Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Varen dom

SiOL
17.02.2011, 07:47
Varen dom je storitev, ki vam ponuja možnost, da v vsakem trenutku preverite kaj se dogaja v vašem stanovanju.

Varen dom omogoča:
- zaznavanje gibanja v stanovanju (premik oseb v prostoru, odpiranje oken ali vrat);
- javljanje alarma prek telefona, SMS-a ali elektronske pošte;
- spletni vpogled v domači prostor s pomočjo kamere;
- upravljanje storitve in pregled dogodkov ter posnetkov prek spletnega in mobilnega portala.

Na voljo sta Osnovni in Video paket, ki ju lahko naročite ločeno ali skupaj.

Osnovni paket vsebuje centralno enoto, IR senzor premikanja, magnetni kontakt, obesek-daljinec in tipkovnico.

Kamera v Video paketu ob sproženemu alarmu posname dogajanje, posnetek pa se arhivira na spletnem portalu. Uporabljate lahko največ štiri kamere, pri čemer lahko izbirate med osnovno notranjo in notranjo kamero z obračanjem.

K vsakemu od paketov lahko dokupite tudi dodatke.

Več o storitvi in opremi si lahko preberete na spletni strani http://www.siol.net/varen_dom.aspx

Pomoč pri nastavitvah in uporabi najdete v spletni pomoči http://www.siol.net/pomoc_in_podpora/spletne_storitve/varen_dom.aspx

Za uporabo storitve Varen dom potrebujete storitev SiOL internet, prost izhod na modemu in opremo.
Varen dom ni profesionalna varnostna rešitev in je namenjena le osebnemu nadzoru nad osebami in premoženjem.

Shine
08.03.2011, 08:14
Sem pričakoval, da bo že kakšna debata tukaj na forumu, pa še čisto nič. Kaj to pomeni, da še noben Slovenček ni zagrizel v to jabolko "varni dom"?

Imam pa vprašanje za Siol. Za kaj se pravzaprav plačuje mesečna naročnina 8€ (osnovno) oz. 8 + 6 = 14€ (osnovno + video)? Glede na to, da moraš opremo itak kupiti, signalizacija pa gre preko GSM providerja ali SMTPja, ki je ali pa niti ni nujno Siolov (pa tudi če je, to naj ne bi bilo plačljivo). Gre vsa mesečna naročnina samo za hostanje na spletnem portalu??? Ker drugih storitev od Siola jaz tukaj ne vidim (priključiš sam, napelješ sam, nastaviš sam, spremljaš sam...). Za prenos podatkov se uporabi obstoječa internetna povezava. Naprave plačaš sam - ali so morda subvencionirane? Se pravi gre 14€ vsak mesec samo za razvoj spletnih strani in vmesnika ter za možnost ogleda posnetkov kamer in za prostor za hranjenje sporočil in posnetkov. Sem kaj bistvenega spregledal? Nekako mi računica ne štima... pa najbrž glede na odziv na tem forumu niti nisem osamljen.

SiOL
11.03.2011, 09:03
V mesečno naročnino za storitev Varen dom je všteta licenca za uporabo programske opreme, ki teče na oddaljenem računalniku, pošiljanje SMS-ov in MMS-ov z obvestili, tehnična pomoč, svetovanje in odprava napak ter dostop do portala Varen dom. Seveda si lahko vsakdo varnostni sistem z nekaj znanja postavi in vzdržuje tudi sam, vendar pa menimo, da prednosti, ki jih prinaša storitev Varen dom, več kot odtehtajo znesek mesečne naročnine v primerjavi z ostalimi rešitvami.

mveinhan
12.03.2011, 15:00
kaj pa se lahko kamera uporabi naprimer tudi za zunaj naprimer ona ko se lahko premika.

tRoller
12.03.2011, 15:48
Pri obeh piše, da sta notranji kameri, zato dvomim da ti bosta dolgo zdržali izven hiše.

http://www.siol.net/varen_dom.aspx

mveinhan
13.03.2011, 15:46
je že kdo naročil ta varen dom kako je

the frog
30.03.2011, 10:35
Jaz ga imam doma in deluje OK. SMS sporočila se pošiljajo kot tudi email obvestila ko se npr vrata odprejo ali pa se sproži senzor gibanja.

lp

jaznanetu
30.03.2011, 16:55
Jaz ga imam doma in deluje OK. SMS sporočila se pošiljajo kot tudi email obvestila ko se npr vrata odprejo ali pa se sproži senzor gibanja.

lp

Glede na siolovo račun, bi lahko to bilo zastonj....

mveinhan
13.04.2011, 19:19
Glede na siolovo račun, bi lahko to bilo zastonj....

..x2

Shine
30.04.2011, 18:47
V mesečno naročnino za storitev Varen dom je všteta licenca za uporabo programske opreme, ki teče na oddaljenem računalniku, pošiljanje SMS-ov in MMS-ov z obvestili, tehnična pomoč, svetovanje in odprava napak ter dostop do portala Varen dom. Seveda si lahko vsakdo varnostni sistem z nekaj znanja postavi in vzdržuje tudi sam, vendar pa menimo, da prednosti, ki jih prinaša storitev Varen dom, več kot odtehtajo znesek mesečne naročnine v primerjavi z ostalimi rešitvami.

Hvala za odgovor. V bistvu res pozabljamo, da licenčnine in storitve koštajo svoje. A res ni več uporabnikov, ki bi lahko delovanje malo pokomentriali. Se pravi je zaenkrat glavna pomanjkljivost zaprtost sistema - uporabljaš lahko samo ti dve kameri in senzorje, ne moreša pa dodajati svojih, ki temeljijo na kakšnem od znanih standardov (požarni senzorji, zunanje kamere ali kvalitetnejše kamere drugih proizvajalcev, vrste drugih senzorjev...).

Kako je pa z redundanco. Če prav razumem, gre vsa komunikacija preko modema. Kar pomeni, če gre elektrika (pade internetna povezava), s tem padejo tudi vsi alarmi. Ali gredo lahko alarmi ven v primeru izpada el. toka tudi preko GPRS/UMTS povezave?

borisu
24.05.2011, 21:18
Pozdravljeni,
rad bi nekaj informacij:

1. Ali je povezava centralne enote do modema brezžična?
2. Ali deluje centralna enota na baterije ali mora biti priključena na elektriko?
3. Ali senzorji delujejo brezžično?
4. Ali senzorji delujejo na baterije ali morajo biti priključeni na elektriko?
5. Ali kamera deluje brezžično?
6. Ali je kamera na baterije ali mora biti priključena na elektriko?

Za odgovore se vam vnaprej lepo zahvaljujem!

080 Tehnična pomoč
25.05.2011, 06:54
Pozdravljeni,
rad bi nekaj informacij:

2. Ali deluje centralna enota na baterije ali mora biti priključena na elektriko?

Za odgovore se vam vnaprej lepo zahvaljujem!

Ne, v paketu prejmete omrežni kabel, ki je namenjen povezavi centralne enote z

komunikacijskim prehodom (modemom).

V centralni enoti je baterija, ki jo je mogoče napolniti, in ki v primeru izpada elektrike, deluje kot dodatno napajanje. Uporabljena je baterija z možnostjo ponovnega polnjenja Ni-MH 600mAh 7,2V. Med normalnim obratovanjem se centralna enota napaja iz električnega omrežja, hkrati pa se polni baterija.

Ko je baterija v celoti napolnjena, omogoča dodatno napajanje do 24 ur. V celoti se napolni v približno 48 urah.

Centralna enota, bo tudi med napajanjem z baterijo, pošiljala opozorila strežniku Varen dom.

Ali senzorji delujejo brezžično?
Da, senzorji delujejo brezžično. Več informacij o posameznem senzorju najdete na spodnji povezavi.

Senzorji delujejo na baterije. Življenjska doba baterije se razlikuje med posamezni senzorji.

Več informacij o posameznem senzorju najdete na spodnji povezavi.

Da, obe kameri (Osnovna notranja kamera in Notranja kamera z obračanjem) omogočata

brezžično povezavo.

Obe kameri (Osnovna notranja kamera in Notranja kamera z obračanjem) je za delovanje potrebno priključiti na električno napajanje.

Več informacij lahko najdete tudi na strani http://www.siol.net/varen_dom.aspx

LP Jernej

MIKO
02.06.2011, 22:53
Vprašanje.
Naročnina za varen dom je 8€, k temu pa treba prišteti če naročilo opreme, ki jo lahko plačaš takoj ali na obroke?
Sem prav razumel?

080 Tehnična pomoč
03.06.2011, 07:45
Tako je.

Lep pozdrav,
Matjaž

Sekurator
18.09.2011, 16:57
Tudi sam sem pred kratkim postal uporabnik storitve Varen dom in to kljub pomislekom, saj na forumih ni skoraj nobenih informacij.

Najprej nekaj skoraj anekdotičnih zadev:
- ob nabavi, tako not ob spremembi paketa, te pozdravi šablosko pismo vodje prodaje, ki ga veseli, da sem se pridružil skupini tistih, ki bodo pošiljali e-pošto in uprabljali internet; vodja prodaje ni ugotovil, da sem stranka že več kot 10 let in da sem zgolj nabavil novo storitev; omalovažujoče (enako pismo sem dobil pred meseci, ko sem se odločil za drugačen paket)

Varen dom:
+ v okviru svojih funkcionalnosti deluje zelo dobro,
+ osebje na helpdesku (telefon in mail) je profesionalno in promptno, nadoknadi vse pomanjklivosti naslednjega odstavka
- priložena navodila so kratka in slaba, do popolnejših navodil prideš preko helpa v aplikaciji šele tedaj, ko napravo registriraš; če bi bila navodila bila dostopna in priložena že prej, bi helpdesk imel manj dela
- v enem izmed odgovorov je bilo omenjeno, da je v 8 EUR všteta tudi licenčnina za SW; SW je zelo slab - bodimo iskreni, poleg tega je slabo preveden; današnjim standardom uporabniških vmesnikov ne ustreza, intuitivnost je slaba, kar je v popolnem nasprotju z oglaševanjem v paternalističnih filmčih (uh!)
- cena za storitev je absolutno previsoka; zgoraj navedena argumentacija me težko prepriča (licenčnina, sms, helpdesk ...), saj na dodatno storitev gledam v okviru siceršnjega naročniškega razmerja
- namenski SW teče samo na Oknih, kar je vsaj neprijazna omejitev, če ne kaj več

Rezime: ni mi žal, da sem se odločil za storitev, od Telekoma pa pričakujem v času uporabe (a) profesionalizacijo programske opreme z uporabniškega vidika in (b) prilagoditev cene dejanskim stroškom ter kakovosti in razredu storitve.

traxman
28.01.2012, 21:22
Pozdravljeni !
Zanima me, ce bo v ponudbi tudi moznost zunanje kamere?
ali je mogoce mozno na ta sistem prikljuciti kakšne druge tipe zunanjih kamer ze sedaj?
Potreboval oz priklopil bi namrec 3 kamere za zunaj

lp

080 Tehnična pomoč
01.02.2012, 08:02
Zaenkrat v ponudbi še ni zunanjih kamer, vendar je bil ta predlog že posredovan odgovornim in je ponudba še v pripravi. Drugih kamer na ta sistem ne morete priklopiti, podprte so le tiste, ki pridejo v kompletu Varen dom.

Predlagam, da spremljate stran http://www.siol.net/varen_dom.aspx saj so vse spremembe v ponudbi ažurno objavljene.

lp Mitja

morfej
10.10.2012, 10:04
Koliko je dolg kabel za priklop osnovne kamere na modem v Video paketu? Prosil bi tudi, da kaj več napišete o tej kameri. Sicer pa predlagam, da svetovalce po telefonu nekoliko bolj seznanite s kamero, ker znajo povedati zgolj osnovne podatke, to je tiste, ki so zapisani na internetu.

080 Tehnična pomoč
10.10.2012, 12:07
Koliko je dolg kabel za priklop osnovne kamere na modem v Video paketu? Prosil bi tudi, da kaj več napišete o tej kameri. Sicer pa predlagam, da svetovalce po telefonu nekoliko bolj seznanite s kamero, ker znajo povedati zgolj osnovne podatke, to je tiste, ki so zapisani na internetu.

Kabel, ki pride v paketu je dolg približno 80 cm. Kamero pa se lahko po končani namestitvi poveže na brezžično omrežje. Za več informacij o kameri pa predlagam, da mi na ZS sporočite, kateri podatki vas zanimajo.

Lep pozdrav,
Nina Nia

morfej
16.10.2012, 15:51
Pri kameri iz Video paketa mi večkrat napiše, da je povezava slaba. Kaj narediti?
Prav tako kamera gibanje zaznava tudi kadar ga ni. Recimo vsakih deset do 15 minut. V čem je problem? Razmišljal sem, ali je mogoče to zaradi bližine ceste in morebitnih stresljajev.

080 Tehnična pomoč
17.10.2012, 08:25
Pozdravljeni,

glede težav s slabo povezavo nam prosim na ZS sporočite vaše uporabniško ime in točen opis, kje se vam izpiše ta težava.

Kamera sama nima vgrajenega senzorja gibanja, ampak snema glede na spremembe v sliki. Tako lahko že sprememba svetlobe povzroči posnetek.

lp Mitja

morfej
18.10.2012, 06:50
Hala za odgovor.Imam še štiri vprašanja:

Ali se da na kameri uravnavati zoom toterj izostriti sliko na določen predmet?
Ali snema črno belo ali barvno?
V katerem temperaturnem razponu deluje?
Ali je možno izklopiti lučke na kameri, da med delovanjem ne bi svetile?

Gre za osnovno kamero iz Video paketa (brez možnosi obračanja).
(lahko tudi na ZS) Hvala

080 Tehnična pomoč
18.10.2012, 10:14
1. Nastavitev fokusa v osnovnem paketu je možen ročno na sami kameri.
2. Kamera snema barvno.
3. Kamera ni primerna za zunanjo uporabo, torej je temperaturno območje omejeno na sobne temperature. Obratuje v okolju s temperaturo med 0 °C in 45 °C in vlažnosti med 20 in 85%, kjer ni kondenzacije.
4. Lučke na kameri lahko izklopite na portalu Varen Dom.

lp Mitja

morfej
19.10.2012, 13:45
Hvala za odgovor. Glede slike sicer dvomim, da je barvna, ker je pri nas črno-bela. Se to kje spreminja?

080 Tehnična pomoč
22.10.2012, 11:51
Hvala za odgovor. Glede slike sicer dvomim, da je barvna, ker je pri nas črno-bela. Se to kje spreminja?

Pozdravljeni,

slika je barvna, razen če je premalo svetobe pa je možno, da se vklopi infrardeč senzor.
Na portalu Video > Nastavitve > Kamera (ime kamere) > Čarovnik za namestitev lahko nastavljate kontrast, svetlost in druge nastavitve.

V primeru težav nam v zasebno sporočilo napišite vaše naročniške podatke in preverili bomo težave.

Lep pozdrav
Miha

morfej
22.10.2012, 12:20
A to pomeni, da kamera snema tudi ponoči?

080 Tehnična pomoč
22.10.2012, 13:01
Pozdravljeni,

kamera lahko snema tudi ponoči s pomočjo IR senzorja.

Lep pozdrav
Miha

morfej
22.10.2012, 13:45
Zanimivo. Ker ko ugasnem luč, je na sliki tema.

080 Tehnična pomoč
23.10.2012, 08:30
Slika je temnejša, vendar premike se vseeno zazna oziroma je slika v nočnem načinu vseeno dovolj razločna, da je možno nadzorovati prostor.

lp Mitja

morfej
23.10.2012, 19:39
Se opravičujem, ker imam toliko vprašanj, ampak navodila so res pomanjkljiva. Ali se da na kameri izklopiti vse tiste lučke ki svetijo, torej zeleno, rumeno lučko ter rdeče led diode, ki so nameščene okoli kamere ter ali kamera v primeru izklopa rdečih led lučk (če se ne motim se to izklopi pod rubriko "stanje led diod kamere")vseeno snema ponoči. Pa če mi napišete, kje se izklopi lučke.

080 Tehnična pomoč
24.10.2012, 13:09
Pozdravljeni,

zeleno in oranžno kontrolno lučko lahko izključite na samem portalu Varen dom. Lučki se izklopi na: Varen dom portal > Video > Nastavitve > Kamera (ime kamere) > Stanje LED diod kamere > Izključeno.
Rdeče lučke okoli kamere pa so namenjene samemu nočnemu snemanju. Omenjenih ni mogoče izključiti in svetijo zelo medlo (skoraj nevidno).

Lep pozdrav
Miha

Vsemogočni
14.05.2013, 00:07
Domet kamere je 12m. Ali je posneti obraz prepoznaven na taki razdalji, ali je tako popačen, kot naprimer na bencinskih servisih, kjer posnetega storilca skoraj ni prepoznati.
Ker v stanovanju skoraj ni relacije daljše od cca 7 - 8m, bi kamera moral posneti jasen obraz, recimo storilca, za prepoznavo.

Hvala za odgovor.

080 Tehnična pomoč
16.05.2013, 10:03
Domet kamere je 12m. Ali je posneti obraz prepoznaven na taki razdalji, ali je tako popačen, kot naprimer na bencinskih servisih, kjer posnetega storilca skoraj ni prepoznati.
Ker v stanovanju skoraj ni relacije daljše od cca 7 - 8m, bi kamera moral posneti jasen obraz, recimo storilca, za prepoznavo.

Hvala za odgovor.

Pozdravljeni,

najvišja ločljivost, ki jo podpira kamera je 640 x 480 pik, kar ustreza kriterijem za prepoznavo obrazov tudi za omenjeno razdaljo.

Lp,
Borut

mnheia
13.06.2013, 12:17

Hvala za odgovor.

Če si kamero že namestil in postavil ne pozabi, da moraš imeti na vidnem mestu tudi nalepko, ki opozarja na video nadzor sicer je posnetek neuporaben.

morfej
22.12.2013, 09:46
Zanima me, ali je posnetke, ki jih naredi kamera, mogoče prenesti na disk računalnika. Imeli smo vlom in jih potrebujemo za policijo in sodišče. Prosim za strokoven odgovor, ker mi vaši svetovalci po telefonu govorijo vse živo. Enkrat, da je mogoče, drugič da ni. Se mi pa zdi logično, da bi pri takšni storitvi, kot je varnost, to moralo biti mogoče. Ker sicer je to tako, kot če bi prodajali avtomobile, servis zanje pa ne bi bil mogoč.

mnheia
23.12.2013, 13:39
Iz same kamere posnetkov ni mogoce prenesti, ker se na njo tudi ne shranjujejo! Shranjujejo se na trdi disk racunalnika, USB kljucek ali na portal varendom.telekom.si (http://varendom.telekom.si)(odvisno od tega kaj si nastavil).

Najverjetneje se ti posnetki shranjujejo na portal varendom.telekom.si (http://varendom.telekom.si). Ta posnetek lahko preneses na svoj racunalnik. Prijavi se na portal, izberi video, zgodovina in nato izberi posnetek, ki ga zelis.

Sicer pa kolikor se spoznam na pravo - posnetkov na sodiscu ne bos mogel uveljavljati ce nisi imel ustrezno oznaceno, da je objekt pod video nadzorom. Poleg tega upam, da si imel kamero na ustreznem mestu in je kvaliteta posnetka zadostna.

morfej
23.12.2013, 13:54
Ne bo držalo. Video posnetkov, ki se shranijo na spletni strani, se ne da prenesti na računalnik. Označeno smo pa imeli.

mnheia
24.12.2013, 23:00
Pisem iz tablice in ravnokar preizkusil. Kar sem napisal drzi. Se celo po elektronski posti lahko posljes ali pa natisnes.

Izberes posnetek (kliknes) in spodaj desno imas moznosti. Ce preiskuje vlom policija pa bodo tako ali tako zahtevali dostop.

http://shrani.najdi.si/?3p/6P/41cBQTga/screenshot2013-12-25-00-.png

morfej
26.12.2013, 11:39
Ne bo držalo. Še enkrat. Slike, ki jih posname kamera, se dajo shraniti na računalnik, video posnetki pa NE. Lahko se jih samo deli preko maila in še to le za nekaj dni. Če kdo pravi drugače, naj pojasni postopek, kako video posnameš na trdi disk.

Velika pomanjkljivost kamere je tudi ta, da se ne da nastaviti njene občutljivosti. Včasih lahko pred njo dobesedno skačeš, pa se ne bo vklopila.

Skratka Telekom prodaja enega velika mačka v žaklju.

mnheia
26.12.2013, 12:30
Ne bo držalo. Še enkrat. Slike, ki jih posname kamera, se dajo shraniti na računalnik, video posnetki pa NE. Lahko se jih samo deli preko maila in še to le za nekaj dni. Če kdo pravi drugače, naj pojasni postopek, kako video posnameš na trdi disk.

Velika pomanjkljivost kamere je tudi ta, da se ne da nastaviti njene občutljivosti. Včasih lahko pred njo dobesedno skačeš, pa se ne bo vklopila.

Skratka Telekom prodaja enega velika mačka v žaklju.

Res je, sem ravnokar preveril. Jaz sem se celi čas oziral na tvojo prvo objavo in nisem opazil, da si pozneje napisal, da želiš na računalnik prenesti video posnetek.

Sicer se oboje shranjuje na isti strežnik zato se lahko povežeš nanj z uporabo FTP in ga preneseš. FTP podatke za dostop do strežnika najdeš na kameri (sam trenutno ne morem preveriti če slednje drži je pa delovalo cca tri mesece nazaj).

Občutljivost kamere lahko nastaviš in sicer se z uporabo brskalnika Internet Explorer prijavi na kamero kot admin. Pojdi pod Motion Detect in tam lahko slednje nastavljaš.

Sicer težava ni v tem, da kamera ne bi zaznala gibanja ampak v nastavitvah strežnika na kar opozarjam že eno leto. Kamera enostavno ne more naložiti posnetka ker je ta nastavljen, da lahko nalaga vsake toliko časa ...

Dejansko kar se storitve tudi jaz nisem 100% odstoten zadovoljen ampak ne moreš reči, da te niso opozorili saj so v vsem reklamnem materialu vedno napisali, da to ni profesionalna rešitev.

--

Pri meni je težava v tem, da je kamera usmerjena proti vhodnim vratom in naredi posnetek takoj, ko zazna odpiranje - prehitro.

Poleg tega je postala še precej nestabilna odkar so storitve preselili v Slovenijo. Ni nalagala posnetkov, potrebno jo je bilo dnevno ponovno zaganjati ker je izgubila brezžično povezavo, ...

Pred par dnevi sem jo ponastavil, nastavil najvišjo kvaliteto in zdaj že nekaj časa deluje brez težav. Danes bom jo verjetno nastavil, da bo snemala na moj strežnik in potem strežnik, da bo ob vklopu alarma naložil posnetek na portal.

morfej
26.12.2013, 18:17
Mogoče veš, kje na kameri najdeš FTP podatke za dostop do FTP strežnika?

mnheia
26.12.2013, 20:01
FTP podatke najdeš pod > Setup > Event Server > FTP.

Za dostop uporabi Google Chrome in tale trik (http://www.hongkiat.com/blog/reveal-hidden-passwords-in-browsers/).

morfej
28.12.2013, 12:59
Hvala za napisano, ampak se bojim, da je to nekoliko prezapleteno zame. Niti ne vem, kje najdem setup.

mnheia
28.12.2013, 14:20
Ti pisem na ZS.

morfej
04.04.2014, 12:13
Zakaj v zadnjem času (po nadgradnji) traja toliko časa, da se naloži stran od varnega doma. Ko se recimo priklopim na stran, traja vsaj 20 sekund, da pokaže sliko s kamere in vse ostalo. Tega prej ni bilo.

frrunovc
22.09.2014, 01:00
Tudi sam imam po - očitno nepopolni nadgradnji firmware-a centralne enote - večmesečni problem s časovno zelo pogosto nepovezljivostjo centralne enote in modema/routerja. Kljub številnim stikom s Tehnično službo problem ni rešen, kar pomeni, da s centralno enoto ne morem upravljati preko portala Varen dom, prav tako pa me centralna enota ne obvešča o svojem stanju, vklučno z alarmi. Pojem "varen dom" je tako postal zavajujoč. Zanimovo je, da mi Tehnična služba ni mogla zagotovite delovanje storitve tudi ob zamenjavi centralne enote (na moje stroške, saj sedaj Telekom osnovni paket ponuja za ČETRTINO cene, ki sem jo plačal pred dvema letoma). Storitev z današnjim dnem odpovedujem, morebitnim novim uporabnikom pa kljub nizki ceni močno odsvetujem uporabo storitve Varen dom

mnheia
22.09.2014, 08:22
Ampak od nadgradnje je sedaj že skoraj leto če se ne motim - razen če so mene pri kakšni izpustili. To, da kljub zamenjavi centralne enote storitev ni delovala če si imel pravilno nastavljena vrata na usmerjevalniku je pa zelo zanimivo.

Škoda, da se nisi že prej obrnil na forum pa bi morda skupaj našli kakšno rešitev. Jaz moram reči, da mi storitev razen nekaj težav v preteklosti deluje točno tako kot je bila zasnovana.

Če naredim malo reklame - pri Varnost Maribor imajo paket za varovanje doma, ki stane okoli 30 EUR mesečno če se ne motim. Storitev je zasnovana na podobnem ampak malo bolj profesionalnem brezžičnem sistemu. Morda bi te to zanimalo za zamenjavo.

080 Tehnična pomoč
22.09.2014, 13:42
Zakaj v zadnjem času (po nadgradnji) traja toliko časa, da se naloži stran od varnega doma. Ko se recimo priklopim na stran, traja vsaj 20 sekund, da pokaže sliko s kamere in vse ostalo. Tega prej ni bilo.

Tudi sam imam po - očitno nepopolni nadgradnji firmware-a centralne enote - večmesečni problem s časovno zelo pogosto nepovezljivostjo centralne enote in modema/routerja. Kljub številnim stikom s Tehnično službo problem ni rešen, kar pomeni, da s centralno enoto ne morem upravljati preko portala Varen dom, prav tako pa me centralna enota ne obvešča o svojem stanju, vklučno z alarmi. Pojem "varen dom" je tako postal zavajujoč. Zanimovo je, da mi Tehnična služba ni mogla zagotovite delovanje storitve tudi ob zamenjavi centralne enote (na moje stroške, saj sedaj Telekom osnovni paket ponuja za ČETRTINO cene, ki sem jo plačal pred dvema letoma). Storitev z današnjim dnem odpovedujem, morebitnim novim uporabnikom pa kljub nizki ceni močno odsvetujem uporabo storitve Varen dom

Na ZS mi prosim sporočita naročniške podatke in kontaktni številki.

Lp
Jasmin