Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Reklamacija Čevljev

vesna
06.09.2010, 16:26
Pozdravkjeni. 4.11.2009 sem v trgovini Camper v Ljubljani kupila nepremočljive črne čevlje z gumijastim podplatom v vrednosti 109,90 evra. Čevlje sem nosila celo zimo. V času nošnje (aprila 2010) sem opazila, da se mi na obeh podplatih delajo luknje. Namreč, gumijast podplat se je obrabil, guma se je tam nagrbančila (2mm). Vsak najmanjši kamenček, na katerega sem stopila na cesti, je luknje še povečeval, tako da se je guma začela dotikati notranjega dela čevljskega ogrodja. Vem in prepričana sem, da bi se drugače izdelana guma na čevljih drugače obnašala, kot se je ta. Čevlje sem ponovno obula v začetku septembra. Takrat je bil dež in skozi luknje je prišla voda. Čevlje sem nesla v trgovino, kjer so mi v roku 4 dni ocenili, da je bila napaka storjena z moje strani in da mi reklamacijo zavrnejo. Napisali so, da je poškodba posledica mehanske poškodbe oz. posledica nošnje obutve. Zanima me, kaj naj v tem primeru naredim. Kajti, čevlji so bili dragi in jih nisem kupila le za eno sezono. Ob pravilni uporabi bi morali služiti svojemu namenu in se ne bi smela guma ob kamečkih tako raztegnit in se pretrgat, da bi skoznjo začela vdirati voda. Ali imam pravico do povračila reklamacije oz. do zamenjave oz. do česa drugega? Kaj lahko kot potrošnik naredim? Na koga se lahko obrnem? Ali obstaja kakšen zakon o vastvu potrošnikov za čevlje?
Hvala za vse informacije, V

nattka
07.09.2010, 07:22
čevlji, ki si jih kupila, (znamka gor ali dol) so očitno slabe kvalitete ... konec koncev vsak malo bolj soliden čevelj z gumi podplatom zdrži vsaj 3 sezone ...

vem, da se človeku včasih zdi zamalo ...
meni sej po 4 dneh nošenja pregrešno dragih ARA čevljev (125€ par) ... pretrgal en čevelj ko sem izstopila iz avta in skoraj neopazno zataknila peto v rob ... sama tega še opazila ne bi ... če ne bi bil čevelj pretgan od zgornjega roba do podplata !!!... kljub računu in 1-letni garanciji mi niso upoštevali reklamacije ... ker naj bi po njihovem nevem ti jaz kaj naredila z nogo ...

sama v neka tožarjenja in izterjave pravice ne grem ... sem se pa odločila, da od takrat naprej vsako tako grdo reč obelodanim ... da si mal srčka pomirim ...

žal mi je edino ... da, ko sem šla čevelje pokazat nazaj, sem počakala da je gospa postregla vse stranke ... ker sem, v prepričanju da imam prav, želela vso stvar narediti diskretno ...
naslednjič bom gotovo reklamacijo obelodalina na glas, v polni trgovini ...
počasi sem sita teh "demokratično kapitalističnih high class trade marks", ki so očitno našle tržno nišo ... in pri nas, za drag denar, prodajajo nižje klasno blago ...:mad:

keops
08.09.2010, 06:36
Dragi dami, na Karitasu dobita že testirane za đabe...:veryevil:

yamamoto
08.09.2010, 19:29
No, pri dobrodelnih organizacijah se da zagotovo dobiti še dobro staro robo izpred kitajskih časov, pa še zastonj je. :)
Pri opisanem primeru pa gre zagotovo za drago plačan nekakovosten izdelek, na katerem je trgovec zaslužil ene 500%. S takimi primeri bi se morala pozabavati tržna inšpekcija, če že urad za varstvo potrošnikov nima časa.
Taka poškodba se zna zgoditi, če se nekakovosten podplat uporablja v okoljih, kjer je po tleh sloj mineralnega olja, na primer v proizvodnji z veliko obdelovalnimi stroji. Poznam primere iz prakse.

keops
08.09.2010, 20:08
Taka poškodba se zna zgoditi, če se nekakovosten podplat uporablja v okoljih, kjer je po tleh sloj mineralnega olja, na primer v proizvodnji z veliko obdelovalnimi stroji. Poznam primere iz prakse.

Ti dve nista videli proizvodnje z veliko obdelovalnimi stroji in slojem mineralnega olja po tleh... :veryevil:
Poznam primere iz prakse... :veryevil::veryevil:

tom777
11.09.2010, 20:08
Zagrozi z inšpekcijami in prijavo, ter objavo v medijih. Če lepa beseda ne zaleže, se naj gredo solit in naj plačajo kazen.

nattka
13.09.2010, 08:37
Ti dve nista videli proizvodnje z veliko obdelovalnimi stroji in slojem mineralnega olja po tleh... :veryevil:
Poznam primere iz prakse... :veryevil::veryevil:

ne čujem dobro ... ali i ja vas volim ...;)

keops
13.09.2010, 09:52
ne čujem dobro ... ali i ja vas volim ...;)

There`s no other way...;)