Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Deklaracija 2011

dvx
28.08.2011, 20:21
Glede na dosedanja dogajanja, očitno že močno ogreto predvolilno kampanjo ter prizadevanja politike, da bi še naprej ribarila v kalnem bi bilo resnično najbolje, da ukinemo sedanji parlamentarni sistem in udejanimo povsem novega. Neparlamentarnega. Torej brez poslancev. Volilci naj bi neposredno izbirali predsednika vlade. Podobno kot predsednika države. Tako izvoljeni človek pa bi si sam izbiral ministrsko ekipo. Oziroma bi listo kandidatov, kot predvolilno ponudbo in argument v prid svoje kandidature ponudil državljanom. Volilci bi neposredno izvolili še neke vrste nadzorni organ vlade. Sestavljen iz uglednežev ter moralnih avtoritet. Ki pa pred tem, ali v času kandidiranja ne bi smeli biti člani katere koli politične stranke. Ozirom nikoli niso bili aktivno povezani s politiko. Politične stranke bi ohranili. Ki pa bi se financirale izključno iz članarine. Lahko bi tudi predlagale kandidate za premierja. Nikakor pa ne njegovih oz. vladnih nadzornikov. Slednji bi nadzirali zakonitost delovanja vlade. V sodelovanju z zakonodajno pravno službo. Ki bi po novem lahko delovala pod okriljem ustavnega sodišča. Ter seveda v sodelovanju z računskim sodiščem. Institut referenduma bi ohranili. Da bi bile pomembnejše vladne odločitve resnično soglasne z ljudsko voljo. Menim da bi takšna oblast požela veliko večje zaupanje, delovala transparentneje ter z minimalnim rizikom zlorabe položajev. Znebili bi se tudi večne delitve na leve in desne, naše in vaše. Prav tako pa večnih poslancev in kupčkanj ter trgovanja za glasove. Predsedniku države bi podelili mandat za razpustitev vlade. Če bi prišlo do njene blokade, ali opravilne nesposobnosti. Oz. ob direktno ponujenem premierjevim odstopu. Predsednik vlade bi lahko tudi nemudoma zamenjal ministra, če ta ne bi zadovoljil njegovih pričakovanj. Prav tako bi bilo prav, da se znebimo raznih lobistov ter podobnih trgovcev z novci. Lobiranje je v bistvu uzakonjena korupcija. Pregovarjanje, nagovarjanje in prepričevanje za denar. V korist nekoga tretjega. Lobiranje bi bilo mogoče zgolj s tujimi osebami. Fizičnimi, ali pravnimi. Vendar le v korist države Slovenije, ali v korist naših podjetji. Politikanti ter strankarski pripadniki pa naj se za svoj denar dajejo po oštarijah, parkih, ali garažah. Če jim to ustreza. To je na kratko v glavnem moj predlog. Seveda je vsaka dodatna pobuda dobrodošla. Mislim da bi bilo potem vse enostavneje, učinkoviteje, pregledneje ter pošteneje. Predvsem pa dosti ceneje. Kaj menite?

yamamoto
28.08.2011, 22:28
Zanimivo, ta predlog zgleda tako, kot bi ga sestavil iz programov gibanj za pravično družbo, neposredno demokracijo in voljo ljudstva. :)
Vsekakor je predlog zelo dober in bi ga morali nadgrajevati v tej smeri. :approve:
S takim razmišljanjem bomo stopili na kurje oko neoliberalcem - najmočnejši kliki v Sloveniji, ki si je že podredila represivno oblast in ne bo izbirala sredstev, da kakršnokoli dejavnost v tej smeri razglasi za protidržavno. :veryevil:
Kot sem že rekel, bojim se, da brez dobrih vil ne bo šlo. :cool:

Babi2
29.08.2011, 16:29
Menim, da imaš zanimivo, svežo, dobro idejo ... in da je to seveda žal utopija.

yamamoto
30.08.2011, 14:12
Vsak proces zahteva svoj čas. Marsikatera utopija se je že uresničila. :)
Pri stopanju na prste neokapitalistom pa nam lahko v veliki meri pomaga njihova brezmejna požrešnost. Doseči je potrebno samo kritično maso tistih, ki jim bo prekipelo. Potem pa bo zaman vsako pojasnjevanje, da je bilo vse to ropanje zakonito in, da niso vedeli, da počnejo nekaj pokvarjenega. :veryevil:

rock
30.08.2011, 14:23
Še en, ki noče odstavkov delat. ?!
kako mrzim takole kopico besed brat! Prava muka.

Slovenci smo večinoma zelo pasivni. To ta vlada dodobra izkorišča. Najbolj od vseh do sedaj.

Prva stvar je, da je traba narod mal zdrmat. Vsaj tolko, da svoje lene riti odnesejo na volišča, čeprav imamo porazen volilni sistem. Dokler bo volilni sistem tak kot je se bo težko kaj obrnilo v masi prijaznejšo smer.

kartako
31.08.2011, 12:10
Vse lepo.:)Pa še rože za povrh:d.Dosti politike!Me pa zanima:Kdo bo delal in kje?---Mi bomo itd.se je izpelo:rolling:.Ostane le golo stagniranje -agonija do.....Kajti kakor se vidi iz te države nastaja javna sirotišnica,ki bo preživela le z pomočjo EU,ker drugače ne bi mogli opravičiti brodoloma.!:veryevil:

yamamoto
31.08.2011, 22:52
Vse lepo.:)Pa še rože za povrh:d.Dosti politike!Me pa zanima:Kdo bo delal in kje?---Mi bomo itd.se je izpelo:rolling:.Ostane le golo stagniranje -agonija do.....Kajti kakor se vidi iz te države nastaja javna sirotišnica,ki bo preživela le z pomočjo EU,ker drugače ne bi mogli opravičiti brodoloma.!:veryevil:

Pahor nas na vso silo skuša spraviti na nemški vlak. Na vlak, ki so ga naredili Nemci in ima lokomotivo, ki so jo tudi naredili Nemci in s katerim se Nemci lepo vozijo. Nas pa bi on kar hladnokrvno vkrcal, ker lastnega vlaka pač nimamo. :angel:
Kot tipičen družboslovec sploh ne pomisli, da bi si tak vlak izdelali in bi se tako kot Nemci in Francozi, tudi mi peljali na lastnem vlaku.
No in zdaj smo pri bistvenem vprašanju: Tudi, če bi on in marsikdo pred njim na to pomislil, kdo bi ga pa izdelal?
Imeli smo tovarne pa smo jih uničili, imeli smo strokovnjake, pa so se upokojili in pomrli. Vmes pa smo šolali cele horde univerzitetnih diplomiranih, magistriranih in doktoriranih družboslovcev, pravnikov, finančnikov in podobnih strokovnjakov katerim se še sanja ne, kako se vlak izdela. :nonono:
Znajo pa zelo dobro mešetariti s tujo lastnino, učinkovito segati v tuje žepe, uničevati še tisto malega kar nam je ostalo, predvsem pa prepričevati neuko rajo v svoj prav na njihov strošek. :(
Saj mogoče bi nas Nemci tudi vzeli na svoj vlak, toda ne Pahor ne ostali še ne poznamo cene vozovnice. :veryevil:

kartako
01.09.2011, 17:53
Sedaj pa malo:Ako,če itd,:)se mi zdi da so nam karto za ta vlak odvzeli že l 1945......:d(če ne prej):dontknow:

keops
02.09.2011, 04:15
Sedaj pa malo:Ako,če itd,:)se mi zdi da so nam karto za ta vlak odvzeli že l 1945......:d(če ne prej):dontknow:

Že prej, 1941 so rekli, da bo najbolje, če karte kar oni hranijo, da jih ne izgubimo...zdaj pa kaže, da so jih sami nekam založili.

yamamoto
02.09.2011, 10:20
Že prej, 1941 so rekli, da bo najbolje, če karte kar oni hranijo, da jih ne izgubimo...zdaj pa kaže, da so jih sami nekam založili.

Od 1941 do 1945 so Slovence vozili z živinskimi vagoni, za karto pa so si zaslužili kar v Nemčiji. :veryevil:
Po letu 1945 so se sicer vozili v 2. razredu, za karto pa so si tudi zaslužili v Nemčiji.
Zdaj bi bilo pa zelo zanimivo izvedeti kaj si Merklova misli o Pahorjevi ideji vkrcanja. :d

keops
02.09.2011, 16:05
Od 1941 do 1945 so Slovence vozili z živinskimi vagoni, za karto pa so si zaslužili kar v Nemčiji. :veryevil:
Po letu 1945 so se sicer vozili v 2. razredu, za karto pa so si tudi zaslužili v Nemčiji.
Zdaj bi bilo pa zelo zanimivo izvedeti kaj si Merklova misli o Pahorjevi ideji vkrcanja. :d

"tu mač..."