Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Nisem predsednik vlade. Imam 288 EUR socialne pomoči. Živim pa kot pes.

Citymamba
19.06.2010, 10:19
To sicer nisem jaz. Pa vendar moram opozoriti na one, ki s skoraj 10x manjšimi prihodki od premjejevega prežive. Morajo preživeti. Ker je življenje edino bogatstvo, ki ga premorejo. Ker pa ne gre, da bi preživeli lažje kot predsednik vlade s svojimi tremi tisočaki, je ministrstvo za finance v sodelovanju z ministrstvom za družino in socialo poskrbelo, da jim življenje naredi zanimiveje. Podarja jim adrenalinski dodatek v obliki zamujenih izplačil. Kot sem izvedel iz Svetlikovih logov so tokrat zopet zamudili z izplačili socialnih transferjev, ki so z letnim načrtom izplačil določeni v naprej. Že v maju so jih namesto 18. v mesecu, izplačali 21. Enako se je pripetilo v juniju. Torej namesto v petek 18. bo, če bo, denar v ponedeljek 21. junija. Seveda ne smemo pozabiti povedati, da so si vladni in drugi državni uslužbenci plačo dali izplačati v petek 4. junija. Čeprav je plačilni dan padel na soboto 5. Kar bi po logiki izplačila na delovni bančni dan morali denar prejeti šele v ponedeljek 7. junija. Predlagam da poleg upravičencev do socialnih transferjev osrečite še upokojence. Recimo z enotedensko zamudo izplačil pokojnin. Ali še bolje, da jih izplačate v dveh delih. Zakaj pa ne? Se je že kdo uprl? Ljudi je treba privijati dokler so pripravljeni na bolečino. Ne potem, ko prično renčati. Le zakaj se mi dozdeva, da je ta oblast čedalje bolj podobna nacistom?

kartako
20.06.2010, 09:45
Ja, sedaj si našel temo,ki se jo izogibajo vsi. Ta jajca se vlečejo že dolga leta, socialni mir je kriv za to, da se to ni širilo v javnost ( sem pa tja v tedniku kakšen primer)-ker je država privezala z dajatvami posameznika na jasli, jih je vse manj, ki upajo reči-sem revež. Dobi takoj nazaj: Imate stanovanje-vam ne pripada....... Da pa to stanovanje pobere kar nekaj dohodka ali pomoči pa ne briga nikogar.Kako potem živet?i-saj pomagamo!???? Pomagajo sebi-ker denar ki pride kot pomoč ali penzija gre nazaj v državne jasli.......Ko bodo ljudje spregledali.......

PowRider
21.06.2010, 17:48
Ja, sedaj si našel temo,ki se jo izogibajo vsi. Ta jajca se vlečejo že dolga leta, socialni mir je kriv za to, da se to ni širilo v javnost ( sem pa tja v tedniku kakšen primer)-ker je država privezala z dajatvami posameznika na jasli, jih je vse manj, ki upajo reči-sem revež. Dobi takoj nazaj: Imate stanovanje-vam ne pripada....... Da pa to stanovanje pobere kar nekaj dohodka ali pomoči pa ne briga nikogar.Kako potem živet?i-saj pomagamo!???? Pomagajo sebi-ker denar ki pride kot pomoč ali penzija gre nazaj v državne jasli.......Ko bodo ljudje spregledali.......

Bo pa kaj? Konec položnic in bodo postale vse dobrine zastonj, ali pa bodo posamezniki (kateri še lahko in so zmožni) nekaj naredili zase (poiskali novo službo, se izobtaževali, šli v drugi kraj po službo???

Vsemogočni
21.06.2010, 18:01
Torej bo le nastopil pravi komunizem :dontknow:

PowRider
21.06.2010, 18:07
Torej bo le nastopil pravi komunizem :dontknow:

Mhm....kaj ni zanimivo dejstvo, da je v vseh državeh, kjer je zmagal socializem v prvih letih zmaeg socializma bilo ubitih od 10 do 15% državljanov?

keops
21.06.2010, 18:36
Kako neki je životaril šele tovariš Tito, ki ni imel plače...:rolling:

Vsemogočni
21.06.2010, 18:57
Mhm....kaj ni zanimivo dejstvo, da je v vseh državeh, kjer je zmagal socializem v prvih letih zmaeg socializma bilo ubitih od 10 do 15% državljanov?

Evo spet podtikanja. V komunizmu naj bi vsak dobil (ali brez problema kupil) kar potrebuje. Zdaj, če rabiš mrliče, naj pa bo po tvoje. Jaz jih ne, in si želim pač kot je predhodnik pred menoj navedel, da bom brez problema dobil tisto, kar potrebujem. In to brez pohlepnosti, ampak za preživetje in malček priboljška. Koncu koncev ti tudi kup denarja ne pomeni prav nič, ko se enkrat stegneš :2thumbs: In na tem je prav vsak, brez izjeme. Seveda k sreči :2thumbs::veryevil:

PowRider
21.06.2010, 19:07
Evo spet podtikanja. V komunizmu naj bi vsak dobil (ali brez problema kupil) kar potrebuje. Zdaj, če rabiš mrliče, naj pa bo po tvoje. Jaz jih ne, in si želim pač kot je predhodnik pred menoj navedel, da bom brez problema dobil tisto, kar potrebujem. In to brez pohlepnosti, ampak za preživetje in malček priboljška. Koncu koncev ti tudi kup denarja ne pomeni prav nič, ko se enkrat stegneš :2thumbs: In na tem je prav vsak, brez izjeme. Seveda k sreči :2thumbs::veryevil:

Aja?
1) A zato je komunizem povsod bankrotiral? Kjer pa še ni pa še bo?
2) A zato je bil manjko vrste dobrin? Od zdravil do gradbenega materiala in nafte?
3) Ni važno koliko ljudi je mrtvih, samo da jaz lahko v miru roštiljam na vrtu in jem turistično pašteto?
4) Če je kdo pametnejši od mene ga je potrebno zatirat?
5) Po nekaterih virih so bile zadnje eksekucije izvedene l. 1978, ampak to je vejretno tretje razredna tema?
....

Eh, to je že stara tema in je ne mislim pogrevati, ker nima smisla. Me pa žalosti v dno moje duše dejstvo, da ste ljudje tako škodeželjnji samo zaradi neke lastne koristi (koristi v smislu maternih jasli skozi celo življenje) :(

Aldebaran
21.06.2010, 21:03
Zaklepam, preden se tole razvije v razlivanje žolča in podobnih stvari...