Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Fritzbox fon alternativa Patton-u

Jenki72
16.08.2011, 19:35
Ker sem imel v hiši lepo urejeno ISDN telefonijo preko Gigaset centrale (tri slušalke, ena na MSN1 in drugi dve na MSN2), iščem alternativo, da bi lahko obstoječo konfiguracijo in opremo uporabljal tudi v paketu TRIO, pri katerem sem se seveda odpovedal ISDN priključku zaradi zniževanja stroškov. Prva opcija je seveda Patton, ki pa se mi zdi pregrešno drag. Imam opcijo, da za tretjino cene Patona dobim FritzBox fon 7170, ki omogoča priključitev ISDN PBX. Ali se da omenjen router priključiti na SIOL modem in uporabljati ISDN PBX. Če je komu to že uspelo, bi bil zelo vesel, če bi iskušnjo delil z nami. Predvsem me zanima kako konfigurirati Fritza in kako ga povezati na SIOL modem.

madmitch
17.08.2011, 14:46
Da se urediti, kabel iz modema daš v LAN1, nastaviš da Fritz dela PPoE, telefon, če ga imaš pri SiOLu odpelješ iz telefonskega priključka na modemu v Fritz in stvar dela, sem imel tako narejeno z Gigaset SX303, ki je namizen ISDN telefon in DECT centrala.
Celo oboje se da, ISDN in SiOL Telefon, samo malo se je treba s kabli poigrati. Na 7170 se mi zdi, da ga kot VoIP ne boš mogel uporabljati, šlo bo samo kot "navadno analogno" linijo.

Jenki72
17.08.2011, 19:42
Hvala za odgovor, se bom malo poigral. Ne vem sicer, ali bosta po tej povezavi delovali obe preneseni številki, morda pa le.

madmitch
17.08.2011, 21:51
Hvala za odgovor, se bom malo poigral. Ne vem sicer, ali bosta po tej povezavi delovali obe preneseni številki, morda pa le.
Kolikor se spomnim, gre vsaka številka na svoj TEL izhod na modemu. V tem primeru se to ne bo obeh številk prenesti na Fritza.
Ne spomnim se ali ima 7170 možnost VoIP po sistemu, kot ga ima SiOL, na drugem zavihku internetne telefonije poglej čisto spodaj, ali jespodaj tole, kar je na sliki, mislim, da je tu nek štos:
http://www.shrani.si/f/2v/4d/1bKY3U8F/fritz.png

Mislim, da v primeru, da boš lahko speljal telefonijo kot VoIP, boš moral žrtvovati še en LAN port.
Vprašaj na tehnično pomoč 0801000, kakšne so nastavitve za VoIP pri SiOLu. Predlagam ti, da pokličeš dopoldne, ko je tam kdo, ki se mu sanja o čem sprašuješ.

jonesy
22.08.2011, 14:39
http://www.siol.net/pomoc_in_podpora/telefonija/siol_telefonija.aspx

Podatki za nastavitev telefonskega aparata:

Telefonska številka: Vaša številka brez začetne ničle (npr: 599xxxx)
Uporabniško ime: Vaša številka brez začetne ničle (npr: 599xxxx)
Geslo: V primeru, da gesla ne poznate nam lahko iz kontaktnega elektronskega naslova
pišete na tehnicna.pomoc@siol.net.
Strežnik: voip.siol
Port: 5060

madmitch
22.08.2011, 15:52
To je (vsaj zame) novo, prej so zelo komplicirali. Škoda le, da mora biti ločen port. Lepo bi bilo, če bi šlo oboje, net in telefon, preko enega porta.