Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Modem kot router

denys4
04.09.2011, 11:31
Pozdravljeni.
Še nedolgo od tega sem se na internet prijavljal samodejno prek okenca kjer vpišeš up.ime in geslo, na kar mi ta postopek prijave neha delat. Kličem tehnično pomoč in mi povejo da enostavno pobrišem povezavo, katero sem sam naredil in se bo zadeva samodejno povezala na internet, ko bom prižgal računalnik in res je tako.
Pojasnili so mi tudi da modem deluje kot router, a jaz tega nebi želel (vsaj na mojem računalniku ne) in me sedaj zanima če je kakršna koli možnost da se v nastavitvah al kjer koli to spremeni.

Upam da sem bil dovolj jasen in hvala.

pal
04.09.2011, 14:11
ja, na modem greš. http://192.168.1.1
username: user
passqor: user

pobrskaj po nastavitvah(Internet) in zbriši ven.

denys4
04.09.2011, 14:13
kaj pa naj bi zbrisau ven. Skušal sem se že prijavit na temu naslovu a nikakor mi ne uspe. Vpišem user-user pa ne gre, poskusu še vse možne varjante pa ne gre.
Ne pridem sploh notri

pal
04.09.2011, 18:03
kaj imaš za en modem? Probaj ga izklopit it štroma in vklopit nazaj pol se prijavi še enkrat. Če ne pa najboljš, da recimo tehnično pokličeš 0801000 ali pa jim pišeš, če ti uredijo.

denys4
04.09.2011, 19:00
vse se zmenu, pogruntau in naštimau.
Zanima me le kakšna je prednost če se ne prijavljam na internet samodejno prek koneca za up.ime in geslo in modem ne deluje kot ruter, ali pa pustim da se samo prijavlja ob zagonu računalnika in modem bo deloval kot ruter.
Nevem ali bi se skozi prijavljal samodejno ali ne. Samodejno prijavi pa rabim le v primeru ko bom igre igral, ker mi v nasprotnem primeru ruter neki blokira.

pal
04.09.2011, 23:13
kaj vem, edina prednost je ta, da ti ni potrebno venoma vzpostaljat povezave na Pcju, ker je avtomastko vspostavljena kar na modemu/routerju.
Mogoče boš moral na modemu-nastavitev NAT-Virtual Server kak port odpret za omenjeno igro.