Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Koruptivno vedenje javnih uslužbencev v "koroški zgodbi"

monster
01.10.2011, 12:05
Živ,

nekateri zihr spremljate preko medijev, kaj se dogaja s "koroško deklico" in glede na to, da sam aktivno delujem na tem področju, me zanmia tudi vaše mnenje o vsem skupaj ... hvala. Lepim povzetek stanja by Simona:

http://simonarebolj.blog.siol.net/2011/06/17/reality-show-novinarjev-in-koroska-deklica-2-del/comment-page-1/#comment-25809

monster

Babi2
01.10.2011, 13:35
Nekaj mojih misli o vsej tej štoriji:

- Mislim, da je povsem očitno, da punčka že več mesecev ne živi z očetom, torej živi v neki tuji sredini, kar najbrž ni najbolje zanjo. Če pa že sedaj mora živeti s tujimi ljudmi, brez kontaktov s starši, pa naj jo začasno dajo v rejniško družino, oba starša naj jo imata pravico obiskovati (pod nadzorom), dokler se stvari ne razčistijo in razrešijo.

- Nek organ - mogoče z drugega konca države - (ne poznam zakonodaje, zato ne vem, kdo bi to lahko bil) naj preišče pravilnost celotnega postopka in s svojimi ugotovitvami nemudoma seznani javnost, da ne bo okrog tega toliko zmede; če so bile v postopku in odločanju napake, naj se seveda popravijo.

- Občasno se namiguje na to, da naj bi imela dekličina mati (oz. njena družina) nekakšne privilegije pri organih pregona, socialni službi, sodišču itd., na podlagi česarkoli že ... če je to res, zakaj je tiste, ki naj bi bili s tem seznanjeni, strah priti na dan s podatki ampak s tem le občasno "zagrozijo"? Z besedo na dan!

- Če je šlo za spolno zlorabo, in bo deklica poslana v ogrožujoče okolje, je to grozljivo. Če spolne zlorabe ni bilo, pa je grozljivo, česa vsega so si ljudje sposobni izmisliti, da bi škodovali bivšemu/bivši.

- Ker za deklico že več mesecev ni sledu, je povsem razumljivo, da se v javnosti porajajo najrazličnejši dvomi in vprašanja, za to ni potrebna nikakršna "novinarska zarota".

- Za konec pa tisto, kar je bilo na začetku: Mogoče bi bilo potrebno razjasniti sam izvor težav - zakaj se je mati kmalu po dekličinem rojstvu odločila, da jo prepusti v oskrbo očetu? In kako so se stvari odvijale od takrat, pa do začetka sedanje zgodbe?

nattka
10.10.2011, 20:25
sama menim takole:

za deklico je že tako dovolj hudo, da se vse ta reč vleče ko jara kača ...nikar jo sedaj še posiljujmo z rejniško družino... zakaj? saj je že "v reji" ...
mati se v celi zadevi ni postavila na njeno stran ... pišuka jaz bi, ob najmanjšem sumu, da je nekdo kakorkoli zlorabil mojega otroka ... preorala pol države in hotela čimprej priti zadevi do dna ...

v tem primeru (pa ta ni edini) so popolnoma odpovedale vse tiste inštitucije, od katerih ljudje pričalujemo prvo in konkretno pomoč, ko se nam nekje nekaj zalomi ...
CSD-ji so itak že preživeta oblika cehovskega združenja, kjer zafrustrirane ločenke srednjih let uveljavljajo svojo nadmoč nad pomoči potrebnimi posamezniki ... in namesto da bi delale to, za kar so plačane ... pomagale pomoči potrebnim ... so ustanovile svoj klan nadpravičnih birokratskih kokoši ... ki človeške stiske ukaluplja v predalčke z nalepkami VIP in NEPOMEMBNI ...

ob tem se verjetno še vsi živo spomnjamo primera 35-letnika, ki je pobil svojo mlado družino, a CSD "ni vedel nič" o njegovem nasilju... čeprav je možakar zaradi svojega nasilja celo odsedel (malenkostno) kazen ...
pa umor dveh mladih lučk v sežani... kjer se je izkazalo, da sta dodelitvi otrok materi botrovala zdravniški nadpoklic očeta obtožene in prijateljska naveza z direktorico CSD ...

pa še bi lahko naštevala, a mi je slabo od tega ...ker ne gre za neke imaginarne zgodbe, ampak za ljudi, za otroke ...

to, da je oče deklico odpeljal stran iz okolja, kjer naj bi bila ogrožena, je v mojih očeh pozitivno dejanje ...saj ni oče kriv, da so zatajile institucije in da v naši dolini šentflorjanski, poleg ostalih kriminalcev, ščitimo še pedofile in posiljevalce ...zapite in zadrogirane matere , nasilne in oborožene očete ...

tudi jaz bi skrila svojega otroka ... ko bodo dokazali, da niso krivi, ga pa pripeljem nazaj ...

gospod munc, kapo dol in hvala za vse, kar delaš za najbolj nemočne v tej naši skorumpirani državi ...čeprav se večinoma boriš z mlini na veter, obstajamo tudi mi, ki cenimo tvoje delo in te spoštujemo ...

:):kisses:

yamamoto
11.10.2011, 21:07
Spet en primer totalne neučinkovitosti državnih služb. :(
Za take primere, kjer so vpleteni majhni otroci, bi morali imeti specializirano skupino, ki bi zadevo rešila v nekaj dneh. :)
Vejetno so se šlampasti sodniki zgubili v še bolj šlampastih zakonih. :mad:

Vsemogočni
12.10.2011, 21:02
Čudno pa, da se ne izgubijo, ko morajo sprejeti osebni dohodek. Takrat so vedno prisotni in nemalokrat tudi protestirajo, ker so prepričani, da so premalo plačani in preveč učinkoviti.

yamamoto
12.10.2011, 23:15
Heh, tako kot ostali dve veji oblasti, so tudi oni že zdavnaj izgubili stik z realnostjo. :nonono:
Gospoda, ki permanentno štrajka, se nam upa še groziti z dodatnim štrajkom. To izgleda nekako tako kot, če bi štrajkala vlada :clown:
Če hoče zaposleni v podjetju dobiti višjo plačo, si jo mora krvavo prigarati. Naj poskusijo še oni tako, potem bom še celo jaz za to, da jim jo povišajo. :veryevil: