Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : ˝Treba je sovražiti cerkev˝ je rekla Svetlana Makarovič

jasas
08.02.2012, 08:22
Svetlana Makarovič SOVRAŽI CERKEV KOT DRŽAVNO DOLŽNOST.:approve: Ona sovraži Cerkev kot ustanovo brez vernikov in to je na neki način vredu saj je Cerkev zelo slaba. Že če pogledamo v preteklost bomo videli, da je Cerkev naredila hude stvari. Takoj ob priznanju v starem Rimu so že začeli pobijati nevernike in s tem nadaljevali vse do nove dobe, ko so izgubili moč. Zdaj to moč pridobivajo nazaj in se umešavajo v politiko in gospodarstvo.
In mi ne smemo sovražiti Cerkve kot gospodarsko ustanovo samo zato, ker ima ta ustanova povezavo z vero in verniki, ki bi se počutili ogroženo. Moram pa reči, da je S. M. malo pretiravala z sovraštvom in dolžnostjo.

Jaz ne sovražim Cerkve, jaz ji le nasprotujem pri vsej gospodarstvenosti. Mogoče se malo ponavljam za Borisom Dežulovićem, ki je napisal odlično kolumno o tem a me zanima kaj mislijo o tem drugi ljudje.

mrki62
08.02.2012, 10:43
Pozablja se dejstvo, da cerkev sovraži državo; ne plačuje davke, farani financiraju tujo organizacijo - institucijo, ker je cerkev kot institucija tuja, ni Slovenska

jasas
08.02.2012, 11:07
Pozablja se dejstvo, da cerkev sovraži državo; ne plačuje davke, farani financiraju tujo organizacijo - institucijo, ker je cerkev kot institucija tuja, ni Slovenska

ja se strinjam

yamamoto
08.02.2012, 22:04
No, tukaj je treba strogo ločiti vernike in RKC, ki je v bistvu multinacionalna korporacija, ki posluje po najbolj radikalnih načelih neokapitalizma in z božjimi načeli nima ničesar skupnega. :(
Tisti verniki, ki imajo z Bogom neposreden stik, vejo povedati, da je nad njegovimi samozvanimi agenti na Zemlji globoko razočaran. Njegovi ukrepi v obliki božje kazni se že kažejo v propadu Nadškofije Maribor in sojenjih pedofilom iz vrst RKC ter visoke odškodnine, zaradi katerih bojo obubožale cele profitne enote. Nove, še hujše, kazni pa šele prihajajo. :approve:

dar1980
14.02.2012, 16:41
Če si veren si lahko veren s cerkvijo ali brez nje.

mrki62
14.02.2012, 17:48
X2 :2thumbs:

s@ma_j@ma
28.02.2012, 19:31
Kaj pa je za tebe cerkev ?

s@ma_j@ma
28.02.2012, 19:34
ja se strinjam
Cerkev ne dobiva nič več kot to, kar je v skladu z ustavo in zakoni. Če temu nasprotuješ, nasprotuješ državi in država smo mi vsi - torej, nasprotuješ sam sebi. :rolling::clown:

mrki62
29.02.2012, 08:24
Kaj pa je za tebe cerkev ?Cerkev je institucija, je zatočišče izgubljenih ovac, kjer pastirji ispirajo možgane ovcam :d

stric.marc
19.03.2012, 20:52
Če že sovraži cerkev zaradi mladostnih travm, naj to zadrži za sebe in naj ne nagovarja drugih državljanov za skupno sovraštvo. Njena izjava ne prispeva k umiritvi strasti v Sloveniji.

mrki62
22.03.2012, 22:10
Če že sovraži cerkev zaradi mladostnih travm, naj to zadrži za sebe in naj ne nagovarja drugih državljanov za skupno sovraštvo. Njena izjava ne prispeva k umiritvi strasti v Sloveniji.
Tole podčrtano jaz razumem takole; če te je župnik posiljeval, tiho bodi naj pridejo še drugi na vrsto :dontknow:

mitja.krizancic
27.04.2012, 07:51
Pozdravljeni.Po moje je sovraštvo do cerkve zgrešeno in neumno.Treba je vedeti zakaj je vera in z njo cerkev kakršno je postavil Kristus.Vse kar so počeli ljudje v imenu cerkve je samo zloraba le te.Najlažje je sovražiti in zanimivo je kako ljudje rajši sledimo sovraštvu kot da bi iskali resnico.Nekdo napiše sovražiti je treba cerkev in sploh ne razmisli kaj cerkev je.Rajši najdimo vso tisto ljubezen v njej,ki nam jo je Kristus podaril s tem ko je za nas trpel in s to ljubeznijo spremenimo sebe,le tako bomo svobodni in bomo lahko spremenili svet.Dokler bomo samo sovražili,dopuščali da nas hudič vodi ne bomo svobodni.Treba je iskati resnico in se ustavljati pri sebi.
NAJVEČJA PA JE LJUBEZEN!

pk
29.04.2012, 16:27
1) "Vera je opij za ljudstvo." (Karl Marx - se še spomnite?
Ergo so verniki katerekoli cerkve odvisniki. Torej je logično, da je treba tudi za njih
vzpostaviti inštitucije za odvajanje:rolling:
2) Treba je razlikovati cerkve od Cerkve. Pisano z C je največja multinacionalka na svetu
z vsemi pripadajačimi pravili in zakoni. Pa se tepi z njimi.:)
3) Naša uboga ustava itak doživlja zlorabo za zlorabo. Pa še spremeniti jo hočejo. In jih
kljub temu nihče ne obtoži, da so proti državi.

jasas
23.07.2012, 08:10

Če sovraži zaradi mladostnih travm more to povedat. Če pa sovraži zaradi kakšnega bednega razloga naj zamolči.

mrki62
21.10.2012, 16:13
Cerkev je ok, za tiste ki nimajo svojega mišljenja oz. če oseba ni izoblikovana v samostojno, naj potem imajo nekoga, ki ga usmerja.

jasas
11.11.2012, 22:23
Cerkev je ok, za tiste ki nimajo svojega mišljenja oz. če oseba ni izoblikovana v samostojno, naj potem imajo nekoga, ki ga usmerja.

Ampak ti govoriš o religiji - madtem, ko pa večji del cerkev (ustanova - RKC) zanima le denar.

mrki62
19.11.2012, 19:06
Ampak ti govoriš o religiji - madtem, ko pa večji del cerkev (ustanova - RKC) zanima le denar.
Itak, vse se vrti okrog denarja.
Zakaj RKC ne dovoli duhovnikom poroko ?
Ravno zato, da nima dedičev , kateri bi podedovali od umrlega duhovnika.