Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Pavček ali NatePavček?

dvx
29.07.2011, 18:52
Na MMC RTV Slo je prispevek o Pavčkovi karieri. Najzanimivejši del pa se tiče njegovega bratenja z LDS ter Tonetom Ropom. V tistem času je prišlo do mahinacij s ST Ravne ter prodajo njenega deleža avsrtrijskemu Stayerju. Takratna vlada pa je prejela sklep o nakupu osemkolesnikov za 250 mio €. Ker je volitve izgubila, mimogrede nova se je dločila za nekoliko cenjši nakup Patrii, pa je Pavček, ki je želel pri poslu sodelovati s svojm V&V enostavno izvisel. Breme je ostalo. In danes so na cesti njegovi delavci. Kako lahkotno je biti pri nas tajkun. Samo prave barve moraš biti. Zanimivo da je bil v času prevzema Istrabenza LDS-ov član tudi Bavčar. "Laški" Šrot pa SD. Le za Kordeža trdijo, da je bil edini neoporečen. Čeprav se šušlja, da temu še zdaleč ni tako. Saj je prijateljeval z bivšim finančnim ministrom in profesorjem Mramorjem. K sreči njegov Merkur ni potonil. Saj bi z njim odšela tudi Perutnina Ptuj, katere večinski lastnik je bilo kransjko podjetje. In krog je sklenjen. Za NatePavčkom je ostalo več kot 500 natepavčkov. Pravzaprav nategnjenčkov. Brez prebitega centa v žepu. Kot vsem ostalim 80000 prijavljenim na zavodu. 40000 od prej ne smemo prišteti poleg. Saj jih ni pridelal aktualna oblast s svojimi managerskimi prijatelji. Iz tega vidika nam je angažma koalicijskih strank oz. njihovih politikov v "zadevi Patria" toliko razumljivejši. Predvsem pa jurš njim zvestih novinarjev dobro umeščenih na Delu, Ljubljanskem Dnevniku in Mladini. Seveda to ne pomeni, da poizkusov podkupovanj v poslu s Finci ni bilo. Vendar so bili že pod Drnovškom in Ropom (Cekuta, Wolf). Kar so v svojih opažanjih napisali avstrijski preiskovalci. Da o zanimivih poslih z Izraelci ne govorimo. Pri katerih se je močni angažiral Jelko Kacin. Zato so kasneje "poskrili" vse vpisne dnevnike prihodov na MORS iz tistega obdobja. Da ob morebitni preiskavi, ki jo je zahtevala opozicija, ne bi mogli odkriti kdo vse je v tistem času prihajal "v goste" na slovenski Pentagon. Pavček je očitno eden tistih, ki je v spregi s politiko pričakoval več kot je bila ta iz že znanih razlogov sposobna udejaniti. Še tragičneje pri vsem sklupaj pa je, da so opeharili Viatorjeve delavce. Ki so desetletja gradili firmo in ji ustvarjali ugled ter profit. Je po vseh teh spoznanjih trenutna politika sploh še vredna kakršnega koli zaupanja? Mislim da je odgovor zelo preprost. Ne. Nikoli več.

yamamoto
31.07.2011, 11:26
Na MMC RTV Slo je prispevek o Pavčkovi karieri. Najzanimivejši del pa se tiče njegovega bratenja z LDS ter Tonetom Ropom. V tistem času je prišlo do mahinacij s ST Ravne ter prodajo njenega deleža avsrtrijskemu Stayerju. Takratna vlada pa je prejela sklep o nakupu osemkolesnikov za 250 mio €. Ker je volitve izgubila, mimogrede nova se je dločila za nekoliko cenjši nakup Patrii, pa je Pavček, ki je želel pri poslu sodelovati s svojm V&V enostavno izvisel. Breme je ostalo. In danes so na cesti njegovi delavci. Kako lahkotno je biti pri nas tajkun. Samo prave barve moraš biti. Zanimivo da je bil v času prevzema Istrabenza LDS-ov član tudi Bavčar. "Laški" Šrot pa SD. Le za Kordeža trdijo, da je bil edini neoporečen. Čeprav se šušlja, da temu še zdaleč ni tako. Saj je prijateljeval z bivšim finančnim ministrom in profesorjem Mramorjem. K sreči njegov Merkur ni potonil. Saj bi z njim odšela tudi Perutnina Ptuj, katere večinski lastnik je bilo kransjko podjetje. In krog je sklenjen. Za NatePavčkom je ostalo več kot 500 natepavčkov. Pravzaprav nategnjenčkov. Brez prebitega centa v žepu. Kot vsem ostalim 80000 prijavljenim na zavodu. 40000 od prej ne smemo prišteti poleg. Saj jih ni pridelal aktualna oblast s svojimi managerskimi prijatelji. Iz tega vidika nam je angažma koalicijskih strank oz. njihovih politikov v "zadevi Patria" toliko razumljivejši. Predvsem pa jurš njim zvestih novinarjev dobro umeščenih na Delu, Ljubljanskem Dnevniku in Mladini. Seveda to ne pomeni, da poizkusov podkupovanj v poslu s Finci ni bilo. Vendar so bili že pod Drnovškom in Ropom (Cekuta, Wolf). Kar so v svojih opažanjih napisali avstrijski preiskovalci. Da o zanimivih poslih z Izraelci ne govorimo. Pri katerih se je močni angažiral Jelko Kacin. Zato so kasneje "poskrili" vse vpisne dnevnike prihodov na MORS iz tistega obdobja. Da ob morebitni preiskavi, ki jo je zahtevala opozicija, ne bi mogli odkriti kdo vse je v tistem času prihajal "v goste" na slovenski Pentagon. Pavček je očitno eden tistih, ki je v spregi s politiko pričakoval več kot je bila ta iz že znanih razlogov sposobna udejaniti. Še tragičneje pri vsem sklupaj pa je, da so opeharili Viatorjeve delavce. Ki so desetletja gradili firmo in ji ustvarjali ugled ter profit. Je po vseh teh spoznanjih trenutna politika sploh še vredna kakršnega koli zaupanja? Mislim da je odgovor zelo preprost. Ne. Nikoli več.

Ne trenutna, ne tista prejšnja! Če bi se malo bolj poglobil v rabote onih drugih, bi videl, da so imeli popolnoma enake namene, le prehitro smo jih zvlekli od korita. :(

dvx
31.07.2011, 14:01
O tom potom. Trenutni so v različnih oblikah (koalicijah) vladali mislim da več kot 14 let. Prejšnji le štiri. Slednji v konjukturi seveda. Tako kot prejšnji v preteklosti (razen sedaj) niso vladali v recesiji. Torej so imeli objektivne možnosti, da nas pripravijo na vse mogoče scenarije. Pa nas niso. Zato je zgolj prejšnje težko obtoževati slabega dela. Poleg tega pa so vzorno predsedovali EU. V tem smislu jim nimamo kaj očitati. Tudi brezposelnost je bila pod njimi 3x nižja. Krizi se niso mogla izogniti niti najrazvitejša gospodarstva na svetu. Tako da sedanji nimajo opravičil za slabo vodenje države. Saj so k posledicam svetovne gospodarske krize dodali še svoje katastrofično vodenje. V tem smislu pa so močno prekašali prejšnje. Prav zato menim, da je čas, da se jih enkrat za vselej znebimo. Kajti takšne katastrofe si Slovenci ne moremo in ne smemo več privoščiti. Celo Žižek je končno enkrat javno povedal, da je bil Drnovšek nesposoben. Kar dokazuje moje navedbe. Pa je bil Žižek njihov ideolog in velik zagovornik. Kar pove dovolj. Meni je pravzaprav vseeno kdo bo zmagal na naslednjih volitvah. Samo da tile sednji ne. Izgovor da prejšnji ne bodo nič boljši ne drži vode. Dokler jih ne vidimo na delu jih ne moremo že v naprej obtožiti česar koli. Konja lahko kritiziraš, ko ga spustiš na dirko. Če je slab daš priložnost drugemu. Za to so volitve, za to je demokracija. Za to imamo ureditev, ki smo si jo izbrali. In ne le politično higienično, ampak tudi modro bi bilo, da se tile sedanji čim prej spokajo.

yamamoto
31.07.2011, 21:41
O tom potom, je izraz, ki so ga uporabljali funkcionarji v prejšnji državi, ko so bili stisnjeni v kot. ;)
Prej sem ti predlagal, da si bolje pogledaš Janševe rabote, pa se očitno raje ukvarjaš z onimi drugimi. :nonono:
Da ti pomagam....Janša je takoj po prevzemu oblasti zamenjal cel kup sposobnih direktorjev s svojimi jurišniki, ki niso znali nič drugega kot izčrpavati podjetja in preusmerjati denar na prave račune. To so znali zelo dobro še iz časov prekupčevanja z orožjem, na primer Lovšin. :(
Janša je tistim Slovencem, ki znajo misliti s svojo glavo, že dodobra pokazal kakšne vrste človek je. In povem ti, da to ni tisti, ki bi si ga pameten državljan želel za predsednika slovenske vlade. :nonono:

dvx
01.08.2011, 14:09
Vsi direktorji so še na svojih položajih. Če je že menjal, je lahko zgolj one v državnih firmah. In kdo so to bili? Janković. Še kdo? Se ne spomnim. Vsaj ne omembe vrednega podjetja oz. direktorja. Šrot, Bavčar, Zidar, Tovšakova, Bohorič, Rigelnik, Bobinc itd. Vsi našteti so bili na položajih pred nastopom Janševega mandata. Pa jih nihče ni zamenjal. Šrot je bil celo član SD, Bavčar LDS, Zidar je tako in tako prijateljeval (podkupoval) z vsemi. Tovšakova je bila nekoč članica SKD. Ali je bila ksneje tudi v kakšni stranki ne vem. Bohrič spada med partijski kader. Bobinca je za naslednika določil še en dolgoletni partijski direktor. Lepo bi bilo, če bi navedel kakšno konkretno direktorsko ime, ki ga je zamenjal JJ. Še Mure se ni lotil. Zato pa je šla potem pod Pahorjem v maloro. Kolikor vem jih je bilo nekaj nedotakljivih za njegovega mandata aretiranih. Kot v primeru "Čiste lopate". Žal lahko ugotovim le, da nisi postregel z nobenim resnejšim podatkom, ki bi utemeljil tvoje navedbe. Torej gre za že precej izrabljene floskule o Janševih kadrovskih čistkah. Čeprav konkretnejših podatkov ni. Celo Dela ni prevzel. V zahvalo ga danes še bolj žagajo. Celo njegva zvesta sodelavka ASK ga je prinesla okoli. Ker jo je premamil pivovarski denar. Mislim da je bilo prav nasprotno od tega kar navajaš ti. Vse se je dogajalo zato, ker JJ ni znal, ali si ni upal počistiti tako kot to počno sedanji oblastniki. Če zmaga upam, da napake ne ponovi. Kajti Slovenija potrebuje veliko generalno čiščnje. Tako temeljito da od tehle ki so sedaj na oblasti ter njihovih pomagačev ne bo ostala nit začetnica. Kaj šele kaj drugega. Pa mi je vseeno kdo bo to opravil. Ali Janez, Jože, Franci, Miha, Tone, Lojzka, Francka ..... Je vseeno. Pomembno je le, da se otresemo teh zgub, nadloge, katastrofe.

keops
01.08.2011, 19:28
Si mogoče mislil:"Počistimo štalo?":kmet:

yamamoto
01.08.2011, 22:33
Vsi direktorji so še na svojih položajih. Če je že menjal, je lahko zgolj one v državnih firmah. In kdo so to bili? Janković. Še kdo? Se ne spomnim. Vsaj ne omembe vrednega podjetja oz. direktorja. Šrot, Bavčar, Zidar, Tovšakova, Bohorič, Rigelnik, Bobinc itd. Vsi našteti so bili na položajih pred nastopom Janševega mandata. Pa jih nihče ni zamenjal. Šrot je bil celo član SD, Bavčar LDS, Zidar je tako in tako prijateljeval (podkupoval) z vsemi. Tovšakova je bila nekoč članica SKD. Ali je bila ksneje tudi v kakšni stranki ne vem. Bohrič spada med partijski kader. Bobinca je za naslednika določil še en dolgoletni partijski direktor. Lepo bi bilo, če bi navedel kakšno konkretno direktorsko ime, ki ga je zamenjal JJ. Še Mure se ni lotil. Zato pa je šla potem pod Pahorjem v maloro. Kolikor vem jih je bilo nekaj nedotakljivih za njegovega mandata aretiranih. Kot v primeru "Čiste lopate". Žal lahko ugotovim le, da nisi postregel z nobenim resnejšim podatkom, ki bi utemeljil tvoje navedbe. Torej gre za že precej izrabljene floskule o Janševih kadrovskih čistkah. Čeprav konkretnejših podatkov ni. Celo Dela ni prevzel. V zahvalo ga danes še bolj žagajo. Celo njegva zvesta sodelavka ASK ga je prinesla okoli. Ker jo je premamil pivovarski denar. Mislim da je bilo prav nasprotno od tega kar navajaš ti. Vse se je dogajalo zato, ker JJ ni znal, ali si ni upal počistiti tako kot to počno sedanji oblastniki. Če zmaga upam, da napake ne ponovi. Kajti Slovenija potrebuje veliko generalno čiščnje. Tako temeljito da od tehle ki so sedaj na oblasti ter njihovih pomagačev ne bo ostala nit začetnica. Kaj šele kaj drugega. Pa mi je vseeno kdo bo to opravil. Ali Janez, Jože, Franci, Miha, Tone, Lojzka, Francka ..... Je vseeno. Pomembno je le, da se otresemo teh zgub, nadloge, katastrofe.

Ti pa v sprenevedanju prekašaš celo mojstra Grimsa. :d
Še tretjič ti bom predlagal, da si neobremenjeno pogledaš kaj se je v resnici dogajalo in ne mi ti o nekih mafijaših tipa Šrot in Bavčar, ki z resnimi direktorji veze nimajo. :nonono:
Da ti malo pomagam. Že zadnjič sem omenil Lovšina, ki se je spravil nad Interevropo, potem pa si poglej še Luko Koper, HIT, Mercator... ostalo boš pa že sam našel, ni Vrag. :angel:
Veš, dozdeva se mi, da bi ti rad počistil samo levo polovico štale, čeprav je desna ravno tako usrana. :veryevil:

Pa še nekaj o sestanku JJ - BŠ - IB - ASK, za katerega JJ sveto zatrjuje, da ga ni bilo. Veš, tam, kjer je dim, je tudi ogenj in temu lahko še kako verjamemo, še posebno, ker si danes lahko od blizu pogledamo vsa tista pogorišča. :(

dvx
06.08.2011, 20:51
Zakaj si u luft skočil? Težav v Luki in Interevropi sploh ni bilo. Namesto Lovšina pa bi lahko postavili tudi opico. Taka podjetja so funkcionirala po lastni inerciji. Saj so bila v bistvu monopolna. Šlo je le za denarne tokove, ki jih je Lovšin prekinil in morda speljal v kakšno drugo stranko. Vsi dobro vemo kako držvna podjetja (v bistvu njihovi direktorji) povsem legalno finančno pomagajo političnim strankam. Točno tako kot jim zakon dovoljuje. To je bila zgodba, da bi lahko odžagali novim oblastnikom neljube vodilne. Pa kaj? Povej mi podjetja kjer so bili zamenjani tazaresni direktorji. Razen Jankovića in Mercatorja se ne spomnim omembe vredne firme. Kdaj so pa kupovali Delo? ASK se je zgolj ekonomsko prostituirala. Torej je danes pripravljena govoriti eno, jutri, ko ji bodo ponudil še boljšj plačani job pa drugo. Saj je to nekje tudi sama priznala. Da ji ješlo za zagotovitev materialnih in finančnih dobrin zase ter otroke. O onem "znamenitem"sestanku pa le tole. Ta zgodba me zelo spominja na vsebino obtožilnega predloga tužibabe Hrastarce, ki ga je spacala za Janšo. "Neznano kje, neznano kdaj, z neznano kom, neznano koliko ..... itd., itd.". No tako bebav pač nisem. Zato me bo težko prepričati zgolj z nekimi pavšalnimi in nedokazanimi navedki. Sicer pa se najbrž še spomniš kje so kot svetovalca po izgubljenih mestnih volitvah (takrat je županovala Simšičeva) zaposlili njenega podžupana in člana SD? V V&V. Mimogrede, človek niti po izobrazbi in še manj po izkušnjah nima pojma o prevozništvu ter biznisu. Tudi to je drobec v zgodbi o Pavčku Natepavčku. Nihče pa se ni dotaknil dejstva, da so na svojih mestih ostali Gorenjev Bobinac, Mercatorjev Žiga Debeljak, ki ga je pripeljal prav Janković. Veš, pri meni se bo treba bolj potruditi. Vsi veliki slovenski tajkuni (tu mislim na one, ki so jim banke dobrohotno odobravale kredite po neverjetnih pogojih in z zastavo še ne odkupljenih delnic), vključno s prvim takšnim bolj znanim tičkom Jankovićem so prihajli iz vrst t.i. levih političnih strank, ali so jim bili kar javno naklonjeni. Redki so si svoj kapital ustvarili sami. Brez pomoči politike. Tako kot Gantar, ali Mirko Tuš. Ampak to je že druga zgodba. Nas se tičejo bolj natepavčki, ki so v dobršni meri krivi za polom in številna odpuščnja. Vključno z Zidarjem. Ki je spretno krmaril (podkupoval) med vsemi političnimi opcijami. Čeprav ne gre pozabiti, da so nam t.i. leve stranke vladale kar dobrih 16 let. Kdo je torej namestil, ali odstavil največ direktorjev? Verjetno ne oni, ki so bili na oblasti zgolj za vzorectega tega časa. To bi bila resnično neumna trditev. Pravzaprav jaz ne premorem toliko poguma, da bi si upal trditi kaj takega in pri tem ne tvegati plazu splošnega posmeh.

yamamoto
08.08.2011, 20:47
Če samega sebe slepiš, to ne pomeni, da tako počnejo tudi vsi drugi. :nonono:

dvx
11.08.2011, 08:58
Saj se ne slepim. Zgolj opazujem in analiziram. Do danes še nobena vlada ni delovala transparentno, Nobena ni rekla stop! Od sedaj dalje ne bo več financiranja politike. Še nobena ni medijem naročila, da nehajo drekati in prično pisati zgolj o realnem stanju. V tem je problem. Ne v Janši. In še manj v "njegovih" direktorjih. Pri nas je Janša postal sinonim za vse kar ne diši levici. In to je pravzaprav najslabše. Namesto da bi se ukvarjali z razvojem, državo, se ukvarjamo z medsebojno vojno med t.i. levico in t.i. desnico. Oboji pa pridno molzejo državni denar. Ko pridejo do priložnosti seveda. No t.i. levica je takšno priložnost imela kar dobrih 16 let. janša zgolj 4,5 leta. Če dodamo še ono polletno Bajukovo avanturo. Zato je povsem razumljivo, da levica nosu največji del krivde ter bremena za stanje kakršno je danes. Na koncu koncev je bil tudi Pavček del njenega aparata. In mahinacije z nakupom ter prodajo deleža ST Ravne so pač ena od spodletelih poizkusov dobičkarstva s pomočjo politike. Konkretno načrtovane proizvodnje "slovenskih" osemkolesnikov. S tem seveda ne opravičujem drugih podobnih ptičkov. Neglede na njihovo politično afiniteto. Toda levica nam je le najdlje vladala. Imela največ priložnosti za krajo. Kresalova je zadnji primer tovrstnega lopovluka. Koliko je še tega, neotkritega, prikritega itd. se še ne ve. Če bomo sploh izvedeli. Kriminal ne moremo deliti na levega in desnega. Žal pa se je pri nas usidralo mnenje (tudi po zaslugi pristranskih medijev in njihovih novinarjev), da je desni (kriminal) seveda hudo pokvarjen, levi pa pravzaprav zgolj splet okoliščin in nenameren. Torej je posledica različnih mnenj, pogledov. Tako kot je rekla Kresalova sama:" Sprejemam mnenji računskega sodišča in protikorupcijske komisije. Vendar se z njima ne srinjam. Se ne čutim krive". To je tipična kriminalna retorika t.i. slovenske levice. Med tem, ko Janšo že ob sumu takoj ovadijo in prično zoper njega izvajati medijsko gonjo. To vsekakor ni pravna država. Je država, ki jo obvladuje neka politična kriminalna zružba. Ki ji gre zgolj zato, da s svojega terena spodi, eliminira konkurenco. Da ji ostane čim več denarja, dobička. Ne da državo obvarujejo pred krajo in korupcijo. V tem smislu je moje stališče do njih zelo razumljivo in nedvoumno. Upam da sem tudi tebe uspel pojasniti na kaj ciljam oz. na kaj mislim?

yamamoto
11.08.2011, 21:51
Si že bliže. Ko pa boš spoznal, da se mafijaši ne ločijo na leve in desne, boš zelo blizu. ;)
Se spomniš, ko sem že pred leti pisal o kameleonih? Barvo so spremenili ob najmanjšem znaku, da se zadeve lahko obrnejo. Mednje štejem tudi Janšo. Pa ne zato, ker bi ga nekateri mediji črnili, temveč zato, ker sem ga imel možnost v vseh teh letih, skozi njegova dejanja, dodobra spoznati. Dovolj sem namreč star, da me verjamem več besedam, prepričajo me le dejanja. :)
In veš zakaj je Janša prišel leta 2004 na oblast? Zato, ker je trdil, da bo delal popolnoma drugače kot tisti pred njim.
Pa veš zakaj je leta 2008 prišel na oblast Pahor? Zato, ker je Janša takoj začel z barabijami, ki se niso prav nič ločile od LDS-arskih. In ker ljudje niso več mogli gledati istih lumparij že 15 let, so izvolili Pahorja. In zdaj imamo kar imamo in za to je posredno kriv tudi Janša, ki je imel odlično priliko, da stvari postavi na svoje mesto, toda J ne bi bil J, če bi to tudi res napravil. :(

dvx
14.08.2011, 16:57
Si že bliže. Ko pa boš spoznal, da se mafijaši ne ločijo na leve in desne, boš zelo blizu. ;)
Se spomniš, ko sem že pred leti pisal o kameleonih? Barvo so spremenili ob najmanjšem znaku, da se zadeve lahko obrnejo. Mednje štejem tudi Janšo. Pa ne zato, ker bi ga nekateri mediji črnili, temveč zato, ker sem ga imel možnost v vseh teh letih, skozi njegova dejanja, dodobra spoznati. Dovolj sem namreč star, da me verjamem več besedam, prepričajo me le dejanja. :)
In veš zakaj je Janša prišel leta 2004 na oblast? Zato, ker je trdil, da bo delal popolnoma drugače kot tisti pred njim.
Pa veš zakaj je leta 2008 prišel na oblast Pahor? Zato, ker je Janša takoj začel z barabijami, ki se niso prav nič ločile od LDS-arskih. In ker ljudje niso več mogli gledati istih lumparij že 15 let, so izvolili Pahorja. In zdaj imamo kar imamo in za to je posredno kriv tudi Janša, ki je imel odlično priliko, da stvari postavi na svoje mesto, toda J ne bi bil J, če bi to tudi res napravil. :(

No s temle se pa ne strinjam. Janša je izgubil volitve zaradi afere Patria. Razlika med njegovo stranko in SD je bila na koncu mislim da samo dva parlamentarna sedeža. Kar pove dovolj. In Pahor bo naslednje izgubil zato, ker se bo pokazalo, da je s Patrio nategnil več kot pol Slovenije. Drugi, še konkretnejši razlog za poraz pa bo njegova nesposobnost ter nesposobnost koalicije voditi državo. Ki so jo malo da ne zafurali. Kar je bistvena razlika med njim in Janšo. Janša državo zna voditi. Tudi če kaj pokradel. Kaj še ne vemo. Saj mu niso nič dokazali. Pahorjevi pa samo kradejo. Država jim je zgolj in samo korito. To je nazadnje v prksi dokazala Kresalova. Seveda ima Janša tudi cel kup napak. Od tega da ne zna komunicirati, manipulirati z mediji, da stalno igra vlogo Kalimera, da je premalo odločen tam kjer bi morl biti. Torej v lastni stranki. Ker se ne znebi t.i. kupa kmetavzarjev, kmetozofov, ki mu delajo škodo in znižujejo rating. Kar se vrhunskemu poltiku ne bi smelo dogajati. Je pa zelo primeren za krizne razmere. Vprašanje je le, kako zafurana je država. Ali nas bo sposoben izvleči, prepričati ljudi v reforme? Da ne bo na koncu tudi sam klecnil. Kajti Pahorjeva zapuščina bo katastrofalna. Po pravici povem, da se sam ne bi upal stopiti na čelo vlade po tcunamiju, ki nam ga je zakuhal levi trojček. Bi šel raje za dve leti na dopust.

Vsemogočni
14.08.2011, 20:48
No s temle se pa ne strinjam. Janša je izgubil volitve zaradi afere Patria. Razlika med njegovo stranko in SD je bila na koncu mislim da samo dva parlamentarna sedeža. Kar pove dovolj. In Pahor bo naslednje izgubil zato, ker se bo pokazalo, da je s Patrio nategnil več kot pol Slovenije. Drugi, še konkretnejši razlog za poraz pa bo njegova nesposobnost ter nesposobnost koalicije voditi državo. Ki so jo malo da ne zafurali. Kar je bistvena razlika med njim in Janšo. Janša državo zna voditi. Tudi če kaj pokradel. Kaj še ne vemo. Saj mu niso nič dokazali. Pahorjevi pa samo kradejo. Država jim je zgolj in samo korito. To je nazadnje v prksi dokazala Kresalova. Seveda ima Janša tudi cel kup napak. Od tega da ne zna komunicirati, manipulirati z mediji, da stalno igra vlogo Kalimera, da je premalo odločen tam kjer bi morl biti. Torej v lastni stranki. Ker se ne znebi t.i. kupa kmetavzarjev, kmetozofov, ki mu delajo škodo in znižujejo rating. Kar se vrhunskemu poltiku ne bi smelo dogajati. Je pa zelo primeren za krizne razmere. Vprašanje je le, kako zafurana je država. Ali nas bo sposoben izvleči, prepričati ljudi v reforme? Da ne bo na koncu tudi sam klecnil. Kajti Pahorjeva zapuščina bo katastrofalna. Po pravici povem, da se sam ne bi upal stopiti na čelo vlade po tcunamiju, ki nam ga je zakuhal levi trojček. Bi šel raje za dve leti na dopust.

Zadnji trije stavki so bili iztočnica tudi po vladi JJ. Ljudje so rekli za Pahorja, da je škoda, ker je nasledil JJ in velika korist za JJ, da je Pahor dobil mandat. Mene je ob prevzemu oblasti 2004 najbolj zmotilo to, da so komaj prišli v parlament, že so izjavili. Do zdaj so kradli oni, zdaj bomo pa mi! Pričakoval sem (čeprav ga nisem volil, ker se je kot osebnost že prej dokazal, kaj je sposoben delati za svojo korist), da bo toliko poštenosti v vladi od 2004 naprej, da bodo resnično pokazali, kako se vlada, delali v korist državljanov in odpravljali napake za nazaj, zaradi dobrega sodelovanja s Sanaderjem uredili mejo, predvsem pa omogočili ljudem boljše preživetje . Ampak ne. Ravno nasprotno. Navalili so na tisto, kar je še ostalo, metali med ljudi floskule, si domišljali, da jim nihče nič ne more (tukaj ima JJ neko odlično zaledje, saj mu nihče niti ne upa kaj resnega dokazati, kar smatram, da zadaj stoji še vedno močna cerkev - spomni se, kako se je papež delal norca iz Pahorja, ko je šel na obisk). In s tem, da ni pokazal nič konkretnejšega od njegovih nasprotnikov, pomeni njego zlobo. Zastrašujeoče je še, da je šel pozivat ljudi na ulico. Če bi imel kaj spoštovanja do ljudi, bi delal v naše dobro v parlamentu, ne pa da je povzročal stanje, ko vlada ni mogla opravljati niti rednega dela, ker se je morala stalno braniti s povzročenimi, namernimi traparijami iz opozicije. Da ne pomislim, da je tudi v nekriznih razmerah JJ sposoben žrtvovati ljudi, le da doseže svoj cilj, kar pa ni boljše stanje v državi ali da bi država postala pravnejša. Po moje, si želi na oblast le iz želje, da blokira vse obsodbe, ki ga čakajo in tako v miru živi še naprej.
In bolne so izjave, da si ljudje boljših liderjev ne zaslužimo. Si jih, samo jih nimamo, ali niso tako pokvarjeni, da bi stopili v naš politični brlog. Vsi skupaj pa so naredili že veliko slabega za delavca, nezavedajoč, če crkne vse gospodarstvo, da bodo tudi politiki ostali brez plač. Ampak, imajo toliko, da ni bojazni njihovega preživetja.
Koliko so vredni politiki? Toliko, da jim po izteku mandata v glavnem nihče noče zaposliti in velika večina, kljub dobrem materialnem stanju, cuza celo leto podporo. Tudi v tem se pozna, koliko so vredni.

yamamoto
21.08.2011, 22:52

No, kar se Janše tiče, bova midva ostala različnih mnenj. :)
Jaz še vedno trdim, da J ni pogrnil zaradi afere Patria temveč zato, ker ga je prečitalo že precej volilcev. Patria je pač ena od epizod slovenske politične folklore, tako kot so to orožarska afera, Depala vas ali afera Baričevič. Politiki namreč ne vejo kaj volilci pričakujejo od njih, zato si pač mečejo pod noge polena, ustvarjajo afere, si po peskovniku ratzbijajo igračke in podobne otročarije. :nonono:
Kar se pa tiče zafurane države, se bomo morali sprijazniti s tem, da so za to krive vse vlade od DEMOSa neprej. Vsaka je naredila, ali pa ni naredila nekaj, kar se nam danes maščuje. :(
Vso to našo politično kliko bi morali enostavno zbrcati iz peskovnika in najti nove pametne in poštene ljudi. :approve:

dvx
24.08.2011, 08:45
Prav. Pa mi povej v čem bi bili potem tile sedanji boljši od Janše? V čem so poštenejši? Niso nič kradli? So kredibilnejši? Pravzaprav bi bilo najbolje da našteješ vse Jaševe grehe za časa njegovega štiri letnega mandata in vse Pahorjeve grehe ter grehe njegovih pajdašev v zanjih treh letih. Suma sumarum.V številkah. Koliko je kdo spajsal v evrih. Oz. koliko je kdo pomagal svojim prijateljem. To kar se javno ve seveda. Ono rekla kazala pustimo pravljičarjem. Ne mi prosim o orožarski aferi, ker je bil tudi Pahor poleg, ko sta dražavo vodila Drnovšek ter Rop. In so prav tako veselo mutili. Samo s Falconom so nas kar dobro oželi. Pa tega nihče ne izpostavlja. Le zakaj ne?:dontknow: Bomo stehtali ter ocenili težavnost prestopkov oz. prestopnikov. Mislim da bi bilo najbolje in najpošteneje tako. Če mi ustrežeš bom več kot zadovoljen. Lepo po spisku. Janša je ukradel to in toliko. Kje in kdaj. Pahorjevi oz. levi trojček pa to in koliko. Prav tako kdaj in kje. Od leta 2004 dalje do danes. Pa bova videla kdo je večji lopov. Si zato? V pomoč ti je lahko kar Klemenčičev Supervizor.

yamamoto
25.08.2011, 14:01
Prav. Pa mi povej v čem bi bili potem tile sedanji boljši od Janše? V čem so poštenejši? Niso nič kradli? So kredibilnejši? Pravzaprav bi bilo najbolje da našteješ vse Jaševe grehe za časa njegovega štiri letnega mandata in vse Pahorjeve grehe ter grehe njegovih pajdašev v zanjih treh letih. Suma sumarum.V številkah. Koliko je kdo spajsal v evrih. Oz. koliko je kdo pomagal svojim prijateljem. To kar se javno ve seveda. Ono rekla kazala pustimo pravljičarjem. Ne mi prosim o orožarski aferi, ker je bil tudi Pahor poleg, ko sta dražavo vodila Drnovšek ter Rop. In so prav tako veselo mutili. Samo s Falconom so nas kar dobro oželi. Pa tega nihče ne izpostavlja. Le zakaj ne?:dontknow: Bomo stehtali ter ocenili težavnost prestopkov oz. prestopnikov. Mislim da bi bilo najbolje in najpošteneje tako. Če mi ustrežeš bom več kot zadovoljen. Lepo po spisku. Janša je ukradel to in toliko. Kje in kdaj. Pahorjevi oz. levi trojček pa to in koliko. Prav tako kdaj in kje. Od leta 2004 dalje do danes. Pa bova videla kdo je večji lopov. Si zato? V pomoč ti je lahko kar Klemenčičev Supervizor.

Veš, da se mi sploh ne da več zgubljati časa z njimi. :d
Me sploh ne zanima kateri je bolj ali manj pokvarjen, kdo hitreje in bolj prebrisano krade, komu sodišča nič ne morejo in nočejo.... Sploh me ne briga več. :(
Jaz sem že pred časom odpisal vaše in naše. Zame pridejo v poštev samo še tisti od vseh. :approve:

keops
26.08.2011, 05:15

Puška v koruzi ...?

Me sploh ne zanima kateri je bolj ali manj pokvarjen, kdo hitreje in bolj prebrisano krade, komu sodišča nič ne morejo in nočejo.... Sploh me ne briga več. :(
Jaz sem že pred časom odpisal vaše in naše. Zame pridejo v poštev samo še tisti od vseh. :approve:

Od vseh so samo k*u*r*b*e...:veryevil: (@siol: hvala za skrb za zdrav jezik, vendar zmorem sam :kmet:)

Ker pa obstaja velika verjetnost, da bo na volitvah treba izbirati med istimi prostitutki kot do zdaj, se mi zdi predlog od @dvx zanimiv in ga, sicer malo prirejenega za lastne potrebe, tudi uporabljam.
Npr. poslanec tapata: laže * št.ponovitev * zahtevnost = ..... (št. točk)
sum na mutne posle .....
prirojena bebavost .....
priučena bebavost .....
ipd.
skupaj točke .....

Kandidatov za dobre vile ne manjka...:kmet:

dvx
27.08.2011, 16:40
Jaz sem že pred časom odpisal vaše in naše. Zame pridejo v poštev samo še tisti od vseh. :approve:Teh pa še dolgo ne bo. Ker so trenutno vladajoči lumpi Slovence ideološko tako razdelili, medsebojno skregali, da bodo vedno volili zgolj svoje. Kar pomeni, da bodo tudi proti novim apriori poti. Rekoč, da so enaki kot tile sedaj. Pa smo tam. :dontknow:

dvx
27.08.2011, 16:44
Puška v koruzi ...?

Od vseh so samo k*u*r*b*e...:veryevil: (@siol: hvala za skrb za zdrav jezik, vendar zmorem sam :kmet:)

Ker pa obstaja velika verjetnost, da bo na volitvah treba izbirati med istimi prostitutki kot do zdaj, se mi zdi predlog od @dvx zanimiv in ga, sicer malo prirejenega za lastne potrebe, tudi uporabljam.
Npr. poslanec tapata: laže * št.ponovitev * zahtevnost = ..... (št. točk)
sum na mutne posle .....
prirojena bebavost .....
priučena bebavost .....
ipd.
skupaj točke .....

Kandidatov za dobre vile ne manjka...:kmet:
Tvoj predlog je zanimiv. Vendar pomanjkljiv. Za nekoga je laž lahko nekaj slabega. Za drugega pa zgolj pomota, napčni vtis, ali pa posledica zavedenosti. Pa smo tam. :veryevil:

keops
28.08.2011, 08:10
Tvoj predlog je zanimiv. Vendar pomanjkljiv. Za nekoga je laž lahko nekaj slabega. Za drugega pa zgolj pomota, napčni vtis, ali pa posledica zavedenosti. :

Zame je laž laž...:kmet:

Pa smo tam. :veryevil:

Ne, jaz sem tu...:happy:

keops
28.08.2011, 08:13
Teh pa še dolgo ne bo. Ker so trenutno vladajoči lumpi Slovence ideološko tako razdelili, medsebojno skregali, da bodo vedno volili zgolj svoje. Kar pomeni, da bodo tudi proti novim apriori poti. Rekoč, da so enaki kot tile sedaj. Pa smo tam. :dontknow:

Popolnoma res...90 bi jih morali postreliti kot zajce....:rolleyes: