Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kmetijstvo in gnojenje

Hejaho
17.07.2010, 09:53
Upam da nisem preveč zgrešil temo na temo gospodarstvo,ker mal paše tukaj tudi kmetijstvo in nisem našel nikjer bolj primerno.
Torej živim na podeželju kjer imamo nekja kmetov,ki jih sicer spoštujem,vendar polivajo gnojevko ter trosijo gnoj takrat ,ko imajo čas. Torej danes pri 30 stopinjah in na sploh takrat ko je lepo vreme po možnosti še v soboto ali po zmrznjenem snegu.
Zgodi se tudi tako da smrad ostane tri dni in ne moraš odpret okna,če pa zamudiš nekaj minut po gnojenju pa notri smrdi vsaj 3X bolj kot zunaj !! Bilo je že večkrat ,da smo morali ponovno oprati perilo ker je tako smrdelo. Torej z spoštovanjem vseh kmetov,ki jih cenim da delajo ,pa vseeno so nekateri svinjsko nesramni in butasti kmeti ! Torej ali kdo ve kako je z pravilnikom kdaj se lahko gnoji ?

lana
18.07.2010, 08:52
uradni list št. 68/1996 z dne 29.11.

v njem je razloženo kdaj se ne sme....

Sicer moramo upoštevati, da se njive enostavno morajo gnjojiti, ker drugače bomo lačni ;) bi pa lahko razvili debato o te, kdaj to nekateri počnejo (nedelje, prazniki...ob suši???) ....

Hejaho
19.07.2010, 06:50
Nisem nič našel koliko blizu lahko gnojijo kmetje blizu hiš,ker če mi čez vikend smrdi v hiši kot v hlevu da ni za živet ne za umret pol je zakon pomankljivo napisan !In to v taki vročini 36-38 kmet pognoji tako da sedaj smrdi že tretji dan ! Kako se bo človk naspal in šel normalno v službo,seveda pa ta kmet sploh ni doma v bližini in med tem ko mi crkavamo on lepo prezrači zvečer okna in uživa.Ne moraš mu nič druzga rečt kot da je en prasec,če pa misli nekdo da sem jaz nesramen naj pa pride k meni,da bo videl kako je to !

Aldebaran
19.07.2010, 21:33
Nisem nič našel koliko blizu lahko gnojijo kmetje blizu hiš,ker če mi čez vikend smrdi v hiši kot v hlevu da ni za živet ne za umret pol je zakon pomankljivo napisan !In to v taki vročini 36-38 kmet pognoji tako da sedaj smrdi že tretji dan ! Kako se bo človk naspal in šel normalno v službo,seveda pa ta kmet sploh ni doma v bližini in med tem ko mi crkavamo on lepo prezrači zvečer okna in uživa.Ne moraš mu nič druzga rečt kot da je en prasec,če pa misli nekdo da sem jaz nesramen naj pa pride k meni,da bo videl kako je to !

Obrni se na kmetijsko zbornico in jih prijazno poprosi za informacije kako je s tem gnojenjem in podobnim...

Babi2
20.07.2010, 08:31
Hejaho, mogoče si pa celo moj sosed ... :) ... ali pa je žal podobnih primerov več. Tudi mi imamo to "srečo", da je lastnik nekaj polj in travnikov, ki so od naše vrste hiš oddaljeni le kakšnih 20 m, tako priden, da nam zabeli vikende, ne glede na to, ali je suša in vročina. Lahko njemu, ko pa živi kakšna 2 km stran, v drugi vasi. Upam, da boš pri poskusih, da se to ne bi dogajalo, kaj bolj uspešen, kot smo mi, saj se pri nas doslej problem ni rešil.
Mogoče je pa to njegov prispevek k turistični sezoni - kdor od nas le more, jo ob "svežih polivkah" namreč ucvre čim dlje za čim dalj časa ...:mad:

Lencka
20.07.2010, 12:50
ja, več nas je takih... ki imamo za sosede njive. pa tudi pri nas žal dlje od razburjanja ne gre. hudo je, če je kmet tudi "kmet".
če pa boš našel kako kontretno uporabno informacijo oz. nasvet, kaj storiti, se priporočam tudi jaz :shy:

Hejaho
23.07.2010, 07:15
Evo včeraj dopoldne smo dobili novo fronto,smrdelo je cel dan,najbolj v veče:sleepy:rnih urah in ponoči do enih.Tako da sem sedaj ves zmešan in zbit,ker se nisem dobro naspal.Bil je pa to drug kmet od kmeta.Drgač jih imamo na našem koncu še tri potencjalne svinje ko bodo kar na lepem zasvinjali naravo in življenje.Uglavnem so vsi najemniki,ki stanujejo dovolj stran on fronte !

meadow sun
23.07.2010, 11:33
Saj po moje, je vse lepo in prav in se pognojiti mora. Ampak najbrž obstajajo kakšna pravila, kjer je določeno, kako se ta smrad da omiliti, predno začnejo polivati. Me pa zanima, če kdo sploh kontrolira kaj vse polivajo? :(

general lavine eccentric
31.07.2010, 17:13
To so kmetje, ki krmijo živali s silažno krmo in mleko krav, ki to pojedo, je zanič, gnoj pa strupen. Naš pes se je enkrat povaljal v tem gnoju, pa en teden kopanja v odišavljeni peneči kopeli ni pomagal. So predpisi, da lahko gnojijo samo pred dežjem itd., pa nobenega nič ne briga. Sicer pa kmete razumem, redki so še, ki telovadijo po kozolcih in sušijo seno, ki diši po rožcah, gnoj krav, ki to jedo, ima pa duh po gnoju ne pa po eni kisli, pekoči svinjariji ki v primernem vetrčku zastruplja pol Slovenije.
Lep pozdrav, general