Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : IP telefonija preko računalnika

bedanec2
11.02.2011, 19:43
Imam paket internet + telefonija in bi rad isto številko uporabljal tudi na računalniku. Nekaj sem prebrskal in sem našel storitev komunikator, če prav razumem moram naročiti to opcijo in nato lahko prek voip programa vnesem sip nastavitve in bo delalo?

080 Tehnična pomoč
13.02.2011, 20:54
Pozdravljeni!

Storitev SiOL Komunikator je bila že pred časom ukinjena.
Prav tako ne bi bilo možno uporabiti številke, ki jo že uporabljate preko VOiP telefonije, temveč bi bilo potrebno kreirati novo (nomadsko) številko.

Lep pozdrav,
Marko

Deflektor
16.02.2011, 12:42
Zanimiva praksa, ukinjanje uporabnih storitev. Upam, da bo vsaj za tiste od prej registrirane ostala delujoča.

Watson
01.03.2011, 08:54
To, da imaš siol trio, pa da potem NE moreš iz PC-a klicati ven, je KATASTROFA.

A nam tudi v naših Servisnih straneh (po prijavi) ne morete naštimat nekega dialer-ja, ki nam bi omogočal vsaj klice ven iz PC-a (in seveda po tarifi, da ne boste za kaj prikrajšani).

madmitch
01.03.2011, 17:31
Če imaš VoIP telefon, bi se verjetno dalo kaj poštimat, s kakšim soft IPhone programom. Če imaš sedaj navaden PSTN telefon, vklopljen v telefonsko vtičnico pa to verjetno ne bo šlo.

bartmatej
01.03.2011, 22:02
Za klicanje iz PCja lahko uporabis na primer Detelfon.

LP Matej

Maverick
14.08.2011, 09:31
Pozdrav!

Imam Siol TRIO, in v trenutni situaciji vsaj kolikor berem je praktično nemogoče uporabit telefonsko številko za klicanje preko PC-ja ALI za SIP trunk.

Right?

trapezz
05.10.2011, 20:31
Pozdrav,

ne samo, da se ne da preko računalnika, ampak tudi na IP telefonih lahko uporabljamo samo na posvečenih. To sem dobil za odgovor, ko sem želel aktivirati svoj IP telefon:

V skladu z 28. členom Posebnih pogojev za širokopasovne storitve SiOL in dostop do storitev že več kot leto dni več ne omogočamo uporabe drugih IP telefonov kot spodaj naštetih:
- Gigaset A580 IP (FW: 022230000000 / 043.00, EEPROM ver: 183)
- Gigaset C470 IP (FW: 022230000000 / 043.00, EEPROM ver: 183)
- Snom M3 (FW: 2.02)

To pomeni ali kupim enega od te svete trojice, kakšnega predpotopnega PSTN (tej so podprti vseh znamk :rolling:) ali pa se samo veselim, da imam TRI Trio storitve... Kaj mi bo trio na tak način? Še Mobitel naj zapove uporabo samo ene znamke mobilcev in bomo komunikacijsko hitreje napredovali...

Saj ne, da bi nevem kaj telefoniral, a ker sem bol tehnične narave bi se rad malo igral z IP telefoni ali celo s svojim asteriskom... Trio ja... :nonono:

Lp