodo arbitri uradno ugotovili dejstva, ki že sedaj veljajo v praksi in to je, da imamo slovenci fizičen stik preko hrvaškega morja z mednarodnimi vodami in to brez služnosti. Se pravi, da ima Janša, ki ves čas trdi, da bomo zaprti v svoj zaliv, povsem prav. Poleg tega v sporazumu tudi piše, da morajo arbitri sami razsojati o vsebini tega sporazuma, se pravi, da ne pride v poštev kakršnokoli tolmačenje iz ene ali druge strani (saj to je že samo po sebi umevno, vendar pa izpade povsem drugače, če je to še zapisano - poleg tega pa me bega, zakaj je sploh potrebno eno tako stvar, ki je sama po sebi umevna, tudi zapisati, kajti ne glede o katerem sodišču se pogovarjamo, je dolžnost sodnikov, da sami razsojajo o sporu in prav res ne pride v poštev, da bi katerakoli stran sodnikom razlagala, kako naj razumejo spor).Sedaj mi je tudi jasno, da Slovenija lahko in tudi najverjetneje bo vse izgubila, Ner se ukvarjat s slovenskim prevodom, namesto da bi prebrali angleškega, kjer je vse zapisano povsem jasno in sploh niso potrebni dvomi.

Tako se popolnoma brezveze ukvarjamo s tolmačenjem besede "junction" ali "stik", ko pa bi se v resnici morali ukvarjati z besedo "determine", ki so jo napačno prevedli v "določilo" (sodišče bo "določilo"). In tako se je še nekrat izkazalo, da nas politika - namerno - zavaja.

http://blog.zturk.com/2010/05/ni-arbitrazni-nesporazum.html

pk
27.05.2010, 22:10
Zgleda da vsi soglašamo samo v 1 točki, t.j. da je besedilo arbitražnega sporazuma zadosti netočno definirano, na kar kažejo različna stališča strokovnjakov mednarodnega prava. Če ga oni ne morejo istosmiselno razlagati,
na podlagi česa naj se na referendumu odloči pravno nepismena raja?:rolling:
Poleg tega je javnost zbombardirana z objavami o podlosti hrvaške vlade (ob predpostavki, da slovenska seveda ne laže). Kar smrdi na podpihovanje mednarodnih nestrpij.Ali pa spet odvračanje slovenske javnosti od realnosti stanja.
Torej spet ena velika nategavščina, pravzaprav namerna manipulacija. Koga pravzaprav zastopa od ljudstva izvoljeni predsednik vlade? Volivcev prav gotovo ne. Če ne drugega, na to spet kaže ena od njegovih "pametnih" izjav, ko je mislil, da se ne bo slišalo po mikrofonu in je svojemu ministru dejal, da je minister na njegovi strani. V vladi se grejo nategovanje vrvi, žalostno pa je, da to vrv predstavljajo slovenski državljani. Še bolj pa, da so vsa ta dejstva dostopna po
javnih medijih vsem sodržavljanom, pa nihče nič ne reagira.

ebutaljib
28.05.2010, 10:58
Jaz pogrešam predvsem alternativo.

V redu, zavrnimo arbitražo. In potem?

Kal-El
28.05.2010, 12:48
Absofakinlutno proti!!! Hrvatje so s svojimi ozemeljskimi težnjamio hujši kot pa izraelci, bemo mast da res...

Lencka
28.05.2010, 17:11
Za. (Tudi) Zato, da ne bo treba več ob vsakem sranju, ko nočejo (eni, drugi in tretji) ali ne vedo o čem drugem govorit, poslušat tega o Dragonji in ribah v tistem zalivu, ki itak nikoli ni bil čisto slovenski :d

pk
28.05.2010, 17:13
Za. (Tudi) Zato, da ne bo treba več ob vsakem sranju, ko nočejo (eni, drugi in tretji) ali ne vedo o čem drugem govorit, poslušat tega o Dragonji in ribah v tistem zalivu, ki itak nikoli ni bil čisto slovenski :d

:nonono:

yamamoto
28.05.2010, 18:10
Tudi mene močno moti to, da nasprotniki sporazuma govorijo o katastrofi za slovenski narod in podobnih apokalipsah, ne povejo pa, kaj predlagajo kot alternativo. :nonono:
Menda ja ne mislijo, da nam bojo Hrvati dali kaj več kot to določa arbitražni sporazum ali celo mejo na Mirni. :clown:
Jaz imam tega političnega sra :censored: nja in nategovanja Slovencev s pravlicami dovolj. Janša je v štirih letih vladanja doseg samo to, da se naši ribiči niso upali čez polovico Piranskega zaliva, Savudrijski pa so našim policistom na polovici zaliva kazali gole riti. :(

PowRider
28.05.2010, 18:30
Tudi mene močno moti to, da nasprotniki sporazuma govorijo o katastrofi za slovenski narod in podobnih apokalipsah, ne povejo pa, kaj predlagajo kot alternativo. :nonono:
Menda ja ne mislijo, da nam bojo Hrvati dali kaj več kot to določa arbitražni sporazum ali celo mejo na Mirni. :clown:
Jaz imam tega političnega sra :censored: nja in nategovanja Slovencev s pravlicami dovolj. Janša je v štirih letih vladanja doseg samo to, da se naši ribiči niso upali čez polovico Piranskega zaliva, Savudrijski pa so našim policistom na polovici zaliva kazali gole riti. :(

http://blog.zturk.com/2010/05/arbitrazni-boljsi-od-drnovsek-racan.html

yamamoto
29.05.2010, 12:58
To, kar si prilepil, ni nič drugega kot razmišljanje o tem, da A.s. ni enakovreden sporazumu Drnovšek - Račan. To vsi vemo že dolgo. Hrvaški Sabor je sporazum D - R zavrnil in ne pride več v poštev.
O alternativni rešitvi, ki bi jo ponudila opozicija pa nič. :nonono: In to je njena moralna dolžnost, glede na to, da so oni (DEMOS) zašuštrali stvar, ko so se strinjali z novimi mejami med državama na osnovi administrativne razmejitve med republikami SFRJ. Na morje se pa takrat še spomnili niso. :( Da ne govorim o tem, na so tudi na kopnem stisnili rep med noge. :veryevil:
Po moje je, v primeru zavrnitve A.s., ali, če nam arbitraža ne določi teritorialnega stika z odprtim morjem, še edina sprejemljiva možnost mednarodna konferenca o razdelitvi skupnega Jugoslovanskega morja med novimi državami. Tako bi Hrvaška hkrati rešila mejo na morju z vsemi tremi novimi državami, na katere meji. :approve:

nattka
29.05.2010, 14:01
To, kar si prilepil, ni nič drugega kot razmišljanje o tem, da A.s. ni enakovreden sporazumu Drnovšek - Račan. To vsi vemo že dolgo. Hrvaški Sabor je sporazum D - R zavrnil in ne pride več v poštev.
O alternativni rešitvi, ki bi jo ponudila opozicija pa nič. :nonono: In to je njena moralna dolžnost, glede na to, da so oni (DEMOS) zašuštrali stvar, ko so se strinjali z novimi mejami med državama na osnovi administrativne razmejitve med republikami SFRJ. Na morje se pa takrat še spomnili niso. :( Da ne govorim o tem, na so tudi na kopnem stisnili rep med noge. :veryevil:
Po moje je, v primeru zavrnitve A.s., ali, če nam arbitraža ne določi teritorialnega stika z odprtim morjem, še edina sprejemljiva možnost mednarodna konferenca o razdelitvi skupnega Jugoslovanskega morja med novimi državami. Tako bi Hrvaška hkrati rešila mejo na morju z vsemi tremi novimi državami, na katere meji. :approve:

ali nečemo više bratski ...

PowRider
29.05.2010, 17:13

Če je primerjava AS in sporazuma Drnovšek - Račan pokazala, da je slednji ugodnejši, kaj to ni ustrezna alternativa, če AS ne bo dobil zadostne podpore?

In če to veš, kot si napisal, potem tudi veš, da imamo alternativo. Zato prosim, prenehaj s političnimi puhlicami...

PowRider
29.05.2010, 17:15
"Sklicevanje na zdravo pamet Slovencev moti. Ker zdrave pameti ni pri igralcih na »referendumskem prizorišču«, ki zgolj vnašajo zmedo, je tudi ni pri ljudeh," je v pogovoru za rtvslo.si dejal nekdanji predsednik države Milan Kučan.

http://www.finance.si/280917/Ku%E8an-Zdrava-pamet-je-odpovedala

Tega tipa pa ne štekam čisto dobro. Kaj ni bil še pred 2-3 tedni proti AS?

yamamoto
29.05.2010, 19:15
Če je primerjava AS in sporazuma Drnovšek - Račan pokazala, da je slednji ugodnejši, kaj to ni ustrezna alternativa, če AS ne bo dobil zadostne podpore?

In če to veš, kot si napisal, potem tudi veš, da imamo alternativo. Zato prosim, prenehaj s političnimi puhlicami...

Sodeč po tem, kako si moj prispevek prebral, kako si ga razumel in kako si nanj odgovoril, bi si človek lahko še mislil, da spadaš med funkcionarje trenutne opozicije. :veryevil:

Irina
29.05.2010, 19:18
Veste kako rešujejo Izraelci ozemeljske probleme s Palestinci......osvojijo malo ozemlja, zgradijo naselje in ogradijo z zidom. In vsa svetovna javnost, vsi politiki vpijejo, da ne delajo prav, a oni nadaljujejo in bodo nadaljevali. Vas to na kaj spominja?

In nekaj podobnega se dogaja na naši južni meji; malo s školjčišči. malo s cvetličnimi "teglci", malo s sekiro v snežniških gozdovih, malo po bregovih Mure...itd. Ja, dokler ne bo jasno doložena meja bodo sosedje malo po malo napredovali..........in vsako leto jim bomo težje dokazali, da tam 25.6.1991 prav gotovo niso bili.

Zato je za Slovenijo dobro, da enkrat za vselej določimo mejo in jo tudi branimo pred nezakonitim prilaščanjem. Dokler ni meje, Hrvati napredujejo, mi pišemo protestne note.

kartako
30.05.2010, 07:49
Saj Pahorja in ostale ne zanima rešitev problemov. :d Njim je glavno, da se sprejme AS. Kakšne bodo rešitve jih prav malo briga.:d Dobili bodo še en mandat,okrepili policijo do maksimuma-pa se puntaj raja.:censored: Zakaj hiti z pokojninsko reformo?? Če slučajno sporazum pade, dobi Janša v vladanje državo z nezadovoljno rajo-sprejetimi zakoni (v skladu z EU) in Janša se lahko pretegne pa v državi ne bo zadovoljnega in ZARES, SD itd.zopet lahko hiujskajo rajo, ki bo že pozabila, da je take zakone sprejela ravno Pahorjeva vlada.:nonono: Igrice za kozlat.:rolling:

Kal-El
30.05.2010, 11:55
in zato moramo na referendum in glasovati PROTI arbitražnemu sporazumu!!! ni vse v meji in dostopu do odprtih voda... koliko problemov povzročajo hrvatje v prekmurskem koncu, in še na drugih delih meje... Da o tem da je mejni prehod Plovanija dokazljivo ves zgrajen na našem ozemlju, čeprav hrvatje bluzijo po svoje...
in še in še in še... in je res skrajni čas da se zavzamemo za lastno ozemlje in jim pokažemo sredinec in rečemo: fükite se v rt
pardon moji francoščini...

ebutaljib
30.05.2010, 12:14
Kal-El in drugi: Zakaj se izogibate mojemu vprašanju?

Zavrnemo sporazum, kaj pa potem? Kaj predlagate, da Slovenija naredi potem?

PowRider
30.05.2010, 12:15

Podpremo sporazum Drnovšek - Račan?

yamamoto
30.05.2010, 13:01

In potem, ko bo podprt, kaj boš počel z njim? Ga serviral Hrvatom v brodetu? Kaj nisi prebral, da ga je hrvaški sabor zavrnil in, da se Hrvati o njem nočejo več pogovarjati? :nonono:

PowRider
30.05.2010, 13:05
In potem, ko bo podprt, kaj boš počel z njim? Ga serviral Hrvatom v brodetu? Kaj nisi prebral, da ga je hrvaški sabor zavrnil in, da se Hrvati o njem nočejo več pogovarjati? :nonono:

Ker se hrvatje nočejo o njem pogovarjati se moramo mi samo o AS pogovarjati? Ker se Hrvatje želijo le o AS pogovarjati, se moramo tudi mi samo o AS pogovarjati? To je tako, dost hlapčevsko razmišljanje, se ti ne zdi?

yamamoto
30.05.2010, 14:32
Ker se hrvatje nočejo o njem pogovarjati se moramo mi samo o AS pogovarjati? Ker se Hrvatje želijo le o AS pogovarjati, se moramo tudi mi samo o AS pogovarjati? To je tako, dost hlapčevsko razmišljanje, se ti ne zdi?

Sploh ne! Jaz sem že napisal kaj je po moje še edina pravična alternativa. Zdaj čakam še na tvojo. Pa ne mi spet napisat, da bomo mejo rešili s tem, da se o rešitvah pogovarjamo sami s sabo na nivoju strankarskih razprtij in neproduktivnega pričkanja o oslovi senci. :nonono:

PowRider
30.05.2010, 14:37
Sploh ne! Jaz sem že napisal kaj je po moje še edina pravična alternativa. Zdaj čakam še na tvojo. Pa ne mi spet napisat, da bomo mejo rešili s tem, da se o rešitvah pogovarjamo sami s sabo na nivoju strankarskih razprtij in neproduktivnega pričkanja o oslovi senci. :nonono:

Na moj post:

Objavil-a PowRider Prikaži sporočila

si odgovoril:

In potem, ko bo podprt, kaj boš počel z njim? Ga serviral Hrvatom v brodetu? Kaj nisi prebral, da ga je hrvaški sabor zavrnil in, da se Hrvati o njem nočejo več pogovarjati?

kar sem razumel, da si ga odpisal, ker se Hrvatje o njem nočejo več pogovarjati. Glede na to, da se Hrvatje o ničemer nočejo več pogovarjati (razen o AS) sem sklepal, da si to privzel kot prevzeto dejstvo. Potem pa dobim tvoj odgovor, da sploh ne.

Skratka, hočeš reči, da se lahko pogovarjamo samo o AS, ker se o drugem Hrvatje nočejo in hkrati praviš da nisi hlapec itn... Mhm...

Vsemogočni
30.05.2010, 18:05
Bom še tukaj napisal. Mejo bi morali rešiti leta 1991.
Namesto, da so za mastne denarce prodajali orožje hrvatom, bi jim morali dati pogoj, dobite orožje, ampak ne prej dokler ne podpišete glede meje. Takrat bi jo lahko postavili brez problema tam kamor je sodila in mogoče še za korak dalj.

Tako pa je bil važen le denar, vse ostalo se je fučkalo trgovcem z orožjem. In zdaj plačujemo to vsi državljani, kar so politiki in ministri takrat zaj.eb,ali. In zdaj so ravno ti preprodajalci orožja najbolj glasni in največ vedo, kaj in kako se naj rešuje meja. Sram jih bilo, če bi imeli kaj vesti, ne pa pokvarjenih duš, vključno s tistimi posamezniki, ki so odpisali vasi ob meji in jih kar prepustili hrvatom.
Vse le zato, da se ne bi govorilo o prodaji orožja in dobljenih denarcih. In to nas tepe še danes in teplo bo generacije za nami.
In ko bodo hrvati imeli poln kufer vsega, se bodo podirali miti pri nas, ko se bo javno zvedelo, da smo se brez veze zaje,ba.vali z mejo le zato, da ne pridejo na dan podatki o količini denarja za prodano orožje s tem pa posledično v katere žepe je denar šel.. In takrat bo veliko ljudi teklo k spovedi in se delalo nevedne, da so podpirali posameznike, o katerih nimajo pojma, kaj in kako delujejo še danes in kako si ščitijo ri.t.

Arbitražni sporazum sprejet in ugoden za nas, hrvati tako ali tako ne bodo nikoli sprejeli, ker imajo premočne adute v rokah - nakup orožja 1991 leta. Iz tega naslova nas bodo probali oropati še za vse kaj drugega, kot pošteno mejo, saj vedo, da se njihovem pohlepu in barabiji ne bo upal upreti nihče, oz. bo vedno nekdo rovaril in jim držal štrik, vse le iz strahu, da se bi izvedelo resnico.
Za to bomo nastradali in trpeli še dolgo, dalj kot o izidu arbitražnega sporazuma.

Lencka
30.05.2010, 18:08
ne vem, no... na splošno navadno poznamo dve rešitvi sporov (na kateremkoli področju): ali s kompromisom, ali z vojno. tretja možnost je samo še, da se spor ne reši. in če nekdo spor želi rešiti, mora pač pristati na to, da se morajo vse udeležene strani ena tu, druga tam ugrizniti v jezik.

keops
30.05.2010, 20:35

Nastavi roko in govori "še", dokler se zadnjemu klošarju ne zazdi, da so nam dali dovolj...

yamamoto
30.05.2010, 20:38
Na moj post:

si odgovoril:

kar sem razumel, da si ga odpisal, ker se Hrvatje o njem nočejo več pogovarjati. Glede na to, da se Hrvatje o ničemer nočejo več pogovarjati (razen o AS) sem sklepal, da si to privzel kot prevzeto dejstvo. Potem pa dobim tvoj odgovor, da sploh ne.

Skratka, hočeš reči, da se lahko pogovarjamo samo o AS, ker se o drugem Hrvatje nočejo in hkrati praviš da nisi hlapec itn... Mhm...

Za sporazum sta vedno potrebna dva in če hočeta ta sporazum sprejeti, mora vsak nekaj žrtvovati in popustiti pri svojih zahtevah.
Vzrokom, zakaj se ta mejni spor vleče že skoraj dvajset let, se je po moje precej približal @Vsemogočni, saj si drugače nenehnega popuščanja Hrvatom od same osamosvojitve, ne znam razložiti.
Eno pa je jasno. Več kot to, kar so zdaj Hrvati pripravljeni popustiti, ne bodo nikoli več. Tako ostane, v primeru zavrnitve sporazuma, samo še verjetnost, da bomo z nerešeno mejo in vsemi posledicami za gospodarstvo in odnose med ljudmi, morali živeti še dolga leta. :nonono:

Riki
31.05.2010, 01:42
.........in vsako leto jim bomo težje dokazali, da tam 25.6.1991 prav gotovo niso bili.

Zato je za Slovenijo dobro, da enkrat za vselej določimo mejo in jo tudi branimo pred nezakonitim prilaščanjem. Dokler ni meje, Hrvati napredujejo, mi pišemo protestne note.

Vidim, da ne veste, da je bila leta 1991 po desetdnevni vojni v Sloveniji na Brionih mirovna konferenca pod predsedstvom komisije EU. Od naših je bil tam Drnovšek, Kučan, ... Odločeno je bilo, da se notranje še nedoločene mejo med republikami določijo po načelu uti possidetis (izvira iz rimskega prava) po katerem republikam torej tudi Sloveniji pripada tisto ozemlje na katerem so izvrševale nadzor in ga tudi sicer posedovale. Gre za t.i. Badinterjevo komisijo (ki je danes nihče več ne omenja vsi pa zelo radi navajajo npr. termin: "stanje na dan 25.6.1991" Podpis te deklaracije je bil za Slovenijo in Hrvaško obvezujoč, če sta novi državi želeli upati na mednarodno priznanje in obe državi sta seveda tudi podpisali. Do cca leta 1992 je bil mir potem pa se je začelo, npr. leta 1993 gradnja mejnega prehoda "Plovanija".

Torej Hrvaška že od vsega začetka krši ta svoj podpisan dogovor in to se danes nerado poudarja, ne vem zakaj.

Z eventuelnim nastopom SA po referendumu bo tudi ta deklaracija postala nična, in če dobro pogledate:

v AS ne boste nikjer našli navedeno, da se bo meja določala glede na stanje 25.6.1991. NIKJER!!!

Pri nas pa se stalno samo govori o "kritičnem datumu" po katerem naj ne bi štela enostranska dejanja in dokumenti (npr. ponarejene zemljiške knjige).

Tudi 10. točka AS vzpostavlja današnje stanje(oz tisto, ki bo takrat, ko bo sodišče delovalo), ki se bo verjetno ohranjalo do odločbe sodišča SUPER!! :nonono:

No kaj sem hotel v bistvu napisati:

Ni nobene garancije, da, če bi bile meje enkrat določene, da ne bi Hrvati še naprej rinili, npr. v kakih gozdovih saj jim to vendar vseskozi dopuščamo. Politiki to državo samo zapravljajo že ves čas in tudi v bodoče ni nobene garancije, da bi nam že določena meja pomagala, smo v bistvu le deloma na Balkanu. Sama meja nas verjetno ne bo varovala v nedogled, nekaj časa že.

Le zakaj bi Hrvati odnehali saj jih nikdar nismo preganjali razen v primeru, ko se je zrigolala tista dovozna cesta, ki so jo Hrvati zgradili do vasi Mirišče. In po tistem so dali tam mir. A se sploh zavedate, da ne gre samo za morje ampak tudi za zemljo na levem bregu Mure (cca 800 ha), ki je v hrvaških katastrih je pa v 90% slovenski lasti. (potrebna je pravična rešitev) ta AS pa omogoča samo reševanje problema na podlagi mednarodne zakonodaje (koliko bo tu pravičnost zraven pa ne vem, ampak po Badinterju je to pripadalo Sloveniji, ji bo tudi še po arbitraži????)

Če se ne poteguješ za svojo državo ali pa če govoriš, "saj je vseeno" in ves čas pošiljaš samo diplomatske protestne note, bomo na koncu še ob državo, najmanj pa bo, da bo vsakoleto malo manjša. Meni je ta AS slab.

Riki
31.05.2010, 01:47
Če se pogleda sporazum o arbitraži:

3. člen
Naloga arbitražnega sodišča
(1) Arbitražno sodišče določi:
(a) potek meje med Republiko Slovenijo in Republiko Hrvaško na kopnem in morju;
(b) stik Slovenije z odprtim morjem;
(c) režim za uporabo ustreznih morskih območij.
(tu so še tri točke, ki pa so samo proceduralne)

4. člen
Uporabljeno pravo
Arbitražno sodišče uporablja:
(a) pravila in načela mednarodnega prava za odločanje po točki (a) prvega odstavka 3. člena;
(b) mednarodno pravo, pravičnost in načelo dobrososedskih odnosov za dosego poštene in pravične odločitve, upoštevajo vse relevantne okoliščine, za odločanje po točkah (b) in (c) prvega odstavka 3. člena.

Tu se dobro vidi, da se bo vsa kopna in vsa morska meja (razen t.i. stika) določalo po načelu mednarodnega prava.

Po načelu pravičnosti se bo torej določal "samo stik Slovenije z odprtim morjem" (v rdečem) ...

... in režim za uporabo ustreznih morskih območij.

Hrvati temu pravijo v svojem prevodu: "Vezu Slovenije prema otvorenom moru"

Angleščina, ki pa je za sodišče edina merodajna pa to označuje z "junction). (Slovenci in Hrvati v bistvu prevajajo)

To pa si trenutno pravniki razlagajo "vsak" po svoje.

Torej je z AS popolnoma zavržena Badinterjeva deklaracija z Brionov z leta 1991, ki je določala stanje na 25.6.1991, da vsak ostane tam kjer je (najbolj pravično, staro načelo rimskega prava), torej cel piranski zaliv in morje do točk T5, T6 in levi breg Mure v slovenskih rokah.

S Hrvati se ves čas nismo mogli dogovoriti ravno zato, ker so oni ves čas nasprotovali točni razmejitvi ravno zato, ker so želeli določiti meje po načelu mednarodnega prava (piranski zaliv na pol) in ekola sedaj imajo s tem AS to kar so že cel čas hoteli.
Seveda pa jih strašno moti, ta točka v rdečem. Ne gre samo zato, da si želijo stik z Italijo na morju ampak tudi za iracionalen boj za prestiž proti Sloveniji.
Pa saj bi jim lahko Slovenija dala tisti trikotnik z Italijo na morju, mi bi takoj pristali na to, če bi drugje obveljalo načelo na dan 25.6.1991. In o tem bi se lahko zmenili vendar je pri njih ta boj za prestiž neverjeten, ne bi odstopili niti za "pedalj".

Pri tem je potrebno povedati, da v bistvu že cel čas kršijo Badinterjevo deklaracijo, ki so jo podpisali.

Sam verjamem (tudi sam sem pri tem vernik ;)) , da bo Slovenija kljub vsem dvomljimcem le dobila nekakšen dimnik do odprtega morja podoben kot je bil v sporazumu Drnovšek Račan (D&R) vendar pa bo Slovenija zaradi načel mednarodnega prava tudi precej izgubila, npr. levi breg Mure (800 ha) ki je v hrvaških katastrskih občinah, levi breg Dragonje (tega bi tudi v sporazumu D&R) ...

Torej je ta AS v nasprotju z sporazumom D&R slabši, ker se ne ve niti približno kako "milostni" bodo arbitri do Slovenije pri določanju kopne meje, pa tudi na morju se ne ve kaj bodo naredili v Piranskem zalivu. Namreč tudi mednarodno pravo vsebuje nakaj načel pravićnosti čeprav bi si jaz želel, da bi bila ta pravičnost raje pomaknjena ven, tako bi bilo več maneverskega prostora za arbitre, da bi lahko res bolj pravično sodili.
Kdor pričakuje, da bo na sodišču našel pravično rešitev se moti.
Sodišča ne odločajo pravično, sodišča odločajo po zakonih.

Na to bi kaj bo, morali vsaj približno odgovoriti pobudniki referenduma, da bi ljudje vsaj približno vedeli zakaj bodo glasovali. Tako pa je to prepuščeno vsakemu posamezniku.

Na morju predvidevam, da bo podobno kot pri D&R (predvidevam, da bodo arbitri po liniji najmanjše zmote (zamere)zagrabili to priliko, ker sta jo v preteklosti že potrdili vlade Slovenije in Hrvaške) na kopnem pa se ne ve koliko "pravičnosti" bodo arbitri, če sploh, upoštevali poleg gole zakonodaje. Tega jim AS ne narekuje.
Skratka pri D&R smo vsaj vedeli kaj bi dobili (oz. koliko bi izgubili), ker je(bi) šlo za dvostranski sporazum, ki je bil kompromisen. Kompromis pa je bil smešen, dali smo Hrvatom v bistvu samo Slovenci.
Tu pa smo zopet v situaciji, da na pogajalsko mizo prispevamo samo Slovenci Hrvati pa nič, oni bi izgubili kvečjemu tisto kar so okupirali po 25.6.1991 in kjer je policijsko kontrolirala ozemlja Slovenija

Najbolje bi bilo, da bi se izteklo PROTI in bi še enkrat sedli za pogajalsko mizo, tudi Badinterjeva deklaracija s tem ne bi bila mrtva (stanje na 25.6.1991) in ne se bati, Hrvati se bodo še kako radi pogajali, mogoče bodo še prosili.
Vsaj tako bi moralo biti, če bi Slovenija ravnala kot država in ne kot cunja, ki si domišlja, da je perzijski tepih.
P.S.: Ker nisem pravnik bi si želel, če bi se še kdo od njih vključil v temo in me morebiti kje popravil.

Riki
31.05.2010, 06:54
Kar je bilo lani slabo je danes odlično!

Do you remember Olli Rehn?

Ne?

Ljudstvo se ne bo spomnilo, da smo lani na začetku maja dobili na mizo prvi Rehnov prelog. Ta predlog je takrat večina razumela kot zaušnico Evropske komisije Sloveniji, ker je blokirala Hrvaško. Slovenija ga je zavrnila. Vse stranke. Tudi koalicija. Hrvaška pa ga je sprejela v nekaj dneh. Tudi v parlamentu.

Potem je sledilo pol leta "krvi in potu", bilo je nešteto neprespanih noči, vsaj tako je bilo slišati Pahorja, in smo mi pripravili Arbitražni sporazum. Ki da je velik pogajalski uspeh. Razlog za fantastičen dan. Primerjajmo:

http://blog.zturk.com/2010/05/do-you-remember-oli-rehn.html

Jaz, ki sem samo inženir, ne pa mednarodni pravnik, ne znam prav ceniti finese, da sta iz točke 3.b nastali dve točki, 3b in 3c. In tudi ne vidim, da bi bile "sve relevantne okolnosti" kak major breakthrough. Nasprotno, Rehn nam je nudil "kontakt z" odprtim morjem, po velikih naporih in neprespanih nočeh smo prišli pa do "veze prema" odprtemu morju. Res je, spremenilo se je nekaj zadev glede časovnice. Da zapitek pride kasneje. No to je za Pahorja morda res pomembno.

Za Rehn 1 je Pahor imel mnenje parlamentarnih strank. Soglasno negativno. Pa se je vseeno zmenil za AS, ki je v bistvenih točkah praktično identičen. Tako se ne dela.

Riki
31.05.2010, 12:41
Še eno mnenje pravnika za mednarodnega pravo, mnenje, ki je vse prej kot vzpodbudno za AS:

Portret Dorian Graya v Arbitražnem sporazumu med Slovenijo in Hrvaško

Dr. Jernej Letnar Černič
Max Weber post-doktorski raziskovalec
Evropski univerzitetni institut

V zadnjem mesecih se v slovenskem javnem prostoru kot tudi med večino slovenskih mednarodnih javnih pravnikov ustvarja enoumje, ki brez kritične distance sporoča, da naj bi bil Arbitražni sporazum med Republiko Slovenijo in Hrvaško odličen iz vidika mednarodnega prava. Nekako vse skupaj spominja na protagoniste romana Slika Doriana Gray izpod peresa irskega pisatelja Oscarja Wilda, kjer Dorian Gray proda svojo dušo v zameno na večno mladost.

Pri tem je zanimivo, da Arbitražni sporazum podpirajo predvsem tiste osebe, ki so službeno ali pogodbeno sodelovale pri njegovem nastanku. Ker v slovenski skupnosti primanjkuje mnenj, ki utemeljujejo stališče, ki temelji izrecno na mednarodnem pravu, se želim ponovno opredeliti zakaj je Arbitražni sporazum iz mednarodnega pravnega vidika slab, oziroma zakaj, če bo potrjen na referendumu, Sloveniji ne bo prinesel dostopa do odprtega morja, zaradi česar ga je potrebno zavrniti. Čas je, da Arbitražni sporazum objektivno ocenimo tudi tisti, ki smo njegovo nastajanje opazovali od zunaj.

se nadaljuje

http://www.ius-software.si/Novice/prikaz_clanek.asp?id=51426&Skatla=17

maksimum
31.05.2010, 16:05
Grem na referendum, le pod pogojem da ga plača "krivec" za nastalo situacijo = bivši zunanji minister Rupel. Je pa res da Hrvati imajo težave z vsemi sosednjim državami, razen Madžarske glede meje.

Me pa bolj še bolj kot nerešitev meje s Hrvati jezi to da Rupel ni zaščitil naše manjšine v Avstriji, Italiji in na Madžarskem. V Avstriji je Haider lahko delal kar je hotel, pravtako Finijeva fašistična stranka v Italiji.

Riki
31.05.2010, 19:47
Grem na referendum, le pod pogojem da ga plača "krivec" za nastalo situacijo = bivši zunanji minister Rupel. Je pa res da Hrvati imajo težave z vsemi sosednjim državami, razen Madžarske glede meje.

Me pa bolj še bolj kot nerešitev meje s Hrvati jezi to da Rupel ni zaščitil naše manjšine v Avstriji, Italiji in na Madžarskem. V Avstriji je Haider lahko delal kar je hotel, pravtako Finijeva fašistična stranka v Italiji.

Če je tema sporazum o arbitraži je nesmiselno stalno pogledovanje v preteklost, ker sedaj je za Slovenijo kritičen datum 6.6.2010, dan referenduma.
Še posebej je nesmiselno tudi, če se krivca išče na napačnem mestu. Zunanji ministri, tudi Žbogar, nima druge moči kot, da pošilja protestne note, za "močnejše" ukrepe je pristojen sam vrh vlade in ne samo nek minister. Slovenske manjšine pa so žrtve delovanja še vseh prejšnjih vlad nazaj do leta 1945, še posebej tistih do leta 1945, ki so tudi Slovence v tujini uspele razklati na "prave" in "neprave". Komunistične vlade so podpirale samo "taprave" grupacije manjšincev.

Dobro bi se bilo držati bolj ali manj samo teme o AS, ker časa je vedno manj.

yamamoto
31.05.2010, 21:11
Meni še vedno ni jasno kaj predlagate kot alternativo za reševanje spora, če na referendumu zavrnemo sporazum. :dontknow:
V tem primeru moramo namreč preprečiti sprejem Hrvaške v EU, sicer nikoli ne bo pristala na kakšen nov način reševanja meje.
Če pa bo Hrvaška vseeno sprejeta v EU, potem meje ne bomo urejali do razpada EU ali izstopa ene od obeh držav iz unije. Ne vem pa, če bomo takrat še imeli vojsko. :angel:

keops
01.06.2010, 08:14
Meni še vedno ni jasno kaj predlagate kot alternativo za reševanje spora, če na referendumu zavrnemo sporazum. :dontknow:
V tem primeru moramo namreč preprečiti sprejem Hrvaške v EU, sicer nikoli ne bo pristala na kakšen nov način reševanja meje.

Sam sebi si odgovoril v drugem stavku.:rolling:
Hrvati imajo lahko težave z vstopom v EU tudi zaradi drugih odprtih zadev.
Kaj misliš, da bo, če se bo državi X (članici EU) zdelo, da npr. privatizacije ladjedelnic niso izpeljali kot je treba? :veryevil:
Nič...
Dejstvo je, da je Borat prehitro izrabil blokado pogajanj, dejstvo je tudi, da se je s tem zayebal...:blush:

Riki
01.06.2010, 15:05
Danilo Türk: "Sem na strani zdrave pameti ..."

Milan Kučan: "Na zdravo pamet se tokrat ne gre sklicevati. Je odpovedala."

Citymamba
01.06.2010, 16:45
No ja. Pri nas je vse preveč "strokovnjakov" za pomorsko pravom, ki menijo, da so to zato, ker kupujejo morsko sol. Če kupujejo uvoženo morsko sol pa celo strokovnajki za mednarodno pomorsko pravo. Po njihovih izjavah sodeč pa dobimo vtis, da pravzaprav kupujejo kameno sol.

keops
01.06.2010, 17:01
Danilo Türk: "Sem na strani zdrave pameti ..."

Milan Kučan: "Na zdravo pamet se tokrat ne gre sklicevati. Je odpovedala."

10 points! :2thumbs:

Dalmatinec
01.06.2010, 18:28
Jaz bom definitivno glasoval ZA sprejetje sporazuma in sicer iz preprostega razloga, ker tokrat vidim enkratno in neponovljivo priložnost, da te medsosedske razprtije rešimo enkrat za vselej.:2thumbs: Dejstvo je pač, da nobena stran ne bo dobila vsega kar misli da je njeno (ali naše), ker nihče ne bo popustil pri svojih trditvah. Ker če bi kdo imel namen popustiti ali če bi se Hrvati in Slovenci medsebojno znali dogovoriti in zmeniti sami, bi to že storili v teh 20 letih. Ker pa se evidentno ne znamo in ne zmoremo, pa je najboljše da o tem odloči nekdo tretji, pa bo najbolj prav!

keops
02.06.2010, 03:15
Jaz bom definitivno glasoval ZA sprejetje sporazuma in sicer iz preprostega razloga, ker tokrat vidim enkratno in neponovljivo priložnost, da te medsosedske razprtije rešimo enkrat za vselej.:2thumbs: Dejstvo je pač, da nobena stran ne bo dobila vsega kar misli da je njeno (ali naše), ker nihče ne bo popustil pri svojih trditvah. Ker če bi kdo imel namen popustiti ali če bi se Hrvati in Slovenci medsebojno znali dogovoriti in zmeniti sami, bi to že storili v teh 20 letih. Ker pa se evidentno ne znamo in ne zmoremo, pa je najboljše da o tem odloči nekdo tretji, pa bo najbolj prav!

O, Dalmatinec, wellcome back!;)
Ti dobiš v vsakem primeru...:veryevil:

Citymamba
02.06.2010, 08:17
10 points! :2thumbs:
Tole je opa najlepši avtogol, ki so si ga talevi zabili v zadnjih 100 letih. :approve:

manc
02.06.2010, 09:48
Se vam ne zdi?

nattka
02.06.2010, 13:10
No ja. Pri nas je vse preveč "strokovnjakov" za pomorsko pravom, ki menijo, da so to zato, ker kupujejo morsko sol. Če kupujejo uvoženo morsko sol pa celo strokovnajki za mednarodno pomorsko pravo. Po njihovih izjavah sodeč pa dobimo vtis, da pravzaprav kupujejo kameno sol.

no, ko pa še niso uspeli prikukati iz kamene dobe ...

yamamoto
02.06.2010, 15:24
Služnostna pot. :rolling: :hammer:
Očitno se fantje iz opozicije bolje spoznajo na kmetijske parcele kot na morje.
Da pa je tisto kar so narisali res trenutno slovensko morje bom verjel šele takrat, ko se bo Virant s slovensko ribiško ladjo zasidral ene dve milji zahodno od Savudrije in vrgel mreže. :veryevil:
Do takrat pa ga ne morem imeti za kaj drugega kot neresnega komedijanta. :clown:

http://www.delo.si/clanek/108187

Dalmatinec
02.06.2010, 19:06
SDS-ovci spet lažejo, kot ponavadi...

Riki
02.06.2010, 22:00
Jaz bom definitivno glasoval ZA sprejetje sporazuma ...

Če bi bil jaz dalmatinec bi tudi glasoval ZA.

Riki
02.06.2010, 23:10
Služnostna pot. :rolling: :hammer:
Očitno se fantje iz opozicije bolje spoznajo na kmetijske parcele kot na morje.
Da pa je tisto kar so narisali res trenutno slovensko morje bom verjel šele takrat, ko se bo Virant s slovensko ribiško ladjo zasidral ene dve milji zahodno od Savudrije in vrgel mreže. :veryevil:
Do takrat pa ga ne morem imeti za kaj drugega kot neresnega komedijanta. :clown:

http://www.delo.si/clanek/108187

Ker si ravno napopal članek iz Dela, ki je čisti propagandni pamflet. V Delu piše pod sliko:

"Neresnična je tudi predvidena rešitev na propagandnem plakatu za stanje po referendumu, če bo sporazum potrjen"

Ta napis pod sliko je napačen, ker še nihče ne ve kakšna bo morebitna odločitev arbitraže, torej je nemogoče govoriti, da gre za neresnično trditev.
Pač pa bi, če ta članek v Delu ne bi bil izrazit propagandni pamflet, napisali npr.
"Tako pri SDS predvidevajo, da bo odločila arbitraža" Velika razlika.

O slikah:

V AS piše jasno kot beli dan, da se bo meja po morju (in kopnem) določala po načelih mednarodnega prava, (samo t.i. stik Slovenije z odprtim morjem se bo določal tudi po načelu pravičnosti) to pa pomeni bolj ali manj delitev Piranskega zaliva na dva dela.

Zemljevid, ki se ga zasmehuje, češ, da ne odraža današnjega stanja, je popolnoma točen, ker ima označene meje samo na morju od rta Savudrije do odprtega morja ne pa tudi meje od izliva Dragonje v morje do rta Savudrije, ki je še nedoločena.
Torej je zasmehovanje lažnivo in zmotno, skratka gre za izrazito in že kar sramotno propagando!!
Ta zemljevid torej ne vsebuje sporne meje pač pa samo ozemlje, ki ga je na dan 25.6.1991 kontrolirala slovenska policija in samo tiste meje na kopnem, ki niso sporne.
Ko se je slovensko Ustavno sodišče odločalo o ustavnosti ali protiustavnosti arbitražnega sporazuma je tudi izdalo poročilo in v svoji 4. točki jasno povedalo kje je slovenski teritorij kar se popolnoma sklada s sliko današnjega stanja s slike, ki jo Delo in ti zasmehujeta.

Propaganda je pač huda reč, zamegli znanje in razum, če pa to izvaja osrednji slovenski dnevnik Delo pa je še toliko bolj žalostno. Delo se torej posmehuje Ustavnemu sodišču R Slovenije.

Argumentirati, da to ni današnje stanje s takimi stavki kot jih uporablja DELO ...:

Najbolj otipljiv dokaz, kako daleč sega slovensko morje, pa so pokazali 7. novembra lani, ko se je v Piranski zaliv podalo kakih 50 hrvaških ribiških čolnov in v morje sredi zaliva spuščalo hrvaške zastavice ter streljalo s signalnimi raketami. Slovenski policijski čoln je po dolgih letih prvič interveniral 500 metrov stran od Savudrijskega rta, vendar je v istem trenutku na istem mestu interveniral tudi hrvaški policijski čoln in tudi ta zahteval umik slovenskega čolna iz »hrvaškega« morja. V tistem delu morja je bila tudi Delova ekipa, ki jo je hrvaška novinarka Branka Šeparović podila iz »hrvaškega morja«. Od mesta incidenta do T6 pa je po trenutnem hrvaškem razumevanju še vsaj 15 milj »hrvaškega« morja.

... je skrajni primitivizem. Namreč, če nekdo okupira sporni teritorij katerega je pred 25.6.1991 stalno nadzirala slovenska policija in uporabljala Slovenija in te iz njega podi neka histerična novinarka in neki ribari, to še ne pomeni, da tisti teritorij ni tvoj pač pa se temu reče OKUPACIJA.

In če pogledaš, celo sami pri DELU dajejo pridevnik "hrvaško morje" v narekovaje (označil z rdečo), torej se tudi pri DELU zavedajo, da tisto morje ni hrvaško, vendar v propagandne namene so se mu očitno pripravljeni odpovedati.
Očitno je tukaj v Sloveniji veliko takih, ki bi rade volje prepustili nekaj slovenske zemlje Hrvatom samo, da bi s tem morebiti odstranili Janšo.

Tudi na obrežje savudrijskega polotoka je velikokrat hodila slovenska policija(milica), itak tam ni bilo leta 1991 skoraj ničesar razen trave, kampa Kanegre in nekaj majhnih hišic, ki so bile v večini, tako kot zemlja, v lasti Slovencev. Torej problem je samo ta razmejitev in s sprejemom AS se bo ta meja določila po morju bolj ali ne po sredini zaliva, to pa je za Slovenijo katastrofalna rešitev.Mednarodno pravo namreč vleče po morju v glavnem samo ravne črte in ne dela nekih velikih ovinkov, ovinke dela samo znotraj zaliva, ko se določa mejo po sredini zaliva po načelu ekvidistance (ko je vsaka točka meje enako oddaljena od obeh nasprotiležečih si obal zaliva.

Torej s sprejemom AS bo Slovenija izgubila del Piranskega zaliva kar je v nasprotju s določilom Badinterjeve komisije iz leta 1991 (Brionska konferenca).

Tudi tvoje posmehovanje glede služnostne poti je odraz tvojega skrajnega nepoznavanja. Namreč t.i. stik (junction) Slovenije z odprtim morjem se ne bo določal samo po mednarodnem pravu pač pa tudi po načelu pravičnosti, ki omogoča, da se sodišče ne drži strogo po predpisih, pač pa lahko odloči tudi po drugih kriterijih, ki jih ponavadi uporabi, npr. zgodovinskih, uporabi v preteklosti, ...
Torej se resnično lahko pride, mimo mednarodnega prava, do nekega koridorja s posebnim statusomn podobnem služnosti v katerega pa npr. ne bi smela posegati hrvaška policija z npr. omejevanjem/kontrolo plovbe. In tega kaj bo odločila arbitraža danes nihče ne ve, ta AS je loterija. Ve pa se, da bo izgubljen del Piranskega zaliva.

To pa je tudi edina izjema v AS, vsi drugi deli meje tako na kopnem kot na morju pa se bodo določali po načelih mednarodnega prava. To pa pomeni, da se bo po tem AS meja od izliva Dragonje naprej v Piranskem zalivu določila po načelu ekvidistance, torej bolj ali manj po sredini zaliva.

SDS-ovci spet lažejo, kot ponavadi...

To napisano zgoraj je namenjeno tudi tebi, da se nekaj označi za laž in se ne argumentira, kaj neki naj bi bilo lažnivo, je primitivizem.
Samo srp in kladivo na rdeči podlagi danes ne zadoščata več.

Irina
02.06.2010, 23:54
@Riki.....res se trudiš, da bi nam predočil kako je najbolj pametno glasovati v nedeljo.

Slovenski parlamet z dr.Bučarjem na čelu, ki je sedaj neverjetno glasen, je pred dvajsetimi leti v ustanovno listino lepo zapisal kje poteka slovenska meja.......a, potem so fantje zaradi svojih zasebnih poslov pozabili to izpeljati tudi v naravi, kot se reče, kar je zelo nenavadno. Se je to res takrat pozabilo postoriti ali pa je bilo namenoma?

In danes smo tam kjer smo in, če sedaj rečeno "ne", se bomo še nadalnjih dvajset let ukvarjali z mejo in ne tudi z drugimi, mogoče še bolj pomembnimi vprašanji.

kartako
03.06.2010, 06:57
Pa mi je prišla na misel vzporednica sporazumu. Stanovanjski zakon ! Rezervni sklad ! Ko so ga prinesli ven, so bili vsi za (ker bodo neplačniki morali plačevati....) Na pogled vse jasno! Vse se z pogodbo prenaša na upravnika. Super, ne bo nobenih težav več. Bo upravnik vse uredil po zakonu ! Skoraj identične dolžnosti pa potem nalaga lastnikom stanovanj. Tako,da ko se znajdeš pred problemom vidiš, da so vrnili vse probleme nazaj lastnikom v roke, upravnik samo kasira po zakonu. V bistvu so naredili novo nacionalizacijo,kar pa spoznaš, če rešuješ recimo neki zemljiški spor med sosedoma, ki je pa po zakonu lastnina vseh-skupna, pa čeprav nikdar ni bila, ne v praksi in ne lastniških papirjih. Je pa po novem v stanovanjskem zakonu opredeljena kot "skupno" in to potem potegne za sabo plaz-moje tvoje, naše. Tako da če ni točno določeno je ničvredno. Zaradi poznavanja takih pravnih "haklcev"-Proti.!

Irina
03.06.2010, 18:26
Janša je marsikaj prikrivali, tudi to, da je mejni prehod Sečovlje-Plovanija ob vstopu v Shengenski sporazum spremenili iz začasnega v mednarodni mejni prehod najvišjega reda !!! In s tem v imenu Slovencev in Slovenk priznal Hrvatom mejo skoraj na naši obali Piranskega zaliva.

Da je to bilo pogubno dejanje, dokazuje to, da so bili o tem dokumentu seznanjeni samo nekateri ministri in ne vsi. Najmanj pa slovenska javnost. Žerjav je ob predočbi tega dejstva samo butasto pogledal in dejal, da o tem nič ne ve.

1991 se je Janša z Bavčarjem, Krkovičem in še s katerim sodrugom bolj brigal za orožarske posle kakor našo mejo. In 2009 s spremembo mejnega prehoda iz začasnega v stalnega podaril Piranski zaliv Hrvatom. Si bomo dovolili, da bo v bodočih letih še kaj podaril Hrvatom?

Samo upamo lahko, da bo AS to lahko popravil. Kaj vse je Janša počel med svojo 4-letno vladavino? Danes na debelo laže, da bi prikrili katastrofalne napake. A, vse pride na dan.

In tako dejanje se lahko šteje med izdajo in njegove tvorce med izdajalce.

king16
04.06.2010, 06:06
Irina, brez veze je prepričevat prepričane. Kljub temu, da so Švedi in Američani postavili JJ na laž, kljub izjavam nekdanjega predsednika Haškega sodišča za pomorsko pravo in še nekaterih tujih sodnikov tega sodišča, da je sporazum za slovenijo izredno dober in kaj vse dobimo, zasleplejnci še vedno verjamejo JJ in Žerjavu, pa seveda Jelinčiču. Dejstva, o katerih govoriš tudi ti, so zanje nepomembna.

Citymamba
04.06.2010, 07:42
Kaj po nedelji 6.6.2010? Razmišljal sem večplastno. Predvsem pa politično pragmatično. Če referendum pade, lahko pričakujemo burne reakcije. Tako vladajoče politike, Hrvatov, kot nekaterih njihovih zagovornikov v EU. Bo Pahor v tem primeru, v smislu višjih interesov prezrl ljudsko voljo in nadaljeval s postopki v parlamentu? Ali bo sklicujoč se na veliko moralno breme in odgovornost do državljanov, kljub posledicam odstopil od nadaljevanja? Hm. Kaj pa če zavrnitev sprejme kot nezaupnico? Sporazum s pomočjo parlamentarne večine požegna in nato zvito odstopi? Ker se mu zdi takša poteza odgovorna in smiselna? Žerjavico pa s tem potisne v močno oznojene Janševe dlani, ki bodo zaradi tega še kako zacvrčale. EU bo namreč težko ponudil kaj tako drugačnega, da bi ta ploskajoč zgrabila prirejen predlog in Hrvaško potrepljala po ramenih rekoč, da gre za še boljšo rešitev. Lahko pa nadaljuje po začrtani poti in zadevo spravi v pogon. Na državnih volitvah potem zato pade in se preseli v kakšno udobno službo v tujini. Posledice arbitraže pa pripiše ljudski volji. Češ, tako ste se odločili. Opozorili smo vas, da na odločitev arbitrov nimamo vpliva. Smo pa imeli iskrene namene ter dobro voljo. Skratka veliko tega se lahko pripeti.
Če referendum uspe, pa se pravzaprav ne bo pripetilo nič tragičnega. Pahor in Janša bosta lahko preštela svoje železne volilce. Njuni stranki to ne bo nič stalo. Referendum je namreč državni strošek. Pahor bo nadaljeval s postopki ratifikacije in se hvalil z razumnostjo ter privrženostjo državljanov. Ob tem bomo verjetno doživeli tudi kakšno neizogibno ljudsko rajanje na Prešercu, kjer bodo prepevali znani hrvaški in arbitraži naklonjeni slovenski estradniki ter družno poplesavali s prisotnimi navdušenci. Rezultat mednarodne arbitraže bo tako in tako dokaj oddaljena zadeva. Morebitne, za Slovenijo neugone posledice pa tako ne bodo več predmet Pahorjeve osebne in tudi moralne odgovornosti. Janša pa se bo potem, če zmaga na naslednjih volitvah, soočil s še enim problemom. Kako vplivati na arbitražo, dokler ta še poteka? Kako zadevo predelati tako, da bo si bo na koncu lahko pripisal tudi nekaj lastnih zaslug? Pa čeprav odločitve arbitrov ne bodo povsem po njegovi volji in v korist Slovenije.
Veliko vprašanj za tako majhen narod, ki se je znašel še pred eno zgodovinsko odločitvijo. V uteho mu je lahko zgolj dejstvo, da ga bodo tokrat vsaj vprašali za mnenje. Nazadje sta se Kardelj ter Bakarić medsebojno pomenila na štiri oči. Ob kar nekaj kozarcih opojnega preveč. In to v našo škodo. Bo tokrat bolje? Upajmo. Predvsem na ljudsko odgovornost in zavednost. Prihajajoča nedelja je tako pomembna, da jo bodo bodoči rodovi lahko mirno postavili ob bok osamosvojitvenemu plebiscitu. Lahko bi jo poimenovali kar Velika nedelja. Upajmo da nas zaradi nje kdaj pred zanamci ne bo sram, da bi zardevali in povešali oči. Da njihovih sočnih kletvic ne omenjam.

Kajtimar
04.06.2010, 11:51
Če živim in ravnam častno (vsaj po nekih splošno priznanih kriterijih), me nima biti za kaj sram. Še najmanj za ravnanja drugih!
Nacionalni interesi, nacionalna sramota, nacionalna čast in podobno doneče etikete, so čisto navadne retorične puhlice, ki jih občasno uporabljajo politiki prav vseh naših političnih strank za razvnemanje strasti butalskih ekstremistov. Pa sami mogoče ravnajo častno, v nacionalnem interesu oz. v dobro vseh nas, v dobro skupnosti? Figo! Vse prevečkrat se izkazuje žalostno dejstvo, da za tem njihovim delom "v dobro vseh nas" običajno stojijo zgolj osebni in nič kaj nacionalni interesi posameznikov ali skupin, zato na te visoko leteče fore že zdavnaj ne "prijemljem" več.
Kletvice bodo pa sigurno sočne in sreča, dokler bo ostalo zgolj pri njih...

Lep dan vsem skupaj... :)

kartako
04.06.2010, 11:54
Če vladajočim tole uspe, bodo z škornji gazili po narodu.

Citymamba
04.06.2010, 12:42
Potem pa tu ne bo Slovenija ampak Gazimestan.

Kajtimar
04.06.2010, 14:40
Če vladajočim tole uspe, bodo z škornji gazili po narodu.
Danes samo še kakšnega elementarnega ruralca najdeš v škornjih, medtem ko ostali nosimo sodobnejšo obutev. :clown:

Vsemogočni
04.06.2010, 15:07
Sam sem pa prepričan, če bi AS uspel, da potem hrvate nobena stvar več ne zavezuje k molku in bi objavili kmalu kup sedaj tajnih zadev okoli nakupa orožja in drugih dogovorov. Za to pa je potrebno dati vse od sebe, da se zadeve ne rešijo in s tem ne omogočijo, da se začnejo objavljati arhivi. Zadeve je potrebno obdržat napete, v dogovoru, kajti ko se bo meja rešila bomo zvedeli kup novih stvari in ene bo sram, da podpirajo ljudi, ki jih v bistvu niti malo ne poznajo, ampak le v svoji domišljiji sebe preprečujejo, da so pa enkratni. In ko pade resnica na dan, se začnejo ljudje ponovno spreobračati in delati nevedne, ter želijo zatuškati svojo zmoto.

keops
04.06.2010, 15:08
Če živim in ravnam častno (vsaj po nekih splošno priznanih kriterijih), me nima biti za kaj sram. Še najmanj za ravnanja drugih!
Nacionalni interesi, nacionalna sramota, nacionalna čast in podobno doneče etikete, so čisto navadne retorične puhlice, ki jih občasno uporabljajo politiki prav vseh naših političnih strank za razvnemanje strasti butalskih ekstremistov. Pa sami mogoče ravnajo častno, v nacionalnem interesu oz. v dobro vseh nas, v dobro skupnosti? Figo! Vse prevečkrat se izkazuje žalostno dejstvo, da za tem njihovim delom "v dobro vseh nas" običajno stojijo zgolj osebni in nič kaj nacionalni interesi posameznikov ali skupin, zato na te visoko leteče fore že zdavnaj ne "prijemljem" več.
Kletvice bodo pa sigurno sočne in sreča, dokler bo ostalo zgolj pri njih...

25. si izpustil...:blush:

kartako
04.06.2010, 17:49
Proti.!

yamamoto
04.06.2010, 18:57
Proti.!

In potem? Meja na Mirni? :d

keops
04.06.2010, 21:06
In potem? Meja na Mirni? :d

So what?:p

Aldebaran
04.06.2010, 21:58
EDIT:
ob 00:00 začne veljati predvolilni molk, kar pomeni da se bo tema zaklenila in bo ostala zaklenjena do nedelje zvečer.

vsaka najmanjša kršitev bo takoj sankcionirana s prepovedjo sodelovanja na forumu.

Prosimo Vas da upoštevate to obvestilo!

Aldebaran
ekipa SiOL Forumi

Riki
04.06.2010, 22:55
Irina, brez veze je prepričevat prepričane.

Saj si tudi ti med prepričanimi, kajne?

Kljub temu, da so Švedi in Američani postavili JJ na laž, ...

...ostaja dejstvo, da je v hrvaškem zakonu o AS napisano, da gre za izjavo napisano z vednostjo slovenske strani. Torej lažejo lahko samo Hrvati ali pa slovenska vladna stran. Američani in Švedi so samo potrdili, da naj bi šlo za enostransko noto, torej poslano samo s strani Hrvaške, v vsebino se niso spuščali.

kljub izjavam nekdanjega predsednika Haškega sodišča za pomorsko pravo in še nekaterih tujih sodnikov tega sodišča, da je sporazum za slovenijo izredno dober in kaj vse dobimo,

... je ta sodnik na vprašanje ali bo Slovenija po tem AS dobila odprt dostop do mednarodnih vod dejal, da se tega ne da vedeti (kako bo arbitraža odločila). Skratka izrazil je svoj dvom. Je pa jasno, da je za mednarodnega sodnika tak AS dober saj v njem piše, da se bo meja po morju določala samo po načelih mednarodnega prava, sodniki zelo neradi uporabljajo načela zunanje pravičnosti.

In še jasno, da so do tega sodnika prišli naši vladni piarovci, ni bil on tisti, ki se je ponujal v izjave, verjetno si je imel čas samo kakih 15 minut, da je na hitro preletel tistih 11 točk AS, in ta PR ima pri prepričanih seveda učinke, kar tudi ti dokazuješ.

zasleplejnci še vedno verjamejo JJ in Žerjavu, pa seveda Jelinčiču. Dejstva, o katerih govoriš tudi ti, so zanje nepomembna.

To o čemer piše niso dejstva pač pa v večini izmišljotine (laži).

Riki
04.06.2010, 22:58
Janša je marsikaj prikrivali, tudi to, da je mejni prehod Sečovlje-Plovanija ob vstopu v Shengenski sporazum spremenili iz začasnega v mednarodni mejni prehod najvišjega reda !!! In s tem v imenu Slovencev in Slovenk priznal Hrvatom mejo skoraj na naši obali Piranskega zaliva.

Da je to bilo pogubno dejanje, dokazuje to, da so bili o tem dokumentu seznanjeni samo nekateri ministri in ne vsi. Najmanj pa slovenska javnost. Žerjav je ob predočbi tega dejstva samo butasto pogledal in dejal, da o tem nič ne ve.

1991 se je Janša z Bavčarjem, Krkovičem in še s katerim sodrugom bolj brigal za orožarske posle kakor našo mejo. In 2009 s spremembo mejnega prehoda iz začasnega v stalnega podaril Piranski zaliv Hrvatom. Si bomo dovolili, da bo v bodočih letih še kaj podaril Hrvatom?

Samo upamo lahko, da bo AS to lahko popravil. Kaj vse je Janša počel med svojo 4-letno vladavino? Danes na debelo laže, da bi prikrili katastrofalne napake. A, vse pride na dan.

In tako dejanje se lahko šteje med izdajo in njegove tvorce med izdajalce.

To so vse bolj ali manj laži, npr. dobro se ve kdo je bil tisti, ki je preprečil zasedbo slovenskih mej s strani slovenske vojske, ravno o tem sedaj poteka debata, za podrobnejše argumentiranje sedaj nimam več časa, ker bo kmalu polnoč.

bluesy
06.06.2010, 18:49
In prelep dan je ratal še lepši z izidom referenduma. Končno enkrat zmaga razuma in napredno mislečih na nekem referendumu pri nas, kar za nekaj prejšnjih ne morem trdit (umetna oploditev etc..)

Vsemogočni
06.06.2010, 19:15
bluesy, upam, da imaš prav, ampak počakajmo. Zdaj je šele začetek štetja. Sam sem za to, da uspe, ne bi bil pa rad zaletav kot so politiki.

Riki, v kolikor je sodnik odgovoril, da ne pozna izida na arbitraži je odgovoril ali pošteno, ali pa na lep način o dvomu.
Ne moreš pa pričakovati, da bi že danes na vprašanje odgovoril z DA ali NE, ker je to nemogoče, razen, če bi o tem odločal sam. Pa izkušnje z našimi politiki imajo tudi že, da ne smejo povedati vsega kar vedo. To so jih malo nazaj izučili naši politiki in novinarji v zadevi Patrija in aferi Sove.

Bolj zanimivo bo dejstvo, če do tega pride, da bi bilo oboje v našo korist, ali bo to potrdila hrvaška ali se bodo ponovno naredili gluhe in slepe. V tem je večja bojazen.

Še vedno imajo dobre adute v rokah, da nam ne uspe ali da izpodbijejo vse odločitve v naš prid in jih bodo tudi uporabili dokler ne bo na dan prišel obračun za prodano orožje. Ta čas, bodo nekateri na trnih in naredili vse, da se ugodi hrvatom v vseh zahtevah, krivdo za to, pa prevali na druge.

Citymamba
09.06.2010, 20:29
Jaz nisem glasoval. Ker si ne dovolim, da bo en politikantski maneken najprej pred mednarodnimi politiki oz. pričami podpisal nek dogovor, zavezo, potem pa ljudstvo na referendumu vparšal, če se strinjam z njim. Ne me basat no. Tale Pahor je pa res za(kruci)fiksan. :nonono:

Irina
11.06.2010, 22:46
Mimogrede.

Nasprotniki arbitražnega sporazuma se strašansko bojijo, da bo Slovenija izgubila del svojega ozemlja/morja.
Ko so delili cerkvi gozdove, nepremičnine in celo otok, katerih uradni lastnik je zdaj Vatikan, ni nihče od teh niti trenil z očesom.

Ni to dvoličnost?!

keops
12.06.2010, 09:45
Mimogrede.

Nasprotniki arbitražnega sporazuma se strašansko bojijo, da bo Slovenija izgubila del svojega ozemlja/morja.
Ko so delili cerkvi gozdove, nepremičnine in celo otok, katerih uradni lastnik je zdaj Vatikan, ni nihče od teh niti trenil z očesom.

Ni to dvoličnost?!

Ne.
A si že slišala za nacionalizacijo? :o
A ločiš med lastnino in državnim ozemljem? :nonono:

PS: Jorasov test dobrih meddržavnih odnosov "nije baš prošao"...
No, če prav razumem, je izbran način reševanja meje malo v k*rcu...
....in jaz sem streljal za to državo...:clown:.

kartako
13.06.2010, 09:52
Dobro, da je bolj malo tistih iz 45-ga še pri močeh (živih) :rolling:, sicer ne vem kako bi jim tole razložili.....:veryevil: