Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Težava pri dohodnem klicu na IP telefoniji in internet (optika)

Matej__
27.02.2012, 15:45
Imam težavo in sicer pri klicu mi prekine internet povezavo (optika).Telefon je Panasonic KX-TG2511FX imamo pa IP telefonijo. Prosim, če ima kdo idejo zakaj se to dogaja.

LP Matej

mnheia
28.02.2012, 09:25
Pozdravljen Matej,

Nekdo je imel pred časom na forumu podobno težavo. Sicer ni bila povezana direktno z telefonijo ampak velja poizkusiti.

Prijavi se na 192.168.1.1 z uporabniškim imenom user in geslom user. Pod Advanced Setup > UPNP odstrani kljukico in pritisni Apply/Save.

Jaz bi potem še izvedel en ponoven zagon. Pod Managment > reboot pritisni reboot in počakaj približno 2 minuti, da se vse postavi nazaj. Poizkusi poklicati in javi če je težava odpravljena.

Sicer pa predlagam, da si zabeležiš točen čas in ga skupaj z opisom napake pošlješ enemu izmed 080 agentov preko PM. Če napaka ostaja lahko preveriš še katero verzijo firmwara imaš na modemu in se priporočiš za nadgradnjo če je ta na voljo.

pal
28.02.2012, 13:04
meni je pa enkrat, ko sem klical ali prejel klic začela IPTV štekat. Slika je enostavno zaštekala za cca 5sek, pol je bilo 2 sek dobro in spet isto naprej.
No, pol po izklopu modema je potem delovalo naprej spet normalno.

Matej__
29.02.2012, 17:27
Firmware:
"The firmware version number for Prospero632 is 5.0.27-3.14-1.3."

LP Matej

PS prosim če se lahko nadgradi modem

mnheia
29.02.2012, 17:31
Firmware:

LP Matej

Aha, imaš še tale modem. Se opravičujem izgleda, da sem nekaj narobe prebral ali pa kar sklepal, da imaš Innbox-a na optiki.

Na tem modemu lahko UPNP izključiš pod Configuration > LAN in sporoči če ti bo pomagalo. Sicer je pa aktualna verzija za ta modem če se ne motim 5.1.21-3.18-1.3 tako, da če posreduješ svoje uporabniško ime na tehnično podporo skupaj z povezavo, do te teme ti bodo verjetno opravili nadgradnjo.

Sporoči če ti nadgradnja reši težavo ...

080 Tehnična pomoč
01.03.2012, 06:39
Firmware:

LP Matej

Pozdravljeni,

vaš modem smo sedaj nadgradili na zadnjo verzijo programske opreme.

LP, Marcel

Matej__
02.03.2012, 13:52
Hvala,
sporočim če bo težava še vedno prisotna.

LP Matej

Sawyer
12.03.2012, 07:25
Ma ta siol oprema je res cool. Vceraj dobil klic na IPtel in me niso slišali na drugi stran, ceprav jaz sem jih. Probal ene 5x predno se je izvedel uspesno na vseh strani. Danes zjutraj pa pogledam modem in Internet link izkloplen. Ma daj no.... ta siol oprema škripa na vseh straneh.

Software Version: 6.0.17-3.7

mnheia
12.03.2012, 08:25
Ma ta siol oprema je res cool. Vceraj dobil klic na IPtel in me niso slišali na drugi stran, ceprav jaz sem jih. Probal ene 5x predno se je izvedel uspesno na vseh strani. Danes zjutraj pa pogledam modem in Internet link izkloplen. Ma daj no.... ta siol oprema škripa na vseh straneh.

Software Version: 6.0.17-3.7

Kaj pa imaš to za en modem? Če se ne motim je to Innbox V50U? Prosim pošlji svoje uporabniško ime enemu izmed 080 agentov skupaj s časom kdaj se je to zgodilo, da bodo lahko preverili in po potrebi modem nadgradili - aktualna verzija = 6.0.19-3.8.

Čeprav sumim, da je to težava na tvojem telefonu in ne modemu. Bomo videli =).

Sawyer
12.03.2012, 12:38
ma nevem kaj je. To sem prvic vido po nevem kolko letih da je se modem internet obeso in ni rekonektal. Sicer mam toti bedni inbox50u ne ravno dolgo, ampak vseeno. tudi pred zanjo kao planirano nadgradnjo se kaj takega ni dogajalo. Nevem sicer ce so ga sploh upgrejdali ali ne. Vglavnem full cool je.
Na srečo je ruter drzal drugi link up, tako da ni blo vecjega laufanja.

080 Tehnična pomoč
12.03.2012, 12:53
Pozdravljeni,

prosim, če nam prek zasebnega sporočila javite vaše uporabniško ime, da preverimo delovanje telefonije in ustreznost programske opreme na modemu.

Lep pozdrav,
Sebastjan

mnheia
13.03.2012, 08:10
ma nevem kaj je. To sem prvic vido po nevem kolko letih da je se modem internet obeso in ni rekonektal. Sicer mam toti bedni inbox50u ne ravno dolgo, ampak vseeno. tudi pred zanjo kao planirano nadgradnjo se kaj takega ni dogajalo. Nevem sicer ce so ga sploh upgrejdali ali ne. Vglavnem full cool je.
Na srečo je ruter drzal drugi link up, tako da ni blo vecjega laufanja.

Saj modem sam po sebi ni slab - ima svoje probleme kot vsaka druga naprava in občasno ga je treba malo usmeriti v pravo smer delovanja. =)

To, da so težave z PPPoE sejo sem slišal ampak to bi naj bi bilo na eni izmed starejših verzij programske opreme - ne na tej, ki jo imaš ti. Če ti ga bodo nadgradili mislim, da se bo to vsekakor uredilo.

Je pa res, da na aktualni verziji se vsaj meni večkrat zruši IP telefonija oz. se SIP odjemalec noče registrirati - zdaj je par dni že mir tako, da mislim da so uredili tudi to.