Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Slovenska politika in politiki

Strani : [1] 2 3

yamamoto
29.05.2011, 22:20
Zdaj res ni nobenega dvoma več, da nas naši politiki niso sposobni spraviti iz dr :censored: eka, v katerega so nas porinili.
Postali smo en navaden bazar, na katerem je naprodaj vse in kjer se da vse kupiti, s poštenjem poslancev vred. Le prave prijatelje moraš imeti in bolj kot si brezobziren, višje se pririneš in bogatejši postajaš. :(
In kdo nas bo zdaj spravil iz tega dr :censored: eka?
Vse bolj sem prepričan, da nam ostaja le možnost, da se kdo javi sam.
In ravno zdaj, ko se je to zgodilo, so ga takoj potunkali. Govorim o kongresu LDS in ponovni izvolitvi Katerine Kresal za predsednico stranke. Saj mogoče res misli delati dobro, kot obljublja, toda to je v tem trenutku premalo. Delati je treba dobro prave stvari. Tega pa človek, ki se giblje v njenih krogih ne more in ne sme početi.
S svojo odločitvijo, da obdržijo staro stanje, so člani obsodili stranko na vegetiranje in verjetnost, da prihodnjič ne pridejo niti v parlament. :nonono:
Blaž Kavčič bi sedaj naredil najbolje, če bi to stranko čimprej zapustil in ustanovil novo. Vse možnosti ima pridobiti volilce, ki se ne vidijo v sedanjih strankah. :)

keops
30.05.2011, 07:50
Zdaj res ni nobenega dvoma več, da nas naši politiki niso sposobni spraviti iz dr :censored: eka, v katerega so nas porinili.
Postali smo en navaden bazar, na katerem je naprodaj vse in kjer se da vse kupiti, s poštenjem poslancev vred. Le prave prijatelje moraš imeti in bolj kot si brezobziren, višje se pririneš in bogatejši postajaš. :(
In kdo nas bo zdaj spravil iz tega dr :censored: eka?

Dobre vile (tiste za kidat gnoj), po možnosti umazane, da slučajno kdo ne preživi...:veryevil:

Vsemogočni
30.05.2011, 22:27
Pa ne vem kako to, da ne razumete, da vsi ti politiki živijo v drugem svetu, kot delavci, kot navadni državljani, brez kakršnih koli javnih funkcij. Oni izhajajo iz svojega sveta in svojega pogleda na svet, ki pa je popolnoma drugačen. In kot taki, niso niti sposobni reševati običajnih stvari, ki delavcem, pomenijo veliko in pa normalno preživetje, niti niso sposobni, da se vživijo "v naš, normalen" svet. In, da bi naši politiki, rešili težave, ki tarejo vse nas oz. Slovenijo, lahko pričakujejo le fanatično optimistični ljudje, ki imajo pod palcem več kot za preživetje.

Torej, tonili bomo še toliko časa, dokler ne bo začelo škripati politikom, dokler ne bodo dobili delavskih plač na dolgi rok, ali pa sploh ne in še tedaj bi trajalo veliko, veliko let, da bi sploh kapirali kje ga ser:censored:jejo danes. Enostavno so tako polni sebe, da sploh ne sprevidijo, da so le oni sami, zaradi svoje ošabnosti in medsebojnega sovraštva in napadanja, namesto trdega dela za boljši jutri vseh državljanov Slovenije, krivi za stanje kakršno imamo in bomo še dolgo imeli, kajti za njih se bo našlo vedno dovolj denarja, brez kakršnih koli reform ali drugega sr:censored:anja.

yamamoto
04.06.2011, 22:36
Tako, pa imamo dva popolnoma nasprotna predloga. :)
Vsak od njiju ima dobro in slabo stran.
Prvi (keops) predvideva neke vrste francosko revolucijo z odstranitvijo škodljivcev. Sicer so bili Francozi pri njihovem krajšanju precej bolj sofisticirani, toda tudi ideja z dobrimi vilami, ojačanimi z E.Coli, ni tako slaba. :d
Dobra stran take rešitve je v takojšnjem fizičnem in v močnem sekundarnem psihološkem učinku. :veryevil:
Slaba stran pa so nedolžne žrtve, ki spremljajo vsako revolucijo.
Drugi predlog (Vsemogočni) pa me spominja na Gandija. Toda takrat so bili Angleži dovolj pametni, da so sami ugotovili, da je čas za odhod. Naši politiki pa s pametjo nimajo nič skupnega, razen takrat, ko je treba odpreti kakšen račun v Liectensteinu. Za čakanje na to, da se barabe same izkoreninijo pa nimamo časa.
Dobra stran predloga je v tem, da ne bi bilo nedolžnih žrtev, vsaj v prvi fazi ne.
Slaba stran pa je, da bi mi pomrli pred politiki. :(
Zato moramo najti način po katerem bi prepričali dovolj pametnih Slovencev, ki se ne ukvarjajo s politiko, da napravijo remont države.
Zelo sprejemljiva se mi zdi ideja, da bi predsednik države postal nosilec tega projekta.
Ima kdo kakšen predlog?

keops
05.06.2011, 09:09
Tako, pa imamo dva popolnoma nasprotna predloga. :)
Vsak od njiju ima dobro in slabo stran.
Prvi (keops) predvideva neke vrste francosko revolucijo z odstranitvijo škodljivcev. Sicer so bili Francozi pri njihovem krajšanju precej bolj sofisticirani, toda tudi ideja z dobrimi vilami, ojačanimi z E.Coli, ni tako slaba. :d
Dobra stran take rešitve je v takojšnjem fizičnem in v močnem sekundarnem psihološkem učinku. :veryevil:
Slaba stran pa so nedolžne žrtve, ki spremljajo vsako revolucijo.

Bio metoda, ekološko sprejemljiva, edino glede nedolžnih žrtev je še malo za dodelati...bolj občutljivi lahko sodelujejo tudi z vudu fintami, podkrepljenimi z prošnjami in priporočili za uspešnost, po lastni veroizpovedi in prepričanju.

Drugi predlog (Vsemogočni) pa me spominja na Gandija. Toda takrat so bili Angleži dovolj pametni, da so sami ugotovili, da je čas za odhod. Naši politiki pa s pametjo nimajo nič skupnega, razen takrat, ko je treba odpreti kakšen račun v Liectensteinu. Za čakanje na to, da se barabe same izkoreninijo pa nimamo časa.
Dobra stran predloga je v tem, da ne bi bilo nedolžnih žrtev, vsaj v prvi fazi ne.
Slaba stran pa je, da bi mi pomrli pred politiki. :(

Torej odpade, po tej varianti se sami postavimo v vlogo nedolžnih žrtev.
:approve:

Zato moramo najti način po katerem bi prepričali dovolj pametnih Slovencev, ki se ne ukvarjajo s politiko, da napravijo remont države.
Zelo sprejemljiva se mi zdi ideja, da bi predsednik države postal nosilec tega projekta.
Ima kdo kakšen predlog?

Keops za faraona:2thumbs::2thumbs::2thumbs: ...v Zmagotovi piramidi;)

yamamoto
05.06.2011, 09:26
Bio metoda, ekološko sprejemljiva, edino glede nedolžnih žrtev je še malo za dodelati...bolj občutljivi lahko sodelujejo tudi z vudu fintami, podkrepljenimi z prošnjami in priporočili za uspešnost, po lastni veroizpovedi in prepričanju.

Torej odpade, po tej varianti se sami postavimo v vlogo nedolžnih žrtev.
:approve:

Keops za faraona:2thumbs::2thumbs::2thumbs: ...v Zmagotovi piramidi;)

Če sem čisto iskren, nisem mislil na kult osebnosti in iskanje pomoči pri bogu Ra. :angel:

keops
05.06.2011, 17:19

Tole se da razumeti na dva načina.

PS Tudi jaz nisem za kult osebnosti, posebno drugorazredne.

keops
07.06.2011, 04:45
Yamamoto, a je že konec debate?
:rolling:

yamamoto
07.06.2011, 08:31
Yamamoto, a je že konec debate?

V tej temi, sem nameraval razpravljati o današnjih problemih Slovenije. Tudi zame so namreč povojna grobišča tema za zgodovinarje in ne za politike. Še posebno, ko vem, da o teh grobiščih slišimo vedno le takrat, ko jih nekdo potrebuje za predvolilno ali vsakršno drugo obskurno promocijo. :(
Tudi to je ena od slik naših politikov in tistega dela Slovencev, ki jim ob takih bravadah ploskajo in jih volijo zato, ker so dobro zaj :censored: ebali nasprotnika in ne zato, ker bi mogoče predstavili dober program in pametne ljudi za izhod iz krize. :nonono:

keops
07.06.2011, 10:34
V tej temi, sem nameraval razpravljati o današnjih problemih Slovenije. Tudi zame so namreč povojna grobišča tema za zgodovinarje in ne za politike. Še posebno, ko vem, da o teh grobiščih slišimo vedno le takrat, ko jih nekdo potrebuje za predvolilno ali vsakršno drugo obskurno promocijo. :(
Tudi to je ena od slik naših politikov in tistega dela Slovencev, ki jim ob takih bravadah ploskajo in jih volijo zato, ker so dobro zaj :censored: ebali nasprotnika in ne zato, ker bi mogoče predstavili dober program in pametne ljudi za izhod iz krize. :nonono:

Ma ne, ne še tu povojna grobišča...:nonono:

Strinjam se z idejo:2thumbs:, ne pa z "nosilcem projekta":disco:.

kartako
07.06.2011, 13:27
:pIdeja - morda,omenjeni zaradi preteklosti in drugorazrednosti odpade; sicer me spominja na kraljevino, cesarstvo,plemensko skupnost, karkoli kjer ima eden glavno besedo.:rolling:Šlo bi tako,če bi bil to človek-vsestranski(ne samo politik, ne samo ekonomist ali ne daj bog filozof) ki bi vedel kaj dela kakšen minister in ostali, ne pa:Fantastičen dan in So what ipd.Ljudje , ki živijo v tej državi oz tisti-stari pravi Slovenci, Slovenci, tudi kakšen priseljenec in tudi kakšen tuji vojak,ki je tu ostal po 45-tem, pa živijo z tem kar je bilo in kar še pomnijo.Saj niso pozabili?? Pa potomci bivših podjetnikov?? Vsi najbrž ne morejo kar na komando pozabiti.!:veryevil: Itd... V roke povzpetnikov smo dali državo in od njih ne moreš drugega pričakovati kot, da zase poskrbijo najbolje. In oni to delajo.:rolling:Tudi ni rešitev kakršnakoli nova stranka,ker nobena nima dovolj gospodarske moči(razen SLS),ki se pa ne upa(zaradi prej omenjenih).:dTo državo bi lahko potegnil iz blata le zagnan podjetnik,ki bi jo vodil kot svoje podjetje( pa ne na tak način kot Jankovič):nonono:.Kar mu pa taki kot si opisal zgoraj in tudi v drugih strankah ne bodo dopustili.! Vsak drugi bo na oblasti le da zadovolji zakonu-ustavi obstoj države.:clown:

keops
17.06.2011, 09:48
...bolj občutljivi lahko sodelujejo tudi z vudu fintami, podkrepljenimi z prošnjami in priporočili za uspešnost, po lastni veroizpovedi in prepričanju.

Očitno sem zamešal testno lutko s tisto z etiketo M. Potrč...

yamamoto
18.06.2011, 20:42
Očitno sem zamešal testno lutko s tisto z etiketo M. Potrč...

Pa ne bi mogoče izdelal eno univerzalno lutko in nanjo obesil etiketo Slovenski politik?
Lahko bi izdelal tudi kopijo poslanskega stolčka in nanj prilepil risalni žebljiček. Potem lahko samo upamo, da ta vudu zares deluje. :angel:

yamamoto
18.06.2011, 21:42
Janša: Potrebujemo resne politične stranke

Tukaj se z Janšo popolnoma strinjam. :approve:

Govoriti, da opozicija ni alternativa, pomeni braniti obstoječo oblast meni prvak SDS Janez Janša

Tukaj pa Janša dokazuje, da mu ni jasno, da tudi on in njegovi spadajo med tiste ta neresne. :nonono: :veryevil:

kartako
19.06.2011, 11:55
Ja ampak res pa je. :dČe vztrajaš na tem da si ti najboljši-poklican za to,da rešiš probleme(ki se jih niti lotijo ne) in trdiš,da drugi nimajo rešitev(brez da bi jim dopustili začeti in končati,kar je bil slučaj prejšnjega mandata Janše) in si prišel na oblast z obljubo da bo bolje.......pa ne gre potem ne vem kdo naj bi bil neresen?:clown:

yamamoto
19.06.2011, 21:11
Eni in drugi, pa tudi tretji in četrti...., so prepričljivo pokazali kakšni so. Kar se mene tiče, tukaj o kakšni resnosti ne moremo govoriti. :nonono: :(
Medvedjo uslugo pa so si naredili s prenosi iz DZ. Če jih ne bi bilo, bi nas lahko še vlekli za nos. :clown:

pk
20.06.2011, 10:13
Ima kdo kakšen predlog?

:rolling:Dovolj pametni slovenci so že zdavnaj prišli do spoznanja, da niso dovolj neumni, da bi se s tem s.... ukvarjali:rolling:
IKar se PD-ja tiče, mu najbrž prav tako čisto nič ne paše, da bi nosil glavo naprodaj. Že raje se pametno drži supervisorskega statusa.

Nr1
27.06.2011, 11:02
Politični teater katerega zganjajo v parlamentu rdeče-črni politiki ima samo en cilj.

Metanje peska v oči volilcem, da bi mislili, da gre za različne opcije.

Pa to sploh ni res!!

V SLO imamo samo eno politično skupino.

M A F I J O

Ta namerno zavaja ljudi z navideznimi medsebojnimi razprtijami, da lahko ta ista "osvoboditeljska" skupina ropa že 20 let.

Izhod vidim v popolnem ignoriranju "demokratičnih volitev" in podpori gibanj kot so

1 (http://www.zzvl.org/index.html)

ali

2 (http://www.pravicna-druzba.si/)

dvx
27.06.2011, 14:00
Ki ga bodo viodili sami frišni obrazi. Golobič, Gantar, Pahopr, Širca, Potrč, Zalar, Kresalova, Ziherl, Kacin, Cerarjeva.......

yamamoto
27.06.2011, 22:27
Ki ga bodo viodili sami frišni obrazi. Golobič, Gantar, Pahopr, Širca, Potrč, Zalar, Kresalova, Ziherl, Kacin, Cerarjeva.......

Zato pa sem že v začetku napisal, da od sedanjih politikov nimamo več kaj pričakovati, razen škode. :approve:
Jaz še vedno upam, da se bo sam prijavil kakšen pameten podjetnik, ki se ne boji metanja polen pod noge, podtikanja afer, pljuvanja in ostalih umetelnosti slovenskih politikov.
Zadnje čase se oglašajo nekakšni resetatorji. :dontknow:
Saj Rado ****ir ni napačen možakar, a kaj, ko se je okoli njega nabralo nekaj močno kontaminiranih političnih reliktov, ki jim med razlaganjem, da so politično nevtralni uidejo izjave, ki sprožajo močen sum, da vsa zadeva smrdi po SDS. :veryevil:

Nr1
28.06.2011, 06:59
@y
načeloma se strinjam - vendar v teh gibanjih (kolikor vem) ni starih obrazov, ker se njihov poglede preveč močno razlikuje od ustaljenih filozofij.

keops
28.06.2011, 12:06
Yebesh "stare&nove obraze..."...

Zaenkrat uporabljam zelo enostavno merilo za osebni širši izbor "ta pravih..",
in sicer:
- kdo na vprašanje, postavljeno na radiu ali tv odgovori to, kar je bil vprašan
- ali se mi zdi odgovor korekten (ni problema, če ni v skladu z mojim mnenjem)
- sklicevanje na neko predhodno vlado (- točke)

Trenutna slika je porazna...

Nr1
29.06.2011, 07:17
@ k
dobra metoda - bom preizkusil.

yamamoto
01.07.2011, 15:46
Yebesh "stare&nove obraze..."...

Zaenkrat uporabljam zelo enostavno merilo za osebni širši izbor "ta pravih..",
in sicer:
- sklicevanje na neko predhodno vlado (- točke)

Trenutna slika je porazna...

Dober predlog. :approve:
Iz tega lahko izpeljemo "Kodeks novega slovenskega politika". Predlagam, da ga sproti dopolnjujemo. :)

Zaželene, pozitivne lastnosti:

- usmerjenost v bodočnost, predlaganje ukrepov za izboljšanje stanja
- poslušanje drugačnih mnenj in argumentirano razpravljanje
- sposobnost pojasniti od kod mu premoženje

Nezaželene, negativne lastnosti:

- sklicevanje na neko predhodno vlado
- tolčenje po prsih in razglašanje svojih zaslug za osamosvojitev
- razlaganje zgodovine in poudarjanje delitev med Slovenci
- nekulturno skakanje v besedo na okroglih mizah
- laganje, sprenevedanje in zavajanje
- vpletanje Joška Jorasa v predvolilni cirkus

Toliko na hitro, seznam zna postati dolg. :cool:

Nr1
02.07.2011, 06:58
Dober predlog. :approve:
Iz tega lahko izpeljemo "Kodeks novega slovenskega politika". Predlagam, da ga sproti dopolnjujemo. :)

- vpletanje Joška Jorasa v predvolilni cirkus

Toliko na hitro, seznam zna postati dolg. :cool:

Če bi poznal ozadje, bi z zakonom predpisal, da Joško z vrbovo vejo dobi dve žgoče po riti vedno, ko se pojavi v janosti, kaj šele pred TV.
:d

Mislim .. pri seznamu ne gre iskati dlak na jajcih, če niso tvoja ... potem bo res spisek predolg in nepregledan kot naša zakonodaja.
;)

yamamoto
02.07.2011, 18:10

Če bi poznal ozadje, bi z zakonom predpisal, da Joško z vrbovo vejo dobi dve žgoče po riti vedno, ko se pojavi v janosti, kaj šele pred TV.

Mislim .. pri seznamu ne gre iskati dlak na jajcih, če niso tvoja ... potem bo res spisek predolg in nepregledan kot naša zakonodaja.
;)

Jaz pa mislim, da Jorasa nihče ne bi vlačil po medijih, če mu politiki ne bi pred volitvami ali ob drugih primernih priložnostih naročali naj skuha kakšno piz :censored: darijo. :angel:

Kar se seznama tiče, sem prepričan, da bi, ob širši udeležbi forumašev, lahko postal zelo uporaben priročnik za volilce in tudi pripomoček za tiste politike, ki mislijo, da bi se lahko popravili. :)

Nr1
03.07.2011, 07:01
1 Jaz pa mislim, da Jorasa nihče ne bi vlačil po medijih..
2 Kar se seznama tiče, ...lahko postal zelo uporaben priročnik za volilce ..

1 No, to je res .. vendar treba je vedeti, da se v butalskem medijskem prostoru dogaja en velik nič - kak dogodek/teden in potem mediji zato, da napolnijo strani, pač v nedogled prežvekujejo orožarske in pasje afere ter pišejo o vsakem bedaku, ki sa na SLO-meji namerno zvali v potok ter to potem napihujejo do zlabogabožjega, da bralci kar bruhajo od tega kaj vse "še vedno domeva v butalskem prostoru" ... kje le, razen v praznih FDVjevskih glavah.

2 ***eš "uporabni seznam", katerega nihče ne bere (kot sedaj pri referendumu tisto knjigo novega penzionmističnega zakona, katero so vsi dobili na dom) in je 98,82347751% ljudi prepričanih, da gre za nategovalno propagando - za kar bi ga pa gotovo prej ali slej butalski politiki tudi dejansko zlorabili :veryevil::veryevil::veryevil::veryevil::veryevil: :veryevil:

yamamoto
04.07.2011, 10:00
1
2 ***eš "uporabni seznam", katerega nihče ne bere (kot sedaj pri referendumu tisto knjigo novega penzionmističnega zakona, katero so vsi dobili na dom) in je 98,82347751% ljudi prepričanih, da gre za nategovalno propagando - za kar bi ga pa gotovo prej ali slej butalski politiki tudi dejansko zlorabili :veryevil::veryevil::veryevil::veryevil::veryevil: :veryevil:

Ta kodeks pa res ne bi bil tako dolg kot tista vladna neumnost. Mogoče bi jim referendumi celo ratali, če bi bili sposobni ljudem poslati kratke, vsem razumljive, povzetke. Tudi Cerkev si je 10 zapovedi izmislila ravno zato, ker so vedeli, da biblije ni sposobno prebrati niti 5% podložnikov. :angel:
Kar pomisli kako enostavno in zabavno bi bilo s kodeksom v roki spremljati debate na TV. Volilci bi pod imenom kandidata samo pisali pluse in minuse glede na določila kodeksa in odločitev bi bila na koncu zelo enostavna. :veryevil:

Nr1
05.07.2011, 07:35
Ta kodeks pa res ne bi bil tako dolg kot tista vladna neumnost. ... Volilci bi pod imenom kandidata samo pisali pluse in minuse glede na določila kodeksa in odločitev bi bila na koncu zelo enostavna. :veryevil:
V bistvu sploh ni slaba ideja .. malo bi seveda bilo treba prepričati volilce, da bi raje gledali razne "mize" namesto "Slovenija ima talent" - ampak po moje bi res šlo.

Vsekakor take z resnimi idejami potrebujemo in zato pridi na

Zadeva: VABILO K UDELEŽBI IN SODELOVANJU NA OKROGLI MIZI O NEPOSREDNI DEMOKRACIJI: ''Neposredna demokracija - alternativa, ki jo iščemo?''

Datum: 3.7. 2011

Spoštovani,

vabimo vas k udeležbi na 1. okrogli mizi v organizaciji Zveze za voljo ljudstva (ZZVL) z aktualnim naslovom: ''Neposredna demokracija - alternativa, ki jo iščemo?''

Okrogla miza se bo odvijala v sredo, dne 6. julija 2011, od 13. do 15. ure, v prostorih Občine Ljubljana Vič, na Trgu Mladinskih delovnih brigad 7 (Ljubljana-Vič).

:2thumbs:

kartako
05.07.2011, 20:27
Seznami,liste,predlogi:nonono:--škoda, ker zopet vse pripelje k (teamu)-temu da si določen krog ustvari svoje-svojo stranko ali krog.:d Smiselno, pa zopet ne.:rolling:Nekako ne gre v tej državi ,ker jo noben več ne jemlje kot svojo domovino-svoje gospodarstvo-svoje gospodinjstvo če je kaj laže razumljivo. Vsem in na vse načine strežemo, pri tem pa pozabljamo na domačo kobilo.! :veryevil:Okrogle mize,so pa izgubile smisel z smrtjo kralja Arturja,sploh pa o neki neposredni demokraciji.!:d

Nr1
06.07.2011, 06:58
@ kartako
vemo ...taki zapisi na internetu gredo v miljone in vsi ponavljajo nek "jamrjamrjamr", in (kako tipiš) ne podajo nič konkretnega.

Neposredna (brezstrankarska) demokracija je nekaj novega v našem času, nekaj kjer bi politična skupina bil celoten narod.

kartako
06.07.2011, 20:42
????????????????:rolling: Tole je pa res zanimivo!:nonono: A je to za tiste v mali šoli?:clown:

Nr1
07.07.2011, 06:56
????????????????:rolling: Tole je pa res zanimivo!:nonono: A je to za tiste v mali šoli?:clown:
Kaj pa je s teboj - kakšen komentar pa je to .. si ga malo preveč dal na zob? :p Boddi previden s temi zadevami - kazni so danes zeloo visoke. Še posebej tiste katere predpisuje usoda, Bog ali kakor že temu rečeš :angel:

kartako
07.07.2011, 09:37
Nr1----Zadeva: VABILO K UDELEŽBI IN SODELOVANJU NA OKROGLI MIZI O NEPOSREDNI DEMOKRACIJI: ''Neposredna demokracija - alternativa, ki jo iščemo?''-------------------:)-Neposredna (brezstrankarska) demokracija je nekaj novega v našem času, nekaj kjer bi politična skupina bil celoten narod.----------------------:dontknow:?????????????
Nr1----? Komentar je na tole kar si ti napisal. Lahko pa odpreš debato in pojasniš tvoj odgovor,ki mi pride kot grožnja,če se z nečem ne strinjam in potem hočete sodelovanje na ???javni okrogli mizi???kjer ne smem povedati kaj si mislim????

keops
07.07.2011, 12:51
V bistvu sploh ni slaba ideja .. malo bi seveda bilo treba prepričati volilce, da bi raje gledali razne "mize" namesto "Slovenija ima talent" - ampak po moje bi res šlo.

Vsekakor take z resnimi idejami potrebujemo in zato pridi na

Zadeva: VABILO K UDELEŽBI IN SODELOVANJU NA OKROGLI MIZI O NEPOSREDNI DEMOKRACIJI: ''Neposredna demokracija - alternativa, ki jo iščemo?''

Datum: 3.7. 2011

Spoštovani,

vabimo vas k udeležbi na 1. okrogli mizi v organizaciji Zveze za voljo ljudstva (ZZVL) z aktualnim naslovom: ''Neposredna demokracija - alternativa, ki jo iščemo?''

Okrogla miza se bo odvijala v sredo, dne 6. julija 2011, od 13. do 15. ure, v prostorih Občine Ljubljana Vič, na Trgu Mladinskih delovnih brigad 7 (Ljubljana-Vič).

Pošteni ljudje med 13 in 15 uro delajo....:(

Nr1
08.07.2011, 07:13
Pošteni ljudje med 13 in 15 uro delajo....:(
Veliko poštenih je danes brezposelnih, ker družbo vodijo same črno-rdeče barabe katere same za sebe pišejo zakonodajo, da lahko ropajo.

@ kartako - gre za nesporazum - ti si kar privošči in piši kar hočeš. Jaz le na tak način izražam začudenje nad nekaterimi prebivalci Butal.

dvx
10.07.2011, 20:42
Zato pa sem že v začetku napisal, da od sedanjih politikov nimamo več kaj pričakovati, razen škode. :approve:
Jaz še vedno upam, da se bo sam prijavil kakšen pameten podjetnik, ki se ne boji metanja polen pod noge, podtikanja afer, pljuvanja in ostalih umetelnosti slovenskih politikov.
Zadnje čase se oglašajo nekakšni resetatorji. :dontknow:
Saj Rado ****ir ni napačen možakar, a kaj, ko se je okoli njega nabralo nekaj močno kontaminiranih političnih reliktov, ki jim med razlaganjem, da so politično nevtralni uidejo izjave, ki sprožajo močen sum, da vsa zadeva smrdi po SDS. :veryevil: Kdo pa danes ne smrdi po kom? Imaš koga konkretno v mislih, ki bi bil po teh merilih brezmadežen? Meni je popolnoma vseeno, kdo bo novi mandatar. Samo da ne bo smrdel po tehle, ki so sedaj na oblasti. To bi bila največja katasrofa.

Nr1
11.07.2011, 06:50
Kdo pa danes ne smrdi po kom? Imaš koga konkretno v mislih, ki bi bil po teh merilih brezmadežen? Meni je popolnoma vseeno, kdo bo novi mandatar. Samo da ne bo smrdel po tehle, ki so sedaj na oblasti. To bi bila največja katasrofa.
Morda ti - vednar večina bo raje volila znane butalske obraze in 'padalci' tako nimajo šans. Vsi ti "svobodni poslanci" so obsojeni na izločitev iz parlamenta. Ne da bi se tega zavedali v naprej. Ampak, če bi se naši poslanci česarkoli zavedali v naprej, znali predvideti posledice svojih del - potem Butale ne bi bile Butale.

dvx
18.07.2011, 16:29
Butale so postale globalne. Zato je težko kar koli spremeniti. Na poslansko zavedanje pa se ni znašati.Saj gre za moralni poden. Brez sramu, odgovornosti in obžalovanja.

Nr1
19.07.2011, 06:54
Drži

keops
20.07.2011, 09:59
Volilci bi se morali bolj zavedati, koga volimo.
Kandidate za poslance je treba, glede na njihov sloves, pred volitvami malo testirati, npr. vprašati koliko je ena in ena.
Predlagam, da se kandidate, ki za odgovor porabijo več kot eno besedo in eno sekundo, izloči kot neprimerne...
Potem pa ožji izbor...:veryevil:

yamamoto
20.07.2011, 15:09

2 + 2 ? ... ali kaj težjega? :d

Nr1
21.07.2011, 07:20
Če bi jaz predpisoval, bi morali vsi kandidati preživeti leto dni natančnih testiranj v najtežjih pogojih bivanja v Bohinjski Beli v centru za urjenje gorskih enot SV. Podvrženi bi bili vsem vrstam umskega, značajskega in telesnega treniranja in končnega preverjanja. Samo najboljši bi lahko kandidirali s tem, da bi imeli pravico testiranje obnoviti po skrajšanem postopku - enajst mesecev pred naslednjimi volitvami.

Ja, pa imuniteta ... ni govora. Če bi ga kdo sral bi moralo policija in tožilstvo po hitrem postopku ugotoviti za kaj gre in vložiti ovadbo, sodišče TAKOJ odločati in v primeru krivde takoj ukrepati kot za vse ostale.

keops
21.07.2011, 08:19
2 + 2 ? ... ali kaj težjega? :d

Seveda težjega, npr. sestavi prosti stavek z glagolom, samostalnikom in pridevnikom, ali pa koliko planetov ima Luna...

keops
21.07.2011, 08:23
Ja, pa imuniteta ... ni govora. Če bi ga kdo sral bi moralo policija in tožilstvo po hitrem postopku ugotoviti za kaj gre in vložiti ovadbo, sodišče TAKOJ odločati in v primeru krivde takoj ukrepati kot za vse ostale.

Ob prihodu novoizvoljenih poslancev v parlament, jim je treba v avli obvezno predvajati posnetek streljanja podkupljenih kitajskih funkcionarjev na stadionu...
pa da vidimo, kdo je junak.

yamamoto
21.07.2011, 09:25
Ob prihodu novoizvoljenih poslancev v parlament, jim je treba v avli obvezno predvajati posnetek streljanja podkupljenih kitajskih funkcionarjev na stadionu...
pa da vidimo, kdo je junak.

Naši bi se tistim posnetkom sladko režali, saj vejo, da so pri nas popolnoma varni, tudi, če naredijo še tako veliko barabijo. :nonono:
Bi se pa zagotovo zresnili, če bi mi prepisali kitajske zakone, najeli njihove sodnike in, da bo stvar zanesljiva, tudi strelski vod. :veryevil:

dvx
21.07.2011, 13:41
Volilci bi se morali bolj zavedati, koga volimo.
Kandidate za poslance je treba, glede na njihov sloves, pred volitvami malo testirati, npr. vprašati koliko je ena in ena.
Predlagam, da se kandidate, ki za odgovor porabijo več kot eno besedo in eno sekundo, izloči kot neprimerne...

Tole je pa zelo naiven poizkus. Oni začnejo šteti šele pri 100000. Pa navzgor. Če bi jih vprašal koliko je 100000+100000 bi pa morda naredili test.

dvx
21.07.2011, 13:42
Če bi jaz predpisoval, bi morali vsi kandidati preživeti leto dni natančnih testiranj v najtežjih pogojih bivanja v Bohinjski Beli v centru za urjenje gorskih enot SV. Podvrženi bi bili vsem vrstam umskega, značajskega in telesnega treniranja in končnega preverjanja. Samo najboljši bi lahko kandidirali s tem, da bi imeli pravico testiranje obnoviti po skrajšanem postopku - enajst mesecev pred naslednjimi volitvami.

Oprosti. Ti pa že dolgo ne stanuješ v Sloveniji a ne? :))

keops
21.07.2011, 18:01
Tole je pa zelo naiven poizkus. Oni začnejo šteti šele pri 100000. Pa navzgor. Če bi jih vprašal koliko je 100000+100000 bi pa morda naredili test.

Pač testa ne bi naredili, a ga kdo mora?
Bi ga pa jaz...

keops
21.07.2011, 18:03
Naši bi se tistim posnetkom sladko režali, saj vejo, da so pri nas popolnoma varni, tudi, če naredijo še tako veliko barabijo. :nonono:
Bi se pa zagotovo zresnili, če bi mi prepisali kitajske zakone, najeli njihove sodnike in, da bo stvar zanesljiva, tudi strelski vod. :veryevil:

A jih predpišemo?

yamamoto
21.07.2011, 18:12
A jih predpišemo?

Žal brez predhodne uporabe dobrih vil ne bi šlo. :veryevil:

dvx
29.07.2011, 18:14
Jaz bi kar navadne, gnojne vile predlagal. So zihr pa še trpežne.

keops
30.07.2011, 08:15
Jaz bi kar navadne, gnojne vile predlagal. So zihr pa še trpežne.

Čestitke, dojel si...:rolling:

Nr1
31.07.2011, 07:01
dobri predlogi - kaj če ne bi preveč zapletali ampak bi le ukinili parlament in uvedli neposredno demokracijo?

keops
31.07.2011, 07:46
dobri predlogi - kaj če ne bi preveč zapletali ampak bi le ukinili parlament in uvedli neposredno demokracijo?

Bojim se, da brez dobrih vil ne bo šlo :veryevil:

yamamoto
31.07.2011, 11:13

Evolucija zahteva postopnost. :)
Najprej dobre vile zaradi deratizacije, potem ukinitev parlamenta in nato postopno uvajanje neposredne demokracije z vzporedno grožnjo dobrih vil za tiste, ki bi radi še naprej špilali prebrisance. :veryevil: :approve:

Nr1
01.08.2011, 06:53
Najprej dobre vile zaradi deratizacije, potem ukinitev parlamenta in nato postopno uvajanje neposredne demokracije z vzporedno grožnjo dobrih vil za tiste, ki bi radi še naprej špilali prebrisance. :veryevil: :approve:

keops
01.08.2011, 13:48

Malo bom zašel v bolj temne čase zgodovine, pa vendar upam, da se da negativne izkušnje pravilneje uporabiti.
Potreben bo kakšen "delovni" kamp za "dokončno rešitev slovenskega problema"...Z našo zakonodajo in pravosodjem bomo zaradi dobrih vil le mi sedeli, namesto, da bi zaslužni ležali (na -1,8m).

yamamoto
08.08.2011, 22:08
Malo bom zašel v bolj temne čase zgodovine, pa vendar upam, da se da negativne izkušnje pravilneje uporabiti.
Potreben bo kakšen "delovni" kamp za "dokončno rešitev slovenskega problema"...Z našo zakonodajo in pravosodjem bomo zaradi dobrih vil le mi sedeli, namesto, da bi zaslužni ležali (na -1,8m).

Vsekakor je za prevzgojo naše politične klike potreben zelo radikalen ukrep. :)
Če se ne odločimo za pomoč dobrih vil, bi zagotovo prišel v poštev takšen delovni kamp. Ker so slovenski politiki večinoma pomehkuženi in razvajeni osebki, katerih večina v življenju ni nikoli delala, bi bil učinek zagotovo navdušujoč :veryevil:
Kot lokacijo takega kampa predlagam premogovnike, tako bi imeli vsaj enkrat od njih kakšno korist, čeprav kratkotrajno. :angel:

dvx
11.08.2011, 08:32
Tvoja zamisel s premogovniki je zelo dobra. Predvsem pa praktična. Kljub temu, da politikov ne bi videli pri delu, bi videli njihove učinke. Torej količino izkopanega premoga. Ki bi ga seveda vozili v Šoštanj. Njihovo priljubljeno elektrarno. Ki si jo tako žele povečati in posodobiti. Tako bi svoje želje tudi v praksi, torej dejansko podkrepili v potu lastnega obraza. :approve::veryevil:

yamamoto
11.08.2011, 20:34
Tvoja zamisel s premogovniki je zelo dobra. Predvsem pa praktična. Kljub temu, da politikov ne bi videli pri delu, bi videli njihove učinke. Torej količino izkopanega premoga. Ki bi ga seveda vozili v Šoštanj. Njihovo priljubljeno elektrarno. Ki si jo tako žele povečati in posodobiti. Tako bi svoje želje tudi v praksi, torej dejansko podkrepili v potu lastnega obraza. :approve::veryevil:

Ja, tako bi povrnili vsaj malo škode, ki so jo naredili s šlampastim vodenjem projekta. :approve:
Sicer sem bil pa vedno mnenja, da bi morali biti oni zgoraj za vzor ostalim. :veryevil:

yamamoto
26.09.2011, 15:57
Janša in Tanko bojkotirata posvet pri Türku
Predsednik republike Danilo Türk bi moral današnji posvet s parlamentarnimi strankami začeti s predsednikom največje opozicijske stranke SDS Janezom Janšo in vodjem poslancev SDS Jožetom Tankom. A stranka se posveta pri Türku iz enakih razlogov kot v preteklosti ni udeležila. Tanko je v dopisu predsedniku sporočil, "da kakršno koli zavlačevanje z razpisom predčasnih volitev ni primerno".

http://www.finance.si/324855/Jan%C5%A1a-in-Tanko-bojkotirata-posvet-pri-T%C3%BCrku

Janši očitno nikoli ne bo jasno zakaj ga mnogi štejejo med uničevalce Slovenije. :sex:
Eden od razlogov so tudi take njegove otročje domislice, ki kažejo na totalno nespoštovanje demokratično izvoljenega predsednika države. :nonono:

Nr1
27.09.2011, 11:08
Janša - če ga samo pogledaš, lahko na prvi pogled ugotoviš, da je navaden **** .. po duši in srcu pa hujši od najhujših pripadnikov družine Strojan. Njemu je nekoč davno s tisto afero BTJ (al' nekaj podobnega) padla sekira v med in Butale so kaznovane s tem, da so se potegnile zanj - kot bi se potegnil za cigota, ki ti v zahvalo ukrade denarnico.

In ciganu je v edno vseeno za protokole in predsednike, za to ali pozdravi znanca na cesti ali ne (JJ ga ne - samo toliko, da se ve!)

kartako
28.09.2011, 09:17
Yamo,kaj pa "demokracija"????:)

yamamoto
28.09.2011, 13:35
Yamo,kaj pa "demokracija"????:)

Če se svojim demokratičnim pravicam odpoveš, se moraš sprijazniti s tistim, kar so se s predsednikom dogovorili predstavniki ostalih strank. ;)
Sicer se pa tudi v SDS strinjajo s predčasnimi volitvami. :)
Je pa 4. december ravno pravi čas, da se na volitve utegnejo pripraviti tudi nova gibanja. :approve:

keops
28.09.2011, 18:03
Ah, september...

yamamoto
28.09.2011, 21:09
Ah, september...

No, no, še malo, pa pride oktober, mesec novega upanja, v katerem se bomo znebili našega plesnivega DZ. :)

Nr1
29.09.2011, 06:33
Skrajni čas (http://juure.blog.siol.net/2011/09/21/idealen-trenutek/)
da jih VSE odjbmo
:mad:

kartako
29.09.2011, 08:55
Super datum.:) Jaz, torej," parkeljni "že pripravljam ketne.:veryevil:Letos bom vzel ploščate,se bolj primejo.:rolling:Miklavž bo nekomu prinesel,nekomu odnesel. :clown:Pa pravijo da niso v navezi z RKC.:angel:Ali pa samo, ko jim prav pride.Torej,ali verjamejo v Miklavža ali v spremstvo....:nonono:

yamamoto
04.10.2011, 18:49
Rupel: Očitam si, da nisem Türka spregledal že prej

Ne sekiraj se, važno je, da te je pravočasno spregledal on. :veryevil:
Pahor pa očitno nima teh sposobnosti in te je spregledal šele, ko si ga pred celo Evropo tlačil v dr :censored: ek. :(

lifetrade
05.10.2011, 13:09
Ne sekiraj se, važno je, da te je pravočasno spregledal on. :veryevil:
Pahor pa očitno nima teh sposobnosti in te je spregledal šele, ko si ga pred celo Evropo tlačil v dr :censored: ek. :(

V tvoje podpisu se skriva ena lepa misel: Bolje prepozno kot nikoli. :2thumbs:

yamamoto
05.10.2011, 20:41
V tvoje podpisu se skriva ena lepa misel: Bolje prepozno kot nikoli. :2thumbs:

Hja, tista, da upanje umre zadnje mi je nekako zastarela. ;)
Sploh pa, upanje nikoli ne umre, še vedno namreč obstaja varianta dobrih vil in, ko one končajo svoje delo, se upanje ponovno zbudi. :cool:

juure
06.10.2011, 06:36
Butale nimajo šans iz zelo enostavnega razloga: prenatrpane so z Butalci.

yamamoto
06.10.2011, 11:55
Butale nimajo šans iz zelo enostavnega razloga: prenatrpane so z Butalci.

Saj ravno za pucanje štale so namenjene dobre vile. :veryevil:
Imajo pa še eno dobro lastnost, popucajo tudi tiste prebrisance, ki so daleč od tega, da bi bili Butalci, a kaj, ko skrbijo samo za svojo rit na škodo ostalih državljanov. :(
Ostaneta nam samo še dve možnosti: Dobre vile in tista, da nas Nemci vzamejo za eno od pokrajin, ali pa vsaj kot občino. :cool:

juure
07.10.2011, 06:25
Lej, Butale so prenatrpane z Butalci iz enega samega razloga: vsakdor, ki je količkaj pameten prej ali slej obupa nad butalsko prepirljivostjo, kjer je bolj važno ime neke ceste v Ljubljani kot to, da bi morali preživeti kot narod - torej .. obupa, popoka kufer in gre. Svetlejši bodočnosti nasproti.

Naj poskusim po tvoje.
Kaj boš delal z vilami, če je štala do strehe polna gnoja in se ti podira na glavo?

Po moje jo je treba podreti, počistiti parcelo in:
- ali pozidati na novo
- ali prodati (kot ti predlagaš - Nemcem) parcelo

To drugo smo (zelo uspšešno) že uredili z gospodarstvom in ga dali uničiti za drobiž.

keops
07.10.2011, 16:36
Naj poskusim po tvoje.
Kaj boš delal z vilami, če je štala do strehe polna gnoja in se ti podira na glavo?

Lej @juure, predlagam, da gnoj iz štale skidaš kar z rokami.
Dobre vile pa bodo zamenjale Triglav na SLO zastavi...ali pa bomo Grčija.

yamamoto
07.10.2011, 19:15
Dozdeva se mi, da je prišlo do zmotnega razumevanja te naše bajke. :cool:
Če nekateri ne bi startali na prvo žogo, ampak bi na hitro prebrali celo temo, bi videli, da mi ne govorimo o kidanju pravega gnoja temveč o pucanju štale, ki je polna oslov, volov in bikov. Zato sem tudi omenil, da vile delujejo tudi na tista bitja v njej, ki jih lahko mirno zamenjamo za gnoj. :veryevil:

yamamoto
24.10.2011, 22:59
Imam en dober nasvet za nove politike, da ne bi po nepotrebnem zarili tako kot Pahor, ki je na svoj semafor obesil kup šare in se nato v njej mentalno in fizično izgubil. :(

Samo dve točki sta za Slovenijio res pomembni:
1. Spucat pravosodno štalo in zadeve postaviti na novo z zakoni vred
2. spraviti na noge gospodarstvo, kmetijstvo in turizem

Če jim to rata, bo vse drugo mačji kašelj. :approve:

juure
25.10.2011, 07:52
Imam en dober nasvet ..

Braaavooo
Yama.. je odkril toplo vodo. Zdaj bomo lahko razne štale pucali veliko bolj efektivno.
S toplo vodo. Predlagam, da toplo vodo preimenujemo v YamaH2O.
:veryevil:

Kaj pa je s teboj?
A' si morda bil prepričan, da tega skoraj nihče ne ve v Butalah al' kaj?

In, če že to predlagaš, potem ti meni, bedaku neumnemu, povej:
Kako to narediti v mafiokraciji?

Mislim, tule se pišejo parole, navajajo kaj bi bilo treba - kot, da smo na partijskem sestanku leta 1965.

Krneki ..
In naj bo vsem jasno: dokler ne bo Butalcem tako hudo, da se bodo lotili krvave revolucije - toliko časa ne bo NIČ!
Basta!
Do take situacije bo pa preteklo še nekaj desetletij in med tem bomo priča mirnim protestom in virtualnim "revolucijam" z vrtanjem po nosu in praskanjem po riti.
:(:(:(
mlaj se bliža pa "smenmautečn"
:blush:

yamamoto
25.10.2011, 16:58
Vidiš, kako se po nepotrebnem razburiš, če citiraš samo tisti del posta, ki ti ustreza? :d
Če bi počakal, da mlaj mine in poskusil razumeti, kar sem napisal, ne bi bluzil o topli vodi. :)
Ko pa boš organiziral revolucijo, mi javi. Mogoče pridem zraven z dobrimi vilami. :veryevil:

keops
25.10.2011, 17:07
Imam en dober nasvet za nove politike, da ne bi po nepotrebnem zarili tako kot Pahor, ki je na svoj semafor obesil kup šare in se nato v njej mentalno in fizično izgubil. :(

Zdravo, @yamamoto,

tole se mi zdi zanimivo. Kako misliš, da bi se to lahko izvedlo?

yamamoto
25.10.2011, 18:54
Politikom bi morali razložiti, da bomo volili samo tiste, ki bojo postavili ti dve točki na prvi mesti v svojih programih in obljubili, da bojo takoj odstopili, če tega ne uresničijo v prvih dveh letih vladanja. :)
Ostalih 100 točk lahko uresničujejo do smrti, saj, če jim uspeta prvi dve, bojo zagotovo ponovno izvoljeni. :angel:

Priznam pa, da je taka želja trenutno v Sloveniji čista iluzija. :clown:

keops
26.10.2011, 06:11
Politikom bi morali razložiti, da bomo volili samo tiste, ki bojo postavili ti dve točki na prvi mesti v svojih programih in obljubili, da bojo takoj odstopili, če tega ne uresničijo v prvih dveh letih vladanja. :)
Ostalih 100 točk lahko uresničujejo do smrti, saj, če jim uspeta prvi dve, bojo zagotovo ponovno izvoljeni. :angel:

Priznam pa, da je taka želja trenutno v Sloveniji čista iluzija. :clown:

Če mi politik nekaj obljubi, me gane toliko, kot predpredlanski sneg.
Če mi stvar pojasni in če se z razlago strinjam, ok.

Torej, zanima me, kako "zadeve postaviti na novo, z zakoni vred"?

yamamoto
28.10.2011, 13:08
Saj smo se že zedinili, da brez dobrih vil verjetno ne bo šlo. :dontknow:
Če vladi po dveh letih ne uspe uresničiti planiranih obljub in takoj ne odstopi, bi morali organizirati demonstracije in za podkrepitev vtisa sežgati kakšen Mercedes, Audi Q7 in BMW X5. Če bi represivni organi uporabili vodni top ali celo dva, če jih že imajo, pa bi se stopnjevalo z molotovkami in granitnimi kockami, če so še pri roki. Ne vem sicer kako je zdaj v Lj. zdi pa se mi, da zadnje čase, iz varnostnih razlogov, za tlakovanje namesto granitnih kock uporabljajo beton. :veryevil:
To seveda ni poziv k nemirom, toda politiki morajo vedeti, da jih za nemarno in neopravljeno delo v točno določenih rokih po novem čaka primerna kazen. :approve:
Kar se urejanja pravosodja tiče, pa vidim, da se temu vsi politiki bolj ali manj izogibajo kot Hudič križa. :d

keops
28.10.2011, 16:13
Saj smo se že zedinili, da brez dobrih vil verjetno ne bo šlo. :dontknow:
Če vladi po dveh letih ne uspe uresničiti planiranih obljub in takoj ne odstopi, bi morali organizirati demonstracije in za podkrepitev vtisa sežgati kakšen Mercedes, Audi Q7 in BMW X5. Če bi represivni organi uporabili vodni top ali celo dva, če jih že imajo, pa bi se stopnjevalo z molotovkami in granitnimi kockami, če so še pri roki. Ne vem sicer kako je zdaj v Lj. zdi pa se mi, da zadnje čase, iz varnostnih razlogov, za tlakovanje namesto granitnih kock uporabljajo beton. :veryevil:

Po ničemer od tega nisem vprašal. :kmet:

To seveda ni poziv k nemirom, toda politiki morajo vedeti, da jih za nemarno in neopravljeno delo v točno določenih rokih po novem čaka primerna kazen. :approve:

Seveda, še dobro, da to ni poziv k nemirom, če bi bil, bi mislil, da ga je v imenu LA napisal D. Štrajn...:rolling:

Kar se urejanja pravosodja tiče, pa vidim, da se temu vsi politiki bolj ali manj izogibajo kot Hudič križa. :d

Verjetno bo šlo zaenkrat tudi brez levih.

juure
29.10.2011, 08:07
Največji problem je to, da v Butalah nihče več NIKOMUR ne verjame - tudi takim in drugačnim revolucionarjem - ne. Butalci so dokončno spoznali, da gre VSEM, ki obljubljajo, da

bodo Butale
Švica postale,

samo in edino za oblast, za lastni žep, za izropanje države .. torej so tudi "vile" brez smisla, saj bo tisti, ki jih bo držal v rokah, prej ali slej isti kot vsi dosedanji. Dosedanji lopovi na oblasti so teorej dosegli le to, da ni mogoče več Butalcev prepričati v "poštenost" kateregakoli politika.

Malo natančneje (http://juure.blog.siol.net/2011/10/29/koooogaaaaa-buuhuuuuhuuuaaaahuuuuaaaaaa-jooojprejooojjj-kooga-bom-voooliiil/)

yamamoto
29.10.2011, 14:10
Vse bliže smo edinemu pametnemu cilju - da nas Nemčija vzame za svojo občino. :)
Tako bi odpadle tudi muke z rekonstrukcijo naše zakonodaje in z odlagališči za nesposobne in odslužene politike. :angel:

juure
30.10.2011, 07:48
Vse bliže smo edinemu pametnemu cilju - da nas Nemčija vzame za svojo občino. :)
Tako bi odpadle tudi muke z rekonstrukcijo naše zakonodaje in z odlagališči za nesposobne in odslužene politike. :angel:
Japajade
Oni so preveč pametni za to.
:nonono:
Za svojo občino bodo vzeli CRO, nas bodo pa nasuvali v rit, nam vzeli €, skozi Butale postavili Autobahn, ki bo imel na vsaki strani 10 pasovnice 15 m visok betonski zid in težko oborožene stražne stolpe vsakih 6 metrov.
Butalci bodo pa lahko jedli travo, debatirali o virtualni revoluciji in se sončili na Portoroški plaži, ker bo italijanski drek naredil morje neuporabno.

yamamoto
30.10.2011, 16:07
Japajade
Oni so preveč pametni za to.
Za svojo občino bodo vzeli CRO, nas bodo pa nasuvali v rit, nam vzeli €, skozi Butale postavili Autobahn, ki bo imel na vsaki strani 10 pasovnice 15 m visok betonski zid in težko oborožene stražne stolpe vsakih 6 metrov.
Butalci bodo pa lahko jedli travo, debatirali o virtualni revoluciji in se sončili na Portoroški plaži, ker bo italijanski drek naredil morje neuporabno.

Prav zato, ker so pametni, vejo, da je med Slovenci veliko pridnih in poštenih delavcev, ki bi jim zagotovo prišli prav. Za nesposobne in pokvarjene politike in kao managerje pa pri njih tako ni šans. Po moje bi se znašli na poti v ex Yugo kot gastarbajterji. :)
Tudi z raznimi pametnjakoviči, ki pri nas neupravičeno na veliko cuzajo socialo, so oni že na hitro opravili. :approve:
Zdaj se je dokončno potrdila tista stara modrost, da Slovenci niso sposobni skrbeti sami zase in, da jim mora vedno na vratu stati tujec. :veryevil:

keops
30.10.2011, 17:17
Prav zato, ker so pametni, vejo, da je med Slovenci veliko pridnih in poštenih delavcev, ki bi jim zagotovo prišli prav. Za nesposobne in pokvarjene politike in kao managerje pa pri njih tako ni šans. Po moje bi se znašli na poti v ex Yugo kot gastarbajterji. :)
Tudi z raznimi pametnjakoviči, ki pri nas neupravičeno na veliko cuzajo socialo, so oni že na hitro opravili. :approve:
Zdaj se je dokončno potrdila tista stara modrost, da Slovenci niso sposobni skrbeti sami zase in, da jim mora vedno na vratu stati tujec. :veryevil:

04.12.2011 bomo poskrbeli zase...:veryevil:

yamamoto
30.10.2011, 21:31
04.12.2011 bomo poskrbeli zase...:veryevil:

Tako ali drugače. :d
Kaj nisi rekel, da politikom ne zaupaš več? Kdo te je uspel prepričati? :o
Danes sem zvedel, da je kanclerka pohvalila Janšo. Mogoče pa bi jo uspel prepričati.
Če bi kandidiral za župana ene od nemških občin, bi celo jaz volil zanj. :angel:

keops
31.10.2011, 06:08
Tako ali drugače. :d
Kaj nisi rekel, da politikom ne zaupaš več? Kdo te je uspel prepričati? :o
Danes sem zvedel, da je kanclerka pohvalila Janšo. Mogoče pa bi jo uspel prepričati.
Če bi kandidiral za župana ene od nemških občin, bi celo jaz volil zanj. :angel:

Predvsem tako.
...:rolling:
...?
Ne bom se spustil na tvoj nivo.:nonono:

keops
31.10.2011, 06:12
:angel:

Po sedemdesetih letih...saj ne moreš verjeti...:dontknow:

juure
31.10.2011, 07:08
Prav zato ... jim mora vedno na vratu stati tujec. :veryevil:
Čista resnica.

keops
31.10.2011, 07:28

Tak, ki sinu kupi maturo?

PS: Se pravi, da so nekateri že od 1941 v zmoti?

yamamoto
31.10.2011, 08:55
Tak, ki sinu kupi maturo?

PS: Se pravi, da so nekateri že od 1941 v zmoti?

Jap, polovica. :d
Drugi polovici pa je še danes žal, da takratni slovenski oblasti ni uspela združitev z Nemčijo in Italijo, kljub zglednemu vojaškemu sodelovanju. :veryevil:

keops
31.10.2011, 10:44
Jap, polovica. :d
Drugi polovici pa je še danes žal, da takratni slovenski oblasti ni uspela združitev z Nemčijo in Italijo, kljub zglednemu vojaškemu sodelovanju. :veryevil:

Poudarek je na "Tak, ki sinu kupi maturo?".

lifetrade
31.10.2011, 13:11
Nisem vedel kam naj prilimam.. kresalova ima +3k fanov na fejsbuku.. a je folk res tolk naiven?

keops
31.10.2011, 13:26
Nisem vedel kam naj prilimam.. kresalova ima +3k fanov na fejsbuku.. a je folk res tolk naiven?

Včeraj sem zalotil svojega psa s taco na tipkovnici...:kmet:

tajfun69
31.10.2011, 15:31
So ideje takšne in drugačne.

yamamoto
31.10.2011, 19:01
Včeraj sem zalotil svojega psa s taco na tipkovnici...:kmet:

Moram priznati, da ima tvoj kuža dober okus. Za ženske namreč, med politiki tudi meni neoliberalci niso všeč. :)
Je pa tudi pameten, saj bi se sicer lahko mimogrede zgodilo, da ti na vrata potrkajo kriminalisti s seznamom dolsnemalcev otroške pornografije. :angel:

keops
01.11.2011, 04:40
Moram priznati, da ima tvoj kuža dober okus.

Zlate prinašalke so njegova šibka točka...:ass:

Sicer pa, kako je s postavljanjem zakonodaje na novo?:shy:

juure
01.11.2011, 07:05

A samo? Jaz sem mislil, da je v Butalah več nedoyebhancev in lezbyk , ki si ga/jo mečkajo in se nad njo slinijo ob svojih pcjih.
:p:p:p:p:p:p:p:p

juure
01.11.2011, 07:12
Sicer pa, kako je s postavljanjem zakonodaje na novo?:shy:

Zdaj VSI kot eden delajo na tem in med programi dobesedno ni razlik, tako da jih imam na sumu, da za vse, ki se predstavljajo kot novi butalski mesije na prihajajočih volitvah dela ena in ista agencija zaradi varčevanja ob krizi. En in isti program malo verbalno premeša in eno varianto dobi Virant, drugo Janković, tretjo dolenjski CigoNr1 itd.
Vsi pa en drugemu :ass:

keops
01.11.2011, 08:09
A samo? Jaz sem mislil, da je v Butalah več nedoyebhancev in lezbyk , ki si ga/jo mečkajo in se nad njo slinijo ob svojih pcjih.
:p:p:p:p:p:p:p:p

Leta 2008 je dobila pol manj glasov kot ima zdaj fanov...ok, eden je Pogačar, kateremu je zrihtala rento v znesku 11kEUR/mesec za ...let, samo, od kje ostali?
A ja, ubrisani...:2thumbs:

keops
01.11.2011, 08:16
Še eden, ki obvlada premikanje od korita do korita:
Franci Kek bo iskal službo na RTV, kjer verjetno manjka samo še on...:gia:
http://www.siol.net/novice/slovenija/2011/10/franci_kek_intervju.aspx

tajfun69
01.11.2011, 12:13
Vse več je koritnikov, predvsem iz SD, ki si iščejo nova korita drugje.

MihaL
04.11.2011, 18:34
Hm...kje naj začnem, izbira je res pestra.

Križanič:
Križanič je začel z miniranjem prodaje Mercatorja tujcem. Njegova utemeljitev za javnost je v skrbi za predelovalno dejavnost in skrb za kmeta, ki prideluje hrano. Pa poglejmo ta dva argumenta. Ali v času nenehno rastočih cen hrane kateri izmed domačih pridelovalcev hrane ni sposoben prodati hrane na tuje trge? Italjani in Avstrijci so v številnih regijah že večinski kupci mleka, lesa, mesa in tudi raznih žit, medtem ko je v Mercatorju večina robe Madžarske, kvaliteta pa je več razredov slabša od domače...

Torej kaj je razlog, da se Križanič tako upira prodaji Mercatorja, katera je skrajno nujna tako z vidika sanacije Pivovarne Laško, kot tudi z vidika sanacije bank. Seveda bo s sanaciji bank zadihalo tudi domače gospodarstvo, ki bi posledično lahko nehalo odpuščati? Razlog je verjetno edino v pohlepu Jankovića, ki želi svojo igračo nazaj ali pa v peskovniku iz katerega posevečeni še vedno lahko kradejo.

Skratka, kar križanič naredi, vpliva na višjo brezposelnost, nižje dohodke in višje davke.

EDIT1:
Obrtniki, ki niso dobili vrnjenega DDV, grozijo, da bodo odšli na cesto. Križanič jim svetuje: Če denar nujno potrebujete, najemite kredit
http://www.finance.si/329199/Dursov-informacijski-sistem-s-tira-vrgel-tudi-obrtnike

keops
10.11.2011, 16:22

Vozniška kultura Slovencev je v skladu s karakternimi lastnostmi večine Slovencev, to so agresija, kompulzivno vedenje in alkoholizem. Vemo, da je 12% aktivnih Slovencev alkoholikov, ubogi Rugelj jih je naštel celo 20%, vsak odrasli in napol odrasli Slovenec pa je lastnik avtomobila. Rezultati prometne varnosti so potem taki, kot jih lahko pričakujemo. Zadeva je brezupna, pomagajo tudi pravniki, saj bodo po njihovi zaslugi vsak čas oprostili norega alkoholika, ki je zakrivil smrt treh mladih ljudi, ker je vozil po nasprotnem pasu AC. V zavrženi imperialistični Ameriki so sprejeli zakon na pobudo nevladne organizacije mater otrok, ki so umrli v prometnih nesrečah, ki določa, da je pijani voznik, ki je povzročil smrtno poškodbo, obtožen uboja in plačila dosmrtne odškodnine otrokom ali sorodnikom umrlega.
Mi bomo pa raj še enga ruknil.

http://forumi.siol.net/showthread.php?t=39794

Ta pokvarjena Amerika!
@Yamamoto, zakone napisati na novo, a?

Koliko staneta Bojan Žlender in Ljubo Zajc+tajnice+...+fikusi+voda za fikuse?

juure
11.11.2011, 06:46
Največ za prometno varnost bi naredili, če bi prepovedali Butalcem voziti motorna vozila. Naj hodijo peš, bumbarji!

yamamoto
11.11.2011, 14:56
@Yamamoto, zakone napisati na novo, a?

Koliko staneta Bojan Žlender in Ljubo Zajc+tajnice+...+fikusi+voda za fikuse?

Kaj si mislim o Pahorjevi maniji ustanavljanja agencij, ki naj bi delale tisto, za kar na ministrstvih niso sposobni, sem že povedal. Ta za varnost v prometu pa je eden njegovih biserov. :(

Tudi o prepisovanju nemške in avstrijske zakonodaje ter vpeljavi njihovega pravosodnega sistema nisem spremenil mnenja. :)
Od Avstrijcev bi prekopiral prometno zakonodajo, ker mi je zelo všeč kako se pri njih lahko lepo in kulturno pelješ. Še posebno pa bi prekopiral tiste člene s pomočjo katerih so s cest spravili tovornjake v tranzitu. :approve:
Kar se pa tiče naših voznikov, se strinjam s tistimi, ki pravijo, da se na cestah odraža stanje v družbi.

keops
11.11.2011, 17:22
Kaj si mislim o Pahorjevi maniji ustanavljanja agencij, ki naj bi delale tisto, za kar na ministrstvih niso sposobni, sem že povedal. Ta za varnost v prometu pa je eden njegovih biserov. :(

Tudi o prepisovanju nemške in avstrijske zakonodaje ter vpeljavi njihovega pravosodnega sistema nisem spremenil mnenja. :)

Kar se pa tiče naših voznikov, se strinjam s tistimi, ki pravijo, da se na cestah odraža stanje v družbi.

Ja, 12 ali 45 let totalitarizma ni isto.

juure
12.11.2011, 07:17
Jaz sem že dvem vladam predlagal rešitev SŽ tako, da tranzitni tovorni promet naložijo na mejah na vlake in prepeljejo skozi državo. SŽ bi v dveh letih splavale.
In ... A' mislite, da se je kdo sploh zmenil za predlog?
Ne! Ni!
Tudi pod razno ne.
Niti toliko, da bi kdo rekel: "Posluši ... ne kvas - a' ne vidš, da smo sami tok pouni sami sebe, da drugih sploh opazmo ne?"
:censored:

yamamoto
12.11.2011, 11:02
Jaz sem že dvem vladam predlagal rešitev SŽ tako, da tranzitni tovorni promet naložijo na mejah na vlake in prepeljejo skozi državo. SŽ bi v dveh letih splavale.
In ... A' mislite, da se je kdo sploh zmenil za predlog?
Ne! Ni!
Tudi pod razno ne.
Niti toliko, da bi kdo rekel: "Posluši ... ne kvas - a' ne vidš, da smo sami tok pouni sami sebe, da drugih sploh opazmo ne?"
:censored:

Na žalost je popolnoma jasno zakaj ne. DARS bi brez tranzitnih tovornjakov napravil še bistveno večjo izgubo, mi pa bi plačevali za letno vinjeto 300 € ali pa še kaj več. :(

Edina rešitev za nadaljnjo izgradnjo avtocest in tirov je mednarodni razpis za koncesijo. :approve:
Hrvati so si tako zgradili celo avtocestno omrežje v istem času kot mi nekaj kilavih odsekov. :)

keops
12.11.2011, 14:22
Ja, ampak :sorry:, mi smo pa pametni...

MihaL
12.11.2011, 15:11
Na žalost je popolnoma jasno zakaj ne. DARS bi brez tranzitnih tovornjakov napravil še bistveno večjo izgubo, mi pa bi plačevali za letno vinjeto 300 € ali pa še kaj več. :(

Edina rešitev za nadaljnjo izgradnjo avtocest in tirov je mednarodni razpis za koncesijo. :approve:
Hrvati so si tako zgradili celo avtocestno omrežje v istem času kot mi nekaj kilavih odsekov. :)

Kakšno izgubo pa ima DARS iz tekočega poslovanja?

Informacija s seje Nadzornega sveta DARS d.d.
18.10.2011

Nadzorni svet DARS d.d. je na včerajšnji redni seji med drugim obravnaval poslovanje družbe v prvih osmih mesecih letošnjega leta. Prihodki so bili v tem obdobju za dva odstotka višji od načrtovanih, v primerjavi z enakim lanskim obdobjem pa so bili višji za pet odstotkov. Na rast so vplivali zlasti prihodki od cestnin. Ti predstavljajo večino vseh prihodkov družbe in so se v obravnavanem obdobju povečali za štiri odstotke v primerjavi z enakim obdobjem lani. Pri tem so bili prihodki od vinjet višji za štiri odstotke, prihodki od cestnin tovornega prometa pa za tri odstotke.

Odhodki družbe so bili v prvih osmih mesecih letošnjega leta za dva odstotka nad načrtovanimi, medtem ko presegajo lanske v enakem obdobju za osem odstotkov. Na rast odhodkov so vplivali predvsem odpisi vrednosti – amortizacija. Družba je namreč v letošnjem letu povečala amortizacijske stopnje in s tem vplivala na rast odhodkov iz tega naslova.

Ustvarjeni čisti dobiček v prvih osmih mesecih letos presega načrtovano vrednost za dva odstotka, medtem ko zaostaja za primerljivim iz leta 2010.

Nadzorni svet se je seznanil s tekočo problematiko podizvajalcev. Kakor je znano, je DARS d.d. takoj sprejel pobudo Vlade RS za reševanje z arbitražo.

http://www.dars.si/Novice/Informacija_s_seje_Nadzornega_sveta_DARS_dd_852.as px

Yamamoto, brezzamere ampak se mi zdi, da s problematiko nisi ravno seznanjen?

Čisti poslovni izid:
l. 2006: 4.158.963
l. 2007: 10.504.137
l. 2008: 11.499.906
l. 2009: 10.161.585
l. 2010: 30.463.365

Vir: http://www.dars.si/Dokumenti/1_letna_porocila/DARS_letno-porocilo_2010.pdf

Da še malo prilijem na ogenj. Več kot očiten je tudi vpliv uvedbe vinjet, katere je JJ spreferiral napram ostalim alternativam.

juure
12.11.2011, 17:10
Butale so - zgodovinsko gledano - vedno dobro delovale le, ko je vajeti v roke vzel odločen vodja. Pa naj je bil to monarh ali maršal, tujec ali domorodec. Zato ni treba to zadevo o "kultu osebnosti" gledati samo z negativne strani. Vedno sem trdil:
"Uboga štala, kjer imajo hlapci oblast!"

V bistvu gre za fowšijo .. v samem začetku. Zato neki kultni osebi ne bi Butalci dovolili, da se povzpne na vrh kar tako. Se mora pa že sama dokazati (oseba), da je tega kulta tudi vredna - pa čeprav to dokazuje z butalskimi trupli. Potem, ko je pa treba ubogati, se pa neverjetno znajdejo in so takoj najboljši v regiji - Butalci, mislim.

yamamoto
12.11.2011, 20:33
Kakšno izgubo pa ima DARS iz tekočega poslovanja?

Yamamoto, brezzamere ampak se mi zdi, da s problematiko nisi ravno seznanjen?

Da še malo prilijem na ogenj. Več kot očiten je tudi vpliv uvedbe vinjet, katere je JJ spreferiral napram ostalim alternativam.

Nikjer nisem napisal iz tekočega poslovanja. :dontknow: O računovodskem farbanju fasade pa lahko širše drugič. :d

Problematike res ne poznam do podrobnosti, vem pa dovolj, da ti postavim eno lahko uganko: Koliko bo stala letna vinjeta leta 2014, ko bodo obveznosti do kreditorjev znašale 470 mio € ? Za lažje računanje, lani je stala 95 €, letne obveznosti pa so znašale 220 mio €. ;)

Hvala, da si me spomnil na Janšev predvolilni bonbonček. :)
Z uvedbo vinjet po 55 € je takrat dal krasno darilo v socialistični maniri tisti polovici voznikov, ki avtocesto uporabljajo vsak dan, ostalim pa jo je podražil. Osebno ne verjamem, da takrat ni vedel, da s ceno ne bojo pokrili stroškov, toda to je pustil za čas po volitvah, ko mu volilci ne bi več nič mogli ali pa bi to bil, kot se je tudi zgodilo, problem nove vlade. :d
Na forumih smo predlagali kombinacijo vinjet in cestnine, kar bi bilo precej bolj pošteno, tudi do tujcev, ki se vozijo čez Slovenijo. Predvsem pa bi v blagajno priteklo dovolj denarja. Toda politiki, razen redkih izjem, nimajo ljudi, ki bi bili zadolženi za brskanje po forumih. :nonono:

MihaL
12.11.2011, 21:43
Nikjer nisem napisal iz tekočega poslovanja. :dontknow: O računovodskem farbanju fasade pa lahko širše drugič. :d

Problematike res ne poznam do podrobnosti, vem pa dovolj, da ti postavim eno lahko uganko: Koliko bo stala letna vinjeta leta 2014, ko bodo obveznosti do kreditorjev znašale 470 mio € ? Za lažje računanje, lani je stala 95 €, letne obveznosti pa so znašale 220 mio €. ;)

Hvala, da si me spomnil na Janšev predvolilni bonbonček. :)
Z uvedbo vinjet po 55 € je takrat dal krasno darilo v socialistični maniri tisti polovici voznikov, ki avtocesto uporabljajo vsak dan, ostalim pa jo je podražil. Osebno ne verjamem, da takrat ni vedel, da s ceno ne bojo pokrili stroškov, toda to je pustil za čas po volitvah, ko mu volilci ne bi več nič mogli ali pa bi to bil, kot se je tudi zgodilo, problem nove vlade. :d
Na forumih smo predlagali kombinacijo vinjet in cestnine, kar bi bilo precej bolj pošteno, tudi do tujcev, ki se vozijo čez Slovenijo. Predvsem pa bi v blagajno priteklo dovolj denarja. Toda politiki, razen redkih izjem, nimajo ljudi, ki bi bili zadolženi za brskanje po forumih. :nonono:

Družba dars je imela 31.12.2010
Čisti dobiček: 30.463.365 EUR
Kapital: 2.402.580.775 EUR
Sredstva: 5.611.218.851 EUR
Dolg: 2.935.858.574 EUR

Ročnosti kreditov pa tja do l. 2027.

Družba je povsem dobro stoječa. Za dodatne informacije pa preberi:
http://www.dars.si/Dokumenti/1_letna_porocila/DARS_letno-porocilo_2010.pdf

Torej, tistih 470 mio, ki jih omenjaš se z lahkoto pokrijejo ali iz kapitala ali pa iz sredstev, sploh ni nobene panike. In to obobstoječi ceni vinjete. Po vsej verjetnosti pa bodo zaradi dobrega denarnega toka zapadle kredite samo refinancirali in to je to.

yamamoto
15.11.2011, 22:02
Družba dars je imela 31.12.2010
Čisti dobiček: 30.463.365 EUR
Kapital: 2.402.580.775 EUR
Sredstva: 5.611.218.851 EUR
Dolg: 2.935.858.574 EUR

Ročnosti kreditov pa tja do l. 2027.

Družba je povsem dobro stoječa. Za dodatne informacije pa preberi:
http://www.dars.si/Dokumenti/1_letna_porocila/DARS_letno-porocilo_2010.pdf

Torej, tistih 470 mio, ki jih omenjaš se z lahkoto pokrijejo ali iz kapitala ali pa iz sredstev, sploh ni nobene panike. In to obobstoječi ceni vinjete. Po vsej verjetnosti pa bodo zaradi dobrega denarnega toka zapadle kredite samo refinancirali in to je to.

Sicer nisem ekonomist, vendar, če te prav razumem, bi ti vračal kredite tako, da bi prodajal avtoceste. :o

MihaL
16.11.2011, 05:24
Sicer nisem ekonomist, vendar, če te prav razumem, bi ti vračal kredite tako, da bi prodajal avtoceste. :o

Torej, trdil si da DARS posluje z izgubo in trdil si, da je 470 mio dolga (ne vem točno kje si dobil to cifro) kritično za to podjetje. Ko se vse skupaj izkaže za neresnico spremeniš teme in me obtožiš, da želim prodajo avtocest.

Ne, tega nikjer nisem napisal, je pa res, da proti prodaji res nimam nič. Recimo Italija in Španija imata zasebne upravljalce avtocest pa so njihove AC na bistveno višjem nivoju kot naše. Domnevam pa, da bo določen prihranek na DARSu v prihodnjih letih izhajal iz dejstva, da je avtocestni križ v bistvu zaključen in je še vedno relativno nov, kar pomeni nizke stroške oskrbe... Pa ko se bo zamenjalo vodstvo in se ne bodo več delala avtocestna dela na vedno istih mestih se bo tudi kakšen milijonček prihranil....

yamamoto
18.11.2011, 21:32
Napisal si:
Torej, tistih 470 mio, ki jih omenjaš se z lahkoto pokrijejo ali iz kapitala ali pa iz sredstev, sploh ni nobene panike.
Tisto o 470 mio v letu 2014 je izjavila ga. Duhovnik. Ker sem že povedal, da nisem ekonomist, mi, prosim, razloži v kakšni obliki se nahajajo kapital in sredstva DARS.
Kar se pa tiče poslovanja, ti moram povedati, da se DARS dodatno zadolžuje, pa tudi to, da naše avtoceste niso v tako dobrem stanju, da ne bi potrebovale povečanega vzdrževanja, celo nekaj let po izgradnji. ;)

MihaL
18.11.2011, 22:33
Napisal si:

Tisto o 470 mio v letu 2014 je izjavila ga. Duhovnik. Ker sem že povedal, da nisem ekonomist, mi, prosim, razloži v kakšni obliki se nahajajo kapital in sredstva DARS.
Kar se pa tiče poslovanja, ti moram povedati, da se DARS dodatno zadolžuje, pa tudi to, da naše avtoceste niso v tako dobrem stanju, da ne bi potrebovale povečanega vzdrževanja, celo nekaj let po izgradnji. ;)

Ja in kaj je bistvo te izjave?

Torej, izjavil si:

Objavil-a yamamoto Prikaži sporočila
Na žalost je popolnoma jasno zakaj ne. DARS bi brez tranzitnih tovornjakov napravil še bistveno večjo izgubo, mi pa bi plačevali za letno vinjeto 300 € ali pa še kaj več.

Kar je laž, v lanskem letu je imela družba več kot 30 mio EUR dobička, letos bo dobiček še višji.

Omenjaš problematiečn dolg 470 mio EUR, čeprav je dolga 2,9 mia EUR. Pač, nekej si to slišal in sedaj to mantro ponavljaš do nezavesti. V leti 2009 je DARS z vinjetami pobral 237 mio EUR, v lansekm letu 290 mio EUR, leto pa bo pobral več kot 300 mio EUR. Dodatno prihodki DARSA izvirajo tudi iz naslova zakupnin, služnosti, zapor in telekomunikacij. Dodatno pa ima družba več kot 100 mio EUR kratkoročnih finančnih naložb. Sklepava lahko, da bo ob nespremenjenih cestninah do leta 2014 DARS pobral še za več kot 600 moi EUR cestnin in da bo tistih 470 mio EUR z lahkoto poplačanih ob nespremenjeni cestnini.

DARS ima res vrsto madežev glede neplačevanja delavcev, izsiljevanja in dvomljivega poslovanja z Vlačiečem, ampak ti si se spravil ravno na eno redkih bleščečih točk družbe - močan denarni tok. In ja, mi je več kot jasno, da nisi ekonomisti, si samo agitator, ki ni prebral letnega poročila, do katerega sem mu dal link in v katerem so odgovori na vsa njegova vprašanja.

yamamoto
19.11.2011, 08:17
Jaz sem postavil samo eno vprašanje: V kakšni obliki se nahajajo sredstva in kapital DARS?
Če ne znaš odgovoriti, pomeni, da je tudi vse tvoje ostalo nakladanje plod nezadostnega poznavanja ekonomije. :nonono:
Omenjaš problematiečn dolg 470 mio EUR, čeprav je dolga 2,9 mia EUR. Pač, nekej si to slišal in sedaj to mantro ponavljaš do nezavesti. V leti 2009 je DARS z vinjetami pobral 237 mio EUR, v lansekm letu 290 mio EUR, leto pa bo pobral več kot 300 mio EUR. Dodatno prihodki DARSA izvirajo tudi iz naslova zakupnin, služnosti, zapor in telekomunikacij. Dodatno pa ima družba več kot 100 mio EUR kratkoročnih finančnih naložb. Sklepava lahko, da bo ob nespremenjenih cestninah do leta 2014 DARS pobral še za več kot 600 moi EUR cestnin in da bo tistih 470 mio EUR z lahkoto poplačanih ob nespremenjeni cestnini.

Temu tvojemu poskusu sestavljanja letnega plana družbe pa bi se režali še bruci na EF. :veryevil:

MihaL
19.11.2011, 09:19
Jaz sem postavil samo eno vprašanje: V kakšni obliki se nahajajo sredstva in kapital DARS?
Če ne znaš odgovoriti, pomeni, da je tudi vse tvoje ostalo nakladanje plod nezadostnega poznavanja ekonomije. :nonono:

Temu tvojemu poskusu sestavljanja letnega plana družbe pa bi se režali še bruci na EF. :veryevil:

A. KAPITAL 2.375.067.411
I. Vpoklicani kapital 2.319.866.345
1. Osnovni kapital 2.319.866.345
II. Kapitalske rezerve 26.428.084
III. Rezerve iz dobička 17.130.756
1. Zakonske rezerve 21.282
5. Druge rezerve iz dobička 17.109.474
V. Preneseni čisti poslovni izid 1.480.641
VI. Čisti poslovni izid poslovnega leta 10.161.585

DOLGOROČNA SREDSTVA 5.457.759.558 20.940.141
I. Neopredmetena sredstva in dolgoročne aktivne časovne razmejitve VII.4.1.1 808.360 627.377
1. Dolgoročne premoţenjske pravice 808.360
II. Opredmetena osnovna sredstva VII.4.1.2 5.454.868.823
1. Zemljišča in zgradbe 5.314.426.063
a) Zemljišča 32.131.719
b) Zgradbe 5.282.294.344
3. Druge naprave in oprema 17.621.096
4. Opredmetena osnovna sredstva, ki se pridobivajo 122.821.664
b) Opredmetena osnovna sredstva v gradnji in izdelavi 122.821.664
1. Dolgoročne finančne naloţbe, razen posojil 964 964
c) Druge delnice in deleţi 964 964
VI. Odloţene terjatve za davek VII.4.1.4 2.081.410

III. Kratkoročne finančne naloţbe VII.4.1.6 104.583.642

Osnovni kapital druţbe DARS d.d. se je povečal z novim stvarnim vloţkom RS v višini 2.319.653.549 EUR in sicer v višini 2.319.653.522 EUR z izdajo novih 55.587.192 navadnih imenskih kosovnih delnic, za preostanek v višini 27 EUR pa so se povečale kapitalske rezerve. Osnovni kapital po povečanju tako znaša 2.319.866.345 EUR. Predmet stvarnega vloţka je v skladu s sklepom Vlade RS št. 47600-3/2011/6 z dne 17.2.2011 razlika med terjatvami RS do DARS d.d. iz naslova sredstev v upravljanju na dan 1.1.2010 v znesku 2.752.366.097 EUR in knjigovodsko vrednostjo zemljišč v lasti RS na dan 1.1.2010, na katerih so avtoceste kot objekt, ki so bile zgrajene ali so se pričele graditi pred uveljavitvijo ZDARS-1 v višini 432.712.548 EUR.

Prihodki od prodaje cestnin v l. 2009: 237.967.352
Prihodki od pobranih cestnin v l.2010: 290.095.679
Prihodki od pobranih cestnin v l. 2011: v prvih 8 mesecih beležijo porast za 4%

ČE predpostavljava, da se bodo ljudje še naprej vozili po avtocestah, lahko oceniva, da bodo v l. 2011 prihodki od cestnin znašali 300 mio EUR, vsaj toliko pa še v l. 2012, 2013 in 2014. Torej do konca leta 2014 lahko pričakujemo, da bo DARS ob nespremenjeni ceni vinjet in ob nespremenjenem prometu pobral okoli 1,2 milijardi EUR cestnin. ČE se ti zdi napoved preoptimistična mi povej, zakaj bi sel judje danes prenehali voziti po avtocesti? Kratkoročne finančne naložbe družbe znašajo 104 mio EUR.

yamamoto
21.11.2011, 22:10
Spet smo pred volitvami, in spet smo pred zoprno dilemo. Naj glasujemo za preprodajalca orožja ali za preprodajalca z zemljišči? Vsak se je pač lotil področja, ki ga je poznal, obramboslovec oborožitve, ekonomist pa trgovine z zemljišči. Na obeh področjih pa se da dobro zaslužiti. No, treba je priznati, da eden svoje bogastvo dobro skriva, drugi pa se ne sekira, če ga najdejo z visokimi nakazili za urejanje vrta. Mogoče tudi zato, ker je to kar počne zakonito, medtem, ko trgovanje z orožjem in sprejemanje podkupnin ravno ni. Zato je treba biti pri slednjem zelo previden in pripraviti tudi nekaj grešnih kozlov, ki pojma nimajo kaj je to polna konfiguracija, tako so na sodišču bolj prepričljivi. :cool:
Tako se bomo slovenski volilci, po medijih sodeč, odločali po tem, kateri kandidat ima več afer oziroma je v več kazenskih postopkih. :angel:
Nekateri propadli politiki nas tudi prepričujejo, da ni važen program, temveč ime. :d
Če pogledam ime in se vprašam kaj ta kandidat lahko pokaže, pa je zadeva hitro bolj jasna. Eden je iz lokalnega trgovca ustvaril veliko mednarodno trgovsko podjetje, drugi pa skoraj uničil nekaj najboljših slovenskih podjetij s prej omenjenim trgovskim podjetjem vred.
Komu naj torej človek zaupa državo, ki se nikakor ne more pobrati iz dr :censored: eka v katerega so jo spravili politiki, ki nikoli v življenju niso ustvarili nič uporabnega?

keops
22.11.2011, 04:58
Komu naj torej človek zaupa državo, ki se nikakor ne more pobrati iz dr :censored: eka v katerega so jo spravili politiki, ki nikoli v življenju niso ustvarili nič uporabnega?

Lahko voliš tudi NSi ali pa Brecljevo Akacijo...lahko daš glas tudi Zaresu ali LDS...:rolling:

juure
22.11.2011, 06:52
Butalski volivci so pred težko dilemo. To imaš prav. Kot vedno bodo volitve najbolj podobne temu, da kup smrdljivega dreka razrežeš na nekaj kosov in potem se volivci odločajo kateri kos manj smrdi.

Od vsega slabega bomo izbirali tisto, kar se nam bo zdelo malo manj slabo - s poudarkom na "zdelo".
:dontknow:

pk
24.11.2011, 22:08
Spet smo pred volitvami, in spet smo pred zoprno dilemo. ...Komu naj torej človek zaupa državo, ki se nikakor ne more pobrati iz dr :censored: eka v katerega so jo spravili politiki, ki nikoli v življenju niso ustvarili nič uporabnega?

Resno se sprašujem, kateremu politiku je sploh kaj do tega, da bi se karkoli spremenilo.
Naj navedem šlamparijo brez primere :

Zakon o določitvi volilnih enot je po informacijah na spletni strani državne volilne komisije doživel zadnjo posodobitev v (niti ne tako zelo) daljnem 2004. Najbrž je bil razpis v črki in piki osnovan na tem zakonu, kajti v javni objavi seznamov potrjenih list kandidatov/kandidatk je decidivno navedeno:

"11.VOLILNI OKRAJ (sedež Domžale) del občine Domžale ki obsega območje krajevnih skupnosti: Jarše - Rodica, Mengeš, Preserje, Trzin, Domžale - Slavko Šlander, Domžale - Venclja Perka, Dragomelj - Pšata."

HALO!!!Žal nimam ne volje ne časa do preverjanja podobnih cvetk. Bojim se le, da je v tem razpisu še kakšna podobna kozlarija. Super preplačani birokrati se niso niti toliko potrudili, da bi preverili, katere krajevne skupnosti so postale samostojne občine !!!! Po načelu copy-paste je itak vse najbolj enostavno. Le da so si privoščili prevelik zalogaj.
Pod vprašaj so postavili celotno legitimnost volitev.

Sprašujem se tudi, kako to, da NIHČE na to ni še nič opozoril. Ali naj bi to pomenilo, da se vsem mojim sovolilcem sladko frka in javne objave ni nihče pazljivo prebral, ali pa, kar je še slabše, da je kiks nemara kdo od pristojnih celo opazil in upa, da ne bo reakcije, ker
bi priznanje napake in ponovitev javne objave (seveda pa še prej novo posodobitev osnovnega zakona) stalo preveč časa in preveč denarja. V tem zadnjem primeru pa me nadvse skrbi, za kakšne osle me (nas) politična birokracija ima.

In bognedaj, da bi vse skupaj pricurljalo v javnost. Komaj se nam je svet nehal smejati, kar sami od sebe kreiramo novo temo . Kaj takega je možno samo v Sloveniji.

pozitiva1
01.12.2011, 13:56
Vsi tisti, ki boste šli na volitve boste podprli ljudi z aferami, nepoštene, z velikim egom in botre in omrežja iz ozadja?

Ali je sploh kakšen kandidat brez vseh navedenih lastnosti?

Vsemogočni
01.12.2011, 22:51
No tudi takole se dela.
Včeraj prejeto vabilo za današji sestanek vseh koordinatorjev iz ene krajevne skupnosti. Najprej je svoje poglede predstavil predstavnik poklicnih gasilcev, čisto upravičeno in z nakazanimi rešitvami, ter zelo pošteno. Nakazal je določene rešitve za odpravo njihovih težav pri reševanju in gašenju v večstanovanjskih stavbah, kdo lahko pri tem pomaga, nikakor pa ni želel delati reklame za nobeno firmo. Rešitve njihovih težav pri reševanju ljudi in gašenju požarov, je prepustil nam koordinatorjem v stanovanjskih stavbah po lastnih odločitvah z etažnimi lastniki. Na težave je le opozoril in jih predstavil.
Razprava se je nadaljevala s predstavitvijo treh glavnih problemov v KS. To so: smeti, promet in skupne garaže. Kjer seveda vsak posameznik podaja svoja mnenja in svoj prav, čeprav je v osnovi vse skregano z enostavno logiko, kjer pravladuje zelo ozek pogled in bolj egoistično razmišljanje.
Če vzamem problem smeti, postavitev zabojnikov in odlaganje smeti. Malokdo razume problem smeti z vidika, da so smeti last etažnih lastnikov in najemnikov v večstanovanjskih stavbah. Komunala ni čistilec okoli zabojnikov, so le služba, ki smeti odvaža. Prav tako ni za neurejenost odlaganja smeti kriva občina, ampak spet etažni lastniki in najemniki, ter njihova pomanjkljiva kultura. No, da ne zaidem preveč v globino.
Ves čas smo gledali na mizi narezan pršut, kruh, razno pijačo. Od alkoholne do brezalkoholne in sem si predstavljal, da je nekako prednovoletna zakuska, katero časti KS za kolikor toliko uspešno delo v tem letu.
Jok, napaka! Na koncu je predsednik KS, predstavil še nam neznanega človeka, ki ga sploh nismo opazili v naši sredini, ni pa celo razpravo črhnil, ne bev, ne mev. Ne na začetku, ko se pozdravi povabljene goste in se pove od kje prihajajo in kaj predstavljajo, ampak na koncu, ob povabilu na druženje in pikanje hrane, ter kak srk raznorazne pijače.
Gospod vstane, se predstavi in pove. Mogoče ne dobesedno vendar v tem smislu. "Sem predstavnik NSi, ki kandidiram na volitvah, poslušal sem vaše težave, za katere ne morem reči, da jih bomo rešili, se pa bomo trudili kaj narediti v vaše dobro. Zato smo vam pripravili zakusko in ob debati se bomo še kaj pogovorili". Navali narode!

Seveda, mi je dvignilo tlak, ker mi je bil takoj jasen namen zakuske in sem enostavno odšel domov. Ne maram, da se politični kandidati skrivajo za takimi sestanki in na tako cenen in za mene pokvarjen način, novačijo volilce. Pokvarjenost do kraja, politiki resnično nimajo nobene morale in sploh ne ločijo kaj je prav in kaj ne! Za mene osebno je to velika sramota politične stranke, s takim načinom nastopa, tik pred volitvami!

kartako
02.12.2011, 09:41
Ako bi spremljal dogajanja in potek življenja,se je tako delalo že ves čas. (Saj to veš)Lep primer so sindikalne zabave in pogostitve IO sindikata,nagrade za sodelovanje itd.Sedaj so se pa olastninili-po zakonu postavljeni upravniki,ki nadaljujejo tako prakso na način,ki je utečen,poslujejo na način,da ljudje vse sami naredijo,se skregajo med sabo in so veseli-češ to smo pa mi naredili. Kasa(njihova)je pa po zakonu stalno polna.Te zadeve so bile sprejete za časa vladavine LDS-a,sedaj je pa uzakonjeno in???Zakuske -golaži so pač način za ljudi,ki nekaj pričakujejo od vsakogar. Saj si sam napisal,da si mislil da je od KS za uspešno delo-samo tega ne,da sami končajo v golažu.! Ampak tam smo.

yamamoto
02.12.2011, 16:12
´
Še bistveno cenejši način pridobivanja je tisti z grožnjo s prižnice, da bojo tisti, ki bojo glasovali za levake, šli v pekel. :angel:
Zgleda pa, da tem grožnjam niti sami ne verjamejo več, zato so uporabili bolj posvetne metode. :veryevil:
Če pa se zresnim, bi jaz ukinil davkoplačevalsko financiranje strank, pa da vidim potem junaka, ki bi golaž in pršut plačeval iz svojega žepa. Pa tudi bistveno manj bi se jih drenjalo okoli korit v politiki :d

kartako
03.12.2011, 09:13
Tak način sedaj uporablja nekdo,ki misli da je na prižnici:d-torej da je lahko fajmošter in politkomisar.!!!:clown:Ampak v srajci???:rolling:

yamamoto
04.12.2011, 20:30
Ker je administrator od same žalosti nad rezultati pozabil odkleniti temo o volitvah, bom napisal kar tukaj. :d
Očitno so Slovenci spoznali, da v vlado ne smejo spraviti človeka, ki je med svojim mandatom skoraj sesul polovico slovenskega gospodarstva in pojma nima kaj podjetniki sploh rabijo. :approve:

Faust
04.12.2011, 20:39
Podforum o volitvah je bil odklenjen takoj ob 20.00. Poglejte na vrhu foruma Slovenija; v Predčasne volitve v državni zbor 2011 (http://forumi.siol.net/forumdisplay.php?f=262) so zbrane vse teme o volitvah.

keops
07.12.2011, 08:47
Očitno so Slovenci spoznali, da v vlado ne smejo spraviti človeka, ki je med svojim mandatom skoraj sesul polovico slovenskega gospodarstva in pojma nima kaj podjetniki sploh rabijo. :approve:

Prehitevaš....:kmet:

PS: To vprašanje najbrž ne spada v to temo, pa vendar:
ali se Berlusconi napiše s č ali ć?

juure
08.12.2011, 06:05
Zaradi malo bolj obširnega odg. le link (http://juure.blog.siol.net/2011/12/07/paradox-1-nadaljevanje/)

Miha48
08.12.2011, 06:51
»Tokrat gre zares«?

Jedrnat naslov povolilne kolumne Janeza Markeša v DELU-6.12.2011. Ali res gre zares? Preberem še podnaslov. »Slovenija potrebuje kar najširši 
politični konsenz.« Očitno gre zares.
Zmagovalec je Zoran Janković, stranka »Pozitivna Slovenija«. Zadetek v polno za tiste, ki so ga javno k oblasti pozvali in mu vso podporo dali. Ljudstvo pa »pozvali«, volite, ta je pravi!
Preberem še odzive na izide naših volitev iz tujine. Zaključni odziv iz Avstrije se glasi:
»Po vodstvenem stilu je Janković, ironično, blizu svojemu zakletemu sovražniku Janezu Janši, katerega avtoritarni vodstveni slog so med leti 2004 in 2008 kritizirati tudi v tujini. Janković naj bi 'slovenskega Orbana' premagal z njegovim lastnim orožjem in videti je, da mu je to uspelo.«
Dobili smo torej boljšega avtokrata!? Tako nekako pravi tudi premier, socialdemokrat, odkritosrčni Borut Pahor. Napredek za Slovenijo? Dobili smo torej boljšega politika avtokrata! Predlagatelji že vedo, kaj nam manjka!
Seveda Slovenija rabi nov gospodarski zagon, vzpon za zgled, smo slišali obljube.
Kolumnist pa je tu nekoliko zaskrbljen, saj se država lahko zruši vase, kažejo primeri v Evropi. Poziva zmagovalca, da poišče najširši politični konsenz. Težka naloga, ko izrineš politične prijatelje z odra. Še težje je razumeti in pričakovati obljubljeni vzpon Slovenije, ko v DELU preberem še temo dneva »Brez miru za novo vlado«, napisano aktualno in logično, kjer med drugim piše: "Gospodarski program Jankovićeve Pozitivne Slovenije je kratek, nedodelan, vidi se, da je bil narejen čez noč. Zasnovan je na zdaj precej utopičnem cilju, da bo država z njim dosegala povprečno štiriodstotno gospodarsko rast. Iz njega tudi ni razvidno, kako bo Slovenija že do leta 2013 znižala javnofinančni primanjkljaj pod tri odstotke BDP.
Na konkretnejši gospodarski program stranke (in koalicije) bo tako treba še počakati. Slovenija si absolutno ne more privoščiti, da še četrto leto zapored porabi dve milijardi več, kot se zlije v državni proračun. Če tega oblast ne bo spoznala sama, jo bodo spomnili IMF in evropske komisije. Od predhodnice se lahko nauči, da mora »za blaginjo Slovenije" delati enotno, pregledno, predvsem pa učinkovito. Sicer nas res kmalu čakajo nove prehodne volitve.« Res gre zares! Ali res?
Jankoviću in stranki Pozitivna Slovenija je za zmago torej zadostoval že »dokaj utopičen in nedodelan gospodarski program«. Tudi utajeni in »izvoženi« slovenski davki v oaze, tajkunski prevzemi in krediti, ter korupcija in pravičnejša država, za zmagovalca Zorana Jankoviča niso problem. Za Slovenijo je po mojem mnenju vse našteto zelo resen problem.
Je torej res zmagovalka prvih predčasnih volitev »Pozitivna Slovenija«? Po moje še ne!

Franc Mihič

kartako
08.12.2011, 09:40
Da se ljudem že jasni(tistim,ki so volili "pozitivno Slovenijo")-kaj so pravzaprav naredili se vidi v tem, da niso nad tem navdušeni niti tisti,ki so ves čas hoteli-"naš"-ega. Sedaj ga imajo pa ne vedo kaj bi z njim.! Pa ne se sekirat,bomo zrihtal, a neee.

keops
08.12.2011, 09:49
Samo Dobre vile nam lahko pomagajo...:kmet:

yamamoto
09.12.2011, 07:10
Samo Dobre vile nam lahko pomagajo...:kmet:

Kaj pa tista bolj miroljubna varianta z nemško občino? Tudi, če € mrkne, smo na pravem vlaku. In nekateri smo tudi na DM že navajeni. :)

kartako
09.12.2011, 07:59
Pol je tanrbolš,da naredimo plebiscit za priključitev k Avstriji.:) Bo red v mesecu dni(če ne prej).:veryevil: Samo potem mislim da bodo tisti z "ič,vič,išič.šič itd..." zagnali vik in krik okrog nekih "pravic"...:rolling:

yamamoto
10.12.2011, 15:25
Jaz bi bil glede Avstrije previden, je preblizu Balkana. :angel:

Avstriji v letu 2012 grozi recesija
Dunaj - Avstrijska centralna banka je ta teden posvarila, da bi država prihodnje leto lahko zdrsnila v recesijo.

Še zmeraj se mi zdi Nemčija primernejša, tam znajo tudi tiste, ki kričijo o "pravicah" učinkoviteje zrihtat. :)

yamamoto
10.12.2011, 15:39
Pa poglejmo kakšna je situacija v naši politiki in iskaju primerne koalicije. :angel:
Janša, Pahor in Erjavec so že pokazali kaj (ne) znajo. Zdaj je zadnji čas, da poiščemo človeka, ki bi bil sposoben narediti tudi kaj za Slovenijo. Naše dosedanje iskanje je bilo neuspešno, ker smo vedno izbirali med tistimi, za katere smo že vnaprej vedeli, da niso ta pravi in smo v resnici izbirali tistega manj pokvarjenega ali pa "našega", ne glede na to koliko masla že ima na glavi in kakšne pozitivne rezultate lahko pokaže.
Zdaj, ko je večina strank izjavila, da v koalicijo ne bo šla, da pa bo vlado pri dobrih projektih podprla, ima Jankovič krasno priložnost, da sestavi nekakšno tehnično vlado z vključevanjem neodvisnih strokovnjakov s posameznih področij, ki bojo gotovo znali pripraviti veliko boljše projekte kot pa razne, mastno plačane, zunanje firme po navodilih strankarskih nesposobnežev. :)
S tem bi se izognil tudi raznim koalicijskim prerivanjem okoli korita in užaljenemu metanju polen pod noge, če se ne bi strinjal s kakšno koalicijsko neumnostjo. :approve:

kartako
10.12.2011, 16:15
Yamo, ti še očitno nisi nikdar delal pri "majstru" ki ga nisi ali te ni prenašal. Verjemi, da od dela ni drugega kot delo brez potrebnih učinkov. Nekaj podobnega kot v nekaterih administracijah JU.

yamamoto
14.12.2011, 12:28
To Janševo obnašanje po volitvah me še najbolj spominja na cepetanje užaljenega otročaja po peskovniku potem, ko mu je v trenirke oblečena mularija iz soseščine ukradla igračko, za katero je bil prepričan, da je njegova. :angel:
Ta zadeva s trenirkami pa je res zabavna. Na volilno nedeljo sem se, tako kot vsako nedeljo sprehajal po mestu, pa skorajda nisem videl ljudi v trenirkah. Še tisti, ki so peljali psa na sprehod, so bili oblečeni v normalna oblačila. Tudi kolesarji so imali na sebi kolesarske drese. No, bil pa je nekdo v trenirki, naš župnik namreč, ki je tako kot vsako nedeljo malo tekal naokoli, da je bil pri maši bolj zagret. :)
Takrat na to seveda nisem bil posebej pozoren, toda odkar sem slišal tisto o trenirkah, pa mi je človek postal sumljiv. Na volilno nedeljo v trenirki, če ta ni sumljiv.... :veryevil:
V sosednji ulici pa sem prehitel dve starejši gospe, ki sta sprehajali ena svojega pudlčka, druga pa vnučka. In mimogrede sem ujel na uho tale pogovor:
- Koga pa boš ti volila?
- Ja, kej ti na buš nardila taku, kut nam je Gaspud razluožu? :angel:

juure
15.12.2011, 06:32
Ja - saj to je tisto. Janšo podpira Vatikan. Zato pa so tako kalimerovsko jezni - kot pop, katerega dobijo s q**em v otroških ustih.

keops
15.12.2011, 11:03
To Janševo obnašanje po volitvah me še najbolj spominja na cepetanje užaljenega otročaja po peskovniku potem, ko mu je v trenirke oblečena mularija iz soseščine ukradla igračko, za katero je bil prepričan, da je njegova. :angel:
Ta zadeva s trenirkami pa je res zabavna. Na volilno nedeljo sem se, tako kot vsako nedeljo sprehajal po mestu, pa skorajda nisem videl ljudi v trenirkah. Še tisti, ki so peljali psa na sprehod, so bili oblečeni v normalna oblačila. Tudi kolesarji so imali na sebi kolesarske drese. No, bil pa je nekdo v trenirki, naš župnik namreč, ki je tako kot vsako nedeljo malo tekal naokoli, da je bil pri maši bolj zagret. :)
Takrat na to seveda nisem bil posebej pozoren, toda odkar sem slišal tisto o trenirkah, pa mi je človek postal sumljiv. Na volilno nedeljo v trenirki, če ta ni sumljiv.... :veryevil:
V sosednji ulici pa sem prehitel dve starejši gospe, ki sta sprehajali ena svojega pudlčka, druga pa vnučka. In mimogrede sem ujel na uho tale pogovor:
- Koga pa boš ti volila?

A je vprašala tista s pudljem ali tista z vnučkom?:rolling:

yamamoto
15.12.2011, 11:43
A je vprašala tista s pudljem ali tista z vnučkom?:rolling:

Evo ga, ti pa spet ideološko. :angel:
Sicer sem pa prepričan, da veš, ampak vseeno... ve se kdo je za ohranitev družine. :jelka2:

keops
15.12.2011, 15:25
Evo ga, ti pa spet ideološko. :angel:
Sicer sem pa prepričan, da veš, ampak vseeno... ve se kdo je za ohranitev družine. :jelka2:

Mislim, da si volil Akacije...
PS A je smeško za kislo zelje?

yamamoto
22.12.2011, 16:55
Zadnje prerivanje med politiki me je še utrdilo v prepričanju, da je za Slovenijo najbolje, da Jankovič sestavi nekakšno tehnično vlado iz strokovnjakov za posamezna področja. Ne morem si namreč predstavljati, da bi ministrstva vodili politiki kova Karel, Ljudmila in podobni, ki v življenju še niso naredili nič pametnega. :nonono:
Glasovanje v parlamentu pa bi morali sproti objavljati v medijih poimensko. Rad bi potem videl junaka, ki bi bil proti pametnemu ukrepu samo zato, ker je njegov šef stranke užaljen in bi tako Slovenijo porinil še globlje v dr :censored: ek.

keops
23.12.2011, 06:02
Zadnje prerivanje med politiki me je še utrdilo v prepričanju, da je za Slovenijo najbolje, da Jankovič sestavi nekakšno tehnično vlado iz strokovnjakov za posamezna področja. Ne morem si namreč predstavljati, da bi ministrstva vodili politiki kova Karel, Ljudmila in podobni, ki v življenju še niso naredili nič pametnega. :nonono:

A jih lahko še jaz nekaj naštejem? Začuda ne omenjaš odhajajočih mrličev a la Golobič, Kresal, Širca ipd.:kmet:

Glasovanje v parlamentu pa bi morali sproti objavljati v medijih poimensko. Rad bi potem videl junaka, ki bi bil proti pametnemu ukrepu samo zato, ker je njegov šef stranke užaljen in bi tako Slovenijo porinil še globlje v dr :censored: ek.

Lažje jim bo znižati plače...:veryevil:

juure
23.12.2011, 08:08

Takoj podpišem. Bojim pa se, da so to le pobožne sanje. Bom pa tkoj zdajle poslal Jankoviću tale predlog.

kartako
23.12.2011, 17:15
Zakaj vraga pa ravno jankovic?????:nonono: Zaradi tistih volilnih mahinacij,ki jih vsak potem po svoje obrne?Kaj ni nobenega drugega videnega? :oCel kup jih je,ki so tako sposobni kot jankovic. Kar poglejte si urnike razprav na sodiščih.!:veryevil: Hočete nove obraze--pa buljite v stare obrabljene od raztegovanja in ozkega pogleda usmerjenega v točko 0.:censored:Prav zanimivo,kako ljudje zapenjajo ko jim nekoga dovolj dolgo porivaš naprej kako je "ta prav,dober,zna itd..":dDa bi pa postavili kakšnega kmeta,ki zna gospodariti(ne samo kšeftati-poceni--drago) to pa ne.:dontknow:

mglds
24.12.2011, 08:23
Dejmo mal od začetka ! Dejstvo je da Jankovičevi volilci so tisti ki so se zafrknili pred tremi leti ko so volili LDS,SD in Zares !! In prav ti volilci so naredili predčasne volitve in poglobili krizo ! Sedaj ko se so spomnili da vseeno iz Kresalke ,Golobiča in Pahorja ne bo tolk haska so šli k Jankoviču !! Zdej pa mamo nove obraze ki bodo kot vojaki ubogali ukaze Jankoviča,ki pa se že vidi da ni popustljiv pri pogajanjih za vstop v vlado ! Potem pa glede volilnega izida ! Janša je dobil samo 2 sedeža manj kot Jankovič in tudi če je Jankovič zmagovalec volitev, bo vseeno zmagovalec tisti ,ki bo SESTAVIL VLADO !!!!!!
V zadnjih dneh ne kaže na to da bi to uspelo Jankoviču !! Ker Virant ne gre brez SLS v vlado ! In SLS noče v vlado Jankoviča ! Zato bo Jankovič sedel v opoziciji !! Torej zmagovalec bo tisti ki bo sestavil VLADO !!

mglds
24.12.2011, 08:36
- Koga pa boš ti volila?

Kje si ti videl Janševo obnašanje ??? Jest samo vidim tisto kar JJ izjavi pred novinarji ! Glede trenirkarjev je malo smešno ali pa zelo žalostno,ker je to novinarski linč desnice na račun razdeljevanja državljanov ! No in pri tej zadevi se je JJ odločno distanciral ! Ampak pri tej zadevi je važen tudi odziv nasprotnikov ! In kakšen je bil Jankovičev odziv ? Obsodil je SDS da je to SOVRAŽNI GOVOR ki meji na FAŠIZEM ! A STE VI NORMALNI !!! Torej dejstvo je da tako pisanje ki je bilo na SDS-sovi strani ni najbolj higiensko ampak razumem kot odziv politike na drugo stranko ! TO JE PA TUDI VSE !! čE JE PA KDOŠEL ČEZ ROB JE PA PRAV JANKOVIČ Z ODZIVOM !!!! ps. Naši bratje iz juga se pri nas počutijo kot doma ! To ve cela slovenija !!

yamamoto
24.12.2011, 09:50
Kje si ti videl Janševo obnašanje ??? Jest samo vidim tisto kar JJ izjavi pred novinarji !

Si sploh prebral to, kar si napisal? :rolling: Dej, s tabo res nima smisla. :nonono:

mglds
24.12.2011, 10:03
Si sploh prebral to, kar si napisal? :rolling: Dej, s tabo res nima smisla. :nonono:

Glede na tvoje pisanje te vidim obsolutnega nasprotnika JJ ! Vse kar naredi ali ne naredi ni nič prav ! Tako so delali v Zaresu in LDS-su ! Isto počnejo tudi v Liberalni akademiji slovenije ,vsako pisanje ali komentiranje v vsakem stavku je beseda Janez Janša ali SDS!
Jaz imam dost tega jokanja čez Janšo,zanimajo me samo konkretna dejanja! Zato napiši kje je jokal !

yamamoto
24.12.2011, 13:58
Glede na tvoje pisanje te vidim obsolutnega nasprotnika JJ ! Vse kar naredi ali ne naredi ni nič prav ! Tako so delali v Zaresu in LDS-su ! Isto počnejo tudi v Liberalni akademiji slovenije ,vsako pisanje ali komentiranje v vsakem stavku je beseda Janez Janša ali SDS!
Jaz imam dost tega jokanja čez Janšo,zanimajo me samo konkretna dejanja! Zato napiši kje je jokal !

To, da imam Janšo preštudiranega do obisti, je splošno znano, tako, kot imam preštudiranih tudi precej drugih, s tabo vred. In, če bi vedel kam sem te popredalčkal, bi se zagotovo resno zamislil nad svojo objektivnostjo. ;)
Za Janšo sem že nekaj let pred Jankovičem izjavil, da je to človek, ki eno misli, drugo govori in tretje dela. Zato sem te tudi vprašal, če resno misliš, ko si napisal, da ti vidiš samo tisto, kar Janša izjavi pred novinarji. :nonono:
Dragi moj, samo ideološko zaslepljeni verjamejo tistemu, kar jim politiki izjavijo, pa magari še pod prisego. :d

mglds
24.12.2011, 14:09
To, da imam Janšo preštudiranega do obisti, je splošno znano, tako, kot imam preštudiranih tudi precej drugih, s tabo vred. In, če bi vedel kam sem te popredalčkal, bi se zagotovo resno zamislil nad svojo objektivnostjo. ;)
Za Janšo sem že nekaj let pred Jankovičem izjavil, da je to človek, ki eno misli, drugo govori in tretje dela. Zato sem te tudi vprašal, če resno misliš, ko si napisal, da ti vidiš samo tisto, kar Janša izjavi pred novinarji. :nonono:
Dragi moj, samo ideološko zaslepljeni verjamejo tistemu, kar jim politiki izjavijo, pa magari še pod prisego. :d

Glede jokanja pišejo to Jankoviči in še afero trenirkarjev so prav oni sprožili,tko da jaz na te fore ne padam !Glede Janše jaz ne mislim da je idealen,vendar tudi drugi niso idealni ! Tako da, ne me dej študirat na ta način ;) pač moramo izbrati nekoga! Drgač sem napisal samo nekaj dejstev!In jokal bo Jankovič,ko ne bo sestavu vlado !

juure
25.12.2011, 07:40
.... Janšo sem že nekaj let pred Jankovičem izjavil, da je to človek, ki eno misli, drugo govori in tretje dela ....

Če bi bilo samo to. Najbolj grozno je to KAJ ta človek dela. :verymad: Janši je VEDNO bilo popolnoma vseeno za državo - važno je bilo le eno :

ablast

Koristnega pa ON za Butale ni naredil popolnoma nič, razen, da je nafükal še enega Butalca, ki pa bo zelo verjetno živel v Avstraliji.

Ob njegovem 'kalimerovstvu', katerega smo imeli priliko že nekajkrat spoznati celo na TV, mi gre pa na bruhanje.
:veryangry: :veryangry: :veryangry:

Janković lahko vsaj pokaže nekaj konkretnega, kar je ustvaril - kaj pa Jnaševićić?

N I Č ! Običajen, lažniv dolenjski cygo, kateremu še Strojanovi ne sežejo do kolen v ciganskem načinu.

mglds
26.12.2011, 10:51
Glede jokanja !! Bili smo priča v zadnjih dneh trme nove stranke Jankoviča in stare SD ,ker se niso mogli dogovoriti o kandidatu za predsednika državnega zbora ! Nato so se ostale desne stranke dobile skupaj in našli kandidata,ter v večini glasov v parlamentu tudi izvolili Viranta ! (tako demokratično kot na volitvah)!! Nato pa vidimo užaljene nove poslance od Jankoviča.... jokajo, stokajo,blatijo, zmerjajo kot 5 letni otrok ko ni dobil igrače !!! In pazite že sedaj so začeli ,kako še bo !! Posebno sem se še zapomnil Moderndorferja,Jakliča,Klasinčevo in Župevčevo !! To so pa za v parlament ja ta pravi ja,samo zadaj imajo še adute kot so Žgajnarjeva Tavž ko ta začne !!!

yamamoto
26.12.2011, 19:50
Ti pa v prizadevanjih za spravo, sožitje in razvoj demokracije med Slovenci, ne moreš iz svoje kože, anede? :nonono:

LinkSyS
27.12.2011, 06:59
Ma kje spiš, da te ne ukradejo:rolling:
Janša je nedvomno ena cvetka, a proti tvojim omiljenim levakom, je super duper.
Novi obrazi:o
Le premalo je desen.Pa pod desen ne mislim one bedaste fore nacionalizma ali ksenofobije, ljudje smo vsi enako vredni, pa makar zeleni ali trenirkasti.

juure
27.12.2011, 07:31
Sprava v Butalah je - dokazano - navadna iluzija. Dokler naš družinski spomin seže, je bilo vedno tako kot danes.

V kraljevini SHS (mi je povedal dedek) so imeli navado reči:
"2 Slovenca - 3 stranke."
Tu se ni spremenilo nič.

Spremembe v Butalah so le na področju tehnologije.
V glavah pa ostaja beton.

Že jaz sem večplasten - pa sem sam:
a) nisem v nobeni stranki
b) janševiki me proglašajo za komunajzerja
c) zato sovražim janševistično bebavost, verski odnos od dolenjskega cigota
d) mnenja sem, da so si vsi politiki isti - le da nekateri od njih (Jankovič) pušča za seboj tudi dobre zadeve, nekateri pa samo kradejo in ne delajo NIČ (Janša)
c) da nekateri politiki ostajajo zvesti svojemu prepričanju, drugi so pa navadni cigani, ki se obračajo po vetru in je politična barva za njih priložnostno oblačilo

Hmmm - no, pa mi povejte kam spadam ...

mglds
27.12.2011, 07:36
Glede jokanja !! Bili smo priča v zadnjih dneh trme nove stranke Jankoviča in stare SD ,ker se niso mogli dogovoriti o kandidatu za predsednika državnega zbora ! Nato so se ostale desne stranke dobile skupaj in našli kandidata,ter v večini glasov v parlamentu tudi izvolili Viranta ! (tako demokratično kot na volitvah)!! Nato pa vidimo užaljene nove poslance od Jankoviča.... jokajo, stokajo,blatijo, zmerjajo kot 5 letni otrok ko ni dobil igrače !!! In pazite že sedaj so začeli ,kako še bo !! Posebno sem se še zapomnil Moderndorferja,Jakliča,Klasinčevo in Župevčevo !! To so pa za v parlament ja ta pravi ja,samo zadaj imajo še adute kot so Žgajnarjeva Tavž ko ta začne !!!

Ali ste vidli užaljenega Kučana ! Namreč imel je intervju na rtv slo ! On ima poskuse drugih za sestavo vlade,RAZKAZOVANJE MOČI ! (Mimogrede,prdsednik je izvoljen samo eden ,ki zmaga!Mandatar je lahko tisti ki prvemu uspe sestaviti vlado!)Da ne govorim o Turku ! Oba naša bivša predsednika sta tako spravljiva in premišljena z jasnimi načeli,da ti je jasno ČE NE VOLIŠ LEVEGA TELESA SI EN ........... ! Tolk o razdvajanju in jokanju slovencev !!!!!!!!!!!

mglds
27.12.2011, 07:39
Sprava v Butalah je - dokazano - navadna iluzija. Dokler naš družinski spomin seže, je bilo vedno tako kot danes.

V kraljevini SHS (mi je povedal dedek) so imeli navado reči:
"2 Slovenca - 3 stranke."
Tu se ni spremenilo nič.

Spremembe v Butalah so le na področju tehnologije.
V glavah pa ostaja beton.

Že jaz sem večplasten - pa sem sam:
a) nisem v nobeni stranki
b) janševiki me proglašajo za komunajzerja
c) zato sovražim janševistično bebavost, verski odnos od dolenjskega cigota
d) mnenja sem, da so si vsi politiki isti - le da nekateri od njih (Jankovič) pušča za seboj tudi dobre zadeve, nekateri pa samo kradejo in ne delajo NIČ (Janša)
c) da nekateri politiki ostajajo zvesti svojemu prepričanju, drugi so pa navadni cigani, ki se obračajo po vetru in je politična barva za njih priložnostno oblačilo

Hmmm - no, pa mi povejte kam spadam ...

Ti spadaš med LDS,Zares in zdajšno PLZJ ker prvo ti je da blatiš JJ ! Takih trotov Slovenija NE RABI !!ps.Včlani se v Liberalno akademijo,pridi v pisarno in reči JJ je en ....! Nato dobiš takoj pristopno izjavo !!!Takih rabimo čemveč in Slovenija bo kar naenkrat takšna kot bivša Juga ! Dobili bomo rutice,kapice in knjižice in ob smrti junakov bomo jokali kot sedaj severni Korejci !!

yamamoto
27.12.2011, 15:35
Ti spadaš med LDS,Zares in zdajšno PLZJ ker prvo ti je da blatiš JJ ! Takih trotov Slovenija NE RABI !!ps.Včlani se v Liberalno akademijo,pridi v pisarno in reči JJ je en ....! Nato dobiš takoj pristopno izjavo !!!Takih rabimo čemveč in Slovenija bo kar naenkrat takšna kot bivša Juga ! Dobili bomo rutice,kapice in knjižice in ob smrti junakov bomo jokali kot sedaj severni Korejci !!

Kaj take rutice, kapice in knjižice s kakršnimi je šel Janša v Jajce? :angel:

yamamoto
27.12.2011, 15:53
Ma kje spiš, da te ne ukradejo:rolling:
Janša je nedvomno ena cvetka, a proti tvojim omiljenim levakom, je super duper.
Novi obrazi:o
Le premalo je desen.Pa pod desen ne mislim one bedaste fore nacionalizma ali ksenofobije, ljudje smo vsi enako vredni, pa makar zeleni ali trenirkasti.

Ti se še vedno trudiš. Kaj ne vidiš, da se me ne prime? :d
Kje ti vidiš levake, še posebno moje omiljene, pa mi res ni jasno. :dontknow:
Zadnjič sem ti svetoval, da voliš za pametne desničarje, kot sta Virant in Žerjav, če ti je Janša premalo desen, upam, da si poslušal dober nasvet. :) Sicer je pa Janša raznobarven, važno je le, da je donosno. :veryevil:

mglds
27.12.2011, 19:59
Kaj take rutice, kapice in knjižice s kakršnimi je šel Janša v Jajce? :angel:

Ja žal take ja ker je bil prisiljen jih nositi tako kot ti in tudi jaz !;)
Drgač ima pa SDS največ zvestih volilcev za razliko na levem volilnem telesu,ko so se zajejbal pred tremi leti ko so glasval za LDS,SD in Zares !! In kam so šli uni volilci zdej ? K Jankotu !!!Torej če so se že enkrat fejst zajejbal,kje piše da se niso še enkrat in to še bolj u iber!!!:rolling::rolling:

yamamoto
27.12.2011, 22:05
Prisiljen? :rolling:
Veš, vodjo procesije v Jajce so izbirali med najperspektivnejšimi in preverjenimi sekretarji ZK. Da si dobil to nalogo, si moral kar vztrajno lesti v r :censored: t nekomu v CK. :veryevil:
Naju dveh še na konec kolone ne bi spustili. ;)

LinkSyS
28.12.2011, 05:50
"Naju dveh še na konec kolone ne bi spustili."

Še na levo naj te neha zanašat, pa boš "naš"

juure
28.12.2011, 07:20
Ja žal take ja ker je bil prisiljen jih nositi tako kot ti in tudi jaz !;)
Drgač ima pa SDS največ zvestih volilcev za razliko na levem volilnem telesu...

Vidiš zdaj si pa povedal resnico.

"zvesti volivci" = verniki.

To je poseben tip omejencev, ki ni sposoben misliti z lastno glavo in ob nedeljah potrebuje popa, da jim pove, kje morajo na volitvah narediti kljukico in prav tako slepo zaupa svojemu vodji. Ko pa naleti na mislečega človeka pa začne tak tip z osebnimi žalitvami, ker njegovi možgani ne premorejo argumentiranja, sklepanja in drugih zapletenih možganskih procesov niti na nivoju amebe.

Naj ti povem, da sem iz razočaranja na ROParjem takrat volil Janšo (kar je bilo seveda še veliko večje razočaranje) in za razliko od vernikov, ki imajo v glavi beton namesto možganov - mi v politiki poznamo še kaj drugega kot srednjeveško "zvestobo". Sredinski volivci razmišljamo s svojo glavo in za razliko od idiotskih janševikov poskušamo udejaniti prednosti demokracije v korist države, naroda in ne v korist stranke.

Ampak tole sem napisal za tiste, ki so sposobni to razumeti - ne za tebe. Ti tega ne moreš razumeti in - ja .. zdaj lahko spet pričakujem le osebne žalitve na nivoju "komunajzarjev".

p.s.: Naj ti še omenim posebno lastnost "zvestih" volivcev: polpismenost v stilu "Bolimeqrac za slovensk jezk!" Polna usta "ljubezni" do Slovenije v polpismenih izjavah.

mglds
28.12.2011, 09:56
Vidiš zdaj si pa povedal resnico.

"zvesti volivci" = verniki.

To je poseben tip omejencev, ki ni sposoben misliti z lastno glavo in ob nedeljah potrebuje popa, da jim pove, kje morajo na volitvah narediti kljukico in prav tako slepo zaupa svojemu vodji. Ko pa naleti na mislečega človeka pa začne tak tip z osebnimi žalitvami, ker njegovi možgani ne premorejo argumentiranja, sklepanja in drugih zapletenih možganskih procesov niti na nivoju amebe.

Naj ti povem, da sem iz razočaranja na ROParjem takrat volil Janšo (kar je bilo seveda še veliko večje razočaranje) in za razliko od vernikov, ki imajo v glavi beton namesto možganov - mi v politiki poznamo še kaj drugega kot srednjeveško "zvestobo". Sredinski volivci razmišljamo s svojo glavo in za razliko od idiotskih janševikov poskušamo udejaniti prednosti demokracije v korist države, naroda in ne v korist stranke.

Ampak tole sem napisal za tiste, ki so sposobni to razumeti - ne za tebe. Ti tega ne moreš razumeti in - ja .. zdaj lahko spet pričakujem le osebne žalitve na nivoju "komunajzarjev".

p.s.: Naj ti še omenim posebno lastnost "zvestih" volivcev: polpismenost v stilu "Bolimeqrac za slovensk jezk!" Polna usta "ljubezni" do Slovenije v polpismenih izjavah.

Hotel si povedat da je stranka ki ima največ zvestih volilcev najbolj butasta kot tudi volilci stranke !!Z tvojem načinom pisanja si šel pa 100x nižje kot zapisi na SDS-sovi strani o trenirkarjih !Tko da razumel sem tudi tebe ali pa levo polovico volilcev kaj si mislijo o desničarjih ! Levi so pametni izobraženi ,desni pa butasti verniki ! Ali sem prav razumel tvoje pisanje? Aja popa imajo Jankoviči, sam tolk da veš,da se boš še bolj izobrazil !

juure
29.12.2011, 07:48
Hotel si povedat da je stranka ki ima največ zvestih volilcev najbolj butasta kot tudi volilci stranke !!Z tvojem načinom pisanja si šel pa 100x nižje kot zapisi na SDS-sovi strani o trenirkarjih !Tko da razumel sem tudi tebe ali pa levo polovico volilcev kaj si mislijo o desničarjih ! Levi so pametni izobraženi ,desni pa butasti verniki ! Ali sem prav razumel tvoje pisanje? Aja popa imajo Jankoviči, sam tolk da veš,da se boš še bolj izobrazil !

Jasno, da ne razumeš celote. Kako bi le - saj si vernik. Poskusil bom razložiti .. tako kot se take zadeve razlaga otrokom v OŠ. Zato bom namerno uporabil zelo preprost besednjak.

1
Vsaka družba v kateremkoli večjem delu planeta ali celega planeta se deli samo in izključno na 2 skupini (ne glede na barvo, raso, IQ, politično in spolno usmerjenost) - deli se na dobronamerne in zlonamerne.

2
Stranka SDS nikakor ni butasta - govoriva o voditeljih. To so pametni ZLONAMERNI ljudje. Taki ljudje oz. voditelji postavljajo koristi stranke pred koristi države in državljanov (ne bova o osebnih koristih - OK?) z enim samim ciljem - priti do oblasti in ostati na oblasti (potem so na vrsti osebni cilji/koristi)

3
Človeška populacija se deli tudi po IQ-ju. To delitev lepo opiše Gausova krivulja razporejenosti pameti med ljudmi in sicer je 25% zelooo pametnih, 25% pametnih, 25% nespametnih in 25% umskih invalidov. V grobem lahko rečeva, da se ljudje delijo na pametne in nespametne.

4
Pametni zlonamerni VEDO, da vernikov oz. zvestih sodelavcev (recimo mafija v Italiji) ne morejo iskati med zelo pametnimi in pametnimi, razen v primeru, da so ti pametni po karakterju zli in zato pričakujejo del dobička. Ostali pametni del družbe se jim bo VEDNO upiral. Zato posebej politika "zveste" člane išče v nasprotnem polu družbe - med nespametnimi. (Tole je mogoče malo prehudo za tebe - ampak potrudi se). To je tista "zvesta volilna baza", ki pod nobenim pogojem ne kloni pred še tako trdnimi argumenti ampak skandira gesla, maha z zastavicami (ki so kaj - pobarvane krpice za idiote ... ampak smisel krpice, ki služi označevanju teritorija in nadomešča scanijo, kot to počno drugi primati, je že nova zgodba) in proglaša vse ne-člane za razne vrste zločincev in bebcev imeli za to dokaze ali ne. Poudarek je na "vse ne-člane".

5
Zdaj pa pride tisto najvažnejše. Tu bodi posebej pozoren, ko boš bral napisano. V skupino "ne-članov" seveda štejejo tudi pametni ljudje, ki na voliščih izbirajo kandidate, kateri bi bili lahko koristni državi in tovrstne ljudi/volivce zvesti člani svojih partij/strank (umsko prikrajšani) potem označujejo z vseh vrst izrazi (fašisti, komunajzarji, belogardisti ..) Lej, ti osebno si recimo popolnoma slep (v svojem verskem zamaknjenju v Janšo) glede dejstva napisanega v mojem prejšnjem postu: jaz sem tudi volil Janšo - kaj misliš .. ZAKAJ? Zaradi enega samega razloga - NISEM vernik, takrat me je prepričal in upal sem, da bo boljši od rdečih. Pa NI bil. Bil je veliko slabši in toliko škode kot je Butalam naredil Bajuk v njegovi družbi, bo le redko kdo zmogel.

6
Zaključek: verniki rdeče in črne barve so butasti ljudje. To dokazujejo s sloganom: "Kdor ni v naši stranki je naš sovražnik." To so "zanesljiva" volilna baza, ki se ne bo premaknila niti za ped ne glede na svinjarije katere delajo vodje. Tako zanesljivo bazo ima seveda vsaka stranka, saj na tem temelji strankokracija v kateri živimo (ti in tvoji seveda mislite, da živite v demokraciji, kot mislite, da boste po smrti prišli v pekel, če ne boste vsako nedeljo sedeli pri pranju glav v cerkvah).

Tebi seveda zdaj ne ostane drugega kot da ponovno spregledaš to, da sem takrat volil Janšo in me spet proglasiš za "komunjaro" ali nekaj temu podobnega.

p.s.: Zavedaj se, da NAJVEČ škode trenutno dela SDSu ravno Janša, saj bi (če bi se ta dolenjski cygo spet pobral v svoj rodni tabor in izginil s politične scene) bi SDS gladko zmagal na volitvah z veliiiko večino .. morda bi celo dobil moj glas.Veš vedno sem trdil, da so volitve v Butalah podobne odločanju, kjer bi nekdo razrezal kup dreka na 10 kosov, potem bi se pa volivci odločali kateri kos manj smrdi. Ampak to zelo verjetno že presega domet tvoje vere ...

yamamoto
29.12.2011, 21:19
Zelo nazorno razloženo. :)
Močno se strinjam s trditvijo, da bi se SDS bistveno bolje godilo, če bi se Janša umaknil. Sicer je zdaj že malo pozno, ker so ta pametni odšli z Virantom, tisto kar je ostalo, pa ne more več sproducirati nič pametnega. :dontknow:
Tudi za Slovenijo bi bilo bistveno bolje, če bi Janša že zdavnaj odšel na Kajmanske otoke in tam v miru užival nakradeno. :morje:

yamamoto
29.12.2011, 21:24
"Naju dveh še na konec kolone ne bi spustili."

Še na levo naj te neha zanašat, pa boš "naš"

Ni šans, ker organsko sovražim čoporativnost. :)
Kdo bo pa potem ostal na levi, ko je Hudič skoraj vse odvlekel za denarjem tja v sredino in na desno. :angel:

keops
30.12.2011, 05:46
Tudi za Slovenijo bi bilo bistveno bolje, če bi Janša že zdavnaj odšel na Kajmanske otoke in tam v miru užival nakradeno. :morje:

...ter srečal nekaj "novejših državljanov" Kajmanskih otokov, kot so Milan, Janez, Zoran, Borut, itd., itd., ipd., ipd...

keops
30.12.2011, 05:50
Kdo bo pa potem ostal na levi, ko je Hudič skoraj vse odvlekel za denarjem tja v sredino in na desno. :angel:

Hja, Zoki, Katarina&Miro, Simona&partner, Thaler, pa še je kadra...

juure
30.12.2011, 07:20
Kajmanske otoke sem si po službeni dolžnosti ogledal - in fantje moji .. tam Butalc ne bi živel .. no, morda bi zdržal 2 meseca. Je od vas že kdo bil tam? Živ dolgčas.

Tule je več o teh otokih. VIR (https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/cj.html)je izredno zanimiv.

Kolikor pa sem seznanjen s temi zadevami iz krogov, ki so hudo, hudo blizu našim vladarjem v senci, gospod Tuš Mirko gradi veličastno naselje na plažah Argentine (ali je Brazilija?), kamor se bodo zatekli nekateri naši sodržavljani, ki danes zavajajo večino državljanov z "demokracijo", "enakostjo" pred zakonom, "svobodo" govora in podobnimi floskulami, katerim naseda le še deca v OŠ za otroke s posebnimi potrebami .. pa janševiki - jasno.

mglds
30.12.2011, 09:16
juure... ti ga mal biksaš,pa kako si mogel voliti JJ ??? Jaz nebi nikoli Pahorja !! Pa veš zakaj zato ker sem se bal da se nebi zgodilo to kar se je v zadnji vladi,ki je bila najslabša v zgodovini doslej !!!! In dejstvo je to da so tisti ki so volili pred tremi leti LDS ,Zares in SD sedaj spoznali da so se zaje... u iber !!!Ker pa so se zaje... u iber pa ne pomeni da so sedaj spametovali,ampak so spet užgal mimo in volili Jankota !! Glede mojega prepričanja pa ti povem da sem eden izmed 3/4 državljanov Slovenije ki smo bili vzgojeno krščansko in to še ne pomeni da sem volil SDS ali NSI ! To si ti sklepal ! Lahko ti pa povem da imam določena načela in ta načelo so takšna da se je še premalo ljudi zamenjalo v levih strankah,da bi pomislil,da bi koga volil iz levice! ps.levico sem omenil da se ve katere stranke,zato sedaj ne rabim razlago kdo je bolj levi ali desni !!
Moja glavna odločitev o nenaklonjenosti levih je pa to da so najbolj povezani z raznimi ustanovami in družbami ,ki obvladujejo Slovenijo ! Prav LDS je še zmeraj najhujš kljub izpadu iz parlamenta ! Moramo pa vedeti da je iz LDS iztopilo veliko pametnjakovičev,ki se pa niso pobutalili ampak še zmeraj vlečejo na levo tam ko je še zmeraj največ koristi od dedičev stare garde po Titu !!In prav podpora bivšega našega levega predsednika mi je še bolj prepričalo dejstva kot ti jih razlagam ! !!!!! Da pa ne govorim o sedanjem predsedniku ,ki ni predsednik vseh državljanov, ki podpirajo stranke po SVOJI VOLJI!!!!!
Pa še nekaj,to ne pišem zato ,da bi hvalil desnico z JJ na čelu ,da ne bo pomote !!

juure
31.12.2011, 08:17
Dvig ali polog?:veryevil:

Jaz za te zgodbe ne premorem dovolj keša. Sem pa moral napisati poročilo o situaciji v tamkajšnjih bankah, za lastnika hrvaške igralnice. Res je smešno videti tiste "banke" nič večje od najine pisarnice kjer prevajava - recimo Deutsche Bank meri kakih 6X7 m. Na račun naročnika sem preživel lep dopustek s svojo ženo, potapljnaje je enkratno in to človek lahko vidi le na filmu (slaba stran: v Jadranu se po tem niti enkrat več nisem spustil nižje od 7 ali 8 m, ker je Jadran v primeri s tistim dobesedno "mrtvo more") - hrana je pa živ obup. To za slučaj, da bi koga vleklo tja. Po sredini nekaj km dolgega otoka z najvišjo točko 7m nadmorske višine teče cesta, kjer se zvečer vsi bogatuni vozijo gor in dol s svojimi ogromnimi RR-i, Cadilaci in kar je še takega pleha nad 150.000 € .. prvi večer šok, 2. večer zanimivo v stilu ".. uuuu asvidla ..", 3. večer dolg čas, 4. večer se začneš spraševati: ".. pa a so tele normalni - kaj jm pa je?"

juure... ti ga mal biksaš,pa kako si mogel voliti JJ ???

Lej - vem, da ga bixam. Pač sem - saj sem napisal - zakaj.

Jaz nebi nikoli Pahorja !!

Vem - sem tudi napisal to in te povsem razumem.

Pa veš zakaj zato ker sem se bal da se nebi zgodilo to kar se je v zadnji vladi,ki je bila najslabša v zgodovini doslej !!!! In dejstvo je to da so tisti ki so volili pred tremi leti LDS ,Zares in SD sedaj spoznali da so se zaje... u iber !!!

Japajade - TI si pa to v naprej vedel - al' kaj?

Ker pa so se zaje... u iber pa ne pomeni da so sedaj spametovali,ampak so spet užgal mimo in volili Jankota !!

To bo pokazala bodočnost. Je pa dejstvo, da mu sedaj vsi mečejo polena pod noge in nima nobene podpore med ostalimi strankami ne na levi ne na desni. In če mu v tej situaciji uspe narediti kaj dobrega za Butale, bo to naravnost čudež.

Glede mojega prepričanja pa ti povem da sem eden izmed 3/4 državljanov Slovenije ki smo bili vzgojeno krščansko in to še ne pomeni da sem volil SDS ali NSI ! To si ti sklepal !

VEM - to bi mirno sklepal vsak otrok in ne le jaz ali kdo od doraslih. Glej gre za umski odnos človeka - vernik ostane vernik na vseh področjih in ne samo na enem. Gre za način razmišljanja, ki je pri vernikih čustven do te mere, da ga na drugih področjih psihiatrija uvršča med histerije - zato boš pri meni nemalokrat zasledi izraz "klerohisterik", ki označuje posebej zagrizene vernike - kot so med muslimani muđahedini.

Lahko ti pa povem da imam določena načela in ta načelo so takšna da se je še premalo ljudi zamenjalo v levih strankah,da bi pomislil,da bi koga volil iz levice! ps.levico sem omenil da se ve katere stranke,zato sedaj ne rabim razlago kdo je bolj levi ali desni !!
Moja glavna odločitev o nenaklonjenosti levih je pa to da so najbolj povezani z raznimi ustanovami in družbami ,ki obvladujejo Slovenijo ! Prav LDS je še zmeraj najhujš kljub izpadu iz parlamenta ! Moramo pa vedeti da je iz LDS iztopilo veliko pametnjakovičev,ki se pa niso pobutalili ampak še zmeraj vlečejo na levo tam ko je še zmeraj največ koristi od dedičev stare garde po Titu !!

No, vidiš s tem delom zapisa si dokazal koliko se tvoje verovanje razlikuje od dejanskega poznavanja realnosti. Naj ti prišepnem: VSI naši politiki (tule dopuščam 5% običajnega statističnega rizika za svojo trditev) izhajajo iz stare garde ali pa so njeni učenci. Le verniki nasedate trditvam, da temu ni tako in EDINA RESNICA je to kar pišem jaz:

Volitve v Butalah so kot, da bi kup smrdečega dreka razrezal na 10 kosov in bi se volivci morali odločati kateri kos manj smrdi. Na voliščih ne izbiramo dobrih politikov ampak tiste, ki so manj zli.
Razumeš?

In prav podpora bivšega našega levega predsednika mi je še bolj prepričalo dejstva kot ti jih razlagam ! !!!!! Da pa ne govorim o sedanjem predsedniku ,ki ni predsednik vseh državljanov, ki podpirajo stranke po SVOJI VOLJI!!!!!

NOBEN predsednik v strankokraciji (te spet zavajajo tvoja čustva?) ni 100% izvojen in VEDNO obstaja manjšina, ki ga zavrača. Naj ti še enkrat priporočim branje prejšnjega odstavka o tem kako so VSI naši politiki tako ali drugače posledica levičarskega sistema - VSE ostalo je le gledališka in TV predstava za rajo, ki ne zna misliti.

Pa še nekaj,to ne pišem zato ,da bi hvalil desnico z JJ na čelu ,da ne bo pomote !!

Saj bi bilo brez smisla. Le jaz upam, da te bom prepričal v bolj realno gledanje na butalsko politično sceno. Veš - veliko politikov poznam in verjemi, da imajo vsi en sam skupni cilj ne glede na barvo - denar, the money, das Geld, novac, l'argent, dinero .. nekateri od njih so sedaj ostali zunaj z velikimi krediti, ker so računali, da se bodo lepo ugnezdili v parlamentu in si privoščili marsikaj na naš račun. Pa se ni izteklo ..

Nihče od njih ni PRED vstopom v politiko s svojim delom zaslužil nič omembe vrednega - razen .. koga že?
Kdo od njih se je dokazal na vseh možnih področjih PRED vstopom v politiko?
No, KDO?
:clapping:

mglds
31.12.2011, 10:19
juure; preveč razmišljaš in analiziraš ! Recimo dejmo drugač . Od osamosvojitve nam so vladali v večini časa stranke iz levega pola ! In kako uresničujemo cilje o mali Švici ! Zelo slabo !! Tudi Janša je bil v vladi in seveda ni naredil tisto kar bi ljudje želeli ! Zato jim je edina logična stvar da izvolijo sedaj nekoga drugega, in to je Zoki ! Vendar pa vemo ,da ga podpira Kučan in kje smo spet ? NA LEVI ! Tko da krščanstvo gor ali dol spet smo tam ko levica obvlada večina države ! Zelo lep primer je LDS ! In iz LDS so korenine narejene v SD in sedej še v Jankoviće !! ISTO SRANJE DRUGO PAKOVANJE !!
Seveda ima pa Jankovič veliko nasprotnikov,to se je pokazalo da ne more sestaviti vlade!Najbolj smešno je pa to da se niso mogli izediniti o predsedniku vlade ! Seveda so ga potem dobili z večini glasov parlamenta isto kot na volitvah na demokratični način ! Evo in zdej spet nekateri jokajo ! TO PA JE SRAMOTA in tudi to kako so potem Jankoviči jokali v parlamentu kot otroci za igračo ! Takše nove obraze ko ima Janko je pa res zanimivo Župevc,Jakič,Klasinc,Moderndorfer,Žgajnar Tavž itd.Vsi so tako nastrojeni proti desni,da hodijo samo po levi nogi ! Ja to pa so !!!ps. glede vernikov in vere,ti si ateist kot sem te razbral in tvoje mišlenje do vernikov je tako ,da misliš da smo drugačno misleči ! NAROBE ! Verniki so lahko eni ki zares globoko verjamejo v svojo vero in drugi ki so bili krščeni in hodili k verouku ! Največ v Sloveniji je slednjih,ki pa zato ker so hodili k verouku še niso drugače misleči !!! Če ne bi bilo tako bi vsi volili NSi !! In 100% sem prepričan da večina kristjanov pri nas ne verjame v boga ! TO SI ZAPOMNI in ne misli da mislimo drugače kot ateisti !! Treba je pa vedeti da večina ver uči tudi osnovne manire in spoštovanja drugih posebno pa še staršev. In prosim ne ocenjuj vernike po slabih stvareh in aferah ki krožijo po raznih zapisih in debatah !

juure
01.01.2012, 08:00
juure; preveč razmišljaš in analiziraš !

To mi velikokrat očitajo, pa ne morem nič za to.

Jankoviće !! ISTO SRANJE DRUGO PAKOVANJE !!

Bomo videli - kot sem/si ugotovil . On je ednina opcija, ki ta trenutek na državnem področju nima temne preteklosti za seboj.

Seveda ima pa Jankovič veliko nasprotnikov,to se je pokazalo da ne more sestaviti vlade!

Mafijska interna trenja?

Najbolj smešno je pa to da ...Vsi so tako nastrojeni proti desni,da hodijo samo po levi nogi ! Ja to pa so !!!

No, no - da ne bi kaj takega ugotovili o janševikih. Če bi se tebi sanjalo, kaj so že meni vse očitali.

ps. glede vernikov in vere,ti si ateist ...

Pomota - popolna! Nisem ateist, vendar VEM, da je razne cerkve ustvaril človek in z Bogom nimajo nič skupnega. Posebej RKC je navadna zločinska organizacija, ki deluje po pravilih "cose nostre" (ampak to je že druga tema). Ne sodim vernikov in med njimi imam veliko prijateljev ne glede na vero. Obsojam pa extremiste med njimi, histerike (kot je recimo Ljudmila Novak, katero bi takoj poslal na zdravljenje ..) in jih organsko ne prenašam zato, ker ravno ti ne dovoljujejo drugačnih mišljenj in imajo vedno polna usta jamranja o tem, kako mi ostali (recimo budisti) njih obsojamo kot drugače misleče. Pa je večini ne-klerohisterikov ravno to zadnja misel v debatah. Dejstvo pa je, da ti histeriki ravno tako kot brezmadežnost svojih (bivših komunističnih) črnih vodij zagovarjajo tudi zločine RKC skozi tisočletja in jih razglašajo za komunistično propagando .. lepoo te prooosim, nooo - če to ni kretenizem prve vrste, potem jaz gotovo ne vem kaj kretenizem prve vrste sploh je.

Ajdi, enga srečnga pa zdrauga

mglds
01.01.2012, 11:31
Počasi bova prišla skupaj ! Nisva pa še oba načela teme,ki mislim da je najbolj pogubna za državo namreč obvladovanje pomembnih inštitucij ! Dejstvo je da imajo levi tako velike lovke da resno škodi državi !!!! Ko so hotli desni menjati ljudi zaradi lovk,so naredili levi celo štalo ,posebno pa še novinarji ! Mislim glede sodstva policije itd. Nekdanja največja stranka LDS je popušnila na volitvah vendar tudi na predzadnjih volitvah so bili zelo majhni,dobili pa sodstvo in policijo !!! TO MI GRE PA NA BRUHANJE !! Medtem ko poslanci izbrani na volitvah legitimno izberejo v večini novega predsednika parlamenta, ampak on je zdaj kao samoklicani predsednik !! Vidiš kje je tukaj logika !

yamamoto
01.01.2012, 21:53
Počasi bova prišla skupaj ! Nisva pa še oba načela teme,ki mislim da je najbolj pogubna za državo namreč obvladovanje pomembnih inštitucij ! Dejstvo je da imajo levi tako velike lovke da resno škodi državi !!!! Ko so hotli desni menjati ljudi zaradi lovk,so naredili levi celo štalo ,posebno pa še novinarji ! Mislim glede sodstva policije itd. Nekdanja največja stranka LDS je popušnila na volitvah vendar tudi na predzadnjih volitvah so bili zelo majhni,dobili pa sodstvo in policijo !!! TO MI GRE PA NA BRUHANJE !! Medtem ko poslanci izbrani na volitvah legitimno izberejo v večini novega predsednika parlamenta, ampak on je zdaj kao samoklicani predsednik !! Vidiš kje je tukaj logika !

Imaš eno napako, za katero niti sam ne veš. Informiraš se namreč samo pri enih medijih in si zato ne moreš ustvariti lastnega mnenja. Na kratko povedano, misliš s tujo glavo. :nonono:
Ko se boš začel informirati tudi pri medijih, ki so na prepovedani listi tvojih idolov, boš šele spoznal kako širok in raznobarven je svet. :)
Pa srečno, zdravo in razsvetljeno novo leto ti želim. :approve:

keops
02.01.2012, 05:58
Imaš eno napako, za katero niti sam ne veš. Informiraš se namreč samo pri enih medijih in si zato ne moreš ustvariti lastnega mnenja. Na kratko povedano, misliš s tujo glavo. :nonono:
Ko se boš začel informirati tudi pri medijih, ki so na prepovedani listi tvojih idolov, boš šele spoznal kako širok in raznobarven je svet. :)

:rolling::rolling::rolling:

juure
02.01.2012, 07:42
Ne razumem nečesa pri desnih .. pa še pri nekaterih drugih. Recimo mojemu bratu. Zakaj hudiča ljudje mislijo, da le jaz nimam nobenega spomina in mi lahko danes govorijo eno, naslednjič pa ravno nekaj nasprotnega v prepričanju, da bom jaz vzel za sveto resnico njih besede.

Brat mi recimo nalaga kako je brez denarja, kako je njegova firma "fuluqrcu", kako doma skoraj nimajo več za jesti .. ko se vidiva čez teden dni pa razlaga kako je za nekaj "jurjof" kupil dodatno opremo za motor, pa da bo kupil nov iPod, pa da ta ekran za katerega je pred dvema letoma dal "jurjapapu" ni več ok, ker danes delajo neke ful dobre, ki prihranijo 12,5% eletrike .. in da ma "splohsamstroške" zaslužka pa nobenega.
:hammer:

Mater, pa kdo je tule nor .. jaz, ki bom tebi verjel tele činčule bančule ali ti, ki upaš, da sem pozabil kako je JJ pometel s vsemi vodilnimi kadri, ko je prišel na oblast?

Pahorejva edina napaka je bila, da ni počistil RTVja - to ga je hudo dol neslo, ker so na RTV SLO1 tako črni, da se dimnikarji v primeri z njimi svetijo v temi. Samo poglej komentarje na temo " ... Janković". Človeku postane slabo kaj ta sodrga črna lahko piše - če je pa kak rdeč komentar vmes in sicer eden na 15 črnih, mora pa biti skrajno previdno in vljudno napisan, da ga mudaraptorskepysdečrne ne brišejo ali celo ne dajo piscu jesti banane.

No, tko - to je bil srčni izliv.

Zdaj pa po pameti. Glej:

1
v vseh strankokracijah EU je tako, da vladajoča opcija v državnih podjetjih in medijih postavi svoje ljudi na vodilne položaje. In če kdo trdi, da temu ni tako, naj se prej malo informira, da no bo dokazoval svojega neznanja. Posebej mi je blizu situacija v A, CRO in I - v D malo manj. D je hudo velika v primeri z Butalami, in se potem to ureja glede na deželne vlade - menjava kadrov. ZAKAJ?? (gl. tč.2)

2
V vseh strankokracijah je glavno vodilo - kaj misliš .. kaj? Denar - jasno. Poštenih politikov ni. So samo bebci, kmetje, zviti, bolj zviti in hudooo zviti. Bebce in kmete takoj dobijo z roko v žaklju in potem imajo novinarćići kaj pisati. Zvite in bolj vzite skoraj nikoli, hudooo zviti pa veljajo za poštene - finta je pa samo v tem, da jih (še) niso dobili.

3
Proizvajalec in mešalec megle je pa novinarska sodrga, ki panično išče afere, da bi se prebila v ospredje in zaslužila kak €song več z "odmevno" afero, ki odmeva le v praznih FDVglavah (NIKOLI pa v javnosti, kot trdijo ti nakladači). Ti novinarji z javnimi linči naredijo največ škode zato, ker narod več ne ve kaj je res in kaj ni res. Novinarji 'zmutijo' vodo, kar pa najbolj odgovarja politikom, da lahko ribarijo v kalnem in narod ne vidi njihovega ulova.

4
NAJPOMEMBNEJE pa je to, da so politiki hudo prijateljski med seboj ne glede na barvo in so ta pričkanja med desnimi in levimi navaden folk-teater z namenom vnesti še več zmede med ljudi, še več dvomov v "poštenost nasprotnikov" z enim samim ciljem "divide et impera".

Večina Butalcev pa seveda temu naseda in ne bo nikoli pristala na tisto mojo trditev o koščkih dreka z istega kupa (gl. prejšnji kom.)

Ps.: pri menjavi kadrov, sem Janši najbolj zameril to, da je izbiral nesposobneže, ki so naredili ogromno gospodarsko škodo zaradi neznanja in lastne bebavosti. Bajuka so kovali v zvezde, bil je pa navadna belogardistična pyćkiica, ki je izkoristil priložnost in škodoval državi kolikor je mogel iz nekega maščevanja, ker so njegovi morali nekoč v Argentino zaradi prisege Hitlerju.

mglds
02.01.2012, 19:41

Hvala za želje in enako tebi. Pol mi pa povej kateri medijo so bolj od desnice in koliko naklad recimo imajo v primerjavi z levim medijem ?:)

juure
04.01.2012, 07:31
Itak je zmrznil, lahko mu pa pomagam ! Največji časovis Delo je kje ? Potem Dnevnik ? Mladina ? Slovenske novice ? Večer ?

Dolenjske novice, Dolenjski tednik, Družina, Ciganski časopis (al' kako je že bili tisti janševistični brezplačnik :veryevil: ) in seveda ne smemo spregledati najmočnejše novičarske agencije, ki vsak teden najmanj enkrat v svojih šovih v živo prepričuje desničarje kaj in kako in so v primeri z njo vsi ostali butalski časopisi, spletne strani in TV programi pravi mačji kašelj:

R K C

jim dopoveduje kdo je hudoben, in da so Hitlerju v WW2 prisegli butalski "good RKC guys", ki so v sodelavonaju z okupatorji hoteli vse najboljše Butalcem in so le ogromne količine najbolj hudobnih otrok, starčkov in žensk .. pa celo nekaj možakarjev - sterali v plinske celice svojih lagerjev smrti. Potem so pa iz hoste prihiteli "bad guys" in izvedli množično čistko med "good RKC guys" in danes lahko vsi ti, ki tedensko prispevajo neobdavčen denar v RKC malho, imajo pravico do svobode laganja - katero vsak teden RKC propagandisti s svojih govorniških odrov proglašajo za svobodo govora, ČISTO IN EDINO RESNICO.

Da bom pravičen - ne samo RKC govorci .. tudi vsi ostali politiki, razni sekretarji za stike z javnostjo in politični nofinarćići (da ne bi o odvetnikih) se več ali manj v svobodi govora poslužujejo v glavnem laži.

Ma ... daj, daj - otroci, še vedno ne razumete za kaj gre.
Gre le za denar, posestva, lastnino in tu je RKC daaaaleeeč na prvem mestu že tisočletja, vse ostalo so pa otroške igrice, aferice, ki izzvenijo v nekaj mesecih.

In to je point of all points: laganje, umetelno laganje s katerim prepričaš množice, da ti dajo denar in oblast, sami pa tolčejo lakoto in revščino v upanju, da bo ju3, po smrti ali pač enkrat bolje.

Prosim, za tiste ki težko razumejo napisana besedila bom ponovil malce drugače z velikimi tiskanimi črkami:

VSI, KI SLUŽIJO DENAR S POLITIKO, VKLJUČNO Z RKC - VSI LAŽEJO TAKO DEBELO, DA VEČINA BUTALCEV NASEDE TEM LAŽEM. EDINI CILJ LAŽNIVCEV PA JE DENAR.
BASTA!

Ajde narode navali in spet začnite s svojimi "komunjara štosi" ..

mglds
04.01.2012, 07:45
Dolenjske novice, Dolenjski tednik, Družina, Ciganski časopis (al' kako je že bili tisti janševistični brezplačnik :veryevil: ) in seveda ne smemo spregledati najmočnejše novičarske agencije, ki vsak teden najmanj enkrat v svojih šovih v živo prepričuje desničarje kaj in kako in so v primeri z njo vsi ostali butalski časopisi, spletne strani in TV programi pravi mačji kašelj:

R K C

jim dopoveduje kdo je hudoben, in da so Hitlerju v WW2 prisegli butalski "good RKC guys", ki so v sodelavonaju z okupatorji hoteli vse najboljše Butalcem in so le ogromne količine najbolj hudobnih otrok, starčkov in žensk .. pa celo nekaj možakarjev - sterali v plinske celice svojih lagerjev smrti. Potem so pa iz hoste prihiteli "bad guys" in izvedli množično čistko med "good RKC guys" in danes lahko vsi ti, ki tedensko prispevajo neobdavčen denar v RKC malho, imajo pravico do svobode laganja - katero vsak teden RKC propagandisti s svojih govorniških odrov proglašajo za svobodo govora, ČISTO IN EDINO RESNICO.

Da bom pravičen - ne samo RKC govorci .. tudi vsi ostali politiki, razni sekretarji za stike z javnostjo in politični nofinarćići (da ne bi o odvetnikih) se več ali manj v svobodi govora poslužujejo v glavnem laži.

Ma ... daj, daj - otroci, še vedno ne razumete za kaj gre.
Gre le za denar, posestva, lastnino in tu je RKC daaaaleeeč na prvem mestu že tisočletja, vse ostalo so pa otroške igrice, aferice, ki izzvenijo v nekaj mesecih.

In to je point of all points: laganje, umetelno laganje s katerim prepričaš množice, da ti dajo denar in oblast, sami pa tolčejo lakoto in revščino v upanju, da bo ju3, po smrti ali pač enkrat bolje.

Prosim, za tiste ki težko razumejo napisana besedila bom ponovil malce drugače z velikimi tiskanimi črkami:

VSI, KI SLUŽIJO DENAR S POLITIKO, VKLJUČNO Z RKC - VSI LAŽEJO TAKO DEBELO, DA VEČINA BUTALCEV NASEDE TEM LAŽEM. EDINI CILJ LAŽNIVCEV PA JE DENAR.
BASTA!

Ajde narode navali in spet začnite s svojimi "komunjara štosi" ..

No poglej sem vedu da boš začel z neumnimi odgovori ! Povedal sem da je največji cajteng Delo,Dnevnik,Slovenske novice,Večer itd !!! Samo teli imajo vsaj 70% branosti ! In ti utrujaš z Družino in Dolenjskimi novicami !!!! Tebe se ne da prepričat,popolnoma nič ! In pol še z brezplačniki ,ko so izhajali 14 dni !!!!!!!!!

juure
05.01.2012, 05:53
No poglej sem vedu da boš začel z neumnimi odgovori ! Povedal sem da je največji cajteng Delo,Dnevnik,Slovenske novice,Večer itd !!! Samo teli imajo vsaj 70% branosti ! In ti utrujaš z Družino in Dolenjskimi novicami !!!! Tebe se ne da prepričat,popolnoma nič ! In pol še z brezplačniki ,ko so izhajali 14 dni !!!!!!!!!

Vidiš, kako ti resnično ne razumeš napisanega besedila.

Tiste smešne male časopiske sem postavil v besedilo zato, da .. mah ja, saj je brez smisla. Tisti ki zmore bo razumel napisano, ti pa pač ne boš. Če si večji del besedila namerno spregledal in (namenoma?) popolnoma obrnil pomen vsega skupaj, ti lahko le z obžalovanjem povem, da si preneumen, da bi s teboj še naprej debatiral.

In zdaj se boš spet obesil na zadnji stavek in sploh ne boš vedel kaj sem ti povedal.

mglds
05.01.2012, 08:08
Vidiš, kako ti resnično ne razumeš napisanega besedila.

Tiste smešne male časopiske sem postavil v besedilo zato, da .. mah ja, saj je brez smisla. Tisti ki zmore bo razumel napisano, ti pa pač ne boš. Če si večji del besedila namerno spregledal in (namenoma?) popolnoma obrnil pomen vsega skupaj, ti lahko le z obžalovanjem povem, da si preneumen, da bi s teboj še naprej debatiral.

In zdaj se boš spet obesil na zadnji stavek in sploh ne boš vedel kaj sem ti povedal.

Ti bi bil dober za politika,ker nakladaš da še sam ne razumeš kaj pišeš ,hkrati pa ne odgovarjaš na temo ! Pa eno preprosto vprašanje,kateremu polu so časopisi bolj naklonjeni ? Odgovor je samo :L ali D !!!

juure
06.01.2012, 07:07
.. JJ je vse samo človek ne !!

Tistih nekaj so bili propagandni blogi, da ne bi slučajno zaradi tega TI padel v depro. Sedaj, ko nimajo več smisla sem jih umaknil. Ker si histerično slep, pa nisi videl ostalih 21 blogov - zato sem jih pustil (taki kot ti pač pogledajo le prvo stran neke knjige in si na podlagi tega naredijo vtis - 3 strani je za runklne že preveč). Morda si jih ogledaš, da ne bi mislil, da je cigoyner nr1 res glavna tema mojih blogov, kot si v svoji skrajni verski omejenosti razlagaš.

mglds
06.01.2012, 09:28

Tistih nekaj so bili propagandni blogi, da ne bi slučajno zaradi tega TI padel v depro. Sedaj, ko nimajo več smisla sem jih umaknil. Ker si histerično slep, pa nisi videl ostalih 21 blogov - zato sem jih pustil (taki kot ti pač pogledajo le prvo stran neke knjige in si na podlagi tega naredijo vtis - 3 strani je za runklne že preveč). Morda si jih ogledaš, da ne bi mislil, da je cigoyner nr1 res glavna tema mojih blogov, kot si v svoji skrajni verski omejenosti razlagaš.

Kar dovolj si napisal o vernikih in o JJ ciganu ,seveda pa niti to ne veš da ima krščanska cerkev duhovnika,popa kot praviš ima pa pravoslavna cerkev!Ker pa se ne strinjam z tabo me pa ni treba zaničevat ! Ti si šel 100x dlje kot zapis na sds-sovi strani ! Skratka s tabo je brez veze ,ker misliš ,da si prepameten za vernike !Zgleda, da nisi samo po horoskopu bik !!!

yamamoto
07.01.2012, 16:37
Itak je zmrznil, lahko mu pa pomagam ! Največji časovis Delo je kje ? Potem Dnevnik ? Mladina ? Slovenske novice ? Večer ?

Ne, nisem zmrznil, čeprav je bilo pod Marmolado hudičevo hladno. :d
Zanimiva ta tema o časnikih. :)
Da naklado določajo bralci, mora biti vsakomur kristalno jasno. In, ker so pri nas katoliki in desničarji v večini, pomeni, da so Delo, Dnevnik, Slovenske novice in Večer desno usmerjeni, Demokracija, Družina in Reporter pa levi, saj je levičarjev bistveno manj. :cool:
Saj imam prav, anede, ali mogoče ne....? :angel:

mglds
07.01.2012, 22:05
Ne, nisem zmrznil, čeprav je bilo pod Marmolado hudičevo hladno. :d
Zanimiva ta tema o časnikih. :)
Da naklado določajo bralci, mora biti vsakomur kristalno jasno. In, ker so pri nas katoliki in desničarji v večini, pomeni, da so Delo, Dnevnik, Slovenske novice in Večer desno usmerjeni, Demokracija, Družina in Reporter pa levi, saj je levičarjev bistveno manj. :cool:
Saj imam prav, anede, ali mogoče ne....? :angel:HA ha zanimiva teza,samo če je tko zakaj pol ne volijo vsi NSi ?? Če pa se resno vprašaš pa ni tako aneda !Jest predlagam da se resno poglobiš v to vprašanje,ker boš imel več dejstev in lažjo izbiro na volitvah ! Mafijo je treba razbit,ko se pa rodi nasprotna mafija pa spet ponovno ! To nam je edina rešitev,da ne pridemo na raven Sicilije ! Vsako drugo blebetanje o patriah in trenirkarjev je brez veze in metanja peska v oči ! Bolj katastrofalno je upletanje strička !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

yamamoto
08.01.2012, 18:03
HA ha zanimiva teza,samo če je tko zakaj pol ne volijo vsi NSi ?? Če pa se resno vprašaš pa ni tako aneda !Jest predlagam da se resno poglobiš v to vprašanje,ker boš imel več dejstev in lažjo izbiro na volitvah ! Mafijo je treba razbit,ko se pa rodi nasprotna mafija pa spet ponovno ! To nam je edina rešitev,da ne pridemo na raven Sicilije ! Vsako drugo blebetanje o patriah in trenirkarjev je brez veze in metanja peska v oči ! Bolj katastrofalno je upletanje strička !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Saj smo leta 2004 spravili od korita ene mafije, pa kaj, ko se je zgodilo tisto, kot ti praviš, nasprotna mafija. :(
Potem smo spravili od korita še to in dobili vlado, ki ni znala čuvati države in razpasle so se vse mafije... pa, da bi bile samo mafije, tukaj so še prostozidarji, malteški vitezi, Opus dei..... pa Hudič si ga vedi kakšne tatinske organizacije še. :mad:
In, kaj ti misliš, kako se jih znebiti? :dontknow:

yamamoto
09.01.2012, 14:13
Zdaj pa vidim zakaj so ta desni tako razkurjeni. :d

Anketa Dela: 53 odstotkov vprašanih za Jankovićevo vlado

Janeza Janšo bi kot novega predsednika vlade najraje videlo 26,7 odstotka vprašanih, 13,6 odstotka anketirancev je odgovorilo, da ne vedo, kdo naj postane premier, 5,9 odstotka pa jih meni

Očitno so tudi nekateri njihovi spregledali Janševo pravo, dobro zakamuflirano, naravo. :veryevil:

keops
09.01.2012, 14:27
Zdaj pa vidim zakaj so ta desni tako razkurjeni. :d

Očitno so tudi nekateri njihovi spregledali Janševo pravo, dobro zakamuflirano, naravo. :veryevil:

September se bliža...

mglds
09.01.2012, 18:43
POSEBNO OBVESTILO ; Super zmagovalec na volitvah Janković gre iz županskega stolčka sedaj v OPOZICIJO ! Lep pozdrav !:)

mglds
09.01.2012, 20:50
Ampak zdej pa mogoče ni vsega kriv JJ ! Zdaj ste pa našli Viranta ja on je zdej kriv,ker se je odločil,da ne sodeluje z diktatorjem! Ne ne pa to je maslo JJ to je vse zmenjeno ! Ja JJ je kriv ! Ja pa da se je moral Stanovnik dret v Dražgošah je tut kriv,revčka bi ga skor kap zadela,pa še striček se bo zredu ker bo zdej pogosteje hodil na baklave v poslastičarno z Jankotom ko bosta imela več časa ! Glede Turka pa mislim da bo jabolši predsednik takrat ko je čisto tiho ! Jao sam on skos neki jokca in se pritožuje ! In zdej če ne bo šel po vrsti z mandatarstvom pol pa kremo z kosami v borbo za Slovenski narod !! Majke mi !!

yamamoto
10.01.2012, 13:06
Čaki čaki a zdej je že JJ in Virant kriv,da je takšna trenutna situacija ! Juure dej no dej!

Za stanje v katerem smo, so krive vse dosedanje vlade. Najbolj sta pa zas :censored: rala Janša in Pahor. Ta dva si lahko krivdo kar lepo razdelita na pol. :(

keops
10.01.2012, 15:15
Za stanje v katerem smo, so krive vse dosedanje vlade. Najbolj sta pa zas :censored: rala Janša in Pahor. Ta dva si lahko krivdo kar lepo razdelita na pol. :(

Zelo veliko je zasral tudi Drnovšek skupaj z LDS in Gregorjem Golobičem.

mglds
10.01.2012, 19:29
Zelo veliko je zasral tudi Drnovšek skupaj z LDS in Gregorjem Golobičem.

pA ČE POGLEDAMO ZGODOVINO SO VEČINA SRANJA NARDIL RDEČKARJI !:mad:kER DESNICA NI BILA TOLIKO ČASA NA OBLASTI !;)

yamamoto
10.01.2012, 22:51
pA ČE POGLEDAMO ZGODOVINO SO VEČINA SRANJA NARDIL RDEČKARJI !:mad:kER DESNICA NI BILA TOLIKO ČASA NA OBLASTI !;)

Desnica je bila v skoraj vseh vladah. ;)
Sploh pa, zelo veliko sra :censored: nje se da napraviti v zelo kratkem času. :d
Kar vprašaj Janšo zakaj je za take posle izbral Časarja, Lovšina .... :veryevil:

juure
11.01.2012, 07:28
Čaki čaki a zdej je že JJ in Virant kriv,da je takšna trenutna situacija ! Juure dej no dej!

Jasno - da sta TUDI

(boš zdaj prebral in razumel?) torej

TUDI

ona2 kriva za situacijo.

Ti je jasen pomen besede "TUDI"?

Da ti malo obudim tvoj (sklerotični?) spomin:
- volil sem Ropa
- iz razočaranja nad njim sem volil Janšo
- iz razočaranja nad njim sem volil Pahorja
- iz razočaranja nad njim sem volil Jankovića

KAJ ti govori ta moja zgodovina?

Govori to, da stalno iščem novo opcijo zato ker RAZMIŠLJAM o dobrobiti države in ne kot bebci o ZVESTOBI neki stranki.

Da me ZVESTI VERNIKI imate po krivici za rdečkarja in ne za človeka, ki se je otresel vseh miselnih spon in ovir in, ki lahko razume dobre in slabe strani SFRJ ter dobre in slabe strani "svobodnih" (hahaahaha - da ne počim od smeha) Butal.

Ko boš ti dosegel ta miselni nivo in boš nehal kot pokvarjena plošča ali bolnik z eholalijo blebetati parole proti "rdečim", ko boš razumel, da v Butalah sploh ne gre za desne in leve, ampak za roparsko-gusarski team, mafijo, ki si je prisvojila ozemlje Butal in skrajno izčrpava prebivalce tega ozemlja (vedno višji davki -> državni razpisi -> denar za gusarje) in vlada po sistemu ustvarjanja sovraštva med ljudmi razdeljene na "leve&desne", ko boš razumel, da velja enačba "desna opcija = leva opcija", da so volitve samo TV-shov za tisto res bebavo polovico Butalcev in Butalk ... potem boš razumel tudi, da je to kar pišeš popolna napaka, najhujša oblika zavedenosti in zaslepljenosti vernika, katerega lahko enačim z muđahedinom, ki verjame, da ga v nebesih čaka sedemdeset devic, in da bo lahko celo večnost samo yebal, ne da bi se recimo po 10.000 letih vsakodnevega yebanya morda celo naveličal svojih 70 devic in si zaželel izleta z biciklom po naravi.
:p

mglds
11.01.2012, 07:59
Pol ti pa čestitam nad pametno odločitvijo na volitvah ! Kajti Jankovič ne bo tak kot so bili drugi, ampak bo ...........

Ker on hodi na posvete ob kavici z stricom !
Ker on dela tisto kar govori (ne kot Janša) in Stožice bom naredu,seveda pa kje bom vzel denar in koliko bom ljudi nat... ni nič reku ane zato mu nimamo kej očitati !Pa da ožje sorodstvo plačuje davke v davčnih oazah tut ni nič reku !
Pa da je Mercator postavu na račun delavcev tut ni nič reku ane !
Skratka on je zdej priložnost slovenskega naroda tko da (smrt fašizmu, svoboda slovenskega naroda) ps ,citiram Stanovnika,ko je tvoj kandidat stal ob njem ,kot tudi Turek ,ki mu niso všeč politične igrice iz ozadja ! (ne vem kaj je to mislu,mogoče na strička! ) Je pa naš predsednik prav bogi ,ker je razočaran nad Virantom,ker zgleda ,da je volil za njega ! Ker drugega razumnega razloga ne mora biti v demokratični državi! Razen če se ni držal kašnega dogovora ? Tako zdej pa počakajmo do 12h vmes pa bom poiskal kje je kak zaklonišče v primeru da naš predsednik še kaj spregovori ,ker ZDA že ogreva avijone,samo še vrsto oborožitev išče ! Razen če jih je Pahor(to je tisti ,ki je razočaral strička in je stric izbral zdaj tvojga naslednjega kandidata) prepričal da še mal počakajo !

Dalmatinec
11.01.2012, 12:26
Pol ti pa čestitam nad pametno odločitvijo na volitvah ! Kajti Jankovič ne bo tak kot so bili drugi, ampak bo ...........

Ker on hodi na posvete ob kavici z stricom !
A ko pa dešnjaki hodijo na posvete k ameriškemu veleposlaniku je pa v redu?:veryevil:

mglds
11.01.2012, 14:54
A ko pa dešnjaki hodijo na posvete k ameriškemu veleposlaniku je pa v redu?:veryevil:

ejga to pa rabim prevod ! Pa ti misliš da so dobili enako število glasov z nasveti ! ps.k poslaniku so šli po volitvah pa tut Pahorček je šel tja;)

keops
11.01.2012, 15:56
September se bliža...

...mogoče bo še prej tudi pomlad in poletje...:kmet:

mglds
11.01.2012, 15:59
...mogoče bo še prej tudi pomlad in poletje...:kmet:

Mal počak še ene 2 tedna ! :d

mglds
11.01.2012, 16:01
Janković ni dobil niti 44 glasov ulalaaaa kaj pa je to !!!:rolling: DA NI DOBIL MANDATARSTVA JE KRIV SAMO JANKOVIĆ IN NIHČE DRUG ! VSE OSTALE ŠPEKULACIJE SO NEPOTREBNE !;)

yamamoto
11.01.2012, 19:38
Tale danes je pa res dobra. :d
Ker se je Janša ustrašil, da bo kateri od njihovih glasoval za Jankoviča, jim je v pravi komunistični maniri, vredni sekretarja SKOJ, enostavno prepovedal voliti. :rolling:
In brezjajčni seveda niti pomislili niso, da ga ne bi ubogali. :veryevil:
Je pa tistim Slovencem, ki mislijo s svojo glavo še enkrat pokazal, kako si predstavlja parlamentarno demokracijo. :(

keops
12.01.2012, 04:46
Tale danes je pa res dobra. :d

Ne, dobra je bila tista z izvolitvijo Viranta za predsednika DZ,
tale pa spada med še boljše.:rolling:

juure
12.01.2012, 06:08
@ yamamoto
tule (http://mikstone.wordpress.com/) imaš eno najboljših (po moje) političnih analiz v Butalah. Tip enostavno ve zadeve o katerih se nam sanja ne - zelo grde zadeve.
Janševim vernikom ne priporočam branja, ker enostavno ne bodo razumeli tako kot klerohisteriki ne razumejo evolucije.

To, da pravnomočno obsojeni kriminalec, ki je v še nekaj dodatnih postopkih izigrava cele Butale in se dela norca iz ustave, ustavnega sodišča - to je mogoče samo va fašistični strankokraciji, katero vodi vladar iz sence, ki je pravkar naredil načrt desničarjem za prepoved glasovanja svojim poslancem, ki so zadrogirani al' kaj, da ne morejo uvideti za kaj gre.

LinkSyS
12.01.2012, 06:33
"To, da pravnomočno obsojeni kriminalec"

A ti to o Kunstlju?

Ti je že dostavil "knjigo"?

mglds
12.01.2012, 06:42
Jokajte fantje jokajte :d
1) Da pa Janko ni bil izvoljen je kriv sam ,ker ni prepričal dovolj poslancev ! KAJ VAM NI JASNO ?
2) Ni bilo nobenih prepovedi glasovanja !Vsak je lahko vstal in šel volit,vendar potem bi se videlo kdo morebiti podpira Jankota ! ŠTEKATE? Ker tudi če bi kakšen prebegnil tako ne bi šlo naprej in bi bile predčastne volitve ŠTEKATE ?
3) Janko je šel po zaupnico z parafirano(kao) in nepodpisano pogodbo o koaliciji ! Vsa ostala nakladanja o 46 glasu so bile navadne špekulacije ! Na ta način je nat... Kahla !!! Tukaj je treba pripisat tudi neodgovornost našemu predsedniku (vseh Slovencev neglede na prepričanje!) ker je dal mandat nekomu ko se ni prepričal da bo uspel in tako se samo zavlačuje in špekulera mi smo pa brez vlade še naprej !:nonono:
Stanovnikove besede o hlapcih se niso uresničile, niti sramotna prizadevanja strička !:dLP.

yamamoto
12.01.2012, 09:42
Zdaj, ko je Virant končno potrdil, da je bil njegov odhod v samostojnost samo dobro zrežirana finta za volilce, je dokončno jasno, da so bili zavedeni in, da moramo na nove volitve. :)
Situacija se je izkristalizirala in izkazalo se je, da je nov obraz na sceni samo Jankovič.
Končno je tudi volilcem bolj jasno kdo kam spada in se bojo lažje odločali. :approve:

mglds
12.01.2012, 10:26
Zdaj, ko je Virant končno potrdil, da je bil njegov odhod v samostojnost samo dobro zrežirana finta za volilce, je dokončno jasno, da so bili zavedeni in, da moramo na nove volitve. :)
Situacija se je izkristalizirala in izkazalo se je, da je nov obraz na sceni samo Jankovič.
Končno je tudi volilcem bolj jasno kdo kam spada in se bojo lažje odločali. :approve:Opa bomo še mal počakali z volitvami ! :d Glede Viranta če ga pogledaš je pameten dečko,zato ni kar preskoču na levo ,vendar pa ni reku tudi da bo šel za vsako ceno v LEVO KOALICIJO ! Zdej ko ni šel na levo je izdajal volilcev al kaj ?? Prav bogi ste,kako naivno razmišljate ! Ali je kdo pomislil da je bilo res da se z Jankotom nista konkretno zmenila nič !Program Jankoviča in Viranta sta si bila precej različna ! In Virant zagovarja poštenje medtem ko Janković ne slovi po tem ! JASNO ? Janko bi delu po svoje TO JE JASNO ! IN TUDI ČE BI IZVOLILI JANKOVIĆA,TO NEBI BILA TRDNA VLADA ! KAJ VAM NI JASNO ???

yamamoto
12.01.2012, 11:55
Opa bomo še mal počakali z volitvami ! :d Glede Viranta če ga pogledaš je pameten dečko,zato ni kar preskoču na levo ,vendar pa ni reku tudi da bo šel za vsako ceno v LEVO KOALICIJO ! Zdej ko ni šel na levo je izdajal volilcev al kaj ?? Prav bogi ste,kako naivno razmišljate ! Ali je kdo pomislil da je bilo res da se z Jankotom nista konkretno zmenila nič !Program Jankoviča in Viranta sta si bila precej različna ! In Virant zagovarja poštenje medtem ko Janković ne slovi po tem ! JASNO ? Janko bi delu po svoje TO JE JASNO ! IN TUDI ČE BI IZVOLILI JANKOVIĆA,TO NEBI BILA TRDNA VLADA ! KAJ VAM NI JASNO ???

Tebi ni nič jasno! Pa še tistega, kar prebereš, ne razumeš. :nonono:
Napisal sem, da je Virant dobil veliko glasov od tistih desničarjev, ki Janše ne marajo.
Zdaj, ko se je izkazalo, da je bil to samo njun slepilni manever, je za njim ostal kup nategnjenih volilcev. Če bi Virant takoj povedal, da bo šel v koalicijo z Janšo, niti v parlament ne bi prišel, to pa bi situacijo bistveno spremenillo. Zato so potrebne nove volitve, da volilci povejo svoje na podlagi jasnih dejstev. Si zdaj razumel? :)

keops
12.01.2012, 15:48
Levica bluzi in gnije pri živem telesu, samo, da bi par parazitov preživelo. Kakšna levica, sociala ipd. neki...bla, bla.

mglds
12.01.2012, 16:19
Napisal sem, da je Virant dobil veliko glasov od tistih desničarjev, ki Janše ne marajo.
Zdaj, ko se je izkazalo, da je bil to samo njun slepilni manever, je za njim ostal kup nategnjenih volilcev. Če bi Virant takoj povedal, da bo šel v koalicijo z Janšo, niti v parlament ne bi prišel, to pa bi situacijo bistveno spremenillo. Zato so potrebne nove volitve, da volilci povejo svoje na podlagi jasnih dejstev. Si zdaj razumel? :)

Če so volili Viranta ker ne marajo Janše še ne pomeni da nikakor nočejo da gre v koalicijo z njim;) Ne mi pa reč, da tisti ,ki niso marali Janše in če ne bi bilo Viranta bi potem volili levo opcijo ;) Tko da volilci so avtomatsko razdeljeni na dva polja in najmanj ,ko sploh menjajo stranke so volilci SDS-sa ;)ŠTEKAŠ ;)

juure
13.01.2012, 07:42

To menda ja že dooolgo vemo - taki so pač verniki. Ravno včeraj sem debatiral z enim, ki je tako nabrit, da mi je razlagal kako na našem planetu sploh ni znanstvenikov, ki bi kaj ugotovili, ampak, da jim te izsledke raziskav v laboratorije in njih tamkajšnje glave pošilja Bog in kako si jaz predstavljam, da bi lahko človek karkoli izumil. Pysdočka - malo je manjkalo, da ga nisem vprašal kakšno pošto Bog uporablja - ampak ga ne morem preveč zezati, ker je fant sicer zelo v redu, samo te traparije ne smeš omenjati.

Pa tudi veliko neodločenih, ki so mu verjeli, da gre za novo opcijo - posebej med neobveščenimi ženskami, ki pozorno ne sledijo dogajanju - recimo nad Pahorjem razočarane levičarke

Če bi Virant takoj povedal, da bo šel v koalicijo z Janšo, niti v parlament ne bi prišel, to pa bi situacijo bistveno spremenilo. Zato so potrebne nove volitve, da volilci povejo svoje na podlagi jasnih dejstev. Si zdaj razumel? :)

Ni razumel - definitivno!

Ampak ti si res neverjeten. Kako tem budalam potrpežljivo in neomajno razlagaš zadeve, katerih kot verniki ne bodo niti hoteli razumeti - tako kot ni hotel tisti moj znanec razumeti, da genetika danes dela nova bitja nad katerimi je do včeraj imela pri materialistih primat samo narava - nove "patente" mislim. Kapo dol za potrpežljivost. Meni pri takih prej ali slej poči film in začnem samo še zmerjati.

mglds
13.01.2012, 09:04
Pa dejmo še enkrat g.Gregor Virant je povedal da je stredinska stranka in da bi lahko šel v tisto vlado ki bo imela sorodni program in da bo njegova stranka lahko uresničevala program ki so ga sestavili ! LEPO VAS PROSIM DEJTE 5X PREBRAT TO NAPISANO ! Zdej vas pa sprašujem kaj je naredil narobe ob zavrnitvi Zorana Jankovića? In mimogrede v stranki so sogasno sprejeli odločitev !

Vsako blebetanje o nategu volilcev bom razumel,da ste zelo razočarani ker levica ni uspela!Drugače glede na to da se z JJ nista nikoli preveč sporekla bi lahko človek sklepal da vidi več simpatij do desnice,ker je tudi on bil tam ! Zato nevem kako lahko nekateri mislite ,da bo kar avtomatsko podprl levico,ki je z Jankovičem popolno nasprotje načelu stranke Viranta !!!! Samo bebci to verjamejo ! In še enkrat volilci Viranta imajo popolnoma nasprotna načela v primerjavi stranke Jankoviča ! JASNO ! ZATO NE VPLETAJTE VIRANTA V NAGNUSNA OBTOŽEVANJA RUŠENJA LEVICE ! In še drugače v kolikor bi bila levica močna z kakšno drugo stranko bi bila veliko večja verjetnost vstopa Viranta v levico in veliko prej kot pa kakšna druga desna stranka !To je to !

yamamoto
13.01.2012, 22:30
Pa dejmo še enkrat g.Gregor Virant je povedal da je stredinska stranka in da bi lahko šel v tisto vlado ki bo imela sorodni program in da bo njegova stranka lahko uresničevala program ki so ga sestavili ! LEPO VAS PROSIM DEJTE 5X PREBRAT TO NAPISANO ! Zdej vas pa sprašujem kaj je naredil narobe ob zavrnitvi Zorana Jankovića? In mimogrede v stranki so sogasno sprejeli odločitev !

Vsako blebetanje o nategu volilcev bom razumel,da ste zelo razočarani ker levica ni uspela!Drugače glede na to da se z JJ nista nikoli preveč sporekla bi lahko človek sklepal da vidi več simpatij do desnice,ker je tudi on bil tam ! Zato nevem kako lahko nekateri mislite ,da bo kar avtomatsko podprl levico,ki je z Jankovičem popolno nasprotje načelu stranke Viranta !!!! Samo bebci to verjamejo ! In še enkrat volilci Viranta imajo popolnoma nasprotna načela v primerjavi stranke Jankoviča ! JASNO ! ZATO NE VPLETAJTE VIRANTA V NAGNUSNA OBTOŽEVANJA RUŠENJA LEVICE ! In še drugače v kolikor bi bila levica močna z kakšno drugo stranko bi bila veliko večja verjetnost vstopa Viranta v levico in veliko prej kot pa kakšna druga desna stranka !To je to !

No, pa dajva še enkrat. Zdaj je na vrsti matematika. :)
kot tudi sam trdiš, ima Janša najbolj stabilno volilno bazo. To pomeni, da Virant s svojim odhodom s seboj ni potegnil tudi njegovih volilcev. Torej jih je moral dobiti od drugod. Od NSi in SLS jih ni dobil, ker sta ti dve stranki dobili celo nekoliko več glasov kot je bilo pričakovati. Desus je tudi ohranil svoje volilce. PS je prevzela volilce DS in delno LDS in Zares ter iz nabora neodločenih. Torej, od kod so Virantovi volilci? Verjetno se boš strinjal z mano, da ostanejo samo še preostali volilci LDS, Zares in neodločeni, drugih ni!
In ti sredinski volilci so glasovali za Viranta, ker je obljubljal nekaj novega in, ker je zapustil SDS. Če bi vedeli, da bo šel v koalicijo z Janšo, zanj gotovo ne bi glasovali in bi tako ostal pred vrati parlamenta. :approve:
Če boš to kaj komentiral, te prosim, da ne uporabljaš izrazov kot so jokcanje, blebetanje, drekači, butli in podobno, ker jaz tega ne priznavam kot argument. :kmet:

Faust
14.01.2012, 07:43
Ponavljam pravila

Prepovedano je:
- žalitve in norčevanje
- uporaba kakršnih-koli izpeljank iz imen
- spam in vse ostale objave, ki ne spadajo v temo
- objava tekstov ali slik, za katere nimate avtorskih pravic
- odpiranje tem brez jasnega sporočila, o čem naj pogovor teče in razumljivega naslova v slovenskem jeziku
- odpiranje tem, ki ne spadajo v ta sklop
- odpiranje ponovljenih tem ---> ki so zaklenjene, ker so na forumu prepovedane.
- pisanje z velikimi tiskanimi črkami.

Seveda tudi tu veljajo vsa ostala pravila foruma. (http://forumi.siol.net/showthread.php?t=7425)

Vse prepovedane objave bodo brisane. Ponavljanju kršitev bo sledila prepoved sodelovanja na forumu. Brisana objava se šteje kot opozorilo, ponovitvi brisane objave sledi ban.

http://forumi.siol.net/showthread.php?t=27568

yamamoto
14.01.2012, 07:48
Se mi dozdeva, da zahtevam preveč tudi kar se matematike tiče. :veryevil:

mglds
14.01.2012, 07:58
kot tudi sam trdiš, ima Janša najbolj stabilno volilno bazo. To pomeni, da Virant s svojim odhodom s seboj ni potegnil tudi njegovih volilcev. Torej jih je moral dobiti od drugod. Od NSi in SLS jih ni dobil, ker sta ti dve stranki dobili celo nekoliko več glasov kot je bilo pričakovati. Desus je tudi ohranil svoje volilce. PS je prevzela volilce DS in delno LDS in Zares ter iz nabora neodločenih. Torej, od kod so Virantovi volilci? Verjetno se boš strinjal z mano, da ostanejo samo še preostali volilci LDS, Zares in neodločeni, drugih ni!
In ti sredinski volilci so glasovali za Viranta, ker je obljubljal nekaj novega in, ker je zapustil SDS. Če bi vedeli, da bo šel v koalicijo z Janšo, zanj gotovo ne bi glasovali in bi tako ostal pred vrati parlamenta. :approve:
Če boš to kaj komentiral, te prosim, da ne uporabljaš izrazov kot so jokcanje, blebetanje, drekači, butli in podobno, ker jaz tega ne priznavam kot argument. :kmet:

g.yamamoto vi mislite da ste volili g.Viranta zato da ne bo šel z Janšo v koalicijo ? To pa nisem nikoli slišal od g. Viranta ! Ali Virant je dejal da bo vsekakor šel v levo koalicijo neglede kdo bo tam in neglede kakšen program bo imel in se tudi ne bomo pogajali ! Mi bomo šli v levo pika amen ! Ali je to obljubil !Kar se pa tiče iz kje je pridobil volilce pa mislim da iz povsot nekaj,tudi tiste ki prej sploh niso šli na volitve!Bog nedaj da jih je kaj iz LDS in Zares !!!Če jih je pa iz tam pol pa nič čudnega da sta ti dve stranki izpadli iz parlamenta !! In če bo sestavljena Janševa vlada ali misliš ,da Virant ne bo izpolnil volilne obljube ? In tudi sem prepričan da jih bo sigurno bolje sprovedel kot ima ideje kot pa da bi bil še zmeraj v stranki SDS! g.yamamoto prosim za odgovor . lp.

mglds
14.01.2012, 08:00
Se mi dozdeva, da zahtevam preveč tudi kar se matematike tiče. :veryevil:

do pol polnoč pa nisem čakal ,če boš kaj napisal:d

keops
14.01.2012, 14:16

Ti kot star partijec ne razumeš, da se lahko npr. meni, deklariranemu kot antipartijec in označenem kot .... ipd. na to temo, vse skupaj mogoče začenja zdeti kot pot naprej....:dontknow:
Mogoče še komu...

yamamoto
14.01.2012, 20:14
g.yamamoto prosim za odgovor . lp.

Ker te še vedno zanima moje mnenje: Za vse zavlačevanje okoli sestave vlade in za sedanje brezvladje je kriv Virant!
Vidim, da sva si glede tega, kdo je glasoval za Viranta že bliže, verjetno se boš strinjal, da ob zavrnitvi koalicije z Jankovičem, tudi koalicija z Janšo, za spoštovanje volje njegovih volilcev, ni primerna.
Če že ni hotel v koalicijo z Jankovičem, bi lahko bil načelen in se odločil, da ostane v opoziciji ter na glasovanju podprl mandatarja, ki so ga izbrali volilci. :) Tako bi sedaj že imeli vlado in se ne bi nevarno bližali bankrotu države in totalni izgubi mednarodnega zaupanja v naše politike. Tega, da smo na robu brezna se je začel zavedati tudi Pahor. Janša pa se še vedno dela norca in se zaradi bližajočega kolapsa naših financ sploh ne sekira. :( Glede na to, da so volilci v vseh anketah zahtevali, da se stari politiki umaknejo, ker so že preveč stvari zas :censored: rali, bi bilo edino higienično od njega, da se umakne in vodenje SDS prepusti drugemu. On je namreč še edini od tistih, ki jih večina Slovencev noče več videti v vladi in parlamentu.

In če bo sestavljena Janševa vlada ali misliš ,da Virant ne bo izpolnil volilne obljube ?

Na to kar pozabi. Zakaj misliš, da je šel Virant na svoje? Kar poglej si njegove izjave o možnostih uveljavljanja lastnih idej pod Janšo. :angel:

In tudi sem prepričan da jih bo sigurno bolje sprovedel kot ima ideje kot pa da bi bil še zmeraj v stranki SDS!

Tukaj pa se strinjam s tabo. Svoje ideje bi Virant zagotovo bolje uresničil v koaliciji z Jankovičem, kot pa v sodelovanju z SDS. :approve:

juure
15.01.2012, 07:17
Prepričan sem, da je Virant še hujši od Janše - prava katastrofa pa bo, ko prideta ta 2 na oblast. Takih brezobzirnih in zahrbtnih ljudi na položajih se je bati kot hudiča. Navidezna levica tudi počne svinjarije ampak jo je še vedno vsaj malo sram in to skriva, kar daje občutek nekih sledi ali mikro-ostankov morale, ki bi se morda v bodočnosti lahko razvila v kolikor-toliko-moralo.

Tandem Virant-Janša pa je tako brezobziren, da ne skriva ničesar več in praktično vse svinjarije počne na očeh javnosti in odgovarja z "pa-kaj" odgovori. Arogantni do skrajnosti bodo ob prihodu na oblast naredili stalinovsko čistko, spet na ključne položaje postavili razne argentinske bajuke, si napolnili žepe in (vsaj Janša) odleteli na svoj ranč v Avstralijo, ko bodo Butale potonile.

mglds
15.01.2012, 07:22
Tebi se ne da nič razložit ! Ker imaš predizpozicijo "za vse je kriv JJ in zdaj Virant" !!

Zavlačuje Turk !! Ker Jankota ni podprlo 46 poslancev še ne pomeni da zavlačujejo ! Ker imate levičarji edino orožje še pri Jankotu je zdej on vaš idol ! In njega je treba na vsak način podpreti ,če ga ne podpreš si izdajalec in zavlačuješ ter narediš oooooooggggromno gospodarsko škodo ! Zadeva je enostavna ,če enemu mandatarju ne rata pol ne rabimo nič več kot dodatnih 14 dni in dobili bomo trdno vlado !! VELIKO BOLJE KOT VLADO Z KUPLJENIM 46 GLASOVI ! Kako bo ta vlada sprejemala zakone ??????? Briga vas sam da ni Janez Janša !! Resi mate oprane možgane!!

yamamoto
15.01.2012, 08:18
Tebi se ne da nič razložit ! Ker imaš predizpozicijo "za vse je kriv JJ in zdaj Virant" !!

Zavlačuje Turk !! Ker Jankota ni podprlo 46 poslancev še ne pomeni da zavlačujejo ! Ker imate levičarji edino orožje še pri Jankotu je zdej on vaš idol ! In njega je treba na vsak način podpreti ,če ga ne podpreš si izdajalec in zavlačuješ ter narediš oooooooggggromno gospodarsko škodo ! Zadeva je enostavna ,če enemu mandatarju ne rata pol ne rabimo nič več kot dodatnih 14 dni in dobili bomo trdno vlado !! VELIKO BOLJE KOT VLADO Z KUPLJENIM 46 GLASOVI ! Kako bo ta vlada sprejemala zakone ??????? Briga vas sam da ni Janez Janša !! Resi mate oprane možgane!!

Pa moraš biti res hudo zaslepljen, da po tolikih osnovnošolsko jasnih razlagah ne moreš razumeti. :nonono:
Türk Janši ne more dati mandata, ker ima samo 36 zagotovljenih glasov.
Najpomembnejši člani Virantovega štaba so namreč tudi proti sodelovanju v Janševi koaliciji. Torej bi bilo za stranko najbolj pošteno, da ostane v opoziciji in dovoli svojim poslancem, da pri potrjevanju mandatarja glasujejo po lastni presoji. :approve:
Glede na to, da so se z Jankovičem že uskladili pri večini svojih zahtev, bi jim bilo tudi tako zagotovljeno uresničevanje njihovega programa. :)
Poskusi malo razmisliti in pri odgovoru uporabi tudi kakšen argument in ne samo jokcanja o hudobnežih, ki Janše ne marajo. ;)

mglds
15.01.2012, 08:49
Erjavec bo šel za Janšo ! Kaj ti ni jasno ? On bi šel že prej,vendar ga je Janko našponal ker kao mu je zagotovil da ima 46-ti glas ! In ker je Janko bil zmagovalec je Kahl šel k njemu !! Jasno ! In zdej je jasno da Janko nima 46 glasov ! Jasno ! Če ti ni jasno si oglej oddajo Utrip ,ki jo je Rajko Gerič odlično naredil !!http://tvslo.si/predvajaj/utrip/ava2.125966042/

keops
15.01.2012, 09:13
Prepričan sem, da je Virant še hujši od Janše - prava katastrofa pa bo, ko prideta ta 2 na oblast. Takih brezobzirnih in zahrbtnih ljudi na položajih se je bati kot hudiča. Navidezna levica tudi počne svinjarije ampak jo je še vedno vsaj malo sram in to skriva, kar daje občutek nekih sledi ali mikro-ostankov morale, ki bi se morda v bodočnosti lahko razvila v kolikor-toliko-moralo.

Tandem Virant-Janša pa je tako brezobziren, da ne skriva ničesar več in praktično vse svinjarije počne na očeh javnosti in odgovarja z "pa-kaj" odgovori. Arogantni do skrajnosti bodo ob prihodu na oblast naredili stalinovsko čistko, spet na ključne položaje postavili razne argentinske bajuke, si napolnili žepe in (vsaj Janša) odleteli na svoj ranč v Avstralijo, ko bodo Butale potonile.

Če veš še kdo bo zadel na lotu, si popoln...

yamamoto
15.01.2012, 09:36
Erjavec bo šel za Janšo ! Kaj ti ni jasno ? On bi šel že prej,vendar ga je Janko našponal ker kao mu je zagotovil da ima 46-ti glas ! In ker je Janko bil zmagovalec je Kahl šel k njemu !! Jasno ! In zdej je jasno da Janko nima 46 glasov ! Jasno ! Če ti ni jasno si oglej oddajo Utrip ,ki jo je Rajko Gerič odlično naredil !!http://tvslo.si/predvajaj/utrip/ava2.125966042/

Tudi novinarji so samo ljudje s svojimi pobožnimi željami. :veryevil:
Ti pa si poglej tole:

Predsednik Pozitivne Slovenije Zoran Janković bi bil po mnenju 48,6 odstotka anketiranih boljši mandatar kot predsednik SDS Janez Janša, ki mu podporo namenja 31,8 odstotka vprašanih.
http://www.siol.net/novice/slovenija/2012/01/javnost_bi_za_mandatarja_raje_jankovica_kot_janso. aspx

Zato jaz trdim, da so ljudje spoznali, da sta jih Janša in Virant vlekla za nos in so potrebne nove volitve. :approve:

mglds
15.01.2012, 10:32
Ja zdej si me pa prepričal,oprosti ker sem težil ! Zdej pa gremo nad desnico in ukrepamo dva ga primeta za rame,dva za noge,dva pa za roke ,enga pa še če, se bo upiral, da dobi okol kepe in direkt po volilni listek in ga tolk cajta vlečt za jajca da ne bo podpisal za Listo Zorana Jankoviča za Turka,za Kučana in za Stanovnika ! Smrt fašizmu svoboda narodu !:2thumbs: Naj živi demokracija !!:approve:

mglds
15.01.2012, 11:26
Ajej se tolk upirajo ,da nismo dobil še nobenega prebeglega glasu :dontknow:Probavamo vse metode ,ki jih poznamo ! Glisto smo presekali na pol in evo zdej imamo dve !!:dontknow: pol smo na Dražgoše pelal onega prvaka! Za spremljavo v avtomobilu je bil komandant!Zraven njega je pa hodil stric ! Evo po dveh krogih je crkno avto,stric je pa že po 5 krogih omagal in šel v slaščičarno medtem ko oni še zmeraj hodi in hodi ! Enostavno jim ne moremo do živega,mogoče če bi šli v S.korej ,če imajo oni kake nove metode !Drugače bomo naredli tako da recimo, 28 poslancev se vsede tako da ima eno ritnico na enem stolu druga ritnico pa na drugem!Tako bo vsak poslanec zasedel dva stola 28+28=51 !! ejga to pa je trdna koalicija!

yamamoto
15.01.2012, 12:11
Saj razumem, da se ti je od vsega hudega čisto strgalo, ampak z metodami Einsatzkommando pa, dokler imamo Stanovnika, vseeno ne bo šlo. Večinska volja ljudstva je še vedno zmagala, če ne drugače pa z dobrimi vilami. :veryevil:

mglds
15.01.2012, 12:27
Saj razumem, da se ti je od vsega hudega čisto strgalo, ampak z metodami Einsatzkommando pa, dokler imamo Stanovnika, vseeno ne bo šlo. Večinska volja ljudstva je še vedno zmagala, če ne drugače pa z dobrimi vilami. :veryevil:Pa še nekaj ti povem ,večina volje ljudstva bi bilo če bi bile samo 2 stranki ! Ker pa rabimo večina voljo ljudstva v parlamentu,ki smo jih izvolili se morajo pa izvoljeni zmeniti ! Vsako jamranje ko komu ni pogodu,razumem ,da je na manjšinski strani ! IN TO JE TO KER NE PRIZNATE PORAZA V PARLAMENTU ! Glede volitev pa nebi jaz govoril o zmagi ! Ker če je tako naj se potem začne 1,2,3 itd. Upoštevanje volitev (kot pravi Turek ) gre tako 1,3,5 !! NE NE !! :) Vsekakor bo nastala vlada po večini volje volilcev ! Samo zgleda da tebi ne bo po godu !:d Ejga sam zakaj res Virant ni hotel v koalicijo z Zokijem ? bemti !

keops
15.01.2012, 12:32
Saj razumem, da se ti je od vsega hudega čisto strgalo, ampak z metodami Einsatzkommando pa, dokler imamo Stanovnika, vseeno ne bo šlo. Večinska volja ljudstva je še vedno zmagala, če ne drugače pa z dobrimi vilami. :veryevil:

Dobre vile so by @keops...piše se z veliko začetnico (Dobre vile).
BTW Tam nekje se delaš neumnega, tu pa...odloči se, a revolucija še traja ali ne?

mglds
15.01.2012, 12:45
Sam res zakaj Virant ni šel z Jankotom,ker sta full sorodni duši oba zagovarjata načelnost in poštenje brez korupcije in ščitita malega človeka ! Posebna Janko ker on je največjim v Sloveniji dal plače ! Res da so delali cele dneve in sobote ter Nedelje ,vendar so pa dobili skoraj 500 evrov ! Potem zvišanje ddv zakaj kle Virant ni verjel ,ker je zoki reku no pa ne bomo zvišali ddv,razen če bo potrebno ! Kva kle misli Virant da ga Janko nate..je ! Ne ne to sigurno ne ! Janko reku ne prodajat zdrave firme,sej bomo ene 5x na leto dokapitalizirali nlb pa bo zdrava firma in Virant ga sploh ne razume, tititi Virant !:nonono:

Dalmatinec
15.01.2012, 17:52
Kako bi bilo, če bi jaz začel tule pisat v svojem prleškem narečju in pričakoval, da vsi vedo zakaj se gre? Malo manj tolči to ljubljanščino, ker nismo vsi Ljubljančani tu gor.;)

Virant in njegovi neoliberalci zagovarjajo razprodajo vsega premoženja in gojijo tezo, da je država slab gospodar. A ko pa država rešuje propadle banke in konglomerate, katere so zafurali finančniki, je pa ok? Zakaj jih država raje ne prepusti propadu, če prisegajo na deregulacijo trga? Drugače pa še to: država ni nič bolj slab gospodar kot privatniki, mamo nebroj primerov, ko so propadale privatne firme, ki so bile nekoč uspešne državne.

mglds
15.01.2012, 20:58
Kako bi bilo, če bi jaz začel tule pisat v svojem prleškem narečju in pričakoval, da vsi vedo zakaj se gre? Malo manj tolči to ljubljanščino, ker nismo vsi Ljubljančani tu gor.;)

Virant in njegovi neoliberalci zagovarjajo razprodajo vsega premoženja in gojijo tezo, da je država slab gospodar. A ko pa država rešuje propadle banke in konglomerate, katere so zafurali finančniki, je pa ok? Zakaj jih država raje ne prepusti propadu, če prisegajo na deregulacijo trga? Drugače pa še to: država ni nič bolj slab gospodar kot privatniki, mamo nebroj primerov, ko so propadale privatne firme, ki so bile nekoč uspešne državne.

Prevod ; kva kle . = kaj tukaj !

yamamoto
15.01.2012, 21:03
Dobre vile so by @keops...piše se z veliko začetnico (Dobre vile).
BTW Tam nekje se delaš neumnega, tu pa...odloči se, a revolucija še traja ali ne?

Za nenamerno napako se opravičujem. Obljubljam tudi, da tvojega copyrighta ne bom več kršil, malo tudi zaradi SAZAS in njihovih advokatov. :veryevil:
Sicer mi je pa giljotina, zaradi svoje sofisticiranosti, bolj všeč kot sredstvo za sanacijo družbene nadgradnje. :d
Kar se pa revolucij tiče, tudi ta druga je končana, na mojo veliko žalost s katastrofalnimi posledicami za navadno rajo. :( Prav zato se moramo počasi pripraviti na tretjo, ki bo nekatere stvari postavila na pravo mesto in, kot se pogosto dogaja, nekatere skrajšala za malo manj kot en čevelj. :approve:

yamamoto
15.01.2012, 21:06
Sam res zakaj Virant ni šel z Jankotom,ker sta full sorodni duši oba zagovarjata načelnost in poštenje brez korupcije in ščitita malega človeka ! Posebna Janko ker on je največjim v Sloveniji dal plače ! Res da so delali cele dneve in sobote ter Nedelje ,vendar so pa dobili skoraj 500 evrov ! Potem zvišanje ddv zakaj kle Virant ni verjel ,ker je zoki reku no pa ne bomo zvišali ddv,razen če bo potrebno ! Kva kle misli Virant da ga Janko nate..je ! Ne ne to sigurno ne ! Janko reku ne prodajat zdrave firme,sej bomo ene 5x na leto dokapitalizirali nlb pa bo zdrava firma in Virant ga sploh ne razume, tititi Virant !:nonono:

No, očitno si o Jankoviču povedal že vse, ker vidim, da se ponavljaš.
Poskusi nas zdaj z argumenti prepričati zakaj je Janša boljši in zakaj bi moral prav on biti mandatar. :)

juure
16.01.2012, 06:08
Morali bi ponoviti volitve zdaj ko je Virant pokazal svoj pravi obraz. Oba z Janšo bi dobila tako nogo, da verjeti ne bi mogla.

Janši sem že pisal, naj se pobere nazaj v svojo rodno cigansko naselje, ker ravno njegova prisotnost največ škode naredi SDSu. Če njega ne bi bilo, bi že na teh volitvah gladko zmagala SDS.