Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Potovati sam

stajerka
01.07.2010, 17:07
Življenje se mi je obrnilo tako, da sem postavljena pred dejstvo: greš na dopust sama ali pa se dolgočasi doma.
V čem je problem? Doslej sem hodila z družino na dopust v hotel ali apartma in smo se imeli bolj ali manj lepo. Sedaj sem nenadoma sama in ne želim na tak dopust, kjer ves dan bolj ali manj poležavaš. Želim, da se nekaj dogaja, da si v organizirani skupini. Nimam dovolj poguma, da bi potovala čisto sama. Res je tudi, da je dopust za samske kar krepko dražji - 20-80%.
Doslej sem zasledila nekaj takega, kar bi mi ustrezalo v agenciji Oskar. Ima kdo kakšno izkušnjo ali nasvet?

K4J
01.07.2010, 23:35
Pa prijatelji? Drugače pa imaš raznorazne dopuste, kjer potuješ v skupinah, pač s tistimi, ki želijo v enak kraj. Je pa skoraj zagotovo vse dražje kot če vzameš apartma...

kinsley
03.07.2010, 22:33
jaz ti lahko povem da sem bil dvakrat sam na dopustu in preživel...družba se vedno najde,to je pač odvisno od osebakakšna je...
je pa res,da je tad dopust drazji,mislim da obstaja doplacilo 30-50%,odvisno kje.

punca08
14.07.2010, 07:01
Pozdravljena,

tudi jaz imam podoben problem.... potovati sama. ...drago za enega, pa še kakšne organizacije za recimo same v skupini ni. Menda v Italiji organizirajo neko potovanje z ladjo za samske in gor je potem polno druženj in večina jih potem ladjo zapusti nesamskih - hehehe. Resnično se naše agencije ne zavedajo, da je ...če si sam, dosti težje in dražje potovati ter zbrati denar. Pa zakaj se nihče ne spomni, da bi v tem primeru dajali določene ugodnosti. Za letos torej še nimam plana:dontknow: ... iščem pa kakšen pameten predlog :shy:

Aldebaran
14.07.2010, 08:52
Pozdravljena,

tudi jaz imam podoben problem.... potovati sama. ...drago za enega, pa še kakšne organizacije za recimo same v skupini ni. Menda v Italiji organizirajo neko potovanje z ladjo za samske in gor je potem polno druženj in večina jih potem ladjo zapusti nesamskih - hehehe. Resnično se naše agencije ne zavedajo, da je ...če si sam, dosti težje in dražje potovati ter zbrati denar. Pa zakaj se nihče ne spomni, da bi v tem primeru dajali določene ugodnosti. Za letos torej še nimam plana:dontknow: ... iščem pa kakšen pameten predlog :shy:

okej resno ne vidim nekega problema v tem da potuješ sam...... kot da je potrebno vedno potovati preko agencij? V štartu je veliko ceneje, če si potovanje organiziraš sam. ob vsej poplavi turističnih spletnih strani o čisto vsaki možni destinaciji, popotniških forumov, blogov in podobnega se da to sestaviti v enem dnevu. cenovno je taka stvar veliko bolj ugodna kot pa preko aranžmaji preko agencij...

Snif
14.07.2010, 23:53
okej resno ne vidim nekega problema v tem da potuješ sam...... kot da je potrebno vedno potovati preko agencij? V štartu je veliko ceneje, če si potovanje organiziraš sam. ob vsej poplavi turističnih spletnih strani o čisto vsaki možni destinaciji, popotniških forumov, blogov in podobnega se da to sestaviti v enem dnevu. cenovno je taka stvar veliko bolj ugodna kot pa preko aranžmaji preko agencij...

Jup tako sem sel jaz in prisel ceneje skozi kot preko vecine agencij. Sicer sem pa zadnjic kar ostal in nisem vec sam. :)

lost_soul
01.08.2010, 19:19
ahojjj. jaz imam enak problem: od družbe imajo vsi partnerje ali pa so nezanesljivi. dovolj mi je "bediranja" doma in zapravljanja najlepših let. ful rada bi nekam odšla in si nabrala izkušnje in pridobila samozavest. nimam pa najmanjšega pojma, kak se lotit takšnega potovanja (ali it v agencijo ali kar na slepo sesti v letalo...itd). malo me skrbi, ker sem ženska in mam že doma včasih dosti "moškega nadlegovanja". kakšni predlogi? za začetek bi šla mogoče v evropo, za kakšna 2 tedna, kasneje pa tudi amerika za pol leta ali več...

Lp :D

BlueB1rd
02.08.2010, 17:28
Pozdravljeni! Nameravam se odpravit za nekaj dni v žurerske kraje in to sam, pa me zanima kakšni so vaši pogledi na to in izkušnje, če ste se kdaj spustili v kaj podobnega. Je zelo nevsakdanje če nikogar ne vzameš s seboj?Nekako bi se počutil nelagodno, če bi me kdo vprašal kje sem bil in s kom sem šel...

lp

punca08
03.08.2010, 05:55
ahojjj. jaz imam enak problem: od družbe imajo vsi partnerje ali pa so nezanesljivi. dovolj mi je "bediranja" doma in zapravljanja najlepših let. ful rada bi nekam odšla in si nabrala izkušnje in pridobila samozavest. nimam pa najmanjšega pojma, kak se lotit takšnega potovanja (ali it v agencijo ali kar na slepo sesti v letalo...itd). malo me skrbi, ker sem ženska in mam že doma včasih dosti "moškega nadlegovanja". kakšni predlogi? za začetek bi šla mogoče v evropo, za kakšna 2 tedna, kasneje pa tudi amerika za pol leta ali več...

Čaw,

Jaz pravim, vse je odvisno od tebe .... koliko si komunikativna. Pri meni je v prvi vrsti problem denar. In če bi ga imela dovolj ... bi šla z agencijo. Tam se vedno srečuješ in potuješ z "istimi" osebami in je več možnosti, da v trenutku vzpostaviš kontakte, pa še manj nadlegovanja je možnega
;)

Srečno pri izbiri,

Aldebaran
04.08.2010, 06:12

- odpreš internet
-izbereš destinacijo
-kupiš letalsko karto
-rezerviraš sobo
odletiš
čist simpl.
kar se pa tiče amerike za pol leta ali več, 90 dni si lahko na turistično ''vizo'' potem ap moraš zapustit ameriko in se vrniti nazaj, lahkogreš samo za en dan v Kanado ali pa Mehiko. in si potem spet lahko3 mesece v zda. Ne vem sicer kako si si to zamislila, ampak v kolikor bi želela delati in potovati, potem boš potrebovala papirje. Najboljše bo, da se obrneš na ameriško ambasado v Ljubljani.

Aldebaran
04.08.2010, 06:16
Pozdravljeni! Nameravam se odpravit za nekaj dni v žurerske kraje in to sam, pa me zanima kakšni so vaši pogledi na to in izkušnje, če ste se kdaj spustili v kaj podobnega. Je zelo nevsakdanje če nikogar ne vzameš s seboj?Nekako bi se počutil nelagodno, če bi me kdo vprašal kje sem bil in s kom sem šel...

lp

zakaj bi bilo pa nevsakdanje? okej res da folkhodi na takedestinacije z družbo, po drugi strani pa, saj jo spoznaš dol... če te mikajo festivali imaš od 19-21.8.2010 Frequency festival v St.Pöltnu (http://fm4.orf.at/stories/1641349/)pri Dunaju, drugače pa Ibiza, Pag...

lost_soul
07.08.2010, 14:06
najboljše, da se vsi ki mamo podobne probleme spravimo skupaj na eno potovanje :D

punca08
08.08.2010, 09:27
najboljše, da se vsi ki mamo podobne probleme spravimo skupaj na eno potovanje :D

MAŠ PRAV:2thumbs:.... ŠE TERMIN, PA PLAN PA BO. Upam, da smo vsi taki, ki se radi prilagajamo in da ni prevelkih starostnih razlik.

čawww

lost_soul
10.08.2010, 11:44
:rolling:jaz sem takoj za :2thumbs: to bi blo po moje doživetje za film posnet :veryevil:

punca08
11.08.2010, 06:31
:rolling:jaz sem takoj za :2thumbs: to bi blo po moje doživetje za film posnet :veryevil:

no, noo ... imaš že nabrite ideje (glej vrageca) :angel:

stajerka
12.08.2010, 06:39
No, letošnji dopust sem vseeno preživela lepo, sproščeno, s prijateljico in njeno družino. Krasno, nisem se počutila kot privesek, vendar....to ni to...

Krasna ideja....to. s potovanjem, sem za... :-))

lost_soul
12.08.2010, 14:06
uu, lepo tebi. jaz pa zgleda ne bom dočakala nič več od "obljube" za kopanje...

hehe, te pa je res treba naredit nekaj v tej smeri, če nas je tolko ZA :D

punca08
13.08.2010, 10:35
Evo, grem na morje s kolegico :rolling:
Mogoče že tri leta ali več sem vedno v dilemi, da se mi bo dopust vlekel kot jara kača in da bom umrla od dolgčasa, da vsi potujejo, se zabavajo in dopustujejo, samo jaz bom ostala SAAAAAMAAAAA .... potem pa... se pokaže ena priložnost, se pokaže druga in tko hitro mine tudi dopustniški čas.Čisto nenapovedano - pa je velikokrat ravno zato super. V bistvu, če potegnem črto....niti ni tako slabo biti sam ;), razen z določenimi momenti, ko bi najraje sedla v kot in jokala od dolgčasa. Imam preveč energije.... Tako to je.... povsod so plusi in minusi. Še mal denarja naj mi od nekje kapne, sem pa na konju :d

stajerka
09.10.2010, 08:01
Hej, samski,
kako ste preživeli dopuste??
A ste se vsi zaljubili, da vas ni več nikjer? ;)

Snif
14.12.2010, 21:20
V Angliji se zmer, kje pa si ti?

zorba
24.02.2011, 13:30
Z malo denarja v žepu se usedeš v avto in se odpraviš v Sarajevo na čevapčiče in druge bosanske dobrote, nadaljuješ pot v Mostar, potem greš še malo po Dubrovniku in ker Črna Gora ni več daleč greš v Budvo na divje partye na plažah in prepričan sem, da boš na tej poti spoznala kakšnega fajn Balkanca. Če imaš čas se lahko z njim odpraviš še v Grčijo na Lefkado, kjer so čudovite peščene plaže in morje turkizne barve. Poglej fotografije (http://www.pbase.com/roboele/lefkas).
Nazaj pa lahko prideš s trajektom Igomenitsa - Benetke. Poceni, zabavno in avanturistično potovanje v lastni režiji. :2thumbs:

stajerka
05.07.2011, 07:16
Ojla,
"samičke in samčki", kako ste si pa kaj letos organizirali samski dopust??:)

vesnab
18.07.2011, 09:32
Živjo,
na forumu sem zasledila tvoje ime, ko iščeš sopotnika oz. sopotnico za potepanje po svetu.Tudi jaz sem že nekaj prepotovala, sicer nikoli sama. Sedaj pa večkrat iščem nekoga ki bi šel z mano malo naokoli, včasih dlje včasih pa tudi bližje po EU.Ker nisem več tako zelo mlada (51), kot domnevam, da si ti te prosim, za kontakt.
andreja :)